22. století potvrzeno
Hypospray - 17.05.2001 v 20:14

Nový seriál Star Treku, který vlastně ani jméno "Star Trek" neponese - Enterprise se má podle oficiálního prohlášení odehrávat ve 22. století, tedy tzv. doba před Kirkem a Originální sérií.

Jak se vám to zamlouvá?
Raději byste něco futurističtějšího např. z 27. století?
Či pokračování, které navazuje na Voyager a Deep Space Nine?
Nebo jste nad míru spokojeni s pre-TOS dobou se veškerým "technickým úpadkem" a psaním episod "po špičkách", aby se nerozcházely v něčem, co bylo řečeno v dosavadních seriích?

Geor-T - 22.06.2001 v 15:54
Já osobně bych raději viděl seriál navazující na již uvedené série, ovšem ono by se právě potom mohlo stát, že už by seriál sklouznul ke stereotypu, a v ničem by nás zas tak moc nepřekvapil. Tak než budeme soudit skok tvůrců do minulosti, počkejme si na výsledek. Už jenom ta kočka, co tam bude hrát:-)))
Zephram - 21.06.2001 v 12:40
Dimik: Dobrý nápad. A mohli by ukázat jejich nevýhody, aby bylo každému jasné, proč se používat přestaly.
Anonym: Dimik - 20.06.2001 v 19:15
Napadla me dabelska myslenka. Co kdyby na nove stare Enterprise meli konecne ... zachrane pasy !

Nebylo byt to genialni ? Po tolika letech :-).

Anonym: Neral - 19.06.2001 v 18:25
Yakuzza: S těma epizodama z budoucnosti to je docela dobrý nápad a je to jedna z výhod toho, že se má příběh odehrávat v dřívější době. Mohli by si třeba nějak pohrát s nějakou epizodou z TOS nebo TNG. Doufám, že té možnosti využijou.
T'Bone - 19.06.2001 v 00:44
Co kdybyste se na novy serial divali jako na historicky film? Kdo zavrhuje Patriota nebo Braveheart nebo Gladiatora nebo Titanic jen proto, ze to jsou historicke filmy? A komu vadi, ze strili luky nebo jezdi na koni, v nejlepsim pripade v kocare?
Zephram - 18.06.2001 v 20:04
Dimik: Dost asi nebylo to správné slovo. Měl jsem tím na mysli víc než jednu dvě epizody. Rozhodně ne víc, než se dá spočítat na prstech (obou rukou).
Anonym: Dimik - 18.06.2001 v 15:12
Zephram: Jak to myslis "dost episod" ? ENT zacina nekdy kolem roku 2150 a bude zobrazovat naslednych za sebou jdoucich 7 let. Nejde preci o zadny dokument.
Slartibartfast - 18.06.2001 v 12:33
Zephram: Ty se v tom seriálu chceš taky vidět, viď? Jeden film a jedna epizoda ti nestačily? :-D
Zephram - 18.06.2001 v 02:54
Myslím, že ST po uvedení Enterprise dost nových fanoušků získá. Těžko si dovedu představit lepší nápad a lepší dobu než zrod Federace. Jediná věc, která by se mi (snad) líbila o trochu víc by byl ST seriál z doby 2. poloviny 21. století. Doufám, že bude v Enterprise dost epizod i z této doby.
Anonym: Yakuzza - 17.06.2001 v 18:03
Myslim ze ST po uvedeni "Enterprise" ztrati dost fanousku. S tim 22.stol to fakt prehnali. Ten 5.serial meli umistit nekam do doby mezi Generations (Kirkova doba) a TNG. Enterprise muze mit ale dobre casove epizody (z budoucnosti)
Anonym: Anry - 17.06.2001 v 13:40
Je celkem irelevantni, jaky bude mit serial nazev. Kdo se diva na serial kvuli nazvu je difnej:)
Zephram - 15.06.2001 v 18:02
Já věřím, že preTOS se dá udělat docela dobře i bez moderních zvláštních efektů. I když se na ty efekty těším.
K´hil - 14.06.2001 v 08:20
Já osobně si myslím, že nejlepší by bylo zůstat v době TNG plus mínus století. I když věc před TOSem se dá pomocí moderních zvláštních efektů zpracovat docela dobře. Uvidíme. Ale název STAR TREK by to mít mělo.
Slartibartfast - 13.06.2001 v 15:16
O-o, skleróza...s panely máš vlastně pravdu...teď mi to taky došlo. Nemáš seznam těch epizod? (starší lodě v TNG) Nicméně na tom, že na celkovém vzhledu zase tolik nesejde, trvám. A tu aktualizaci jsem myslel vcelku obrazně (ne v literárním smyslu, ani ne ve smyslu "předělání celé série do nového hávu," ale skutečně jen v podružných detailech - vzato doslova, opravdu vznikl by chronologický brajgl :). Můstek E-0? Tak to jsem netušil, díky. Zdá se, že nejen v programování se ukazuje problém se znovupoužitelností již jednou vytvořeného :)
Anonym: Dimik - 12.06.2001 v 18:16
BTW, ten radarek na E-0 byl genialni :-). Doufam, ze neco takoveho, treba i v modernizovanejsi podobe, na E-(-1) bude.
Anonym: Dimik - 12.06.2001 v 18:13
Slartibartfast:
Nic jako "aktializace dila" se v ST zatim nikdy nepouzvalo. Kontinuta je naopak to, na cem rada fandu stavi.

Dotykove panely nejsou ve 23.st nic vyjimecneho. Ploche ovladaci panely ala LCARS se pouzivali uz od Enterprise A (rozumej: prisli zase do mody :-). Chyba by naopak byla, kdyby je Jenolen nemel, protoze slo o lod ztracenou v obdobi po startu E-B (rovnez protoLCARS).
Btw, lode 23.st byly v TNG videny vicekrat. Z hlavy me ted napada treba U.S.S.Bozeman.

Kulisa mustku stare Enterprise v ST:TNG"Relics" nebyla puvodni. Vyrabeli ji znovu a to dost namahave. Nezachovaly se totiz zadne plany a tak jako zdroj slouzily pouze dobove nahravky a fotografie.

Slartibartfast - 12.06.2001 v 15:29
Ale no tak, co má úroveň efektů společného s technologickou úrovní v seriálu? Prostě budeme mít seriál, kde budou mít slabé a málo výkonné lasery místo phaserů z TOSky. Možná nám budou připadat "modernější" - designem, ale - každé umělecké dílo je poplatné době! (A že ST je umělecké dílo, o tom snad nikdo nepochybuje :) Vezměte si kupříkladu barokní Madonnu (nebo pannu Marii - jak chcete) a srovnejte si ji s gotikou (tedy s jejím gotickým ekvivalentem). Zobrazuje tutéž osobu - ale barokní by, s prominutím, zbořila váhu, zatímco ta gotická by propadla kanálem :)
O co tedy podle mě jde? Budeme mít techniku s takovým vzhledem - tedy hlavně "působením na diváka," na jaký jsme spíše uvyklí. Doba se mění, stačí srovnat si SF seriály z odlišných desetiletí a uvidíte VELMI výrazný rozdíl. To ale nic nemění na tom, že technologie budou primitivnější! Archerova Enterprise bude primitivnější tím, že nebude mít transportér (nebo snad ano?), ne tím, že na sloupku mezi konzolemi pilota a navigátora bude něco ještě nesmyslnějšího, než ten "astroláb zkřížený s kormidlem" jako u Kirka (mimochodem, všimli jste si toho detailu?). Co je asi tak podstatnější?
A ještě maličkost. ST:TNG, epizoda "Relics:" Všichni ji znáte, je to ta, kde Ent. D vytáhne Scottyho z transportéru na lodi Jenolen, uzamčeného v diagnostickém cyklu. Podle knihy (budiž, můžete mít proti zdroji námitky, ale čtěte, prosím, dále) je Jenolen tuctovou, snad i dost starou lodí, současnicí Kirkovy Enterprise. Je to jediný případ, který si vybavuji, kdy na techniku Kirkovy doby shlížíme prizmatem Nové Generace.
A co Jenolen? Dotykové panely, pánové a dámy! V literatuře se tomu říká "aktualizace díla" - třeba Alexandreis - středověký český epos o Alexandru velikém, tj. 4. století - ale odehrává se v současnosti (tehdy 13.-14. století), v jiné době, s jinými oděvy, zbraněmi, zvyky...Můžete namítnout, že v simulátoru byl Kirkův můstek původní - ano, to je nepochybně rozpor. Ale co, aspoň nemuseli původní kulisy házet do starého železa :)
Vlada - 12.06.2001 v 02:20
Hmm, zase jsem se nechal strhnout. Radši už budu držet pusu, stejně tu jsou samý Trekkies kterým je to šumafuk...
Vlada - 12.06.2001 v 02:17
Hm, vypadla mi jedna věta. Za tím o těch lidech mělo být že na technologii jsou tam ostatní rasy a lidi jsou vcelku břídilové.
Vlada - 12.06.2001 v 02:14
One: Je vidět že o Babylonu toho opravdu mnoho nevíš a o jeho technice toho víš ještě méně. Jinak by jsi věděl, že se tam poměrně běžně objevuje technika nejméně desetkrát pokročilejší než technika těch největších borců ve StarTreku... (V B5 totiž lidé rozhodně nejsou tou-s trochou nadsázky-extra mega super dokonale technicky nejlepší rasou jako je tomu ve ST-samozřejmě mluvím o srovnatelných rasách jako jsou Klingoni apod. to aby mě někdo nechytal za slovíčka a nezačal mi tu mluvit třeba o Borzích...).
Takže jestli budeme mít "aj my zajtra doma" hyperprostorové brány a jako zdroj energie "hyperspace tap" tak to se máme na co těšit. A já vůl si myslel že se cestování do cizích soustav nedožiju...
P_E_T - 10.06.2001 v 13:09
Mozna je ST v 24. stoleti prilis idealni a bylo by potreba neco, co by Federaci i Flotilou poradne otraslo, aby zase museli prekonavat velky prekazky. Jenze autorum se ten idealni svet, kterej stvorili libi tak, ze do nej vubec nechtej stourat. Tak budeme mit 22. stoleti. Mimochodem - z posadky me zaujal snad jeden clovicek, ostatni mi pripadaji jak banda vyvrhelu. Ale uvidime, co z toho bude :)
Bendi - 09.06.2001 v 11:15
Sorry. Dal jsem místo
Bendi - 09.06.2001 v 11:14
Už jste slyšely o "nových" uniformách? Tohle je ze A HREF="http.www.startrek.com"www.startrek.com a je to dost zajímavé, Uniformy budou podobné těm dnešním. Konečně náznak reality. Možná to nebude zas tak špatný seriál.

