Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => TV a rádio

Spravuje: AVip
Počet příspěvků: 3618
Líbil se vám nějaký film nebo pořad, který zrovna budou dávat v TV? Podělte se s ostatními o své tipy a názory.Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 3618Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 17. listopad 2022 16:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
AVip:
historie sledování via ofiko stránky/appka do něj nepropíše

To je právě to. Tohle řešení je zase za roh a ve výsledku to nefunguje, jak je třeba.
AVip - 16. listopad 2022 17:18sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade: Už nějakou dobu přesně z těhle důvodů uvažuju o tom, že bych zkusil Kodi i na počítači.
Tam je v HBO max pluginu možné vybrat konkrétní kvalitu streamu.

Ovšem problém je, že Kodi plugin je spíš tiše trpěný, než podporovaný a že se historie sledování via ofiko stránky/appka do něj nepropíše - a obráceně, ani z něj.
Telemachus Rhade - 16. listopad 2022 15:59sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Předplaťte si streamy, říkali...

HBO Max není vlastní aplikaci, ale na PC se spoléhá výlučně na prohlížeče. Vzhledem k silnému aplikování DRM (PlayReady/Widevine) to má několik "ale".

1) Vítězem se stává Intel APU.
2) Při vyšším DPI displaye (Windows Settings 125 %+) se přestane FullHD hlásit jako 1080p a přehrává se 720p. Nejde to změnit ani "na sílu" rozšířením.
3) Jediným prohlížečem schopným udržet FullHD, je Edge, a to pouze na Intel APU při nezvětšeném DPI nebo qHD+.

Máte-li zvětšené DPI (jako já na notebooku) nebo z nějakého důvodu menší než FullHD desktop display (jako já s 1680x1050), dostanete na Edgi 1280x720, ale v čemkoli jiném (Chrome/Firefox/Opera) pouze televizních 960x540.


Ochcávky nejsou. Existuje jediný doplněk (viz výše), který tvrdí, že dokáže force play jakýkoli stream, ale pozor, to platí jen u 1:1 DPI a Intel APU :-)

Disney+ to dokáže obejít obejít aplikací, Amazon povětšinou funguje všude a jako jediný i sám uvádí, jakou kvalitou právě přehrává, ale HMAX je teda peklíčko. Ochrana proti uživateli par excellence.
AVip - 11. listopad 2022 19:50sipka
ZAMĚŘIT
AVip
:-(
Co dodat?

(ale jo, díky za informace, to dodat...)
Star Trek.CZ - 11. listopad 2022 18:35sipka
ZAMĚŘIT
Star Trek.CZ
Na SkyShowtime bude ‚nějaký‘ Star Trek. Ne všechen
Mvek - 02. listopad 2022 12:49sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Disney+ appka do Win laguje, když skrývá své UI při fullscreenu apod. Ano, možná to bude víc na 4K obrazovce než na normálním HD monitoru.


Jinak ale máme za sebou tři klasické animáky (Sněhurka, Popelka a Kráska a zvíře) z různých let (30., 50., 90.) a je to velmi obraz. Škoda jen, že natahující dabingové titulky neuvádí rok výroby dabingu, jen jména herců. Můžu tak jen hádat, že Popelka i Kráska a zvíře budou ze stejné doby v 90. letech podle hlasů (a Popelka a Bella jsou stejná dabérka, ona to asi bude i Ariel, ale ta nás teprve čeká).

Uvidíme, kdy narazím na chybějící materiál, jak se mi už namátkou stalo. Možná po roce předplatné neobnovím a radši půjdu jinam, ale záleží na dětech.
Mirak - 24. říjen 2022 13:22sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Taky jsem zvědavý, ja vím, že Netflix původně brojil proti sdíleným účtům jedné domácnosti v případech, kdy už se nejedná o "dobrovolně" sdílený účet - např. po rozchodu partnerů, kdy účet dále využívá i ten druhý třeba i bez vědomí toho prvního. To mi ale přišlo dost marginální.
AVip - 24. říjen 2022 08:00sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mvek:
Navíc se asi nepřihlašuješ znovu, nebo ano?

Ne, to +/- nikdy. Tak uvidíme, jak to nakonec bude...
Mvek - 23. říjen 2022 13:14sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Bohužel i tak se mi stávalo, že mi nepochopitelně odmítal nějaký pořad stáhnout pro offline použití, nebo obnovit, že je na moc zařízeních (byl maximálně na jednom dalším). Vůbec to offline stahování spíš nefungovalo, než fungovalo. Obvykle, když jsem chtěl něco použít, dávno to vypršelo a obnovení se nedařilo, musel jsem to zrušit a znovu dát, pak se to stahovalo znovu... Chtěl jsem tím tehdy i šetřit u těch dětských opakovaně pouštěných věcí síť v době lockdownů.
Mvek - 23. říjen 2022 13:13sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
AVip: To hádám, že jim vadit nebude, spíš, když bys na tom byl z více IP najednou. Navíc se asi nepřihlašuješ znovu, nebo ano?
Ale ojediněle jsem to používal u rodičů, resp. i to měli, kdyby něco chtěli, ale za rok se tam podívali asi tak jednou, tak uvidíme.

