Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Původní Star Trek (TOS & TAS)

Spravuje: Mvek
Počet příspěvků: 7326
Tématem tohoto fóra je vše týkající se seriálů: Odkazy:

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 114 - 133 / 7326Starší   Nejstarší

Mirak - 11. listopad 2017 10:49sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
George Takei Accused of Sexually Assaulting Former Model in 1981
Mvek - 02. listopad 2017 21:35sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Všechny možné bojové kreace z TOSky v musicvideu: Kung-fu Fighting (YouTube)
Telemachus Rhade - 29. říjen 2017 12:03sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Star Trek - Hawaii 5-O Style

Původní ST, původní 5-0.
MickTheMage - 20. srpen 2017 12:59sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Pozemstan: Jo, nejak podobne to mam aj ja, co sa tyka TOSky. Bratislava a okolie totiz pred 89 mala tiez celkom slusny prijem ORF :) Ostatne k tomu sa viaze aj moje dokola opakovane: dlho som nevedel, ze je to Star Trek, az do momentu ked som o par rokov neskor videl niekde u nas clanok s obrazkami. Pozeram na to, jej ved to poznam, to je Raumschiff Enterprise :)

Ono ked tak nad tym uvazujem, tak ORF vdacim za svoj zakladny prehlad legendarnych 80s serialov - cez Knight Ridera, A-Team, Battlestar Galacticu (myslim) a aj 60tkoveho Batmana (ktoreho som ako decko zral :)).
Mirak - 20. srpen 2017 12:25sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Pozemstan: Však jsem se podpořil tvou argumentaci :)
Pozemstan - 20. srpen 2017 12:13sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mirak: Ano, vždyť to níže zmiňuji. V Západním Německu měla TOS premiéru roku 1972, v Rakousku 1973.
Mirak - 20. srpen 2017 12:05sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Pozemstan: Otec sledoval TOS jako dítě na nějaké německé nebo rakouské stanici a muselo to být někdy v první polovině 70. let.
Pozemstan - 20. srpen 2017 12:02sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Po Mirakově příspěveku 288476 ve fóru o ST knihách jsem si uvědomil, že se fenomén ST, který měl i v USA zprvu nejistou pozici a prosadil se až při repríze na jiných kanálech v 70. letech, vlastně šířil do světa, včetně anglofonních zemí, s odstupem, i přes absenci železné opony někde až v 80. letech (Francie), viz např. tento neúplný přehled dat prvního (a opakovaného) vysílání TOS v různých zemích. Diváci si tedy ve vzpomínkách TOS většinou spojí až s pozdější dobou, nebude patřit k jejich autentickým prožitkům z 60. let, jak jsem si dosud myslel. (Třeba (západo)německý manžel sestřenice, který o ST z dětství ví, mohl TOS sledovat až od roku 1972 jako starší teenager...) Přesto ale ani pozdější vysílání zjevně ještě nemělo takový odstup, aby byla TOS od začátku považována za "retro" záležitost (což samozřejmě mnohými není ani dnes). Když třeba před lety psala Diegina, že sledovala jako malé dítě TOS začátkem 80. let na rakouské televizi (prý před rokem 1989 dostupné pro velkou část Jižní Moravy), uplynulo od německé a rakouské premiéry jen asi deset let. První čeští trekkies v čele s Praotcem (který ale sám tuším ST viděl později) za světem i přes bariéru režimu až zas tolik nezaostávali...
Yakuzza - 28. červenec 2017 19:27sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
-- V rámci nárazového cyklu náhodně vygenerovaných čísel sezóny a epizody pro všechny ST seriály. Tentokrát 3 a 18. --