Visiting with the new captain, Frakes and Spiner expressed their admiration for the new uniforms, ones that fit in more with a contemporary look of today rather than an imagined future several hundred years from now. To the TNG stars, it seems the new captain and his crew have it easy with their looser look, natural fibers that breathe and the lack of uncomfortable foot stirrups. However, the most important addition to the new uniforms are...zippers and pockets!
Anonym: one - 08.06.2001 v 22:58
Dimik, mas v niecom pravdu.
Anonym: Dimik - 08.06.2001 v 21:01
one: V jednom jses mimo. ST byl a je *velice* ziskovy. Jako franchise ma konkurenci pouze v Lucasovych StarWars. ST ani omylem neni mensinovy zanr. Osobne si dokonce troufnu rict, ze ST:TNG, jakozto divacky nejuspesnejsi ST serial, mel ve spickach sledovanost vyssi nez soucasni Pratele nebo X-Files, prestoze presna cisla neznam.
ST je pro Paramount nepochybne eso v rukave, jinak by si ho pres 30 let nevydrzoval. Ano, ST uz televizni trh davno dobyl a na obrazovkach nema jako fenomen obdoby.

Z toho, ze v nasi bananove republice (nasich republikach :-) ST balancuje na hranici rentabilnosti, nelze vyvozovat zadne zavery pro svetovy zabavni trh. Tam je ST jiz nekolik generaci skutecnym kultem.

Radek - 08.06.2001 v 19:14
Machalík: Nemáme, ale neber ostatním naději.
Zephram - 08.06.2001 v 19:08
Kdyby měl být nový seriál z doby po Voyageru, bral bych to jako pokračovaní trendu (čím dá více supermoderních technologií s čím dál menším reálným podkladem např.) a asi bych moc optimistický nebyl. Takto jsem.
Machalík - 08.06.2001 v 03:06
Zephram, JTK: A máme důvod být optimističtí? Při směru, jakým se ST dosud ubíral?
Anonym: one - 08.06.2001 v 00:09
Dimik: ja vravim, ze ST nebol doteraz velmi ziskovy. Netvrdim, ze nebol ziskovy. V tom je dost podstatny rozdiel. Co si budeme nahovarat, ST vzdy bol a aj je skor pre mensinoveho divaka, ci uz je viac alebo menej komercne ladeny. Nikdy nedosiahne sledovanost a aj ziskovost napr. Aktov X, alebo Priatelov atd. Snad mi nechces nahovorit, ze ST je pre Paramount eso v rukave a ze s nim planuju dobyt televizny trh. Designeri ST su velki machri, to klobuk dolu, za ten cas zrobili uz velky kus dobrej prace. Naozaj design v ST pokladam za jednu z najlepsich veci v seriali. Je velmi premakany, komplexny. Ale doteraz taku tazku ulohu este nemali. Spravne skombinovat sucasne trendy v designe s trendom pred niekolkymi desiatkami rokov, ktory pouzili v TOS a vyrobit z toho nieco zmysluplne aby bola zachovana kontinuita ci uz prirodzena alebo len ta serialova. Naozaj, akokolvek sa budu snazit, bude to mat logicke nedostatky. Ale drzim im palce. Myslim, ze dobry scenarista nema problem vymysliet dobry film a spracovat v nom danu aj ked obsiahlu temu. Ano mas pravdu, myslel som dalsiu rasu, dalsi ukaz atd... Ked uz to beries takto, tak vsetko tu uz bolo a uz sa nema co vymysliet. Aj ENT bude to iste len v inom case. OK, pripustam, ze neviem presne definovat co je to sci-fi. Neviem, ci ti mas prave presnu definiciu. Ale sci-fi pre mna musi mat hlavne dobru a zaujimavu techniku a tu som nasiel jedine v ST. Napriklad taky B5 je sice zaujimavy serial, ale co uz tam maju za techniku? Nic moc, to co budeme mat aj my zajtra doma. A aj ked tam je nieco zaujimave, tak tomu nevenuju pozornost. Ale ST je naopak pre mna aj o technike. Dozvies sa tam viac o tom ci onom pristroji. A aj ked nejaka ta technologia v skutocnosti nebude moct nikdy vyvinuta a clovek celkom nerozumie vsetkym terminom, tak sa na to aspon nepozeram ako na zazracnu skrinku, ale viem, ze ta a ta vecicka sa vola trikoder a ze dokaze to a to, a ze funguje na takom a takom principe. Ano ST je o ludoch ale aj o technike. Ludia vymyslaju techniku a ta ich nasledne ovplyvnuje.
Anonym: Dimik - 07.06.2001 v 21:21
Nic jako "hyperpohon" v ST neexistuje. "Zajimave veci" v ENT ucite budou a jejich zajimavost muze spocivat prave v tom, ze pro jejich uzivatelele zatim nebudou natolik bezne a spolehlive. ST je v prvni rade o lidech a az potom o technice.
Anonym: Dimik - 07.06.2001 v 21:13
one: To by me moc zajimalo, proc si Paramount uz pres 30 let ST vydrzuje, kdyz na nem nevydelava. K tvym bodum:

1. To jsou pane tvrda slova. Ctyrikrat uz si designeri uctyhodne poradili, ale ted jim nedavas zadnou sanci.
2. Ve filmu by to naopak fungovat nemohlo, protoze k vystaveni noveho prostredi je treba vic, nez instantni dvouhodinovou prestrelku.
3. Mno, autori si to evidentne nemysli. "Staci nejaka nova rasa, novy zaujimavy ukaz, nejaky prevratny objav " - chtel jsi nejspis napsat "Staci nejaka dalsi nova rasa, dalsi novy zaujimavy ukaz, nejaky dalsi prevratny objav", ze ? Kdepak, tohle vsechno uz tu bylo.

Tobe neprijde 2150 dostatecne scifi ? Mozna bys mel vedet, ze scifi neni urceno rokem, ve kterem se odehrava. Dobre scifi klidne muze byt i ze stredoveku. To na cem zalezi jsou zajimave zapletky a ty zase zavisi na variabilite prostredi. Technika je pouze jedna z nekolika veci, ktera dela dobrou vedeckou fantastiku.

