Odpudivý Star Trek?
Ja.Borg - 07.01.2001 v 14:24

Všimli jste si, že kamkoli přijdete, přihlásíte se, něco napíšete a není to vysloveně fórum věnované Star Treku, všichni se vám do očí vysmějou a pošlou do háje. Já přitom nechápu, proč tenhle seriál připadá všem ostatním obyvatelům týhle malý planety, tak nechutnej, starej, nudnej. Nesnažim se říct, že se to musí líbit všem, ale jaký důvody pro to asi maj a čim nás odbejvaj a to s tim vysmátim se vám už taky určitě stalo. Tak jak tomu předejít?

Jason - 26.02.2001 v 19:32
Karon:Nechces zase nekdy napsat nejaky trefny navod na to,jak se vyrovnat s odpurci? Mimochodem,vzal jsem si Tvou radu k srdci a jsem klidny jako Vulkan,kdyz se nahodou potkam s nejakou bandou antifandu.
Anonym: cudzinka - 26.02.2001 v 15:40
Jasne, kdo nepozera star trek, je to preto, lebo ma nizsiu inteligenciu a nechape vsetky hlbky tak, ako my. juuuu, sme lepsi ako on!!!
Ravena - 25.02.2001 v 21:56
Souhlas. Kdyby se všem líbilo to stejný, tak by tady byla docela nuda. Takže nechme si svůj ST a jim nechejme Esmeraldy, atd.
Bendi - 25.02.2001 v 21:08
Něco na tom bude. Nám se ST prostě líbí a nikdo nám to nevezme. Ten komu se nelíbí, má prostě smůlu (a nebo jiný vkus).
Jarod - 25.02.2001 v 20:56
A co jim to prostě nechat? Ať se každ kouká na co chce, je to jeho věc. To se začne u toho, že telenovely jsou pro debily a skončí se s takovým hodnocením třeba u Voyageru.
Bendi - 25.02.2001 v 20:33
Ravena: To se snadno řekne, ale jak to chceš udělat? Ty lidi na to snad už ani nemaj mozek. Zkus se třeba rok dívat na nějákou telenovelu a přitom nezmagořit. To se Ti prostě nepovede.
Ravena - 25.02.2001 v 20:29
Někomu připadá holt jednodušší koukat na seriál, u něhož myslet nemusí (viz různý telenovely) Někdy mám pocit, že jediný, comůžeme udělat je, zkusit to takovejmhle odpůrcům V KLIDU vysvětlit. Pokud to nepochopí, co se dá dělat.
Karon - 25.02.2001 v 13:00
Jason: Díky za poklonu, jsi první, kdo mi to kdy řekl :o) Taky si myslim, že se zarytými odpůrci nic neuděláme, ale jediný, kdo se ochuzuje, jsou oni. Je to škoda pro ně, ne pro nás.Jasone, myslim, že si přesně vystihl, jak bychom se k tomu měli stavět.
Anonym: Jason - 22.02.2001 v 19:45
Se zarytymi odpurci uz asi neudelame nic,vazeni, Star Trek je skutecne serial ,,s pridanou inteligencni hodnotou" a nekteri clenove nasi konzumni spolecnosti vyzaduji vyhradne serialy, kde nemusi premyslet.Star Trek je prece o toleranci a ceste porozumneni mezi lidmi,tak odpurce nezabijejme.ST je tu prece pro nas a tak ho zakonite nemusi vsichni milovat.Vzdyt obohacuje prave nas a to je to nejcennejsi,takze to berme s klidem Vulkana a pochopenim Betazoida. (Karon,mas talent pro presne vyjadreni veci)
P.B. - 21.02.2001 v 18:07
Karon : Mas pravdu, plne s tebou souhlasim. Jeden muj kamos zcela automaticky rika, ze Star Trek a cokoli co z nej pochazi je blbost. Ne proto, ze by to nemelo myslenku, ale proto, ze je to Star Trek (to ho presne cituji). Irituji ho masky mimozemstanu a nechce pochopit, ze tam jsou za ucelem boje proti rasismu. Nechce videt myslenku, nemuze si pripustit, ze by na tom nenavidenem serialu bylo neco inteligentniho. Je zaslepeny jako Virgilie ze serialu Sever a Jih. Co s nim ...
Anonym: Karon - 21.02.2001 v 17:40
Bendi: Máš pravdu, barva lodí Romulanů je stopro hezčí. Asi jste mě špatně pochopili, ale to srovnání ST s Esmeraldou mělo být něco jako vtipná vložka, chtěl jsem tim říct, že nevim proč bychom se měli "stydět" za to, že sledujeme ST, když někdo dokáže hltat slaďácký historky o bůhvíčem.Ravena má pravdu v tom, že každej má jinej vkus. A mě se holt líbí víc ST (hlavně NG)... Taky si myslim, že hlavní rozdíl mezi ST a SW je v tom, že SW jsou na efekt a ST je k zamyšlení, který má občas větší efekt než Lucasovy vizuální trháky. Tím nechci říct, že by ST byl nějak odbytej. Jenže v SW je vizuální efekt na prvním místě. Kdyby se to hrálo bez výbuchů a světelnějch mečů, soubojů apod. tak by to bylo o něčem úplně jinym a díval by se na to někdo úplně jinej. ST je prostě i se svými chybami originál, kterej má svojí myšlenku, styl a váhu. Dívám se na něj, protože si myslim, že tím něco získám, něco zažiju. Proto si myslim, že lidi co mě kvůli tomu odsuzujou, aniž by se koukli na jedinej díl neví o čem mluví, a proto nemá cenu dělat si cokoliv z toho, že mě odsuzujou.
Ravena - 16.02.2001 v 22:48
Co na to říct? Bebecha ma celkem pravdu, pokud vám vadí, že na vás ostatní koukaj jak na exota, tak se na ně prostě vys.... pardon, vykašlete. Každej má právo an svůj názor a každej má jinej vkus. To nikomu brát nemůžeme a na druhou stranu to ani nikdo nemůže brát nám!
Bebecha - 13.02.2001 v 16:36
Tak vyžeňte všechny z domu, když ST běží a mluviteo něm jen s lidma, který nejsou zabedněný. Vono, když vám někdo za zády pořád říká: "to je ale blbost, vdť oni mluví samé nesmysly, já jim nerozumím, nemohli bymluvit "česky"? apod.", tak to z toho potom prd máte. Zajímavé je, že znám pár lidí střední generace, kteří se na ST koukají, ale na veřejnosti o tom mlčí, protože se za to stydí. Já to asi fakt nechápu...
Coprfild - 06.02.2001 v 20:38
Poslední SW maj perfektní efekty to je fakt,ale řek bych že nevycházej z "reálu"jako ST a navíc VOY má taky lepší efekty a není lepší než TNG a to než TOS.Myslím,že každej "miluje" ten svůj seriál pro jeho myšlenku a nápad a většina dnešních lidí nerada přemýšlí a tak milují esmeraldy a pod.,kde jim tvůrci naservírují všechno aniž by museli se zamyslet nad tím jestli je špatné co ten hrdina udělal a tak.Koukněte se na Walkera je jasný,že každýmu komu vyrazí zuby nebo zlomí vaz je správný ale zápornák je špatnej,že zbyl svou ženu např.a zasluhuje si smrt.V ST je to opačné a proto ho většina lidí nenávídí (není ten Kirk blbec,že nepomstil svého syna a proč přestal klingony nenávidět ST6).A výmluvy na přetechnizování sou chabý (ikdyž věřím tomu,že někomu se to opravdu nemusí líbit),protoře v ST se pracuje s dnes už vyslovenými teoriemi(kterém sice ještě neumíme dokázat a některé možná ani nedokážeme)což jiné sci-fi nemají a je tam možný úplně všechno a to se mě na ST líbí nejvíc že pracuje s "realitou" (bohužel to trochu kazí VOY)
BorgAI - 31.01.2001 v 16:12
Ja "Ja.Borg" uz ze zakladky a to ... . Nevi co chce !!!
T'Bone - 29.01.2001 v 23:43
B.S.: Nebyla bych si tak jista. Prequel SW byl na rozdil od sequelu VII-IX uvazovan hned v pocatcich. A at si Lucas rika co chce, ST je mnohem vic "sci" nez SW, ty se jako scifi ani netvari (taky maji urcite min problemu s techniky-strouraly).:))
Ben Sisko - 29.01.2001 v 23:30
Můj názor na věc je takový: Kdyby nebyly retro Hvězdný Války, tak se ani neuvažuje o retru Star Trek. Tatáž provázanost platí i u filmů. Premiéra epizody II bude v květnu roku 2002 a hádejte, kdy bude premiéra Star Treku X ? Nebo třeba to, že ILM ( Industrial Light & Magic ) dělá efekty pro Star Trek, přestože se Geoge Lucas o ST vyjádřil, že je to sci-fi obdoba Esmeraldy. Tohle se tvůrcům ST moc nepovedlo. Podle mě nemůže retro uspět.
Bendi - 28.01.2001 v 19:35
Přesně. ST je sci-fi, takže to musí být technicky vymakané. Podle mě je technologická stránka ST tak propracovaná a relativně realistická, že musí být za každou cenu zachována a ještě zlepšována. Jinak by to byla jenom další utopická pohádka.
