Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   ČASTO KLADENÉ DOTAZY

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 
 1. Co se změnilo na StarNetu oproti minulé verzi?
  Změn proběhlo mnoho. Vyjmenuji tedy ty nejdůležitější - o těch se můžete dočíst ještě dále. Nejdříve si řekneme, co se změnilo, co přibylo a pak si řekneme o co jste přišli.
  • Změnil se způsob autorizace. (Nyní již se můžete odhlašovat bez toho, abyste museli zavřít prohlížeč.)
  • Přibyly úrovně uživatelů. (Podrobně viz dále.)
  • Přibyl věstník sci-fi/fantasy akcí. (Viz dále.)
  • Přibylo rozřazení fór do tématických celků.
  • Vznikla struktura správcovských práv v závislosti na úrovni.
  • Přibyla možnost měnit hlavičky fór.
  • Aktualizoval se seznam seriálů a postav. (Přibyla Enterprise.)
  • Pročistil jsem databázi uživatelů, tak abych omezil počet flooderů a případných několikanásobných uživatelů. Pokud má někdo více entit (třeba protože zapomněl heslo své předchozí entity) - ať se mi prosím ozve, nepoužívané duplicity smažu.
  • Zrušily se fotky uživatelů. (Měl je pouze zlomek z celkového počtu uživatelů, takže zbytečně zabírali místo a způsobovali zbytečný trafic serveru.)
  • Diskusní klub byl zrušen. (Ale vzniklo fórum se stejným jménem a stejnými vlastnostmi.)
  • Všechna fóra staré verze StarNetu byla zrušena a převedena do archivu!
 2. Co jsou zač ty "úrovně"?
  Obecně: Úrovně vyjadřují aktivitu a způsob vystupování jednotlivých uživatelů. Pokud se uživatel chová jako prase, může mu být úroveň snížena až na 1. Pokud naopak dlouhodobě vykazuje dobré chování a inteligentní příspěvky - úroveň se mu zvyšuje.
  Praxe:
  • Anonym se počítá jako uživatel úrovně 0. Nemá žádná práva.
  • Každý uživatel začíná na úrovni 6.
  • Nová fóra mohou zakládat pouze uživatelé s úrovní vyšší než 3.
  • Nové akce mohou přidávat pouze uživatelé s úrovní vyšší než 6.
  • Správcem tématu se může stát pouze uživatel s úrovní vyšší než 7.
  • Každý zakladatel fóra si může zvolit, komu (jaké minimální úrovni) povolí čtení příspěvků ve svém fóru a psaní příspěvků do svého fóra. Kdo kam a co může poznáte podle čísel v závorce za jménem fóra - první číslo značí minimální úroveň pro čtení, druhé minimální úroveň pro psaní. Pokud je číslo pro čtení vyšší než vaše úroveň, nemůžete vidět příspěvky uživatelů (nicméně hlavičku fóra ano).
   Příklad: Bug Report Fórum (0/6) mohou číst všichni, ale zapisovat do něj mohou pouze ti co mají úroveň 6 a vyšší (nikdy se nijak neprovinili a mohou tedy o něco žádat).
 3. Jak se úroveň zvyšuje a snižuje?
  Zvyšování úrovně:
  • Pokud se uživatel chová dlouhodobě slušným způsobem může mu být úroveň zvýšena nad 6.
  • Pokud uživateli byla snížena úroveň a chová se nějakou dobu slušně, úroveň se mu vrátí (postupně).
  • Správcem tématu (úroveň 8) se stane človek pouze po dlouhé době a pokud možno se s ním musím znát osobně.
  • Úroveň 9 - na to ani nemyslete... :-))
  Snižování úrovně:
  • Pokud se uživatel chová sprostě, může si správce fóra stěžovat SPRÁVCI SVÉHO TÉMATU. (Ne Administrátorovi celého StarNetu!) Správce tématu posoudí chování daného uživatele a může se rozhodnout mu pohrozit nebo rovnou snížit jeho úroveň o JEDEN bod. Pokud správce tématu dojde k závěru, přestupek je horšího rázu - tj. třeba někdo nadává někomu (a není to myšleno v dobrém/respektive uživatel, kterému je nadáváno se nemůže bránit) - pak může Správce tématu po dohodě s dalšími správci - snížit úroveň i o několik řádů.
  • Je ještě jeden specifický případ snížení úrovně - a to skokem na úroveň 3. Na této úrovni nelze zakládat fóra, je to tedy jakási forma trestu pro ty, co založí dvacítku fór a pak si v nich nedokáží udržet pořádek. (V novém StarNetu již není limit na celkový počet fór, nicméně pravidla pro jejich správu jsou přísnější - již není na třech lidech aby se starali o celý SN, nýbrž je to na uživatelích, kteří fóra tvoří.)