Anonym: Dimik - 07.06.2001 v 20:43
Lina: A neumis taky predpovidat Sportku ?
Ravena - 07.06.2001 v 20:35
Stejně s tím nemůžeme nic udělat, tak nevim, proč se tu hádáme, co by bylo lepší a co ne :)
Anonym: Zephram - 07.06.2001 v 15:02
Enterprise není potopená!!! Taky se na ten seriál velice těším, je to přesně to, v co jsem doufal. Pokud bude dodržena kontinuita, logičnost a duch Startreku, pak by to mohl být úžasný most mezi současností a světem Startreku.
JTK - 07.06.2001 v 11:30
Chudák Enterprise...Ještě z ní nikdo neviděl ani minutu a už je předem potopená.Mojí důvěru Paramount má tedy určitě.Koneckonců mu jí určitě dlužím-za čtyři výborné série skvělého seriálu, z nichž každá byla v něčem lepší, v něčem horší ale každá si mě dokázala něčím získat.Nemám důvod pochybovat o tom že tahle bude vyjímkou, když navíc zpracovává takhle atraktivní téma.Vždycky mě nesmírně zajímalo co bylo "Before Janeway and Picard, before Spock and Kirk...".Já přeju Enterprise co největší úspěch a už se nemůžu dočkat až jí konečně uvidím.
Radek - 07.06.2001 v 08:21
Trekkie: Vítej v drsné realitě. Pulec tě dostal am, kam mě už jiní podobní "trekkie". Idea pospolitosti trekkies je skutečně nemožná - ale tu nezpůsobuje my, ale producenti nových sérií - ti také už leckdy na myšlenky ST podle mě taky kašlou.
Machalík - 07.06.2001 v 02:57
Ještě že se nezaregistroval.
Machalík - 07.06.2001 v 02:56
Trekkie: No vidíš, vždyť my nakonec budeme ještě kamrádi. :-)))
Anonym: Trekkie - 06.06.2001 v 20:08
Pulec...: UAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Tak tys tady ještě chyběl. Lidičky, co slintaj nad technikou a kašlou na myšlenky ST. Ach jo. Koukám, že vás je čím dál víc. Asi už chápu Machalíka a spol, že si nemůžou pomoct a takovýhle lidi napadaj. Ach jo, ach jo, ach jo...
Anonym: Pulec7 - 06.06.2001 v 19:36
No hele ja nejsem odborník ale Star trek mam rad a spis bych se priklánel k volnymu pokracovani nez skuku zpet, protoze se nejvic libi vymozenosti novy doby a skocit spet kdy nevim co si v te dobe predstavi tvurci a ceho se budu muset vzdat co dys to bude hyperpohon to asi ne ale co jiny veci, ktere jsou na Startreku Tak zajímavé.
Machalík - 06.06.2001 v 02:08
One: Tak mám občas chuť si pěkně od plic zanadávat...
Ravena - 05.06.2001 v 19:52
Valeris: Možný je sice všechno, ale popravdě řečeno, tak optimisticky bych to neviděla.

Není mi dost dobře jasný, jak to chcou tvůrci udělat, aby byl seriál divácky zajímavej. Tzn. bude to asi chtět spoustu různejch efektů, ale pokud použijí lepší efekty než jsou v TOSce, nebude to zrovna logický.

Valeris - 05.06.2001 v 18:09
Co kdyz je Enterprise opravdu zacatek nove epochy... Co kdyz dojde k tomu, ze jestli ten serial bude uspesny, autori se na ST vykaslou a zacnou tocit serial z vesmiru Enterprise. Enterprise, Enterprise: The Next Generation, atd atd :)?
one - 04.06.2001 v 22:27
Tak ak doteraz nebol ST velmi ziskovy, tak s Enterprise to moze Paramount rovno zabalit. Ja to vidim na totalne fiasko. A vdaka Enterprise myslim, ze uz nebude nikdy ziaden ST. 1. Co o tyka trendov v designe alebo spominanych blikajucich ziarovociek. V tejto oblasti mozu tvorcovia zvolit len lepsie, nikdy nie dobre riesenie. Akokolvek to vymyslia vzdy to bude na prd. 2. Vratit cely dej serialu do minulosti. Taketo namety si mohli nechat na film. V nom by nam mohli popisat celu tu historiu o UFP a Zemi. 3. Tvrdit, ze 24. storocie je uplne nezaujmava tema na pokracovanie je blbost. Dobry scenarista musi vymysliet namet. Staci nejaka nova rasa, novy zaujimavy ukaz, nejaky prevratny objav. Nametov je cela kopa a na jednej veci sa da postavit kostra celeho serialu. Ale ked su uz scenaristi prilis lenivy na to tak nech je to z 30. alebo z 50. storocia. Len nie minulost. ST je sci-fi a chcem tam vidiet sci-fi techniku a nie to co uz zajtra budem bezne pouzivat. Zacinal som sice este s Kirkom, ale najradsej mam Voyager, lebo je spicovy aj ked naozaj niekedy tvorcovia trocha prestrelia a potom vymyslaju rozne vyhovorky ako to zakamuflovat. A take diely ako bolo nedavno Virtuoso ci ten posledny s tymi duchmi na holopalube. To by si mohli odpustit, to sa hodi tak do nejakej telenovely.
Lina - 04.06.2001 v 19:27
Zahraji si na Libuši:
a- dávám tomu serialu rok, nanejvíš 2
myslím že skončí tak, že UFP ututlá jejich existenci a řeknou že se ztratili někde v Pytli
Vedek Bereil - 03.06.2001 v 21:09
Já si myslim, že je to celkem dobrej nápad. Vidim to dost optimisticky. Ale 24. století mi bude sakra SCHÁZET !!!!!!!!!!!!!!!!
JTK - 01.06.2001 v 23:41
Radek:Taky fakt.Ja to vidim tak ze si proste budem muset pockat na vysledek.Ale jsem mirnej optimista.
Radek - 01.06.2001 v 14:30
JTK: To je pávě otázka - jestli ve 22. století dokážou vzít v úvahu všechno co bylo v předchozích sériích. Já osobně si myslím, že nedokážou a navíc G. Roddenberry byl jen jeden a pro ST podle mě nenahraditelný.
JTK - 01.06.2001 v 09:26
Tak zaprve vas vsechny zdravim, jsem tu novej.A za druhy:22.stoleti je sice dost riskantni podnik.Ale je to urcite lepsi nez serial o casoprostorovy flotile 29.stoleti.
P_E_T - 31.05.2001 v 21:38
Kdyz me se na ty historii libi prave to, ze o ni moc nevime, takze v knizkach i v nejakych skocich do minulosti se da domyslet a navic se diky tomu da mnohem min nicit nez budou mit moznost ted. To zas nelogickejch a nenavazujicich veci...
Hypospray - 31.05.2001 v 15:17
Dimik: ale ale, ani ty nemuzes vedet, jak bude Enterprise pojat a jakou roli budou Klingoni hrat. Co vim, tak je historie v tomto ohledu prave nezmapovana :)
Anonym: Dimik - 31.05.2001 v 12:28
Hypo: S Klingony zadna otevrena valka nebude, pouze snad s Romulany. Rozhodne to ale nebude ten typ uzasneho neporazitelneho protivnka, jako byli zprvu Borgove nebo Dominion.
Hypospray - 30.05.2001 v 23:44
Dimik: a co myslis, ze se bude Enterprise lisit? I kdepak, Klingoni budou to samy :)
Anonym: Dimik - 30.05.2001 v 23:05
Hadejte, kdo psal predchozi zpravu :-).
Anonym: Hypo: - 30.05.2001 v 23:03
Hypo: Hrozbu novych ultra silnych emzaku jsme tu meli minimalne 5 x. Vazne ti to uz neprijde trapne, kdyz je navic pokazde nad slunce jasne, ze je Federace musi nakonec rozprasit a zdanliva neporazitelnost se tak rozplyne jak para nad hrncem ?
Hypospray - 30.05.2001 v 21:41
P_E_T: plne souhlasim. A nova hrozba nejakych novych emzaku... Nebo treba stari znami... episoda TNG z 1. sez. "Conspiracy" zustala napr. nedokoncena... :)
Zkratka mam za to, ze se toho da kolem 25. stoleti vymyslet spousty a spousty...
P_E_T - 30.05.2001 v 21:28
Ja nevim, ale me by uplne stacilo skocit o takovych 50 let do 25. stoleti. Primo by se nenavazovalo, o coz asi jde nejvic.
Anonym: Anry - 29.05.2001 v 13:23
Dimik: a ty se netesis na enterprise s batmanovskejma stitama? :)

no recenze delaj lidi, kteri se tim zabyvaji dlouho, prave ti nejvice kritizuji a hledaji chyby... pokud se jich hodne shodne v tom ze se jim to libilo, a bylo to kvalitni tak to o necem vypovida, urcite vic nez par urvanejch fandu na nejakym chatu :)

Anonym: Dimik - 29.05.2001 v 13:02
Anry: Mas pravdu, ze recenze skoro nectu, ale IMHO je beztak sepisuje jen miziva skupina divaku. Ohlasum radovych fanousku rozhodne pripisuji vysi dulezitost.
A "Endgame" jsem pochopitelne videl. Kdyby existoval sam o sobe, byl by to vcelku obstojny TV film. Bohuzel si presprilis vypujcuje od svych predchudcu a na druhou stranu zase nechava radu dulezitych veci nedoresenych.
Uz treba jen zpusob ukonceni a naprosta ignorace jakehokoliv statutu quo nam neuvritelne zaneradilo 24.st . Proto jsme o tom vlastne zacali, Voy nam totiz zablokoval celou TNG linii. Jak myslis, ze je realny novy serial z 24.st kde se lode budou po kvadrantu producirovat s o 20 let vyspelejsi technologii ? Uz jen E-E by logicky mela upgradovat, ale v zajmu racionality nesmi.
Anonym: Anry - 29.05.2001 v 11:55
Dimik: ale prosimte ohlasy jsou celkem dost kladny, vis to nesmis cist ohlasy fanousku, ale recenze a podle recenzi bylo spis vice tech kterym se to libilo a prekvapive se to libilo i tem co voyager vecne kritizuji. Ano nekteri lide ocekavali nejake emocionalni podle me nudne zakonceni jako v posledni epizode DS9, ale jsem rad ze se to nestalo. Nehodnot neco dokud neuvidis jak je to zpracovane. Zadnej popis ti nepzprostredkuje primy zazitek.

