Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Battlestar Galactica

Spravuje: Seven
Počet příspěvků: 2092


Pokud máte zbytečný peníze, můžete se z nich nechat vyždímat od organizátorů Fedconu. Společná fotka se všemi hvězdami BSG jen za pouhých 450EUR za kus. A to se vyplatí!

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2092Starší   Nejstarší

S.S.Enterprise - 13. únor 2022 11:12sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Že je RDM "silný katolík" jsem nevěděl. Pokud závěr BSG říká, že jsou lidé (diváci) i potomci Cylonů, vysvětluje tím, proč můžou někteří lidé zažívat zjevení.

No ve vztahu k seriálu to může znamenat i to, že i lidé v BSG mají z malé části "umělé" předky, aniž by o tom věděli. Tak je možné vysvětlit prezidentčiny vidiny a Baltarovo vidění Capricy.

Kobolské svitky, obsah prezidentčiných vidin a znalosti Capricy z Baltarova vidění je pak třeba hledat v minulosti:
Schválně jsem se podíval a radioaktivní postapo země je ta stejná planeta, jako Země na konci seriálu (byť prezidentka říká něco jiného a adm. Adama si to vlastně asi taky myslí). Poslední skok Galacticy byl tedy asi nějak ovlivněn singularitou a způsobil cestu zpět v čase (raptor co bombradoval Cylonskou kolonii tedy musel Kařiny koordináty znát taky a předat je zbytku flotily).

Vyplývá mi z toho tedy, že BSG se odehrává v daleké budoucnosti. 13. (cylonský) kmen musel na Zemi dorazit dlouho po té, co se naší (divácké) civilizaci podařilo dosáhnout Kobolu. Každopádně vidím prostor pro navázání nového BSG projektu.

Ale nevím, jak do toho zapadá ten starý seriál, protože hned v první epizodě tam přiletěli lidé na naší současnou Zemi. To mi nedává smysl.
AVip - 13. únor 2022 08:14sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Už jsem to tu psal před více než 10 lety... nBSG dost často chybí "finální rewrite" (a čím blíže ke konci, tím je to horší), který by dal do pucu dialogy a kde by byla šance hodně věcí prostě okecat (a to by teda byla, včetně 12 resp. 13 znamení).
"Lazy writing" at its worst, plain and simple.

A do toho tu máme seriál, který si hraje se symbolikou toho, co ukazuje na obrazovce - a zároveň si není schopen ohlídat trikaře, aby "pardon my french" něco vyloženě nepos*ali (a když už to pose*ou, tak aby si za to posypali hlavy popelem a ne, aby místo toho vynadali divákům, že měli tu drzost si toho všimnout).
Telemachus Rhade - 12. únor 2022 23:33sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Viděl jsem to celý 3x, Leoben někde v 1x07 vykecá něco ze čtvrtý řady, Maelstrom má Kara v bytě už od Kobolu, atd... Random vaty je tam všude doslova požehnaně, ale zrovna podle mě vymyslel konec jako první a pak se roubovalo a natahovalo. Ono ostatně 20 na řadu byl výmysl SyFy.
Mirak - 12. únor 2022 22:47sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Finále BSG udělalo ten kardinální zločin, který u seriálových finále nesnáším úplně nejvíc. Silně odporovalo tomu, jak se většinu času (minimálně v nejlepších pasážích) seriál prezentoval. Dokonalé finále považuju za to nejtěžší v seriálovým bizu a viděl jsem jich tak 5-6. BSG finále řadím tak na level Dextera, jako jedno z nejhorších ever (v tom "how we started, how we finished" kontextu) :)

Ani na vteřinu nevěřím tomu, že RDM takhle seriál plánoval ukončit, když vymýšlel minisérii / první řadu.

