Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Ostatní SF seriály

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 4724

Blížící se události:
Altered Carbon S2 - 27. 2.
Westworld S3 - 15. 3.

Památné citáty
"Copak budu dělat o volném víkendu. Už vím, podívám se znova na Torchwood." - Nikdo, nikdy
"Třetí řada Andromedy je má nejoblíbenější." - Nikdo, nikdy

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1415 - 1434 / 4724Starší   Nejstarší

Mirak - 14. leden 2016 08:11sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x01 byla horší v kontextu toho, že to bylo rozuzlení two-parteru, ale když by se na to nebral ohled, bylo by tohle jeste mnohem horší.
Telemachus Rhade - 14. leden 2016 07:30sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Tohle byla ta seconds worst. Teď už se dá vzhlížet ke světlým zítřkům.
Mirak - 13. leden 2016 23:42sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x06 Slipfighter: The Dogs of War
- Celá epizoda působila jako levná videohra (už ten název) a přesto, že se tvůrci snažili vytvořit cool akční epizodu, tak to byla hlavně kolosální nuda. Podobně jako ve 3x03 si vymysleli planetu se zlým diktátorským režimem, na který budou moct spravedlivě zaútočit. Bez přehánění, takhle plochý scénář by nenapsal ani student v prváku na filmařské škole. Opět musím zmínit tu statičnost celé epizody: 1.) cíl mise 2.) mise splněna.
- Posádka Bellephronu, kterou nabrali v minulé epizodě teda bez vysvětlení zmizela, ale místo ní jsem tam v jedné scéně zahlédl jiného komparzistu? Makes sense.
- Takže Andromeda má najednou stíhače? Je fajn, že se ani neobtěžovali to nějak vysvětlit. Hunt ukazuje Trance hangár se slipfightery zhruba tak, jakoby jí ukazoval tajnou komnatu na hradě. Nekonečné záběry manévrů ve vesmíru hrozné, ale líbí se mi jak pár hodin potrénovali a vzhůru do boje :)
- Andromeda dostala novou funkci a to simulovat scénáře misí, je to samozřejmě jen na efekt, aby divák viděl, jak tahle mise bude super těžká a beznadějná.
- V návaznosti (nejen) na výše zmíněné to na mě pořád strašně působí, že mezi 3x01 a 3x02 uběhl tak 1-2 roky. Političky-dvojčata mluví o misích Commonwealthu (krom toho se tu Commonwealth opět zachová pokrytecky) atd.
- Ony jednotlivé epizody by se v předchozích sezónách asi ztratily, ale takhle po sobě je to nehorázný očistec. I když ne, tohle by se nikam neschovalo, tohle je bohapusté peklo.

0,5/5
Mirak - 13. leden 2016 22:35sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek: Jo, na mě toho patosu taky bylo moc, ale zrovna tohle jsem si pamatoval velmi dobře.

Trance je v pilotu ok, ale později má pár celkem dost trapných momentů. Např. když ji Tyr trénuje a ona pak uhíbá interní obraně Andromedy.
Mirak - 13. leden 2016 22:32sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x04 Cui Bono
- Z trojky zatím asi nejlepší díl. Sice tam byly specifické podivnosti téhle řady, ale aspoň tam byly i věci, díky kterým to působilo, že se to odehrává ve stejném universu jako první dvě řady. Konečně tam místo obecných blábolů padly i nějaké trochu konkrétní informace o Commonwealthu.
- Že se vrátí Sid jsem si nepamatoval, takže mě to hodně překvapilo. Příjemně. I když okolnosti jsem prostě úplně nežral.
- Third in a row. Ano, i v této epizodě dostává Hunt velice pochybné rozkazy od Commonwealthu. Postava, která je v první sezóně bad guy (vrah, zloděj, drogovej dealer) má ve třetí sezóně šanci dostat se k obrovské moci v instituci, kterou hlavní hodná postava zřizuje celé první 2 sezóny. Hlavní hodná postava tím vůbec není konsternována: "You gotta follow those orders". Pak ještě všemožně šikanuje Beku, že se mu musí omluvit + vést vyšetřování. Je to sice pak všelijak okecáváno, ale přijde mi to jako takové zdůvodňování, proto, protože to prostě nedává moc smysl.
- Tyr je teď malíř?
- Výskok Beky a Hunta proskleným oknem a jejich následný dopad na zem je jedna z nejhůř natočených věcí, co jsem kdy viděl. Musel jsem si to pustit asi 5x.

