Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Původní Star Trek (TOS & TAS)

Spravuje: Mvek
Počet příspěvků: 7326
Tématem tohoto fóra je vše týkající se seriálů: Odkazy:

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 99 - 118 / 7326Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 03. červen 2018 15:55sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
S.S.Enterprise: Prekladace sveho casu - ale tedy hodne v minulosti - hazely James T. Kostel a Odlesnit Kelley, cili ano, vim o tom ;)
Pozemstan - 03. červen 2018 14:34sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
S.S.Enterprise: Ono má "church" i "Kirk" (a třeba německé Kirche) totožnou etymologii, prý ze starořeckého východostředomořského "κυριακόν (δωμα) (kyriakon (dōma)). Tedy "(Dům) Páně" (v češtině opačný slovosled). -) Zajímavé je i to "doma"... -)

Teď si uvědomuji, že oslovení pána (prý nejen Pána v církvi, ale dodnes v běžné mluvě) je v řečtině "kyrie", z čehož asi vychází to "kyraikon", potažmo Kirk... -) Zajímavé souvislosti... -)
S.S.Enterprise - 03. červen 2018 14:06sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
no já k tomu dospěl tak, že sem si v seriálu The Pope, na kterej ted koukam, vsiml, ze pro kostel a cirkev pouzivaji stejne slovo "church" a tak sem hledal, jestli nemá anglictina pro kostel jeste nejake specialni slovo - podle slovniku je to "kirk"... tvoji poznámkou, že "kirk" může být i skotská cirkev se ale kruh uzavřel, protože i kirk může tedy mít oba významy...
Pozemstan - 03. červen 2018 13:34sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
S.S.Enterprise: Zajímavé, to mi nedošlo, nebo jsem to již zapomněl, i když znám finské označení kostela "kirkko" (pod vlivem germánských jazyků). Kirk též znamená "církev", kdy se jako "The Kirk" neformálně označuje dodnes Skotská církev...
S.S.Enterprise - 03. červen 2018 13:19sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Věděli jste, že slovo KIRK znamená v překladu KOSTEL?
Mvek - 15. únor 2018 16:30sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Fascinující. Že by těch pár roliček mu otevřelo cestu k filmové hudbě?:-)
Telemachus Rhade - 15. únor 2018 16:11sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Toto jsem vůbec netušil. V TOSce si 3 různé role zahrál hudební skladatel Basil Poledouris

Basil Poledouris on STAR TREK
Pozemstan - 11. prosinec 2017 21:32sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade: "Jen je teda zvláštní, že jim slouží i extra zkušená posádka"
To, že jsou instruktory ti nejzkušenější, ale není až tak překvapivé, i když je fakt, že tady role některých z nich není úplně jasná, když jde spíše o hodnotitele, inspektory, ale kromě Kirka se přímo účastní i testu Kobayashi Maru...
Telemachus Rhade - 11. prosinec 2017 21:03sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
je už považovaná za vysloužilou i přes nedávný refit.

TMP 2273
TWoK 2285 - tady už je považovaná za vysloužilou a celkem právem. Taky slouží kadetům na cvičné lety. (Jen je teda zvláštní, že jim slouží i extra zkušená posádka, ale OK :) )

Nicméně druhou pětiletku (po TMP) odsloužila ještě coby vlajková.
AVip - 09. prosinec 2017 10:36sipka
ZAMĚŘIT
AVip
On se ten refit taky nemusí úplně povést...
nehledě na to, že některé bojové poškození strukturální integrity trupu může být v praxi neopravitelné
(z reálných příkladů se mi vybavuje HMS Warspite, z celé řady důvodů - byť tedy zrovna v jejím případě byl meziválečný refit AFAIK velice povedený, ale za to byla postupně plná děr ze všech možných bitev, kterých se zúčastnila - aneb, to že přežila zásah řízenou bombou, ještě neznamenalo, že nebyla +/- zralá do šrotu - což byla mmch. obrovská škoda, ale to jdu už totálně OT).
Mvek - 09. prosinec 2017 10:16sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Nicméně na základě posledního dílu mě vlastně fascinuje, že původní Ent. je už za Kirka stará zhruba 20 let. Já vím, že mnohé bitevní lodě také přesáhly svou původní životnost o hodně. Ale tím spíš, že je to vlajková loď je to zajímavé. Na druhou stranu ano, jsem si vědom, že poté ve filmech je už považovaná za vysloužilou i přes nedávný refit.
AVip - 09. prosinec 2017 08:33sipka
ZAMĚŘIT
AVip
No, on je to dětský seriál a jeho infantilita se postupně zhoršuje... pamatuju si to z 90. let, kdy šel na Nově - zatímco první části jsou +/- OK (musíme to brát optikou doby vzniku), tak postupem doby to dost zdegenerovalo.

Co se mne týče, já bych nebyl až tak ostrý, protože je pěkných pár dalších episod, které jsou únosné (triblové, time trap, slaver weapon a další), ale postupně to šlo fakt strašně dolů...
Mirak - 08. prosinec 2017 23:05sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Jo, Yesteryear je skvělej, zbytek si vlastně ani moc nepamatuju.
Telemachus Rhade - 08. prosinec 2017 22:20sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
Yesteryear

To je v reálu jediný důvod proč brát TASku. Paradoxně jde dost možná o nejlepší díl TOSky jako takové, který by zfilmovaný v 60. letech vypadal naprosto otřesně :)
Mvek - 08. prosinec 2017 21:18sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Musím přehodnotit svůj názor na TAS. Po druhém (některé díly potřetí) zhlédnutí mi přijde příliš dětská a divná. Vyzdvihl bych z ní doslova 3-4 epizody. Tedy Yesteryear, Magicks of Megas-Tu (ale opět s dětským nádechem), Eye of the Beholder a nevím, možná Tribbly jako oddychovou epizodu. Možná Mudda. Vše ostatní mi přijde podivné i námětově.
Mirak - 11. listopad 2017 10:49sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
George Takei Accused of Sexually Assaulting Former Model in 1981
Mvek - 02. listopad 2017 21:35sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Všechny možné bojové kreace z TOSky v musicvideu: Kung-fu Fighting (YouTube)
Telemachus Rhade - 29. říjen 2017 12:03sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Star Trek - Hawaii 5-O Style

Původní ST, původní 5-0.
MickTheMage - 20. srpen 2017 12:59sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Pozemstan: Jo, nejak podobne to mam aj ja, co sa tyka TOSky. Bratislava a okolie totiz pred 89 mala tiez celkom slusny prijem ORF :) Ostatne k tomu sa viaze aj moje dokola opakovane: dlho som nevedel, ze je to Star Trek, az do momentu ked som o par rokov neskor videl niekde u nas clanok s obrazkami. Pozeram na to, jej ved to poznam, to je Raumschiff Enterprise :)

Ono ked tak nad tym uvazujem, tak ORF vdacim za svoj zakladny prehlad legendarnych 80s serialov - cez Knight Ridera, A-Team, Battlestar Galacticu (myslim) a aj 60tkoveho Batmana (ktoreho som ako decko zral :)).
Mirak - 20. srpen 2017 12:25sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Pozemstan: Však jsem se podpořil tvou argumentaci :)

Nejnovější   Novější 99 - 118 / 7326Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o