Jarod - 28.01.2001 v 13:04
Tyhle technické výrazy jsou charakteristickým znakem Star Treku, bez nich by to nebyl ST.
Bendi - 28.01.2001 v 03:19
Karon: To s Esmeraldou a Romulanskými plavidly jsi trochu přehnal. Ale to by tak nevadilo. Kdyby v ST totiž ty technické specifikace nebyly, nebyl by to už ten pravý ST, navíc by se někteří jedinci ( jako třeba já ) zcela určitě u dialogů typu:"Kapitáne! Došlo k poškození takové té věci na pravoboku, co strašně prská a šumí. Co máme podle vás dělat?", které připomínají spíše jinak naprosto skvělý seriál "Red Dvarf", dost nudili. Samozřejmě, všeho moc škodí, ale ST rozhodně není přetechnizovaný.
Anonym: Karon - 27.01.2001 v 15:13
Bendi: I když na Star Treku, hlavně TNG fakt ulítávám, tak většině termínů totálně nerozumim. Podle mě se postavy Star Treku málo pohybují. Docela mě uspává, když stojí tři postavy v záběru a chrlí ze sebe právě ty složitý řeči a jediným pohybem je tam občas mrknutí oka. Kdyby se to nějak ozvláštnilo, bylo by to lepší. Proto se mi líbil třeba předposlední díl TNG, která mimochodem vůbec nemusela končit, kde Geordi říká to "Máme problémy s....... nebo s něčím takovým." Líbí se mi, že si Star Trek narozdíl od Star Wars dokáže dělat srandu sám ze sebe. Když bych měl srovnávat Star Trek s Esmeraldou, jejíž šaty nápadně připomínaly barvu lodí Romulanů, myslím, že bych došel k jasnému závěru. Star Trek je prostě nejlepší. A když jsme u toho, že se nám lidi smějou, tak na to mám docela dobrej postup. S klidem Vulkána si vyslechnu jejich primitivní nadávky, se schopnostmi Betazoida odhalím, že z nich mluví jejich vlastní komplexy, s pomocí techniky se nechám přenést zpátky na loď, kde s dychtivostí Ferenga zajdu do simulátoru a tam s bojovností Klingona tomu podělanýmu posměváčkovi rozmlátim držku. Potom se projdu s poradkyní Troi po pláži a po příjemně strávené noci, půjdu do služby...
Anonym: Barb - 27.01.2001 v 11:06
Nejvic se clovek boji toho, cemu nerozumi.
admin - 27.01.2001 v 00:00
Tak to maji ti uletnici stesti, ze jsem to nevidel (Skullman) ja se totiz v archivovani klubu primo vyzivam.
Jarod - 22.01.2001 v 21:03
admin: O.K. I diktátor může mluvit slušně (nic ve zlém {opravdu}). Jen, že jsem tady viděl mnohem větší úlety naprosto bez povšimnutí. Jinak souhlas.
Bendi - 22.01.2001 v 20:47
Coprfild: Máš naprostou pravdu. Ale zkus například přesvědčit lidi pravidelně sledující nejmenované jihoamerické telenovely podprůměrné intelektuální kvality o tom, že Star Trek předběhl svou dobu. To se prostě NEPOVEDE. Když lidé sledují výše uvedené pořady, které pro své dialogy stále dokola používají jen asi 50 slovních spojení typu "Chozé Armando!" nebo "Oh, miluji tě" a podobné literárí skvosty, nelze se divit, že když si náhodou pustí Star Trek, utrží citelný intelektuální šok. Jejich reakce bude taková, že si prostě řeknou, že to, co jejich zaostalé mozky nedokáží přijatelně zpracovat, vyhodnotí nevyhnutelně jako špatné a potenciálně nebezpečné, což neodvratně vyůstí v to, že budou požadovat odstranění Star Treku z vysílání a budou ho chtít nahradit jednou z těch stupidních telenovel. Tomu by jsme měly zabránit. Lidé se prostě toho, co neznají, bojí. To je celé.
Coprfild - 22.01.2001 v 20:22
No,asi na to nijak nereagovat.Nejhorší lidská chyba je nevzdělanost a tu lidi co pomlouvají ST prokazujou ve velké míře.Já čtu taky ABC a v tom posledním například psali,že mají sytém jak slepý lidé uvidí.Do brýli namontujou malou kameru a do hlavy v operujou mikroprocesor s přijímačem který převede příchozí signál do toho místa v mozku která je na vidění (měl sem na mysli Geordiho).V americe vědci začli svářet kosti.Pokud je nějaká jednoduchá zlomenina tak ji prostě svaří jako kus ocele a po několika dnecj je po problému který jinak trvá několik měsíců.Lidi by měli koukat kolem sebe a všimnout si že ST je jak nový verneovky.Vždyť se plánuje stavby základny na měsíci,protože se potvrdil nález ohromného množství vody i stavba orbitální stanice s orbitálním hotelem.Já myslím,že naše děti se už dožijí pravidelných letů do vesmíru a uznání ST jako uznali Vernea.
admin - 22.01.2001 v 20:10
Jarod: Poradek musi byt a to byla slusna zadost.
Jarod - 22.01.2001 v 19:37
Leian: Taková despocie to je hrůza člověk aby se skoro bál, že mu někodo ze sekce31 zabuší na dveře.
Bendi - 22.01.2001 v 06:40
Leian:A který to je?
Leian - 21.01.2001 v 23:16
Trochu jste odbočili od hlavního tématu. Co se dělo v dílech, které šli nyní, probírejte prosím v diskusním klubu, který je pro to vhodnější.
Jarod - 21.01.2001 v 19:05
Bendi: Díky, přestože mi neříkaš nic nového. Navíc jsem někde v souvislosti s DS9 četl, že se jenom hodně pochroumaní schovali a čekají na příležitost, tak nevím.
Bendi - 21.01.2001 v 18:22
Jarod: Přidala se k Maquitum, ale vzhledem k tomu, že v jednom blíže nespecifikovaném díle VOY byla zpráva o tom, že Maquiti byli vyhlazeni, tak je prvděpodobné že Ro Laren je mrtvá.
Borg2of3 - 21.01.2001 v 16:00
většinou si při tý příležitosti vzpomenu na dychtivce, jak hltají seriáli typu Esmeralda, Dalas..nedalas...Já si s tím nedělám hlavu.Většinou když mě někdo schazuje za to, že jsem borg (prostě trekař), tak je to proto, že sám závidí. A nebo je tak omezenej, že to prostě nechápe.
one.man - 19.01.2001 v 20:56
Podle mně se nám lidi smějí , protože 1.někam patříme.2.jim to připomíná sektu.Znáte lidi :jsou ochotní házet do jednoho pytle jehovisty a Trekisty.Viz prispevek od Bendiho.Byl pěkný,zasvěcený a nám pochopitelný , ale zároveň připomíná argumenty bratrů světla tzn.pryč se sektami aj s tym Trekom at je to co je to
Jarod - 19.01.2001 v 19:27
Eee, a jak to teda s ní dopadlo?
Jarod - 19.01.2001 v 19:14
No a pak z lidí, kteří nejsou tak dokonale seznámeni s Barjoranskou kulturou dělají blbce :)
Deanna Ibris - 19.01.2001 v 11:27
Tím jsem chtěla říct: "Ro" je příjmení, "Laren" je osobní jméno. Když jsem teď v předposlední epizodě slyšela ten šílenej překlad "Larenová" tak mi stoupl adrenalin.
Deanna Ibris - 19.01.2001 v 11:24
U Bajoranů hraje hlavní roli příjmení, kterým se oslovují. Tohle příjmení se udává před osobním jménem. Osobním, tedy druhým jménem se oslovují navzájem jen blízcí přátelé a rodinní příbuzní.
T'Bone - 18.01.2001 v 23:16
Jatod: Toho blbce jsem ani omylem nemyslela na tebe, a imho si nemyslim, ze muj prispevek tak vyznel! Nebud prosim tak citlivy! // P.B. nemas pravdu, Ro je prijmeni, tak jako Kira je prijmeni. Ze by Ro nekdo rekl Laren, jsem neslysela, ale Kiru v soukromi obcas nazyvali Nerys (vedek Bareil, myslim nekdy i Sisko a Dax).
Anonym: P.B. - 18.01.2001 v 22:31
Ja mam dojem, ze Ro je jmeno a Laren prijmeni, ale u Bajoranu je zvykem oslovovat se vzdy jmenem, (prijmeni je jen pro uredni zaznamy, asi jako nase cislo OP) proto Ensign Ro. Podivejme se na synopsi TNG : Ensign Ro.
Jarod - 18.01.2001 v 19:30
O.K. rád se nechám poučit. Jestli jsem urazil nějaké milovníky Bajoran(ů) tak mi promiňte neudělal jsem to schválně. A nejsem blbec.
Anonym: Noonian - 18.01.2001 v 11:15
Toto je klasicky pripad jmena, ktere nemelo byt vubec prekladane do cestiny. Bajorane pouzivaji pouze prijmeni - tedy Ro. Ro Laren to vysvetlovala v epizode TNG: Ensign Ro
T'Bone - 17.01.2001 v 22:38
Jarod: Prosim: Ro je prijmeni, Laren je krestni jmeno! Kdyz uz to nejaky blbec musel pocestit, melo to znit Laren Roova. :))
Jarod - 17.01.2001 v 19:28
Jo a jak se někdo jinde ptal. Nebylo tam jak dopadla Ro Larenová?
