Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => TV

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 3357
Líbil se vám nějaký film nebo pořad, který zrovna budou dávat v TV? Podělte se s ostatními o své tipy a názory.Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 3357Starší   Nejstarší

Mirak - 28. červen 2018 13:55sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
BorgDog: No, já bych si vybral. Postupovat u všeho jednotně. V ČR je podlě mě oprávněná nasranost zejména na tu nejednotnost, ono "tajit pravdu o cigánech" mi jaksi přijde taky rasistický.
BorgDog - 28. červen 2018 13:49sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Pozemstan: Ano, tohle už skutečně zní jako "Kocourkov par excelance." Jak mohu školit proti něčemu, co nesmím na dotyčném školení ani vyslovit, jinak budu potrestán? Jenže v takovém případě je kontext prostě všechno, a v současné (oboustranné) hysterii se dobrat vůbec jenom objektivního popisu, CO se vlastně stalo, bude bohužel asi nemožné.

Mirak: Souhlasím, ale zase - jednotný postup okamžitě popíchne spekulace a konspirační teorie o nějakých "notičkách shora." Nevybereš si. Buď budeš za cenzora zatajujícího "pravdu o cikánech", anebo za rasistu snažícího se poštvat proti nim veřejné mínění. Jako by to snad bylo potřeba. Plus, samostatná otázka, dotýkající se i třeba terorismu je, nakolik je vůbec vhodné "popularizovat" pachatele ohavných zločinů a nepřímo tak povzbuzovat další, jít v jejich stopách.
Marshall - 28. červen 2018 13:44sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Pozemstan: Si vždycky vzpomenu na Pulp Fiction: "Ty vole negře, žes to neřek hned!"
Pozemstan - 28. červen 2018 13:10sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
BorgDog: Ano, je to sporné a celkem s Tebou souhlasím. Tady ovšem není úplně jasné, zda to dotyčný z Netflixu použil při oslovení, když v prvním případě mělo jít právě o školení proti používání podobně nevhodných slov (což by mohla, ale nemusela, být podobně absurdně znějící situace jako postih herce opakujícího si podle scénáře svou roli rasisty, pokud by ji tedy nezneužil ke skutečným rasistickým výpadům), ve druhém případě se mělo jednat o setkání s těmi, kteří se cítili jeho mluvou na onom školení dotčeni...
Mirak - 28. červen 2018 13:07sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
BorgDog: U mladíků je problém, že se často postupuje strašně nejednotně, takže jednou vidíme fotku mladíka bělocha pachatele, podruhé je lidem jasný, že šlo o cigana, ale dle popisu to byl jen mladík.
BorgDog - 28. červen 2018 12:31sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Tohle je sporné. Jo, je to slovíčkaření jak z Orwella, ale s tím oslovováním - jeden vozíčkář taky klidně řekne druhému "Čau, kriple!" Ovšem je tím pádem v pořádku takhle oslovit vozíčkáře třeba v autobuse? Já bych to tedy neudělal.

A co se těch "mladíků" týče, takže jaké řešení by bylo lepší? Uvádět u každého trestného činu, o kterém se píše, u pachatele barvu pleti, barvu očí, vlasů, ideálně ještě i náboženské vyznání (protože přece islám... a ty ateisti jsou taky podezřelá banda), jinak je to "cenzura?" To mi taky nepřijde zrovna super zlepšení.
Telemachus Rhade - 28. červen 2018 11:16sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pozemstan: Ano, zatímco černoši se běžně zdraví "hej, negře", běloch to vyslovit nesmí. Podobně tabu jsou výroky o sběru bavlny ;)
Mirak - 28. červen 2018 11:07sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
V českých médiích se cigánům zase říká mladíci, v tomhle se Američanům až tak smát nemůžeme :)
Pozemstan - 28. červen 2018 11:04sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Netflix Fires PR Chief After Use of N-Word in Meeting (Exclusive)

Této zprávy si všimli i čeští konzervativci, podle kterých byl dotyčný vyhozen za použití nevhodného slova (zjevně "negro") v textu opisovaného jen výrazem "N-word", když ostatní školil o nevhodných slovech. Z textu článku ale vyplývá, že takto mluvil před afroameričany i na následném setkání, kde měli řešit jeho předchozí "prohřešek"...

Z evropského pohledu to působí poněkud extrémně, i když text článku na odlišné vnímání těchto slov upozorňuje s tím, že je nutné brát ohledy na cítění "černochů" (v textu black people/employees), přičemž N-word by neměl běloch vyslovit ani při čtení scénáře(!) Osobně se mi ale zdá tento přístup jako poněkud extrémní a zároveň pokrytecký, je-li přitom v USA kladen takový důraz na rozlišování ras a lze-li tedy používat beztak přísně vzato nepřesné označení "black"...

Ale jinak toto vlastně v ST řešila již TOS v díle s Lincolnem, který (nevím, jako slovo použil v originále) se omlouval za označení Uhury tuším jako "pěkná černoška" s tím, že to v jeho době mohlo znamenat označení majetku...
Pozemstan - 14. červen 2018 21:38sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Netflix film crews 'banned from looking at each other for longer than five seconds' in #metoo crackdown
Marshall - 09. červen 2018 07:50sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Tady je link.
Marshall - 08. červen 2018 21:15sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Dneska byl v Interview na ČT24 Bělohradský, líbil se mi jeho pohled.
Marshall - 07. červen 2018 16:37sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Letecké katastrofy (II. řada) Útok na poštovní letadlo

- jsem nevěděl, že se někomu podařilo přistát bez hydrauliky! Frajeři!
Pozemstan - 04. červen 2018 10:11sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
ČT letos postupně zveřejňuje 50 let starý program ČST z roku 1968. Některé pořady lze i přehrát.
Telemachus Rhade - 04. červen 2018 10:01sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Marshall:
(jsem rád že to natočili, ale promrhaly podle mě šanci říct mnohem víc)

Proto se už nějaký ten pátek odmítám dívat na ryze české věci.
Marshall - 04. červen 2018 09:57sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Po shlédnutí druhého dílu Dukly, jsem byl lehce zklamán. Očekával jsem výrazně víc info na konci filmu, co a jak se dělo dál. A pak ta zoufalá hudba u závěrečných titulků WTF.
Celkově 3,5/5 (jsem rád že to natočili, ale promrhaly podle mě šanci říct mnohem víc).
Marshall - 28. květen 2018 18:52sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Bo Ostrava je region razovity!

Dukla 61

Zatím jen první díl.
Telemachus Rhade - 23. duben 2018 19:33sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tehdy jsem byl v Tatrách a se Slovákama jsme se strašně smáli, co se tady děje :) Ne, následkům metanolu, přirozeně, ale že je kvůli tomu zakazován prodej dovozového alkoholu jako je Metaxa, nebo whisky. Jedna z nejabsurdnějších věcí, co se tu mimo politiku stala.
Marshall - 23. duben 2018 19:21sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Metanol zatím první díl
Marshall - 16. duben 2018 22:40sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Půlnoční slunce

Francouzko - Švédský počin. Zatím hodně zajímavá mystická krimi serie.

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 3357Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o