Equinox
Winner - 11.04.2001 v 21:09

Na mnoha stránkách (jmenovitě AL-BATANI) jsem narazil na informaci, že USS Equinox dostal do kvadrantu Delta OCHRÁNCE. Myslím, že je to nesprávný závěr, proč, to si přečtěte ZDE:

Pár důvodů "Proč se USS Equinox nedostal do Delta kvadrantu pomocí Ochránce";

Důvod první, "Proč by to Ochránce dělal ?!"
Ano, proč ? Nebo lépe - Kapitán věděla o třídě Nova a věděla o Ransomovi (cpt. Equinoxu), takže by si jistě pamatovala, kdyby záhadně zmizel. L.Z.(logický závěr): Eq. se do Delty dostal až po Voyageru a makistické lodi. Ale proč by si ho tam Ochránce tahal, kdyby už měl DNA z Voyageru ? Ale spíš bychom si měli říct, že v té době už nebyl ani Ochránce, ani jeho stanice. L.Z.: Equinox se do delty nemohl dostat pomocí ochránce.
Ale připusťme si na maličkou chvililičku, že se tam vážně dostal ještě před Voyagerem. To by si ho Neelix, hlídkující ve své lodi, nevšiml ? Jistěže všiml - proto není tato možnost reálná.

Důvod druhý, "Jak to, že se Eq. nesetkal s Kazony ?"
Cpt. Ransom řekl, že přišel o půl posádky při útoku tuším Keramanské stráže. Kdo to sakra je ?! Na ty přece Voyager nikdy nenarazil ! Eq. by na Kazony, analogicky, musel narazit, kdyby ho do delty přenesl Ochránce. L.Z.: Eq. se do Delta kvadrantu dostal JINAK a JINAM.

Důvod třetí, "A co Borgové ???"
Ano, co Borgové ? Cpt. Ransom řekl, že od doby, co se dostali do delty nenarazili na JEDINOU krychli, čímž myslel jistě to, že nenarazili na Borgy vůbec. BLBOST !!! Kdyby je do delty přenesl Ochránce, museli by proletět jejich územím. Borgové by si jistě vůbec nevšimli pomalé, slabé a ještě k tomu Federální, lodičky, jak si to hasí napříč jejich teritoriem. A nesnažte se tvrdit, že uzemí Borgů přeletěli posíleným WARPem, proč ? Vysvětlím později.

Důvod čtvrtý, "A co jsou zač ti emzáci, co jim zprostředkovali kontakt s Duchy Štěstěny ???"
Jedno je jisté - jejich lodě se určitě nenalézají za prostorem Borgů (viz. třetí důvod).

Důvod pátý, "V seriálu to NEBYLO řečeno !!!"
A to je nejzásadnější - proč bychom měli věřit rádoby oficiálním zdrojům, ať jsou jak chtějí spolehlivé, když to v seriálu prostě nikdo nikdy neřekl, že Eq. byl do delty přenesen Ochráncem !
S PŘIHLÉDNUTÍM K VÝŠE UVEDENÝM FAKTŮM SE ODVAŽUJI TVRDIT, ŽE OFICIÁLNÍ ZDROJE SE V TOMTO PŘÍPADĚ MÝLÍ !!!

A teď - proč jsem vlastně založil tohle fórum ? Snažím se dokázat, že Eq. se do delty NEMOHL dostat s pomocí Ochránce, ale dostal se tam jinak (prostorová deformace, červí díra, nějaká starověká říše...). Jistěže, jsem jenom člověk a mohu se mýlit. Pokud mi však chcete dokázat, že se mýlím, musíte vyvrátit VŠECHNY moje argumenty. Ne žádné: "Oficiálně je to tak, blbče, co se do toho ---". Takové hlášky budu ignorovat. Samozřejmě pište, i když vás napadne DALŠÍ důvod, proč Ochránce nedostal Eq. do Delty, nebo cokoliv týkající se Eq. nebo jeho posádky. Klidně můžete, co můžete, musíte :-)))

Anonym: Šedák - 23.04.2001 v 21:58
Bobo: Ochránce 38.

