Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Ostatní SF seriály

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 4692

Blížící se události:
Doctor Who 12x01 - 1. 1.
Avenue 5 1x01 - 19. 1.
Altered Carbon S2 - 27. 2.
Westworld S3 - 15. 3.

Památné citáty
"Copak budu dělat o volném víkendu. Už vím, podívám se znova na Torchwood." - Nikdo, nikdy
"Třetí řada Andromedy je má nejoblíbenější." - Nikdo, nikdy

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1351 - 1370 / 4692Starší   Nejstarší

Mirak - 23. leden 2016 00:24sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x21 Day of Judgement, Day of Wrath
- Vydařený sequel jak k 1x20, tak k 2x21. Podobně jako v 2x11 si i tady obě zápletky myslím zasloužily plnohodnotnou epizodu. Celkem mě překvapuje, že na to, že je cílem 3. řady produkovat co nejvíce stand-alone epizod, je tu na rozdíl od předchozích řad hned několik přímých sequelů k epizodám z předešlých sezón (3x04, 3x10, 3x15 a tahle).
- Hunt u Tyra v kajutě, pořád se ještě nebudou bavit o tom, že si Tyr okopíroval slipstreamovou GPSku? Ok. Tyrova zápletka dobrá, ale strašně krátká. Jsem sice rád, že se to odehrává i na pozadí ostatních epizod, ale aspoň jedna celá epizoda tomu být věnována mohla. Tah s výměnou DNA svého syna jsem nečekal, ale líbí se mi.
- Hned tři SG guest stars, což bylo fajn. Ale už asi potřetí se stalo, že název epizody nebo vypsaný guest star v titulcích vyspoiluje, o co zhruba půjde. Hned jak jsem tam viděl Shankse, tak bylo prostě jasný, kdo za vším stojí. Stupid, zrovna tady byla škoda odhalení pěkného zvratu (byť byl odhalen brzy).
- Vypuštění nové HG lodě se opět neobešlo bez průseru, radši už je nestavějte.
- Opět časový nesoulad. Gabriel tvrdí, že byl v Rommie uzamčen 3 roky, ale vychází to spíš přesně na 2 roky. Seriously, proč jsou pro ně kupecký počty tak těžký?
- Konečně zazní úvaha na téma rozdílu mezi avatarem a lodní AI.
- Musím ještě poznamenat, že kromě těch 2 epizod (3x10 a 3x12), které jsou aspoň z části z pohledu Trance, mají dost očividný problém pro ni psát. Je sice skoro ve všech epizodách, ale ve valné většina má jen pár naprosto nepodstatných scén, kdy stojí na můstku nebo předá Huntovi flexi.

4/5
Mirak - 22. leden 2016 21:15sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x20 Twilight of the Idols
- Constantine Stark aneb jeden Terazed nestačí. Ze šílených "remnants of the Commonwealth" námětů je tenhle asi nejšílenější. Hunt na začátku v podstatě není ani překvapený (a já už asi taky ne), ale přenášení vědomí 350 let staré admirálky Commonwealthu je úctyhodná debilita věrná kvalitám 3. sezóny. Po počátečním šoku z nápadu vytaženého z prdele se na to dívá dobře, určitě to v trojce patří k tomu lepšímu, což je strašidelný.
- Vysvětlení, proč o ní "celý vesmír" slyší až teď, je to, že celou dobu tahala za nitky jako šedá eminence. Dokonce Huntovi ze stínu pomáhala s Commonwealthem a je v něm strašně vlivná. Ok a co takhle nějaké příklady, co všechno dokázala udělat, aby tomu mohl divák aspoň zkusit uvěřit.
- Stark tvrdí, že už 4x umřela, není to strašně málo? Vůbec to nevychází, leda by její vědomí přenášeli do batolat.
- Proč tu nezazní, že Michael Ironside vlastně hraje tetu Huntovy ex-manželky? Too awkward? Ale tak ne, že bych to po to všem nečekal. Tvůrci si prostě řeknou, že to, že jsou v příbuzenském vztahu se nám nehodí do krámu, takže to prostě ani nezmíníme.
- Že jsou Genetičtí rytíři rogue frakce Templářů asi ok nápad, dávám k dobru to, že aspoň nějaké vazby doposavadní universum tam jsou.
- Celkem se mi zamlouval ten konec, byl jsem bytostně přesvědčený, že ho Hunt zabije v "sebeobraně" tak jako vždycky všechny.
- Jinak se ale nedokážu zbavit dojmu, že silně zrevidovaný scénář mohl zajistit mnohem lepší epizodu.
- Missing: Trance.

