DS9 - ano či ne?
Valeris - 25.10.2000 v 22:35

Vynořila se zpráva o tom, že Česká televize je ochotna koupit a po skončení Voyageru nasadit do vysílání DS9, jestliže si o něj napíše dostatečné množství lidí. To je nepochybně příznivá zpráva - alespoň na první pohled. Na druhý pohled už to začíná trochu (dost) smrdět.

Vezměme v potaz to, jak se ČT stavěla k DS9 ještě před půl rokem. Nechtěla o tomto seriálu ani slyšet, tvrdila že jeho uvedení nepřichází v úvahu. Měli jsme jasně na vybranou: buďto nejprve původní sérii a poté Voyager, nebo nejprve Voyager a poté původní sérii. Jiná volba nám předložena nebyla, třebaže se vyskytli lidé, kteří by bývali raději než kterýkoliv z těchto dvou seriálů viděli právě DS9. Nebyl jich zanedbatelný počet - téměř dvacet procent, pokud si dobře vzpomínám.
Nakonec padlo rozhodnutí ve prospěch Voyageru a podle všech předpokladů měl být další na řadě původní seriál. Avšak co se nestalo - najednou ČT změnila své záporné stanovisko a připustila, že DS9 je ochotna v dohledné době odvysílat. Učinila tak dokonce prostřednictvím svého styčného důstojníka přímo na srazu trekkies PSST Conu - aby bylo jisté, že tuto zprávu zaslechne víc než pár jedinců. Náhoda? To si nemyslím - spíš se ČT začíná stavět na zadní a snaží se dělat vlny. Dosud se jí vždy podařilo z uvedení původního seriálu elegantně vymluvit a domnívá se, že se jí to podaří i tentokrát, tím, že nám předhodí nějaké mimořádně lákavé sousto. A ano, tentokrát se jim to téměř povedlo, protože DS9 je seriál, na který by ještě před dvěma či třema lety ulovili dokonce i mě. Dnes už jim to naštěstí sežrat nehodlám, protože naprosto jasně vidím ten hák na žraloky, který je v té lákavé návnadě velmi pečlivě zamaskován.
Co by nám vlastně uvedení DS9 přineslo - a co nám naopak může vzít?

PLUS:

+ Kvalitní a relativně dospělý Star Trek, za který bychom se nemuseli stydět. DS9 je seriál kvalitnější než Voyager (jak po stránce efektů, tak po stránce příběhové) a výrazně přispívá k rozvoji ST světa.

+ Konečně bychom viděli DS9 celý - což by napravilo nevkusný a neopodstatněný způsob, jakým ho naše komerční televize nakously a nedovysílaly.

+ DS9 má kvalitní efekty, tedy je potenciální šance, že nezpůsobí odliv diváků, které přilákal Voyager (i když, nejsem si 2x jistá zda zrovna tohle není spíš mínus).

MÍNUS:

- DS9 by musel být odvysílán celý, protože od uvedení prvních tří sezón už utekla příliš dlouhá doba a navíc byly uvedeny na jiné televizi. ČT nemá ve zvyku navazovat na vysílání komerční televize a proto by chtěla začít s čistým štítem. Což ovšem znamená hned několik zásadních negativních vlivů:

--- Poměrně nudné první tři sezóny, které zapříčinily neúspěch DS9 na komerčních televizích. Je naivní myslet si, že by DS9 přilákal nové diváky - první tři sezóny odradí jak ty, kteří už je viděli (protože už je viděli), tak ty, kteří je uvidí poprvé (protože po pár dílech zjistí, že se jaksi nebaví).

--- Velice nekvalitní překlad a dabing, nutně plynoucí z toho, že by DS9 byl vyráběn v brněnském Eurokimu a pro první tři sezóny by byl použit již hotový dabing. Eurokim na DS9 totiž má z nějakého důvodu licenci, stejně jako na Voyager - a prodává ho televizím doplněný o svůj naprosto strašný dabing. Kdo ty první tři sezóny nezná, toho můžu ujistit, že ten dabing je OPRAVDU strašný a terminologie naprosto zvrácená. Samozřejmostí je rotační pohon (warp), přičemž rychlost tímto motorem vyvíjená je označována coby osa (warp 6 - osa 6). Dočkáme se i Tvrdohlavce (Defiant), který obvykle létá plášťován (maskován), pročež je označován jako plášťovací loď (maskovaná loď). Mágové (Prophets) a jejich Orbíny, případně Orbity (Orbs) jsou ve světle toho všeho už jen detail. Netřeba snad říkat, že Star Trek na ČT není v takové situaci, abychom se mohli dožadovat předabování těchto zvěrstev - takže pokud bude v dohledné době DS9 uveden, bude to s rotačními motorami, osami a plášťovacím Tvrdohlavcem. Enjoy.
Pokud by někdo chtěl argumentovat tím, že tři již uvedené sezóny nemá smysl opakovat - to není pravda. Uvědomte si, kolik času už uběhlo od jejich uvedení! Polovina dnešních trekistů je vůbec nezná (což platí především pro první sezónu). Jistě, my, kteří máme DS9 rádi, tyto sezóny známe - ale jak máme očekávat od současných diváků, pro které by bylo uvedení DS9 na ČT premiérové, že se v ději zorientují, když bude uváděn až od čtvrté sezóny? Opakuji, DS9 je na pokračování.

--- Deep Space Nine má sedm sezón. Při dvou sezónach do roka to dává tři a půl roku, při připočtení všemožných přerušení (stupidní volby, stupidní mistrovství stupidního světa ve stupidním fotbale, stupidní vánoce, stupidní nový rok atd atd) máme tedy ztracené čtyři roky jen to fikne (fik). Čtyři roky nám tedy zabere seriál, jehož naděje na úspěch jsou díky poněkud rozpačitému začátku víceméně pochybné. Divák má rád seriál, kde se něco děje hned od začátku, ne seriál, který se začne rozjíždět až za čtyřicet dílů. Když si uvědomíme, že původnímu Star Treku je nyní 34: Rok Voyageru, to je 35 let. Čtyři roky DS9, to je už třicet devět let. Tedy v okamžiku, kdy skončí DS9, uplyne od natočení původního seriálu čtyřicet let. Vážne si myslíte, že Česká televize dostojí slovu a nasadí čtyřicet let starý seriál? Omyl! Po DS9 okamžitě nasadí nový seriál, který v té době bude nejspíš vstupovat do čtvrté sezóny, a divákům dožadujícím se původní série budou odpovídat "Naši dramaturgové se domnívají, že tento seriál by dnes již nikoho neoslovil a proto jeho zakoupení neplánujeme." Jinými slovy, přátelé - jestliže si dnes vydupeme DS9, nadobro se tím vzdáváme toho, že kdy u nás uvidíme původní sérii. Česká televize NECHCE vysílat původní sérii a pokud to jen trochu půjde, bude se z toho chtít vykroutit. Jestliže přijde sedmdesát procent dopisů pro původní seriál a třicet procent pro DS9, ČT prohlásí za vítěze DS9 a s nebývalým nadšením nám ho pustí od začátku, abychom si ho užili co možná nejvíc!

- DS9 je na pokračování, kdežto TOS jsou samostatné díly, které je možno sledovat i na přeskáčku. Když divákovi vypadne pár dílů TOSu, nestane se nic. Když mu vypadne pár dílů DS9, nebode vědět, která bije - a je možné, že se přestane dívat. Vzhledem k nemožnému vysílacímu času je jednoznačně vhodnější TOS, u něhož nevadí vynechání několika dílů.

Zvažme to - zvažme naše možnosti dřív, než České televizi spolkneme tuhle návnadu. Odpor ČT k původní sérii je tak silný, že raději utratí mnohonásobně více peněz za delší a modernější DS9. Může se tak stát, že sice UVIDÍME DS9, ale NEUVIDÍME původní sérii... a to NIKDY. Stovky dopisů, mailů a telefonátů na její podporu přijdou vniveč. Práce desítek lidí, mezi jinými i má, bude zcela zbytečná. A navíc se ukážeme jako skupina povrchních hňupů, kteří hodnotí podle vzhledu.
Nenechme si lhát; původní Star Trek nemůže způsobit víc škody než kolik dokázal způsobit Voyager. Nenechte se od požadavku na jeho uvedení odradit tvrzeními, že by Star Trek zcela zničilo. Seriál, na němž se podíleli špičkoví autoři sci-fi žánru, je podstatně méně rizikový než seriál, na němž se podíleli zcela neznámí televizní scénáristé.
Ano, DS9 je Star Trek... Voyager je Star Trek... TNG je Star Trek. Ale původní Star Trek je kromě toho ještě něco navíc: špičková science fiction. Špičková science fiction v úctyhodném, ale stále ještě přijatelném věku. Jestliže připustíme, aby zestárla o dalších pět let, rázem se přijatelný věk změní v nepřijatelný a nebude už vůbec žádná šance tento seriál kdy vidět. Nespoléhejte na to, že "Co počkalo třicet let, počká dalších deset" - v mediálním průmyslu to ani zdaleka neplatí.
Vezmětě v úvahu i to, že to, co chce ČT, nemusí být nutně totéž, co chceme my. Česká televize NEMÁ ráda Star Trek ani jeho fanoušky. Vážně si myslíte, že je k DS9 najednou tak svolná jen kvůli vašim bleděmodrým očím? Ale houby, lidičkové. Česká televize není slepá, vidí celosvětový úspěch původní série. Ona je totiž původní série točená pro dospělé - obhájit její uvedení ve čtyři odpoledne by bylo přinejmenším obtížné. A ČT ví, že jakmile se jednou ST zachytí drápkem v lepším čase, už tam zůstane... Vážně si myslíte, že ČT chce mít Star Trek ve večerním čase? Jestli jo, jste naivnější než já :)

Mimochodem - jestli dopustíte, aby DS9 dostala přednost před původní sérií, nepochybujte o tom, že budeme vypadat jako totální hňupové, kteří si nedokáží stát za svým. Budeme České televizi k smíchu, protože si od ní tímto necháme opět, pardon my french, nasrat na hlavu. Nevím jak vy, ale já už tam toho od ČT mám tolik, že se skoro bojím česat...

Přemýšlejte - HNED. Potom už bude pozdě.

Ben Sisko - 08.12.2000 v 11:04
Stealth: Tohle forum je o konfrontaci nazorů lidí prosazujících DS9 a TOS. Je úplně logické, že se hádáme, protože ten komu se líbí DS9 neustoupí TOSákovy. Vyjádři svůj názor !!!
Anonym: Vlada - 05.12.2000 v 21:17
Stealth: To se ti jen zdá... :))))
Stealth Space - 05.12.2000 v 20:58
Promiňte ja jen že to tak tady vypadá....?
Anonym: Vlada - 05.12.2000 v 00:16
Hele Stealthi nech toho jo? Nechci to tu po tobě všechno žehlit... :)))
Stealth Space - 04.12.2000 v 23:51
No vy se tady pekne hadate to nic jinyho neumite co!!!!!!!
Ben Sisko - 28.11.2000 v 11:03
Anry: Kolik dílů DS9 jsi viděl, asi ne všechny. Spíš hodně málo. Jinak bys věděl že By Inferno´s Light pojednává hlavně o Worfovy , Garakovy a Tainovy a zničení Maquis je zde poze okrajovým dějem.
Anonym: Anry - 26.11.2000 v 17:24
Ben Sisko: nebylo to Nor the Battle to The Strong, coz je epizoda ze zacatku pate serie, ale byla to epizoda By Inferno"s Light, coz je v polovine pate sezony, ted v polovine treti sezony VOY:) jak to nemuzes nevedet?
Lord_Sillogism - 25.11.2000 v 18:44
Ben Sisko: je to podobny, vsechno to ma ve znelce slova "Star" a "Trek". :-)
AAA - 25.11.2000 v 16:57
Erell :Vo co ti GO?
Erell - 24.11.2000 v 00:48
To víš, někdo si pamatuje v jakém dílu se co řeklo, někdo si pamatuje v jakém dílu se co jak přeložilo a proč a na najé další případy je to rovněž aplikovatelné atd... :-)
Ben Sisko - 23.11.2000 v 16:32
AEtlantean: Jak si přišel na to že DS9 je podobný TNG a Voy, docela by mě to zajímalo !!! Erell: Jak nemůžež vědět to, že Voyager se zničení Maquis dozvědel v 12 díle 4. řady "Message in A Bottle" a v DS9 v díle "Nor the Battle to the Strong"
Erell - 21.11.2000 v 09:36
AEtlantean: ještě jednou, pro jaké věkové skupiny je jaký ST seriál?

Pokud jsi neviděl závěr TNG, je v něm prvopočátek vzniku Maquis, pokud jsi neviděl druhou polovinu DS9, je v ní už jen kompletní zničení Maquis, což bylo řečeno i tuším v 5. sezóně Voyageru. Mám trochu nepříjemný dojem, že mluvíš o něčem, co neznáš...
Mohl by sis prosím přečíst ještě jednou můj obsáhlý článek o principech v České televizi? Děkuji.
AEtlantean - 21.11.2000 v 00:16
Nebudu jmenovat jednotlive sociologicke skupiny, to uz se probiralo nekolikrat. Pouziju jen proste srovnani. DS9 uz z principu sve podobnosti k TNG a Voy nemuze ziskat zadne dalsi divaky, protoze z mnoziny fanousku tohoto typu serialu se uz "vyryzovalo" maximum. Takze je mozna cas presunout se, a zalovit mezi divaky Zakazane planety a Cerveneho trpaslika, mezi klasickymi scifisty a mozna i nejakymi temi divaky stredniho veku.
Ale abychom se k tehle skupine lidi dostali, vratime se bludnym kruhem zpatky k otazce vysilaciho casu. Na prvni pohled nema TOS v soucasnem okne sanci. Ovsem stejne tak ji nema DS9, protoze vic divaku uz neziskame, prave naopak. Ke sledovani DS9 je treba dost realii ze sveta ST, ktere Voy neni schopen dodat. Jaky nazor si muze "novodivak", odchovany Voyem, vytvorit treba na Klingony, vztah Bajoranu a Cardassianu, nebo treba Makisty? Vzdyt i tema Makistu, ktere by melo byt Voyageru vlastni, je od prvni sezony (mimochodem taky dost dlouho nevysilane) uzivane velice zridka.
Abych to shrnul: duvody pro uvedeni TOS jsou pro me dost zrejme, ale presprilis je nikomu vnucovat nechci. Ale zmena vysilaciho casu je za vsech okolnosti nezbytna, a myslim, ze by si to CT mela ve vlastnim zajmu konecne uvedomit.
Erell - 20.11.2000 v 23:48
Pro jakou skupinu je podle tebe jaký ST seriál?
AEtlantean - 20.11.2000 v 23:22
Erell: tak mi pomoz. Pro zdar nasi veci! ,^)))
Erell - 20.11.2000 v 23:18
TBone: odpověď najdeš v mém dlouhém příspěvku o ČT někde v historií tohoto fóra.
Erell - 20.11.2000 v 23:16
AEtlantean: spíše potřebuješ pomoci ty. ;-
AEtlantean - 20.11.2000 v 23:02
Erell: tak, jak jsi to napsal, je to imho dost dobre pochopitelne. DS9 (natoz TOS) nema v soucasnem vysilacim okne sanci. Takze k dosazeni vyssi sledovanosti, coz by jiste melo byt CT cilem, je treba vysilaci cas v kazdem pripade premistit. A kdyz uz by se presunovalo, bylo by jiste vyhodnejsi "mirit" do nepouzitych oblasti divactva, tedy pouzit serii diametralne odlisnou od toho, co se vysila ted. Protoze jedine tak muzeme ziskat nove "dusicky", a o ty by nam melo jit predevsim .^)
Nechapu, proc nikdo v CT neni schopen provest tuto, z meho pohledu elementarni, logickou uvahu. Nepotrebuji s tim treba pomoci? ,^)
T'Bone - 20.11.2000 v 21:05
Vyplyva mi z toho jedna prosta otazka: proc je pro CT dulezitejsi vysilaci okno, ktere totalne nevyhovuje (pro TOS), nez - za predpokladu ze by ji vysilala - 1. ziskat vetsi sledovanost v lepsim case, 2. vyhovet cele jedne cilove skupine (mozna by se ukazalo, ze prekvapive pocetne), 3. pripadne v lepsim case odcerpat cast divaku konkurencnim TV. Je to cele argumentace v kruhu: nebude to v lepsim case, protoze to nema sledovanost, ale sledovanost to mit nebude, protoze to nebude v lepsim case.
Erell - 20.11.2000 v 17:25
To máš tak. V danou dobu se televizní obrazovky sleduje vždy určitá skupina. Víme, že Star Trek má vysílací okno od 16:05. V tuto dobu tvoří majoritní diváckou skupinu skupina "děti a mládež do 14 let" a tato skupina preferuje určité žánry/typy pořadů.

Každý pořad je svým žánrem a provedením určen určité divácké skupině. Chceš-li, aby určitý pořad někdo sledoval, musí spolu jeho cílová divácká skupina a skupina sledující obrazovky v tom čase, ve kterém chceš pořad vysílat, korespondovat. Souhlasíš? Příklad: na "Walt Disney uvádí" se ve 20:00 nebude skoro nikdo dívat.

Pokud se podíváš na cílovou skupinu TOS (mimo jiné ji popisuje Valeris na svých stránkách o TOSu), zjistíš, že je s časem (diváckou skupinou) 16:05 neslučitelná.

Proto dle těchto údajů (popsal jsem laickou verzi) bude mít TOS od 16:05 minimální sledovanost. Naopak kdyby byl TOS vysílán ve 22:00 na ČT2, měl by sledovanost poměrně dost slušnou, protože by se tím přesně trefil do své cílové divácké skupiny.

