Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Ostatní SF seriály

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 4551

Blížící se události:

Památné citáty
"Copak budu dělat o volném víkendu. Už vím, podívám se znova na Torchwood." - Nikdo, nikdy
"Třetí řada Andromedy je má nejoblíbenější." - Nikdo, nikdy

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 582 - 601 / 4551Starší   Nejstarší

tz - 09. říjen 2017 23:48sipka
ZAMĚŘIT
tz
Mirak:
Ve čtvrtek startuje nová řada Red Dwarfa.

Už? Supr :-)

Mirak - 09. říjen 2017 23:42sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Jo, točili to back-to-back s jedenáctkou.
Telemachus Rhade - 09. říjen 2017 22:47sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Zase? Kolikátka? XII?
Mirak - 09. říjen 2017 22:45sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Ve čtvrtek startuje nová řada Red Dwarfa.
tz - 08. říjen 2017 20:44sipka
ZAMĚŘIT
tz
Samostatné fórum pro seriál Orville založeno :-)
S.S.Enterprise - 08. říjen 2017 19:10sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Yakuzza:
Vám fakt nevadí, že se ty postavy chovají neskutečně natvrdle?
Pokud to beru jako komedii, tak je to OK. Za mě je to ale jen na jedno podívání. Mirakovo srovnání s MASHem je docela trefné.
Mirak - 08. říjen 2017 15:16sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Yakuzza:
zmíním i MASH, kde se podařilo naprosto bravurně dát dohromady hodně vážná témata a zároveň komediální prvky

IMO se to konzistentně dařilo až cca od 4. sezóny, ze začátku je to spíš čistá taškařice.
Yakuzza - 08. říjen 2017 14:50sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mvek: Tak ty postavy jsou komediální a nerealistické, takže pravda těžko usoudit. Ale 1x04 jsem vypnul po scéně s "vidláky", kdy bylo ze začátku zcela zjevné, že ti lidé si neuvědomují, že jsou vůbec na nějaké lodi, ale kapitánovi a doktorce to ne a ne dojít. Musel je na to upozornit až Dat. V mezičase díky tomu proběhlo pár komediálních scén jak z nejhorších epizod Přátel. Well...
Mvek - 08. říjen 2017 14:40sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mně tedy kapitán Orvillu nepřijde jako nula. Ostatně v pilotu bylo řečeno (pokud to nebylo jen jako, aby ho ukecali), že byl slibný, do toho rozvodu.

Jinak souhlas, taky mi přijde, že tvůrci nevědí, co z toho udělat, a buď zkouší ledacos (a vytváří tak spíš takový fanfilm), nebo zkouší, co se bude líbit víc.

Hlavně jsem si uvědomil blbou pozici, že seriál by byl celkem fajn pro děti a mládež, kdyby tam v každé epizodě nemluvili o sexu apod., což určitě neprojde přes hodnocení.
Yakuzza - 08. říjen 2017 14:27sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mvek:
tuhle komplikovanou rovnováhu, která každému sedí jinak
&
leena:
tak trosku mi prijde jako scifi pratele

To je ale přesně ono. Natočit vážně míněný SF příběh s postavami, které se chovají komediálně s levným humorem, je prostě divné. Buď komedie nebo SF. Mohli to pojmout klidně jako Red Dwarfa.

Kor se zakrslým kapitánem Nulou, což je snad nejhorší postava, jak vystřižená z nejlevnějšího amerického braku. A aby těch hejtů nebylo málo, Penny Johnson mě tady svým herectvím taky dost sere :)

No co už, svůj divácký okruh si to asi najde. Mimochodem, zmíním i MASH, kde se podařilo naprosto bravurně dát dohromady hodně vážná témata a zároveň komediální prvky. Orville tomu ale nesahá ani po kotníky.
Mvek - 08. říjen 2017 10:40sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Já nevím, možná mi to přijde realističtější, když si vezmu tu jejich flotilu jako dnešní korporaci. Však zaměstnanci se tak často chovají. A přitom až na ty dva piloty ty postavy působí, že svou práci berou vážně, i když nejsou třeba někdy nemyslí pořádně.