3/5
Mirak - 22. leden 2016 20:06sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Ale nejhorší na té epizodě je prostě komplít ignór poslední scény z předchozí epizody, je to obdobný vztyčený prostředníček jako 3x01 nebo 3x11.
Mirak - 22. leden 2016 20:04sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Zápletka silně připomínala 1x07, jenže tam, kde 1x07 pokračuje story-arc s Restory a rozvíjí charaktery (Rev Bem a Beka), tak v 3x19 máme one-off planetární systém, o kterém garantuju, že už neuslyšíme a stejně tak i postavy, které už zřejmě neuvidíme (ne, já nepotřebuju, aby každá epizoda měla vážné implikace pro ústřední děj a vývoj postav, ale u S3 je to společné téměř všem epizodám).

A že je to cokoliv jiného, než všechno ostatní u 3. řady právěže nesouhlasím. Naopak ji považuju za obludný slepenec veškerého generického sci-fi materiálu, který mě napadá. Skoro u všech epizod se vkrádá pocit, že už jsem to někde viděl a nejčastěji jsem to už viděl dokonce právě v Andromedě.

Jinak Hunt v S1 a S2 ok, ale tak jako všechny postavy prošel zřejmě v 3x01 lobotomií, tudíž každá z postav prožívá momenty, kdy působí jako karikatury sebe sama a u Hunta je to nejpatrnější.
Telemachus Rhade - 22. leden 2016 17:28sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
The Illusion of Majesty

A to se mi líbilo hodně. Naopak mi přišlo, že to dobré z S1 je zde zpět a vesmír je jaksi zajímavější než obvykle. Že je to Sorbův seriál mi taky nevadí - možná i naopak, je to zase jiné, než cokoli ostatního, což pokládám za část kouzla seriálu.
Mirak - 21. leden 2016 23:31sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x19 The Illusion of Majesty
- Takže žádné rozřešení semi-cliffhangeru z minulé epizody? Nic, nada, ničevo? Budeme dělat, že to vůbec neproběhlo a zachraňovat nějakou princeznu? This is so Andromeda.
- Proti odlehčené epizodě s meziplanetární podvodnicí nějak nic nemám, ale ono to krom dvou, možná tří situací nebylo nijak extra zábavný. Navíc je to variace na spoustu věcí, které už jsme viděli, je to tak nějak pořád dokola. Hunt se zase mlátí někde v kleci atd.
- Další pornoepizoda pro Hunta? Už jsem na to přišel, ten seriál se netočí pro diváky, točí se pro Sorba.