Preventivně ještě jednou zopakuji, že i veřejnoprávní TV se musí ohlížet na sledovanost. Ne z komerčních důvodů zisku z reklam, ale kvůli plnění svého veřejnoprávního poslání - vysílat pro menšiny. Větší menšina dostane přednost před malou menšinou a tak je to správně (bohužel pro nás).
T'Bone - 20.11.2000 v 15:03
Erall: Neminila jsem merenou soucasnou sledovanost cehokoliv. Minila jsem hypotetickou budouci "zavratnou" sledovanost TOS proti predpokladum, ze se na TOS nikdo nebude divat. TO jsou oboji ryzi spekulace. Snad to nekdo dokaze s urcitou mirou verohodnosti odhadnout, pak by me ale zajimalo, podle jakych kriterii. Odhadnutelnejsi je asi DS9, protoze TNG i VOY jsou srovnatelne. U TOS je to ale jine. Rozumime si?
Erell - 20.11.2000 v 14:01
TBone: omyl, průběh sledovanosti a rozložení diváckých (a jejich zájmových) skupin v určitém čase je věc zcela exaktní na rozdíl od formulace "když nepůjde TOS teď, nepůjde nikdy, protože je starý". Pokud je někdo toho názoru, že to tak není, budu rád, když se ozve a kdyžtak řekne jak to je.
Marshal - 20.11.2000 v 12:14
Ben Sisko: Ad1: aspon neco, ale chtelo by jich trosicku vic, priznavam co se tyce upoutavek nemam moc stesti. Ad2: Souhlasim ze DS9 4. az 9 je klasa. Erell: Emergence.
T'Bone - 20.11.2000 v 00:24
Vlada: Ba ne, argumenty znely, ze TOS bude mit tak nizkou sledovanost, ze ST totalne znici, protoze CT pak uz nebude mit odvahu vysilat DS9. Ovsem samozrejme byly i argumenty proti tomuto tvrzeni. Na oboji strane asi tak stejne kvalitne podlozene.:)))
Anonym: Vlada - 19.11.2000 v 23:04
SEMTEX: Tak teď ti nějak nerozumím... Já psal že pokud dají DS9, tak už TOS asi neuvidíme(argumenty typu "Teď už je vážně moc zastaralý", nebo že "Už diváky neosloví" bla bla...)Kdyby dali TOS, tak nejspíš potom dají DS9. Proč by TOS měl být to poslední ze ST co bychom na ČT viděli? Pokud vím tak tu naopak bylo mnohokrát napsáno právě to, že pokud pujde DS9, tak by to mohlo být to poslední... A ne naopak jak to píšeš ty.
Prometheus - 19.11.2000 v 20:06
Ja osobne doufam ze dnes i v budoucnosti budeme sledovat ST v CT i na dalsich programech. Prometheus
SEMTEX - 19.11.2000 v 18:55
Vlada: Pokud pujde TOS tak je velmi pravdepodobne, ze to bude to posledni co uvidime na CT (coz zde bylo take mnohokrat napsano)a ja osobne nemam ani kabelovku ani satelit takze me zajima jestli se budu moct divat na ST v CT !
Anonym: Vlada - 18.11.2000 v 20:03
Ben Sisko: No já chci DS9 taky, vím že další sezóny jsou skvělé, ale nejdřív(z-dosti pádného mimochodem-důvodu který tu byl již mnohokrát zmiňován)chci TOS.
Ben Sisko - 18.11.2000 v 19:25
Řekněte mi po pravdě, kdo z vás viděl jeden DS9 ze 4. - 7. sezóny. Tak dobré díly nejsou ani ve Voyageru. Jsem neutrální, ale co se tíče příběhů je DS9 bezkonkurenčně nejlepší a nehodnoďte DS9 podle prvních tří sezón !!!
Prometheus - 18.11.2000 v 18:55
Z mého pohledu bych byl radąi TOS neľ DS9. Bohuľel nejsem obeznámen s nov¨ými seriemi TNG s novou lodí Enterprise E. Prometheus
Anonym: T_100 - 18.11.2000 v 15:57
JayFinch: Zakazana planeta? Kdy ma jit zakzana planeta?
Anonym: Vlada - 17.11.2000 v 20:55
P.S. Koneckonců toho se tohle fórum týká ne?
Anonym: Vlada - 17.11.2000 v 20:54
Lord_Sillogism: Jo jenže já bych řekl že šlo spíše o to, že pokud dají DS9 tak už se TOS nikdy nedočkáme(což je docela dost dobře možné).
Lord_Sillogism - 17.11.2000 v 15:56
Marshal - 16.11.2000 v 16:05 - to je odpověď mě? Neshledávám jí jakkoli logicky spjatou s mým příspěvkem. Já se snažil říct, že se mi líbí ST a že přestože trochu preferuju TNG, tak je to tak malý rozdíl vzhledem k ostatním sem tam dost dementním seriálům co na ČT dávaj (ostatně, kam se chvílema hrabe Nova). Je mě jedno, jestli TOS bude teď nebo po DS9 a novém seriálu, nebo jesti to pro mě za mě budou dávat najednou. Chci prostě, aby dávali ST.
Erell - 16.11.2000 v 23:57
A co je TOS? :))))
JayFinch - 16.11.2000 v 23:44
To ja jsem nedavno videl upoutavku na zakazanou planetu... Zkousi CT jestli divaci snesou "starou sci-fi"? (jedna se o film z roku 56 s Leslie Nielsenem, s (pro VOYageristy) prisernymi efekty.) Doufam, ze se CT o TOS nerozhodne podle sledovanosti Bckoveho sci-fi s priserama a kozatyma blondynkama co pred nima vrikskajic utikaji...
Erell - 16.11.2000 v 20:09
Naposled jsem viděl upoutávku na TNG Gambit, předtím byly asi 2 nebo 3 na díly z 6. sezóny TNG, předtím mezi 5 a 10 na VOY.
Ben Sisko - 16.11.2000 v 19:19
Marshal: Jednou jsem viděl šlušnou upoutávku ČT na epizodu Voyageru "Night", ale tu dávali před 1,5 rokem a jěšte ve dvě ráno.
Ben Sisko - 16.11.2000 v 19:16
Jounrney´s End je s Weslleym, takže na Emergence.
Erell - 16.11.2000 v 19:11
Chcete upoutávku na Jurney`s End nebo Emergence?
Marshal - 16.11.2000 v 16:05
Lord_Sillogism: Mas pravdu pouze castecne t.j. kdyz ten Trek zmrvej tak ho zaroven pohrbej -jestli to vubec este jde-. Konec koncu Star Trek bude, at uz „S“ nebo „BEZ" CT. PS: Sledovanost ovlivnuje velkou merou i sama TELEVIZE, tim nemyslim jen vysilaci cas, ale uz jste nekdy videli upoutavku (poradnou) na Star Trek v CT??!! Kdo se diva často na SAT1 _nejen_ tomu to nemusim vysvetlovat.:(
Lord_Sillogism - 15.11.2000 v 20:46
Hádáte se tu o ničem. Furt je lepší JAKÝKOLI startrek než další S-club-seven. Proti tomu je zlatej i Dallas.
Anonym: Vlada - 14.11.2000 v 21:59
Hmm, to už je jedno odkud to mám... Ale stejně se mi ulevilo :))
Erell - 13.11.2000 v 17:13
Vlada: kdopak říkal?
Vlada - 12.11.2000 v 23:25
Hele slyšel jsem něco o tom, že už je rozhodnuto a bude se vysílat DS9. Nevíte někdo něco bližšího? Není to zas jen nějaká kachna?
AAA - 05.11.2000 v 16:21
Neví někdo co to bylo za díl zrcadlový vesmír???
AAA - 05.11.2000 v 15:32
Nejdražší jsou filmy :) Ale na ja ty seriály nekupuju takže nevím kolik stojí mohl by prosíím někdo napsat kolik co stojí??
Erell - 05.11.2000 v 00:55
A proto teď běží to nejdražší z celého Star Treku vůbec? Trochu se ti to plete...
Anonym: AAA - 04.11.2000 v 18:22
Ono to celé nemá smysl dyt CT si to dávno spočítala co je vyjde levnějc a to nám pustí
Freedom - 04.11.2000 v 17:52
Jediným možným řešením vzniklé situace je Animovaná série. Neexistuje jiné řešení. Jiné logické řešení.
Ben Sisko - 03.11.2000 v 19:16
Omlouvám se za pravopis, ale do klávesnice se mi vylilo kafe tak to trochu hapruje.
Ben Sisko - 03.11.2000 v 19:14
Deanna: TOSky jsem viděl všechny. A líbyli se mi 1 epizod a to Toubles with Tribbles.
Deanna - 03.11.2000 v 12:53
Ben Sisko: Mam na tebe dotaz. Videl jsi vubec nekdy TOS? Moc o tom pochybuju. Protoze jestli mas rad ST aspon trochu, tak nikdy nemuzes rict, ze pribehy v TOS jsou na *****! Mam pocit, ze v ST te zajima jen akce a efekty, ale duch pribehu ti naprosto unika.
Ben Sisko - 02.11.2000 v 09:57
Kdyby jsme je poslali ČT nemáme jistotu že je použije na ST.
Odborg - 01.11.2000 v 15:37
Ben Sisko : odkdy je Erell Ceskou televizi? Ja myslel, ze tam jen dela :-))
Jardax - 31.10.2000 v 16:58
Erell Tak dobre. Mel by jit asi DS9, od zacatku, s novym dabingem, protoze s tim starym by si CT akorat tak udelala ostudu. Jsou to preci profici, ne ? :) Vyjadri se.
Ben Sisko - 31.10.2000 v 16:12
Příběh je taky na ***** !!!
Ben Sisko - 31.10.2000 v 16:11
Kdyby 4eský televizi někdo dal prachy tak by to určitě šlo. Představte si kdyby každej ze starnetu poslal Erellovi kilo každej měsíc. Kolik by to dalo do roka? Při troše snahy 600000 Kč. To by se dalo využít na všelijaký akce, třeba na dabing Ds9.
Yenkie - 31.10.2000 v 16:08
DS9 , NE . Nikdy podle mě má přendost náš hrdinný kapitán Kirk na kterého se zapomíná a to si jistě nezaslouží . Proč taky jednou nedávat TOS kterej je sice starší než já a moji vrstevníci ale má svoje kouzlo . Jo sice slyšim : Tam nejsou žádný pořádný efekty není na VOY a DS9 , no ale v tý době nebyli lepší efekty a nejde jen o ně , hlavní je příběh a záživnost a toho má TOS dost .
Noonian - 31.10.2000 v 10:06
Erell: A je jisty, ze pripadne DS9 pobezi s puvodnim dabingem, nebo by slo nejak zaridit ze se udela na ty tri prvni sezony novy.
Annika - 30.10.2000 v 15:25
No já nevim, ale vysílat cokoliv od prostředka se mi zdá jako dost divnej nápad. Tohle by se dalo elegantně vyřešit uvedením TOSu.
Erell - 30.10.2000 v 14:57
Tzn. kdokoliv kdo má dabing ho může komukoliv poskytnout, protože ten vlastní dabing je jeho. Ono tedy taky záleží jak jsou s kým udělány smlouvy (to aby to nebylo tak jednoduché :-)), ale v zásadě je to tak, jak jsem napsal.
Erell - 30.10.2000 v 14:54
Noonian: kdepak, pleteš se. Dabingy se zcela běžně kupují už od někoho hotové, například film měl dabing vytvořený při distribuci na videokazety, pak koupila vysílací práva nějaká televize a od toho videodistributora vzala dabing. Teď například běží na Primě seriály, které poprvé běželi na Nově a Prima používá dabing Novy. Že Nova dělá nové dabingy je proto, že pan Železný už podrazil tolik lidí, že mu prostě spousta společností nic nedá ani neprodá. Jestli někdy měl nějaký film dabing od Novy jako od ČNTS, tak téměř určitě pokud by ho teď Nova vysílala, bude mít dabing nový od České produkční 2000. Docela jsou ty vztahy drsné a pěkně probletené, že? :-)
Noonian - 30.10.2000 v 14:32
Erell: Mam ten pocit, ze kdyz CT koupi DS9 tak ho bude dabovat cely znovu, protoze to co je uz nadabovany tak to vlastni NOVA resp. PRIMA a ti nemohou prodavat licenci dal. To mas jak se software. Mozna se pletu, ale na NOVE taky ynovu predabovavaji to co uz jednou nadabovany bylo.
Noonian - 30.10.2000 v 14:18
Ben Sisko: Pro vysilani v TV si myslim, ze by mel DS9 jit cely od zacatku. Cela tato situace je vlastne jen proto, ze se v serialech dela zmatek a jdou jak kdo chce a ne chronologicky.
Ben Sisko - 30.10.2000 v 13:34
Dám vám je dokonce v češtině !
Ben Sisko - 30.10.2000 v 13:33
Já nevím co řešíte. Já vám DS9 od Emissary po Adversary na CD, a chtělo by to přemluvit ČT aby začala The Way of the Warrior
Noonian - 30.10.2000 v 11:54
Tak mam pocit, ze to by narazilo na penize. Tolik nam CT neda
Anonym: AAA - 29.10.2000 v 15:42
A co pustit nové díli DS9 pro nás co sme to vyděli na jiných stanicích (hlavně v cizích) třeba ve 17:00 a pro zbytek od začátku ve 23:00 a dostalo by se časem i na Původní sérii
Erell - 29.10.2000 v 12:44
jeff@pc: No, tak teď jsi ze sebe udělal úplnýho blba. :-))) Jestli prohlásíš o něčem, že to je úplně nudný a pak prohlásíš, že jsi to nikdy neviděl a jenom si to přečetl, a to ještě od člověka, který to napsal zaujatě, protože se za každou cenu snaží, aby se to nevysílalo, pak se nemáme o čem bavit...

JBr: Co kdyby ses na to teď podíval reálně a řekl "Po VOY by se mělo odvysílat..., protože..., potom by mělo jít..., protože..."? Třeba se pohneme.
jeff@pc - 29.10.2000 v 05:34
Je pravda ze 3 sezony sou zhruba 1.5 roku, ale porad 43% je 43%!!!!!

To ze prvni tri sezony sou nudny sem si precet z toho textu od Val, jinak ja nesleduju DS9.

Za celou tu dobu sem videl jenom jeden nebo dva dily DS9.


Co takhle kompromis??? Odvisila se celej DS9, vy si ho nahrajete, a date pokoj?!?!?!?!?!?!

:-)
JBr - 28.10.2000 v 22:15
Erell: No, my Klingoni jsme obecne neprizpusobivy druh... Kde mas prepinace? ;)
Erell - 28.10.2000 v 21:28
JBr: aha, myslel jsem, že se pohybujeme oba v realitě, ale evidentně jsme oba trochu jinde. Zaímco ty píšeš jak by to bylo (možná) nejlepší v ideálním případě, já píšu jak by to bylo (asi opět možná) nejlepší za současné konstelace jednotlivých okolností. Jeden z nás bude muset switchnout úroveň. :-)
Anonym: AAA - 28.10.2000 v 19:14
Kdybyste vyděly poslední série tak to stojí opravdu za to (nečetl sem to dole)
JBr - 28.10.2000 v 17:02
Erell: Mno, ja rikam uz dost dlouho a na IRC si to slyset mohl, ze kdyz DS9, tak CELOU. A dabing prvnich tri sezon "znovu a lepe", jak rikava nas oblibeny pan docent...

Tohle je muj osobni nazor jako cloveka, ktery ten serial zna, tudiz vim, ze po relativne pomalym rozjezdu stoji ten zbytek za to cekani. Nemuzu ale soudit za ostatni...

Erell - 28.10.2000 v 15:54
JBr: dobre, a co by byla teda podle tebe ta nejlepsi vec? Je hrozne lehky rikat co by bylo spatne, jenze uz neni lehky rikat co by bylo dobre. Takze prosim...
JBr - 28.10.2000 v 11:51
Erell: Nemyslim si, ze zacinat vysilani DS9 od ctvrte sezony byl byla ta nejlepsi vec... DS9 ma narozdil od ostatnich serialu dost podstatnou slozku - pribeh, ktery se vlece celym serialem. Pokud bys zacal vysilat od Way of the Warrior, pak by ses asi nevyhnul otazkam typu "A kdo jsou ti Proroci a proc za nima Sisko porad leze do cervi diry?", "Proc chteji Cardassiani zpatky stanici?", "Proc nema Federace rada menavce?" a "Co je to ten Dominion?"...

U TNG i TOS by se takovy zpusob vysilani dal prezit, ale tohle bych neudelal ani u epizodniho Voyageru, protoze i ten ma jakous takous nosnou dejovou linii... Bylo by to jako odvysilat poslednich 40 minut nejakeho filmu, protoze tam pribeh graduje a vynechat predchozich 60 minut, protoze tam se pribeh teprve rozbiha.