Ne, dostal ho tam vypatlanej mozek Brannona Bragy. Pro to není žádný rozumný důvod. Chtěli ho tam. Mají ho tam. Budiž Equinox. Nehledejte v tom logickou souvislost.
Winner - 23.04.2001 v 20:10
Jo DVA DÉ BORG. GRRRRRRRRRRRRRRRRRRr !!!! Víte, ona galaxie v oblasti borgského prostoru má asi 400 světelných let našířku.

Machalík: Taky to tak vidím, ale pokusím se ještě chviličku...

bobo - 23.04.2001 v 17:46
Je fakt,že Eq. se do delty nedostal díky ochránci,ale někdo ho tam dostat musel a kdo? (ochránce2!!!!???? )
Maverick - 23.04.2001 v 06:55
??? 2D Borg ???
Machalík - 22.04.2001 v 21:31
Winnere, kašli na to. Ne, opravdu se na to vybodni. Je to ztráta času. Já to zkoušel. Sáms viděl, kolik jsem toho k tomuto tématu napsal. A na co? Na nic! Měsíc jsem si vypisoval klávesnici úplně k ničemu. Heleď, tak, jako já tebe nejspíš nepřesvědčím, že z temné hmoty nejde uplácat meteorit (Proč ne rovnou něco víc – „Obydlená planeta a flotila lodí z temné hmoty se vynořují ze subprostoru, kapitáne!“ – co tomu vadí?), tak ty je nepřesvědčíš, že Equinox se do Delty nemohla dostat přes Ochránce. (Já bych zašel ještě dál – nemohla se tam dostat vůbec, tedy pokud vyloučíme nesmysly typu „náhodné vcucnutí“ apod.) Ale oni jsou slepí a půjdou přes mrtvoly, jen aby dokázali, jak je Voyager skvělý seriál. Napřed vymyslí 2D Borgy, potom z Neelixovy lodě udělají hromadu plechu bez senzorů a z Neelixe sklerotického blbce, a nakonec Ochránce označí za recesistu, který si rád pohazuje s loděmi po galaxii. Pak vymyslí ještě nějaký časový paradox a Krowtonanskou stráž prostě přejdou - budou se tvářit, jako bych o ní už třikrát nenapsal. Winnere, vzdej to! Neuspěješ!
Winner - 21.04.2001 v 12:57
Ale obhájí - Galaxie je 3D, to máš pravdu, ALE JE TO DISK, PROBOHA !!!Spirální GALAXIE. Víš ? Pochybuju, že Borgové si prostě zaberou jedno patro, a to co lítá nad nima jim bude fuk. Tos teda plácl hezkou hovadinu.

Ano, VOY je strašně nebezpečný, takže se ho snaží bez ustání asimilovat. Jistě.

To se to lehce říká, že ? Jenže já jsem už v úvodu napsal, že musíte vyvrátit VŠECHNY (nebo alespoň 90%) mých argumentů, protože jinak se to nedá připustit. To, že svedete nezachycení Eq. na Neelixe, nebo mi tvrdíte, že Borgové jsou 2D, či že by Janeway neměla ani potuchy o ztrátě Eq. je sice hezké, ale jsou to jen dílčí argumenty, navíc značně kostnaté...