Jarod - 17.01.2001 v 19:26
Ben Sisko: Koho teda tahle příšera sežrala? DS9 musí být super, bohužel jsem ho nějak propásl.
Anonym: Ja.Borg - 17.01.2001 v 07:32
Jo, ty mrzaci v USA to maj tak hezky poskladany, ze na sebe navazujou treba dily TVG a DS9, takze my vlastne vidime jenom pulku Star Treku, ten zbytek je jenom pro Amiky.
Ben Sisko - 17.01.2001 v 07:05
1of1: Tebou zmíněný díl je "Emergence", ne "Genesis", mimochodem nedořešené TNG dořeší DS9.
Jarod - 16.01.2001 v 23:00
Mohli by třeba zatkout Picarda za to, že vypustil takovou hrůzu do vesmíru jen tak, protože se mu chtělo :)
1of1 - 16.01.2001 v 20:57
Luke: Ten dil z TNG (Genesis), na kterej narazis fakt neni dobry priklad toho, co bys asi chtel ilustrovat. Genesis je totiz vydarenej dil a jeden z tech lepsich v TNG, i kdyz jsou tam nektery veci silne nedotazeny a nedoreseny. Ciste teoreticky, to ze ta zivotni form zmizela ve vesmiru nemusi byt az tak na zavadu. Na spoustu veci, ktery se udaly zdanlive bez jasnyho konce se v ST navazuje treba az za nekolik dilu. I kdyz TNG za dva dily konci, takze by sebou museli hodit, aby se konkretne k tethle umele inteligenci stihli vratit
Anonym: Luke - 16.01.2001 v 20:00
!!!!!!!!!!!! SCI-Fi je super!!!!!!!!!!!!!! Moje minule zvolani nebylo myslena proti Star Treku, chtel jsem zjistit jak zareagujete. Ja sam sleduju Trek a libi se mi jakakoliv sci-fi. Nektere dili v ST jsou podle mne uplne zbytecne a maji jen prodlouzit delku serialu a tim zvetsit i zisk a prijem producentu a vsech okolo. Sci-fi je sci-fi proto, ze tam jsou "vesm. lode, cizaci, strili se lasery a phasery" a je tam neco, co neni ted (tzn: je to vymysleno) a ne resenim problemu, se kterymi se setkavame denne. Kdyz budu chtit videt vsedni problemy (rodinne aj.), tak se muzu divat na serialy typu pobrezni hlidka, kde mi to vysvetli alespon pekna zenska, která má táááákovydle atd.. Dle meho nazoru by temer tretina dilu ve Star treku se mohla vypustit a lepsi min kvalitnich, nez hodne, ale vycucaných z prstu napriklad jako jeden z poslednich dilu TNG "Jak Enterprise ziskala umelou inteligenci". Podle mne byl zcela neukoncen, protoze se jiz nevesel do casoveho limitu a na dalsi dil toto tema nemelo. Ukonceni hlaskou: "Umela inteligence vytvorena Enterprise zmizela ve vesmiru a jiz nebyla spatrena" je zcela nedostacujici. Taktez si myslim, ze ten kdo je zazrany do jedne veci at je to Star trek, Kacer Donald, nebo Terminator a nepripusti jinou myslenku je svym spusobem blazen! Uvahy nad tim, jestli jsou na Ent. zachody, nebo proc v ST7 nevystrelili jadro reaktoru, aby zachranili lod sou zcela zbytecne a odpoved velmi jednoducha: !!!!Proste to tak nenatocili!!!! Omluvte nektera moje silena souveti a pripadne chyby.
jeff@pc - 15.01.2001 v 23:49
O tom jestli ST sledujou v prumeru inteligentnejsi lidi, by se dalo zjistit jednoduse, Online IQ Test! - pekna blbost... :-)
Jarod - 15.01.2001 v 20:12
SW patří vzhledem ke své kvalitě a stáří, pomalu už do zlatého fondu Sci Fi. Je to sice tak trochu pohádka, ale to vůbec nevadí. Svět SW se samozřejmě skutečností už stal, ale před mnoha a mnoha lety v jedné předaleké galaxii. E IV-VI jsou klasika, E I-III zatím moc nepřesvědčili.
Anonym: 1of1 - 15.01.2001 v 17:50
TBone: Sorry, sorry, samozrejme se jedna o IV.- VI., chybicka se vloudila
T'Bone - 15.01.2001 v 16:39
Neodpustim si posledni (slibuju!) poznamku ke SW. 1of1: Taky bych chtela videt Epizodu III, ale to bude bohuzel az tak za 5 let! :))
Noonian - 15.01.2001 v 14:10
Mam obavu, ze svet SW se nikdy nestane skutecnosti, zatim co svet ST by se mohl stat skutecnosti. Jinak mas pravdu, ze v ST jsou myslenky, zatim co SW je jen o jednom.
1of1 - 15.01.2001 v 13:32
Noonian: ST je taky v podstate pohadka, nicmene na rozdil od SW nepostrada jiste myslenky, o kterych se da vazne premyslet
Noonian - 15.01.2001 v 13:22
Nene, nic nemaz. Tato diskuze a ohlasy jsou ukazkou, ze my jsme schopni prijmout neco jineho (i kdyz je to pohadka), zatimco okoli ve vetsine neni schopno prijmout neco co neni pohadka ale solidni sci-fi s (alespon nekdy) jasnymi pravidly chovani. Ukazuje to taky, ze verejnost radeji podleha pohadkam, nez by premyslela o necem realnejsim. Za pohadky nepovazuju jen SW ale mnoho jinych filmu a serialu.
Leian - 15.01.2001 v 13:08
Skončete prosím debatu o SW, kterou tu (zcela umýslně) vyprovokoval maník s přezdívkou Luke. SW jsou opravdu pohádka a ST je o něčem úplně jiném. Bavme se prosím o ST - rozhodně je tohle jedno z nejzajímavějších fór, která na StarNetu vznikla, tak si to nenechte zkazit. Pokud chcete, smažu příspěvky týkající se SW, ale to by byla ztracena návaznot u příspěvků, které reagují jak na SW tak na ST zároveň.
1of1 - 15.01.2001 v 12:23
Videl jsem ty digitalne vylepseny SW Ep. III. - Ep. V., a mozna jsem zaujatej. Jsem ochotnej pripustit, ze jako pohadka nejsou spatny, ale podle me s ST je naprosto neporovnatelny.
T'Bone - 14.01.2001 v 22:44
Vlada: Souhlasim. Star Wars jsou bezvadne, B5 sleduju a teprve do nej pronikam. Jeste musim vyckat, jestli me opravdu chytne. Jestli ale ne, tak to rozhodne nebude proto, ze bych ho nevidela a kritizovala pak neco, co neznam.
Hypospray - 14.01.2001 v 19:45
Ja si myslim, ze v kazdem umelecke (vcetne televizni) tvorby je neco, co obohati divaka, ci ho pobavi, nauci videt pod povrch veci ... otazkou je, zda dana forma tomu kteremu cloveku vyhovuje.

Ja rozhodne neodsuzuji nikoho, kdo se nediva na Star Trek, a podle nekterych tady, diva naopak na "kraviny". Proste je to jina osobnost a rozhodne bych se ho neodvazila soudit podle jeho televizniho vkusu.

Scifistu je malo, napr. naklad scifi knizek je nesrovnatelne mensi nez naklad knizek z cervene knihovny ci onech zminenych teleromanu.:). Proste takova nase spolecnost je.
Kdyz nas bavi se prenest prostrednictvim Star Trek do budoucnosti a prozivat napr. valku s Dominionem, nekoho jineho bavi prozit kus obycejneho zivota napr. pravnika z Los Angeles.

Jedine, co se mi obcas nelibi, je forma, kterou nam davaji najevo nesouhlas. Jejich posmesky o nasem zaniceni do ST vypovidaji, jak dotycny reaguje na to, cemu nerozumi ... a to bohuzel z nasi spolecnosti jen tak nevymytime...

Vlada - 14.01.2001 v 19:35
Jasně že Star Wars jsou super. Já je mám stejně rád jako ST a B5. Jsem prostě sci-fi pozitivní a je mi jedno jestli se to jmenuje Star Trek nebo jinak, hlavně že mě to baví. Kdo tvrdí že SW jsou hovadina, viděl buď jen E1 nebo nemá rád sci-fi, nebo je zaujatý *****.
Ja.Borg - 14.01.2001 v 18:55
STAR WARS se mi líbily do ty doby, než sem začal pravidelně sledovat ST, to ale neznamená, že sou špatný. Episoda I je vyjímka, to je hovadina, jinak je to docela ucházející.
Ja.Borg - 14.01.2001 v 18:53
Ben S.:Já sem ten dil bohužel neviděl, jak to dopadlo s Alexandrem? Stačí název dílu.
Jarod - 14.01.2001 v 12:06
Ben Sisko:No já jsem je sice všechny neměril, ale nezdá se mi, že by byly všechny dělány na 43 minut. Poslední měl měl 42minut a pár sekund navíc - to by odpovídalo, ale zdálo se mi že některé díly jsou i delší. No já se většinou koukám na ten díl a ne na stopky. S tím Worfovým synem pláčeš ne špatném hrobě, na to se ptal P.B.