Jo pokud jde o hologramy, ano mohou tam byt, pruhledny jako v andromede a to se me vubec nelibi:)

a aha ona je tam i letadlovka a tak ... no bude tim, ze jsem to videl jen snad dvakrat. no ja bych to neresil, kvuli jedny maluvce bourat vsechno mozny :) ... uz bych to uzavrel:)

Hypospray - 29.05.2001 v 11:49
Dimik: odpovidala jsem ti, ale bylo to smazano.
admin - 28.05.2001 v 22:20
From Skullman

Hypo: Ale jo, bude se mazat -- bylo to off-topic.
Val: Kdyz sam rikas, ze je to off-topic, tak s tim nezacinej. (BTW Ty jsi to Endgame videl, ze neco rikas?)
Dimik: Sorry, tvuj prispevek padl jako nutna obet.
taipan: viz dale.

Drzte se tematu!

Hypospray - 28.05.2001 v 15:51
Radek: na tohle nemam co rici, protoze hodnotis podle sebe, tudiz proto, ze tebe uz nic nenapada, tak Enterprise bude posledni ST serii. Nevim, kde si prisel na to, ze chybi autori a fantasie na pribehy. Ale je mi to jedno, protoze ty do dalsich a dalsich pokracovani ST mluvit nebudes, nastesti je tato cest na jinych "Trekkies".
Anonym: Dimik - 28.05.2001 v 14:15
Anry: Jo mimochodem, "hologram" v ENT klidne byt muze. Pochopitelne nepujde o sofistikovanou technolgii holosimulace (hologram, replikace, silova pole) jak ji zname z TNG. Uz dnes jsou vsak znami teoreticke principy rane holografie. V nejake forme se tedy nedokonale (visualni) holoprojekce dockat muzeme.
Anonym: Dimik - 28.05.2001 v 14:03
Anry: Tezko na te nastence budou pouze lode Flotily, kdyz tam byla i plachetnice a letadlovka. Navic, jak zminil Valeris, E-0 je prokazatelne 1. Enterprise Hvezdne flotily.

Nevim presne jestli si se jenom spatne nevyjadril, ale nova S.S.Enterprise JE z 22.st . Nastenka by urcite digitalne predelat sla. Vsak ted taky vychazi ST:TMP SE, ale v tom na to jeste IMHO nedojde. Osobne by mi vsak bylo one trubkoidni Ent. lito, takze bych to radsi videl jako pridelany novy obrazek. Prazdnych zdi by se na Recdecku nasla spousta.

Jinak postrech o Galaxy Questu je trefny. I ty palubni udelatka slouzi jako vhodny priklad toho, ze nemusi vse, co neni LCARS, nutne vypadat naprosto predpotopne.

Anonym: Dimik - 28.05.2001 v 13:53
Hypo: Prober se. Ohlasy na konec Voyageru jsou vesmes negativni. I fandum Voyageru prislo, ze tohle uz nekolikrat videli.

Co se tyce pravidel kritiky, k posouzeni kvality dila NEMUSIS byt schopen vytvorit lepsi dilo. Tohle je odveka skutecnost a argumetny typu "Neudelal bys to lip" se spise shazujes.

Radek - 28.05.2001 v 13:48
Hypospray: Valeris má podle mě pravdu - ve 24. století už autoři nemají jak pokračovat. Ale je otázka jak si poradí s 22. stoletím. Možná jsem pesimista, ale podle mě, už další seriál jako TOS nebo TNG nenatočí - ani ve 22. ani ve 27. století. Na pokračování ST chybí jak autoři, tak i příběhy. Mylím, že ST už ze sebe vydal co mohl a každé další pokračování bude horší a horší. Proto některé úspěšné seriály raději skončí na vrcholu.

Taipan: Co máš proti TNG?

Hypospray - 27.05.2001 v 18:02
Taipan: Ale prosimte, neber Valeris vazne. Konec Voyageru se povedl a v Americe je velmi popularni. Jen zase zvatla do prazdna, o cemz svedci i to, ze neuvedl ani jeden priklad. Je jiste, ze nekomu se to libilo, nekomu mene, ale ja jsem spatny ohlas slysela jen od zarytych pomlouvacu, takze zadna zmena od normalu.

Valeris: je jasny, ze pro tebe je to vodzvejkany tema, ty nejsi autor a nebyl by si zadneho nametu schopen. Jde ti jen kritiku, tu, kterou zvladne kazdej. Ze me to neprekvapuje.

taipan - 27.05.2001 v 17:44
Jak? To je jedno, nějak. Braga by si poradil..
Je mi úplně jedno, co kdo žvaní na Netu za nesmysly o konci Voy. Stáh sem si ho z TrekDNES a je skvělej, ať si kdo chce co chce mele.
Oki, tak 27. století, jak říká Hypo :o) Jen ne předpotopní prequel a hlavně ne seriál stylu TNG!!
Anonym: Valeris - 27.05.2001 v 16:34
serial navazujici na Voyager? proboha a jak? :) autori meli co delat aby uzavreli Voyager (a nepreju ti videt ty reakce vsude po netu, jak to zpackali)... ctyriadvacaty stoleti je jak vyzvejkana zvejkacka, kterou zvejkate porad dokola a dokola jen proto ze kdysi mela prijemnou chut... logicky je zahodit ji a vzit si jinou, cerstvou. ctyriadvacaty stoleti nam uz nema co dat - maximalne jeho prvni polovina, Stargazer a Enterprise-C... a to by byl TAKY prequel a TAKY byste meli vsichni kecu az by to nebylo hezky...
taipan - 27.05.2001 v 14:47
Hypo: Líbil by se mi seriál navazující na Voy a DS 9.
Nebo něco futuristickýho z 27. století :)
Ale pre-TOS a 22. století NE!!
Anonym: Valeris - 26.05.2001 v 22:53
Jestli ta lod na obrazku na rekreacni palube byla z 2.pol.22.stoleti, byla to civilni lod, ne lod Flotily, protoze Kirkova Enterprise mela byt prvni Enterprise ve Flotile...
Anonym: Warp - 26.05.2001 v 17:32
Lidi jen tak mimochodem...Ja si myslim, ze by to 22 stoleti mohlo vnest do ST trochu vic dobrodruzstvi, napeti a hlavne originality (a mozna i trochu romantiky :))).Prece jenom, bylo by to neco noveho, neokoukaneho...Nebo ne?
Anonym: Anry - 26.05.2001 v 12:22
Dimik: Ale houby zmatek, jen rikam ze ten dil Voyageru vlastne jen taktne pomlcel o tom jak to bylo aby nevznikl nejaky konflikt:)

Pokud jde to tu maluvku na stene Enterprise - no myslis ze by nesla nejakym vizualnim efektem pozmenit na enterprise, ktera bude ted v serialu? :))) ja myslim ze sla :) navic to stejne ale ma byt Enteprise z druhy poloviny 22 stoleti, zatimco tahle nova ma byt mnohem driv. Neni to spis tak, ze na tom obrazku jsou vsechny lode Flotily, ktere nesly jmeno Enterprise, ale protoze nynejsi nova Enterprise je v dobe kdy neni Flotila, proto neni nikde zobrazena?

Anonym: Anry - 26.05.2001 v 12:15
Lina:
"Už nikdy: Cardassiani, Borgové, Ferengové, Maqiuté, Dominion" - tak tohle opravdu nemuzeme vedet, jak znam Bragovu zalibu v casovkach, muzeme se dockat ledasceho. Ale pokud se nekdo z nich objevi bude to opravdu jen epizodni. V pripade Borgu se tu ale nabizi jista moznost. Kralovna mohla na Zemi nechat nejakou sondu, nebo pokus asimilovat Zemi v minulosti nebyl jediny a bude jich vic:). Pokud jde o technologi, ano hologramy nebudou, coz bude i me vadit.
"Warp rychlosti šneka" - no ale tu rychlost budou mit vsichni, a na co rychlost? dyt by se pak objevily rasy ktere zname z pozdejsich serialu.
"Malá pravděpodobnost výskytu postav z budoucnosti" - ale ta pravdepodobnost tu je:)
"Komunikátor velký asi jako Nokia 5110 se těžko bude nosit na uniformě" - ne na uniforme se nosit opravdu nebude.

No a co tady dosud nikoho nenapadlo. Me to cim dal tim vic pripomina Galaxy Quest. Takze kratky vycet stejnech veci v Enterprise i v Galaxy Questu: Kapitán je svalnatej neohrozenej clovek, ktery tak trochu jedna podle svyho svedomi. Prvni dustojnik je smyslna baba. Pilot je mladej afroamerican. Doctor je mimozemstan co pozira chobotnice. Sefinzenyr je clovek a trochu taplej. A sef bezpecnsoti nebo zbranovy dustojnik je zase clovek. Maji mit podobne modre uniformy. Lod nebude mit gondoly v klasickem slova smyslu. Maji komunikatory po kapsach a prenosova technologie je v plenkach. Samy packy a soupatka. Na druhou stranu, graficka stranka Galaxy Questu je velmi povedena a ackoliv je to komedie, melo to i dobry pribeh. Kdyby vybaveni v Enterprise vypadalo jako tam tak se neni ceho bat.

