Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Battlestar Galactica

Spravuje: Seven
Počet příspěvků: 2068


Pokud máte zbytečný peníze, můžete se z nich nechat vyždímat od organizátorů Fedconu. Společná fotka se všemi hvězdami BSG jen za pouhých 450EUR za kus. A to se vyplatí!

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 11 - 30 / 2068Starší   Nejstarší

Mvek - 03. květen 2018 18:44sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
V dokumentu z kanálu Trekyards na YouTube, kde hovořili s Andrewem Probertem o refitu Enterprise pro TMP, padlo, že vytvářel vzhled Cylonů ve staré BSG, nejprve jen helmu, pak celé tělo.
Seven - 03. květen 2018 17:59sipka
ZAMĚŘIT
Seven
to mám někde v MP3
Telemachus Rhade - 03. květen 2018 17:30sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
A trochu retra...

A New Crew in Town - BSG
Telemachus Rhade - 01. květen 2018 16:25sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tahle kauza je čím dál zajímavější :-)

Nicki Clyne now commanding NXIVM sex slaves and working at cafe in NYC
kapitan Pike - 26. duben 2018 11:10sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Telemachus Rhade: Ok, možná bych si to měl fakt znova pustit :-D
Telemachus Rhade - 26. duben 2018 10:57sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike:
byl příznakem obrovského strategického diletantství

Viz Resurrection Ship, kde neváhala rozmrdat flotilu i s Galacticou, aby získala fotky. Jak říkám, je to plně konzistentní.
kapitan Pike - 26. duben 2018 10:54sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Telemachus Rhade:
Kdy jsi naposledy viděl Pegasus?

Při premiéře.

Ale dovolím si s tebou nesouhlasit. Hned ten útok na začátku, kdy poslala stíhačky do předem připravené pasti, byl imho totálně mimo a byl příznakem obrovského strategického diletantství.
Telemachus Rhade - 26. duben 2018 10:36sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike:
Negativum je, že Cainová je tu úplně jiná postava než v The Pegasus - tady se chová jako hloupá fanatická kráva.

Kdy jsi naposledy viděl Pegasus? :-D Helena je tu velmi věrná všem předchozím epizodám ;) Dtto pro všechny, skvěle hraje Fisk!

Jinak ano, využití starých Cylonů kvituju dost, ale na druhou stranu byli už i v Minisérii a zapojení Adamy do téhle konkrétní události, zvlášť přesně v momentě skončení války, byla už jaksi... Nemám rád šroubované věci.
kapitan Pike - 26. duben 2018 10:18sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Telemachus Rhade 297753: Mně se líbí hlavně ty flashbacky z první války a využití Cylonů z původní BSG. Negativum je, že Cainová je tu úplně jiná postava než v The Pegasus - tady se chová jako hloupá fanatická kráva.
tz - 26. duben 2018 06:56sipka
ZAMĚŘIT
tz
btw. ještě si teda vybavím co se zhruba dělo v jaké sérii, ale bez očíslování netuším kdy se které epizody odehrály (a názvy už mi nic neříkají).
tz - 26. duben 2018 06:53sipka
ZAMĚŘIT
tz
No jsem na tom jako Pike, taky si to už tolik nepamatuji. Nebo respektive hlavní dějovou linii a kdo je kdo si ještě vybavím, ale co všechno se v jakých epizodách stalo už fakt ne. Taktéž sem to viděl jen jednou, hned z kraje a je pomalu načase si to připomenout :-) Pak se k těmto poznámkám vrátím:-)
Telemachus Rhade - 25. duben 2018 19:55sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
The Woman King - 4/5 - Dost zajímavé soci problémy, napínavé, logika seděla a Bruce Davison!
A Day in the Life - 4/5 - Ani na prahu smrti mu neřekla, že to není jeho :) A začínám si dost oblibovat Seelix.
Dirty Hands - 3/5 - Komunistická odysea, ve které se Adama i prezidentka chovají jako totální zmrdi. Nepříjemná epizoda.
Maelstrom - 4,5/5 - Vynikající! Zujal mě tu Rennie v rolu buď "boha" nebo podobného "anděla" jako zjevující se Baltar a Six. Půlbodík dolů za scény s její matkou, neboť teď už vím, na čem jsou založené. (viz I, Tonya)
The Son Also Rises - 2/5 - Adama sr. se opět chová jako totální idiot a Romo Lampin je hodně "za roh" postava. Nelíbilo.
Crossroads, Part I - 4/5
Crossroads, Part II - 4/5 - Motivace prezidentky nedává příliš smysl. Adama Jr. se chová dost logicky, možná předvídatelně, až toho Romo obratně využívá, ale nelze s Apollem nesouhlasit, nebo kritizovat jeho metody. Prezidentka, a většinu času i starej, jsou tu za přílišně velké pokrytce, a to nebylo třeba. Jinak v podstatě všechno beru - je to hodně dějotvorné, nemá smysl všechno rozebírat. Výběr zbylých Cylonů zcela logický a zastávám názor, že to věděli od začátku. Konec už byl přestřelený, ale Ameriku jim vyčítat nebudu - vím, že tam měla původně být otočená Antarktida. (Zoic opět bolestně chybí.)
---
Razor - 3/5 - Stephany Jacobsen byla naprosto skvělá a její postava logický mezičlánek. A kdyby se děj omezil na flashbacky a děj na Pegasus po smrti Cainové, bylo by to skvělé. Vážně nebylo potřeba zobrazovat všechno, co Fisk popsal při chlastání s Tighem. V těch nejhorších barvách mi to připomnělo Game of Thrones - bylo to napsto zbytečné! A ještě k tomu zabili Telemacha, parchanti!
Telemachus Rhade - 15. duben 2018 11:57sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike:
pro tu mám určitou slabost :-)

