Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Ostatní SF seriály

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 4725

Blížící se události:
Altered Carbon S2 - 27. 2.
Westworld S3 - 15. 3.

Památné citáty
"Copak budu dělat o volném víkendu. Už vím, podívám se znova na Torchwood." - Nikdo, nikdy
"Třetí řada Andromedy je má nejoblíbenější." - Nikdo, nikdy

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1410 - 1429 / 4725Starší   Nejstarší

Mvek - 15. leden 2016 15:26sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ještě jsem k pilotu zapomněl zmínit bod za narážku Harpera ohledně Dylana: "I'm telling you, the guy is huge. He's like some kind of Greek god or something!"

Co mě ale nyní překvapilo, když jsem ji hledal, že v piolotu SG-1 má stejně tak být na MacGyvera: "it took us fifteen years and three supercomputers to MacGyver a system for the gate on Earth"

Sice jsem pilot anglicky viděl jen jednou, ale i tak mě překvapuje, že jsem to minul, asi to bylo ještě s českými titulky a ne s anglickými.
Telemachus Rhade - 15. leden 2016 14:56sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
už se Cobbovi nechtěli nosit ty chrániče

Měl z nich vyrážku skoro od začátku, ale Wolfe byl ohledně toho neústupný.
Mirak - 15. leden 2016 14:28sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x09 And Your Heart Will Fly Away
- Trošku takový příběh z pera Danielle Steelové. Epizod, ve kterých Tyra dožene minulost je po hříchu málo (na rozdíl od Hunta), ale osudová láska se moc nepovedla (i ve světle toho, že už mezitím oplodnil jinou). Tyrův dosavadní character development ve třetí sezóně je strašný, na jeho polidšťování nejsem zvědavej. A jak je/byl velmi dobrá postava, tak Cobb je strašnej herec, tady to bylo bohužel vidět v plné nahotě.
- "Stephen Hawking/Pike" byl lame stejně jako celý ten milostný trojúhelník. Trochu mě překvapuje, že tohle je první epizoda, kde byl další přeživší Kodiak, u Andromedy bych tipoval, že s tím přijde tak v 1x06.
- I ta Tyrova ztráta kostních výrůstků ve 3x01 smrdí tím, že už se Cobbovi nechtěli nosit ty chrániče nebo z nějakého obdobného důvodu. S dějem to imho absolutně nesouviselo.
- Poprvé tu byli víc vidět další členové posádky (mimo "cameo" v 3x06). Jako se vznikem Commonwealthu je to asi logické, ale nestálo za to je aspoň nějakou obšírnější zmínkou uvést? Aktuálně nevidím rozdíl mezi nimi a sex toy androidy.
- Byl tu teda jeden skvělý moment, kdy Beka Tyrovi vítězoslavně vyčte, že jí v 1x15 říkal, že s lidskou ženou by nikdy nic neměl a on ji suše setře s tím, že to řekl pouze jí :)
- Harper vylepšuje slipfightery, achjo, už vidím tu záplavu epizod, kde je využívají.

2/5
Mirak - 14. leden 2016 22:01sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x07 The Leper's Kiss
- Na poměry téhle sezóny ještě dobrý, ale i tak je to klasický třeťosezónový Andromeda porno mix: Trocha střílení, trocha vesmírných soubojů, tuna trapných hlášek, na sílu tlačená Hunt bitch a "překvapivý" zvrat.
- Námět se mi celkem líbil, ovšem provedení spíš špatné. Představitelka Leper moc neuměla hrát a žádný vibe femme fatale jsem z ní prostě necítil. K tomu ty dojemně klišovité kecy, jak Hunt je jediný s kým "přestala předstírat". Michael Hogan v dobré roli, připomínal mi tu s tou čepicí Zepfama Cochrana.
- To, že si nechali otevřená vrátka s útěkem Leper a jejím bratrem mi nevadí, ještě všechno nedovysvětlili a vidím tam potenciál na možná zajímavou zápletku.
- Takže nějaký founding father Commonwealthu, který se očividná zná výborně s Huntem a přivedl 7 světů do Commonwealthu ho osloví aby mu pomohl zneškodnit nájemného zabijáka. Ano, částečně to vysvětluje ten raketový skok "ze 14 na 50", ale otázka spíš zní, proč jsme to neviděli my diváci, spatřuju v tom spoustu námětů na dobrou epizodu. Je k posrání jak se Andromeda interně rozhodla přeskočit celou jednu sezónu.
- Jinak ze zbytku posádky Andromedy jsou v tuhle chvíli podržtaškové a přicmrndávači. Jak měla v druhé řadě skoro každá postava nějakou storyline, tak tady víceméně zamrzli. Každá epizoda je teď Hunt-centric, což efektivně přispělo k tomu, že jsem z neutrálního postoje k této postavě přešel k silnému disliku. Je to i tom, jak ho píší, Hunt je strašně drsnější, všechno ví a odhadne, prakticky nechybuje. Což je odporný archetyp a v 21. století také přežitek.