  • Snižování úrovně není v této verzi StarNetu rozhodnutím jednoho člověka - snažíme se tím dosáhnout určité objektivnosti.
  • Stále ale platí, že některé přečiny se trestají ihned a bez varování - FLOOD, těžké urážení určitých specifických osob (úmyslně neříkám kterých - správci budou povětšinou vědět o koho jde), vytváření mnohonásobných identit. Tyto přestupky mohou být trestány i okamžitým smazáním identity.
 4. Co je zač ten věstník akcí?
  Protože nejen internetovou komunikací živ je človek, probíhají čas od času různé srazy, sleziny a spářky sci-fistů a fantazáků. I trekkies patří do této skupiny, takže jsme se rozhodli udělat jakýsi věstník, kde najdete odkazy na takové chystané, ale i probíhající a uběhlé akce.
  Můžete se dokonce na podobné akce i "přihlásit", aby případní další uživatelé StarNetu věděli, s kým se na takové akci mohou sejít (a komu se vyhnout). (POZOR! TO NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S OPRAVDOVÝM PŘIHLÁŠENÍM - to jenom pro hrubou informaci, kolik lidí ze StarNetu tam bude. Skutečně přihlásit se musíte způsobem, který vám nabízejí organizátoři této akce. Vyjímkou jsou případy například menších slezin, kde jejich organizátoři potřebují pouze zhruba vědět, kolik místa mají zajistit v hospodě.)
  Ve většině případů zde můžete najít i odkazy na zajímavé adresy, kde najdete podrobnější informace nebo třeba fotky z těchto akcí. Zvláště poslední jmenované se hodí, protože odkazy na akce zůstávají i po jejich ukončení.
 5. Jak je to s mazáním vlastních příspěvků?
  Toto je jedno z nejožehavějších témat - někdy řeknete něco, čeho později litujete. Nakonec jsme se ho rozhodli vyřešit kompromisem. Můžete mazat své vlastní příspěvky, pokud na ně ještě nikdo nereagoval - tj. pokud není některý příspěvek nad tím vaším. Tím snad omezíme dvojité příspěvky a příspěvky, které si po sobě nečtete a vzápětí po odeslání v nich najdete hrubku...
  Další možností, jak smazat příspěvek je požádat SPRÁVCE DANÉHO FÓRA. (Ne správce tématu - ten s tím nechce mít nic společného.) Správce rozhodne, zda toto smazání má opravněné důvody (například někdo již něco napsal, ale nereagoval přitom na vás) a případně vás příspěvek smaže.
 6. Mohl byste prosím shrnout, na co musím jako správce fóra dávat pozor a jaké má povinnosti?
  • Správce fóra maže off-topic příspěvky. Pokud je dané téma zajímavé, proč ho nepřesunout do vlastního fóra...
  • Správce maže zdvojené příspěvky.
  • Správce maže příspěvky, které ruší formátování StarNetu! To jest obrázky příliš velké na to, aby se vešly do vyhrazeného prostoru při rozlišení 800x600 - používejte thumnaily. Nebo například slova složená ze stovky "a" s koncovkou "rgh". Tyto příspěvky musí správce smazat i kdyby zbytek příspěvku dosahoval kvality Platóna. Pokud bude příspěvek obsahovat důležité informace nebo to bude klíčová reakce v diskusi - může správce tento příspěvek "opastovat" (napsat svým jménem) a viditelně na něm označit autora.
  • Předpokládá se, že si správce bude dávat pozor na obsah svého fóra - tj. bude ho kontrolovat minimálně jednou za dva dny (víkendy nejsou až takový problém). Správce tématu může udělat mnoho práce za něj, ale není to jeho povinnost.
 7. Jaké tagy mohu používat v příspěvcích?
  Můžete používat následující tagy:
  BR, P, B, I, IMG, A, UL, LI, OL, SMALL, BIG, U, FONT, SUP, SUB, STRIKE
 8. A co diakritika?
  Obecně by nemělo vadit, když budete psát s diakritikou ve win-1250, nicméně raději pište bez diakritiky. Na případné žádosti o opravení diakritiky ve vašich příspěvcích nebudu já ani ostatní správci reagovat.
 9. Co znamená to N/A u některých odkazů?
  Je to anglická zkratka Not Available "Není k dispozici". Tato zkratka je u funkcí, které jsou ve fázi testování nebo se chystají. Postupem času vymizí.
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ ]
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o