Ben Sisko - 13.01.2001 v 22:57
Jarod: Poslední sezóna TNG je standardizováná na 43 min. Mimochodem, kdy by jsi viděl DS9 věděl bys jak to s Alexandrem a Worfem dopadne.
Jarod - 13.01.2001 v 14:03
Sorry měl jsem říct poslední tři, protože Preemptive Strike byl slvělou ukázkou jak nějak by měl díl ST vypadat. Dobrá zápletka + pěkné provedení. Jen, kdyby nebyly díly standardizovány těmi 45 minutami někdy je to moc = nuda, jindy zase málo, zrovna tenhle mohl být klidně o 10 minut delší a ne tak trochu (opravdu jen trochu) ukousnutý.
1of1 - 13.01.2001 v 11:18
Podle me vetsina poslednich dilu TNG nestala za moc, nicmene z toho sveho hodnoceni musim udelat vyjimku pro dil z 12.1. Preemptive Strike. Excelentni zalezitost. Jeden z nejlepsich TNG, co si pamatuju
Jarod - 12.01.2001 v 21:20
Vždyť říkám, že to je skvělý seriál. Poslední série je opravdu slabší snad poslední dva díly zachrání trochu horší dojem z této sezóny.
Anonym: Xcomak - 12.01.2001 v 20:34
Nechci prudit ,ale díly co teď vysílá ČT1 stojej za HOV--. Je tam příliš mnoho filozofie a koukat na Data a jeho Halucinace 45 minut. . . .
Sedmá s devítkama - 12.01.2001 v 20:26
!!!!!!!!Star Wars je hovadina !!!!!!!!!
Anonym: Luke - 12.01.2001 v 20:17
!!!!!!!!Star Wars jsou nejlepsi!!!!!!!!!
P.B. - 12.01.2001 v 12:40
Jarod : No s tim rozuzlenim mas pravdu, nektere dily (zvlaste z posledni serie TNG) nemaji rozuzleni, nebo spise maji otevreny konec (a takove me vzdycky desne nastvou a zkazi naladu). Napriklad ta s tim Worfovym synem, co se nechtel stat valecnikem, tam jsme se nedovedeli, jestli se jim stal nebo ne. Jinak pripoustim, ze ne kazdy musi mit filosofovani jako konicek. Ale zabavy je ve Star Treku taky dost (VOY : Treshold, False Profits, Someone to Watch Over Me, TNG : Sub Rosa, Deja Q a vsechny dily s Lwaxanou.
Maverick - 12.01.2001 v 11:16
T.Bone Tak potom souhlas. Urcite nesdilim nazor ze kompletni system skolstvi v USA je spatny, ale tvuj nazor jsem pochopil jako presne opacny, proto jsem taky odpovedel. Jinak souhlas s tim, ze kazdy ze systemu ma neco pro a neco proti (btw. proti Anglii napriklad u nas skoro kazdy ma zaklady z mnoha oboru - mysleno fyzika, prirodoveda atd., kdezto Anglie uvrta cloveka do jeho nejoblibenejsiho oboru a zbytkem ho nezatezuje - ani Evropa neni jednotna).
Jarod - 11.01.2001 v 21:31
No nevím jestli jsem tak geniální :) Že bych teda u mnoha dílů nepoznal rozuzlení, to se říct nedá. Nechci tím říct, že by to by zápletky byly "hloupé", naopak při takovém počtu dílů jako má ST je obdivuhodné, že ještě dokáží vymyslet něco originálního a zároveň smysluplného. Těmy "pokusy" jsem myslel ty nepovedené zápletky, kdy si autoři prostě ukrojili moc velký krajíc a ve výsledku to trochu nezvládli. Prostě cokoli je uděláno DOBŘE je dobré a zábavné.
Ja.Borg - 11.01.2001 v 13:08
V kazdym dile ST jsou alespon 2 zapletky. 1. je ta, kterou to vsechno zacina a konci, to je vetsinou ten pokus o reseni filosofickejch otazek a 2. je ta akcnejsi, na kterou si Voyageristi nemuzou stezovat. Nekdy prevlada ta jidny zase ona, ale neda se rict, ze by jedna nebo sruha byla nudna. Proste kazdymu se libi neco jinyho, rekl bych, ze ti novejsi priznivci si pochvaluji hlavne tu akcnejsi cast, ale ti, kteri ST sleduji jiz od TOS nebo alespon od zacatku TNG, si casto pochvaluji i tu prvni cast, tu omacku. Dale v zadnem dile ST nepoznate hnedka na zacatku jak to vsechno dopadne, jako v nekterych paskvilech a TV NOVA, kdy na svadbu dvou lidi cekame nejakych 1000 dilu, ale uz davno vime, ze to tak dopadne.
Dedik Larzon - 11.01.2001 v 11:33
Klidne at tam jsou pokusy o reseni fil. otazek. To je koneckoncu ucel kazdeho skutecneho umeleckeho dila. Ale ty pokusy by mely byt jeste lepe zasazeny do kontextu. Zkratka aby pribeh logika a dejova linie nebyly ochuzeny pro filosoficke pokusy a konstrukce. ST bez nich by nebyl ST, ale chtelo by tam vic "reality"-v politickych vztazich i vojesnkych vecech.
Trofozoit - 11.01.2001 v 09:34
Jarod: no to je pravda, jen pochybuju o tom, že by Američané zvládli i něco víc, než "pokusy" o řešení filozofických otázek, radši ať je z toho čistá scifka
Jarod - 10.01.2001 v 22:32
No dobře, ale kdo říká že ze mnou musí každý souhlasit. Mám také rád, když věci dávají smysl a je pravda že ve ST je dost herců zvládajících i charakterní role. Jsou tam, ale i tací v jejichž podání působí jakýkoliv "pokus o hraní" značně nepřesvědčivě. Voyager je pravda někdy až moc na úkor logiky, a to je špatné, protože já jsem neřekl , že jedinné co mě baví ve ST je akce. Mně nebaví "pokusy" o řešení filosofických otázek.
Ben Sisko - 10.01.2001 v 22:14
Jarod: Zásadně s tebou nesouhlasim. Geene Roddenbyrry ho za zábavu nepovažoval. Zábavu a občas akční Sci Fi z toho udělal až Branon Braga. I když mu za to vděčím, často postrádám ve VGR duchapřítomné a smysluplné díly.
Jarod - 10.01.2001 v 21:50
1of1: To slovo komerce mi jen tak ulítlo a nestavěl jsem na něm svoji myšlenku. Dalo by se nahradit něčím mnohem příhodnějším k vyjádření mého názoru. Hlavně jsem to myslel tak, že pod tou slupkou často ani žádnou filosofii hledat nechci. Prostě mám v životě už tak dost osobních starostí a nemusím je ještě vidět ve ST. Je to prostě bezva, podívat se na další skvělý díl ST.
Jarod - 10.01.2001 v 21:44
P.B.: Na to se dá říct jen jedno: "typické". Ano tvé příklady jsou jasným důkazem toho, že ve ST nejde jen o anihilaci a asimilaci, ale v žádném případě nedělají ze skvělého Sci Fi seriálu také psychologické drama. Samozřejmě, že je hezké, že se ve ST neřeší všechny problémy přes mušku phaseru. Spíš jsem to myslel tak, že ST je primárně dělaný jako zábava.
Geor-T - 10.01.2001 v 17:39
Rozhodne jsem si nedelal srandu z tebe, ale z aktualni situace. Ale koukam, zes to pochopil spravne.:-)Jo a taky jim fandim. Ale to sem moc nepatri.
P.B. - 10.01.2001 v 16:43
Treba se opravdu divali - a poucili se. :)
P.B. - 10.01.2001 v 16:42
Geor-T : Jen si ze mne delej srandu :) ale co se tyka zamestnancu CT, jsem na jejich strane.
T'Bone - 10.01.2001 v 15:55
Maverick 13:27: V podstate s tebou souhlasim. Samozrejme zadny vzdelavaci system neni idealni. Muj prispevek byla reakce na imho neopravnene pohrdani vzdelanosti a kulturou/kulturnosti v USA, nota bene kdyz jen mizive procento z nas, jestli vubec nekdo, ma jakous takous predstavu, jak to tam s ni opravdu vypada. Tradovani nevzdelanosti a nekulturnosti USA je imho predsudek pretrvavajici z bolsevismu. Tvrdim, ze nas (rozumej evropsky) pocit nadrazenosti v teto oblasti je neopravneny a velmi laciny.
Chewie - 10.01.2001 v 15:20
Myslim ze spousta z tech co tvrdej ze ST je kravina by to samy rekli i o Clarkovi nebo jiny sci-fi.