Ben Sisko - 28.10.2000 v 10:35
A viděli jste Broken Link a Apocalipse Rising, něce tak dobrýho se nevidí nebo Dominion War Arc nebo třeba What You Leave Behind. Kdyby nebězěli proti milionářovi tak by měli sledovanost velmi dobrou.
Ben Sisko - 28.10.2000 v 10:17
jeff@pc: Asi neumis dobre pocitat, protoze 3 sezony se odvisilaji za 1,5 roku
Erell - 28.10.2000 v 10:14
jeff: viděl jsi The Way of the Warrior? Dovedeš si představit, co by to udělalo se sledovaností Treku, kdyby se to odvysílalo v primetime??? Je to vlastně SF film jako takový, bez nutnosti návaznosti na jakýkolov díl. Včetně toho, že řeknou, kde se tam vzal Worf.
Anry - 28.10.2000 v 09:35
jeff: nevim kdo ti to namluvil, ale prvni tri sezony ds9 nejsou nudny, jen je tam vic prumernejch dilu, myslim ze treti sezona je velmi dobra, a v druhe se najde taky nekolik vynikajicich dilu, navic prvni tri sezony uz zrejme neuvidime, jena se jen o 4 posledni sezony, takze to dela 104 dilu, proti 80 dilum TOSu...
Datask - 28.10.2000 v 09:11
Ja mam 15 rokov a TOS som este nikdy NEVIDEL ( ked nepocitam ale 5 dielov na SAT 1 ) a TOS ma naozaj nebavi (asi je to sposobene tymi efektami - na dnesnu dobu uz su NAOZAJ zaostale - a tie masky KLINGONOV ved oni ziadne nemaju!!!!!!!!Viem,ze vtedy neboli peniaze navyse a na masky neostali peniaze ...A ta atmosfera celeho filmu...Ja som pri tom vydrzal len kvoli tomu,ze to je StarTreku...) Ja StarTrek pozeram hlavne kvoli Borgom a Klingonom A v TOS su klingony tak pritazlivy az hanba . A v DS9 su klingony vsade (dokonca aj v jedalni) a s maskami ako ma byt . TOS bezi na SAT1.A mna nezaujal.Myslim,ze hovorim za mladsiu generaciu Trekkies ked poviem,ze TOS nechajme odpocivat v pokoji ( a na SAT1)-(zislo by sa mu poriadny remake na dnesny STANDART-ale to by zase narusilo cely StarTrek-mne sa 23.storocie nepaci-napady zo 60.rokov su v dnesnej dobe pomerne zaostavajuce) a myslim si,ze uvedenie TOS by este ubralo fanusikov na StarTreku-alebo by posunulo ich cakanie na neurcito)-jednoducho Ja pocitam StarTrek AZ OD TNG a vtedy je to FENOMEN Na TOS sa pozeram trochu opovrhovane - a tie designy lodi.Podla mna mal byt zaradeni Kirk na Excelsiore hned od zacatku a bolo by to v pohode -dnesny divak uz nechce pribeh(mozno) chce len SEX a Nasilie a tak DS9 je celkom v pohode - tie PRVE 3 SERIE-by sa mohli vysielat na CT2 a na CT1 by bezal uz od 4.serie-viem divak ktory nikdy nevidel DS9 to nebude stihat ( a to nehovorim o tom ze sa mu budu pliect aj tie StarDaty) Ale je lepsia ALTERNATIVA-asi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jeff@pc - 28.10.2000 v 04:42
Takze, to co tady Val napsala je hezky, a taky jak rika prvni tri sezony byly nudny, TRI SEZONY!!!!! DS9 je sedmi sezoni, a podle matematiky z prvni tridy (skoro :-)) to znamena 3/7=0.428571428!!!!! To je to samy jako 43% celyho serialu je nudnyho!!! A pokud by CT vysilala jeden dil za tejden.....tak byste musely cekat skoro 3 roky(!!!!!!!) na tu "dobrou" cast!!!!!!

Pokud byste to chteli, napiste pod svoje prispevky neco jako BUDU CEKAT TRI ROKY NA ZABAVU!!!
SEMTEX - 27.10.2000 v 17:19
Opravdu po Erellove clanku neni co dodat.
T'Bone - 27.10.2000 v 12:26
Deanna: Po Erellove clanku myslim neni co dodat. Jen k temnym predpovedim: Valerisiny predpovedi obrovskeho uspechu TOS mi (a zrejme vetsine diskutujicich) proste pripadaji podstatne mene pravdepodobne. A o ST v televizi bych nechtela prijit, i kdyz bych si poradila.
Erell - 27.10.2000 v 12:15
Myslím, že jako člověk, který už ze zákulisí České televize něco chápe, když tam déle než rok pravidelně chodí, bych měl odpovědět na několik základních otázek souvisejících se sledovaností.

Takže proč se ČT ohlíží na sledovanost, když je veřejnoprávní televizí?
Je třeba si uvědomit, že v naší republice je nejrůznějších menšin opravdu hodně. Namátkou třeba věřící, Romové, ženy v domácnosti a další skupiny. Například první dvě skupiny jsou oproti divákům Star Treku mnohonásobně početnější. Česká televize, jakožto veřejnoprávní subjekt, má povinnost uspokojovat přání menšin. Jelikož je ale těch menšin opravdu hodně a vysílací prostor je omezený, logická snaha je uspokojit co nejvíce diváků, tzn. ty velké menšiny. Proto jakmile klesne sledovanost pod určitou kritickou úroveň, Česká televize automaticky zmíněný pořad (či spíše téma pro určitou minoritu) přestane vysílat a nahradí ho pořadem pro větší minoritu, právě z toho důvodu, aby správně plnila svůj veřejnoprávní účel. Výkřiky o tom, že ČT je veřejnoprávní televize a proto musí vysílat pro menšiny, takže musí vysílat Star Trek, jsou slaboduchými poznámkami někoho, kdo se vůbec nikdy nezamyslel nad souvislostmi. V případě kriticky malé sledovanosti (která se očekává v současném času 16:05 od TOS) tedy nebude Star Trek zrušen ne z důvodu komerčního neúspěchu, ale z důvodu zachování veřejnoprávního statutu České televize. Doufám, že nyní již všichni pochopí, že není nic jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Rovněž by zřejmě většinu lidí zajímalo, proč nemůže dávat Česká televize Star Trek večer kolem 22:00?
To máte tak. Česká televize zdánlivě je jedna organizace, ale při detailnějším pohledu (většinou až zevnitř) člověk získá zcela odlišný obraz. ČT je rozdělena na spoustu malých skupin za něco zodpovědných a s ostatními spolupracujících a zároveň vzájemně peníze proplácejících. Když popíšu třeba vysílání Star Treku, tak to hodně hodně zjednodušeně vypadá nějak takto:
Z rozpočtu České televize na určitý rok dostane šéfproducent centra převzatých pořadů určitý obnos na nákup pořadů. Tzn. dostane peníze na nákup pořadů (přesněji jejich vysílacích práv), které nepatří ČT, neboli se od někoho převezmou (od Hollywoodských společností nebo taky od jiných českých televizí). Stejně tak dostanou peníze na pořady další subjekty zabývající se jinými žánry. Uvnitř centra převzatých pořadů se pak opět peníze rozdistribuovávají mezi jednotlivé tvůrčí skupiny, v nichž pracují jednotliví dramaturgové. Nákup převzatých pořadů tedy provádí dramaturg, jeho šéf (člen vedení tvůrčí skupiny), jeho šéf (producent/šéfproducent) a případně ještě jeho šéf (šéfproducent), kdy vždy vyšší článek schvaluje nižším. Po zakoupení přichází další rozdělování peněz, které už provádí dramaturg, které sestává ve výběru lidí (překlad, úprava, režie,...) a přidělení peněz pro ně. Když se nechává vyrobit dabing, tak centrum převzatých pořadů za něj platí zase jiné části České televize. Jakkoliv se to zdá býti úchylné, je to v takto mamutí organizaci jediný funkční model.
Když je tohle všechno hotovo, tak se to musí odvysílat. Na začátku je programové schéma. V něm mají jednotlivé subjekty, jak byly popsány výše, vyhrazená pro sebe tzv. vysílací okna. Tak se stane, že tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, která má na starosti Star Trek, dostane vyhrazeno několik oken. Tam pak mohou zařadit jimi produkované věci, tedy Star Trek. Když tedy nemají příslušně velké okno v určitou dobu, tak tam "své" pořady vysílat nemohou. Programové schéma tvoří oddělení skladby pořadů, které s centrem převzatých pořadů nemá mnoho společného. Když člověk napíše do ČT, že chce Star Trek v lepším čase, přijde to dramaturgovi Star Treku, který ale nemá přímou možnost ovlivnit program, takže smůla. Ostatně on by rád. Jediné co dělat může a taky dělá, je, že Vaše dopisy (poté co na ně chudák sám odpoví s tím, že to nejde) předává oddělení programové skladby a tlačí na ně, aby jim okno dali do lepšího času. Programové oddělení ale nesleduje jen dopisy, ale hlavně průzkumy sledovanosti a hlavně z nich pak určuje vysílací okna. Když vidí, že Star Trek sleduje v premiéře několik desítek tisíc lidí většinou 10-16 let, tak vědí, že pro tuhle skupinu je toto okno (16:05) přesně to pravé. Aby něco udělali, museli by vidět, že jsou starší diváci. Právě třeba podle rozložení sledovanosti připravovaného filmu Star Trek V: The Final Frontier, který bude vysílán na ČT 1 v hlavním večerním vysílacím čase, se uvidí, zda jsou i starší diváci, kteří by Star Trek chtěli sledovat, nebo zda i v tomto čase bude sledovat téměř výlučně mládež. Následně potom může a nemusí být posunuto vysílací okno pro Star Trek určitým směrem.

Proto mohou někteří lidé v ČT chtít vysílat TOS, ale zároveň vědí, že sledovanost v čase 16:05 bude minimální a programové oddělení by Star Trek zrušilo. Poté, co jsem byl seznámen se všemi okolnostmi ohledně vysílání, určitě ne všechny jsem je zatím popsal, jsem se jednoznačně přiklonil k názoru (který vychází z odhadů ČT), že TOS, pokud by následoval po VOY, by v čase 16:05 měl minimální sledovanost jen několik málo desítek tisíc lidí (a dost možná ani to ne).

Je mi líto, že Valeris bere můj chladný kalkul, kdy jsem radši zvolil možnost, že Star Trek bude vysílán i nadále, před Původní sérií, která by vysílání Star Trek na mnoho let (odhaduji minimálně deset) téměř jiste ukončila, jako nějaký podvod nebo lež. Nejsem fanatický zaslepenec jako Val a nesnažím se o odvysílání něčeho za každou cenu s vědomím, že tím zničím Star Trek.