3/5

3x05 The Lone and Level Sands
- Tenhle díl mi přišel jako chudý bratříček The Mathematics of Tears, ale bylo to takové statické a bez zvratu.
- Asi to mělo potenciál být dobrý, ale měl jsem problém se vcítit do chování Metise. Tony Todd je fajn, ale tahle postava se nelíbila. Taky mi přišlo, že Hunt a spol. skoro snad ani nebyli překvapení, že narazili na loď, která prochází srovnatelnými podmínkami jako Andromeda.
- K tomu zase tuna špatně natočených přestřelek. Ono je úplně fuk, jestli se bojuje proti Kalderanům, Ogami nebo Nietzscheánům - nikdo z nich nic netrefí, nikdo z nich se nekryje a všichni střílí jiskry.
- Narážky na Star Trek a voyagerovské uniformy, nevím no.
- Rommie a Metis? To bylo super uhozený a dle mě totálně out of character.
- Tohle je btw. třetí epizoda v řadě, která začíná vesmírnou bitvou. Všichni máme rádi vesmírný bitvy, ale u Andromedy už z toho mám prakticky stejné pocity jako z přestřelek.

2/5
Mvek - 13. leden 2016 21:31sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak 260460:
1x01 Under the Night
1x02 An Affirming Flame

Jako jak jsem byl na hodinách literatury na gymplu alergický na slovo patos, tak sem patří, je ho tu až moc, ten závěr pilotu je opravdu strašně patetický, a tedy díky tomu trapný.
Jsem zvědav, jak to na mě bude působit dál.

Nicméně co si tak pamatuji, tak sice dabing je dobrý, třeba Tyr mi zatím přišel od Rychlého lepší, než originál, tak páter Bem je rozhodně lepší v originálu. Beka je taky asi lepší, ostatní tak nějak sedí.

Jinak co na mě působilo na začátku hodně lacině, byl můstek, ale nějak jsem si rychle zvykl. Trance mi překvapivě sedí dneska asi víc než tehdy.
Mirak - 13. leden 2016 00:46sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tak teď když už se konečně budu dostávat k dílům, který jsem neviděl, tak už to nezapíchnu.

Jinak mě ale stejně zaráží jak strašně málo jsem si většinou pamatoval. Řekl bych, že spoustu epizod z prvních dvou řad jsem viděl minimálně 2x (poprvé v novácké premiéře na podzim 2002 a podruhé při rewatchi někdy na přelomu 2009/2010 a přesto jsem si vybavoval maximálně nějaké random výjevy.
Telemachus Rhade - 13. leden 2016 00:28sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
splitscreen

Jo, to bylo ukrutný! :(
Telemachus Rhade - 13. leden 2016 00:27sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
"Třetí řada je má nejoblíbenější" - Nikdo, nikdy
:-)