2/5
Mirak - 21. leden 2016 22:15sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x18 Deep Midnight's Voice
- Docela pěkný nápad byl zbytečně pohřben tunou vatových a klišovitých scén. A to zhruba takhle: Hunt, Beka, Tyr a Gaiton (guest star) se vydají na planetu hledat mocné zařízení. Rozdělí se na dvojice Hunt/Beka a Tyr/Gaiton. Zatímco Tyr s Gaiton zařízení skutečně hledají, tak je jim naprosto nepochopitelně věnováno asi 3x méně času, než duu Hunt & Beka a jejich sexuální turistice.
- Nápad s ultimátní slipstreamovou GPSkou je pro Andromedu tak trochu příznačný. Je to sice na jednu stranu zajímavé, ale na stranu druhou mám u těchto epizod vždycky trošku problém "žrát" to, že o tom divák i Hunt a spol. slyší úplně poprvé. Ano, je to okecané, ale...
- Úplně nerozumím tomu, jak si ti kolonisté neuvědomují, že pochází ze Země atd. Vždyť je tu řečeno, že tu kolonii založili Perseiďané. Co to znamená? To Perseiďané rozváželi lidi po celém vesmíru? Proč?
- Pátalie Hunta a Beky na zaostalé planetě jinak neskutečně trapný. Zhruba po 10 minutách na planetě se oba začnou olizovat s prvními domorodci, na které natrefí. Andromeda je už od začátku cheesy, ale to, co předvádí v tomhle ohledu třetí řada je nesrovnatelná demence.
- Tyrův pokračující story-arc oproti tomu velmi zajímavý, poupátko už se rozvíjí. Christopher Heyerdahl je super herec (aktuálně skvělá role v Hell on Wheels) a i tady ztvárnil jednu ze zajímavějších postav. Pěkné dialogy (i monology). Je to snad i poprvé, kdy je v Andromedě vyloženě epizodu po epizodě navazující miniarc, tady dokonce s otevřeným koncem. Jsem i zvědavej, co budou s GPSkou dělat.
- Nietzscheáni zaútočí na planetu a Hunt argumentuje, že to není jeho chyba, protože jdou přece po tom navigačním zařízení, ale Hunte, ty vole, vždyť jsi je tam přece dovedl, bez Andromedy by to vůbec nenašli!
- Postava, která se olizuje s Bekou se jmenuje dr. Semel :)

2,5/5
Telemachus Rhade - 20. leden 2016 18:20sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Doctor Who S3 - Až na výjimky hořké zklamání.

The Runaway Bride - Donna je možná zajímavá postava, ale stejným dílem je prostě protivná a nechci ji tam.
- Že Země vznikla nabalením se kamení na pavoučí loď vnímám tak nějak jako špatný kreativní den.
- Zajímavost: Donnina dědečka hraje jiný, naprosto nevýrazný herec.
- Overall 2/5
Smith and Jones - Jo, Martha je podle mého gusta. Snad jen by mohla mít méně srdceryvných výlevů - hraní není její nejsilnější stránka ;) btw, Trish, sestra Marthy, je nyní oscarová držitelka za vynikající Belle. - 4/5
The Shakespeare Code - Nepamatoval jsem si zhola nic, což je zajímavé, vzhledem k tomu, jak dobrý díl to je. Zaujala mě Elizabeth I, která bez vysvětlení chtěla Doktora uvěznit, čímž mi dal ten speciál se třemi Doktory lehce větší smysl. - 4/5
Gridlock - Zajímavý námět a Face of Boe, jinak děs. - 1/5
Daleks in Manhattan - Ne, Manhattan opravdu nejde udělat tak, že se kolem cardffského parku nasází digimrakodrapy. Navíc to nedávalo smysl. Ale potěšil Andrew Garfield - pozdější Spider-Man. - 1/5
Evolution of Daleks - Kravina. 0/5
The Lazarus Experiment - Děj ušel, ale děsně mě srala Marthy zabedněná matka. - 3/5
42 - Hle, S3 měla vesmírnou epizodu. A byla tak silná, že jsem už zas nevím o čem byla. Jo, jasně o těžení živého slunce. Hmm, tak jo. - 2/5
Human Nature - Konečně něco originálního, co mělo nápad, švih a nepopiratelnou kvalitu. Herecky opět zajímavě obsazeno - hlavně ten klučík z Love Actually. - 4/5
The Family of Blood - Tennantův herecký koncert a jednoznačně nejlepší epizoda řady. Takhle ano! - 5/5
Blink - A teď rovnou Carrey Mulligan. Casting je v témhle řadě prvotřídní; skoro stejně jako Carrey s dlouhými vlasy. Celý nápad s Plačícími anděly mi skvěle sednul. Tomuhle se vytknout nic nedá. - 5/5
Utopia - Derek Jacobi! a John Barrowman (konečně). Opět super. - 4/5
The Sound of Drums - Kravina. Nebetyčná, dehonestující a nudná kravina. Kolikátý zkorumpovaný premiér, že to je? A ani není poslední :-( - 0/5
Last of the Time Lord - Za odhalení, že Face of Boe je *Jack*, dávám bod, protože to skvěle zapadlo do sebe, ale jinak to bylo stejné utrpení jako minule. - 1/5