Pevně věřím, že jste si tento článek přečetli velice pečlivě a co je nejdůležitější, pořádně se nad ním zamysleli, protože dokud nezačneme zkoumat, jak to vypadá ze strany ČT, tak se nám nic nepodaří. Už pochop Valeris, že zasypáváním České televize tunami dopisů, které téměř předpřipravíš, když si uděláš stránku s body, na které se mají lidí ve svých dopisech ptát, se nic nevyřeší. Pokud bych na takové dopisy měl odpovídat já, tak mě to hodně brzo naštve a udělám si jednu odpověd, kterou pak budu kopírovat všem. Jestli chceš Star Treku nějak pomoct, nauč se dělat kampaně, kterými podnítíš zájem široké veřejnosti, ne že sto lidí bude pořád dokola psát ty samé dopisy. Jen doufám, že tě opět nechytí paranoia a nezačneš v tomto článku hledat koho zas ta Česká televize podvádí.
Deanna - 27.10.2000 v 12:12
Aha! Tak mi teda řekněte, jestli chcete TOS doopravdy na Ct nebo ne. Jestli jo, tak snad pro to musíme něco udělat, aspon neco zkusit. A ne se uchylovat k temnejm předpovědim typu: je to starý, na to by se jim stejně nikdo nedíval, to nemá cenu atd. Neházejte kruci phasery do žita!
T'Bone - 27.10.2000 v 12:01
Deanna: Temer VSICHNI bychom chteli videt TOS. V diskusi ale dostava prednost DS9 z objektivnich duvodu - domnivame se (ze tedy zevseobecnuju), ze TOS na obrazovce nema sanci uspet, i kdyz je nam to moc lito. To snad neni brojeni proti TOS (nebo z druhe strany proti DS9, snad ani od Valeris), jiste bychom vsichni chteli videt vsechno. Kazdy spis posuzuje situaci, jak umi a muze. Tohle nebyla diskuse, jestli je lepsi TOS nebo DS9, a podle zadani Valeris ani tak o tom, CO bychom chteli, jako o tom, PROC to tak chceme nebo nechceme. Alespon Valeris vyjmenovava objektivni duvody pro a proti, nechtela slyset, co ma kdo radsi. You can t always get what you want!
1of1 - 27.10.2000 v 11:34
Deanna: Nemyslim si, ze vyraz "zbrojeni proti TOSce" odpovida situaci. Ja osobne bych se na CT na TOS rad podival a myslim si, ze vetsina lidi z tohohle fora take. Ale musim znova rict, ze kvuli tomu nejsem ochotny vyhlasit dopisovou valku jinemu ST serialu. A vazne je dobry se zamyslet, proc se CT k TOSce stavi tak rozpacite. Ten serial je skutecne stary 30 let ale je to pri tom futuristicka sci-fi. Jenze presentace tech futuristickych technologii pomoci efektu 60. let v dnesni dobe pusobi dost nepresvedcive a navic z pohledu cloveka roku 2000 nektery dily zoufale postradaji dynamiku deje (to uz jsem tu taky nekde psal). A CT se myslim do jisty miry opravnene obava takovou vec pustit do vysilani. CT je sice verejnopravni televize, ale mozna, ze ani verejnopravni televize nedokaze skousnout vysilani serialu, na ktery se bude v republice divat tak cca. 200 lidi.
Marshal - 27.10.2000 v 11:27
Deanna: Zda se ze to od vcerejska dospelo tam kam melo. Jsem rad ze jsou lidi s tvym nazorem Deanno.
Noonian - 27.10.2000 v 10:53
No myslim si, ze Erell bude asi vedet vic, kdyz se s temi lidmi tam zna. Osobne si myslim, ze to je solidni navrh, musime si vybrat my sami. CT nam zase dala dva navrhy - kdyz bude vetsina pro TOS bude TOS. Je to lepsi nez kdyby rekla bude TOS a konec. Pak by zase ti co chteji DS9 se citili podvedeni. Jak to tady sleduju tak to spise vidim na DS9. No a o tom dabingu, kdo rekl, ze se to nebude dabovat znovu?
Deanna - 27.10.2000 v 10:51
Lidi, myslím si, že Valeris má pravdu. Uplně souhlasim se všim, co napsala. Jako sup mně nepřipadá ona, ale naopak vy. Mám opravdu ráda TNG, Voy i DS9, ale klasika je prostě klasika! Těch 79 dílů není zas tak moc, tak nechápu proč proti vysílání TOS tak zbrojíte? Copak vám to nepřipadá tak trochu na hlavu, aby takový fenomén, jako je ST, s takovou popularitou a sledovaností byl v televizi vysílán jen jako torzo? Vždyt bez klasiky to fakt torzo je, protože TOS je základ ST jako takového. Kdo nezná TOS tak se nezlobte, ale opravdu si podle mého názoru ani nemůže říkat Trekkie!
Ptaak - 27.10.2000 v 09:30
Jestli ČT nechce vysílat TOS, tak si myslím, že s nima bude stejná dohoda jako s novou - tedy vůbec žádná, pokud nedojde k totální změně managemantu.
SEMTEX - 27.10.2000 v 08:41
Ja osobne mam radsi novejsi ST serialy , ale TOS bych taky rad videl, jenze ne na ukor novejsich serialu. Tak to je to co jsem zapomel napsat. (oprava: ...chces (jako beran, ... )
Anonym: ???????? - 27.10.2000 v 08:38
To jste vsichni grafomani????
SEMTEX - 27.10.2000 v 08:31
Valeris vracím se k tvému článku z 26.10. v 00:59: Kdy to bylo, když jsi ho viděla v 7 letech? Myslím si, že tehdy to bylo jeste moderni (aspon trochu) a dnes? Kdyz máme doma casto technologie (myslim pocítace) stejné, někdo i lepsi jak v USA, nebo si muzeme povidat s Amikem a Anglanem naraz, MYSLIS, ZE TO BUDE STEJNE ?! Tezko! A k tomu jeste ti "mali" uz casto videli bud Voy nebo TNG a Ty si myslíš, že budou stejne nadseni u TOS? Nezblaznila ses? Z toho vyplívá, ze: DNES JE DNES a VCERA JE VCERA. Jo a k tem uslintanym 10-14 letym jsem asi jediny kdo je (se) může bránit: Za prvé je mi 14 (a nestydim se za to!!) a divam se na ST uz od TNG (první vys.)(stejne jako muj kamos) A TO HLAVNI: JA NESLINTAM KDYZ VYDIM SEDMOU (ted si nevzpomenu jak se jmenuje ta herecka) !!!!!!!!!!!!!!!!!! A vis proc? Protoze se nedivam na ST kvuli takovi hovadine, kterou si vymyslela Valeris, dofajíce, ze tim presvedci aspon nejake dalsi pro TOS !!! Ted jsi me Valeris opravdu presvedcila, ze ti jde jen o to co chces (joko beran, promin jestli te to urazilo, ale jedine berani jsou strasne tvrdohlavi !!!!) Ja jsem taky tvrdohlavi a stejne jsem rak (kdyby jste o mne chteli vedet vic tak mi napiste, protoze ja nevim proc by jste to nemeli vedet !!!!!!). jak to pisou v Levelu, TOTO JE JEN SUBJEKTIVNI NAZOR AUTORA TOHOTO CLANKU (neboli me) A proto budu psát o DS9 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Noonian - 27.10.2000 v 08:00
Zdravim vsechny. Ted jsem to docetl. Vidim ze se tu nic moc nezmenilo. Valeris tu nadava Erellovi a kali vodu. Valeris je me jasne, ze jsi TOS venovala hodne prace a casu, ale kdyz delas kampan za neco tak ji nemuzes delat jako negativni, to vzdycky odradi mnohe. Coz se ti povedlo. Z diskuze jsem pochopil jedno, ty neveris CT, ze kdyz se sejde vic hlasu pro TOS, tak ze ho uvedou. Muzes me dat jeden konkretni dukaz, ze je to pravda. Ne to co si myslis, ale dukaz.
Hypospray - 27.10.2000 v 06:28
Valeris, jedine, co se ti musi nechat je to, ze si musela cekat a nyni je tu riziko, ze mozna budes muset dal. Ale naopak musis uznat, ze mas celej serial na knizkach, coz nemuze rici zadna jina Star Trek serie. Videla jsem par dilu a na televizi se to vazne nehodi, ani na tu verejnopravni, resp. nekomercni, nebo jak tomu rikas. Kdyz si uvedomis, ze si CT vnukla myslenku, ze by vysilala serial moderni, o ktery jako mensinova zajmova skupina mame taky zajem, neni se co divit, ze sahne po novejsim a ne na 30 let stary. Vzdyt by se jim Zeleznej musel smat, takle se na to diva jako na uspokojeni tolika poctu divaku, kteri uz nestacili pro pokracovani serialu na Nove.
Mne je to vlastne putna, co pujde, o dva nejlepsi Star Treky stejne (snad uz) neprijdu a u TOSky se vzdycky prijemne pobavim (jak Kirk dela vedu z nejake duhovane kosticky pred pridi lodi..:)), a u DS9 zase nemam rada Ferengy a Cardasiiany a Bajorany. Vlastne ani to valceni. Borgove tam nejsou, a prvnim dustojnikem je zena..:(..:)))))...
Proste myslim jen na Star Trek, a kdyz si CT mysli, za leta zkusenosti, ze TOS by neobhajil ani ten minimalni zajem o ST, coz by znamenalo jeho konec, a uz ZADNY, ANI TEN NOVY SERIAL, by byl na jistou dobu tabu, tak mi rozum veli: "Pis si o DS9!".. jak jdu take nyni udelat.. kolik, ze se dava tedka znamka na dopis?...:)))
Anonym: Dedik Larzon - 27.10.2000 v 03:58
Jak tak pozoruji diskusi, mam pocit, ze se vse toci kolem toho, ktera serie je lepsi, ktera bude mit vetsi sledovanost, ktera pritahne nebo odpudi vic divaku. Otazka je ale jinde. CT neni komercni stanice a tak by ji sledovanost nemela az tak tizit. TOS by mohl napriklad bezet na CT2, protoze je to klasika-takrka pro pametniky a pokud ji povazujeme za klasiku Sci-fi tak urcite patri na druhy program pro narocne divaky, kteri nechteji jen efekty, ale pribeh, jez patri k tomu lepsimu ze zanru. DS9[jehoz dabing je fakt hrozny] muze bezet na jednicce. Mozna by stalo za to tlacit na soubezne uvedeni TOS a DS9 spis, nez se hadat o to ktery driv. TOS by prave proto, ze uz neni nejnovejsi nemusel byt prilis financne narocny na vysilaci prava a DS9 by ji prinesl za nalezite penize snad i vyssi sledovanost. Takze bych se radej domlouval na tom jak donuti "nasi" televizi uverejnit oboji.
Amalthea - 27.10.2000 v 01:30
Kdybych měla mluvit za sebe:Já jsem se k ST dostala právě přez VOY!Takže tady můžete těžko odsuzovat co diváky odradí.Když jsem dříve viděla sem tam nějaký díl ST- dobý, bylo to sci-fi, ale nějak zvl.mně nezaujal.Ale jak začal VOY, totálně jsem ST propadla: knihy,na netu jsem si sehnala co nej informací...atd. a teď "žeru" TNG....(Dokonce se snažím prosadit, a vytvořit celotáborovou hru ST(jezdím s dětma na letní dětské tábory)).Dokonce i mí kolegové, kteří ST odsuzují,se semnou v práci dívají na VOY(pokud jsou tam borgové,či doktor)a celkem se jim to líbí. Teď mi je jedno jaká série se bude vysílat, hlavně, že to bude ST.Ale je pravda-myslím si-že TOS by byl v dnešní době trochu směšný(uniformy,komunikátory..........).I když sama díly TOS sháním na VHS,myslím si, že dnes je lepší si TOS přečíst.Jsou to skvělé, poutavé příběhy. Ideální by bylo TOS vysílat třeba v noci na čt2 a ostatní ST v normálním čase,ale to asi není tak jednoduché. Osobně si myslím že je Valeris zaujatá.(asi odvádí kus práce, ale měla by myslet na "současné trekkies"a né jen na sebe či malou skupinku okolo ní)
Anry - 27.10.2000 v 01:24
TBone: a vis ze mi taky prislo divny jak nejprve odsuzuje slintavce a nakonec vsechny laka na krasny zensky :)))
T'Bone - 27.10.2000 v 01:17
Valeris: Takze nakonec jde o to, aby neprisla vnivec tvoje prace? A to si dovolis vystupovat jako mluvci trekkies? A jak muze nekdo jen trochu soudny povazovat herecke vykony v TOS i za jen prumerne? Vsichni jsme to prijali, OK, ale to neznamena, ze jsou dobre! A treba prechazeni postav z jednoho serialu do druheho se mne osobne libi. Ale uz vubec se mi nelibi, ze bys najednou vzala zavdek temi polonahymi priblblymi kraskami, jen aby ti prilakaly to pubertalni publikum, ktere u "novodobych" serialu tak odsuzujes.
T'Bone - 27.10.2000 v 01:01
Valeris: Pokud opravdu tak dobre znas TOS, jiste vis, ze pod 49 minut nejde ani jeden dil. Takze 45 minut by urcite nestacilo. (Jsem v diskusi ponekud pozadu, ja vim.)
Anry - 27.10.2000 v 00:18
navrhoval bych zalozit sbirku "pomozte Valeris" kterou by se zaplatili cdcka s TOSkou, kterou bysme ji pak slavnostne predali:) potrebovalo by to jen trochu rychlejsi pocitac a 40 blankovejch cdcek :) mozna by pak dal s TOSkou pokoj:)
Anry - 27.10.2000 v 00:03
Valeris: Dovol abych se zasmal ze DS9 je na pokracovani:))), to mozna posledni dve sezony spolu mirne souvisi, ale porad to jsou jednotlive epizody :). sorry nevidel si, takze nemuzes posoudit.
driv jsem dokonce obhajoval tos mezi ostatnimi, ale setkaval jsem se jen s nechapavymi pohledy, obhajovat jsem ho prestal, kdyz me neuveritelne zacala otravovat tva kampan za TOS, kdy si z neho delala neco vic, je to dost nechutny, abych tak rekl, ze me to odradilo, takze kdyz ted nekdo nadava na tos, uz sem zticha...:))
Nad - 26.10.2000 v 23:34
Valeris: 100% jistotu máš jen u toho, co se stalo nebo pokud si udáš podmínky za jakých to bude platit.
V tomto případě ovšem je pravděpodobnost vyšší než 50 %, což předpokládá hodně lidí (nejenom já, ale i lidé, kteří do toho více vidí). A to je dle mého soudu příliš velké riziko.
Valeris - 26.10.2000 v 23:30
NAD: nemas jediny dukaz ze by TOS znicil ST. Mam duvody myslet si ze by to mohlo byt naopak. Tim nejmensim z nich je fakt, ze je to konecne NECO JINEHO. Obavam se ze normalnimu divakovi musi ty soucasne serialy splyvat dohromady - svet je skoro stejny, styl pribehu i zpracovani jsou takrka totozne, ruzne postavy se prolinaji vice serialy... kdyz si uvedomime ze ST u nas jde nepretrzite uz ctrnact sezon - vzdyt to musi spoustu lidi zoufale nudit. Nalozime jim dalsich sedm sezon navrch?
Neni dukaz ze TOS znici ST. Osobne vazne neznam nikoho kdo by se na ST kvuli TOSu prestal koukat - dokonce i spousta tech mladych na to koukat bude, protoze je tam porad akce a zensky. Navic to ma epizodni pribehy, ktere na sebe nenavazuji, takze nehrozi kdyz cloveku utece dulezity dil. Naproti tomu u DS9 je hrozne moc veci na pamatovani. Kdo jsou Cardassiani, kdo jsou Bajorani, co spolu maji, kdo jsou Proroci...zmatek nad zmatek, ne nepodobny treba Babylonu 5 (u nejz znam naopak lidi kteri si pletou Narny a Minbary a nemohou si zaboha vzpomenout, jak se jmenuji ti co bydli ve sprchovym koutu).
Nad - 26.10.2000 v 23:27
Valeris: Ale běžnému divákovi je naprosto jedno, jaké jsou jednotlivé herecké výkony, dívají se na to jako celek, nikoliv pro perfektní herecký výkon.
Jestli ani tohle nechápeš, pak fakt nevím, nevím 8-(((
Valeris - 26.10.2000 v 23:23
Uprimne receno, herecke vykony v TOSu jsou lepsi nez v novych seriich. Kdyz se koukam na "herce" v novych seriich a vidim jak se tvari porad stejne a lidi jim to zerou, ani se nedivim, ze je Stallone se svymi tremi grimasami tak popularnim hercem...
Anry - 26.10.2000 v 23:19
je to neuveritelne ale docetl jsem to:))
Reknu to asi takhle: "Nekazme si TOS televiznim zpracovanim a nechme ho kniham.":) Tam totiz TOS patri, kdyz si clovek precte povidku nebo knihu, rekne dobry, tohle chci videt, ale kdyz to pak vidi, ma z toho velmi rozpacity pocit, to rikam jako nekdo, kdo TOS videl temer komplet. Dalsi veci je, koho budou zajimat pribehy, ktere si mohl precit v knize. Vsichni kdo si to cetli uz vedi jak epizoda skonci, to znamena vsechny epizody s prekvapivym koncem jsou vicemene k nicemu. Opravdu nevim co vysilanim TOSu ziskame:/ .. efekty (nejen vizualni ale i zvukove)nula, herecke vykony nula, zbyde nam tu obcas dobry pribeh jehoz konec stejne zname z knih, a zbydou nam tu kozate polooblecene kirkovy milenky, alespon uspokojime ty 10-14 lete slintavce ... DS9 taky neni nic svetoborneho, ale je to star trek v modernim podani, se skvelou ctvrtou a patou sezonou s trochu (nekdy celkem dost) slabsim koncem ... z toho plyne jednoznacne DS9:)
Nad - 26.10.2000 v 22:55
Valeris: Zde je ovšem jiný případ. Zde tvoje práce bohužel šla vniveč (neříká se mi to lehce, ale je to tak). Přece si nebudeme podkopávat hrob, že.
Vem to takhle: Ty jsi svoji práci z poloviny už udělala, teď se musíš zamyslet, zda má smysl tu práci dodělat (zda z ní něco získáš - jo ziškáš uvedení TOSu, ale smrt ST - tedy získáš téměř nic) nebo prostě si říct, bohužel jsem špatně odhadla situaci, protože dokončení dané kampaně je příliš drahé (čas atd.) a zisk je minimální, a i když jsem již do toho investovala, tak se nedá nic dělat a skončím to s vědomím, že něco jsem ztratila, ovšem pořád méně, než kdybych pokračovala.
Valeris - 26.10.2000 v 22:39
PM: ja se ani tak nesnazim o nenavistnou kampan, jako spis to jinak neumim :)
Ted byl podle vsech dosavadnich tvrzeni na rade TOS. Kdyz byl na rade, asi ho "zere" dost lidi - jinak by se o nem ani neuvazovalo... Vis, kdybys venoval praci na necem hromadu casu a penez a pak prisel nekdo a znicil ti to, taky bys z toho nebyl na vetvi... predstav si ze stavis rekneme cinskou vez ze sirek v meritku 1:1000, piplas se s kazdym detailem a pak nekdo prijde a rozkope ti ji jen proto ze nema rad Cinany. Budes rad? Nebo mu dokonce i podekujes?
PM - 26.10.2000 v 21:56
Takze konecne jsem si precetl vsechny reakce za dnesek a rad bych na par z nich v rychlosti reagoval. Takze ST na CT 2 prosim ne. Nechte ho na CT 1. CT 2 nema vsude stejne dobry signal, jako ma CT1, ja treba u me na chate bych se k tomu vubec nedostal. Ohledne vysilaciho casu - me to docela vyhovuje, protoze si to stejne nahravam na video a poustim si to, az kdyz mam cas. Ohledne napadu TBona a vysilani TOS normalnim case a 3 serii DS9 v nocnich hodinach - ano to by bylo urcite reseni a myslim, ze i nejelegantnejsi ze vsech, co jsem tu zatim slysel. Valeris: Zda se mi, ze tady zbytecne rozsirujes nenavist mezi fanousky ST. Vzdyt je koneckoncu jedno, na co se kdo chce divat, vsichni jsme fanousci ST. A me se zda, ze jakmile nekdo nezere TOS az tak moc jako ty, tak je u tebe meneceny. A to je spatne. Tvoje kampan je vylozene nenavistna. A to fakt nechapu. Ohledne PSST conu nemas pravdu. Bylo tam promitano dokonce nekolik filmu TOS a v nekolika prednaskach se o TOS mluvilo. Kdyz o tom tak premyslim, tak ve vetsine prednasek bylo venovano dost casu TOS. Respektive stejne, jako ostatni seriim. A me se zkratka PSST con libil a nechapu, co proti nemu a lidem na nem mas, kdyz jsi tam ani nebyla. Promin Valeris, ale z tvych dopisu cisi jenom nenavist a to si myslim, moc lidi ke ST neprilaka. Me je v podstate jedno, jestli pujde TOS nebo DS9, protoze TOS jsem nevidel a DS9 jenom cast z toho, co u nas sla a rad bych videl oboji. To jenom tak na vysvetlenou, aby jsi si nemyslela, ze jsem jenom dalsi zpropadeny fanousek DS9 a novych serii. Ohledne hlasovani - Ano souhlasim. Udelejte to nekde a konecne se ukaze, kolik lidi chce TOS a kolik DS9. A dejte tomu cas a propagaci, at muzou lidi i psat dopisy (ty co nemaji inet, nebo na nej nechodi tak casto).
Valeris - 26.10.2000 v 21:27
Ale kdeze, nehledam spatny veci, proste se jen ptam proc 55 kdyz to je deset minut k poradu navic...
Ad kampan za vysilaci casy - kdyz jsem pred cca rokem rikala ze ji zorganizuju, rikal jsi ze to nema smysl, ted to najednou smysl ma? Presneji ted uz zase nema...
Ted pujde rok Voyager. To se vazne programy delaji na cely rok dopredu? MM mi tusim kdysi tvrdil ze je to na pul roku...
Erell - 26.10.2000 v 21:23
Pane bože už přestaň za vším hledat to špatné, protože okno je 55 minut, tak zase vymyslíš teorii, že je ST spjatý s nějakými Šprťouchlaty. Tomu se mezi námi říká paranoia. Teď se ďelá schéma, takže se neví kde jsou jaká okna. Jinak nějakou kampaň za vysílací časy mělo smysl dělat před měsícem či více, teď už to nemá smysl. A neříkej že ti nic neřeknu, tohle jsem ti říkal mockrát.
Valeris - 26.10.2000 v 21:18
Btw, proc "presne 55 minut"? ST ma prece ctyricet pet a tech zbyvajicich deset vzdycky zaberou reklamy a sprtouchlata. To jsou sprtouchlata balena k ST nastalo?
Valeris - 26.10.2000 v 21:16
Erell: no, to jsme jeste zadobre byli. Mozna jsme se rozhadali skrze tu praci, nevim, tys mi to nikdy bliz nevysvetlil.
Pokud jde o ten vecerni vysilaci cas - to je fakt, ale to vysilaci schema se prece cas od casu meni, ne?
Btw, co zkusit aspirovat na PRIMETIME na CT2? Tam zadny porad stabilne zahnizdeny neni...
Valeris - 26.10.2000 v 21:08
Freedom: jo, jednou do roka jo. :) Posledni dobou ale bohuzel nemam moc casu. Kdyz mi nahodou nejaky zbyde, zjistim, ze musim zase zacit propagovat TOS - kdyz uz jsem si myslela ze bude klid a budu moct napsat neco na st.cz...
T`Bone: ja nevim... me se neptej... CT jsem to zkousela vysvetlit, jenze CT se proste s divakem bavit nehodla...

Mozna bysme mohli zkusit jinou vec. A to sice, vykaslat se na psani o TOS nebo DS9 a zacali delat bordel ohledne vysilaciho casu. Kdyz rikam bordel, myslim tim bordel. Misto abysme se hadali mezi sebou, meli bysme tlacit na Ceskou televizi, aby dala ST do toho casu, o ktery si uz davno piseme. Pak uz bude uplne jedno jestli vyhraje DS9 nebo TOS, protoze s trochou stesti pak bude mit opravdu sanci na uvedeni oboje...

Erell - 26.10.2000 v 21:00
TS = ST :-)
Erell - 26.10.2000 v 20:56
Nojo Val, taky nechápu, proč jsem ti sehnal práci, když jak říkáš, jsme už nebyli zadobře. :-)))

No, pryč od invektiv. Skutečně ideální čas pro TS by byl v čase Červeného trpaslíka, bohužel je ten čas ve schématu určen pro "půlhodinu anglického humoru", nebo jak se to neoficiálně v ČT nazývá. A bohužel tam ani není prostor, protože na ST je potřeba mít vysílací okno přesně 55 minut.
Freedom - 26.10.2000 v 20:33
Valeris : Když tak okatě dáváš najevo, jak máš ráda Star Trek, kdy jsi byla naposledy na http://www.startrek.cz ? Myslím, že Síla přírody je poněkud pasé. Nechtěla bys alespoň jednou do roka updateovat ?
T'Bone - 26.10.2000 v 20:27
Valeris: A nebyl by to prijatelny argument, pripadne kompromis? Dukaz toho, ze sledovanost neni vzdycky to nejdulezitejsi. Jestli si myslis, ze ST nekdy u nas dosahne sledovanosti srovnatelne s Doktorkou Quinnovou, tak si neco nalhavas. Tech 35 let tradice a prorustani do cele kultury (vem si to mnozstvi narazek v cele americke produkci!) se proste NEDA dohnat. Sci-fi je u nas celkove velmi mensinovy zanr a ST jeste mensinovejsi. A kdyz tu nema tu tradici, obavam se, ze uz je to ztracene a uz s tim nikdo nic nenadela. Ledaze by pousteli ST povinne ve skolach, coz by vzhledem k jeho idealum vubec nebylo od veci.
Valeris - 26.10.2000 v 19:56
T`Bone: red dwarf je prave jeden z tech poradu u nejz je sledovanost vedlejsi. Proto sel tam kde sel...
Valeris - 26.10.2000 v 19:51
Erell: politiku sem netahej. Kampani propagujicich TOS mam za sebou tolik, ze kdyby se jimi CT ridila, dava TOS 24 hodin denne. Az budes svuj DS9 propagovat tak dlouho jako ja propaguju TOS, budes mit teprve pravo kritizovat moje postupy, driv ne!
Jestli skutecne nehodlas odpovidat a misto toho hodlas jen urazet a placat nesmysly, nevidim duvod proc sem vubec prispivas.

