Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Ostatní SF seriály

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 4544

Blížící se události:

Památné citáty
"Copak budu dělat o volném víkendu. Už vím, podívám se znova na Torchwood." - Nikdo, nikdy
"Třetí řada Andromedy je má nejoblíbenější." - Nikdo, nikdy

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 579 - 598 / 4544Starší   Nejstarší

tz - 08. říjen 2017 20:44sipka
ZAMĚŘIT
tz
Samostatné fórum pro seriál Orville založeno :-)
S.S.Enterprise - 08. říjen 2017 19:10sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Yakuzza:
Vám fakt nevadí, že se ty postavy chovají neskutečně natvrdle?
Pokud to beru jako komedii, tak je to OK. Za mě je to ale jen na jedno podívání. Mirakovo srovnání s MASHem je docela trefné.
Mirak - 08. říjen 2017 15:16sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Yakuzza:
zmíním i MASH, kde se podařilo naprosto bravurně dát dohromady hodně vážná témata a zároveň komediální prvky

IMO se to konzistentně dařilo až cca od 4. sezóny, ze začátku je to spíš čistá taškařice.
Yakuzza - 08. říjen 2017 14:50sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mvek: Tak ty postavy jsou komediální a nerealistické, takže pravda těžko usoudit. Ale 1x04 jsem vypnul po scéně s "vidláky", kdy bylo ze začátku zcela zjevné, že ti lidé si neuvědomují, že jsou vůbec na nějaké lodi, ale kapitánovi a doktorce to ne a ne dojít. Musel je na to upozornit až Dat. V mezičase díky tomu proběhlo pár komediálních scén jak z nejhorších epizod Přátel. Well...
Mvek - 08. říjen 2017 14:40sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mně tedy kapitán Orvillu nepřijde jako nula. Ostatně v pilotu bylo řečeno (pokud to nebylo jen jako, aby ho ukecali), že byl slibný, do toho rozvodu.

Jinak souhlas, taky mi přijde, že tvůrci nevědí, co z toho udělat, a buď zkouší ledacos (a vytváří tak spíš takový fanfilm), nebo zkouší, co se bude líbit víc.

Hlavně jsem si uvědomil blbou pozici, že seriál by byl celkem fajn pro děti a mládež, kdyby tam v každé epizodě nemluvili o sexu apod., což určitě neprojde přes hodnocení.
Yakuzza - 08. říjen 2017 14:27sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mvek:
tuhle komplikovanou rovnováhu, která každému sedí jinak
&
leena:
tak trosku mi prijde jako scifi pratele

To je ale přesně ono. Natočit vážně míněný SF příběh s postavami, které se chovají komediálně s levným humorem, je prostě divné. Buď komedie nebo SF. Mohli to pojmout klidně jako Red Dwarfa.

Kor se zakrslým kapitánem Nulou, což je snad nejhorší postava, jak vystřižená z nejlevnějšího amerického braku. A aby těch hejtů nebylo málo, Penny Johnson mě tady svým herectvím taky dost sere :)

No co už, svůj divácký okruh si to asi najde. Mimochodem, zmíním i MASH, kde se podařilo naprosto bravurně dát dohromady hodně vážná témata a zároveň komediální prvky. Orville tomu ale nesahá ani po kotníky.
Mvek - 08. říjen 2017 10:40sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Já nevím, možná mi to přijde realističtější, když si vezmu tu jejich flotilu jako dnešní korporaci. Však zaměstnanci se tak často chovají. A přitom až na ty dva piloty ty postavy působí, že svou práci berou vážně, i když nejsou třeba někdy nemyslí pořádně.

Ale ano, mám obavu, že tuhle komplikovanou rovnováhu, která každému sedí jinak, bude seriál těžko hledat, a díky tomu se bude líbit málo divákům, aby se udržel a mohl se třeba v některých aspektech zlepšit.

leena:
scifi pratele

Na které byla ve čtvrtém nebo třetím díle narážka...:-)
leena - 08. říjen 2017 08:26sipka
ZAMĚŘIT
leena
Yakuzza 290781: tak me prave ty vztahy na palube dost vyhovujou...o to vic mi prijde to scifi uveritelnejsi...tak trosku mi prijde jako scifi pratele...a celkove jako jo.
Pozemstan - 08. říjen 2017 00:22sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Pátý díl Orville se mi také docela líbil. Ačkoli zápletka nebyla nějak originální, ztvárnili ji velmi pěkně a do značné míry v tradici ST. Vedlejší zápletka byla samozřejmě už hodně orvillovsky přehnanou narážkou na Datovy snahy porozumět humoru, ale v tomto seriálu to celkem funguje. Zaujalo mě, že vyobrazení *červí díry docela odpovídalo popisu v nedávném článku na Kosmonautix.cz, i když její zničení i s černou dírou (tu tam nezmiňují, ale je vidět) by asi bylo složitější...*
Yakuzza - 08. říjen 2017 00:12sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Zkusil jsem Orville 1x04 a zvládl zase jen cca 15 minut. Vám fakt nevadí, že se ty postavy chovají neskutečně natvrdle? Kromě toho jsme hned ze startu stihli řešit opět gay drama a kapitána s jeho ex. Fakt inteligentní sci-fi :/
S.S.Enterprise - 07. říjen 2017 22:10sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
SPOILER - jeste sem se hodne bavil u toho sezeni na vejci
leena - 07. říjen 2017 21:31sipka
ZAMĚŘIT
leena
Tak Orville po peti dilech:

za me fakt super...jako necekala jsem to a sla jsem do toho jen kvuli prvnimu pilotovi (oblibena postava z pohotovosti), ale jsou tam postavy, ktery jsou mi uz po par dilech hodne sympaticky a mam je rada(prvni dustojnik a docela i hodne kapitan)....vtipny sceny, vazny sceny, celkem malo akce (nastesti, ja nemam rada akcni veci) a vubec za me ano. Jsem zvedava na dalsi dily :)
tz - 07. říjen 2017 19:02sipka
ZAMĚŘIT
tz
kapitan Pike,S.S.Enterprise: Klidně ho založím, ale až po víkendu - až teď sem měl čas sem vůbec mrknout a zítra to asi taky nestihnu.
S.S.Enterprise - 07. říjen 2017 14:59sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Orville 1x04 cca 18min

V titulcich sem ted videl, ze kapitan (jeho jmeno si nepamatuju stejne jako u ostatnich clenu posadky) odpovidal tomu klukovi, ze na jejich lodi nedostane boreliozu po prochazce po lodi.. jako to sou skutecne jen vtipky a s pravym ST toto taky nema nic spolecneho...

S.S.Enterprise - 07. říjen 2017 14:55sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Orville 1x01 až 04

Jako je to komediální, odlehčené a ano, je to i Star Trekové, takže je to super v tom, že je tu seriál, na který se daří koukat. Ve srovnání s DSC to ale není tak chytlavé a nemám touhu na to koukam několikrát tak, jako u DSC, což je způsobeno hlavně efekty a akcí.

Celkové má Orville zlepšující se tendenci, takže to je taky super, 1x04 - ten hudební motiv při vstupu do té superlodě je hodně silná vykrádačka TMP V´Ger Goldsmithe... Ale poslouchá se o dobře..

SPOILER
Co mě opravdu rozesmálo byly ty reality show v tom muzeu.
S.S.Enterprise - 07. říjen 2017 14:51sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
tz: Tak kdo to založí? :)
kapitan Pike - 07. říjen 2017 09:50sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
tz: Klidně ho založ :-)
tz - 07. říjen 2017 01:08sipka
ZAMĚŘIT
tz
S.S.Enterprise: Já bych chtěl na Orville extra klub :-D A hlavně fandom - fakt :-)
Mirak - 06. říjen 2017 21:52sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Eureka season 4.0 + christmas special

- Díky posledním dvěma epizodám se z toho vyklublala asi zatím nejlepší půlsezóna. Líbilo se mi, že oživili tu ústřední zápletku z prvních dvou sezón a propojili to se zápletkou ze čtyřky. Ten mix zafungoval dobře.
- Jinak to ale až taková hitparáda nebyla. Celá ta nově vytvořená alternativní linie mi vadí ze dvou důvodů. 1. Něco velmi, velmi podobného už jsme viděli ve finále jedničky. 2. Ta alternativní linie na mě působí, jako lazy writing. Místo klasického character developmenu tam prostě mrdnem alternativní lini, Takže jedné postavě přičarujem zbrusu novou manželku, jiné postavy se zbavíme tak, že řekneme, že v téhle realitě v Eurece není atd. Nevím, přijde mi to divný a zbytečný.
- James Callis by byl normálně plus, ale ne v tomhle případě, kdy v podstatě hraje 1947 verzi Nathana Starka :) V podstatě až poslední dvě epizody daly té postavy nějaký smysl.
- Vánoční speciál byl lame.
- Crossover s Eurekou byl ok, ale je to tak trochu tlačené na sílu. Vtipné pak je, když v jednom seriálu tvrdí, že minulost žádným způsobem změnit nejde a v druhém mají zápletku postavenou na tom, že změnili minulost a vytvořili alternativní realitu :)
Telemachus Rhade - 06. říjen 2017 16:32sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Well... OK :)

Nejnovější   Novější 579 - 598 / 4544Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o