Anonym: Dimik - 26.05.2001 v 00:27
=A=: Chapej, ze pro dramticky pribeh je LEPSI, kdyz technika obcas nefunguje a zachrana neni samozrejmost. Federace 24.st se dostala do stavu dokonalosti (zvlaste po poslednim VOY) a neni nic co by ji mohlo uveritelne ohrozit. Autori se dostali do slepe ulicky.
Pokracovani 24.st by IMHO vyzadovalo nejaky velky zlom, jako treba pad Federace a jeji zbovubudovani. Jestli se dockame serialoveho pokracovani ve 24.st, nebude to driv jak za 7 ... 10 let. IMHO je spravne dat tomu cas.
Anonym: Dimik - 26.05.2001 v 00:10
Ben Sisko:
a) Je to 14 let na mesic presne.
b) Jak vidis, autori si mysli neco jineho. A ja s nimi souhlasim. Jen si zkus navrhnout neco, co jsme tu jeste nemeli.
c) Nezda. Mene cetne avsak vyjimecne zlomove (rozumej vysokorozpoctove) udalosti jsou pro toto udobi jako stvorene. Za poslednich 14 let se toho ve Federaci stalo tolik, jako za predchozich 200 let. To neni normalni.
Bogey - 26.05.2001 v 00:10
http://erikbotta.3web.cz
Anonym: Dimik - 25.05.2001 v 23:58
Lina: To vse uz nikdy ? Hura hura, rikam :-). Za to uvidime Andoriany, Tellarity a spoustu dalsich, o kterych uz 20 let nikdo neslysel.
Na absenci replikatoru a hologramu nijak neasazej. "Star trek" neni logo, ale idea.

ad. zmeny:
- Warp rychlosti šneka - No a ? Copak zalezi na cislu. Jestlize se warp potencial snizi umerne vsem, divak rozdil nijak nepozna. Na pribehy to bude nulovy vliv.
- Žádné zmínky o Kirkovi, Picardovi, Spockovi a Janeway - To nevadi. Zase budou zminky o Romulaskych valkach, WW3 a nebo Prvnim kontaktu.
- Malá pravděpodobnost výskytu postav z budoucnosti - Tim bych si nebyl tak jisty. Nejake te ceste v case IHMO autori neodolaji. I bez nich ale muze hostovat Solkar, Skonn a nebo i Cochran.
Komunikátor velký asi jako Nokia 5110 se těžko bude nosit na uniformě - Prosimte, koho tohle zajima ? :-) BTW, "Nokiu" mel az Kirk.
Transportéry se budou porouchávat častěji než kdy jindy - No a ? Naopak to prida na dramaticnosti. Transporter uz nebude jen bezna rekvizita, ale opet skutecny vydobytek techniky.

ad. Verdikt: Tebou vyrcena negativa jsou spise dukazem jistych predsudku. Proc by mela vadit horsi technika ? ST je v prvni rade Sci-Fi a to lze vyvolat i uplne bez techniky. Prepisovani dejin se take nekon, jelikoz zadne dejiny z tehle doby napsany nejsou. Ja bych to spise nazval doplnovani stripku historie.

Maco - 25.05.2001 v 10:36
No ja teda neviem. Scott Bakula sa mi síce páči, ale či to bude stačiť na to aby ma nový seriál zaujal. Predpokladam že sa budu tlačit v nejakej hrzavej plechovici s predpotopnými prístrojmi /teda vzhľadom k 24.st./, bez holoprogramu, malé rýchlosti, obmedzený priestor na spoznávanie /žiadny gama ani delta kvadrant/, zrejme ani žiadne nové rasy ktoré by v 24.st. neboli známe... No ako hovorím neviem, neviem...
Anonym: =A= - 24.05.2001 v 23:44
Proč bychom se měli dívat/přeorientovávat/zvykat na technologii 22 st. Když 13 let žijeme tech. 24 st a vlastně místo sledování technologického vývoje 24 st, budeme svědky začátky kdy nic nemají a nic ještě tak uplně nefunguje. Budeme se koukat jak málá pomalá a slabá loď prožívá své malé dobrodružství, ve vesmíru který je pro ní cizí, ale pro nás ne, my budeme vědět jak to celé dopadne.

CHTĚL BYCH ALE ŘÍC ŽE PŘÍBĚH JE DŮKLEŽITÝ A KDYŽ ZAUJME TAK SE NA TO BUDEME VŠICHNI RADI DÍVAT.
JA NEPROTESTUJU PROTI 22ST VYSÍLALO ALE PROTI TOMU ABY SE NEZAPOMĚLO NA 24ST. A CO NEJDŘÍVE V NĚM POKRAČOVALO.

Ben Sisko - 24.05.2001 v 22:23
Dimik: Za A) Linii TNG, DS9 a VGR sledujeme 13 let, a ne 14, za B) měla a stále má ještě co nabídnout a za C) to, že jednou za tři ( nebo více let ) uvidíme v kině na 1,5 hod. Picarda, se ti nezdá jako odříznutí od moderní doby ?
Anonym: Lina - 24.05.2001 v 19:50
Už nikdy: Cardassiani, Borgové, Ferengové, Maqiuté, Dominion, Simulátor, replikátor, Q, Phasery, Hologramy, Slova Star Trek, PADDy, bioneurální obvody (jen čudlíčka a páčičky), Betazoidi, …

Kruté změny:
Warp rychlosti šneka
Žádné zmínky o Kirkovi, Picardovi, Spockovi a Janeway
Malá pravděpodobnost výskytu postav z budoucnosti
Komunikátor velký asi jako Nokia 5110 se těžko bude nosit na uniformě
Transportéry se budou porouchávat častěji než kdy jindy
Verdikt: bude to jako přepisování dějin. Scénáristi se pouští na tenký led. Každopádně se již těším i když si v Čechách budeme ještě muset počkat.

Anonym: Dimik - 24.05.2001 v 01:39
=A=: Rovnez myslim, ze pokracovani v linii TNG uz nemohlo nic nabidnout. Za tech 14 let, co ji sledujeme se uz udalo snad vsechno, co se jen v danych podminkach udat mohlo. Navic nezapominej, ze tam zustala filmova E-E, takze uplne odriznuti od moderni doby nejsme.
Anonym: Dimik - 24.05.2001 v 01:35
Vlada: Prinosny a povzbudivy detail, to s tou letadlovkou ! A proc tam nebyla Archerova E. ? No, ty ostatni asi byly dulezitejsi.
Anonym: Vlada - 24.05.2001 v 00:24
P.S. Z toho 22, st. je mi skoro na blití (a rozhodně to není absencí LCARS :))), ale kdo ví... Nechám se překvapit.
Anonym: Vlada - 24.05.2001 v 00:22
No na té zdi s obrázky byla jen tak mimochodem jen jedna letadlovka, což jasně dokazuje že všechny lodě jménem Enterprise tam rozhodně nejsou :))) Na druhou stranu si dost dobře nedovedu představit že by se na té stěně nenacházela tak důležitá loď toho jména, jakou Enterprise z nového seriálu Enterprise rozhodně určitě bude :)))))
Anonym: =A= - 23.05.2001 v 21:06
Pokračovat v objevování tajemných nových světů, hledat nové formy života a civilizace ...
Anonym: (A) - 23.05.2001 v 14:57
Pokračovat v čem? V cestě tam, kde už každý byl? Poslední tři seriály rozebraly dvacáté čtvrté století až do mrtě. Svět Cardassianů, Borgů a dotykových obrazovek nás už nemá čím překvapit. Další seriál z téhle doby by určitě dopadl ještě hůř než Voyager.
Anonym: =A= - 22.05.2001 v 23:46
Já myslím že by bylo lepší pokračovat a nedělat nějaký skoky jak dopředu tak i zpátky. Na druhé straně by to mohlo být zajímavý, ale záleží na zpracování a pojetí.
Marshall - 22.05.2001 v 17:34
Podle mne zalezi vice na kvalite scenaristu a designeru(velka skoda, ze jeden z tech fakt dobrejch, se noveho serialu neucastni) nez na dobe kam zasadime dej. Ja osobne citim ve 22. stolenti jednak velkou vyzvu a taktez moznost vyjasnit nektere veci.
Anonym: Dimik - 22.05.2001 v 14:37
Ten druhej Anry jsem ja :-).
Anonym: Anry - 22.05.2001 v 14:36
Delas v tom trochu vetsi zmatek, nez je nutne. I v tom VOY klidne Eugenicke valky byt mohly a nejspis i byly. Rovnez zasazovani Voyageru do nejake reality mimo TOS je nesmysl. Fakt, ze se zadny ST neodehrava "u nas" je, myslim, jasny uz od pocatku.