Podle TVYCH VLASTNICH SLOV bylo uvedeni TOS jiste. Najednou jiste neni, muselo se tedy neco stat. Nerekls CO se stalo a zrejme to ani rict nehodlas. Vztahy mezi nami nejsou v posledni dobe nejlepsi, dokonce by se dalo rict ze nestoji za nic. Prijde mi to velice zajimave - dokud jsme byli zadobre, byl pro tebe TOS prijatelna alternativa, a ted, kdyz zadobre nejsme, ti najednou neni dost dobry. Ne ze by se mi chtelo z toho extrapolovat nejake zavery, nicmene aspon je videt co ty ses zac. Dokud ti bylo moje takzvane spojenectvi k necemu, tvaril ses jako kamarad, otevrene jsi mi lhal a zastiral svuj skutecny nazor na vec (pochybuju ze bys zmenil svuj nazor na TOS tak snadno). Ne, neprekvapuje me to, nebyt moji zaslepenosti tehdy mohlo byt dneska vsechno ponekud jinak. Jestli si myslis, ze pred tebou padnu na zadek, jsi vedle... prosim, muzes mi uskodit, a CO MA BYT? Stalo se to uz tolikrat ze to prestavam vnimat!
Ve svete zabydlenym takovou pakazi jako jsi ty nema smysl se o neco snazit! Vycitas mi, ze se uzaviram pred svetem - ale tim jsou viny kurvy jako jsi ty, Erelle. Doslo mi to, neutikam pred lidma... utikam pred Erellama. Az mi priste nekdo poda ruku a usmeje se na me, asi ho rovnou nakopnu. Nebo sebe, aby me presly chute bratrickovat se s cizima "lidma".

T'Bone - 26.10.2000 v 19:32
Valeris a Erell: Vi nekdo, jakou sledovanost mel Cerveny trpaslik? To by mohl byt argument pro CT ohledne divackych mensin a tak. Totiz: jestli jde jenom o sledovanost, myslim, ze TOS nema sanci. Pokud CT opravdu chce zasobovat i mensiny, pak samozrejme neni o cem a hura na TOSku! Ja ale nejsem schopna tohle posoudit. Idealni by byla uz nekym zminena situace: TOS v premiere a zatim v nocnich reprizach 1.-3. serie DS9. A pak by DS9 plynule presel premierove do "hlavniho" vysilaciho casu.
Erell - 26.10.2000 v 19:24
TBone: Já ti totiž vysvětlím, co Valeris chce a co to je za člověka. Valeris po mě chce (nebo alespoň dříve to tak bylo), abych prosadil TOS na úkor zbylých ST seriálů. Nerozumí tomu, že já nespolupracuji s ČT proto, abych prosazoval pro Valeris TOS. Nenechal jsem si vnutit tlaky Valeris, když byla na stole v ČT alternativa VOY/TOS. Valeris je tak bezohledný člověk, že po mě chce, abych ovlivňoval Českou televizi tak, jak si přeje. A to tedy ne. Teď samozřejme Valeris dští síru, protože já neskáču jak píská a odmítl jsem, když po mě požadoval podvádění fanoušků Star Treku.

Když se mě v ČT zeptali, jaký mám ja na TOS/VOY názor, tak jsem odvětil, že nepovažuji za správné o tom hovořit a ovlivňovat tak rozhodnutí ČT. A protože jsem lidi nepodvedl, tak teď Valeris dupe vzteky.

Valeris, něco ti řeknu, když tady vyzíváš k poučení se z chyb v komunikaci ČT, tak asi zapomínáš na pouze a jen tebou prosazeného komandéra nebo warpový. To, že už tam s tebou po tvém dopisu a tvých kampaních nikdo nechce hovořit je tvůj problém, ne jejich a nebo náš. Co děláš, když začíná být nejisté okamžité uvedení TOSu? Kampaň propagující TOS? Bohužel ne. Místo toho nazýváš kde koho, především mě a Českou televizi, lháři a podvodníky, jsi takový Star Trekový Miloš Zeman. No, i ten se chová podstatně lépe.
Valeris - 26.10.2000 v 19:17
Marshal: ale presne tohle tvrdim od zacatku, ne? :)
Marshal - 26.10.2000 v 19:02
Valeris: Konecne rozumna rec.
Valeris - 26.10.2000 v 18:56
1of1 - ale ti maji prece taky pravo na to, aby jim verejnopravni televize poskytla jejich serial...
Nemluve o tom, ze hluboce verim v uspesnost TOSu. Jestlize se opravdu tento uspech nedostavi, jsem ochotna vlastnorucne tisknout a roznaset letaky propagujici DS9 a vyzyvajici ke kampani na jeho podporu.

Nemyslim, ze DS9 by mel takovou sanci na uspech, jakou nam vemlouvaji jeho skalni fanousci. Serial je to dobry, ale uz tu byl uveden. Kdezto TOS je pro ceskeho divaka stale jeste novinka (at to zni sebeparadoxneji) a diky jiz leta trvajici propagaci uz stacil vstoupit do povedomi mnoha lidi. Jestlize ted misto TOSu pujde DS9, muzeme s propagaci TOSu zacit odznova - a kdyz nam potom CT ten TOS po DS9 milostive pusti, ani zdaleka nebude mit takovou sledovanost, jakou by mel ted!

1of1 - 26.10.2000 v 18:43
Vypada to, ze Val a jeji misantropicky vypady udelaly z tohohle fora valecnou frontu. Mila Val, zkus trosku pochopit, ze ne vsichni lide, kteri si rikaji trekkies maji stejne priority jako ty. Dokonce by me dost prekvapilo, kdyby to tak bylo. Vsichni tady zrejme chteji videt TOS a to i pres jeho stari a obcas neuveritelne tahnouci se sceny (kdo nezna vubec TOS a ma nahodou nekdy pristup ke kabelovce nebo satelitu a zvlada trochu deutsch, tak at si pusti kazdou sobotu ve 14.00 SAT1, aby trochu videl o cem TOS je). Ale to neznamena, ze jsme ochotny se kvuli tomu pustit do krizove vypravy proti jinemu ST serialu, v nasem pripade DS9. A bud si sakra jista, ze serial za 60. let proste neudrzi stejnou sledovanost jako jeho o 30 let mladsi nasledovnici. Budou se na to koukat pouze ti lide, co tu s tebou diskutujou plus par dalsich nadsencu. Tak se zkus konecne trochu uklidnit a prestat bojovat s vetrnymi mlyny.
Valeris - 26.10.2000 v 18:37
Wewerka: to je imho spis osobni zalezitost a kdybys mi to tenkrat dala moznost vysvetlit, byl by klid... pokud mas chut, lze to dohnat. Pokud ne, neda se nic delat.

Hypospray: v zasade se da rict ze tu jsou nyni dve skupiny fanousku, ktere se castecne prolinaji. Jedna z tech skupin bere vyhradne nove serialy, druha uprednostnuje starsi serialy a prunik techto skupin ma rad oboje. A ted pozor - Ceska televize jiz chysta dovysilani Voyageru, cimz bude odvysilano v nepretrzitem bloku SEDM SEZON TNG A SEDM SEZON VOYAGERU. To je dohromady ctrnact rocniku, tedy EPIZODY STAR TREKU ZA CTRNACT LET. Asi 350 dilu, mam dojem.
A ted se zamysli. Jedna skupina fanousku shledla 350 dilu a presto odpira druhe skupine pravo na shlednuti 79 dilu? Predstav si sebe sama v roli nezaujateho pozorovatele - zda se ti to spravedlive? Preved si to na jidlo - zda se ti spravedlive, ze nekdo sam na posezeni sporadal tri a pul pecenych kurat, dozaduje se dalsiho jednoho a pul kurete a vztekle prska na hladoveho cloveka, ktery pro sebe nechce nic vic nez necele jedno kure? Presne to ted delate, vy, fanousci novych Star Treku, hrdi, vzneseni a nenazrani az to neni hezke!

Valeris - 26.10.2000 v 18:24
T`Bone: jisteze neni. Ja to vim. Ale ON se tvari jako ze tim partnerem JE. :)
T'Bone - 26.10.2000 v 18:19
Ponekud se ztraci ze zretele, o co jde. Jsou tu dve ruzne veci: Chtela bych TOS? Rozhodne ano. Myslim si, ze to bude ST v Cesku ku prospech? Nemyslim. Valeris: Ty si fakt myslis, ze Erell je pro CT partnerem, aby za ni mohl neco slibovat?
Valeris - 26.10.2000 v 18:10
Typicky Erell, urazky, podrazy a ani jedina odpoved. Vlastne me to ani neprekvapuje.

REKNI NA ROVINU: JSI SCHOPEN A OCHOTEN ZARUCIT ZE PO DS9 SKUTECNE PUJDE TOS?


LIDI, POZOR. PRED PUL ROKEM RIKALI, ZE TOS PUJDE PO VOYAGERU. DNES VAM RIKAJI, ZE TOS PUJDE PO DS9. AZ SKONCI DS9, REKNOU VAM, ZE TOS PUJDE PO NOVEM SERIALU. VE SKUTECNOSTI NEPUJDE NIKDY!

Stale dokola jedno a totez! Meli bychom se uz z historie nasich jednani s CT poucit!

Vysilali Star Trek trikrat tydne. Pak dvakrat. Pak jen jednou. Posunuli vysilaci cas opacnym smerem nez jsme chteli... kolikrat se to jeste bude opakovat, kolikrat jeste ustoupime pred tim, co si Ceska televize vzpomene?
Nenechme si uz, s prominutim, srat na hlavy. Uvedeni puvodni serie je veci cti. Pokud nebude uvedena ted, nebude uvedena nikdy!

Deanna - 26.10.2000 v 17:18
Tak toto se mi opravdu snad jen zdá!!! Nechápu jak někdo může dávat přednost DS9 před klasikou! Takový jedinec se podle mého názoru s klasikou nikdy nesetkal. Je to už 7 let co jsem oddanej trekkie a po celou tuhle dobu čekám, kdy uvidím TOS v češtině. Každej asi ví, co dokáže natropit překlad. A navíc, jak to dopadá, když si ho ještě jednou přeložíte do třetího jazyka. Jako já když sleduju německý překlad a narychlo se ho snažím pochopit když nejsem rodilý mluvčí. O co přišli ti, kteří neměli možnost sledovat ani toto... Prostě strašně toužím se pořádně pohádat s tím, kdo upřednostnuje vysílání DS9 před TOS.
Hypospray - 26.10.2000 v 17:17
Valeris: proc za vsim hledas nejake velke podrazy, spiknuti. Zaradit do harmonogramu Ceske televize TOS byl prioritne tvuj napad, tvoje myslenka, a tve snazeni a tve zburcovani Internetu, tvoje letacky, tvoje Internetove stranky...
Jak ospravedlnis to, ze se ma ukojit pouze tvuj zajem? A co fanousci DS9, to maji doplatit na to, ze se mezi nimi nenasel clovek, kterej mel cas to vzit takle od podlahy jako ty? Lide, kteri nemohli vyuzit takovou medialni moc, kdyz to tak musim rici, jakou disponujes ty...
Nezapomen, CT se rozhoduje podle ohlasu divaku pres dopisy, ktere k ni chodi, nic jineho, podrazackeho, manipulativniho v tom neni. A taky premejsli zdravim rozumem, lidi si privykli na moderni Star Trek, kterym jim TNG a Voyager nabidl, a muze nabidnout dale i DS9. Bohuzel o TOSce se tohle rici neda...
Noonian - 26.10.2000 v 15:39
Ale to je jen technicky problem, to by se nejak zvladnout dalo. Je treba mit k tomu vuli. Erell je v CT tak tam muzou odvisilat spot, at se ozvou kdo chce tam a tam. Kdo se neozve ma smulu. Pak se to nekdy secte - pro jistotu u toho muze byt Val i Erell - a je to jasny. Jinak dneska uz koncim. Zase az zitra rano.
Marshal - 26.10.2000 v 15:32
BEN: Sorry ja zapomnel
Marshal - 26.10.2000 v 15:31
Noonian:Dobry napad. Vyvstava otazka kdo videl a kdo chce videt!!!!!!!!! Opoustim vas.
Ben Sisko - 26.10.2000 v 15:29
Noonien: Hlasování je na *****. Co ty, který internet nemaj?
Noonian - 26.10.2000 v 15:27
Spravny to neni, ale je to reseni. Je to trochu jednoduchy reseni, ale myslim, ze vede k cili. Ma-li nekdo lepsi at rekne.
Jinak dival jsem se na statistiku oblibenosti serialu:
TNG - 274
VOY - 241
TOS - 83
DS9 - 41
TAS - 3
Marshal - 26.10.2000 v 15:25
OPRAVA: ...ktery maj radi STARTREK
Marshal - 26.10.2000 v 15:23
JohnyDog: Souhlasim s tim ze se tady asi nic nevyresi. Vem v uvahu ze ten pomer mezi DS9 a TOS neni tak zcela jasny, alespon pro mne ne. ?Vypliva z toho ze mam napsat do CT a rict vsem kamosum, ktery maj radi TOS aby to udelali taky??? Noonian: Money, Money, Money. you are right
Noonian - 26.10.2000 v 15:19
Jde tady o to, ze CT da jen jeden serial - bud TOS nebo DS9. Kdyby jsme chteli dva tak musime zacinkat mescem. Jinak by me zajimalo kdo a kde se rozhodlo, ze pude Voyager a ne TOS.
Jestli je pravda ze CT da na nas, tak se prestanme hadat a pojdme si v klidu zahlasovat.
Marshal - 26.10.2000 v 15:13
Ben Sisco: Vec nazoru nemyslis?
JohnyDog - 26.10.2000 v 15:13
noonian,marshal: CT je verejnopravni, a skutecne j epro mensiny - jenze tech mensin je spousta. Kdyby CT slo skutecne jenom o prachy jak rikate, tak by se na ST vy**** uz od zacatku a nasadila by telenovely nebo neco podobneho. Vy se chovate pomalu stejne jako valeris - Startrek, Startrek a nic krome toho uz neni. Dulezity je, ze neignoruji nase dopisy, a dokonce nam rikaji, ze se zaridi podle ohlasu bud TOS nebo DS9. Kdyby rekli - pustime DS9, TOS nikdo nechce, tak bych uplne souhlasil s val, ale takhle ? Val predem vi ze TOS ma malo priznivcu a tak zrejme pujde DS9, coz se ji samozrejme nelibi, a snazi se vzbudit dojem ze nas nekdo (erell, CT, hypo ?) podvedl, a ze uz je rozhodnuto bez nas, coz neni. CT nema tolik kanalu aby mohla davat veci na ktery se diva treba jenom 100 lidi z cely republiky, ale pokud se ozve 100 lidi ze chce TOS a 10 lidi ze chteji DS9, atk pujde TOS. Nevim co resite.
Ben Sisko - 26.10.2000 v 15:08
Nechci urážet TOS, ale pokud se TOS uvede znamená to smrt pro Trek u nás. Jestli se ti Valeris TOS tak líbí tak se na něj dívej v sobotu na SAT1. DS9 je absolutně nejlepší série ST a po napsání tohoto "článku" jsi hňup tak akorát ty !
Marshal - 26.10.2000 v 15:07
Noonian: O.K. Ja to asi balim.
Noonian - 26.10.2000 v 15:01
Marschal: To co CT rekla je vec jedna, co dela je vec druha. Mam obavu, ze v tuto chvili s tim my tady moc neudelame. Nebo chces jit do Prahy demonstrovat s tranparenty. Na to se tady nehraje, vzdyt by se nam vysmali. Kolik nas tady v republice je - 200 000 se diva, kolik pujde - 100? - 50? Chce to ty prachy. V tom to vezi. CT je jasne, ze ji z toho moc nekapne - skoro nic - a tak jde od toho.
Marshal - 26.10.2000 v 14:51
Noonian: HM.. Neni co dodat, mas pravdu. Sklouzlo to asi nekam jinam nez byl puvodni zamer. AD. Penize: Co chces je konec 20. stoleti :( Ale je fakt, ze CT rekla kdysi, ze je televizi pro mensini - prestavam mit ten pocit.
Anonym: roko - 26.10.2000 v 14:50
Ahojte! Tak ako sa máte? Ja s mojou kamarátkou vierou tu sedíme pri počítači a rady by sme sa vyjadriť na tému DS9 Veľmi sa mám to (ne)páči a sme vaše faninky. Mohla by nám Valeris ničo o sebe napísať? Držíme jej palce a vieme,že to čo robí je naozaj ale naozaj potrebné a dôležité
Chewie - 26.10.2000 v 14:48
Valeris , Erell : Co misto vzajemnyho nadavani zacit vysvetlovat ????? Neslo by to ??????
Noonian - 26.10.2000 v 14:44
Jinak sorry ze s tim zase zacinam, ale vsechno je to o penezich. Paramount to dela pro penize, CT pro penize atd. Jen my se tady hadame zadarmo. Sezenme nekoho kdo do toho nacpe penize a je to v suchu.
Erell - 26.10.2000 v 14:44
Jako vždy, klasická Valeris - "všechno se točí kolem mě". :-))) Nemám ti na co odpovídat, protože tvůj příspěvek neobsahuje jedinou věc, o které bychom mohli diskutovat. Píšeš jen o slibování, lhaní, urážíš zase kde koho a přitom lidem sám už celé roky lžeš.