Vydrž do 3x08; bohužel second worst je stále ještě před tebou.
Mirak - 13. leden 2016 00:10sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x02 The Shards of Rimni
- Byl by to takový ok průměr (trochu podobný 1x17 a VELMI podobný 2x03), ale sráží to dolů další dost pochybné aspekty téhle (zřejmě) sezóny.
- Takže první epizoda, kde je ukázáno, že Commonwealth už má systém, který nějaký způsobem funguje i mimo vesmírné bitvy a je vlastně o tom, jak jde Commonwealth po Huntovi a Andromedě? Může být faktor absurdnosti ještě vyšší? Myslím, že ne.
- Jak si vůbec Commonwealth může myslet, že má Hunt zájem na tom zabít nějakého nepodstatného zlodějíčka? To nedostane ani benefit of the doubt a celý Commonwealth ho hned uvězní a automaticky jde tvrdě po Andromedě? Jsou tam všichni scénáristé úplní debilové? Pochopil bych to řekněme v půlce sezóny (i tak by to ale bylo dost mimo), ale ne hned jako první díl, kde si řekli, že Commonwealth už nebude řešit, on už "prostě funguje".
- Na to, jak se s ústřední zápletkou Commonwealthu do 2x09 docela pečlivě piplali, tak to ve výsledku pěkně trapně odbyli.
- Další ze zápletek, kdy Hunta pronásledují 300 let staré tajné mise (zde tvrdí, jak šli jen tak killnout nějakýho diktátora, což je hodně v rozporu s jeho kecy a strašnou lítostí v 1x15).
- Ať byl ten žalářník, kterej je pustil z cely kdokoliv, přišlo mi dost out of character, když Hunt řekne, že už je teď nejspíš mrtvej. To jako věděl, že ho zabijou a nevzal ho sebou?
- Harper se najednou umí strašně efektně prát s trénovanými hrdlořezy? Ale aspoň mi přišlo, že je to poprvé, kdy od Hunta dostal nějaký respekt.
- A na konci lítostivý vrahoun, který příhodně začne mluvit sám se sebou a doznávat se, aby šla epizoda během 10 vteřin ukončit. Na nějaké rozumné rozuzlení nezbyl čas, protože jsme 3 minuty museli sledovat, jak Hunt pobíhá v umělohmotné džungli na splitscreenu (!), případně jak ve vasilu mlátí random gorily.
- Nechali si tam vlastně dvoje otevřená vrátka: Zeus utekl a krystal možná má nějakou funkci (že by část Engine of creation?)

2/5

3x03 Mad to be Saved
- Ten nápad s doktorem smrtí schovávajícím se mezi pacienty nebyl úplně marnej, ale zpracování místy až nekoukatelný (obzvlášť první půlhodinka). Debilní bylo mimo jiné i totálně haluzové odhalení toho doktora.
- I v téhle epizodě je chování Commonwealthu dost pochybný. Proč Hunt nebyl o celé věci informovanej. Mluví se o velitelství Commonwealthu. Kdo mu velí? Kde sídlí? Proč se seriál, kterej byl postavenej na obnovení Commonwealthu najednou ke Commonwealthu chová jako nutnému zlu?
- Co za planetu je ten Gallaphron, o kterém v celé epizodě mluví? Proč ji chtějí dobýt? Já nevím, mně přijde, že je teď už dělané všechno čistě jen na efekt.
- Takže Hunt hned vojede crazy bitch, kterou zná 10 vteřin? Proč se najednou chová jinak, než v prvních dvou řadách? Proč to celé tak TOSkovatí?
- Tyr jde do místnosti plné magorů neozbrojenej? Hm a hned po něm udělá to stejný Hunt. Proč tam nejde Rommie, které nemůžou nic udělat? A proč nechali ty magory celou epizodu pobíhat po lodi?

1/5
kapitan Pike - 10. leden 2016 21:57sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Person of Interest - 2x17
* - Tohle je můj celkem oblíbený detektivní subžánr - viz třeba Past na Myši od Agáty Christie. Zrovna v této hře byl padouchem policista, tady to byl agent FBI. :-) To, že vrah je nejspíš on, jsem tušil už od poloviny.
- Harold stojící nad FBI bundou a za ním se v záři blesku zjeví vrah, to byla celkem hororová scéna (v dobrém slova smyslu).
- Carterové background story se vyvíjí celkem přijatelným směrem.
- Je vtipné, kolik zločinců se vlastně na té policejní stanici sešlo, na tom ostrůvku bych asi nechtěl bydlet :-)
- Zajímavý rozhovor na konci. V záběrech stroje se občas objevuje modrá obrazovka (nevím, od které episody). Původně jsem si toho všiml až zde a přičítal jsem to té bouřce, ale v další episodě je to taky a spolu s dialogem na konci to naznačuje poruchu stroje, to bude asi ještě zajímavé.
- Celkově to byla standardní standalone episoda. Jak mi v první polovině sezóny vadila rodinná dramata, tak ve druhé půlce ještě nebylo žádné. To mě těší.
- Mé nářky ohledně neprůstřelné vesty byly vyslyšeny.
*