Ale ano, mám obavu, že tuhle komplikovanou rovnováhu, která každému sedí jinak, bude seriál těžko hledat, a díky tomu se bude líbit málo divákům, aby se udržel a mohl se třeba v některých aspektech zlepšit.

leena:
scifi pratele

Na které byla ve čtvrtém nebo třetím díle narážka...:-)
leena - 08. říjen 2017 08:26sipka
ZAMĚŘIT
leena
Yakuzza 290781: tak me prave ty vztahy na palube dost vyhovujou...o to vic mi prijde to scifi uveritelnejsi...tak trosku mi prijde jako scifi pratele...a celkove jako jo.
Pozemstan - 08. říjen 2017 00:22sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Pátý díl Orville se mi také docela líbil. Ačkoli zápletka nebyla nějak originální, ztvárnili ji velmi pěkně a do značné míry v tradici ST. Vedlejší zápletka byla samozřejmě už hodně orvillovsky přehnanou narážkou na Datovy snahy porozumět humoru, ale v tomto seriálu to celkem funguje. Zaujalo mě, že vyobrazení *červí díry docela odpovídalo popisu v nedávném článku na Kosmonautix.cz, i když její zničení i s černou dírou (tu tam nezmiňují, ale je vidět) by asi bylo složitější...*
Yakuzza - 08. říjen 2017 00:12sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Zkusil jsem Orville 1x04 a zvládl zase jen cca 15 minut. Vám fakt nevadí, že se ty postavy chovají neskutečně natvrdle? Kromě toho jsme hned ze startu stihli řešit opět gay drama a kapitána s jeho ex. Fakt inteligentní sci-fi :/
S.S.Enterprise - 07. říjen 2017 22:10sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
SPOILER - jeste sem se hodne bavil u toho sezeni na vejci
leena - 07. říjen 2017 21:31sipka
ZAMĚŘIT
leena
Tak Orville po peti dilech:

za me fakt super...jako necekala jsem to a sla jsem do toho jen kvuli prvnimu pilotovi (oblibena postava z pohotovosti), ale jsou tam postavy, ktery jsou mi uz po par dilech hodne sympaticky a mam je rada(prvni dustojnik a docela i hodne kapitan)....vtipny sceny, vazny sceny, celkem malo akce (nastesti, ja nemam rada akcni veci) a vubec za me ano. Jsem zvedava na dalsi dily :)
tz - 07. říjen 2017 19:02sipka
ZAMĚŘIT
tz
kapitan Pike,S.S.Enterprise: Klidně ho založím, ale až po víkendu - až teď sem měl čas sem vůbec mrknout a zítra to asi taky nestihnu.
S.S.Enterprise - 07. říjen 2017 14:59sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Orville 1x04 cca 18min

V titulcich sem ted videl, ze kapitan (jeho jmeno si nepamatuju stejne jako u ostatnich clenu posadky) odpovidal tomu klukovi, ze na jejich lodi nedostane boreliozu po prochazce po lodi.. jako to sou skutecne jen vtipky a s pravym ST toto taky nema nic spolecneho...

S.S.Enterprise - 07. říjen 2017 14:55sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Orville 1x01 až 04

Jako je to komediální, odlehčené a ano, je to i Star Trekové, takže je to super v tom, že je tu seriál, na který se daří koukat. Ve srovnání s DSC to ale není tak chytlavé a nemám touhu na to koukam několikrát tak, jako u DSC, což je způsobeno hlavně efekty a akcí.

Celkové má Orville zlepšující se tendenci, takže to je taky super, 1x04 - ten hudební motiv při vstupu do té superlodě je hodně silná vykrádačka TMP V´Ger Goldsmithe... Ale poslouchá se o dobře..

SPOILER
Co mě opravdu rozesmálo byly ty reality show v tom muzeu.
S.S.Enterprise - 07. říjen 2017 14:51sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
tz: Tak kdo to založí? :)

Nejnovější   Novější 582 - 601 / 4551Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o