2,5/5

3x08 For Whom the Bell Tolls
- Vesmírný duch featuring vesmírní slimejši aneb hipsterský mix hororu a komedie. To nevymslíš. I've seen it all now.
- A to ten námět snad ani není největší "Are you fucking kidding me?" aspekt téhle epizody. Scénaristé se nám totiž snaží namluvit, že po 2,5 letech našli nějakou laboratoř s mrtvolou, kde za celou dobu od Huntova probuzení nebyli. COŽE? S Harperem na paulubě? A v době, kdy měli nouzi o zásoby se tam ani nešli podívat? Co objeví příště? Koktejlbar? Lunapark? Reva Bema, který se celou dobu schovával na palubě?
- Další skoro přeživší mimo Hunta je ve skutečnosti mrazivě dobrý nápad (teda pomineme-li ty dementnosti o tom, jak si myslel, že je Huntův kamarád atd.), ale tak pro prvních 12-15 epizod seriálu, ale ne pro 3x08. Taky by mě zajímalo, jestli Wolfe tenkrát ze zvědavosti sledoval, co prováděli s jeho seriálem, já bych se asi cítil strašně.
- V epizodě se mluví o nových členech posádky, ale jinak v epizodě nejsou. Only in Andromeda :D
- Na začátku Bemův citát, překvapuje mě, že na něj 3. řada nezapomněla tak jako na všechno ostatní.

1/5
Mvek - 14. leden 2016 09:24sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ještě k pilotu - taky souhlasím s Mirakem, že pilot velmi dobře uvedl postavy. Sice si pamautji málo, ale to, co jsem viděl v pilotu mi přišlo v souladu s tím, co si o těch postavách pamatuji.
Mvek - 14. leden 2016 09:22sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jo, jo, taky si na to vzpomínám. To bylo pro mě taky wtf.
Mirak - 14. leden 2016 08:11sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x01 byla horší v kontextu toho, že to bylo rozuzlení two-parteru, ale když by se na to nebral ohled, bylo by tohle jeste mnohem horší.
Telemachus Rhade - 14. leden 2016 07:30sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Tohle byla ta seconds worst. Teď už se dá vzhlížet ke světlým zítřkům.
Mirak - 13. leden 2016 23:42sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x06 Slipfighter: The Dogs of War
- Celá epizoda působila jako levná videohra (už ten název) a přesto, že se tvůrci snažili vytvořit cool akční epizodu, tak to byla hlavně kolosální nuda. Podobně jako ve 3x03 si vymysleli planetu se zlým diktátorským režimem, na který budou moct spravedlivě zaútočit. Bez přehánění, takhle plochý scénář by nenapsal ani student v prváku na filmařské škole. Opět musím zmínit tu statičnost celé epizody: 1.) cíl mise 2.) mise splněna.
- Posádka Bellephronu, kterou nabrali v minulé epizodě teda bez vysvětlení zmizela, ale místo ní jsem tam v jedné scéně zahlédl jiného komparzistu? Makes sense.
- Takže Andromeda má najednou stíhače? Je fajn, že se ani neobtěžovali to nějak vysvětlit. Hunt ukazuje Trance hangár se slipfightery zhruba tak, jakoby jí ukazoval tajnou komnatu na hradě. Nekonečné záběry manévrů ve vesmíru hrozné, ale líbí se mi jak pár hodin potrénovali a vzhůru do boje :)
- Andromeda dostala novou funkci a to simulovat scénáře misí, je to samozřejmě jen na efekt, aby divák viděl, jak tahle mise bude super těžká a beznadějná.
- V návaznosti (nejen) na výše zmíněné to na mě pořád strašně působí, že mezi 3x01 a 3x02 uběhl tak 1-2 roky. Političky-dvojčata mluví o misích Commonwealthu (krom toho se tu Commonwealth opět zachová pokrytecky) atd.
- Ony jednotlivé epizody by se v předchozích sezónách asi ztratily, ale takhle po sobě je to nehorázný očistec. I když ne, tohle by se nikam neschovalo, tohle je bohapusté peklo.

0,5/5
Mirak - 13. leden 2016 22:35sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek: Jo, na mě toho patosu taky bylo moc, ale zrovna tohle jsem si pamatoval velmi dobře.