Filmova Enterprise (0) byla navrzena do takovych detailu, o kterych se zadne jine lodi ani nesnilo. Obrazky na recdecku rozhodne maji svuj smysl a placat cosi o neschopnem flotilnim interieristovi je posetile. Klidne bych na "letajici tyc s prstencem" sedm let koukal, kdyby byla hezky udelana. Alespon by to bylo neco noveho.

BTW, E-0 sla rozpojit. Ver tomu stejne, jako veris, ze E-D mela kapitanovu jachtu.

Anonym: Anry - 22.05.2001 v 10:47
Valeris: jak vis, ze na Zemi nebyly Eugenicke valky? oni v nejakem dile TNG, DS9 nebo VOY cestovali do devatesatych let dvacateho stoleti, aby nam to ukazali? Mam pocit ze ne. Pokud se odkazujes na cestu Voyageru do 1996, tak to cele byla alternativni vetev. Meli supermoderni pocitace mnohem driv, prave diky braxtonove lodi. Na konci se to zda vse vymazalo, ale jak jsme se dozvedeli pozdeji, Braxton byl za to degradovan a roky opravoval skody v casove linii. Takze to co jsme videli nebyla skutecnost. Jinde pokud vim se o nejakejch devadesatejch letech nemluvi. Nebo aspon nic neukazujou. Mimochodem Braga rekl, ze Eugenicke valky neuvedli v tom dile jenom proto, ze by museli sahodlouze vysvetlovat co to bylo a museli by udat nejake podrobnosti. Nemelo to s pribehem co delat a zabijelo to cas. Vetsina divaku (tzn. netrekkie) TOS nezna, takze to vyskrtli. Mela tam byt nejaka poznamka.

Navic cele Eugenicke valky jsou v alternativnim svete k tomu skutecnemu nasemu. Zatimco Voyager to provedl hodne chytre, ze ted nevime kde je - jestli je v alternativni linii s TOSem a Eugenickyma valkama a nebo jestli je sladen s nasi skutecnosti. Tim ze to zamlceli vlastne udelali, to nejlepsi co mohli.

Pokud jde o tu vasi hadku s lodi Enterprise:) To chcete, aby kvuli jednomu mrnavemu obrazku na zdi, jsme se sedm let, nebo kolik, koukali na letajici tyc s prstencem? To chcete, aby se stara Kirkova Enterprise dala rozdelit na dve casti, jen proto, ze v jednom dile rozkazal rozdeleni lodi? Ja ne :) Ja jim tohle odpustim. A vubec jak vime, ze ten obrazek na zdi nedelal nekdo (tedy ze stavitelu lode, ne tvurce serialu), kdo o tom nemel vubec paru, a chtel jen vyzdobit chodby nejakym obrazkem a bylo mu uplne jedno, ze to neni pravda:))

Anonym: Dimik - 22.05.2001 v 00:24
Hypo: Mam prave pocit, ze na zdi bylo napsano, ze jde o S.S.Enterprise.
Anonym: Dimik - 22.05.2001 v 00:22
Orm: Bez ohledu na to je ENC plna spekulaci, ktere se, kdyz se to hodi, daji s klidnym svedomym vylozti uplne jinak.
Anonym: Dimik - 22.05.2001 v 00:18
Valeris: Kdyby S.S.Enterprise byla skutecne *ta* S.S.Enterprise, blahorecil bych Paramountu az do ochraptetni. Bohuzel svet je prilis zly a kruty, nez aby mel smysl :-).

Co se tyce alternace ST reality jses vedle.
- Eugenicky valky byly i ve VOY, jen se o nich nemuvilo. Krome jineho to dokazuje dekorativni modylek Botany Bay.
- Datum prvniho kontaktu s Klingonama je Okudova špekulace na obrazovce nijak necitovana.
- Proti kolonizaci Marsu nikdo nic nema.
- Romulanske valky nepochybne byly a budou.

Hledas rozpory, kde s trochou tolernace a spekulativniho nadani byt nemusi :-).

Anonym: Dimik - 22.05.2001 v 00:04
Ben Sisko: Jses vedle. Worf o pouhem staleti kostnatych cel nic nerikal. On dokonce zamerne nerekl vubec nic. V TNG bylo naopak jasne predvedeno, ze uz prahistoricti Klingone z baji celni vyrustky meli. Extrapolovat z toho lze ledasco, ale rozhodne to neznamena, ze byse v ENT nesmeli kostnati Klingoni objevit.
P_E_T - 21.05.2001 v 22:30
Hypospray: Nebo Janeway ve filmu c. 11 ;)
Maverick - 21.05.2001 v 12:16
22. stoleti ? To nezni jako tak moc spatny napad. Jde jenom o to, jakym zpusobem se autori vyporadaji s "predpotopni" technikou a realiemi ST. Chybicky se asi vloudi (a mozna jich bude vic nez dost), ale pokud bude dej stat za to, nebude to tolik vadit. Konecne se snad dozvime vsechny podrobnosti o rasach, ktere dneska bereme jako za skutecnou neoddelitelnou cast sveta ST
Hypospray - 21.05.2001 v 08:46
Trochu me na 22. stoleti mrzi, ze se nedozvime nic dalsiho o nasledne historii Federace, tedy dej po TNG, DS9 a Voyageru. No, aspon ze Enterprise E pod velenim Jeana-Luca Picarda nam to snad ve filmu c.10 vynahradi :)
Hypospray - 21.05.2001 v 08:44
Valeris: nojo, ale jen jmeno. Zadne oznaceni S.S., zadny datum vyroby, zadne podrobnosti o strukture apod. - to je tim padem neoficialni :)
P_E_T - 20.05.2001 v 20:09
Orm: No mam dojem, ze nekde bylo, ze po televizi prijde holovize ci neco takoveho :)
Anonym: Valeris - 20.05.2001 v 19:34
Ve filmu to BYLO receno... jsou tam na stene obrazky lodi: plachetnice, letadlovka, raketoplan, tahle lod a Kirkova Enterprise, Decker u toho stoji a rika: "Vsechny tyto lode se jmenovaly Enterprise."
Coz CINI SS Enterprise oficialnim plavidlem (stejne jako tridu Hermes, jejiz nakres byl videt na obrazovce v ST2, a tridu Federation, jejiz prislusici lod byl zminovana v ST1 :)

Jinak - ja si uvedomuju ze casem nebude souhlasit nic. Prave. A plne s tim souhlasim. NENAVIDIM kdyz se autori tvari, jako ze se neco ve svete ST nestalo, jen proto, ze se to nestalo v nasem svete. Ve svete ST proste BYLY eugenicke valky v roce 92 a meziplanetarni lety bezne uz v osmdesatych letech. To jenom autori novych serialu se mermomoci snazi napasovat ST na nas svet a kvuli tomu vyhazuji oficialni udalosti z ST dejin. Vzdyt jsou schopni poprit i Prvni kontakt, jestli se bude ST tocit i v roce 2063 a zadni Vulkanci neprileti...

Hypospray - 20.05.2001 v 18:35
Orm: OK, diky za citaci :)

Ohledne S.S. Enterprise - je uvedeno, ze to byl pouze navrh, ktery vznikl po natoceni Puvodni serie. Obraz byl videt pouze na zdi ve filmu ST I. Na zdi nebylo napsano, ze se jedna o S.S. Enterprise, nebylo to receno nikde ve filmu - tj. to, co je napsano v encyklopedii, nemusi byt receno ve filmu, tudiz je to neoficialni :)

Orm - 20.05.2001 v 18:24
Hypospray: Cituji z uvodu ST Encyklopedie

We have stayed fairy strictly with material only from finished, aired versions of episodes and released versions of films. ... This way, anyone building on this Encyclopedia can be reasonably sure that his or her work is directly based on actual Star Trek source material.

Staci, ty neverici Tomasko? :-)
Hypospray - 20.05.2001 v 18:08
Orm: jak mas oficialnost ST Encyklopedie podlozenu?
Bendi - 20.05.2001 v 17:16
Orm: Přesně tak.
Orm - 20.05.2001 v 16:59
No, pokud televize zanikne a nahradi ji neco jeste mnohem horsiho, tak to at radsi nezanikne. :-)

A co se tyce oficialnosti, ST Encyclopedia oficialnim zdrojem je a S.S. Enterprise se v ni vyskytuje.
Hypospray - 20.05.2001 v 15:56
Valeris: narazis na episodu Voyageru ze 3. sezony - Futures End? Ze byl svet normalni jako nynejsi soucastnost a nezurily tu eugenicky valky?

Vis Val, ono to casem nebude souhlasit nic, protoze Star Trek je fikce a my zijeme pravy zivot den ode dne.

Napr. episoda 1. sezony TNG - The Neutral Zone - bylo receno, ze televize zanikne po roce 2040. Ja si treba myslim, ze ne :))

Hypospray - 20.05.2001 v 15:41
Bendi a Orm: Dobre, priste nebudu psat novou vlastni vetu, ale prepastuju puvodni text, kdyz v tom opet hledate neco nekaleho.
Tedy, slovy Valeris: "Tolik teorie - samozřejmě nepodložená.".

Hlavnim ucelem bylo na S.S. Enterprise upozornit, coz se stalo.

