Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   ARCHÍV FÓR

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

ARCHÍV=> Fórum o zvířátkách

Spravuje: Pantarei
Počet příspěvků: 853
Fórum o veškeré domácí drůbeži, verbeži, slepeckých psech, plazův rozličných, ssavcích, dinosaurech létajících i nelétajicích, rybičkách a odporném hmyzu :)

Zajímavé odkyzy:
Pantareiny chovatelské stránky
Pantareino akvárkoAutor:  Text:     
Nejnovější   Novější 16 - 35 / 853Starší   Nejstarší

Mvek - 01. září 2014 09:47sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Pozemstan: Jo, tihle slimáci jsou hrozná škodná, ale o konzumaci hub jsem nevěděl, i když je to logické. Nejlepší je na ně vyrazit po dešti, nebo kolem západu slunce, anebo obecně sledovat stinná místa, rádi se schovávají pod hustými porosty a žerou klidně i některou zeleninu, nebo mladé výhonky různých rostlin, až je zahubí.

Nejúčinnější je denně je hubit překrojením (po rozšlápnutí často zůstanou déle zbytky a solení je idiotský nápad a určitě mnohem méně humánní). Podporou jsou též nějaké granule. V různých radách se dooručuje i třeba nechávat napůl přiklopený květináč či slupku melounu, že se tam stáhnou a pak se dají snáze vysbírat.
Údajně nepřelézají měděný drát, protože vzniká jejich slizem slabý náboj.
Mvek - 01. září 2014 09:42sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Kastrace je etický problém a ať už to bude jakkoliv, doktoři samozřejmě vidí problematiku z jiného pohledu. Ale to jsme u podobného tématu jako ty nelidské podmínky hospodářských zvířat ve většině velkochovů.

Faktem je, že zejména některé šlechtěné potvory (kočičí) jsou bez ní docela otravné. Příkladem je šlechtěná kočka (britská modrá) u matky přítelkyně. Chtěla matce dát dlouho zase kočku, ale nakonec jí koupila pod cenou od kamarádky, která se toho potřebovala zbavit, už neměli zájemce na další koťata. Jenže matce se ji nechce dát sterilizovat, a tak stav byl nejprve takový, že jakmile kočička po půlroce začala mrouskat, bylo to tak, že to s ní šilo a řvala dva dny, pak 4 byla v klidu a zase mrouskala. Prostě jednou týdně to jelo.
Přešlo to asi po roce, kdy tedy v zimě skoro nemrouská, v létě tak jednou měsíčně.
Ano, doktoři se o tomto vyjadřují, že to kočce ničí zdraví. Takže správně by mělo dojít k připuštění, to by bylo nejpřirozenější (i když to zakazují papíry té kočky, nebyla prodána na chov).
Ale kdyby se taková koťata prodala někomu, kdo je "využije", hned bude problém vyřešen, připouštění se může provozovat. A stejně k tomu budeme jednou donucení v rámci řešení potravinové krize, až nebude jen v Africe atd.
Razer - 01. září 2014 00:52sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Mirak: Proto já bych kočku ve městě mít nemohl a nemám.
Mirak - 01. září 2014 00:40sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Jo, zrovna kočky ani psi fakt nemyslí na nic jinýho než na sex, to plácáš vyloženě nesmysly - kočka je v říji přibližně dvakrát do roka a to většinou několik dnů maximálně pár týdnů. Ve zbytku roku je jí to buřt a zajímá ji chrnění, žraní a hraní.

Jinak samozřejmě, máš částečně pravdu v tom, že je to v určité míře z pohodlnosti (u některých lidí určitě), ale za sebe si myslím, že je to ve většině případů pořád přijatelnější než hromadné topení koťat. Kecy typu silnější přežije, přirozený výběr atd. už pro kočky a psy v dnešní podobě přírody prostě neplatí absolutně.
Razer - 01. září 2014 00:32sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Mirak: Tak pracovník útulku si ani nic jiného myslet nemůže.

Je to volba, buď dát zvířeti svobodu se kterou nevyhnutelně přijde pro některé jeho potomky smrt, nebo rozhodnout, že vůbec žádné potomky mít nebude.

