Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Ostatní SF seriály

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 4324

Blížící se události:

Památné citáty
"Copak budu dělat o volném víkendu. Už vím, podívám se znova na Torchwood." - Nikdo, nikdy
"Třetí řada Andromedy je má nejoblíbenější." - Nikdo, nikdy

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 4324Starší   Nejstarší

Pozemstan - 22. červen 2018 17:16sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade: Nechtěl jsem moc prozrazovat, ale aby nedošlo k mýlce, když jsem zmínil rok 2001, nemyslel jsem nějaké konspirační teorie ohledně 11.9. - pojetí této události v seriálu se snad neliší od oficiální historie, jen to podnítilo Finche ke stavbě Stroje ještě onen podzim. *A máme právě možnost vidět Finchovy první kroky a příklady toho, jak se jej a Nathana pokusilo asi 43 prvních verzí Stroje podvést nebo i zabít... -) Tedy záběry hořících serverů nebo nouzové likvidace notebooku politím klávesnice jsou poněkud úsměvné a "přitažené za vlasy", ale k Finchovi to asi patří... -)*

Podle popisu by mě to možná také moc nenadchlo, i když se mi často líbí příběhy, kde "je v sázce svět" (což tady přitom alespoň zprvu není pojato úplně prvoplánově) a také špionážní žánr, v tomto případě místy až ve stylu Mission Impossible, Podfukářů či superhrdinských komiksů se sci-fi prvky s vnějšími projevy podobnými mystery (to seriál sám místy sebeironizuje), byť se vše prolíná i s klasičtějšími detektivními příběhy či mafiánskými gangsterkami. Zpracování je opravdu pěkné, přičemž Finche s Reesem postupně doplní i dvě nejen vzhledově zajímavé a rozhodně nečernobíle pojaté ženské postavy.

Samozřejmě lze diskutovat o realističnosti základní premisy seriálu, skutečných možnostech a síle umělé inteligence, jakož i o přístupu některých postav k ní. V tomto je ale právě seriál sci-fi (*byť zbožštění jakkoli pokročilé a zdánlivě vševědoucí umělé inteligence ze strany vysoce inteligentních a sebevědomých lidí na mě působí hodně pochybně, ale přinejmenším u Root je to i zábavné, a jí a zejména protivníkovi - stoupencům Samaritána - to také dodává na nebezpečnosti...*). Jak jsem psal již dříve, některé postupy hlavních hrdinů je obtížné zcela schvalovat, ačkoli je omlouvají kritické okolnosti a Finch a Stroj (do začátku 4. řady s jednou výjimkou) odmítají zabíjení a v tomto duchu usměrňují i své lidi (*ne, že by oblíbená alternativa v podobě střelby do kolen byla zrovna vzorem mírumilovnosti -)*)...

Oproti třeba Discovery v PoI není až na výjimky i přes vážnost situace atmosféra tak temná, nechybí humor, u některých postav úsměv, a občas nadsázka.
Telemachus Rhade - 22. červen 2018 17:15sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tak.
S.S.Enterprise - 22. červen 2018 16:29sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Mirak:

Terra Nova byla udělaná stylem devadesátkových seriálů jako StarGate SG-1 nebo SeaQuest a byla IMHO i stejně dobrá. No a proto ale v době jejího vzniku už neměla šanci na úspěch.
Mirak - 22. červen 2018 16:19sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
No, stačila zmínka o "švihu" :)
Telemachus Rhade - 22. červen 2018 16:01sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
Dávat Terra Novu jako nějak vzor kvality je taky dost bizár
Což jsem neudělal.
Mirak - 22. červen 2018 15:59sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Dávat Terra Novu jako nějak vzor kvality je taky dost bizár, možná to stálo hodně, ale vypadalo to naprosto otřesně. Epizodní zápletky byly strašný a ústřední linka se táhla jako sopel. Pár zajímavých motivů tam bylo, ale jinak to byl naprosto oprávněnej propadák.
Telemachus Rhade - 22. červen 2018 15:20sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pozemstan: Čtu si tyhle tvoje reporty všechny a dozvídám se z nich vlastně přesně to, co jsem čekal, že se stane :) A věřím, že je to i kvalitní, ale celkem jasně vidím, že by mě to nebavilo.
Telemachus Rhade - 22. červen 2018 15:18sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
A i první půli Counterpartu... To mě překvapivě docela chytlo. Víc než SF je špionážní a všechny tři hlavní postavy (x2 :) ) mi velmi sedí.