Jinak, oficialni je jen to, co bylo receno v episodach. S.S Enterprise je obraz z designu - tudizzzz, Enterprise ze serialu Enterprise muze vypadat jakkoli :) (ale dle teto nepodlozene teorie by mela vypadat zastaraleji nez tato S.S. Enterprise :)

Anonym: Valeris - 20.05.2001 v 15:22
No, a kdyz uz se tu octnul ten muj link - co byste rikali na to, kdyby SS Enterprise OPRAVDU vypadala tak jako na te moji strance? :) Myslim ze je to hezka lod...

Ad gondoly - nevadilo by mi, kdyby mely treba ctvercovy prurez, protoze to co vidime je jenom vnejsi plast. Ale nakrkne me, jestli budou mit po stranach ty dementni modry svitici pruhy :)
Kranialni hrebeny Klingonum taky vycitat nebudu - celou dobu tvrdim ze vsechno natocene po ST6 se odehrava v alternativnim vesmiru, nikoliv ve vesmiru kapitana Kirka (ten se tam dostal pouze nedopatrenim, kdyz ho tam Picard zatahnul skrze Nexus ;)) Ve vesmiru kapitana Kirka - tedy ve vesmiru v nemz se puvodni ST odehrava - byly v roce 1992 eugenicky valky a prvni kontakt s Klingony v roce 2218 a Klingoni s rovnyma celama (pozdeji geneticky upravenyma) a Romulani s rovnyma celama a kolonie na Marsu uz zacatkem 21.stoleti (zatimco ve svete novych ST tou dobou teprve Mars zkoumaji). To vsechno dokazuje, ze nove serialy se odehravaji v ALTERNATIVNIM VESMIRU, kde je vsechno trosicku jinak - mozna dusledek Picardova zasahu v roce 2063... a nebo Picard neco zpusobil v dobe, kdy ho Q vzal na vylet do prehistoricke Francie :) kdo vi :)

No, neni to perfektni zpusob jak ospravedlnit skutecnost, ze udaje v novych serialech jsou casto v primem rozporu s udaji v serialu puvodnim? :) Protoze nevim jak vy, ale ja se Eugenickych valek ani kolonii na Marsu ani SPRAVNEHO prvniho kontaktu s Klingony ani Romulanskych valek vzdat NEHODLAM - rozhodne ne proto, ze Braga s Bermanem jsou hovadka majovy a ani se nenamahaji pustit si serial, ke kteremu toci pokracovani :)

Bendi - 20.05.2001 v 14:24
Pro upřesnění by nebylo špatné dodat, že S.S. Enterprise ( viz link ) je i v ST Encyklopedii. To si startrek.cz nevymyslel.
Orm - 20.05.2001 v 12:59
Hypospray - 20.05.2001 v 12:43
Ty to pises tak, jako kdyby si tu teorii celou vymyslel Startrek.cz ...
Hypospray - 20.05.2001 v 12:45
Ben Sisko: cela mit Klingoni budou, protoze TOS na dokonale masky nemel, ci je neumel, a vsichni to vedi.
Hypospray - 20.05.2001 v 12:43
Tak tady je pro srovnani jedna z nepodlozenych teorii Startrek.cz - pravděpodobně úplně první velká vesmírná loď, která nesla jméno Enterprise - sloužila během druhé poloviny 22. století...
Ben Sisko - 20.05.2001 v 10:41
Val: Snad nechceš srovnávat tu průhlednou hnusnou kraxnu jménem Enterprise s něčím jako je Millennium Falcon ? Doufal jsem, že Branon Braga není takovej idiot aby tohle dopustil - mýlil jsem se. Vsaďte se, že warp gondoly budou vypadat naprosto jinak, než v TOSce a Prvním Kontaktu, i když by měli bejt identický. Nebo třeba klingonský čela - v Enterprise bude kraniální hřeben, v TOSce ne a v TNG už zase jo. Kdo viděl 104. díl DS9 "Trials and Tribble-Ations" určitě si vzpomene na to, jak Worf vysvětloval, že klingoni mají své čelo teprve jedno století. No, nechme se překvapit, ale podle mě by bylo nejideálnější pokračování trilogie TNG, DS9, VGR.
Valeris - 19.05.2001 v 20:25
Klasicka Enterprise neni hranata. Pravda, neni aerodynamicka, ale hranata taky ne, a je velmi elegantni.
A ze primitivni lod nemuze vypadat hi-tech? Co takovy Millenium Falcon ze StarWars? To je prece ve svem prostredi hrozna kraksna a je to na nem videt - ale pro nas je vicemene ultramoderni. Pritom ale kraksnou zustava :)
Ze by nova Enterprise nemohla vypadat moderne a pritom zaroven predtosove? Procpak? Behem poslednich 20ti let takovych lodi fanousci navrhli stovky a stovky - tak proc by to nemel zvladnout profi vytvarnik?
Trofozoit - 19.05.2001 v 16:36
Já si osobně myslím, že byla chyba vracet se zase zpátky, ale samozřejmě nemůžu tušit jak to nakonec bude vypadat.
Protože vesmírné lodě budoucnosti se vždy držely urč. trendů své doby. Tak v 60. létech frčely hranaté tvary a proto první entrprajska vypadá tak jak vypadá, na začátku osmdesátek zase byli v módě popelnicoidní tvary připomínající kusy šrotu, které bylo možno vidět např. ve serii Vetřelců. A od začátku let 90. je zřetelný trend v "zaoblování" a přechodu k plynulým přechodům :) viz Ent D až E a samozřejmě Voy.
Co je dnes v kurzu můžeme vidět v B5, biolodě a podobné struktury tvaru přerostlých ploštěnek (bez urážky :)) a jak se s tímto vyrovnají tvůrci nového ST by mě teda docela zajímalo, lodě musí vypadat starší než v TOSu a zároveň by se ale nemělo zapomínat na to co se líbí divákovu oku (nejen jednomu, oběma povětšinou). Nejde o to jak by vypadala ve skutečnosti loď za 200 (houby už jenom 100!) let ale jak si myslíme, že by ta loď měla vypadat vzhledem k trendům dnešní doby (bohužel) a pokud to nesedí, nemá to samozřejmě tak velký význam, ale někomu by tam mohlo vždycky "cosi"...no prostě "cosi" nesedět...
PS. vymýšlet dnes nějaký nový a neotřelý ST aby to většina považovala ještě za Trek je namíru obtížné, takže TĚŠÍM SE, CO S TOHO VYLEZE!
Bendi - 19.05.2001 v 14:30
Sorry za to tučné písmo. Vypadlo mi lomítko.
Bendi - 19.05.2001 v 14:29
Coprfild: Já nemám nic proti klávesnicím, ale když porovnáš dnešní ovládání počítačů s tím z TOS, tak jasně vítězí to dnešní. Jinak máš asi pravdu, ale poslední dobou se docela rozmáhají monitory reagující na dotek. V západních zemích jsou již celkem běžné e-mailové terminály vybavené touto techologií. Ale bez klávesnic se asi ještě dlouho neobejdeme. Já bych řekl, že klávesnice necháme na Paramountu, oni to už něják vyřeší :-)
Coprfild - 19.05.2001 v 11:51
Bendi : nevím jak je to stěma "idiotama" s Paramountu ,ale k nám do firmy i do jiných kde sem se byl podívat montují japonci své stroje (myslím řezaci lasery)a nevšiml sem si že by odcházeli pryč od mechanických klávesnic naopak u nových strojů sou klávesnice větší a bytelnější a věř mi v tomhle nejsou japonci pitomci ty moc dobře věděj co dělaj.Asi to vyvodili ze zkušeností.
Coprfild - 19.05.2001 v 11:46
Já tedy nevím,äle měli by se držet předem stanovené historie ST a tím i vzhledu ST a bylo by dost divný kdyby měli lepší vybavení a modernější vzhled.Souhlasím s Valeris jestli si někdo pamatuje na staré 8bitové computery tak jeden z řady s operačním systémem M-dos měl takovou hmatníkovou klávesnici a člověk ji neustále silně mačkal protože pořád nevěděl jestli to vůbec zmačknul (myslím že to byl jeden z řady Sinclair nevím už ale jaký typ).Mě osobně by zajímal vývoj hvězdné flotily a možná se dozvéme i něco víc o prvním vpádu romulanů na jejich zastaralých lodí.Bude rozhodně zajímavé i to že určitě používali ještě lasery a ne fazery a první kontakty s rasami které mi už dobře známe. To si teda myslím já no.
Bendi - 19.05.2001 v 09:07
Sakra, proč se tady hádáte o grafickém zpracování ovládacích panelů!? Lidi z Paramountu přece nejsou úplní idioti. Kdyby tam dali staré ovládání z nějákých padesátýtých let, tak by se na to už nikdo nedíval. Nezapomeňte na to, že od dob Voyageru už Paramountu nejde o Star Trek, ale o prachy. To sice není dobré, ale minimálně to zaručuje grafickou vymakanost. Já osobně si myslím, že hodnotit seriál pouze podle informací, ketré jsou nyní k dispozici, je krajně nerozumné a velmi neobjektivní. Pokud to nebude něco jako Voyager, tak by to mohlo být přeci docela slušné.
Orm - 19.05.2001 v 00:49
Valeris: Ad tlacitka - vzpominam si na jeden citat z Vonnegutovych Siren z Titanu (cituji volne z hlavy): "Cervene tlacitko nebylo pripojeno k nicemu. Bylo instalovano na doporuceni psychologu, protoze lidske bytosti jsou vzdy spokojeny s pristroji, o nichz veri, ze je mohou vypnout."
Valeris - 18.05.2001 v 23:29
Proc by to proboba melo vypadat predpotopne? Copak ST dela ten stupidni LCARS? Vzdyt je to dementni a absolutne neprirozeny ovladani... a jestli to uz chcete vedet, mam sakra RADOST ze konecne zase NEbude LCARS. Je to technologie na nic. Sedim tu ted u klavesnice a pisu, a muzu vam rict, ze by me ANI VE SNU nenapadlo nechat si misto klavesnice podstrcit dotykovou desku...i kdyby mi ji davali zadarmo. A proc? Protoze dotykova deska je na houby. Na klavesnici se nemusim divat, protoze po dotyku POZNAM kde mam jaky tlacitka... ale co proboha poznam hmatem na dotykovy desce, ktera je hladka jak kuchynskej stul? Krom toho je prokazano, ze pro vetsinu lidi je pri ovladani pristroju NUTNOST citit, ze to tlacitko opravdu stiskl. Proc myslite ze se delaji klavesnice co pri stisknuti tlacitka kladou odpor? Proc myslite ze se delaji klavesnice s cudliky co cvakaji? Proste je to tak lepsi, pohodlnejsi, prijemnejsi a prirozenejsi. Vzdyt dotykovy displeje mame uz skoro deset let a jedine misto kde se zatim jakz takz uplatnily jsou notebooky, tedy zarizeni kde je miniaturizace nezbytna... a dokonce i na noteboocich zastupuji MYS, nikoliv klavesnici - ta je porad mechanicka (zrovna minuly tyden se mi dostal do ruky notebook za pul milionu a MA mechanickou klavesnici... porad).

