Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   ARCHÍV FÓR

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

ARCHÍV=> Star Trek Into Harkness

Spravuje: Yakuzza
Počet příspěvků: 132
Star Trek Into Darkness - pro ty, co film viděli před CZ premiérou


Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 6 - 25 / 132Starší   Nejstarší

Yakuzza - 27. květen 2014 21:05sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Razer: Já si hlavně nedovedu představit, co bude za 60 let "in".
Razer - 27. květen 2014 18:39sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Asi se budu opakovat, ale na tak polovinu TOS se "dá dívat" i dnes po 50-60 letech. U nu-treků si skutečně NEDOVEDU představit, že to za 60 let bude jakkoli koukatelné.

Jinak sem dalek G.R. opěvovat, hlavně ona Zakázaná planeta a její "vykrádačka" mi celkem před lety otevřela oči, ale zároveň je dost nefér ho upozaďovat. Nemusel to být on kdo vymýšlel konkrétní věci, ale byl to on, kdo ten koncept/seriál prosadil - a v zhledem k tomu, že to byl "jen" jakýsi pilot letadla je to výkon o to obdivuhodnější.
Telemachus Rhade - 27. květen 2014 16:11sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Damar: Mno, ono to souvisí s tím, že už roku 2000 všichni říkají, že chtějí Bryana Singera za režiséra Treku. Teď po dalších jeho X-Menech ta vlna zase sílí :) Třeba to za čtyři roky napopáté už vyjde :)
Damar - 27. květen 2014 15:33sipka
ZAMĚŘIT
Damar
Ja stále dúfam, že niekto ešte v budúcnosti nejaký inteligentý Star Trek natočí. Samozrejme je mi jasné, že pokiaľ fim zarába, producenti sa môžu na niečo ako scenár, ktorý by dával zmysel, vykašľať, ale keď sa to dá urobiť v nových X Menoch, snáď sa ešte dočkáme...
Mirak - 27. květen 2014 15:27sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Imo jsou nektere epizody TOSky naprosto totoznym zpusobem prvoplanove jako nove filmy. Trendy jsou samozrejme poplatne dobe a rozpoctu. A to je vec, ktera se o tng ani o ds9 rict neda.
Telemachus Rhade - 27. květen 2014 14:46sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Takhle - Pokud bereme nuTrek čistě jako remake TOSky, tak pak si to s ní v ničem nezadá. Stupidní je to úplně stejně. (čest výjimkám) Spíš mě štve ten přístup, kdy můžeme nynější Trek srovnávat s Transformers 3. A to není jen Abramsova vina - za to může vedení Viacomu.

Roddenberry přínosem určitě nebyl, ale vadí mi fakt, že nuTrek kálí na geniální lidi typu Michael Piller, Ira Steve Behr, Mike Vejar, Nick Meyer, Peter Lauritson, René Echevarria, Harve Bennett, etc...
Mvek - 27. květen 2014 13:25sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Nejde přemýšlet o tom, jestli to uráží Roddenberryho, pokud člověk přistupuje k novým filmům tak nějak chladně, že je to sračka, ale co...

Já si k novým filmům našel postoj, že se bavím tím, jak se může alternativní linie pomrvit, aniž by z ní vznikl zrcadlový vesmír. Pak se bavím tím, když Pike zprdne Kirka, který si to zaslouží, a považuji to za nejsvětlejší moment filmu.
Možná ten film vnímám podobně jinak, jako když mnohí lidé u 7 statečných vidí Calderu jako kladného hrdinu.
Razer - 27. květen 2014 13:00sipka
ZAMĚŘIT
Razer
https://www.youtube.com/watch?v=t51PkKc5l1Q
Razer - 27. květen 2014 12:54sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Yakuzza: Tam už to jaksi dopadlo ,D
Yakuzza - 27. květen 2014 12:35sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Jenom se bojím, že se Star Wars to dopadne podobně :(
Yakuzza - 27. květen 2014 12:11sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
TelemachusRhade: Však já taky určitě netvrdím, že Nemesis nebo Star Trek 2009 jsou bůhvíjak dobré. Co se těch knížek týče, nevím, prostě mi to nesedí. Rozhodně si ale chci přečíst Smrt v zimě, tak třeba změním názor.

Razer: No však jo, říkal jsem, že Roddenberry dal Star Treku život, tím jsem myslel pochopitelně TOSku :) Ale na TOSce tady s výjimkou Mveka nikdo nijak zvlášť neujíždíme, čímž jsem chtěl samozřejmě narážet na TNG+ pokračování.
Razer - 27. květen 2014 12:01sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Yakuzza: No píšeš, že ST vytvořilo mnoho jiných a role GR je marginální.

Já říkám, že pokud jde o TOS (případně jakékoli pokusy o remaky) není to pravda a G.R. tam hrál zásadní roli. Mohl různé věci vykráct třeba z té Zakázané planety, scénáře nepsal sám atd. ale zásadě to byl skutečně on kdo dal věci do pohybu.

Zároveň říkám, že co se týče TNG, DS9 tam už máš pravdu mnohem víc.
Telemachus Rhade - 27. květen 2014 11:59sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Yakuzza: Souhlasím. I když si za sebe myslím, že teda Nemesis, ST09 a STID si vlastně moc nezadají. Nekonečnou nudu vystřídalo plytké pojedí a následně trapnost.