Person of Interest - 2x18
* - Nejprve k vedlejší zápletce. Szymanskiho smrt mě mrzí, další kladný recurring character to má za sebou :-( To se mi nelíbí.
- Pozorně jsem si prohlédl záběr na Fuscův stůl a jsem si skoro jistý, že má na stoje pořád sošku s kamerou z první sezóny. Awesome!
- Jinak Fusco neměl v minulých episodách moc prostoru a nemá ho ani tady. (Není myšleno negativně, spíše jen takový postřeh.)
- Chápu Carterovou, že je naštvaná na Beechera a tuším, že ji to hned tak nepřejde. Tohle se mi líbilo více než vyšetřování Beechera z předchozích episod.
- Teď k hlavní zápletce. Samozřejmě bod navíc za Leona. "You plan to kill me? That's big mistake." :-)
- Praní peněz důchodci v kasínu je zajisté originální námět :-)
- Finchovo "perfektní" sledování bylo super.
- A hláška "ty blbče, podváděl jsem" geniální! :-D
- A máme zpět i hodinky za dva miliony.
- Určitě lepší než minule a jedna z nadprůměrných standalone episod.
*
kapitan Pike - 10. leden 2016 18:46sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Person of Interest - 2x16
- Začátek episody byl masterpiece, to mě hodně zaujalo. Ke zbytku episody mám sice pár menších výhrad, ale i tak hodnotím velmi pozitivně.
* - Samotný námět, že máme jiný tým, který na základě čísel ze stroje provádí podobnou činnost jako Finch s Reesem, je super. Líbilo se mi Reesovo zjevení, Finchovo "there is no research", Root, zapojení Leona. Hodně mě bavilo, že hlavními postavami episody nejsou Finch a Rees, ale někdo jiný. To by jistě ocenil každý fanoušek Lower Decks. :-)
- V minulé i této episodě nejsou žádné flashbacky. Teď nevím, která poslední episoda je vlastně měla. Fakt, že si to nepamatuji, značí, že mi to nechybí.
- Líbí se mi, že v seriálu zatím není moc napínavých cliffhangerů o přežití hlavních postav. Ono to moc nefunguje, když divák ví, že ty postavy přežijí (resp. fungovalo to u seriálů, kde regular charactery skutečně umírají, jako třeba v LOST nebo Prison Break). Ale tady bylo fakt napínavé, jestli to Sameen přežije, zvlášť po tom, co ji zabalili do pytle.
- Když už jsme u Sameen, tak je to taková typická psychopatická ženská špiónka a takových postav už jsme v seriálech, filmech a počítačových hrách viděli dost (ostatně už v tomto seriálu byla jedna). Takže episodně to fungovalo, jako recurring character by taky mohla být, ale moje původní myšlenka zapojit ji mezi regular postavy mě po této úvaze rychle přešla.
- Interakce mezi Sameen a Root byla taky fajn. Jsou to sice dvě psychopatické ženské postavy, ale jinak se charakterově celkem liší a mají i dost rozdílnou motivaci. To se mi líbilo.
- Moc se mi nelíbila scéna z večírku, to zavánělo nějakou slabší Bondovkou.
- Proč nikdo kromě hlavních postav nepoužívá neprůstřelnou vestu? Zvlášť, když jdou do akce? Navíc Reesova vesta je odolná proti všem zbraním (Ale je fakt, že Sameen střílela z pistole, takže ok).
- Dobré bylo Finchovo "Do you think that she will call us a taxi?"
*
Mvek - 10. leden 2016 18:43sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Myslím, že jsem to neanalyzoval, resp. možná pár věcí jsem se snažil analyzovat, to je možné, ale velice rychle jsem dospěl k tomu, že je to prostě WTF, kterým se nemá smysl zabývat. Ale teda podobně jsem to cítil ještě u pár epizod té první půlky třetí řady. Však uvidíme.