Trance je v pilotu ok, ale později má pár celkem dost trapných momentů. Např. když ji Tyr trénuje a ona pak uhíbá interní obraně Andromedy.
Mirak - 13. leden 2016 22:32sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x04 Cui Bono
- Z trojky zatím asi nejlepší díl. Sice tam byly specifické podivnosti téhle řady, ale aspoň tam byly i věci, díky kterým to působilo, že se to odehrává ve stejném universu jako první dvě řady. Konečně tam místo obecných blábolů padly i nějaké trochu konkrétní informace o Commonwealthu.
- Že se vrátí Sid jsem si nepamatoval, takže mě to hodně překvapilo. Příjemně. I když okolnosti jsem prostě úplně nežral.
- Third in a row. Ano, i v této epizodě dostává Hunt velice pochybné rozkazy od Commonwealthu. Postava, která je v první sezóně bad guy (vrah, zloděj, drogovej dealer) má ve třetí sezóně šanci dostat se k obrovské moci v instituci, kterou hlavní hodná postava zřizuje celé první 2 sezóny. Hlavní hodná postava tím vůbec není konsternována: "You gotta follow those orders". Pak ještě všemožně šikanuje Beku, že se mu musí omluvit + vést vyšetřování. Je to sice pak všelijak okecáváno, ale přijde mi to jako takové zdůvodňování, proto, protože to prostě nedává moc smysl.
- Tyr je teď malíř?
- Výskok Beky a Hunta proskleným oknem a jejich následný dopad na zem je jedna z nejhůř natočených věcí, co jsem kdy viděl. Musel jsem si to pustit asi 5x.

3/5

3x05 The Lone and Level Sands
- Tenhle díl mi přišel jako chudý bratříček The Mathematics of Tears, ale bylo to takové statické a bez zvratu.
- Asi to mělo potenciál být dobrý, ale měl jsem problém se vcítit do chování Metise. Tony Todd je fajn, ale tahle postava se nelíbila. Taky mi přišlo, že Hunt a spol. skoro snad ani nebyli překvapení, že narazili na loď, která prochází srovnatelnými podmínkami jako Andromeda.
- K tomu zase tuna špatně natočených přestřelek. Ono je úplně fuk, jestli se bojuje proti Kalderanům, Ogami nebo Nietzscheánům - nikdo z nich nic netrefí, nikdo z nich se nekryje a všichni střílí jiskry.
- Narážky na Star Trek a voyagerovské uniformy, nevím no.
- Rommie a Metis? To bylo super uhozený a dle mě totálně out of character.
- Tohle je btw. třetí epizoda v řadě, která začíná vesmírnou bitvou. Všichni máme rádi vesmírný bitvy, ale u Andromedy už z toho mám prakticky stejné pocity jako z přestřelek.

2/5
Mvek - 13. leden 2016 21:31sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak 260460:
1x01 Under the Night
1x02 An Affirming Flame

Jako jak jsem byl na hodinách literatury na gymplu alergický na slovo patos, tak sem patří, je ho tu až moc, ten závěr pilotu je opravdu strašně patetický, a tedy díky tomu trapný.
Jsem zvědav, jak to na mě bude působit dál.

Nicméně co si tak pamatuji, tak sice dabing je dobrý, třeba Tyr mi zatím přišel od Rychlého lepší, než originál, tak páter Bem je rozhodně lepší v originálu. Beka je taky asi lepší, ostatní tak nějak sedí.

Jinak co na mě působilo na začátku hodně lacině, byl můstek, ale nějak jsem si rychle zvykl. Trance mi překvapivě sedí dneska asi víc než tehdy.
Mirak - 13. leden 2016 00:46sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tak teď když už se konečně budu dostávat k dílům, který jsem neviděl, tak už to nezapíchnu.

Jinak mě ale stejně zaráží jak strašně málo jsem si většinou pamatoval. Řekl bych, že spoustu epizod z prvních dvou řad jsem viděl minimálně 2x (poprvé v novácké premiéře na podzim 2002 a podruhé při rewatchi někdy na přelomu 2009/2010 a přesto jsem si vybavoval maximálně nějaké random výjevy.
Telemachus Rhade - 13. leden 2016 00:28sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
splitscreen

Jo, to bylo ukrutný! :(
Telemachus Rhade - 13. leden 2016 00:27sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
"Třetí řada je má nejoblíbenější" - Nikdo, nikdy
:-)