Maverick - 21.04.2001 v 11:19
Semtex Jedna se o necislovany seznam - vsechno zavres do kontejneru UL (unordered list) a /UL a jednotlivy tecky potom prikazem LI (list item)
Machalik Ano, posadka Voy musi pouzivat zarizeni, nebot na ni ma Borg spadeno. Ja jsem se odvolaval na jine pripady (napr. v FC Picard s posadkou prochazi palubou Borga bez zarizeni - proste si ho nevsimaji, nijak je neohrozuje)
Winner OK, mas proste jiny nazor. Ani jeden z nas si nic neobhaji. Tady koncim, uz se to rozebiralo nekolikrat a ja nemam naladu se opakovat.
SEMTEX - 19.04.2001 v 20:55
Maverick tohle nepatří do tohle fóra, ale.... jak děláš ty tečky na začátku? Který tag to je?
Machalík - 19.04.2001 v 00:04
Proboha, já to nechci řešit znova! Já tomuhle problému věnoval asi 3 týdny! Dimiku, nemáš pravdu a basta! Přečti si Fórum proti Voyageru, od začátku až do půlky, tam najdeš veškeré moje argumenty. Winner má pravdu!!!
Anonym: Dimik - 18.04.2001 v 21:34
Winner: Opravdu se mam venovat kazdemu bodu zvlast, prestoze jsem odpovedi obsahnul v jednoduchem shrnuti ?
Anonym: Dimik - 18.04.2001 v 21:33
Pardon, je pro Machalíka.
Anonym: Dimik - 18.04.2001 v 21:32
Prechozi prizpevek je pro Winnera.
Anonym: Dimik - 18.04.2001 v 21:31
Pises zjevne nesmysly :-).

Pruzkumne lode jsou tak daleko od center Federace, ze spojeni s nimi je spozdeno o nekolik tydnu. Nekdo o pohresovani Equinoxu navic klidne vedet mohl, ale necekas, ze by kazdy kapitan, v nasem pripade Janewayova, vedela o kazde z tisicu lodi Flotily. Navic si uvedom, ze zrovna zacala valka, takze pohresovane lode byli na dennim poradku

Po Voyageru se mozna i nekdo pokusil potrat, ale rozhodne nebyla "cela Federace". Po pul roce byl Voyager prohlasen za ztraceny a dal se o nej nikdo nezajimal. Pochopitelne, ze dalsi vlna zajmu o nej opet vznikla, kdyz znovu navazal spojeni s Alfa kvadrantem, ale to je uz jina pisnicka.

Neelixova kocabka je takovy technologicky srot, ze mel vubec stesti, kdyz do nej narazil Voyager. Navic me fascinuje predstava Talaxiana u smetaku skenujiciho cely sektor podsvetelnymi senzory. Tohle zkratka natolik chatrny argument, ze s nim nelze vazne pracovat :-).

Uvedom si, ze vesmir je 3D. Equinox klidne mohl letet jinudy nez Voygager a potkat tak "Duchy". Dokonce si troufam tvrdit, ze se stejne tak mohl uplne vyhnout Borgskemu uzemi. Velikost Galaxie to smele umoznuje. To uz by me spis zarazela nahoda, ze se vubec navzajem potkali, ale dejme tomu.

Borgove a "neviditelne" pole ? Ale kdeze. Borgove ze zasady ingoruji vse co, jim neskodi a nebo nestoji za asimilaci. To je fakt v ST mnohokrat pozorvany a velmi nazorne presentovany.

Zaver: Drtiva vetsina vycitek vuci tomuto IMHO vcelku povedenemu dvojdilu je naprosto iracionalni.