To druhé je pohodlnější, protože se nemusí nikdo dívat na mrtvolky a všechno je "čistší". Jen kdyby ta kočka, ale mohla myslet a mluvit... .
Razer - 01. září 2014 00:23sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Mirak: Samozřejmě, potřebuju mít vysokoškolský diplom na to, abych pochopil, že zvíře, které nemá 99% možností jak zaměstnat mozek jinou činností co člověk je nechtěnou kastrací zmrzačené minimálně stejně jako člověk.


Jde prostě o nejpohodlnější řešení - nechci víc koček, tak ji jednou pro vždy vykastruju, to že jediným důvodem existence kočky bylo mít koťata neřeším, teď jde totiž o mě, abych s ní neměl já starosti.

Někomu to připadá zcela normální, já za sebe říkám, neměl bych sám ze sebe dobrý pocit, zvíře není věc.

Něco jiného jsou zdravotní komplikace.

A nebo samozřejmě přístup jako ve Vietnamu, že si se psem hraju, ale pak jednoho dne ho přivážu ke sloupu dám mu klackem do hlavy a večer ho sním, chce to prostě trochu jinou mentalitu... asi.

Mirak - 01. září 2014 00:04sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Je to kočka, jediné co se odstraní jsou vaječníky.

A pokud už kočka nebo kocour byli před kastrací v říji, tak není až tak neobvyklé, že jim zůstává sexuální touha. Schopnost provozovat sex stále mají.

Ale je to jedno, schválně se zeptej libovolného veterináře nebo pracovníka útulku, co si o kastracích myslí. Jsou to lidé, kteří zasvětili zvířatům celý život. To co si myslím já nebo ty je v téhle věci irelevantní.
Razer - 31. srpen 2014 23:46sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Mirak: Ale vůbec na mě nemusíš dát Miraku, ráno vem nůž uřízni si koule a sám uvidíš jak plnohodnotný život povedeš.
Mirak - 31. srpen 2014 23:36sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Razer: Jako valná většina lidí jsem kočku nekupoval a už ji máme dávno kastrovanou. Zvěrolékaři na veterinární fakultě nám tehdy říkali, že kočka vede po kastraci spokojený a plnohodnotný život, ale zítra jim tam půjdu vynadat, protože rozumbrada a samozvaný odborník na všechno Razer říkal, že to tak není.
Razer - 31. srpen 2014 23:12sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Pozemstan: Jejda, matka masařka se teda činila :p
Pozemstan - 31. srpen 2014 23:07sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Když už jsme zmínili zabíjení zvířat, nedávno se nám doma přemnožily mouchy druhu bzučivka zelená či zlatá. Larvy se vyvíjejí v rozkládajícím se mase (a také se využívají ve zdravotnictví), ale v našem případě to byly "inkubátorem" nejspíš nahnilé sušící se houby... Tyto mouchy ale zradila vrozená touha po světle (na rozdíl třeba od mouchy domácí)...Na zahradě nám roste vedle několika dalších druhů jedlých hub i klouzek obecný, který červi téměř nenapadají. Tento exemplář však včera neodolal útoku jiného zvířete - přemnoženého invazního plzáka španělského...


Zdá se, že nám slimáci brázdí trávník a čekají na každý zárodek nové plodnice... -( A také se rozmnožují, viz tyto dnešní podvečerní snímky (téhož z různých úhlů resp. s bleskem a bez blesku)...


Po dešti vylezl též hlemýžď zahradní...
Razer - 31. srpen 2014 23:06sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Mirak: Až si příště koupíš aligátora a budeš plakat, že se ti nevejde do vany uřízneš mu ocas?

Razer - 31. srpen 2014 23:04sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Mirak: Úplně bude stačit když ji nenecháš obskočit kocourem :-)
Telemachus Rhade - 31. srpen 2014 22:15sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
:-D
Mirak - 31. srpen 2014 22:12sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Hned zítra jdu koupit pole a dvorek, pokud se nezadaří vyhodím kočku na ulici.
Razer - 31. srpen 2014 21:30sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Mirak: Kočka v domácnosti žít nemá, má mít k dispozici dvorek a veřejné pole. To sem na vlastní kůži zažil a problémy jsou, ale sami se vyřeší :)

Když jí máš v bytě musíš se o ní fyzicky postarat.
Mirak - 31. srpen 2014 21:03sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Vidím, že jsi nežil v jedné domácnosti s mrouskající kočkou :-)
Razer - 31. srpen 2014 20:42sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Já jsem proti kastracím, důvod je jednoduchý. Vznikají tak degeneráti. Schopná, zdravá, dobře živená kočka/pes je vykastrován. Potomky má nějaká zdegenerovaná troska v množírně, nebo volně pobíhající nezvladatelný agresivní hovado.