Vydrž do 3x08; bohužel second worst je stále ještě před tebou.
Mirak - 13. leden 2016 00:10sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x02 The Shards of Rimni
- Byl by to takový ok průměr (trochu podobný 1x17 a VELMI podobný 2x03), ale sráží to dolů další dost pochybné aspekty téhle (zřejmě) sezóny.
- Takže první epizoda, kde je ukázáno, že Commonwealth už má systém, který nějaký způsobem funguje i mimo vesmírné bitvy a je vlastně o tom, jak jde Commonwealth po Huntovi a Andromedě? Může být faktor absurdnosti ještě vyšší? Myslím, že ne.
- Jak si vůbec Commonwealth může myslet, že má Hunt zájem na tom zabít nějakého nepodstatného zlodějíčka? To nedostane ani benefit of the doubt a celý Commonwealth ho hned uvězní a automaticky jde tvrdě po Andromedě? Jsou tam všichni scénáristé úplní debilové? Pochopil bych to řekněme v půlce sezóny (i tak by to ale bylo dost mimo), ale ne hned jako první díl, kde si řekli, že Commonwealth už nebude řešit, on už "prostě funguje".
- Na to, jak se s ústřední zápletkou Commonwealthu do 2x09 docela pečlivě piplali, tak to ve výsledku pěkně trapně odbyli.
- Další ze zápletek, kdy Hunta pronásledují 300 let staré tajné mise (zde tvrdí, jak šli jen tak killnout nějakýho diktátora, což je hodně v rozporu s jeho kecy a strašnou lítostí v 1x15).
- Ať byl ten žalářník, kterej je pustil z cely kdokoliv, přišlo mi dost out of character, když Hunt řekne, že už je teď nejspíš mrtvej. To jako věděl, že ho zabijou a nevzal ho sebou?
- Harper se najednou umí strašně efektně prát s trénovanými hrdlořezy? Ale aspoň mi přišlo, že je to poprvé, kdy od Hunta dostal nějaký respekt.
- A na konci lítostivý vrahoun, který příhodně začne mluvit sám se sebou a doznávat se, aby šla epizoda během 10 vteřin ukončit. Na nějaké rozumné rozuzlení nezbyl čas, protože jsme 3 minuty museli sledovat, jak Hunt pobíhá v umělohmotné džungli na splitscreenu (!), případně jak ve vasilu mlátí random gorily.
- Nechali si tam vlastně dvoje otevřená vrátka: Zeus utekl a krystal možná má nějakou funkci (že by část Engine of creation?)

2/5

3x03 Mad to be Saved
- Ten nápad s doktorem smrtí schovávajícím se mezi pacienty nebyl úplně marnej, ale zpracování místy až nekoukatelný (obzvlášť první půlhodinka). Debilní bylo mimo jiné i totálně haluzové odhalení toho doktora.
- I v téhle epizodě je chování Commonwealthu dost pochybný. Proč Hunt nebyl o celé věci informovanej. Mluví se o velitelství Commonwealthu. Kdo mu velí? Kde sídlí? Proč se seriál, kterej byl postavenej na obnovení Commonwealthu najednou ke Commonwealthu chová jako nutnému zlu?
- Co za planetu je ten Gallaphron, o kterém v celé epizodě mluví? Proč ji chtějí dobýt? Já nevím, mně přijde, že je teď už dělané všechno čistě jen na efekt.
- Takže Hunt hned vojede crazy bitch, kterou zná 10 vteřin? Proč se najednou chová jinak, než v prvních dvou řadách? Proč to celé tak TOSkovatí?
- Tyr jde do místnosti plné magorů neozbrojenej? Hm a hned po něm udělá to stejný Hunt. Proč tam nejde Rommie, které nemůžou nic udělat? A proč nechali ty magory celou epizodu pobíhat po lodi?

1/5
kapitan Pike - 10. leden 2016 21:57sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Person of Interest - 2x17
* - Tohle je můj celkem oblíbený detektivní subžánr - viz třeba Past na Myši od Agáty Christie. Zrovna v této hře byl padouchem policista, tady to byl agent FBI. :-) To, že vrah je nejspíš on, jsem tušil už od poloviny.
- Harold stojící nad FBI bundou a za ním se v záři blesku zjeví vrah, to byla celkem hororová scéna (v dobrém slova smyslu).
- Carterové background story se vyvíjí celkem přijatelným směrem.
- Je vtipné, kolik zločinců se vlastně na té policejní stanici sešlo, na tom ostrůvku bych asi nechtěl bydlet :-)
- Zajímavý rozhovor na konci. V záběrech stroje se občas objevuje modrá obrazovka (nevím, od které episody). Původně jsem si toho všiml až zde a přičítal jsem to té bouřce, ale v další episodě je to taky a spolu s dialogem na konci to naznačuje poruchu stroje, to bude asi ještě zajímavé.
- Celkově to byla standardní standalone episoda. Jak mi v první polovině sezóny vadila rodinná dramata, tak ve druhé půlce ještě nebylo žádné. To mě těší.
- Mé nářky ohledně neprůstřelné vesty byly vyslyšeny.
*

