Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Původní Star Trek (TOS & TAS)

Spravuje: Mvek
Počet příspěvků: 7267
Tématem tohoto fóra je vše týkající se seriálů: Odkazy:

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 72 - 91 / 7267Starší   Nejstarší

Mvek - 08. říjen 2016 15:13sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
M'Ress v podání Majel R. zní strašně úchylně, její pokusy o předení fakt nefungují a netuším, proč když skoro v každé druhé replice končí slovem "sir", tak nemůže to r protáhnout do předení, když v podstatě podobný zvuk dělá.

Nicméně TASka je první ST, který přišel s bezpečnostními pásy. Konkrétně v Once Upon a Planet, tedy epizodě vracející se na planetu ze Shore Leave. Když jim vypadne umělá gravitace, připoutají se.
Mirak - 02. říjen 2016 01:02sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Zkus to inzerovat na odkazu, který sem dával Telemachus. Nejlíp asi uděláš, když to nafotíš a fotky nahraješ třeba sem http://imageshack.cz/

Pokud jsou to originály, tak by to teoreticky pro někoho sběratelskou hodnotu mít mohlo, ale konkrétně zde na fóru (kde je nás pár) se obávám, že zájemce mít nebudeš, ale třeba se mýlím :)
MGL - 02. říjen 2016 00:49sipka
ZAMĚŘIT
MGL
OK, co všechno chcete vypsat? Pro Vás asi blbá otázka. Můj muž tvrdí, že má kompletní série. Teď mám např před sebou box 3 VHS Star Trek The next generation Continuum ( Hide&Q; Q-Who; Deja Q;Qpid; True Q; Tapestry), myslím že 1994.
Telemachus Rhade - 01. říjen 2016 23:44sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
mám VHS Star Trek, originál v Aj.

Yakuzzo? :-)

Telemachus Rhade - 01. říjen 2016 23:43sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
MGL: Zdravím, ideálně tady.
MGL - 01. říjen 2016 22:14sipka
ZAMĚŘIT
MGL
Dobrý den, mám VHS Star Trek, originál v Aj. Neporadili byste mi, jestli je o VHS zájem a kde je možné je prodat? Děkuji M
Mvek - 28. září 2016 21:41sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
A jo, krátký formát tomu škodí hrozně. A už jsme narazili i na fakt strašnou epizodu (Infitine Vulcan).
Mvek - 28. září 2016 21:39sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Yakuzza:
Vim, ze v TOSce to je lautr to same

Tak to pozor! V TOSce se ti sice pár motivů opakuje víckrát a jsou tak výrazné, že si toho všimneš, ale jinak je to stejně jako v jiných ST, je tam mnoho originálních motivů, které právě jsou tak nevýrazné, že si to neuvědomíš. Až díky OST to zjistíš. To by taky na tu TOSku nebyl potřeba soundtrack o asi 3 nebo ještě více discích:-).

V TASce je to extrém, navíc, jak nám ukázali tuším Oktani, nebo jen Kubol, některý z motivů byl i v animovaném Batmanovi a Robinovi od stejného studia.
Yakuzza - 28. září 2016 19:05sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Pustil jsem si prvni dva dily TASky a predevsim souhlas s Mvekem v tom, ze originalni zneni tomu dava uplne jiny rozmer.

Ale i tak, zadna slava to neni. Pribehum dost skodi dvacetiminutovy format epizody, je to kolikrat desne zbrkle.

Potom, chyby v animacich. Hrozne mi vadi, ze postavy nemaji belmo, ale oci v barve kuze. Pusobi to celkove dost odflaknute ("life-support belty" generujici ochrannou "auru" jsou kolikrat nakreslene, jak kdybych to delal ozraly ja, totalne krive, apod.) a recyklace zaberu je hodne daleko za carou.

Libi se mi hudebne uvodni znelka, a to hodne. Enterprise letici totalne krive uz bohuzel mene. V serialu hudba budiz, ale zase, jsou to tak ctyri motivy, ktere se toci porad dokola, coz dokaze byt uz po par minutach vzhledem k jejich vyraznosti dost otravne. Vim, ze v TOSce to je lautr to same, ale v tomhle kratsim formatu to vyzni o milion procent vic.
Telemachus Rhade - 27. září 2016 15:39sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
:-)
Yakuzza - 27. září 2016 15:36sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Hmm... kdyby to bylo na VHS, tak do toho jdu, ale totok ne.
Telemachus Rhade - 27. září 2016 15:10sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Předobjednávka TAS bluray spuštěna. Vyjde 15. listopadu.

Star Trek Animated: Animated Adv of Gene [Blu-ray]
Mirak - 19. září 2016 23:39sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Ono je to fuk, kreslený nebo hraný, v obojím je nesmyslů tak nějak stejně.
Mvek - 19. září 2016 23:23sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
O tom samozřejmě vím (ono jsem měl na TASku i přednášku).

A abyste si nemysleli, já mám srovnání, paralelně na střídačku z krátkých věcí sjíždíme Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka z 1971. Tam je taky spousta grafických chyb, ale taková bota jako opakovaně mizející hlavní postava tam fakt nejsou.
Mirak - 19. září 2016 23:20sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Nejvíc cool byli růžoví Tribblové :)
Telemachus Rhade - 19. září 2016 23:13sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Přičti k tomu ještě barvoslepost režiséra ;)
Mvek - 19. září 2016 22:59sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Každopádně doposud jsem si myslel, že se hlavně šetřilo, teď už tohle beru jako utvrzení v tom, že na to mnozí s*ali úplně, jak kdyby dělali Teletubbies.
Mvek - 19. září 2016 22:59sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak: Příležitostné, ne aby tam zásadní, občas mluvící, postava chyběla každý druhý záběr asi šestkrát za sebou.
Mirak - 19. září 2016 22:52sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek: Obrazové chyby v animovaných seriálech bývají strašně často, obzvlášť v těchhle starých. Imho nemá vůbec smysl to nějakým způsobem vypichovat.
Mvek - 19. září 2016 21:33sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jinak tedy:

Beyond the Farthest Star
Standardní epizoda o fenoménu. Jen zázračný Spock, který během chvilky umí vyvolat a přeložit sdělení z lodního deníku miliony let staré lodi, pobavil.

Yesteryear
Ano, tohle je na dobré úrovni. Psala to tedy D. C. Fontana. Sice tu máme "zase" časový paradox, ale v té době to zas tak moc "zase" není. Chápu, že to do kánonu v podstatě patří. Jinak Dáša říkala, že poznala nějaké reálie (ona na rozdíl ode mě už četla Crucible: Spock). Na druhou stranu autor Crucible se prý do celé trilogie pokusil propašovat nějakou narážku ze všech epizod TOS a právě snad i TAS, takže nejen "kánonu".

One of our Planets is Missing
Škoda, že jsme tu v podstatě už měli amébu i požírač planet a tohle je obojí dohromady. Nebýt tamtěch dvou epizod, byla by tahle zajímavější. Spock s roztaženýma rukam a v pokusu kontaktovat vědomí mraku je komický. A přenášení antihmoty do gondol je také vtipné, ale za nějaké to vysvětlení pro děti a vůbec tuhle "vědu" bod k dobru. Obrazové blbé chyby jsem zmínil v předchozím příspěvku.

Nejnovější   Novější 72 - 91 / 7267Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o