Třeba na LOST se zejména kvůli finále taky znova jen tak nepodívám, ale mám vůči němu podstatně smířlivější postoj.
Telemachus Rhade - 12. únor 2022 18:52sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
RDM je docela silný katolík a podle toho to vypadá. "Boží plán", dva (až tři) "andělé" a ovečky v marném boji proti pomíjivosti skončí jako šukací materiál pro opice. V jádru dobrý seriál, i finále má své objektivní kvality, ale to vyznění je strašlivě pitomé.
Mirak - 12. únor 2022 16:49sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Finále je to, co mě od rewatche jednoznačně odrazuje :) Už jsem toho viděl fakt tuny a máloco mělo tak strašidelný kvalitativní propad (a to teď ani neřeším fakt, že čtyřka byla slabá celkově) jako finále BSG.
S.S.Enterprise - 12. únor 2022 12:37sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Dnes jsem dokoukal 1. rewatch vč. Krve a chromu, Razoru, webizod a Plánu. Caprica byla nekoukatelná.

Seriál super, nejslabší byla druhá půlka 3. a první půlka 4. sezóny - prostě to uměle natahovali. Závěr byl trošku podivnej to ano, ale aspoň to bylo originální :)

V zásadě jsem nepochopil, jestli "znovuzrozená" Kara Thrace byla skutečná a nebo všichni jeli v nějaké kolektivní halucinaci? Ve spojení se starými svitky předpovídajícími události seriálu to celé vypadá jen na nějakou simulaci vesmíru - nakonec v posledních minutách seriálu hovoří duchové Capricy a Baltara o tom, že po nekonečném opakování složitého systému se nakonec zákonitě vyvine v něco jiného....
kapitan Pike - 17. listopad 2021 19:22sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
V Enterprise to byla zrovna jedna z těch slabších episod :-)
Pozemstan - 17. listopad 2021 19:17sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Hrál i v SG.
Seven - 17. listopad 2021 09:15sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Hrál v Enterprise :D
kapitan Pike - 09. listopad 2021 22:52sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Musel jsem se podívat, jestli hrál v původní BSG nebo v nové. Asi už by to chtělo nějaký rewatch :-)
Telemachus Rhade - 09. listopad 2021 20:03sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Dean Stockwell, ‘Quantum Leap’ Star, Dies at 85
Pozemstan - 21. listopad 2020 16:32sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Vlastně jsem to nikdy nedokoukal, i když jsem si dlouhou dobu kupoval příbalová DVD a celkem mě to bavilo. Původní seriál z přelomu 70. a 80. let jsem ještě neviděl vůbec... -)
tz - 18. listopad 2020 15:37sipka
ZAMĚŘIT
tz
Telemachus Rhade: Já vidím, že to dám podruhé a nevím, jestli se mi do toho bude ještě někdy chtít. Ten rozjezd je fakt parádní, ale už teď se obávám 3-4 série.

Jinak Plan mi přišel jako zbytečná blbost, ten opakovat nebudu. Capricu jsem ještě neviděl, možná jí konečně dám.

Mirak - 18. listopad 2020 13:47sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Capricu jsem taky neviděl
AVip - 18. listopad 2020 09:43sipka
ZAMĚŘIT
AVip
kapitan Pike: Na Capricu se příležitostně koukni, na začátku je to sice trošku zdlouhavé a viditelně se to plácá odnikud nikam, ale ve druhé polovině to nabere solidní švuňk...
a v podstatě, takhle nějak se má dělat závěr seriálu, když už nedostane další sezónu (což, objektivně nazíráno, je asi dobře).
kapitan Pike - 18. listopad 2020 09:28sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Já ještě neviděl ani Plan a Capricu. :-)
Mirak - 17. listopad 2020 23:22sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Taky jsem to viděl jen jednou, rewatch asi někdy dám, ale ten hloupý konec mám až moc v živé paměti.
Telemachus Rhade - 17. listopad 2020 22:24sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
tz: Jo tak soundtracky jsou skvělý, o tom žádná!

Nicméně je zajímavé uvědomění, že jsem to vlastně viděl celé 3x a víc asi netřeba :) Rozhodně bych kdykoli v budoucnu dal přednost Babylonu 5 například, měl-li bych se vrhnout na nějakých rewatch.
tz - 17. listopad 2020 20:48sipka
ZAMĚŘIT
tz
Dlouho jsem se chystal dát rewatch BSG a nejednou už je to 11 let, co jsem to viděl poprvé :D Tak to teď doháním. A sjíždím soundtracky :D

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2092Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o