Prestante proboha odsuzovat nenatocenej serial proto ze tam budou tlacitka. Uvedomte si ze to je ZCELA NORMALNI ZPUSOB OVLADANI, ne neco "zastaralyho" - tlacitka se budou pouzivat i za sto let. I kdyby k tomu nebyl zadnej jinej duvod, porad to bude proto, ze mechanicky ovladani je v urcitejch situacich spolehlivejsi nez softwarovy - a LCARS neni nic jinyho nez softwarovy ovladani.

KRUCINAL VZDYT VUBEC NEZALEZI NA TOM JAK BUDOU VYPADAT OVLADACI PANELY!!!

Sigourney - 18.05.2001 v 21:03
Ja bych teda radsi pokracovani po Voy...nejaky to 24.-25. stoleti...pre TOS bude divny...kdyz porovnate TOSku, ktera je vlastne az PO Enterprise, bude opravdu vypadat dost predpotopne
Winner - 18.05.2001 v 20:15
Ne. To snad ne. Doufám, že to není pravda. Věřím, že to není pravda. Ne. NE. NE !!!
Zirland - 18.05.2001 v 20:00
Jsem zvedavej, co z toho vyleze.

Valeris: To je Andorian??? Vypada to tak. :o))))
Anonym: Valeris - 18.05.2001 v 18:36
Dimik: ja nemyslim retrostyl na urovni Protona... myslim retrostyl ve smyslu nebranit se podobnosti se starym.
"Miluju klasicky design triadvacateho stoleti... cerna kuze, stribrne prvky..." - tak nejak to myslim. Pojmout to tak, ze to v ty dobe tak BYLO moderni a proto to tak VYPADALO. Vsadim se ze za sto let budou vsichni vrtet hlavou, proc vsechny auta v dnesni dobe vypadaj jako kopie jednoho a toho samyho designu - ale dneska se to tak proste dela, no. Ja osobne primo touzim po tom aby byl interier Enterprise plnej chromu a lehce pripominal viktorianskou eru :) proste aby to obdobi melo SVOJE VLASTNI SVEBYTNE MODNI PRVKY...

Manek: bohuzel se obavam, ze se scenariste s neexistenci simulatoru vyporadaji tak, ze na ni jednoduse zapomenou :) A naopak se obavam ze se budou tvrdosijne drzet Janewayina zvastu ze za Kirka nebyly replikatory, trebaze replikatory jsou logickym derivatem transportni technologie (ba dokonce mam temer jistotu, ze transportery ve skutecnosti vznikly AZ DIKY VYNALEZU REPLIKATORU :) - clovek odjakziva nejdriv myslel na to jak si nacpat bricho a az pak na to jak se nekam podivat ;))

Anonym: Ond - 18.05.2001 v 14:11
Ten blbec co na tu myslenku se ST z 22.stoleti prisel, jsi fakt zaslouzi par facek
Manek - 18.05.2001 v 14:01
Beru zpět u svého předchozího příspěvku text v závorce.Nehodlám zde opět rozpoutat nekonečnou hádku o kvalitách či nekvalitách Voyageru.Jinak ve mne vzbuzuje jistou dávku optimismu obsazení hlavní role panem Bakulou.Když nad tím přemýšlím, ono 22 století dává spoustu prostoru pro opravdu skvělý Trek.Když se to povede,může to být návrat ke kořenům celého ST.Ovšem teď mne napadá jak se scénáristé kteří psali nové série vbzpořádají s neexistencí simulátoru,který byl v nových sériích na můj vkus možná až zneužíván/myslím tím co se stavby příběhu týče/.
Anonym: Dimik - 18.05.2001 v 13:35
Valeris: O zamernem retro stylu IMHO nemuze byt rec. To by bylo divakum pro smich. Z dnesniho pohledu to urcite bude alespon mirne scifi.
Anonym: Manek - 18.05.2001 v 08:18
No uvidíme.Podle základního schématu si netroufnu nový seriál hodnotit/DS9:kostra seriálu plagiát a vyšel z toho velmi dobrý Star Trek.Voyager:originální nápad a výsledek nic moc/.Před TOS umístění seriálu mi nevadí,ale nezbývá než si počkat na výsledek.Doufejme že scénáristé odvedli a odvedou dobrou práci.
Anonym: Valeris - 18.05.2001 v 01:06
Jak by... opravi dvacet let stary renonc a novou serii nazvou Star Trek: Enterprise, cimz bude opet dosazeno rovnovahy ;)
Jinac... aliens nevim nevim... spis alien (1), pak by to na to 22.stoleti vypadalo...a to vybaveni z area uz vubec ne, to vypadalo uplne trapne... takovy hrozne soucasny ;) ne, ten design by mel bejt takovej aby vypadal ZAMERNE primitivistickej... asi jako v Kapitanu Protonovi... proste obdobi kdy byly pristroje inspirovany minulosti, jako jsou dneska moderni hifiveze co vypadaj jak jukeboxy z tricatejch let... :)
Anonym: Dimik - 17.05.2001 v 23:35
Co se tyce "psani episod po spickach" obavam se, ze jistym diskontinutam nevyhnem. Vule sice muze byt, ale tohle se uhlidat skoro neda. Uz nyni z fandovske obce vyzniva rada vaznych namitek na kontinuitu a to se vlastne jeste ani nezacalo.
Anonym: Dimik - 17.05.2001 v 23:31
BTW, jestli skutecne NEBUDE, jsem zvedav, jak si s nazvem poradi nemci :-).
Anonym: Dimik - 17.05.2001 v 23:30
O tom, jestli serie nebude nest logo "Star Trek", bych si jeste nebyl tak jisty.
Anonym: Dimik - 17.05.2001 v 23:25
Ovladani je udajne cudlikovske a soupatkovske. Pochopitelne ale nevypada tak "modne" :-) jako v TOS. Spise si to predstavuji jako hardware v Aliens, nebo kombinaci panelu z Phenixe a te prvni lodi na Marsu.
Anonym: Valeris - 17.05.2001 v 20:58
Ted se tesim uz jenom na fotky...
Anonym: Valeris - 17.05.2001 v 20:53
Nepropadejte panice... design ovladani a vybaveni podleha mode, stejne jako vsechno ostatni :)
Anonym: Sao - 17.05.2001 v 20:23
Ako to vyriešia to by zaújmalo aj mňa, pretože je už teraz jasné že by Enterprise nevyzerala ako v TOS.
P_E_T - 17.05.2001 v 20:17
Zajimalo by me, jak vyresej techniku - TOS hejblatka a cudliky a TNG+ displeje atd. Jestli to bude moderni vybaveni a 22. stol..... Nevim, nevim...jestli to sklouzne k lodim, ktery budou vypadat jako stary rachotiny a hodne tezkopadne, tak potes pambu :(
Hypospray - 17.05.2001 v 20:14
Ja mam osobne smisene pocity ...

(C) 2000 SPT - StarNet Project Team
www.startrek.cz
Administrator: Skullman
Datum poslední úpravy: 19. 9. 2000