Person of Interest - 2x18
* - Nejprve k vedlejší zápletce. Szymanskiho smrt mě mrzí, další kladný recurring character to má za sebou :-( To se mi nelíbí.
- Pozorně jsem si prohlédl záběr na Fuscův stůl a jsem si skoro jistý, že má na stoje pořád sošku s kamerou z první sezóny. Awesome!
- Jinak Fusco neměl v minulých episodách moc prostoru a nemá ho ani tady. (Není myšleno negativně, spíše jen takový postřeh.)
- Chápu Carterovou, že je naštvaná na Beechera a tuším, že ji to hned tak nepřejde. Tohle se mi líbilo více než vyšetřování Beechera z předchozích episod.
- Teď k hlavní zápletce. Samozřejmě bod navíc za Leona. "You plan to kill me? That's big mistake." :-)
- Praní peněz důchodci v kasínu je zajisté originální námět :-)
- Finchovo "perfektní" sledování bylo super.
- A hláška "ty blbče, podváděl jsem" geniální! :-D
- A máme zpět i hodinky za dva miliony.
- Určitě lepší než minule a jedna z nadprůměrných standalone episod.
*
kapitan Pike - 10. leden 2016 18:46sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Person of Interest - 2x16
- Začátek episody byl masterpiece, to mě hodně zaujalo. Ke zbytku episody mám sice pár menších výhrad, ale i tak hodnotím velmi pozitivně.
* - Samotný námět, že máme jiný tým, který na základě čísel ze stroje provádí podobnou činnost jako Finch s Reesem, je super. Líbilo se mi Reesovo zjevení, Finchovo "there is no research", Root, zapojení Leona. Hodně mě bavilo, že hlavními postavami episody nejsou Finch a Rees, ale někdo jiný. To by jistě ocenil každý fanoušek Lower Decks. :-)
- V minulé i této episodě nejsou žádné flashbacky. Teď nevím, která poslední episoda je vlastně měla. Fakt, že si to nepamatuji, značí, že mi to nechybí.
- Líbí se mi, že v seriálu zatím není moc napínavých cliffhangerů o přežití hlavních postav. Ono to moc nefunguje, když divák ví, že ty postavy přežijí (resp. fungovalo to u seriálů, kde regular charactery skutečně umírají, jako třeba v LOST nebo Prison Break). Ale tady bylo fakt napínavé, jestli to Sameen přežije, zvlášť po tom, co ji zabalili do pytle.
- Když už jsme u Sameen, tak je to taková typická psychopatická ženská špiónka a takových postav už jsme v seriálech, filmech a počítačových hrách viděli dost (ostatně už v tomto seriálu byla jedna). Takže episodně to fungovalo, jako recurring character by taky mohla být, ale moje původní myšlenka zapojit ji mezi regular postavy mě po této úvaze rychle přešla.
- Interakce mezi Sameen a Root byla taky fajn. Jsou to sice dvě psychopatické ženské postavy, ale jinak se charakterově celkem liší a mají i dost rozdílnou motivaci. To se mi líbilo.
- Moc se mi nelíbila scéna z večírku, to zavánělo nějakou slabší Bondovkou.
- Proč nikdo kromě hlavních postav nepoužívá neprůstřelnou vestu? Zvlášť, když jdou do akce? Navíc Reesova vesta je odolná proti všem zbraním (Ale je fakt, že Sameen střílela z pistole, takže ok).
- Dobré bylo Finchovo "Do you think that she will call us a taxi?"
*
Mvek - 10. leden 2016 18:43sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Myslím, že jsem to neanalyzoval, resp. možná pár věcí jsem se snažil analyzovat, to je možné, ale velice rychle jsem dospěl k tomu, že je to prostě WTF, kterým se nemá smysl zabývat. Ale teda podobně jsem to cítil ještě u pár epizod té první půlky třetí řady. Však uvidíme.

A naštěstí tak hluboko neklesl, ale dost podobně se zvrhl pilot třetí řady Chucka, vidím tam dost velkou paralelu:-). A vlastně se pak i seriál změnil.
Mirak - 10. leden 2016 18:41sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Uvidíme, tak do 3x04 - 05 jsem to viděl, i když si z toho samozřejmě nic nepamatuju.

Nejnovější   Novější 1410 - 1429 / 4725Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o