Knižní pokračování po Nemesis je supr, kdyby tady vycházelo jak mělo, protože po Nem. je Smrt v zima a teprve po ní Titan. A ta Picardova linie je prostě lepší, komornější.
Yakuzza - 27. květen 2014 11:54sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Pozemstan:
nový ST se od předchozího bohužel do značné míry sám odstřihl...

Proč bohužel? Já to vidím opačně, je to pěkné oddělení zrna od plev :)

Razer:
No pokud jde ro rešitizaci TOSky tak na místě je, až začnou rešitovat TNG, DS9 tak budeš mít pravdu.

To jsem nepochopil.

Razer - 27. květen 2014 11:42sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Yakuzza: "Nějaké plakání nad pošlapáváním Roddenberryho odkazu taky není zrovna na místě"

No pokud jde ro rešitizaci TOSky tak na místě je, až začnou rešitovat TNG, DS9 tak budeš mít pravdu.


Věcem jako domrvení SW, absenci FPSek, Strategií atd. atd. atd. se víceméně směju, ale vyložené parodizaci ST teda ne a budu jak kolovrátek pořád všude říkat, že je to šit šitů. Ty filmy nejsou ani tak "špatné", ale jak sám píšeš trapné a to záměrně.
Pozemstan - 27. květen 2014 11:25sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Yakuzza: "Trapnosti jako umírající a znovuvzkříšený Kirk, to snad ani nemá cenu komentovat, jsem rád, že jsem zrovna tohle viděl jenom jednou."

Zrovna scéna s umírajícím Kirkem, u které jsem chtěl při prvním zhlédnutí vyskočit ze židle, na druhý "pokus", při vědomí toho, že se svým způsobem snad snažili o poctu ST II, už na mě nepůsobila tak strašně. -) Ale je to zajímavý pohled. Samozřejmě, nový ST se od předchozího bohužel do značné míry sám odstřihl...
Yakuzza - 27. květen 2014 11:16sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Včera jsem si pustil Star Trek Into Darkness, konkrétně potřetí. Podobně jako podruhé jsem jej nedokoukal. Zjistil jsem, že kdybych měl ten film popsat nějak stručně a výstižně, řekl bych, že je jednoduše trapný. Když se vysílala Enterprise, měl jsem pocit, že narážky na TOSku jsou tam až moc na sílu. Star Trek Into Darkness je ale úplně jiná liga. Ten film se skládá vpodstatě jenom z 1) trapně naaranžovaných narážek na původní Trek a 2) děsně hloupého humoru a levných situačních scének. Trapnosti jako umírající a znovuvzkříšený Kirk, to snad ani nemá cenu komentovat, jsem rád, že jsem zrovna tohle viděl jenom jednou.

Víc komentářů si ten film snad ani nezaslouží, to by bylo kopání do vozíčkáře. Nijak mě ale neuráží, ani mě nepřekvapuje, že to takhle natočili, protože když se podívám, jaké sračky Hollywood generuje, nepřekvapuje mě, že došlo i na Star Trek. Ono to asi ani nebude lepší, ale taková je prostě doba. Srovnám-li třeba nejoblíbenější kousky DS9 a tenhle film, to se opravdu nedá brát jako stejný svět a fenomén.

Nějaké plakání nad pošlapáváním Roddenberryho odkazu taky není zrovna na místě, protože Roddenberry sice dal Star Treku život, ale z globálního hlediska jeho přínos není zrovna to, proč Star Trek vlastně máme rádi.

Zjistil jsem, že Star Trek pro mě končí finálem DS9, resp. Voyageru (které bylo později, ale není pro univerzum tak podstatné) a filmem Nemesis. Knižní pokračování mě nezajímají, např. první Titan se mi dost nelíbil. Částečně bych do toho zařadil i první Abramsův Star Trek, protože ten není až tak strašlivě hloupý jako STID a přiznám se, že se mi na něj docela dobře kouká. Tam jsem ještě jakýsi ten Star Trek "spirit" trochu cítil.

Takže zhruba tak. Jsem rád za tu hromadu Star Treku, kterou máme a ta je pro mě podstatná. Ať si Abrams a všichni zlí roboti natáčejí, co chtějí, společenská měřítka na kvalitní kinematografii už jsou tak dole, že to Treku ublížit nemůže.

Napadlo mě ale, že by mohlo být hodně zajímavé, kdyby vznikl nový Star Trek seriál z produkce HBO, protože ta mi přijde v současné době přijde jako takový ostrov relativní kvality.
Zephram - 25. květen 2014 09:24sipka
ZAMĚŘIT
Zephram
Razer:
Ideálně bez skafandru. V této souvislosti je ovšem docela škoda, že Genův popel (tedy jeho část) už sestoupil z orbity.

I když vhodná příležitost pro JJovo dupání se blíží:
Another flight to launch more of his ashes into deep space along with those of Majel (Barrett) Roddenberry, his widow who died in 2008, is planned for launch in 2014.

Razer - 19. květen 2014 12:32sipka
ZAMĚŘIT
Razer
TelemachusRhade: Ať je tam pro mě za mě, třeba scéna kde JJ sere na Genův hrob a dupe po tom...
Telemachus Rhade - 19. květen 2014 09:50sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
FIRST LOOK: The Q Gambit, Part 2

Tak nuTrek už semílá i DS9.

Nejnovější   Novější 6 - 25 / 132Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV ]


Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o