Kendra Shaw? :)
kapitan Pike - 15. duben 2018 09:20sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Reagoval bych, ale zjišťuji, že si BSG zase tak moc nepamatuju. Ostatně jsem ji viděl jen jednou při premiéře a nějaký komplexní rewatch jsem nikdy nedělal. Pouze jsem si několikrát pustil Razor, pro tu mám určitou slabost :-)
Telemachus Rhade - 14. duben 2018 22:55sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Taking a Break from All Your Worries - 2/5

- Ještě více řvoucí vějičku „hele, hele, protestujeme proti Guantánamu“ snad už ani nešlo vymyslet :-(
- Adama jr. chce výměnu manželek. Sam ale nesouhlasí, což přinutí Karu zpytovat své rozhodnutí, ale až teprve potom, co ji Lee seřve, že je vlastně kráva. A jděte s timhle už do prdele, kdo se na to má furt koukat :-/
- Adama sr. je zkušený mučitel!
- Laura je tu za trosku, která chce nechat Baltara minimálně upálit ve slowmotionu a pak ještě 6x znovu.
- Vynucování soucitu kvůli ospravedlnění (se) je jeden z největších televizních nešvarů ever. Nefunguje to nikde a většina postav se tou scénou ještě ztrapní. Já ani nevím, jestli ten Lauřin výlev měl být jakože hraný, nebo myšlen vážně. Debilní to ale bylo v každém případě.
- Navíc Gaeta přesně věděl, jak to všechno bylo - Baltar měl pistoli u hlavy. K dobru tu slouží to, že mu to Gaius alespoň vmetl do tváře. Laura si tu svatouškovsky hraje, že kdyby na ni Doral řval s prstem na spoušti, že se nechá zastřelit. Chjo...
- RDM se často vyjadřuje, že bez konfliktu nejde napsat TV show. Ach jak hluboce se mýlí :-/
- Stejně jako 3x09 - v momentě, kdy postavy žene jenom pomsta, stojí to rázem za starou bačkoru. Proč? Protože to náhle zčernobělá, a to je u seriálů typu BSG strašně špatně.

Tohle dosáhlo "kvalit" horších epizod VGR. K čemu mi je výborný zpracování, když je scénář sračka? :-(
Telemachus Rhade - 14. duben 2018 10:42sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Nikdo to sice nijak nekomentuje, ale tak si to odložím aspoň pro sebe; aneb nezajímá mě, že vás to nezajímá, stejně vám to řeknu :)

The Resistance - 4/5 - Ještěže tahle kratší epizoda vznikla alespoň v nějaké podobě. Nedokážu si představit, že bych v následujících dílech měl ke všem zde zúčastněným postavám a jejich jednání vztah a pochopení. V případě Jammera a Ducka je to potom epizoda vyloženě zásadní.
Occupation - 5/5 - Vynikající posun všech postav! A vyžraný Apollo :)
Precipice - 5/5 - Líbí se mi jakou roli tu dostává Boomer i Caprica Six. A je vidět, že Amíci prostě nemají historickou zkušenost s Háchou. Co si tam to hnutí odporu asi myslelo, že mohl Baltar dělat?
Exodus, Part I - 5/5
Exodus, Part II - 5/5 - Celý tenhle arc je jedna velká poctivá filmařina!
---
Collaborators - 5/5 - Opět se ta pravá podstata skrývá v detailech. Tím, že si celou situaci legálně podpořili Zareckem, tomu dodali zase další rozměr.
Torn - 5/5 - Hodně přelomový díl v mnoha ohledech.
A Measure of Salvation - 4/5 - Za větu "the virus was the exact match of one reported 3000 years ago" prostě bud dolů půjde :)
Hero - 4/5 - Zajímavý nový úhel pohledu na věc, který kupodivu dost logicky zapadá. Proč ne. Spíš mi vadí, že i při totálním nedostatku personálu vidíme Bulldoga naposledy :)
Unfinished Business [extended] - 3/5 - Starbuck je kráva, je kráva, je kráva! So say we all. Ne, držel jsem se, ale zase budu pociťovat u 3x17 až nechutnou radost. Jsem rád, že epizod rozšířili a nezaplácli tím dvojdíl. Svůj smysl to má, natočené je to skvěle, ale to, tak to vyústí, mi prostě strašně nesedí. We'll be all idiots today! :-/
The Passage - 5/5 - Hodně smutná a vynikající epka.
The Eye of Jupiter - 4/5 - Poprvé za celou dobu seriálu mi tady ucukl koutek, že jak moc je to přehnané :) Pořád velmi kvalitní, ale ten cliffhanger na konci... To už byla šroubovačka.
Rapture - 4/5 - A tady je to v podstatě to samé. Kvalitní, ale přehnané. A až tady mi nějak docvaklo, že Boomer je v tomhle seriále za O'Briena :)