A pak, nemohl bych se sám před sebou tvářit jako "kamarád" zvářátka, kdybych mu nechal před tím uříznout koule. Ty co tohle praktikujou a připadá jim to jako normál skutečně nechápu.

Rozmnožení psů musí zabránit majitel a jde to!

U koček je řešením přírůstky prostě neživit, buď si najdou jiné obydlí, nebo nastoupí přirozený výběr a přežijí jen ty zdravé a schopné, slabé chcípnou.

Rozdí je ten, že dostanou šanci oproti utopení.
Mvek - 31. srpen 2014 13:09sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak: Stejně tak spousta lidí varovala, že po legalizaci marihuany bude vyšší zločinnost, a zatím statistiky nic takového v nějakém tom státě USA netvrdí (možná naopak).

Proč by se to mělo rozjet ve velkém?
Copak se kradou ve velkém hospodářská zvířata?! Nemluvě o tom, že pokud to bude tak populární, tak vzniknou psí farmy, a obecně chovat ta zvířata nebo si brát přebytečná mláďata od lidí, kteří se jich zbavují, je přece jednodušší než je krát nebo chytat. (Nemluvě o tom, že by ta zvířata ani dnes neměla volně pobíhat.)

Takže pokud by bylo možné servírovat jakékoliv maso, ale klasicky s doklady o původu atd. jako u krávy apod., nemyslím, že by se situace dramaticky změnila. A nikdy jsem neřekl, že máme všichni měnit jídelníček. Ani sám nevím, jestli bych chtěl ochutnat psa, to by mi ho musel někdo fakt doporučit. Přitom si "nás ochočila" Puma na chalupě u rodičů a dnes na chalupě v lesích lákáme potulné místní kočky, protože nám na zahradě loví i krtky. Přítelkyně má navíc kočku u matky a já bych jednou také chtěl, kdybych měl čas ji vychovat a vyřešil, kde bude zavřená přes pracovní dobu.
Takže jediné riziko vidím v útulcích, to by asi museli zavést registr, aby si tentýž člověk nemohl z útulků vzít třeba více jak jedno zvíře ročně. A komu by se pak vyplatilo dohadovat se s příbuznými a známými kvůli pár kusům.

Takže já bych o psy a kočky fakt strach neměl, pokud by jejich majitelé jen trochu více o ně dbali, tak pochybuji, že by někomu stálo za tu námahu je chytat (zkus si cizí zvíře chytit, a pes by ani volně pobíhat neměl).
Mirak - 31. srpen 2014 12:01sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek: V momentě, kdy by se tohle povolilo, dostaneme se na velice tenký led, kdy se budou objevovat stovky případů, kdy budou mizet kočky, které mají majitele, kteří je jen nechávají toulat. Útulky už pro zvířata nebudou útočiště, ale vlastně napůl jatka a čerstvě narozená štěňata budou prodávána do lahůdek jako specialita.
Sice budeš tvrdit, že by se přísně nastavila pravidla a kdesi cosi, ale mělo by to asi stejný efekt jako kdyby se povolila určitá hladina alkoholu při řízení. Nevedlo by to k tomu, že by si řidiči dali jedno pivo a dost, vedlo by to k tomu, že by se mnohem menší procento lidí nezdráhalo jezdit totálně vožralé.
Ty se neustále oháníš morálností a amorálností, ale vůbec si neuvědomuješ, že kdyby se něco obdobnýho povolilo, tak prostě k těmhle kontroverzním a pro mě zcela nechutným věcem zcela jistě bude docházet (už vidím jak u nás vietnamci rozjíždějí tyhle masokombináty ve velkém).
A to, že drůbež na jatkách má špatné podmínky je přece zcela separátní problém. A to, že jsou na vesnicích magoři, o kterých píšeš je určitě pravda a je to špatně a souhlasím s tím, ale nevidím důvod k tomu proč bysme měli žrát psy.

Nejnovější   Novější 16 - 35 / 853Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV ]


Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o