Geor-T - 10.01.2001 v 14:50
P.B.: Ze by se zamestnanci CT divali na TNG : Homeward? :-)))
P.B. - 10.01.2001 v 14:17
Jarod : Star Trek je super, nekdi i fascinujici, :) to s tebou souhlasim. Souhlasim i s tim, ze neni dokonaly, ma obcas chyby v logice pribehu nebo navaznosti atd. Ale rikas, ze nema zadne hlubsi myslenky, tak ti je pomuzu najit. Vyslovene poucne jsou treba VOY : Distant Origin (filmovy prepis procesu s Galileem Galileim) nebo VOY : Nothing Human (kdyz neco opravdu potrebujeme, jako zachranit zivot duleziteho/milovaneho cloveka, jde etika stranou) nebo VOY : Retrospect (hnev casto predchazi litost). Nebo TNG : Redemption (nesmime vzdy slepe poslouchat rozkazy) a TNG : Homeward (pokud je zakon spatny, je nutno jej nekdy porusit). To jen co me ted napadlo. A ty nadherne (chces-li, filozoficke) myslenky ma treba VOY : Time and Again, Jetrel, Faces, Death Wish, The Q and the Gray, Fair Trade, Year of Hell, Thirty Days, Timeless, Juggernaut, Survival Instinct a mnoho dalsich. TO je na tom to fascinujici.
Anonym: Maverick - 10.01.2001 v 13:45
T.D. no to snad ne ... muze se mi to nelibit, muzu s tim nesouhlasit, ale musim si zachovat dustojnost i prwsto, ze do me nekdo reje a snazi se me rozhodit ...
Anonym: Maverick - 10.01.2001 v 13:33
Radek B.Trosicku jsi me zvednul s nazorem o vykradai jinych serialu StarTrekem. Nejprve tvrdis, ze te kamarad donutil pouze k jedne epizode, na druhou stranu smahem odsoudis vetsinu dilu jako "vykradene myslenky z jinych serialu a filmu". Ano, je tady moznost urcite podoby myslenek s jinymi serialy a filmy (konec koncu vsechno uz tady jednou bylo), ale kouzlo ST je prave v jejich zpracovani, usazeni do virtualniho sveta se svymi zakony a pravidly, i v dokonalem prokresleni daneho prostredi, lidskych vztahu atd. Pro nezasvecenoho se to muze zdat jako nuda, ale prave tyhle detaily delaji ST StarTrekem (analogii k tomu ja tvrdim, ze AktaX nemaji uroven, protoze uz vidim pouze "ty osklivosti a nasili" v poslednich dilech a nemam moc paru o navaznosti a prave techto vztazich za oponou konkretniho dilu. Znalec si je tam ale najde a bude obhajovat.
Anonym: Maverick - 10.01.2001 v 13:27
T.Bone Mno, co se tyka te vzdelanosti, je t asi otazka pohledu. Uznavam, ze nektere predmety jsou u nas malinko za vyvojem, ale ohledne tech tvych jazyku : neni to dano koncepci MSTVCR, ale je to dano osobnim pristupem kazdeho kantora (jakym zpusobem si zorganizuje hodinu a jak se pokusi sve sudenty zaujmout) a co se tyka studentu. Ja nemam pocit, ze by porad platil predsudek nevycnivat a byt v sedem prumeru. Kdyz ma nekdo zajem, snazi se dozvedet se co nejvic (plati jak pro jazyk tak pro technicke predmety) a pokud ne a staci mu to, co se dozvi v hodine, jeho problem. Spis je to vsechno o pohodlnosti studenta (a kdyz od nej budu chtit vice, protoze vim, ze na to ma a budu ho do toho nejak "tlacit", zacne si stezovat, ze je poskozavanej.
Co se USA vzdelani tyka, mas sice pravdu, ze vetsina jich tam ma stredni skolu, ale nezapomen, ze existuje urcity (pomerne maly pocet) strednich skol, zarucujicich prave tuto uroven vzdelani, zbytek jsou skoly vice ci mene na urovni Dzungle pred tabuli (proste stredni skolu musi mit kazdy). Pokud bys chtel i v CR dospet k tomuhle stavu, tak nevim nevim ... (zkus to porovnat s ucebnima oborama : nedavno se zavedlo honosne oznaceni Integrovana stredni skola pro do te doby obycejne ucebni obory. Rozsah vyuky se moc nezmenil, pouze je ukoncen maturitou. Z vlastni zkusenosti mohu oporovnat znalosti techto lidi, kteri se potom hlasi napr. na bakalarske studium u nas v Chomutove - neda se to vubec srovnat, ale maji stredni skolu ukoncenou maturirou. Na druhe strane v profesich pro "sikovne ruce" je nedostatek lidi)
1of1 - 10.01.2001 v 12:34
Komercni je hrozne vdecny adjektivum, kterym se da umlatit temer cokoli. Pokud nekdo, kdo je IN chce vyjadrit sve nejhlubsi opovrzeni nad nekym, kdo neni IN, neexistuje snad lepsi zpusob nez rict: Ses (trapne) komercni. Pokud se potom cloveka, co je IN, zeptate, co dela, cim se zivi, co si kupujem, na co se diva a co posloucha, zjistite vetsinou, ze a) je z bohaty rodiny a kupuje si vsechny vymozenosti modernich technologii (predevsim drahou reprodukcni aparaturu) b) obleka se do veci, ktery zduraznujou jeho nezavislou image (zpravidla znackovejch) c) Jezdi v zime na snowboardovat do Francie d) Posloucha Radio 1 a chodi pouze na filmy z nezavisly produkce. Nechci se dotknout skutecne nekomercnich lidi (sakra, proc nemuzu psat ty uvozovky), ale u cloveka, ktery slovo komercni pouziva frekventovane ve svem slovniku se daleko casteji jedna o pozu nez o nezavislost na konzumnim a komercnim zivotnim stylu nasi civilizace. Ja se tady nechci poustet do definic a do uvah co to slovo vlastne znamena. Ve smyslu, v kterem podle me vetsina lidi pridavne jmeno komercni chape, je StarTrek beze sporu velmi komercni serial. Zjevne mene komercni nez telenovely, pravdepodobne mene komercni nez Pratele, Sex & the City nebo Ally McBealova a pravdepodobne komercnejsi nez South Park. Vetsina z nas by udelala daleko vice pro svuj dusevni rozvoj pretenim Obecne teorie relativity a neceho o kvantove mechanice, nez sledovanim StarTreku. Sledovani StarTreku zrejme prilis nezvysi ani mou vnimavost ani muj dusevni potencial, ale rozhodne na mou osobnost pusobi daleko pozitivneji nez vetsina ostatni komercni tvorby. A hlavne se nemusim pretvarovat, ze jsem vzor nekomercnosti a nezavislosti.
Geor-T - 10.01.2001 v 12:05
No, myslim, ze vlezu na X-chat a vyridim si to s nim na batlety.
T.D - 10.01.2001 v 12:02
kterej curak to mohl udelat......odpudivy statrek ST je to nejlepsi na celym svete
Noonian - 10.01.2001 v 10:58
Tak s tim bych si rad promluvil. Mozna by se ukazalo kdo znas dvou je vic slaboduchy.
Geor-T - 10.01.2001 v 10:58
Jarod: Rovnez nemam co dodat. Kdyz jsem cetl nazory Radka B., dost me to popudilo, ale nebudu uz tady otravovat s mou reakci, protoze bych opakoval myslenky jiz uvedene. Dekuji 1of1,TBone,Leian. Jinak pro Radka B.: Nejdriv mrkni na par dilu (cela sezona by te asi zlikvidovala, tak to po tobe nebudu chtit), a pak prosim te vyrkni nejaky soudy. Jo a nemas nahodou doma par prazskych dlazebnich kostek?.....To je samozrejme vtip. Ale jinak diky za nazory - oziveni je tady nekdy nutny.
Ja.Borg - 10.01.2001 v 10:41
Prave sem se vratil z x-chatu a uz i tam se objevuly prvni priznaky. Mala ukazka: Stvor: Star Trek je komercni odpad pro slaboduche jedince!!!
Taul - 10.01.2001 v 10:12
Cose tyka tech filozofickejch myslenek, tak mnoho lidi v USA to tak bere. Skoro osobne znam rodinu, ktera do uniformy HF obleka i svyho psa. Lidi si z nich delaj srandu, ale nektery to berou vazne. Vim, ze kazdou sobotu promitaji na celej den ST a vzdycky maj narvanej celej obyvak. Takze ja si myslim, ze kdyby se clovek pokusil jenom trochu ST pochopit, tak by tomu prisel na chut tak, jak vetsina z nas.
Chewie - 10.01.2001 v 06:27
Jarod : neni co dodat
Jarod - 09.01.2001 v 22:32
Je to "Live and let die", ale to je irelevantní :) To jen tak pro přesnost. S těmi USA je to složitější a spíš bych řekl, že ve světě jsou za největší "správňáky" a taky za největší "parchnty". No nechci se někoho dotknout, ale zdá se mi, že někteří fandové ST "trpí" komplexem dokonalosti Star Treku. Bezesporu je to skvělý seriál a některé díly nebyly jen zajímavé, ale přímo fascinující. Hledat ale ve ST nějaké hluboké filosofické myšlenky ukryté pod slupkou komerce. Nebudeme si lhát do očí, ST je super, ale není ani zdaleka bez chyby a pokud si k němu nevybudujeme zvláštní vztah, je možné, že nám bude připadat "normální". Prostě každému se líbí něco jiného, to je jasné, jak to ale dá najevo, to je otázka charakteru člověka.
Slartibartfast - 09.01.2001 v 20:29
Není spíše mnoho námětů ukradených z ST?