3x18 - The Lights of Zetar
- Měl jsem pocit, že jsem tu epizodu viděl poprvé.
- Až na pár logických a strategických WTF momentů ale docela koukatelné. Ve výsledku to bylo lepší než většina z ostatních pěti epizod.
- Scotty se tady choval jako zamilovaný idiot, což je samozřejmě pochopitelné. Méně pochopitelné bylo, že mu to Kirk bez problémů toleroval.
- Mira byla pěkná, ale jinak taková generická TOS-bitch.
- Lieutenant Mira Romaine je přidělena dočasně na Enterprise a Spock jí gratuluje k prvnímu úkolu, který plní pro Federaci. Ehm, co dělala dosud? :) Orionci? :) ("Lieutenant, may I offer my congratulations on your first assignment for the Federation?")
- Zničili základnu Memory Alpha, přišli jsme o veškerá data. Spock suše zkonstatuje, že to je tragédie pro celou Federaci, ale jinak to nikoho moc nesere :)
- Typická závěrečná humorná hláška ale pobavila. "Well, this is an Enterprise first. Dr. McCoy, Mr. Spock and Engineer Scott find themselves in complete agreement." Docela to sedlo.
Zephram - 14. březen 2017 08:35sipka
ZAMĚŘIT
Zephram
Trochu rozšířené Kobayashi Maru (pozor, 900 x 2670 pix)
Mvek - 13. prosinec 2016 00:07sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Tak námětů by tam bylo víc zajímavých. Ale to provedení je nějak strašně naivní i když si odmyslím tu výpravu a statičnost. Přijde mi to prostě dětské. A pak žádný problém, ale nebaví mě to.
Telemachus Rhade - 12. prosinec 2016 22:53sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Já myslel, že TASka je poskládaná z nepoužitých scénářů TOS. Minimálně vím určitě, že Yesteryear byla plánovaná pro 4. řadu TOS.
Mirak - 12. prosinec 2016 21:02sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
TOSka, TASka... Pokud by TOSka měla rozpočet na to, aby dokázala vyobrazit zápletky z TASky, tak se dočkámě podobných obludností. Vůbec bych mezi těma seriálama nedělal dramatický rozdíly.
Mvek - 12. prosinec 2016 20:10sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jinak jako dřív jsem ji bral víc na milost, ale ne, ta TASka mě fakt nebere. Možná až na Yesteryear a pak něco spíš pro zábavu, ale jinak zatímco na TOSku se naladit umím, na TASku ne.

A v Pirates of Orion mě zase fascinovalo, kterak Kirk mluví interkomem s McCoyem a hodí do toho i obrázek, kde McCoy stojí vedle Kirka (pravda, není stopro jasné, že to není jiný "modrý").
Telemachus Rhade - 12. říjen 2016 13:27sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
TAS: "Yesteryear" Blu-ray Screencaps
AVip - 11. říjen 2016 11:45sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Já jsem stran tohoto stylu strašně rozpolcený...
na jednu stranu je to takový klasický "šedesátkový look and feel", na straně druhé, speciálně v našich končinách tento styl značně "overstayed its welcome" a strašil tu pomalu do ranných 90. let, protože je poměrně levný, co si budeme povídat.

Jestliže ještě 50. léta měla na obalech knih téměř "fotorealistické malby", tak 60. léta se právě vyznačovala stylem tímto (což zvláště u reedic věcí z 50. let vedlo k téměř dadaistickým kombinacím), ale zatímco na západě tahle móda přišla a zase odešla, na východě vydržela...
Yakuzza - 11. říjen 2016 11:25sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Narazil jsem na zajimavou publikaci - Star Trek: The Art Of Juan OrtizMvek - 08. říjen 2016 15:13sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
M'Ress v podání Majel R. zní strašně úchylně, její pokusy o předení fakt nefungují a netuším, proč když skoro v každé druhé replice končí slovem "sir", tak nemůže to r protáhnout do předení, když v podstatě podobný zvuk dělá.

Nicméně TASka je první ST, který přišel s bezpečnostními pásy. Konkrétně v Once Upon a Planet, tedy epizodě vracející se na planetu ze Shore Leave. Když jim vypadne umělá gravitace, připoutají se.
Mirak - 02. říjen 2016 01:02sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Zkus to inzerovat na odkazu, který sem dával Telemachus. Nejlíp asi uděláš, když to nafotíš a fotky nahraješ třeba sem http://imageshack.cz/

Pokud jsou to originály, tak by to teoreticky pro někoho sběratelskou hodnotu mít mohlo, ale konkrétně zde na fóru (kde je nás pár) se obávám, že zájemce mít nebudeš, ale třeba se mýlím :)
MGL - 02. říjen 2016 00:49sipka
ZAMĚŘIT
MGL
OK, co všechno chcete vypsat? Pro Vás asi blbá otázka. Můj muž tvrdí, že má kompletní série. Teď mám např před sebou box 3 VHS Star Trek The next generation Continuum ( Hide&Q; Q-Who; Deja Q;Qpid; True Q; Tapestry), myslím že 1994.

Nejnovější   Novější 114 - 133 / 7326Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o