Winner - 18.04.2001 v 21:09
Dimik: prosímtě, ten úvod toho fóra tu není pro nic, za nic. Tys ani jeden z argumentu nijak nevyvrátil, pouzes omlel BLBOST...
Machalík - 18.04.2001 v 20:49
Mavericku, Winnere, mě se už tuhle debatu nechce znovu začínat. Já jsem dost dlouho, a nakonec, jak vidím, bezúspěšně, bojoval na Fóru proti Voyageru, a už bych se jenom opakoval. Takže teď to napíšu naposledy:
Equinox se do Delta kvadrantu nemohla dostat před Voyem, protože by se o tom vědělo. Ani průzkumná loď se nemůže jen tak ztratit a zůstat ztracená, aniž by se o to kdokoli staral. Po Voyageru se pátrá všude a celá Federace o jeho zmizení ví. U Equinoxu by to muselo být stejné.
Neelixova loď svými senzory monitorovala okolí neustále, ona na rande nechodila. Nikdo nevypíná skenery, když jde na povrch planety. A loď se nemusí nacházet do vzdálenosti 100 km od skenovaného objektu, aby jej mohla monitorovat.
Voyager je také malá lodička z Alfa kvadrantu, a jak se o ni Borgové zajímají. Na Borgských lodích se lze volně pohybovat jen za použití jakési technologie, která vás činí „neviditelné“ pro Borgy. Pokud by Eq prolétávala Borgským územím, určitě by dálkovými senzory zjistila alespoň 1 krychli. Janeway přesně věděla, kde se rozkládá Borgský prostor. Ransom by to musel vědět taky. Spousta teorií, které odporují tomu, že by Eq prolétávala Borgským územím.
Kamarády Duchů štěstěny by teoreticky měl potkat i Voy, pokud letěl alespoň podobnou trasou, jako Eq. A to musel.
Ano. Tento dvojdíl bych nejdraději vystříhal, spálil, zničil a zakázal. Byla to blbost. Měli to tam vysvětlit. To, že to neudělali, byla ohromná chyba.
Anonym: Dimik - 18.04.2001 v 19:39
Jinak prubeh udalosti byl zjevne takovyto:
Ochrance unesl Equinox pred svym znicenim. Ten se po procitnuti posadky vydal na cestu k Alfa kvadrantu. Z uvedenych technickych specifiaci je jasne, ze byl o dost pomalejsi, takze ho zahy Voyager predbehl. Po letech ziskal akcelerovany pohon ze spalovani emzaku a diky nemu behem kratkeho caseveho udobi Voyager dohnal. Konec pribehu. Resit proc Equinox neznicili Kazoni, nebo Borgove je nesmysl. Proste meli z pekla stesti, jako ostatne kazdy hrdina TV serialu.
Anonym: Dimik - 18.04.2001 v 19:32
Winner: Myslim, ze by sis mel nejdrive tuto dvojepisodu pustit, nejlepe v originale. O Ochranci se v ni naprosto jasne a jednoznacne mluvi.

Pro tvoji informaci, "oficialni" je to, co bylo na obrazovce/platne, takze mluvit o tom, ze se oficialni prameny myli se ponekud neda.

Winner - 17.04.2001 v 20:46
Ježiši :-)))
- Ne, ono se to stává každý den, zmizí nějaká loď. No a co, na to hned zapomeneme, že jo ?
- Hmmm, to asi těžko.
- NÉÉÉ, taková malé lodička, ale ? Copak to má za pohon ??? Letí nějak rychle !!! Co je to za technologii, tu nemáme !!! Ale co, UŠETŘÍME JE, chudáčky malý, federální. Cože ?! Řekl jsem federální ? Tady ? Ale, radši je nebudeme asimilovat. (hlavně že VOY chtěli asimilovat hned, jak se přiblížil ke krychli...)
- Nic takového jsem neřekl, přečti si prosím znova "Důvod čtvrtý"
ANO. Spusta lidí tvrdí, že je to oficiální, A TO M2 ŠTVE.
Maverick - 17.04.2001 v 11:42
 • Jenewayova vedela o Eq - opravdu si myslis, ze kazda federalni lod vi o zmizeni kdejake lodi ? A byla skutecne ztrata Eq oznacena za "zahadne zmizeni", nebo proste na delsi dobu byla s Eq ztracena komunikace (coz asi neni u pruzkumnych a vyzkumnych lodi nic neobvykleho)
 • Neelix nebyl evidentne porad u stanice Ochrance, nebot lital i na planetu Ocampu, kde mel sve zajmy ...
 • Borg neutoci do te doby, nez objekt sveho potencialniho utoku povazuje za nebezpeci (viz. dily ve kterych je mozne s klidne pohybovat mezi Borgy na jejich plavidle). Proc by se tedy zajimal o nejakou "malou lodicku z alfakvadu" ?
 • Emzaci co zprostredkovali kontakt s duchy stesteny: Ty snad zduvodnujes jejich neexistenci tim, ze na ne Voy nenarazil ? To potom neexistuje ani hafo dalsich civilizaci dkvadu, ktere cestou nekontaktoval (nepotkal se s nimi).