Kdyby ti šlo updatování jako vulgarity a nadávání na lidi a seriály, tak by startrek.cz byl vzkvétající server... :-(
Noonian - 26.10.2000 v 14:40
Marshal: To, ze by jsme mu meli pomoct tak to souhlasim, ale tim, ze se budeme mezi sebou hadat, ze budeme vytvaret skupiny tech co maji radi jeden serial a ostatni by nejradeji postrileli tomu nepomuze. Jasne, ze diskuze je dulezita, ale musi mit nejaky vysledek. Tady z toho to vypada, ze Valeris a Erell by si nejradeji roztrhali obcanky a co dal? Budeme diskutovat do nekonecna a nic z toho?
JohnyDog - 26.10.2000 v 14:38
Val: propagace TOSu bezi hodne dlouho a po tech tvych kampanich to lidi spis odrazuje. Maji radi treba VOY, nebo DS9 a stejne tak by chteli videt TOS, ale ty jim nadavas, a chces je vystrnadit z okruhu trekkie protoze mas svuj TOS. Tim je stves proti sobe a uprimne uz se jim ani nedivim pro te nemaji radi. Ad hlasovatko - prostor se vzdycky najde, ale stejne tak se kazde hlasovatko da zfalsovat i na nestrannem serveru. A ja verim, ze i kdyby hlasovatko dopadlo tak jak predpokladam, urcite by sis nasla nejakej duvod tak to vysvetlit. Ad zmena nazoru - kdybych byl stejne paranoidni jako ty tak bych poukazal na to, ze v dobe kdy hrozilo ze BABYLON 5 by mohla davat CT, tak jsi na nej nadavala, a ve chvili kdy bylo jasne ze ho bude davat TV3 tak najednou se to zacal strasne libit.
Marshal - 26.10.2000 v 14:34
CHEWIE: Souhlasim!!!!!!
Marshal - 26.10.2000 v 14:33
NOONIAN: ST se sice jednou prosadi. DOUFAM. Ale NEZDA se TI, ze bysme mu meli trochu pomoc. V ramci moznosti samozrejme. PS: Nepripada ti nase republika jako Paradise City in Paradise World. viz ST:V
Chewie - 26.10.2000 v 14:30
Zajimava debata - je tu docela vostry - osobni utoky, souzeni neznameho... Co zacit diskutovat v klidu misto hadani? Rict proc chci to ci ono a rozumne to vysvetlit je snad mozny ne? Ad sledovanost : ja myslel ze CT sledovanost nezajima? Ma preci vysilat pro kazdyho ne ? Alespon tak vysvetlovali co to znamena verejnopravni. Co se tyce vlastnich argumentu sem tady pochopil ze podle nekterych je vizuelni zpracovani dulezitejsi nez pribeh ?? To snad nemyslite vazne ?? Jestli ano je mi vas lito. Ja jsem pro TOS , jestli chcete vedet proc tak si zkuste precist naky dily, treba u Al-Bataniho, pak snad pochopite. TOS je pro me kvalitni sci-fi neco jako 2001:Vesmirna odysea, Setkani s Ramou, nebo Nadace. Ze je to stary ?- MASH je taky starej a jakej mel uspech. Samozrejme ze ostatnim ST uz neco na pribehach chybi, ale spatny taky nejsou, proste sou zu trochu jiny.
Noonian - 26.10.2000 v 14:16
Valeris: V tom ti nemuzu nejak oponovat, protoze pro me nemcina=cinstina. Skutecnost je ale takova, ze i na SAT1 se dava ST v sobotu odpoledne.
Muj nazor na to co pujde driv a nepujde je ten, ze me je to jedno, protoze drive a nebo pozdeji to stejne nekde u nas pujde. Myslim, ze s rozvojem techniky pribude televizi apod. Taky DVD jsou cestou. Kdyz v Netopejra maji takovy odbyt tak si myslim, ze i ty disky by se mohli rentnout. CT nebude jedina cesta a myslim, ze s toho neni poteba delat takove drama. Mozna se mylim, nevim.
Marshal - 26.10.2000 v 14:12
Lock and load. Nezda se vam, ze to jak se tady hadame, je presne to, o co antitrekistum (prominte mi te vyraz) jde. Nicmene souhlasim s Erellem, ze i-net neni vse, ale je temer vse. Byl jsem na PSSTConu a kdyz clovek chtel nemusel si VOYAGERu prilis vsimat (patrim k tem kteri povazuji VOY za "STodpad" ale jsou i stripky nadeje). TOS je klasika a myslim, ze by mohl pomoc hlavne u zarytych sci-fistu vseho druhu. DS9 je OD 4.SEZONY pekny jatka a mne se zdal dobrej (obcas trochu bez myslenky). V teto situaci se obavam, ze nemame prilis moznosti. Logicky vzato: jelikoz je TOS kratsi (mimo jine bude rychleji nadabovan) mel by byt pred DS9, dale souhlasim s Valeris ze za "par" let uz bude pro NEKTERY lidi (NEpatrim k nim) TOS v muzeu. Zaverem: Kdo vi, co bude za rok ci dva??? ACH JO. VIDIM PROBLEM.
Valeris - 26.10.2000 v 13:08
Erell: ale to nejsou vyhruzky, pouze konstatovani ze jsi zcela neopodstatnene zmenil nazor. Neni to tak dlouho, co jsi nemel nic proti mym tvrzenim ze TOS zvedne sledovanost a co jsi tvrdil, ze jsi ochoten podporit jeho vysilani. Taky jsi tvrdil, ze pujde po VOYi, takze nevadi kdyz pujde VOY jako prvni. Rovnez CT sama neoficialne (pres maily ruznym lidem) tvrdila, ze po VOYi pujde puvodni ST.
Ano, zmenit nazor je jedna vec... ale obelhat kvuli tomu stovky lidi, to uz je vec jina. A na to nemas pravo ani ty, ani Ceska televize. Pokud mas k tomu nejake podklady, pak je zverejni. Pokud je nemas nebo zverejnit nechces, mlc a soupej nohama a neplet se do neceho, o co se snazim uz pet let... vzdycky kdyz to zacne vypadat na vitezstvi, prijde nejaky ucho co zacne tvrdit ze TOS je spatny a ze mame radsi chtit TNG / VOY / DS9 / novou serii / neco uplne jinyho.

Pokud ti to nahodou uniklo... jestlize je sledovanost ST tak spatna jak se tvaris, muzou za to nove serie, protoze puvodni serie jeste nedostala sanci neco zkazit. Nedochazi ti to? Spouste lidi uz je z tech novych ST na bliti, protoze je to porad to same dokola a dokola. TNG byla ze zacatku neco noveho, ale ted uz je to vsechno takrikajic na jedno brdo. Proc jim davat serial ze ktereho uz pulku videli a nezkusit pro zmenu radsi neco uplne jineho?

Faktem je jedna vec... ne, na voyageristickym conu jsem nebyla... nicmene podle hromady hlasovani na netu je o TOS dost zajemcu - zalezi na tom co se proti nemu postavi. V uplne prvnim hlasovani o to co by divaci chteli videt skoncil mam dojem DS9 na temer poslednim miste (za nim byl TAS). Jestli vis o nejakem serveru kde lze udelat nezfalsovatelne hlasovani, muzeme udelat hlasovatko a bude po debatach... odmitam se ridit podle nazoru nekolika desitek zoufalcu na nejakem "conu" - nejsou o nic lepsi nez lidi z netu.
Opravdu si myslis ze by mely knizky od Netopejra takovou prodejnost, kdyby o TOS nebyl zajem? Vzdyt delali jeste dotisk (a myslim ze ne jeden)!

Ano, tim ze rikas "DS9 ano", rikas zaroven jednim dechem "TOS ne". Porad mas plnou hubu svych znalosti pomeru v CT a jeste sis nestacil vsimnout ze CT nebude vysilat ctyricet let stary serial? Nedavno si tam psal nekdo o Randalla a Hopkirka, coz je serial zhruba tak stary, jak stary bude po skonceni DS9 TOS. Ackoliv ho Ceskoslovenska televize uz 2x s uspechem vysilala, prohlasila CT, ze tento serial koupit nehodla, protoze "se dramaturgove domnivaji ze by dnes jiz divaka neoslovil". Podobne tak mayovky - CT striktne odmitla koupit jakekoliv mayovky bez Vinnetoua s opodstatnenim, ze "nasi dramaturgove se domnivaji, ze bez Vinnetoua a Old Shatterhanda nemaji sanci na uspech"... MYSLIS ZE CHCI SPOLEHAT NA BLAHOVULI NEJAKYCH ANONYMNICH "DRAMATURGU"?

DEJ MI JEDINY DUKAZ, ZE CT PO SKONCENI DS9 SKUTECNE ODVYSILA TOS. Pokud takovy dukaz mas, rada ho prijmu a zvazim. Nemas, nebo nechces dat? Tak se neplet do cesty vecem, ktere se daly do pohybu driv nez tys vubec vedel co to Star Trek je!

Nerikam at tahnou trekkies. Rikam at tahnou ti, kteri se mezi ne primichali vinou novych serii a kteri chteji cumet jen na kozaty borgy a vesmirny bitvy! Pokud sis nestacil vsimnout, vyrazne snizuji uroven komunity kolem ST (podivej se na Mae, Ocampu a spol - to jsou deti Voyageru...). To mi snad vymlouvat nebudes, ne?

Ne, pumovy atentat na conu nezvazuju, vrazdit ovce kdyz muzu odprasknout jejich pastyre je nesmysl. Nutno rict ze o pumovem atentatu na budovu produkcniho centra prevzatych poradu jsem v uplynulych dnech premyslela temer vazne... nejlip ve chvili kdy tam zrovna budes na navsteve ;).
Ad nazor skutecnych trekkies - a odkud TY znas skutecny trekkies? Z PSST Conu? A odkud soudis ze nechteji TOS? Z toho ze tam byl promitan a dabovan jen Voyager? Nebo odkud? Obavam se, ze mezi ty lidi, na kterych skutecne zalezi a kteri budou tvorit hlavni divackou skupinu TOSu, se na conech venovanych novym serialum moc nedostanes. Prostuduj si Interkom a podivej se, kolik clanku je tam o TOSu a kolik o jinych seriich... porovnej pocet a zamysli se. ANO - na puvodni serii se budou divat SCIFISTI. Lidi jako Ondrej Neff, Carola Biedermannova, Frantisek Novotny a dalsi a dalsi jmena, ktera ty jsi asi v zivote neslysel - TITO lide, dalsi lide jejich veku a potazmo lide, na ktere maji tito lide vliv, to jsou potencialni divaci TOSu. A temhle lidem to taky dluzime, protoze jsou to oni, kteri tu udrzeli sci-fi i navzdory tomu, ze ji komunisti nemeli moc radi.

Porad od tebe slysim same kdyz, kdyz, kdyz. KDYZ sledovanost stoupne, pujde TOS... ale kde mas dukaz se ta sledovanost stoupne? A taky rikas - "Česká televize o TOSu uvažuje a má ho v plánu uvést, taky nechce přerušit vysílání Star Treku, ale to udělá odvysílání TOSu." VAZNE SI NEUVEDOMUJES, ZE UVEDENI TOSU BUDE ZNAMENAT PRERUSENI PROUDU SOUCASNYCH ST V KAZDEM PRIPADE?
Tvrdis, ze CT nechce vysilat TOS, aby neprerusila ST. Ze radsi da DS9 a TOS az potom. PRESNE TOTEZ RIKALI V SOUVISLOSTI S VOYAGEREM. Jenze, kdyz nechce prerusit ST, nemyslis ze po skonceni DS9 koupi spis novy serial nez TOS? Pro nekoho kdo nechce prerusit ST mi to prijde jako rozumnejsi volba. Taky tvrdis ze "kdyz stoupne sledovanost" - kde mas dukaz ze stoupne? Takovy dukaz neexistuje, je to jen neopodstatneny dojem. Vzhledem k tomu, jak si u nas DS9 vedl v minulosti, neni zadny duvod myslet si, ze by mohl zvednout sledovanost.
Naproti tomu TOS ma sanci byt uveden ve vecernim case na CT2 - kazdy trochu odpovedny programovy pracovnik si uvedomi, ze to NENI serial ktery patri na ctyri hodiny odpoledne a zaridi se podle toho. Pokud si to snad neuvedomi, mam pripravenu radu "nenavistnych" kampani, protestujicich proti vysilani toho zvraceneho braku zvaneho Star Trek v case pro deti - ktere mimo jine maji realnou sanci vyvolani zajmu o puvodni ST i v lidech, kteri na nej jinak koukat nebudou. Jenze tyto kampane nelze spustit dokud nebude TOS koupen - kdyz je zahajim driv, CT ho proste nekoupi.
Jestlize mi dokazes zarucit, ze po DS9 skutecne PUJDE TOS, pak........ TI NEUVERIM ANI SLOVO, PROTOZE PRESNE TOTEZ JSI RIKAL O VOYAGERU! Nemam nejmensi duvod ti verit, protoze ty sam nejsi nic, nemuzes to zarucit - a CT to podle tvych vlastnich slov neslibi. Tak kde je nejaka jistota?
A jeste na zaver: Propagace TOSu bezi uz nekolik let na vsech frontach. Netopejr vydava knizky, ja propaguju na netu, Jan Pavlik uz leta pise clanky o nem do vsemoznych casopisu, behem par dni se objevi muj clanek o TOSu v jednom velmi renomovanem casopise... naproti tomu, jakou propagaci ma DS9? Dokonce ani propagaci z me strany, o kterou se timhle nesmyslem pripravujes. Vis dobre ze jsem slibila v okamziku zakoupeni TOSu zahajit okamzite propagaci DS9 a kampan za jeji vysilani. Ja mam ten serial rada vic nez TNG a NEUVERITELNE ME STVE, ze lidi jako ty me bohuzel staveji do pozice jeho nepritele.
Ano, verim vic v uspech TOSu nez v uspech DS9, to nepopiram. Mam k tomu duvody, ktere jsem uz mockrat napsala. TOS bude uspesny, dokonce i v tomto case - pokud sis nevsiml, mame jeste populnocni reprizu. Apopos, kdyz jsi nedokazal zaridit posunuti reprizy na lepsi cas (pred jednu hodinu), jak mam verit ze dokazes prosadit vysilani ctyricetileteho TOSu? Nemluve o tom, jak mam verit ze ho BUDES CHTIT dokazat prosadit? Kdyz mu neveris ted, jak mu budes verit za pet let? Hmm?

noonian + taipan: bodejt by ne, kdyz to Nemci umyslne prelozili a nadabovali tak, aby to bylo pro deti koukatelne... to je taky cesta, nadabovat to jako sitkom pro mladez, jenze... koukal by na to pak nekdo? Tezko.

Anonym: 2555472154211025 - 26.10.2000 v 12:46
Ten text je silene dlouhej!!!!!!!
Stannik - 26.10.2000 v 12:24
Val: Neobvinil jsem Tě ze sobectví - vlastně ani nevím jaká opravdu jsi. Jen jsem chtěl poukázat na nevyváženost Tvého příspěvku. Pro DS 9 jsi vyjádřila 6 řádky a proti 60 řádky !?!?!? Že by to opravdu byl takový SHIT? Jak řekl Erell na conu, tak ČT dala možnost divákům ovlivnit to co půjde dál. Klidně trvej na svém - taky si obvykle hájím své zájmy, ale nevyčítej prosím ostatním, že také vyjádří svůj názor. A mě se v poslední době zdá, že kdo se vyjádří pro něco jiného než pro TOS, tak je pro Tebe ihned nepřítelem.
P.B. - 26.10.2000 v 11:20
At uz pobezi JAKYKOLI Star Trek, BUDU se na nej divat, a RAD !!! Wow !
Erell - 26.10.2000 v 10:14
Valeris Valeris, svoje logy si klidně vytáhni, určitě ale víš, že já mám svoje, když už jsi u těch výhružek. Spíš mě mrzí to, že místo diskuse a vysvětlování okamžitě přejdeš k antikampani, zásadně něco prosazuješ tak, že často i vulgárně hanobíš to ostatní. :-(((

Ano, ještě nedávno jsem říkal uvedení DS9 ne. Ale už to neříkám. Ty si sice myslíš, že říkám ne uvedení TOS, ale to není pravda, tak to připadá jen tobě, člověku, který nejde mezi lidi, člověku, který se bojí ukázat lidem. Podle tebe ti na všechno stačí internet, ale není to pravda a někdy by bylo potřeba podívat se alespoň inkognito na nějaký con a vyposlechnout si názory lidí. A já tě teď na conu neviděl.

Ty žiješ v naprosté izolaci od lidí a máš jen a jen svůj TOS, který je ti svatý. Už zase je ve tvých příspěvcích, ať konečně táhnou ti nepraví trekkies, kteří chtějí novější Star Treky a vůbec nevědí že pravý Star Trek je jedině TOS. Tohle si myslíš asi jen ty.

Když už tady vytahuješ čísla, tak kdyby sledovanost Star Treku byla těch 200 tisíc lidí, tak bych byl pro uvedení TOSu v tom čase, jenže Valeris, už jaksi nemáš aktuální informace, o 200 tisících divácích si dneska může nechat Star Trek leda zdát. Abych řekl pravdu, tak mě vůbec neudivilo, že mi hned vyhrožuješ a vykřikuješ, že se se mnou nehodláš bavit, protože mě platí ČT. Nechápu, že tě pusa nebolí. Ty prostě musíš prosadit ten TOS, i kdyby to znamenalo udělat pumový atentát na nějakém conu, co? :-) Jistě, já jsem změnil ohledně uvedení DS9 názor, a je to proto, že jsem jiný než ty. Nejsem zakrnělý a názorově stagnující jako ty, je úplně jiná situace a já jsem se k ní nějak postavil, to jen tebe nezajímá a nikdy nezajímalo, co se děje okolo, když ani nevylezeš mezi lidi, prostě chceš jen to, co se líbí tobě, a vydáváš to za názor skutečných trekkies.

Nejde mi o TOS, TNG, DS9 nebo VOY, jde mi o Star Trek. Ty, Valeris, tohle řekneš taky, jen na začátku věty vynecháš to "TOS", protože pro tebe je Star Trek jen ten TOS a zbytek jsou u tebe zparchantělé nové série, ze kterých dělá Star Trek jen to logo. Tenhle tvůj názor už známe.