a ještě z S4:
Time Crash - Zjevení se pátého doktora bylo milé, ale to je asi tak všechno. - 3/5
The Voyage of the Damned - Kylie je moje nejoblíbenější společnice. Škoda, že by bylo příliš drahé ji tam držet déle. Také je toto můj nejoblíbenější vánoční speciál. Dokázal asi nejlépe podržet vánoční atmosféru a zároveň měl silný nosný příběh. Jediný problém mám s tím, že je příliš krátký - nůžky nemusely být tak ostré. Jo a už je tu Wilfred. - 5/5
Damar - 20. leden 2016 09:50sipka
ZAMĚŘIT
Damar
Pridal som The 100. Po prvých dvoch sezónach to vôbec nie je také zlé, ako sa zdalo na začiatku.
Damar - 19. leden 2016 15:21sipka
ZAMĚŘIT
Damar
Do seriálov som pridal Spadla z oblakov.
Telemachus Rhade - 19. leden 2016 07:45sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
uběhlo rok a půl. Zvláštní, já už bych počítal téměř dva a půl

Jo, dva a půl. Chybka.
Mirak - 18. leden 2016 22:40sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x17 Vault of the Heavens
- Gordone Michaele Woolvette, věnuj se pls hraní, který ti docela jde a vyser se na psaní scénářů, protože tohle bylo strašný.
- Svítící bitches toužící pářit se s Huntem je zřejmě Sorbův vlhkej sen. Bizarní sexuální scénu s Huntem a svítící koulí energie bohužel asi nikdy nezapomenu.
- Harper a Trance dělají pičoviny čímž rozjebou Andromedu. Já nevím, je tohle fakt zápletku pro 3. sezónu? Musí z těch postav za každou cenu dělat nezodpovědný debily?
- Jediný, co za něco stálo byl závěr se vzácným záchvěvem kontinuity, kde se zřejmě odhalilo, kdo poslal Tyrovi ty semínka a částečně i proč. To, jak dá na konci jedno vyklíčené Trance je možná zajímavá symbolika. Uvidíme.
- Od krádeže ostatků Draga Museveniho dle téhle epizody uběhlo rok a půl. Zvláštní, já už bych počítal téměř dva a půl roku (nedává to smysl ani vůči tomu, jak rychle dal Hunt dohromady Commonwealth).