A naštěstí tak hluboko neklesl, ale dost podobně se zvrhl pilot třetí řady Chucka, vidím tam dost velkou paralelu:-). A vlastně se pak i seriál změnil.
Mirak - 10. leden 2016 18:41sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Uvidíme, tak do 3x04 - 05 jsem to viděl, i když si z toho samozřejmě nic nepamatuju.
kapitan Pike - 10. leden 2016 18:26sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mirak:
3x01 If the Wheel is Fixed


Jo, to je pro mě jedna z nejhorších episod mezi všemi sci-fi seriály. Za první to nedává smysl jako pokračování 2x22 a za druhé to nedává smysl ani samo o sobě. Jinak myslím, že Mvek se tady kdysi tuto episodu snažil nějak analyzovat, ale moc neuspěl :-)

Jinak tedy upřímně přeju hodně trpělivosti. Sice ve třetí řadě druhý tak strašný kousek není, ale slabých episod je tam relativně hodně. Kvalitativně je to prostě ve srovnání s S1 a S2 horší. Podle mého názoru se to zlomí až v další sezóně, ale beru, že Telemachus má jiný názor.
Mirak - 10. leden 2016 18:04sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x01 If the Wheel is Fixed
- CO TO BYLO!?
- TR nepřeháněl, tohle byla fakt doposud nejhorší epizoda a vůbec nevím s čím začít, na té epizodě nebylo dobré absolutně nic. Já vůbec nechápu, co touhle epizodou chtěli tvůrci říct nebo o čem to jako mělo být. Vždyť to nedávalo vůbec smysl.
- O rozřešení cliffhangeru se snad ani vůbec nedá mluvit. Kam zmizel zbytek flotily Commonwealthu? Kdo teda byli ti neviditelní nepřátelé? Kdo ovládal Beku a Tyra a proč to Hunt a spol. skoro neřešili?
- Co mělo do prdele znamenat to kotě? Proč Huntovi nepřišlo divný, že se tam jen tak objevilo?
- Proč Hunt na konci mluví o přátelství mezi ním a Tyrem? Ještě ve 2x21 mu vůbec nevěřil.
- A proč jsou na konci i bitches najednou strašný kamarádky? Yuck!
- Proč Hunt na konci poručí, že mají letět kamkoliv? To se nevrátí ke světům Commonwealthu a nepokusí se tenhle incident nějak diplomaticky řešit?
- Jo a aby toho nebylo málo, tak Tyr už není Nietzscheán.
- Jediný klad: Rommie se zbaví ohavných modrých vlasů.
- Znělka doznala jen kosmetických změn, příšerného záběru, kde Andromedě vlajou vlasy se bohužel nezbavili.
- Druhá sezóna udělala malý krůček dopředu, aby hned pilot třetí řady dokázal zázračně udělat tři kroky zpět.
- Snažím se marně vybavit seriál, kde by se něco podobného odehrálo. Napadá mě jenom Millennium, kde se mezi první a druhou řadou kompletně změnil styl a bylo to právě patrné i na rozuzlení cliffhangeru z konce první řady. Jenže tam to nebylo spojené s tak dramatickým kvalitatním propadem.
- Nicméně už chápu, proč se na to Mirak z minulosti někdy během třetí řady vysral :)