Česká televize nikdy nikomu TOS ani jiný Star Trek neslíbila a neslíbí, to nejde ani u jakéhokoliv jiného seriálu. Česká televize o TOSu uvažuje a má ho v plánu uvést, taky nechce přerušit vysílání Star Treku, ale to udělá odvysílání TOSu. Takže Valeris, jestli trváš na své zcestné a paranoidní teorii o tom, že někomu vysoce postavenému v ČT se TOS nelíbí, pak bych ti vlastně mohl říct, že můžeš mít i pravdu, ale nelíbil by se mu proto, že by jím skončil Star Trek, a to v ČT nikdo nechce. Takže se nad sebou zamysli, jestli zase budeš dělat nenávistné konfrontační kampaně vůči některému ze ST seriálů, nebo jestli podpoříš Star Trek jako celek, když ho ČT chce vysílat. Když podpoříš Star Trek celkově a sledovanost stoupne, je prostor pro odvysílání TOSu a já budu klidný, že to nebude konec Star Treku. Když budeš jeden ze seriálů potápět a ten svůj oblíbený vyzdvihovat, tak tím Star Trek ukončíš. Takže se rozmysli co uděláš...
Marshal - 26.10.2000 v 10:08
Rozhodne je lepsi TOS nove nadabovanej nez "tvrdohlavej" DS9. Co se tyce sledovanosti: pokud se bude DS9 vysilat od zacatku (se starym dabingem i bez nej) tak ji pak nezvedneme ani heverem. Videl jsem par dilu TOSu -mel by vetsi sanci na uspech. Roddenberry se asi ted v ty svy pixle dost presipa.
taipan - 26.10.2000 v 09:01
Noonian: Jo, s tema Rakusakama mas pravdu, co pamatuju, tak odjakziva davali TOS jakozto Raumschiff Enterprise odpoledne v bloku pro deti.
Noonian - 26.10.2000 v 08:50
Jo a jeste tehdy v tom tusim 1986 to davali na Rakusacich nekdy kolem 14.00 o prazdninach v bloku pro deti. Ale to jen takova poznamka.
Noonian - 26.10.2000 v 08:47
Co se me tyka tak TOS jsem videl prvne jako maly na Rakousky televizi jeste za komunistu a abych se priznal, tak jednak jsem tomu nerozumel a taky me to tehdy dost znechutilo takze jsem se ke svy blbosti potom nedival ani na DS9 ani na TNG. Pak jsem nejak omylem videl nejaky dil Voyageru a tak jsem se zase zacal divat na ST. Takze jestli Valeris tvrdi, ze v sedmi letech uvidela TOS a pochopila podstatu ST do konce zivota, tak ja si myslim, ze by mozna mela trochu popremyslet o evoluci. Ostatne me napadlo, co takhle jit na CT pres penize (ve vsem jsou prachy). Sehnat sponzora, ktery by byl ochotel profinancovat nejakou cast TOS a pak to nabidnout CT. Ta by si v klidu mohla koupit DS9 za svoje a davat i TOS
Odborg - 26.10.2000 v 07:45
Myslim, ze by CT mohla vysilat klidne TOS i DS9 zaraz. TOS by sel v "normalnim" case, a ty tri prvni serie DS9 treba tak, jak slo soucasne s TNG opakovani VOY (hodne pozde v noci, nebo brzo rano). Kdyz to slo jednou, proc by to neslo znovu, ze ano.

Musim priznat, ze ST beru jen jako vcelku normalni serial a proto (nebo mozna proto) jsem prekvapenej tim, jak si tady spousta lidi porad "fanaticky" obhajuje jen tu svoji jedinou pravou pravdu a ostatni zatracuje. Ja myslel, ze ST je mimo jine taky o toleranci a souziti s jinymi, odlisnymi rasami.

wewerka - 26.10.2000 v 02:23
ale ja ani nestojim o nic takoveho..proste to poznat nechci..nezajima me to..stejne tak nemam potrebu si delat ridicak a stejne tak nemam potrebu nosit sukni..proste nechci..dam na nazor ostatnich..ad tas..bylo to hezke na jedno podivani..hodne sem se nasmala..ne pribehu ale zpracovani..to ze jsem rekla ze je to hezke ovsem neznamena ze bych z toho chtela videt 80 dilu..a navic..nerikal naahodou nekdo ze TAS je vyberem toho nakladnejsiho co se do tosu neveslo ? ad efekty..neni efekt jako efekt..efekt enterprise letici okolo planety je ok..efekt jako zaber na rotaci babylonu5 s neustale se opakujici lodi neni ok stejne tak jako pastelovy barvy tosu a jejich lode ze dreva a myslim ze zrovna ja jsem te nezavrhla z duvodu vzhledu ale z duvodu tveho chovani..mozna by se mel natocit roman "lez ji slusi"...ad knizky..porovnavas zfilmovani knizky vs kritika serialu...to je neco jineho..nicmene i spatnou knizku si prectu a nasledne ji ohodnotim ale myslim ze moje hodnoceni nikomu neznechucuje cteni a nikoho neurazi..drobny to detail..me se taky nelibi lexx ani star gate a parkrat jsem se k tomu jasne vyjadrila..ale uz zadny dalsi omylaanii..ty urazis lidi jen co vlezou na irc a nadavas jim i kdyz na irc nejsou..neni treba tvoje nenavist k voy opodstatnena urcitymi vztahy na irc ? ..ja myslim ze ano..a koncim tuhle debatu ktera uz s tim forem nema nic spolecneho... dam prostor vetsine..myslim ze si vybere spravne a osobne se na ds9 uz taky tesim...
MIKMIK - 26.10.2000 v 02:18
Aby jste si nemysleli, ze Val je jedina, kdo chce TOS, tak timto prohlasuji, ze TOS jednoznacne uprednostnuji pred DS9 a chi ho videt co nejdrive. Ponem necht pridou dalsi ST serialy, ovsem ted, respektive az po VOY (bohuzel) by mel byt odvysilan TOS. CT to slibila, tak at se z toho nepokousi vykroutit. Spravnej Trekkie musi sledovat vsechno co souvisi se ST, takze jak TOS, tak VOY, TNG i DS9. A kdyz je nejaky serial v ohrozeni, coz TOS jednoznacne je, mel by byt uprednostnen, pred ostatnimi, protoze ja (a kazdy pravi ST fanda) bych chtel videt vsechny dily vsech serii.
PM - 26.10.2000 v 02:10
Jo a jeste - cecek neni jen jeden, pokud umis anglicky, neni problem (vzhledem k tomu, ze TOS zacina ted vychazet v US na DVD) slozit se s tou spoustou lidi, ktere jak sama rikas znas a kteri by se nedivali na nic jineho nez na TOS a nechat si to dovest. No a potom je v podstate jedno, jestli v CT pujde TOS nebo DS9. Zkratka dle reakci tady pochybuju, ze by TOS moc zvedla sledovanost, podle me a tech reakci tady by ji spis snizila...
PM - 26.10.2000 v 02:02
Valeris - me se kuprikladu libi Voyager (dokonce i ty efekty :) ) a znam i TNG a DS9 - prvni serie, co sly u nas, i kdyz jsem to nesledoval nijak pravidelne. A presto se docela rad podivam i na TOS, pokud ho CT bude vysilat. Takze co mas konkretne proti lidem, co se jim libi Voy?
PM - 26.10.2000 v 01:55
Takze jde vlastne o to 1- jestli je vic starsich lidi, kteri se ted na nic v cem neni Spock nedivaji a divat by se zacali, pokud by sla TOS, nebo 2 - jestli je vic mladsich divaku, tzn. tech, ktere urctite vic pritahne DS9 nez TOS 3 - jestli i kdyz pujde TOS a pritahne starsi lidi, kteri sleduji jen Spocka, jestli to zaroven neodradi vic "ne tak skalnich trekies", kteri se ted divaji ze sci-fi treba jenom na Voy a sem tam obcas na TNG a zaroven to nepritahne zadne nove divaky (az na ty s tim Spockem). Dle meho nazoru je v pripade vysilani TOS bod 3 vysoce pravdepodobny. Ale to je jenom moje spekulace, nejlepsi by bylo, kdyby se nekde na inetu dalo zjistit, jakou sledovanost mel DS9, jakou Voy, jakou ted TNG. Pak by se snad dalo nejak srovnavat, jaky byl narust fanousku - kolik ktera serie prilakala novych lidi a tim padem, jestli tem lidem jde vic o efekty, nebo o to, videt i starsi ST. Zkratka a jednoduse jde jenom o sledovanost a o nic jineho. U nas vic nez kde jinde, v tom s TBone musim souhlasit. Jo a jeste jedna vec - pokud by sledovanost mela klesnout, radsi se obejdu bez TOS, kterou si ostatne muzu nechat poslat nejakym zpusobem z US. Protoze jestli jeste sledovanost klesne, tak budemem mit pozici u CT jeste horsi a taky se muze stat, ze ST uplne stopne. Z tohohle duvodu bych videl jako lepsi alternativu DS9.
Valeris - 26.10.2000 v 01:53
Wew: no me prijde legracni ze odsuzujes neco co jsi ani nepoznala. Reknes "tricet let je moc"... PROC je to moc? Copak vis jak se na tom to stari projevuje? Vzdyt jsi ani jeden dil nevidela! Videlas animovane pokracovani a to se ti libilo - hrane by melo byt logicky lepsi, ne? Jiste, "efekty"... ale nejde o efekty, jde o pribeh - a jestli jsi pribehy TASu chvalila, nad pribehy z TOSu budes slintat.
Ano, ohrnuju nos nad lidma co je zajimaji jen efekty, protoze jsou to podle mych zkusenosti presne ti sami lide, kteri jsou schopni cloveka odsoudit jen za to jak vypada... a ty zrovna 2x nemusim.
Rikas ze tricet let je na serial moc. Jasne. A sedesat let je zase moc na cloveka a sto let je moc na dum. Takze vsechny serialy a filmy a knihy starsi nez tricet let nahazeme do stoupy, vsechny domy starsi sta let strhneme a vsechny lidi starsi nez sedesat nechame utratit a nadelame z nich hnojivo. Tak budeme mit porad vsechno nove a bude tu spousta mista... Takhle to chces? Me by se v takovym svete nelibilo.
Ne, nemyslim si ze mluvim za vsechny a ani to nerikam - ale ty mi vzdycky vycitas ze mluvim jakoby jmenem vsech a ted jsi presne totez udelala ty. Jo, a o osobnich sporech vim, i kdyz vlastne jeste ted poradne nechapu co se stalo, kdyz jsi mi ani nedala moznost to vysvetlit.
Pokud jde o dobre a spatne... ctes fantasy - chces mi tvrdit, ze budes umyslne cist spatnou fantasy a ani nezanadavas na to ze je spatna? Jeste ted si pamatuju na nasi skoro hadku o to, jestli je filmovy Conan hodny nest to jmeno - tehdy jsi o nem rikala slova velice podobna tomu, co ja rikam o Voyageru. Tehdy mi nepripadalo ze bys mela posunute vnimani - proste jen ponekud vyhranenejsi vkus. Ostatne ja z filmovyho Conana taky nejsem nadsena, ale nic lepsiho jaksi nemame.
Vim ze rikam nehezky slova kdyz se nastvu, ze urazim lidi co se jim libi VOY... s tim nic nenadelam, ten serial je proste vylozene spatnej (jako ST - jako normalni serial se na nej da docela koukat). Me proste jen silene vytaci kdyz nekdo dokaze rict ze voy je nejlepsi ST a pritom krome nej znat jenom TNG (coz je pripad hypo).
A ze me lidi nemaji radi? Neprosim se o to aby me radi meli... oni se beze me obejdou, ja si nakonec nekam zalezu a tise tam chcipnu a vesmir pojede zase dal... tak O CO JDE...

Nad: zvysuji, zvysuji... jo, to je sice pravda, jenze fakt myslis ze je jich tolik aby stalo za to brat na ne ohled?

Stannik: ale jo, jisteze tu nejsme sami. Ale kdyz uz to budeme brat z tohohle ryze egoistickeho pohledu - nemas pocit, ze uz jste se vy fanousci novych serialu nacpali vic nez dost a ze byste konecne mohli uvolnit misto u koryta ostatnim? Nenazranost neni hezka vlastnost a mam dojem ze po sedmi sezonach TNG a sedmi sezonach VOYe uz jste mirne receno presyceni a meli byste taky chvilku travit. Nemluve o tom, ze kdyz trochu vytravite, bude vam dalsi chod (poradna porce DS9 hned po TOSu) pak o to vic chutnat. Nemyslis?
Legracni je jak mi vsichni fandove novych serii vycitaji sobectvi a ani si neuvedomuji, ze je to projev jejich vlastniho sobectvi, jejich neochoty pustit se na chvili cecku, ke kteremu jsou hladove pricucnuti uz nekolik let.
My mame taky hlad! Star Trek je blba krava, kdyz ma na vemenu jen jeden cecek, to je nepopiratelne. Ale je to tak a tak se u nej telatka holt museji STRIDAT. Zamysli se nad tim nez nekomu zase vyctes sobectvi!

Nad - 26.10.2000 v 01:30
Valeris: Důkazy nemá nikdo, ani pro TOS, ani pro DS9.
Já jsem jen skeptický z toho důvodu, že se rozhlížím kolem sebe a vidím lidi, kteří TOSem pohrdaj(jako někdo třeba neuznává VOY, tak oni ještě více TOSkou). To je ten hlavní důvod, který ovšem spolu s vysílacím časem 16.00 (opakovaní po 1.00 v noci) vytváří přímo vážnou hrozbu TOSu.
Howgh! 8-)
taipan - 26.10.2000 v 01:29
Tady je sakra uplne jedno, jestli divaci ST serialu jsou nebo nejsou "PRAVY TREKKIES". Na tom preci vubec nezalezi, kazdej se muze rozhodnout, jestli se mu to ci ono libi nebo nelibi a nikdo NEMUSI skousnoust TOS, kdyz nechce. Erellovi se vubec nedivim, ze nechce ztratit lidi, protoze kdyz ztratis lidi, muzes se celym StarTrekem jit tak akorat vyfotit. Tak jestli se tem mladatum chce divat na efekty a baby, tak je nech laskave na pokoji at se divaji na co chteji. A nehraj si tady na soudce toho, kdo je nebo neni "TREKKIE" a kdo ma nebo nema pravo se na StarTrek divat.
T'Bone - 26.10.2000 v 01:29
Valeris: Az vystrnadis ty, kteri si to nezaslouzi, zbyde ti podstatne mene nez tech 200000 divaku. Bud realistka. ST u nas komunisti zabili a bohuzel cas se vratit neda.
Valeris - 26.10.2000 v 01:23
Nad: ale TOS NEZNICI ST u nas. Nemas k tomu jediny dukaz krome neopodstatnych reci cloveka, ktery neni ani schopen predlozit fakta. Vzhledem k tomu,ze je to tentyz clovek, ktery jeste pred ctvrt rokem rikal neco uplne jineho, asi bych to nemela komentovat.
Tvrdim ze TOS muze byt uspesny i v soucasnem vysilacim case - je to tentyz cas v nemz byl po leta vysilan na Rakousku a mam dojem ze i tentyz cas v nemz sel v Madarsku. V Rakousku i v Madarsku byl vrcholne uspesny dokonce i navzdory tomuto vysilacimu casu. Nevidim jediny duvod proc by mel byt neuspesny u nas. Sakra, duverujte mu taky trochu!
Pochybuju, ze ze soucasnych 200 000 divaku muze sledovanost klesnout jeste hloubeji. Ted se na ST koukaji jeho FANOUSCI, nikdo jiny - fanousci, kteri se budou koukat pravdepodobne na vsechno, co se jim predhodi a bude to mit napis Star Trek. Navic si troufam tvrdit ze divacka obec se jeste rozsiri o celou radu starsich scifistu, kteri nad soucasnymi ST ohrnuji nos. Sama jich znam celou radu a vim, ze jak v tom neni Spock, neni to pro ne Star Trek.
T'Bone - 26.10.2000 v 01:22
Valeris: Rikas to, jako kdyby ti, co nejsou PODLE TEBE pravi trekkies, byli obcane 2. radu. Proc radeji nepritahnout treba i deti ke ST v jakekoliv podobe a verit, ze se chytnou drapkem a najdou si cestu i k tomu dalsimu? Myslim, ze u nas je vic nez kde jinde dulezita sledovanost, a potom jsou i ti spatni trekkies, i deti, ba i ti chlapi, co si pusti VOY kvuli Sevem dobri. Kdyz se presatnou divat, budeme mit utrum vsichni.
Stannik - 26.10.2000 v 01:20
Valeris: Promin, ale nemyslíš si, že Ty a TOS tu nejste sami ?!
wewerka - 26.10.2000 v 01:19
ty si myslis ze mluvis za vsechny ? ja jsem se aspon rozhlidla vedle sebe a 90% lidi tosku skutecne nechce..tos jsem zadny nevidela..staci slyset nazory okolo..kdyz jsme u toho..ja nejsem scifistka..nectu scifi...jen se na trek divam v televizi..k treku si me dovedla ty stejne jako sem dovedla ja na irc..jsem jedna z tech "obycejnych divaku" kteri se koukaji na neco co ma uroven..30 let je moc a jen ty to nechces pochopit ..co se tyce osobnich vztahu..vis dobre ze mam par velice padnych duvodu te nenavidet..ale tohle neni jen o tom..i bez tech duvodu si mi predtim znechutila trek dokazovanim co je spatne a co je dobre..mas posunute vnimani a co je nejhorsi - neberes nazory ostatnich ..co treba si od tebe takova hypo musela vytrpet kdyz si ji nadavala na jeji oblibeny voyager :( nerikam ze ds9 je uzasne skvely ale rozhodne ho beru vic nez nejaky tos.. btw mozna by stalo za zamysleni nad sebou..proc te nema tolik lidi rado ? mozna je chyba nekde jinde..ne ?
Nad - 26.10.2000 v 01:19
Valeris: Ti sice nedělají ST dobré jméno, ale zvyšují procento diváctva, což je dost podstatné. (musím jen poznamenat bohužel, ale na věci to nic nemění)
JohnyDog - 26.10.2000 v 01:18
Val: DS9 tu byla vzdycky. Spis mam za to ze si o ni nejaci lidi zacali do CT psat (protoze videli ze CT byla ochotna dat TNG), a CT zjistila ze existuje i DS9. To ze tobe jde jenom o TOS bylo krasne videt z toho co jsi rikala o hypospray kdyz se ve svy reportazi jenom ZMINILA o tom co rikal erell. Misto toho aby si zacala nadavat na erella nebo na CT jsi zacala paranoidne nadavat hypo, prestoze ona za to vubec nemuze, a pouze si dovolila o tom napsat. Z toho jsem pochopil ze ti jde v prve rade o TVUJ nazor, a nikom jinem ti nezalezi.
Valeris - 26.10.2000 v 01:13
Johny: jsi na omylu. CT nam dala vybrat jestli pujde VOY nebo TOS a Erell nam rikal, ze na tom nezalezi, protoze at pujde prvni to nebo ono, pujde oboje. Jenze ted jde VOY a misto aby bylo zcela samozrejme ze po VOYi pujde to co nam slibili, tedy TOS, najednou se nekdo vytasi s jakymsi DS9, o kterem predtim nebyla rec a o kterem podle slov CT nebylo nikdy uvazovano. Chapes? Oni nam to slibili a ted se z toho chteji vyvliknout... nevim sice proc, muzu se jen dohadovat, ale myslim ze to musi videt i slepej. Netvrdim ze je to nejake "spiknuti", jednoduse se nekomu dostatecne vysoce postavenemu TOS nelibil (mozna samotnemu MMalkovi, mozna dokonce nekomu nad nim) a proste rekl NE. No a tady to muselo prirozene narazit, protoze ja naopak rekla JO a jak vis, jsem tvrdohlava (chvilema az moc)...
T`Bone: spis mam na mysli takove "sito", ktere by oddelilo trekkies od tech, co se prisli koukat jen na efekty a na baby. Takovi IMHO nedelaji komunite kolem ST nejlepsi jmeno - a uprimne receno, temihle novymi serialy je jen podporujeme. Erell se boji TOSu a chce radsi DS9, jenom aby neztratil lidi, kteri VUBEC NEJSOU TREKKIES. To je skoro absurdni. Vzdyt na prvni sezony TNG se nedivali taky a presto mely dobrou sledovanost. Proc by mela ted sledovanost ST najednou klesnout jen proto, ze by se na nej prestali divat zaci prvniho stupne zakladnich skol?
Nad - 26.10.2000 v 01:10
Valeris: Ty chceš tu mládež převychovat. Ještě ke všemu v pubertě. Tak to budeš první. 8-))))