1/5
Mirak - 18. leden 2016 19:21sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x16 Point of the Spear
- Ale jo, tahle epizoda docela příjemně překvapila, protože z počátku to vypadalo na další generickou třeťosezónní břečku. Jako jedna z mála epizod téhle řady opouští takovéto přehnaně zjednodušené vyprávění a rozehrává děj hned v několika vrstvách.
- To, co vypadalo jako další nudná šarvátka mezi Andromedou a random nepřítelem se vyvinulo v epičtější střet. Konečně byla poprvé od druhé sezóny nějak rozumně využita flotila High Guard a nebylo to tak, že Andromeda v klídečku všechno zmákne.
- Pyriané byli ve 2x04 zajímavý nehumanoidní druh. Tady už jsem se lekl, že se rozhodli, že je musí zastupovat lidský ksicht, takže jim změnili vzhled a stupidně to okecali. Naštěstí to byl zástupce Tranceina druhu. Zajímavé.
- Pěkné interakce mezi Tyrem a Trance. Trance je tu mimochodem mnohem zajímavější, než v její cíleně centrické epizodě 3x12. U Tyra pro změnu zaujme doručení těch semínek. Kdo a proč mu to poslal. Říkal jsem si, jestli mu to prostě nevěnovala Trance, ale žádný náznak jsem nezaznamenal.
- Je fajn, že tu zazní zmínka o Wrath of Achilles (poprvé od 3x07), pak teda i to, že Thanové nejsou členy Commonwealthu, což mě překvapilo. IMHO bylo minimálně ve dvou epizodách naznačeno, že mají ke členství nakročeno (1x05 a 2x03), zároveň to ale působilo, že by mohli by se mohli dělit na jednotlivé frakce (roje?) podobně jako Nietzscheáni (viz 2x03).
- Hunt je teď komodor a Beka kapitán. Offscreen? Makes sense... not.
- Jestli bylo něco naprosto strašný, tak to, jak Beka během epizody jakože drsně šikanuje posádku, ach bože, to je kráva. Ta její interakce s piloty je strašný, strašný klišé. Je to btw. poprvé, co někdo z "vedlejší" posádky promluví.

3,5/5
Mirak - 17. leden 2016 18:36sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek:
Hm, pak ale fakt nechápu volbu změnit to pořadí, tahle epizoda by po pilotu taky fungovala, kdyby jen přidali zmínku o poškození a že právě potřebují doplnit zásoby.

To zcela určitě, protože v tomhle dílu je kladen důraze na seznamování s posádkou, kdežto v 1x03 na to není vůbec čas.
Mvek - 17. leden 2016 18:04sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak: Třeba to tak mysleli, ale ten střih je tam blbý, v podstatě sotva domluví Andromeda na obrazovce, už je tam střih, jako kdyby odpovídala Rommie.
Hm, pak ale fakt nechápu volbu změnit to pořadí, tahle epizoda by po pilotu taky fungovala, kdyby jen přidali zmínku o poškození a že právě potřebují doplnit zásoby.
Mirak - 17. leden 2016 18:00sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek:
Je to jinak, ale je to matoucí o to víc. Ona tam stojí Rommie, a právě jako android tohle říká.

Určitě? Já nakonec došel k tomu, že tahle epizoda má produkční kód 101 (tudíž byla natočená jako první) a tohle byla nějaká dotáčka nebo tak, aby její absenci vysvětlili.

Jo a předpokládám, že jsi tedy na ty nepřátele odtud už nenarazil, jak jsi už tady tipoval.

Uvidíš :)
Mvek - 17. leden 2016 15:49sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jo a předpokládám, že jsi tedy na ty nepřátele odtud už nenarazil, jak jsi už tady tipoval.
Mvek - 17. leden 2016 15:49sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak 260465:
- Z nějakýho důvodu tady Andromeda není jako android a je to zmíněno jen nějakou mně ne úplně smysl dávající hláškou, že Harper ty těla ještě nepřipravil nebo co.

Je to jinak, ale je to matoucí o to víc. Ona tam stojí Rommie, a právě jako android tohle říká. Takže už vůbec nevím, o čem mluví, jestli o těch androidech, co tam běhají občas... Je tam totiž vidět normálně, žádné zkreslení obrazovky. Ještě přesněji v té zhruba 2. minutě Dylan řekne "Keep an eye on them" k obrazovce, tam Andromeda odpoví a hned je střih na ni stojící asi u konzole, ale jen od prsou nahoru, kdy taky něco říká.