Sara Serraiocco asi nebude nijak zvlášť dobrá herečka - myšleno, že třeba romantická poloha IMHO nebude její parketa, ale tady je nacastovaná fakt dobře.
Telemachus Rhade - 22. červen 2018 15:08sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mám za sebou první půlku S1 Lost in Space - je to low-costovější varianta Terra Novy s horším castingem :) Jako opravdu nechápu jak může někdo v roce 2018 tohle myslet vážně. Terra Nova měla alespoň švih, nějaké to tajemno a docela fajn kulisy.

Tohle si na SF prostředí hraje zabarvením trávy do fialova nebo rozházením bromélií po vancouverském lesíku.

Navíc jediná sympatická postava je tam Penny (Mina Sundwall) - ostatní jsem se naučil celkem rychle nesnášet. Ještě tak možná Toby Stephens se dá vystát.

Ale jinak se to moc vystát nedá.
Pozemstan - 21. červen 2018 23:23sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
5. díl 4. řady PoI přináší svým způsobem jedno z klasických politicko-geografických témat (volební geografie). Sci-fi prvky již dosahují téměř vrcholu. Navíc se dozvídáme, že hodně sci-fi byl v této časové linii už rok 2001. Je osvětleno, proč Finch vypadá a často jedná ustrašeněji, než by i na danou šílenou dobu bylo zdrávo... Zajímavé a docela "silné" jsou dva jeho dialogy s Root, kde *konečně projevuje vůči Root až nebývalou empatii, poté jí ale odhaluje své obavy a zároveň je konfrontován s její až fanatickou vírou ve Stroj jako "bohyni" (srovnatelnou s Greerovou vírou v Samaritána). Přesto Finch vyslovuje Root, která si zase uvědomuje tíhu svých dřívějších zločinů, že si nezaslouží dobrý konec, velké uznání. On, který zároveň často projevoval také docela bezmeznou víru úmyslu Stroje chránit lidi (vlastně i v díle, kde měli zabít senátora, to vysvětloval hrozbou mnohem většího počtu obětí, byť se Stroji vzepřel a nějaký čas pak trucoval) odhaluje, že možná stačí málo, aby mezi Strojem a Samaritánem nebyl morální rozdíl. To ale poněkud narušuje základní premisu seriálu, byť se změnily podmínky, když se Stroj "osvobodil"...*
Telemachus Rhade - 18. červen 2018 23:19sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Na dvojku se asi časem mrknu, ale rewatch určitě nedám. Jednak se mi to nijak zvlášť nelíbilo a potom, z mně neznámých důvodů, mám celou řadu vypálenou v hlavě a furt vím, komu se co v jaké časové rovině stalo.

A stejně mě furt štve rozboření té restaurace :)
Mirak - 18. červen 2018 22:51sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
No, já dal rewatch té první (a musím říct, že bych měl problémy se ve dvojce orientovat, kdybych to neudělal).
AVip - 18. červen 2018 22:37sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Obávám, že mne v dohledné době nemine "binge watch" obou sezón... bude to nutné.
Marshall - 18. červen 2018 22:13sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Marshall: * "ta devítka" myslel jsem tenhle díl, nějak se mi to číslování míchá :)

AVip: No to já taky!
Mirak - 18. červen 2018 22:10sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
2x09 jsem zatím neviděl, ale 2x08 byla výtečná. Bylo to dost nečekaný, ale ne dky nějakým zběsilým zvratům, ale tím, jak to bylo podaný, která postava se zcela nečekaně dostala do spotlightu atd.
AVip - 18. červen 2018 22:06sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Já jsem teda akorát zvědavej, jak to hodlaj rozetnout... ale líbí se mi, že se tam objevují i motivy z Futureworldu...
Marshall - 18. červen 2018 22:02sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Jinak dneska jsem zase chvíli přemýšlel, kde to točí.
HBO's 'Westworld' Filming Locations You Can Visit
Marshall - 18. červen 2018 21:53sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Mirak: Souhlas, já jsem odkazoval na kontrast s Expanse, kde ty pomalé scény jsou jen vizuální onanie. We Westworldu právě pomalé dialogy nabízejí možnost k vychutnání si a popřemýšlení nad tím co vlastně ty postavy říkají a jak to říkají. Ta desítka se blížila nerdgasmu asi jako Telemachův popis The Emissary.

Fakt, poslední dva díly jsem měl pocit "Kurňa to bylo dobrý!" :)
Mirak - 18. červen 2018 21:48sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Marshall: Mě teda Westworld suverénně nejvíc baví v těch pomalých pasážích, často tam, kde je třeba jen dialog dvou postav.
Marshall - 18. červen 2018 21:43sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Westworld S02E19 - 100% Tohle je ukázka, že i pomalé věci mohou být dobré!

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 4324Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o