Ad druhá část.
Tak to je vážnější. Tady s tebou částečně souhlasím. Je pravda, že pokud nebude po VOY TOS, tak jeho šance na uvedení na české TV klesnou, ALE.
Pokud ho uvedeš, můžeš tím taky pohřbít veškerý ST na české TV (včetně připravovaného nového seriálu a filmů již hotových či budoucích).

A abych ti řekl pravdu, tak z výběru:
1. TOS a nejspíš nic, nebo
2.DS9 a jiné, ale možná taky bez TOS

si rozhodně vyberu to druhé.
T'Bone - 26.10.2000 v 01:09
Valeris: Jisteze TOS JE StarTrek, ale uvedom si, ze i to ostatni JE StarTrek, a zkus neohrnovat tak nezakryte nos nad temi, pro ktere to neni TEN StarTrek. (Znam spoustu lidi, pro ktere je 007 Brosnan a ne Connery. Vyhodis je z kina nebo od obrazovky?) Kazdy nemel to stesti znat ho od sedmi a nekriticky si ho zamilovat. (Ne ze bych tvuj detsky instinkt povazovala za spatny, ale nenamluvis mi, zes byla v sedmi schopna kriticky to posoudit.)
Valeris - 26.10.2000 v 00:59
Nad: ja nerikam ze si je chci znepratelit. Ale je potreba je naucit ze ST neni jen silikonova Borgyne... myslim ze ti desetileti, kteri preckaji TOS, se mohou smele prohlasovat za fanousky ST se vsim vsudy. Me bylo necelych sedm, kdyz jsem TOS poprve videla - a neodradil me ani vzdalene...
T`Bone: proti soubeznemu uvedeni DS9 a TOS nemam nic, podle me je to genialni napad. Ale vis snad jak primet k takovemu kroku CT? Ja tedy ne.

Rada bych jeste jednou rekla - jestli TOS nepujde ted, nepujde vubec... pochopte prosimvas ze u takhle stareho poradu je to s kazdym dalsim rokem horsi a horsi. TOS mozna bude pro nektere z nas horke sousto, ale to sousto MUSIME spolknout. Kdy nas bude bolet vic, ted, nebo za dalsich pet let, kdy bude v ST vic postav generovanych pocitacem nez zivych? Podle me uroven triku v ST jeste NENI tak prevratna, abychom nemohli prezit sedmdesat devet tydnu legendarniho ST. Konec koncu JE to Star Trek, je to PRVNI Star Trek, tak jak se k nemu muzeme stavet zady? Vzdyt JEMU vdecime za to ze tu spolu ted mluvime. Neni menecenny, abysme ho strkali do "nesmyslnych casu" a podobne...

Valeris - 26.10.2000 v 00:57
Wewe, promin, ale nemas dojem ze ted tak trochu delas to co vycitas me, totiz ze mluvis za vsechny? A kdyz uz jsme u toho, kolik jsi TOSu videla? Znas vic nez pet dilu? Ja nevim, sama jsi rikala ze TAS se ti libil, ze by se na nej dalo na hranej koukat - a tohle JE hranej TAS, jenom jeste o neco lepsi. Tak co ti na nem tak vadi? To ze ho chci ja? To je prece zcestny. Chapu ze me nemas rada a chapu i proc... ale to prestanes jist a pit jen proto ze ja taky jim a piju? Mam vzpominky na trochu jinou wewerku, kdepak je?
JohnyDog - 26.10.2000 v 00:48
Val, tobe nejde o startrek, tobe jde o TOS. CT dala trekkies vybrat jestli chteji TOS nebo DS9 a to je docela fer. Myslim ze tady nikdo krome valeris aparl idi skutecne TOS nechce - a oni si muzou opravdu koupit VHS nebo DVD. Valeris se snazi vsem vnucovat TOS, a to je spatne. pokud je pomer trekkie skutecne takovy jak to vypada na pruvodci, irc apodobne (90% by bylo pro DS9 a 10% pro TOS) pak neni o cem diskutovat. Myslim ze val spis tema kamapanema vsem TOS znechutila, i kdyz je to dobrej serial.
T'Bone - 26.10.2000 v 00:46
Valeris: Proc chces proboha kohokoliv strnadit od obrazovky?
T'Bone - 26.10.2000 v 00:44
TOSka by byla fajn, kdyby mohly bezet 2 serialy soucasne, nebo kdyby ji dali treba v nesmyslnem case na CT2, nebo kdyby se vysilalo 5x tydne, aby to odsejpalo. Mam TOS moc rada a nejsem fanatik do triku a tak, ale kdykoliv si ji pustim, musim si znovu zvykat, jak je na pohled strasne stara. Bojim se, ze spis nez aby nekoho pritahla, by byla k smichu a odradila soucasne fandy, kteri jsou zvykli novou produkci. Proto jsem rozhodne pro DS9.
Nad - 26.10.2000 v 00:40
Valeris: Jdi spát a ráno se nad tím zamysli s čistou hlavou.
Nevím jak bych měl nazvat to, že se snažíš od ST odradit všechny ve věku 10 - 14 let, fakt nevím ale nějak mi to zavání věkovým rasismem.
Když si znepřátelíš takové lidi (dnes ještě děti), kdo se ti na to bude dívat za deset let. Hmm.
Dál už nekomentuji, ale v tvých slovech vidím předvolební kampaň. Mám problém najít aspoň jednu větu, která by se blížila skutečnému stavu věcí.
Můj podrobnější komentář ohledně dávání TOS či DS9 naleznete zde.
wewerka - 26.10.2000 v 00:32
nikdo tu nechce tos..jestli chces ty tos tak si ho kup na dvd..tve argumenty jsou zcestne..jde ti pouze o tebe a tvuj tos..neberes ohled na sledovanost a ostatni divaky..ja jsem rozhodne pro uvedeni ds9 i kdyby se vysilalo od poloviny..na dabing se v soucasne dobe da uz trosku dohlizet a co se tyce financi tak myslim ze ds9 vyjde o pulku levnejc nez tos
Valeris - 26.10.2000 v 00:27
Nemluve o tom, ze
1) co nezabil Voyager, to TOS nedorazi.
2) byl jsi to ty, kdo tvrdil, ze nevadi kdyz pujde po TNG VOY, protoze TOS pujde az po nem. Presvedcil jsi vsechny ze na tom nezalezi, protoze pujdou oba serialy a na poradi nezalezi. Jinymi slovy... jsi lhar.
Vlastne me docela tesi vedomi, ze jsem tenkrat mela pravdu - vsak vis co tim myslim, tu vetu kterou sis vzal jako zaminku proc se se mnou prestat bavit...
Valeris - 26.10.2000 v 00:21
Erelle Erelle, a co ze ty jsi tak najednou obratil? Mam vytahnout logy kde pises jak je TOS vhodny pro kultivovaneho divaka a jak podporis jeho uvedeni? Nebo zaznamy ze SN, kde pises ze uvedeni DS9 by bylo v soucasne dobe jen na skodu? Nepopiras tak trochu sam sebe?
Vis co ti povim? Clovek placeny CT pro me neni partner k diskusi, zvlast kdyz si ani nedokaze stat za svym slovem.
Valeris - 26.10.2000 v 00:18
PM: souhlasim... idealni by byly 2 ST soubezne. Nicmene to nelze :(
Pokud jde o vysilaci cas TOSu - jen tak mezi nami, jde v prvni rade o to aby ho koupili. Jakmile ho koupi, lze zacit delat vlny ohledne vysilaciho casu... a ze ja vlny delat umim :) Mam uz ted v planu nekolik zajimavych veci. Ale dokud ho nekoupi, nelze ani delat vlny - kdyz je zacnu delat uz ted, oni TOS jednoduse NEkoupi.

A uprimne receno, neverim ani na okamzik ze DS9 by mohl zvednout sledovanost. Vetsina divaku si rekne "to uz jsme videli, to bylo blby" a koukat na to proste NEBUDOU, i kdyby to slo treba hnedle od osme sezony....

Erell - 26.10.2000 v 00:18
Já to shrnu. Tobě už prostě hrabe, za vším hledáš podraz, odvysílání TOSu chceš za každou cenu, i když to bude znamenat že už Star Trek nikdy v televizi neuvidíme.

Už dávno ti unikají souvislosti. Druhá půlka toho úvodního článku je spíš groteska. Člověk, který napíše, že ČT je ochotna dát DS9, protože nemá ráda trekkies, potřebuje papíry na hlavu. :-))) Jsem skutečně zvědav, jak dlouho ti vydrží titulování slovem hňup a za jak dlouho opět přejdeš ke své již standardní dlaždičské mluvě, Valeris.
PM - 25.10.2000 v 23:58
A uplne nejlepsi by bylo, aby TOS sla nekdy k veceru a DS9 klidne okolo toho casu, jak uz to jde ted, tzn 16:00, nebo v 17:00. Vysilalo by se to najednou - treba DS9 v Pa a TOS kdykoliv pres tyden misto priblblych telenovel, ktere jdou, jak se tak divam do programu okolo pul sedme..... Ale to je asi hodne velka utopie co? Na druhou stranu, kdyby ten film mel opravdu hodne velkou sledovanost....
PM - 25.10.2000 v 23:48
10-14 - vsak oni z toho vyrostou. Teda doufam, ze ne ze ST, ale spis s toho slintani :). A ohledne tech 30-50 - jde o to, jestli se budou ochotni divat na serial z jejich mladi. Nejde jen o jejich zajem, ale spis pochybuju, ze na to budou mit cas :(( A zalezi na tom, kolik tehle ST fanousku u nas je. Protoze jak uz jsem rikal - ST dle meho nazoru pujde od 16:00, to se asi nezmeni ani u TOS - a taky jde o to, jestli to jsou opravdu tak skalni fanousci, aby to pro ne bylo zajimave i v tuhle dobu, nehlede na to, ze vetsina lidi do 16 hodin pracuje. Ale to se koneckoncu vsechno uvidi podle sledovanosti toho filmu, co ma ted jit v TV. A jeste jedna mala poznamka - hlavne by to chtelo lidi, co maji doma peoplemetry, aby se to uz konecne projevilo ve sledovanosti, protoze pokud se zvedne sledovanost, budeme moct zatlacit na CT ohledne vysilacich casu a tak (i kdyz na druhou stranu ja mam video, takze me vysilani v 16 hodin, nebo v 5 rano nevadi :) ). Tzn. ukol pro vsechny z nas - kazdy musi najit alespon jednoho cloveka s peoplemetrem a presvedcit ho, aby mel zapnutou TV na programu CT1 a na peoplemetru nastaveno, ze se diva cela rodina, vcetne psa, az pujde ten film.
taipan - 25.10.2000 v 23:35
No sice mam nejradsi Voyager, ale fakt je, ze na TOS bych se po letech zase rad podival. DS 9 je hodne rozvlacny, hlavne ze zacatku, a ma hodne dilu, tech 7 sezon by bylo na moc dlouho. Na druhou stranu, nedelejme si plane nadeje, TOS bude po pocatecni zvedavosti znamenat znatelnej odliv uz tak malyho mnozstvi ST divaku, hlavne tech mladejch. Nicmene TOS ma relativne malo dilu, tak by CT po jeho skonceni mohla najet na novej ST serial a zase divaky prilakat. Bohuzel, blbej vysilaci cas je asi hola realita, ale budme radi aspon za to. Souhlasim s PM, ze dneska vetsina lidi priklada velkou vahu zpracovani, hlavne ty mlady a vcetne mne, i kdyz uz zrovna mladej nejsem. Ovsem odvysilanim TOSu by CT splatila svuj dluh vuci nasim divakum, kterej ma uz pres 30 let, takze zaverem - necht se prece jen prosadi The Original Series.
Valeris - 25.10.2000 v 23:32
No, musim rict ze zrovna ty deti mezi 10-14 lety, ktere chodi jen slintat nad Seven of Nine, bych velice rada od ST vystrnadila.
Mam velmi dobry duvod myslet si, ze puvodni ST pritahne k obrazovce dospele divaky z kruhu sci-fi fanousku - lidi kterym je dnes tricet az padesat a kteri znali ST uz za bolseviku prostrednictvim zahranicni televize a pasovanych kazet. Hardcore scifistu tohohle zrna je u nas docela dost a valna vetsina z nich bere jako plnohodnotny ST jen puvodni serial, takze na nejakeho Picarda, nedej boze na Siska nebo Janewayovou, se jednoduse koukat nebudou. Puvodni ST je legenda, zakladajici serial moderni sci-fi - a uz z toho titulu se na nej bude koukat spousta lidi, kteri nad zbytkem ST ohrnuji nosy...to zvedne vekovy prumer divactva ST a v konecnem dusledku prospeje i nasledujicim seriim...
PM - 25.10.2000 v 23:06
Takze je pravda, ze by se potom TOS nemusela uz vysilat. V tom bych souhlasil. Na druhou stranu bych docela pochyboval, ze TOS pritahne nove fanousky ke ST. Ja jsem TOS nevidel a proto se na ni samozrejmne podivam, ale myslim si, ze hodne lidi dneska dava velkou vahu zpracovani. Jeden takovy priklad - vem si treba PC hry. Ja si treba zahraju znova klidne i starou Dunu 1, protoze se mi libila, nicmene je spousta lidi, ktera by nad tim ohrnula nos a to same se muze stat i u TOS. Zvlast "mladsi" generace (teda ne ze bych byl nejaky starec, je mi 24, takze tou mladsi generaci myslim ty opravdu deti, kteri se ted zacinaji koukat no Voyager a kdyz jim potom pustis TOS, tak asi moc nadseny nebudou. A vzhledem k tomu, ze uz ted nema ST v CR moc velkou sledovanost, tak po promitnuti TOS by to naopak mohl byt duvod, aby se ST presunul jeste do horsiho casu, nebo aby se vubec nevysilal (i kdyz to je doufam nepravdepodobne). Jinak vzhledem k tomu, ze uz si DS9 az tak moc nepamatuju (a hlavne jsem nevidel vsechny dily), tak bych uvital i DS9 (zvlast ukazky ze serii, ktere TV nevysilala vypadali fakt dobre). Na druhou stranu TOS jsem nevidel vubec a jsem na ni taky dost zvedavy. Ja mam takovy dojem, ze by mohla jet TOS, po ni novy serial a po nem (nebo spis mozna v nem, jako to je u Voy) DS9. Coz by mozna i bylo lepsi, protoze jednak asi mas pravdu, ze kdyz CT ted odvysila DS9, tak ze uz do TOS se ji moc chtit nebude a jednak se treba Paramount umoudri a povoli to vysilat v dualu a tim padem se zbavime toho strasliveho dabingu. Takze na zaver asi takhle - TOS podle meho nazoru nove divaky asi tezko zaujme tak, aby nas fanousku bylo vic, kdezto u DS9 by se to treba mohlo povest. A pochybuju, ze CT bude TOS davat v lepsim case, nez dava ted TNG. A prave v tom je dalsi hacek. Novy dospeli, ktere by TOS mohla zaujmout se v 16:00 asi na TV divat nebudou a mladsi generaci se to zase nebude libit. A ST potrebuje vic fanousku. Protoze jak rikal Erell, tak ST ma velmi nizkou sledovanost a chtelo by to vic novych lidi, aby nam ST nakonec nesebrali uplne. Pavel PS: Pri nejhorsim se muzeme slozit a nechame si TOS poslat od nekoho z US a budeme poradat "klubova" promitani. PS2: Ted me tak napadlo, proc to tak neudelat i s DS9 - je to vyborny zpusob, jak se zbavit Tvrdohlavce :)

(C) 2000 SPT - StarNet Project Team
www.startrek.cz
Administrator: Skullman
Datum poslední úpravy: 19. 9. 2000