Chewie - 09.01.2001 v 14:45
TBone: nerikam ze za vsechno muzou ucitele, je dost tech schopnejch , ale zaklad je chtit se naucit.
P.B. - 09.01.2001 v 14:44
Paul McCartney zpival "Live and let live" nebo tak nejak. Neco podobneho obsahuje i jeden z dulezitych fenomenu Star Treku, a sice Vulkansky IDIC. Nekonecna ruznorodost v nekonecnych kombinacich, respektovani cizich nazoru a snaha se z nich poucit, i kdyz s nimi nesouhlasime ... jasne ze Radek B., ktery videl zminene dve epizody VOY a jeden film, tohle nemuze znat, a proto se divim, ze si dovoli s takovou jistotou soudit neco, co naprosto nezna, pripadne ma o tom chybne a zkreslene predstavy. Protoze na Star Trek nestaci jen koukat jednim okem, to chce kazdou epizodu pozorne sledovat (treba i nekolikrat) a trpelive hledat skryte myslenky.
Ze jsou "vykradene", to bych rad vedel z ceho, Radek B. urcite precetl tolik knizek a videl tolik sci-fi a dobrodruznych filmu, ze nas rad pouci. :( At si kdo chce co chce rika, ty myslenky stale plati a budou platit vzdy, a ve Star Treku jsou detem vstepovany zabavnou formou sci-fi pribehu, nam dospivajicim a dospelym prinaseji idealy a sny, kterymi se tesime ve chvilkach odpocinku od kazdodenniho zivota.
S temi USA se to ma tak - nejsou nejdokonalejsi zemi sveta (to neni nikdo), ale maji k tomu vsechny predpoklady. Jejich spolecensky system se osvedcil (nebylo to zadarmo, take si prosly obcanskou valkou) ale postupne se ukazalo, ze to tak MUZE fungovat a take funguje. A jeste neco, tahle "poulicni smes" jsou nejvetsi vlastenci na svete, jejich vlastenectvi je vrcholne uprimne.
Vyznam vzhledu mimozemstanu tu byl jiz vysvetlen, a k tomu fasismu se nebudu vyjadrovat, to se Radkovi B. opravdu nepovedlo, ale kazdy obcas udelame nejake fau-pax.
A s tou "hlouposti" Star Treku to nebude tak zle, kdyz mnozi z nas jsou vysokoskolaci, kdyz mnohym z nas je pres 30, kdyz jen v tehle male zemi existuje tolik startrekovych serveru a kdyz rodice mnohych z nas sleduji Star Trek se stejnym zaujetim jako my. Kdyby mama mela internet a trochu vice casu, asi by byla pravoplatnou clenkou StarNetu.
T'Bone - 09.01.2001 v 14:15
K hil: A cimpak te to neustale tloukl? :)))
K´hil - 09.01.2001 v 14:13
Já teda nevím, jak předejít vysmívání, ale mám jednu docela zajímavou zkušenost. Asi před rokem jsem potkal člověka, kterej se mi divil, že se dívám na ST. Neustále se mi vysmíval, posílal mě do háje, přesně jak to Ja.Borg popisuje. Tvrdil, že se nechutnej, starej, nudnej, přestože ANI JEDEN DÍL neviděl. Ale já se nenechal odbít. Neustále jsem mluvil o ST formou nenápadných poznámek typu:"Jé, dneska je Star Trek, to se musím dívat." Tomu člověku to zezačátku lezlo na nervy, ale za čas si na mě i na to, že se dívám na ST, zvykl. A dnes už se na ST dívá taky. Není sice takovej "zažranej" Trekkie, jako třeba já, ale dívá se a už by si nedovolil říct o ST to, co říkal dřív, protože by lhal.
T'Bone - 09.01.2001 v 14:04
Chewie: Jestli se dnes predevsim stredoskolsti studenti uz neobavaji vycnivat z prumeru, tak to me tesi, i kdyz prekvapuje. A hazet zopovednost na ucitele, predpokladat, ze jsou neschopni, ze nedokazou vlastne nic (myslet, diskutovat, motivovat a co ja vim), je fakt dost snadny. Navic jsem nemyslela ani tak diskusi, jako spis prace typu ruznych prednasek, eseji atd., ktere navic predpokladaji samostatnou praci s vyhledanim pramenu, ziskani a zpracovani informaci do formy, ktera ma hlavu a patu atd., a dale pak kriticky pristup k jinym pracim apod. Netvrd mi, ze na tohle umi nase skola pripravit, zatimco americke skolstvi (a docela konkretne kanadske, tam mam opravdu informace z prvni ruky) to zcela bezne vyzaduje od nejakych 13-14 let.
Chewie - 09.01.2001 v 13:46
TBone: No ja vychazim z me dostupnejch informaci. S tema jazykama je to tezky, kdyz ma nekdo zajem a snazi se tak se je nauci. S tim samostanym myslenim strasne zalezi na ucitelich - kdyz k nemu ma nekdo vezt musi ho byt nejdrive schopen ( coz bude ten hlavni problem ). Zrovna tak je to s tou diskuzi - do diskuze se pusti jenom ucitel kterej vi ze vi, a takovejch je malo.A ze by neco vedet byla hanba s tim sem se nesetkal ( krome par vypatlanejch kretenu ).
T'Bone - 09.01.2001 v 13:21
Chewie: Vzdelanost ci spis nevzdelanost v USA je imho predsudek. 1. Vzdelanost naseho naroda, na kterou jsme tak hrdi, imho nestoji za moc (staci tak prosta vec jako je pravopis - viz Starnet pro inteligentni trekkies - nebo - vazneji - cely system naseho skolstvi, ktery je zalozen na memorovani, neni schopen naucit cizi jazyk, nepodporuje kulturu vyjadrovani a samostatne mysleni - to casto primo potlacuje - atd.). 2. V USA ma naprosta vetsina populace automaticky stredni skolu. 3. Vedle skol typu Dzungle pred tabuli je (domnivam se) vetsina skol, kde panuje konkurence a soutezivost, neni hanba byt nejlepsi (tak jako u nas), a to nutne musi mit vysledky. 4. To nemluvim o vysokych skolach.
Chewie - 09.01.2001 v 06:30
No v jedny veci ma Radek pravdu - predstava ze vsechno bude jak u hamburgrozroutu mi pride dost desiva - to by sme se nejspis dockali i detailu vo kterejch se v ST nikdo nezminil - treba ze se kazdej bude porad soudit kvuli picovinam a vzdelanoost lidstva bude na US urovni - no potes koste
T'Bone - 09.01.2001 v 00:38
Jinak vsechna cest, rozproudis to tu.:))
T'Bone - 09.01.2001 v 00:36
Radek B: USA mozna jsou paranoidni, nicmene dukaz, ktery ty uvadis (my jsme zachranci sveta ktery chranime a pomahame mu... no proste typicka am. paranoia), rozhodne nesvedci o paranoie, ale spise o mesiasskem komplexu (tedy podle tveho, pokud se k USA stavis a priori negativne, jak jsem pochopila). Zkus se aspon naucit termity, kdyz uz je chces pouzivat. Jinak tvuj nazor o glajchsaltujici Federaci planet pravdepodobne svedci pouze o tom, ze (jak priznavas) ST neznas a tudiz nevis o cem mluvis. Je to totiz naprosty nesmysl. A na nazor, ze "smes lidi" ("poulicni" nechci komentovat, neni mi zcela jasne, jak jsi to myslel) je neco spatneho, mas jiste pravo. Muj nazor to neni, me naopak desi evropska, a zejmena stredoevropska zapsklost, uzavrenost, xenofobnost a neoduvodneny pocit nadrazenosti.
Anonym: Leian - 08.01.2001 v 23:23
Radek.B - ale Star Trek je právě o mnoha rasách a tím i kulturách a o toleranci k nim. O tom, jak se naučit žít s jinými, aniž bychom je museli vyvražďovat třeba kvůli tomu, že se jinak oblékají, nebo že mají na čele zrohovatělé výrůstky - to je jedna ze základních ideí ST. Spojená federace planet nefunguje na tom principu, že by se všichni museli podřídit jediným zákonům a jediné kultuře. Ty to takhle chápeš?

Jinak pro ostatní: Pokud se někdy setkám s někým, kdo na mě bude čučet, proč že to sleduju a mám ráda zrovna ST, pak se mu to pokusím nějak rozumě vysvětlit - jako že je to seriál, který podněcuje moji fantazii a který mne podporuje v mém životě různými maličkostmi. Pokud však usoudím, že to není člověk schopný rozumě mne pochopit a akceptovat a pokud se mi bude vysmívat, pak se o vysvětlení ani pokoušet nebudu. Člověk, kterého nezajímají názory, motivaci a ideje jiných je podle mě omezenec a co s takovým? Jeho názor změnit nemůžu...

Lina - 08.01.2001 v 22:07
jsou jiný
Anonym: Radek B. - 08.01.2001 v 21:51
Pro 1of1: Precti si to poradne a neplacej nesmysly,dik. (Evropska unie neni US; EU nema spol. kulturu ni mysleni , ni nezachranuje svet)
1of1 - 08.01.2001 v 21:38
Spojena federace planet je pouze extrapolace soucasnyho stavu do vesmiru. Co je podle tebe treba evropska unie? Pripada ti unie jako fasisticka zalezitost?
