Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Původní Star Trek (TOS & TAS)

Spravuje: Mvek
Počet příspěvků: 7335
Tématem tohoto fóra je vše týkající se seriálů: Odkazy:

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 2 - 21 / 7335Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 08. květen 2026 16:19sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike:
Myslíš to tak, že Discovery ji sesadila, když započítáš i název seriálu?

To je pravda – to mě ani nenapadlo – ale myšleno je to tak, že se takto dlouhému názvu dlouho nikdo ani nepřiblížil, až ho nakonec Discovery málem vyrovnala.
kapitan Pike - 08. květen 2026 10:07sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Plus toto jsem moc nepochopil: "S padesáti znaky včetně mezer je tento název epizody nejdelším ze všech. Až 8. října 2017 se ji z pomyslného trůnu pokusila sesadila Discovery 1.04 "The Butchers Knife Cares Not for the Lamb's Cry", ale ta má "pouhých" 47 znaků."

Myslíš to tak, že Discovery ji sesadila, když započítáš i název seriálu?
AVip - 07. květen 2026 06:34sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Kdysi se přece někdo nechal slyšet, že 3. sezóna měla dobrý rozpočet...
pro rozhlasový seriál. :-)
Telemachus Rhade - 06. květen 2026 22:22sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike: Vavro tam něčemu dal i 4, ale jinak jo - za nás oba je to asi nejhorší řada všeho Treku; když nepočítám Disco S1. I následující TASka je dost příjemné zlepšení :)
kapitan Pike - 06. květen 2026 20:54sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Star Trek.CZ: Nejvyšší hodnocení 3/5? Přemýšlím, že jestli je třetí řada TOSky opravdu tak špatná.
Star Trek.CZ - 06. květen 2026 17:22sipka
ZAMĚŘIT
Star Trek.CZ
Popisky a hodnocení epizod TOS – 3. řada: Volnoběh…
Star Trek.CZ - 16. leden 2026 09:29sipka
ZAMĚŘIT
Star Trek.CZ
Popisky a hodnocení epizod TOS – 2. řada: Hit & Miss

Komu se nelíbí nový Trek, je tu pro něj vždy ten starý ;) Pojďte si s námi připomenout druhou řadu TOSky, která skrývá mnoho pokladů... 😍 Jsou tu Klingoni, androidy, tribblové, Sarek, různí bohové, spoustu tvorů z jiné galaxie a taky čarodějnice :) Nezapomeňte epizody i ohodnotit!
Star Trek.CZ - 16. prosinec 2025 13:29sipka
ZAMĚŘIT
Star Trek.CZ
Popisky a hodnocení epizod TOS – 1. řada: Klasika, která neomrzí

Chtěli jste si na vánoce zopakovat TOSku? Už nemusíte, udělali jsme to za vás! Startuje megaprojekt popisků a hodnocení epizod – 2 úhly pohledu, zajímavosti, divácké hodnocení, o čem to je, obrázky... Pojďte si připomenout ikonické epizody, hodnoťte je a hlasujte i o tu nejlepší z celých třiceti ;)
Telemachus Rhade - 19. květen 2024 14:17sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Spock18: Navíc je to celé takové podivně ploché, že se blbě vlastně poslouchá i ten podkres.
Spock18 - 19. květen 2024 00:36sipka
ZAMĚŘIT
Spock18
Je mi líto, ale dabing TOSky a filmů s TOS posádkou je neakceptovatelný. Výběr herců je katastrofa.
kapitan Pike - 16. leden 2024 22:12sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Pustil jsem si Where No Man Has Gone Before a přišlo mi to o dost lepší. Ale možná už jsem si zvykl nebo se projevila i vyšší kvalita epizody :-)
anubis - 16. leden 2024 19:03sipka
ZAMĚŘIT
anubis
Již je znám nový dabing všech tří řad
kapitan Pike - 13. leden 2024 14:49sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Né, to je fakt strašný :-D
Telemachus Rhade - 13. leden 2024 14:26sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Na SkyShow je česky Manévrh s Kormobitem. Ne, Spock není Zbyšek Horák :-)

Tenhle dabing vypadá na to, že kdo šel zrovna okolo, daboval :-D
S.S.Enterprise - 08. říjen 2023 18:12sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Telemachus Rhade: Jako kdybys popisoval stav českého úřednického aparátu....
AVip - 08. říjen 2023 08:53sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Já bych to přirovnal k rozdílu mezi opravdovým abstraktním umělcem a pseudouměleckým mazalem - obrazy obou na první pohled vypadají jako nesrozumitelná změť, ale ten první umí čas od času překvapit pozitivně.
Ten druhý překvapí jen negativně.

A to je v kostce současný stav ST - protože ten je bohužel v rukou těch druhých.
Telemachus Rhade - 07. říjen 2023 21:28sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Jak píše AVip. Star Trek je aktuálně v pasti nového vedení Paramount Global. Já na to ziram už dva roky a je mi z toho celkem smutno. Jim je ta značka úplně u zadele. To, že jsem defacto zarazil knižní edici není proto, že by mě to snad přestalo bavit :) Z každého mailu, pokud vůbec zareagují, čiší naprostá neznalost. Musím jim i říkat, či obličej je na obálce, aby jim mohli poslat prachy.

Koncepce nula - jediný seriál, co má hlavu a patu, spoléhá vší silou na prinejlepsim průměrného scénáristu Akivu Goldsmana a už druhá desetidílná řada musela spoléhat na fillery.

No a pak přijdou Very Short Treks, kde Spock tvrdí, že je to vtipné, protože mu vypadla střeva. Ne, analogie s Rockem a Mortym nesedí. A mám právě velkou obavu, že se to v blízké budoucnosti s tímhle přístupem rozpadne úplně.
Mvek - 07. říjen 2023 20:51sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
AVip: Ale já si nemyslím, že někdo od VST očekává korektnost, kánon, apod. Prostě mně to přijde jako parodie. Když něco podobného dělá Family Guy a jiní, nikomu to nevadí, maximálně se mu to nelíbí a nedívá se na to. Když to je najednou od ofic. produkce, je to o tolik horší?
AVip - 07. říjen 2023 17:20sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Dobře, tak já to přeformuluju do trochu méně politicky korektní formulace, určené zejména pro ty ze zde přítomných, kteří neumí číst (:-p):

I tomu největšímu scénáristickému mantákovi, který kdy psal cokoli pro STD, bylo jasné, že se to bude muset aspoň nějak začlenit do existujícího ST.

Very Sort Treks ovšem oficiální nejsou - a jak se ukazuje, zmetkům, co tč. mají ST na starosti, je ST a jeho vnitřní konzistence i po šesti letech naprosto u prdele.

Je to takhle srozumitelnější, nebo mám přejít na kompletní koprolálii?
Mvek - 07. říjen 2023 12:11sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
AVip: Ale no tak, to už zavání stockholmským syndromem. Něco okecáš a tucet věcí dost těžko a to i v druhé řadě, kde nabrali trochu soudnosti. Dál jsem se nedostal.
Protože Disco má i většinou hloupě podaný příběh. Nejde jen o reálie. Těch pár epizod, nad kterými jsme se trochu rozplývali, bylo pořád strašně povrchních jak příběh mnohé tuctové AAA počítačové střílečky.



Mě to tedy taky neuráží, je stokrát lepší, když si budou dělat srandu z toho či onoho, dělat parodii apod. v krátkých skečích, než když to pak z nedostatku vyřádění začnou cpát do regulérního kánon seriálu.

Nejnovější   Novější 2 - 21 / 7335Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o