0,5/5
Mirak - 10. leden 2016 16:54sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Na stránku seriály přidánColony.
Telemachus Rhade - 10. leden 2016 16:17sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Očekávej nejhorší. Beze srandy. Začátek S3 je to nejhorší, co z Andromedy existuje; v čele s 3x01. Ale relativně brzo se to zase zlomí.
Mirak - 10. leden 2016 14:47sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
2x22 Tunnel at the End of the Light
- Jako epizoda koukatelná, ratifikace charty, "predátoři" fajn, vesmírná bitva pěkná (Achiles), ale celé to bylo takové hrozně generické vanilla sci-fi bez jakéhokoliv twistu nebo dokonce i vysvětlení, proč predátoři z jiného vesmíru začali vraždit diplomaty Commonwealthu a proč vůbec začali útočit.
- Btw. kde je prezidentka Ortizová, kterou v 2x05 tak úporně přemlouvali, aby se k nim přidala, neměla by být při téhle příležitosti přítomna?
- Hm, trošku mě překvapuje, že se diplomati Commonwealthu tak hrnou na Andromedu, tohle už je potřetí, kdy se tam za podobné situace vraždilo :)
- Trance přijde se super nedocenitelnou radou až poté, co "predátor" zabije 3 delegáty? Cool.
- Jedna z víc cool věcí v Andromedě jsou jména Nietzscheánů. Tady mě obzvlášť dojal Genghis Stalin :)
- Mělo to pro mě maličko podobnej feeling jako DS9 season 3 finale The Adversary.
- Suma sumarum, epizoda dobrá, ale jako season finále mi to přišlo slabý.

3,5/5

Season 2
- První řada byla asi kvalitativně konzistentnější, ale ve dvojce zase bylo víc opravdu dobrých epizod. Na druhou stranu tam byl i blok epizod od 2x13 do 2x19, kde byla spousta příšerných epizod.
- Jsem opravdu velice zvědavej, co přijde teď, protože Wolfeho odchod s tímhle komentářem není vůbec povzbuzující:

"During the production of the second season, Wolfe claims that he and the studio quarreled over the non-episodic nature of the show and the studio's requests for "more aliens, more space battles, and less internal conflict," eventually resulting in his departure."

- A hodně by mě zajímalo, nakolik do toho mektal Sorbinátor a naříkal, že nemá tolik screen timeu jako v Herculovi:

"Actor Kevin Sorbo confirmed the statements, saying that Wolfe, "is a genius, but was developing stories that were too complicated."

- Jako really? Too complicated? Andromeda občas potěší nějakou trošku komplexnější zápletkou, ale komplikovaný to není ani náhodou (i když na rok 2000-2002 je to asi méně epizodní, než byl běžný standard).
kapitan Pike - 10. leden 2016 11:00sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Person of Interest - 2x15
- Zajímavá zápletka. Miru ve skutečnosti hrála herečka narozená v Argentině. Neberu to vyloženě jako negativum, ale víc by se na to hodila Stana Katic :-) Btw. herečka Miry se jmenuje Mía. :-)
- V rámci standalone episod určitě nadprůměr.
*
- Protivný manažer hotelu byl fajn. Stejně tak otravný Reese a Finch na recepci. Celkově se mi prostředí líbilo, hlavně ten hotel nepůsobil liduprázdně (viz mé výhrady v první sezóně).
- Tradiční plus za Zoe. Historka se vzlétáním byla funny.
- Opět se objevuje "kudrnatý primitiv" Hersh. Extrémně otravná a nezajímavá postava. Celá ta linie mě celkem štvala, ale zapletení Root tomu může dát úplně nový rozměr. Takže jsem celkem zvědavý, kam se to posune. Root to sama o sobě asi nespasí a bude hodně záležet na přístupu scénáristů.
- Minus za vyšetřování Beechera. Tohle působila vztahový reset á la TOS/TNG at its worst. Doufám jen, že si to Carterová ještě rozmyslí nebo že bude Beecher shledán nevinným.
*

Nejnovější   Novější 1415 - 1434 / 4724Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o