Jarod - 08.01.2001 v 21:18
No je pravda, že Američané žijí tak trochu v paranoie, no a co? Náhodou myšlenka Spojené Federace planet je podle mne lepší než cokoli jiného co bylo jako sociologický společnosti model vymyšleno, i když by to jen těžko fungovalo. Je to takový sen lidstva (Ameriky) o ideální budoucnosti a lidé vždy rádi snili. Naše země (ČR)je trochu více pragmatická a schází nám romantika objevování nových světů. Co by člověk taky od suchozemských krys ( to je t.t.) čekal. Je to skvělý seriál a není pro lidi s nedostatkem fantazie to je vše.
Anonym: Radek B. - 08.01.2001 v 20:32
Ja nerikam ze ST je fasismus, ja tvrdim(a za tim si stojim) ze kdyby neco takoveho existovalo realne pak by to bylo horsi nez fasismus. Promin ale predstava jednotne "federace" jakozto slouceneho sveta me opravdu desi, mozna proto ze to silne pripomina americky model. Model, kde jest taky shromazdena "poulicni smes" tzn. lidi odevsad, vsech kultur kteri najednou vyznavaji jedinou kulturu. Kultura je to priserna, viz ruzne podvratne akce CIA(obcane sice tvrdi ze je spatna,ale v duchu s tim co dela povetsinou souhlasi) ktere ovlinovaly politiku a smiseni jinych narodu/lidi, fakt ze je vse odvozeno od $ aj. Problem jest v tom ze jestli toto mysleni vnuti malym detem/popr. dusevne jeste nevyspelym lidem(My jsme "narod", mame vzdy pravdu a proto mame pravo kohokoliv kdo s nami nesouhlasi srovnat(Vietnam,...)+ my jsme zachranci sveta ktery chranime a pomahame mu... no proste typicka am. paranoia) budou myslet stejne a skonci to horsi valkou nez vyse zminovany fasismus. Svet neni jedna pospolita masa lidi kteri se ridi jednotmym zakonem ale nekonecne mnoho kultur s vl. zakony a kulturou a s vl. smyslenim Tedy presne to co ST neni. Timto koncim tuto diskuzi. Pozn. chtel jsem se podepsat Jmenem Radek B. ale omylem jsem stisk Enter a ono to sem souplo bez jmena...
Anonym: Semtex - 08.01.2001 v 19:52
Anonyme mysli si co chces stejne jako si my myslime o vas (kteri nemate v oblibe ST, je to pouze vase vec). Jak mluvis o tom, ze je to horsi nez fasismus (pozor, pozor!!!!!!!!!! ) ty snad nevis co zpusobil fasismus !!!, protoze ST je pouze fantazie a hlavne nikomu tam neni ublizovano a zadna rasa ci narod neni utlacovan (tzn., ze nedava ani spatny priklad detem nybrz velmi dobry, ale zase je pravda, ze dite na svet spravne nepripravy, nebot vzdy zvitezi dobro. Ostatne preci stejne jako ostatni serialy nebo filmy:-)
Anonym: ' - 08.01.2001 v 19:20
Startrek neni odpudivy, jenom si myslim ze je "hloupy". Kupa nesmyslne nudnych pribehu s vykradenyma myslenkama ze vsech moznych sci-fi, filmu, slavnych/romantickych? knih kde je laska, cest a spravedlnost, zachrana sveta aj.
Je to vlastne serial s neuveritelne hloupymi a nepovedenymi ksichtiky/maskami majici predstavovat mimozemstany (to je v US neuveritelne modni tema ("vsude kolem nas jsou mimozemstani!")) a nesmyslnymi terminy ktere nedavaji smysl ale krasne zni viz. motto: "Jestlize necemu nerozumim, musi to byt chytre" ktere nekteri lide vyznavaji. A presne na to vsadili tvurci serialu a bohuzel se jim to podarilo.
ST je vlastne o tom jak by mel vypadat svet. Problem je v tom ze podle predstav amer. scenaristu. Proto je to v US strasne oblibeny serial ale tam me to neprekvapuje. Co me ale desi je ten fakt ze je u nas tolik Cechu kteri to "zerou". To me opravdu mrzi, myslel jsem si ze jsme narod chytrych a premyslivych lidi kteri maji rozum.
Kamarad se me taky snazi vycvicit ale nedari se mu to. Uz mi vnutil asi 2-3 epizody (konkretne: Neobjevena zeme, Proti casu, Chytra bomba). Protoze jsem pristupen dialogu, tak jsem na ne teda juknul no a opravdu me presvedcil: je to opravdu hloupy a stupidny serial.
Dnesni svet je opravdu na nic a neprekvapuje me ze jeden muj kamarad se proto rozhodl "zit" "timto svetem" protoze je lepsi. Nicmene 1) si osobne myslim ze "spojeny svet ve "federaci" ktera zachranuje jine svety" je horsi nez fasismus, 2) tim stejne nic nevyresi pouze utika od problemu misto toho aby ho resil.
Klidne se na to koukejte ale ja na to koukat nehodlam a startrekistum se nesmeji. Jen si o nich proste myslim sve...
1of1 - 08.01.2001 v 18:40
Ja chapu, ze vkus je individualni zalezitost. Ale i kdyz chtel bych se vyhnout nejakym normativnim hodnocenim, veta, ze telenovely na Nove vyzadujou nejakou nenulovou inteligenci, me dost zarazila. Vubec psat o telenovelach na tomhle foru mi prijde ponekud nepatricny.
Ja.Borg - 08.01.2001 v 16:21
Nevi nekdo, estli existujou nejaky antiStarTrek stranky, ze bych se zase jednou poradne zasmal.
An nika: Ja sem svoji sestru uz vycvicil, takze se na nej diva dobrovolne, asi to vazne chce dostat se do deje, pak to de samo. Kdyz bude hodna, tak ji vezmu na ST Con, ale jenom za odmenu.
Seven - 08.01.2001 v 14:44
Annika:Moje sestra vydržela jen tři epizody:Treeshold, Resolutions a Someone to watch over me...To je rekord na netrekera, ne?
Annika - 08.01.2001 v 14:41
No, lidi se vysmívaj. A co? Ten je maník do fotbalu, tenhle třeba do Madonny, jinej do telenovel a my do Star Treku. Já osobně telenovely nesleduju, ale když se to někomu líbí, ať si to dělá. Třeba moje ségra hodnotí St slovy : Jak se na to můžeš koukat? Samý hnusný tlamy a je to furt o tom samym. No krm si hlavu, ale zblbneš z toho. Lidi mívaj jednoduchou rovnici ST = vesmír = držky = děj kde se jedny tlamy mlátěj s druhejma = absolutní hovadina, na kterou se jen absolutní hovada vydrží koukat. Jak prosté, milý Watsone. To třeba Isurrection - ségra že to má nádhernej začátek, tak jsem jí řekla, ať se kouká se mnou. Reakce : Ses zbláznila, ne? Já se na tvý hámoty koukat rozhodně nebudu! Takže : byť dobrý seriál, je to ST, takže nic.
Seven - 08.01.2001 v 14:35
Můj názor je, že tu o Star treku panuje příliš mnoho předsudků. A přitom je to seriál jako každý jiný, akorát, že o něco víc na úrovni...nikdy tam třista dílů neřešili kdo je tohle a čí je to dítě, ale to neznamená, že se tam neřeší emzilidské/mezidruhové vztahy...Jé, pardon, tohle si nechám pro ty, co to nechápou- pro ty, co to chápou: Jedna moje známá mi, aniž by viděla jediný díl star treku, řekla, že je to stejná kravina jako Strážci vesmíru a že jsem duševně zaostalá. Potom mi řekla, že Jonathan Frakes je ošklivej a nějakej Jose z Esmeraldy je mnohm hezčí...A potom jsem se dozvěděla, že by mi prospělo podívat se alespoň na jeden díl Divokého anděla...načež mi došla trpělivost a zcela netrekersky jsem jí poslala kamsi.Od té doby se mnou nepromluvila, že prý s retardy nemluví...Tak tady vidíte vztah ostatní ke star treku.Přinejlepším se mě ještě zeptaj "Co to je?" anebo "Viděl jsem pár dílů, není tam taková ženská/plešoun?"
Pantarei - 08.01.2001 v 14:12
Ze života: onehdy jsem potkala spolužačku s jejím klukem. Její kluk se mě zeptal: Co to nosíš za odznáček? (samozřejmě že myslel můj =/=) Říkám že to je ze ST. On se ušklíbl a řiká ST? No fuj. Tak jsem se ho zeptala cože tak vysoce intelektuálního sleduje on. Víte co z něj vypadlo?.........Prej Esmeraldu. Tím mě teda totálně dožral
Geor-T - 08.01.2001 v 13:26
Ja jsem docilil toho, že když nejsem doma, rodina mi ST nahravá - a bez řečí. Jinak mé okolí má nastesti na mušce již zminovane slepce z Mexika, dále lidi, co zjistili že "tak jde cas"(asi to nikdy neskonci) nebo totalně prdlýho argentinskyho andela. Ja osobne jsem k tem serialum docela tolerantni, ale jsem rád, že ve ST nikdo nepadá dva dily ze schodů:-)))
P.B. - 08.01.2001 v 12:08
Lidi, dont worry. Ignorujte ty, kteri se vam vysmivaji. Oni nevedi, ze Star Trek je neco vic nez jen serial. Jsou to cele fiktivni dejiny. Vize nadherne budoucnosti a sveta, jaky by mel byt. Nekonecny pribeh, plny inteligence i zabavy, nadhernych myslenek, idealu i pouceni. Zopakuji jeden axiom : Kdo nenavidi nebo nezna Star Trek, skodi jen sam sobe.