Jinak teda absence VFX od ZOICu je bolestně znát - hlavně v 3x07, 11 a 12 :-/
Telemachus Rhade - 23. březen 2018 18:17sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Nejslabší období seriálu zdárně za mnou :)
Ale když u BSG hovoříme o nejslabší části, pořád je to bez problémů koukatelné ;)

Resurrection Ship, Part I - 3/5
Resurrection Ship, Part II - 3/5
Epiphanies - 3/5
Black Market - 2/5 - Galactice strašně nesedí tlačení na pilu. Kurvy, klasický černý trh a nějaké šméčko beru, ale jak tam jsou všichni OK s prodejem dětí je úplně mimo.
Scar - 2/5 - Starbuck je strašná píča!
Sacrifice - 1,5/5 - Tohle bohužel inteligencí postav konkuruje Discovery. Zatím suverénně nejhorší díl.
The Captain's Hand - 3/5 - Kevinův táta! :-D
Downloaded - 4/5 - Hodně zajímavé a Callis tu hrál neovykle dobře.
Lay Down Your Burdens, Part I - 4,5/5
Lay Down Your Burdens, Part II - 5/5 - Výtečný dvojdíl!

Celkově ale chápu, proč se dělo, co se dělo a RDM je mistr ve tvoření epizodních arků.
Telemachus Rhade - 10. březen 2018 19:15sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Ne, nedávám to, nemám na to čas. Navíc už jsme u 2x10, čili se mi 33 stejnak už sepisovat nechce, takže aspoň ve zkratce:

33 - 5/5
Water - 4/5
Bastille Day - 3,5/5
Act of Contrition - 5/5
You Can't Go Home Again - 4/5
Litmus - 4/5
Six Degrees of Separation - 3/5
Flesh and Bone - 5/5
Tigh Me Up, Tigh Me Down - 4/5
The Hand of God - 5/5
Colonial Day - 4,5/5
---
Kobol's Last Gleaming, Part I - 4/5
Kobol's Last Gleaming, Part II - 5/5
___
Scattered - 5/5
Valley of Darkness - 5/5
Fragged - 4,5/5
Resistance - 4/5
The Farm - 4/5
Home, Part I - 4/5
Home, Part II - 5/5 (drobná výtka: moc ostré nůžky - tohle mělo být delší)
---
Final Cut - 4/5
Flight of the Phoenix - 4/5
Pegasus [extended] - 2,5/5

Vyjma Six Degrees... a Pegasu se mi líbilo všechno. Prvnímu nadávám za stvoření Baltara coby komické postavy (to naštěstí opadlo) a druhému za lazy writing: Pegasus crew = all bad, Galactica crew = all good :-/ To se fakt nepodařilo. A postavy jsou tu nějak tupější - já myslím, že i ministryně školství musela vědět, že admirál stojí nad komandérem. Zvlášť, když pomáhala Adarovi. No co.

Jinak je to neskutečně kontinuální seriál! Snad v každé epizodě existuje narážka na nějaké věci příští. Ať už je to odhalení Cylonů, Kařina malůvka maelstromu v jejím bytě, Dreilide Thrace Sonata, vykecání konce seriálu, odhalení toho co je zač Baltarova šestka... Prostě mraky. Když si vzpomenu na ty sálodlouhé webové teorie... :)

Co se produkčních věcí týče - tohle je produkce snů! V žádné kategorii nejde vytknout nic! To, co s Britskou Kolumbií dokázali tady, o tom se všem ostatním vancouverským týmům může jenom zdát.

Ten seriál jsem měl rád vždycky, ale teprve teď si ho vyloženě užívám.
Seven - 05. březen 2018 13:37sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Tak jsem odkoukala znova první řadsy, takže taky nějak sepíšu.
Telemachus Rhade - 19. únor 2018 16:04sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
V 1x08 na férovku vykecali finále seriálu :-D

Už to budu muset sepsat...

Nejnovější   Novější 11 - 30 / 2068Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o