  Tohle neber jako fanatickou obhajobu Eq. Ja nemam nazor ani 100% kladny, ani 100% zaporny. Ja to beru proste takhle : Eq se dostal do dkvadu taky, vzniklo z toho zajimave moralni dilema, Eq nakonec neni. Netroufam si ale tvrdit, ze Eq se do dkvadu dostat nemohl (ikdyz by pravdepodobnost byla minimalni, porad ten pripad muze nastat) stejne tak netvrdim, ze ho do dkvadu dostal Ochrance. Proste tam byl a basta (jinak ten dil muzes klidne odmazat, vystrihat, zakazat pusteni do vysilani, proste ho totalne vygumovat - ale proc to delat ?)
 • Maverick - 17.04.2001 v 11:26
  Winner Oficialni udaje ? Kdes je nasel ? Pokud vim, tak v serialu je sice naznaceno, ze to mohl byt ochrance, nicmene nikde to neni 100% potvrzeno (je to ale opravnena domnenka).
  Eq je az po tride Intrepid - ano, jiste znaky tomu nasvedcuji, nicmene to jeste nepotvrzuje to, ze Eq vznikl az po Voy (a jedna se o uplne jine typy lodi, takze srovnavas malinko nesrovnatelne). Krome toho, nakres podobny Eq byl zverejnen uz v TNG Technical manual UZ POD NAZVEM NOVA CLASS, takze Intrepid nemusel nutne byt pred Novou ...
  Machalík - 17.04.2001 v 01:17
  Škoda, Winnere, že tohle fórum asi odumře. S Ochráncem máš pravdu.
  Winner - 13.04.2001 v 20:11
  Nějak tak. Asi založím proti oficiální hnutí Makistů :-)))
  Machalík - 12.04.2001 v 23:13
  Mikmik: Máš, samozřejmě, ve všem naprostou pravdu.
  1) Ochránce přenášel lodi naprosto náhodně. Kdepak systematicky - vždycky vzal špendlík a zapíchl ho do galaktické mapy a pak odtamtud přenesl nějaké lodě. A čistě náhodou se trefil třikrát za sebou zrovna do Badlands. A Neelixova loď byla taky na rande s Kesiným autem a měla vypnuté senzory. Jasné jako facka.
  2) Ano! Já osobně si myslím, že to byl starej ožrala, a že den před přenesením Equinox se pořádně namazal, a když Eq vracel, tak mu sjela pracička z panelu a prostě se jenom trochu ustřelil. Ransom měl štěstí, že ho to neprsklo směrem od Alfa kvadrantu!
  3) Zase správně. Borgové se sice s 8472 začali potýkat až hodně dlouho po příletu Voye do Delty (díl Scorpion), předtím si celkem pohodlně asimilovali, ale to jen z našeho pohledu. Nejspíš totiž existuje nějaký časový zlom, který by vysvětloval tvoji teorii.
  4) Jistě, nějací (moment, musím se podívat, aha...) Krowtonané (tak je to na synopsi), emzáci, se kterými Eq uskutečnil první kontakt, přece nikoho nezajímají. Jsou naprosto nedůležití. Nejspíš jsou jenom chyba překladu.