Jeden muj spoluzak zdesene prcha, kdykoli vlezu na StarNet. Pri zaslechnuti znelky Star Treku by rozstrilel televizi, tvrdi, ze v kazde vete Star Treku mu scenaristi naznacuji "Jsi blbec, jsi blbec !", protoze nerozumi terminum "fotonove torpedo" nebo "trikorder" a dokonce se nechal slyset, ze by nedokazal mit rad holku, ktera se diva na Star Trek. Co dodat ? Snad jen to, ze nevi, co je na svete hezkyho, a ze ma plno krasnych holek (bohuzel vsechny ve formatu JPEG).
Marshall - 08.01.2001 v 11:55
Obavam se ze nedocilime toho, aby alespon vetsina lidi mela ST rada. Domnivam se ze vetsina lidi bere televizi jako zabavu, ne ze by ST zabava nebyla, ale ST obsahuje i pomerne silnou ideovou stranku (zni to hrozne) a ta velmi casto prevazi, coz ja osobne povazuji za klad. Komu se nelibi ze lidi kolem neho nejsou ST nakloneni tak at AGITUJE.

Ja.Borg: Mam podobne skusenosti. :(.
Maverick - 08.01.2001 v 11:13
Mno, telenovely jsou k popukani, pokud nad nima nepremejslite (jak jenom muze nekdo vymyslet tak pitomy zapletky ?). Videl jsem nekolid dilu uz nevim ceho a to mi stacilo do konce zivota.
Co se ST tyka, moc lidi ho povazuje za soup operu s milionama dilu (viz. citat me matinky "Jak se na to muzes divat, dyt je to parad stejny !") a vubec nechapou souvislosti. Je to tim, ze ST neni "pravy" sfi-fi serial s milionama efektu a zadnym dejem (ikdyz prave na zadny dej si hafo noST lidi stezuje). Prave ze ST ma v kazdem dilu ponekud hlubsi vyznam, nez se na prvni pohled zda. A prave to mnoha lidem unika a proto se na nas (podle me) divaj jako na bandu silencu.Proste zabrat si bednu v patek ve ctvrt na pet bejva nekdy problem - jeste ze ji ted mam v masince ;o)
Taul - 08.01.2001 v 10:56
Tak napriklad, zatimco se muj deda na ST diva, moje babicka se radsi podiva na Divoky pandero. A taky si mysli, ze sme blazni.
MIKMIK - 08.01.2001 v 10:26
Tak pozor! Urazet telenovely byste zase nemusely. Ja jsem sledoval skoro vsechny co "Zeleznak" vysilal a docela se me libili. Je sice pravda, ze vsechny tyto telenovely bych nevymenil za jediny dil StarTreku, ale takto bych hodnotil asi vsechno co jsem kdy videl. Ale chtel jsem poznamenat, ze na sledovani takove telenovely, abyste pochopili vsechny ty priserny vztahy, musite taky naky IQ mit. Je vsak pravda, ze takoveto typy poradu spolecnosti nic noveho neprinaseji a krome zabavy nemaji prakticky zadny vyznam pro spolecnost, narozdil od StarTrek, ktery muze slouzit jako vzor nasi budoucnosti.
Jarod - 08.01.2001 v 08:01
Já jsem rozhodně nechtěl nikoho urazit. Chtěl jsem jenom naznačit, že prohlášení typu "jsme nadřazená rasa, protože se díváme na ST" můžou některé jedince dost pobavit i naštvat.
peacef - 08.01.2001 v 03:18
Hm, kazdy jsme nejaky. Nekoho Star Trek bavi, nekoho ne. Meli bychom ovsem byt tolerantni a nazor druhych respektovat. Tim, ze druheho oznacime za ignoranta pouze ukazujeme svou chabou inteligenci a omezenost. Tak jednaji pouze hlupaci. Je jedno kdo koho urazi a komu se vysmiva, jestli ne-trekkie urazi trekkie, nebo opacne. Vse je pouze v tom, byt tolerantni.
Dedik Larzon - 08.01.2001 v 02:29
Teda priznivci ST i sci fi obecne nejsou nijak zvlastni skupina. Proste lidi, co maji radi SF. No a me se za to nikdo nikdy nesmal s vyjimkou me matky, ktera je ovsem pripad fandy one nazelenale mexicanky. At si na to lidi koukaji, ale nesmi mi to zabirat televizi. To ze ST sleduji v prumeru o neco inteligentnejsi tvorove-nikdo nerika, ze to musi byt zrovna lidi, treba nas pes na to kouka taky a neni nejhloupejsi-je dano tim, ze ST se prave na tyto lidi zameruje.
Lord_Sillogism - 08.01.2001 v 02:14
I na trek se urcite taky kouka par peknejch retardu...cimz nechci nikoho napadat. A to jak tu nekteri hanobili treba fotbal, nebo i to slepy tele se zelenejma ocima :-) (esmeraldu) - to nesvedsi o tom, ze by ti co sleduji ST meli o moc vetsi pochopeni nez ostatni lidi. I kdyz je pravda, ze ti co sleduji trek jsou povetsinou celkem inteligentni. Ale rozhodne bych to nebral jako pravidlo.
Rainman - 07.01.2001 v 22:33
Máme pravdu, setkáváme se s nepochopením, ale měji bysme to brát jako výzvu a snažit se to těm jedincům vysvětlit (alespoň částečně). Lidi se sami nezmění!!!
Jarod - 07.01.2001 v 21:26
Bendi: he he he Už vím proč se fanouškům ST smějí.
Anonym: Bendi - 07.01.2001 v 20:33
Zajisté nemůžeme od všech příslušníků lidského druhu očekávat, že budou schopni ocenit něco tak intelektuálně náročného, jako je Star Trek. My,příznivci Star Treku, jenž jej uznáváme a máme jej v ůctě sice víme, že je to fascinující svět sám pro sebe, který si zaslouží, aby si z něj lidé brali v mnohém příklad ale musíme pochopit, že je to fenomén natolik nadčasový že již v době svého vzniku předběhl dobu a předpověděl vývoj lidstva na několik desetiletí dopředu a proto ani není možné, aby jedinci jejichž obskurní intelektuální potenciál stačí maximálně na nejmenované jihoamerické telenovely pochybné kvality měly pochopení pro něco tak složitého, čím Star Trek je pro mnohé nezasvěcence je. Tito jedinci předvádějí v praxi, že to co nechápou je špatné, odporné a odsouzeníhodné a proto by to mělo být odstraněno. Pokud chce naše rasa dospět na další stupeň technického i intelektuálního vývoje, měla by se těchto individuí urychleně zbavit. Bendi
Jarod - 07.01.2001 v 17:50
No a co? Když se jim to nelíbí tak se na to koukat nemusí. Když se tomu smějí ukazují svojí omezenost, ale ne proto že ST by byl nějaký ultrageniální seriál pro intelekuální vrstvy, je to skvělý seriál, ale jako každé lidské dílo má své chyby. Dále bych řekl, že tento vztah ke ST je typický spíš jen pro ČR. Nevím proč, asi je to dáno přístupem typu "je to pro děti" stejně jako např. u PC her.Nezdá se to, ale je to docela zajímavý sociologický problém.
Anonym: d'Artagnan - 07.01.2001 v 17:12
To je bohužel smutná pravda, setkal jsem se s tím několikrát. Řekl bych, že hlavním problémem je neznalost světa Star Treku. Mnoho lidí jej háže do jednoho pytle se stupidními seriály typu Bev. Hills apod. Předejít se tomu dá těžko. Jakmile máte nějaký názor, ať již je to sympatie ke Star Treku, politický, filosofický či náboženský, vždy se najde někdo, kdo s vámi nebude souhlasit. Jediná šance je se za svůj názor nestydět a nenásilně se pokusit ostatní přesvědčit o jeho spárvnosti.
MIKMIK - 07.01.2001 v 15:45
StarTrek je intelektualne povzneseny serial, ktery ukazuje jednu z moznych verzi nasi budoucnosti. Tim padem se neliby: 1. mene inteligentnim divakum 2. tem co videli pouze 1 az 2 dily, ktere jim nedosly a diky tomu zapudili cely serial 3. zpatecnikum, kteri nesnasi pokrok 4. tem co ziji pouze pritomnosti a nemaji zajem o budoucnost 5. spouste dalsim lidem, jejichz duvody jsou nejruznejsi, avsak vysmech pochazi predevsim od prvnich 4 skupin lidi. Tim chci rict, ze hloupy nejsme my, kteri StarTrek sledujeme a chapeme jeho vyznam, ale ti, jenz tak necini, cimz prichazeji o zajimavý pohled na svet a celkove se tak duchovne ochuzuji.

(C) 2000 SPT - StarNet Project Team
www.startrek.cz
Administrator: Skullman
Datum poslední úpravy: 19. 9. 2000