Jinak před COVIDem jsem naopak nějakou dobu platil UHD předplatné právě kvůli tomu, že tam bylo více zařízení najednou, tak aby se nestalo, že s dětma to poběží najednou na počítači, TV a tabletu a ještě někdo se připojí na mobilu, aniž by to předtím povypínal...
AVip - 20. říjen 2022 10:01sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade: Asi budu mít tu pochybnou čest si to záhy vyzkoušet, neboť moje domácí IP adresa doslova cestuje po celé republice.
Telemachus Rhade - 20. říjen 2022 08:54sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
AVip: Zatrhnutí sdílení účtu jako takové chápu, nicméně si to technicky neumím představit. Netflix se holedbá, že to bude podle polohy, ale co když se přihlásím v hotelu a manželka doma mezitím sleduje jiný pořad? Přijde mi to nešťastné.
AVip - 20. říjen 2022 08:04sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Ad Netflix...

Netflix zatrhne sdílení hesel už začátkem příštího roku. A chce se vrhnout do cloudového hraní

Tak to bychom měli, abych tak řekl.

Ale i ta druhá věc je paradoxně docela zajímavá, protože pokud Netflix nabídne v rámci předplatného i nějaké exkluzivní hry po mobily, mohlo by mu to dát pořádný boost, co se počtu uživatelů týče (zatím je ta kolekce velmi skromná, výhodou ovšem už teď je, že jde o hry bez adware atp.)
Telemachus Rhade - 05. říjen 2022 20:35sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tak trochu Disney+ v praxi...

Naivně jsem si myslel, že mi bude stačit prohlížeč, minimálně mimo hlavní PC, které jediné disponuje lepší zvukovou výbavou než stereo. Notebook s FullHD OLED HDR mě ale vyvedl z omylu :)

Firefox totiž nepřechroustá DRM, a i když zapne obraz na 720p, po malé chvíli přeskočí do 480 alias DVD. Zato ale uděláte screenshot ;) Edge je na tom kdo-ví-proč o něco lépe a zvládne přehrávat v 720p bez dalšího poklesu. Ovšem bez screenshotu.

Ikonka dostupnosti v HD se ale zobrazí jen v aplikaci, a ta skutečně bleskurychle nastaví 1080 a nabídne i HDR, Dolby Vision, etc... A opět bez možnosti screenshotu jak na úrovni Win, tak třetích aplikací.

Oproti Amazonu i HBO Max mě tak Disney nutí používat jeho software i ve Windows, a ne jen na Androidu, přestože zdaleka není ideální. Například první stisknutí tlačítka přehrát, vyústilo v okamžitou modrou smrt :) Dále probíhá nastavení titulků na úrovni Windows, nikoli aplikace, takže jak máte nastavené CC pro všechno, tak se budou zobrazovat i tady, což je středně-silně user-unfriendly. Dále se GUI nepřizpůsobí displayům s vyšším a vysokým PPI, takže jsou popisky všeho hodně titěrné. Úplně nejmenší jsou technické údaje a dramatis personae.
Mvek - 30. září 2022 22:27sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Tedy omlouvám se, uvědomil jsem si, že víc zkušeností mám zatím s Disney+ na Windows, na Androidu zatím málo. No a na Windows je Netflix taky opruz, dodnes jsem nenašel, jak zobrazit celý můj seznam.
Mvek - 30. září 2022 22:15sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Disney+ appka ale rozhodně netflixové sahá tak po kotníky. Vycouvat z něčeho a jít na jinou epizodu a ještě pár věcí nepotěší.
O té nesmyslné absenci mnoha starých Disney titulů, a to tedy i jen s anglickou podporou, ani nemluvě.

A připomněli jste mi ale nijak nevýznamnou, nicméně vtipnou chybu lokalizace, hodím screenshot do mísy.
Mirak - 29. září 2022 12:32sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
AVip: Tak zatím to snad vyzkoušeli někde v jižní Americe, kde to mělo přesně opačný efekt, uživatelé si účet radši zrušili. Proto si nemyslím, že by to v téhle době aktuálně nějak hrozilo u nás.
AVip - 29. září 2022 11:52sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mirak: Dočkej času... netvrdím, že je to v našich končinách akutní, ale pokud se jim to zalíbí, nepočítej s tím, že by to k nám nedorazilo.

Jen tím chci říct, že důvodů k tomu, aby to Netflix schytával všude možně je dost a dost a že si je ani není nutné vymýšlet.
Mirak - 29. září 2022 11:12sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
AVip: Tak omezení sdílení se českého trhu zatím nedotklo, ne? Jinak já to používám bez appky, takže tohle mě netrápí.
AVip - 29. září 2022 09:44sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade:
Je nabízená knihovna adekvátní k ceně?

S ohledem na to, co všechno už máš předplacené, velmi pravděpodobně nikoliv - leda by tam bylo něco, co chceš vidět a nikde jinde by to nebylo legálně (atp.) k dispozici.

Zvaž taky, jestli to máš reálně šanci nakoukat.

Jak už jsem napsal, český Netflix v češtině je špatný vtip.

Na českém Netflixu v angličtině je pořád ještě hodně věcí, které jinde nejsou, ale combo Amazon/HBO/Disney rozhodně není slabé.


Mirak:
Přijde mi, že je v módě teď Netflix hejtovat,

Když on si Netflix na ty vidle nabíhá s takovou s chutí, že je to až neuvěřitelné - šíleným certifikačním procesem pro androidí appku počínaje (což mimochodem znamená, že nejde nainstalovat na skoro žádný androidí set top box z Google Play a i po manuální instalaci z *.apk jede jen v SD -jo, to se fakt vyplatí-), přes snahu o omezování sdílení až po objektivní ztrátu spousty titulů, které si jejich mateřská studia po expiraci práv stahují k sobě na své streamovací služby.

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 3618Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o