  Valeris: Nebo ho tam přenesl Q, co na to říkáš?
  Winner - 12.04.2001 v 21:11
  Maverick a jiní: to, oč mi tu jde není hanobení seriálu Voyager, ale dokázání, že Eq. do delty NEdostal ochránce a OFICIÁLNÍ ZDROJE SE MÝLÍ. To zvýrazněné je hlavní důvod. Jinak jsem jenom tak lehce postřehl, že stavba Eq. je velmi podobná novější konstrukci ST lodí - je to vidět hlavně na upoutání WARP gondol. To indikuje to, že Eq., popř. třída nova je novější než třída Intrepid. To samo o sobě mluví ve prospěch mně :-))) Ne, vážně - zdá se mi, že bychom měli věřit seriálu, ne "oficiálním údajům", které nám můžou namluvit, že Voy je vybaven kvantovými torpédy, regenerativními štíty, maskováním a phasery typu XVII...
  Leian - 12.04.2001 v 20:57
  Tohle už tu bylo... Tohle se už probíralo ve fóru Voyager 6 nebo ve Fórum proti Voyageru, když šel Equinox na ČT. Tak si to laskavě přečtete tam Mimo jiné je tam i jasně řečeno, že Ransom jasně říká, že je do Delta kvadrantu dostal Ochránce. Prostě to tam říká a prostě to tak je. Konec debaty.
  Sao - 12.04.2001 v 14:56

  Equinox tam mohla preniesť iná stanica a mohlo sa jednať iného Ochráncu.

  Zřejmě na tom samém místě jako že taková je... Otázka za deset tisíc - kde je takové místo? a)nikde b)nikde c)nikde d)nikde

  Odpoveď a) Kedy dostanem tých 10 tisíc?

  Maverick - 12.04.2001 v 11:21
  Nevim jestli ti dela radost porad prudit nebo delat bordel na StarNetu a podobnymi zbytecnymi fory odsouvat starsi fora do pozadi. Tohle jsme ve foru proti VOY probirali z mnoha stran a mnoha uhlu, takze nevim, proc by tomu melo byt venovano samostatne forum, ktere bude jenom opakovat poznatky (a pripadne teorie), ktere na SNetu uz jsou ....
  MIKMIK - 12.04.2001 v 04:03
  Vzhledem k tomu, ze tato dvoj epizoda byla pravdepodobne vymyslena az pozdeji, bylo by pro tvurce serialu obtizne pridavat do predchozich dilu zminky o Equinoxu. Kdyz to ale chces po startrekovsku, tak:
  1) Ochrance mohl Equinox prenest par dni pred Voyagerem, takze se o jeho zmizeni jeste nevedelo. Ochrance ovsem prenasel lodi nahodne, protoze preci nemohl vedet, co na nich najde, takze proc ne dve federacni lode? A ani Neelix nema oci vsude. Treba mel zrovna rande s Kes :)
  2) Lode, ktere se ochranci nehodili prece vracel zpatky. Co kdyz se tentokrat netrefil a prenesl Equinox jen par tisic svetelnych let daleko?
  3) Borgove v te dobe preci meli plne ruce prace s 8472. Takze treba takhle znicenou lod nepovazovali za nebezpecnou ani hodnou asimilace. Equinox si Borgu zase diky rozbitym senzorum nemusel vsimnout, pokud letel nejakou mene osidlenou oblasti. Je to sice nepravdepodobne, ale ne nemozne.
  4) Puvod emzaku prece neni podstatny. Spis by me zajimalo, kdyz od setkani s nimi uletel Equinox jiz nekolik tisic svetelnych let, jaktoze se s nimi Voyager klidne spojil?
  5) Kdyz to tam nebylo receno, tak mohlo byt puvodcem pritomnosti Equinoxu neco jineho. Pak ovsem neni co resit.
  Lord_Sillogism - 12.04.2001 v 01:30
  A odpověď zní... :-)))
  Lord_Sillogism - 12.04.2001 v 01:26
  Zřejmě na tom samém místě jako že taková je... Otázka za deset tisíc - kde je takové místo?
  a)nikde b)nikde
  c)nikde d)nikde
  Valeris - 11.04.2001 v 21:55
  mozna byl Equinox na pruzkumu v Gama kvadrantu a vycucla ho nejaka cervi dira do Delta kvadrantu (kde je napsano ze takova neni?)

  (C) 2000 SPT - StarNet Project Team
  www.startrek.cz
  Administrator: Skullman
  Datum poslední úpravy: 19. 9. 2000