Každopádně jo, takový divný díl, ale aspoň ten patos z pilotu je tu trochu eliminován.
Mirak - 17. leden 2016 12:48sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x15 Whatever Happened to Rev Deffered
- Bemův návrat mě příjemně překvapil. Zaprvé jsem si myslel, že už se k tomu vůbec nebudou vracet a když už, tak jsem nevěřil, že by se tak mohlo stát ve třetí sezóně (nakopal bych je teda do prdele za ten název epizody, protože to samozřejmě při/před projekci hodně napoví).
- Epizoda jako taková byla slušná, nepochybně to mohlo být i lepší, ale rozhodně to platí i naopak. Návrat původně vyškrtnutých hlavních postav je často problematickej. Viděl jsem toho tuny a často postavy přivádí zpět jenom proto, aby je zabili (což je někdy samozřejmě v pořádku). Děje se i to, že jsou ty postavy skoro k nepoznání a slouží jenom jako laciný plot device (častá je změna v bad guye), což je asi nejhorší možnost. Tady se naštěstí vyvarovali obojího, což mě i trochu překvapilo, protože to během epizody vypadalo všelijak.
- Množství flashbacků z minulých epizod je snesitelné a má i docela opodstatnění. Problémem je, že jsou vidět časté změny na Bemově masce, takže to působí trochu úsměvně.
- Závěr podle mě ok, proti relativnímu happyendu nic nemám, zajímalo by mě, co měla být zač ta mluvící hvězda, ale v tomhle případě bude asi lepší to nechat obestřený tajemstvím.
- Nevím, proč nebyl na konci překvapený z Trance, ale je možný, že první setkání proběhlo offscreen. Docela by mě taky zajímalo, kde sebral ty slušivý nový hadry :)

3,5/5
Mirak - 16. leden 2016 21:30sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x13 The Risk-All Point
- Další průměr, aspoň, že zápletka byla trochu rozdílná od toho, co už jsme viděli, protože v poslední době mi přišlo, že už se náměty opakovaly. Po delší době také Nietzscheáni, ale nic extra nepředvedli.
- Nová loď High Guard, ok, ale proč ta debata o tom, že by mohla být silnější, než Andromeda, vždyť z toho co bylo řečeno vyplynulo, že Wrath of Achilles je silnější... Anyway, představit novou loď HG a pak ji hned zničit je very Andromeda-like.
- Nerozumím, proč má prakticky každý člen nové HG novou uniformu.
- Postava "senátorky" jedna z nejhorších, co se v Andromedě objevila - mizerně napsaná i zahraná. Ale myslel jsem si, že sabotér bude ona, taže absence sabotéra ve výsledku spíš lepší.
- Musím se smát, jak autoři dokázali do téhle epizody vpašovat olizovací scénu pro Hunta. Přišlo mi to opět úplně mimo.
- Štosující záchranné moduly byl pěkný nápad.
- Missing: Harper, Trance, Andromeda.

2,5/5

3x14 The Right Horse
- Beka chovající se jako nevděčená a ultrasobecká kráva tím, že riskuje pověst svoji i ostatních je námět někdy na první sezónu, tady to nemá co dělat. Beka není moje oblíbená postava, ale určitým character developmentem si prošla a tohle je úplně mimo. Tady míří blasterem na členy posádky kvůli postavě, kterou divák vidí poprvé a pak má ještě tu drzost držkovat, že ji nepodpořili.
- Navíc je to vykradená kombinace 1x07 a 2x13. Zajímalo by mě, kolik těch osudových lásek vytažených z prdele bude Beka ještě mít.
- Nebýt tohohle, tak by to špatná epizoda nebyla (už proto, že Hunt má tak málo screen-timeu), ale těžko ji chválit, když je celá premisa v téhle fázi seriálu prostě padlá na hlavu. Krom toho mi ten nápad s pravdu mluvícími alieny přišel takový neandromedovský, přijde mi, že se to hodí spíš do ST.
- Harperovi konečně dopřejí první bitch, ale samozřejmě to nemůžou nechat jen tak, takže mu to radši na konci zkazí.

2/5

Nejnovější   Novější 1351 - 1370 / 4692Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o