Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => TV

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 3535
Líbil se vám nějaký film nebo pořad, který zrovna budou dávat v TV? Podělte se s ostatními o své tipy a názory.Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 3535Starší   Nejstarší

AVip - 13. leden 2022 17:06sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mvek: Co já pamatuju, tak ještě v časech ČST šli kačeři tak strašně na přeskáčku, že záhy člověk ztratil stopu i nit...

Nový překlad je, nakolik jsem to byl schopen porovnat, poněkud přesnější (přece jenom doba pokročila atp.).
Ale jinak je to bída a tomu původnímu dám přednost při jakékoli příležitosti.
(řeč jde o starých Duck Tales, nové jsem prostě komplet pustil z radaru)
Mvek - 13. leden 2022 12:33sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Co jsem ale netušil, že ty Ducktales z 80. let už mají docela taky dost návazností. A ze začátku to sedělo (ale to to i víc sedělo na produkční pořadí), pak se mi zdálo, že naopak něco v řazení, které jsem získal, je víc uzpůsobené, aby návaznost byla hned po sobě.

Vždycky jsem to bral až na pár výjimek a pár dvojdílů jako stand alone epizody, jak bývalo v té době zvykem.


A ano, třeba takový dabing Rampy McKváka je v ČST dabingu a překladu neodolatelný. Ale opět nemám srovnání s novějším "oficiálním Disney" dabingem.
Mvek - 13. leden 2022 12:31sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
AVip: Ducktales 2017 - uvidím, až dokoukáme ty z 80. let. Mně to právě příjde, že to cíluje spíš na nátctileté a pak na nostalgické diváky, co znají originál. Ale možná se to týká jen úvodních titulků a nějakého prvního dílu. Pak možná už ani narážky apod. nebudou a bude to prostě jen pro tu mládež.

Ducktales z 80. let - některé díly ale teda už musím říct jsou hrozně naivní. Nevím, jestli to sleduji v původním českém watchorderu, každopádně je nejen jiný oproti asi produkčnímu pořadí na IMDB, ale občas se tak projeví, že něco je hrozně naivní, zatímco v prvních vyprodukovaných dílech první řady to tak naivní nebylo.
Každoádně je to pořád něco, co si rád s dcerou dám, jinak bych to nikdy znovu neviděl. A dost dílů jsem asi nikdy neviděl.

Nový dabing starých Ducktales bych nesnesl, to jsem někdy kousek viděl, a to se nedá poslouchat, ale ano, asi to víc odpovídá originálu. Na druhou stranu si vybavuji, že v novém dabingu v jedné epizodě o lidu, co nezná peníze, ale vlivem kačerů se jim platidlem stanou víka od limonády, jde o Coca-Colu, zatímco ČST dabingu jde tuším o Kačkolu nebo něco podobného. Netuším, jak ale zní originál.
AVip - 28. prosinec 2021 15:15sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mvek:
Donaldovi nedá fakt rozumět asi 80 %, co říká. Ano, v originále to bude asi stejné, ale starý "československý" dabing si s tím poradil lépe

Jo, Donald je v nové verzi "za trest" v CZ i EN.
A ani český dabing nových kačerů mi úplně nesedí, ale zase, já asi úplně nejsem cílovka :-)
a málo platné, všichni asi jsme ovlivněni dabingem z ČST, kterému by sice po stránce překladové šlo asi vytknout ledacos, ale hlasově a herecky skoro vůbec nic.

Před časem jsem si "obstaral" pár dílů nových Ducktales... ale ve finále, nijak extrémně mne to nechytlo (a to jsem opravdu schopen koukat na ledacos).
Mvek - 28. prosinec 2021 13:02sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Původní Ducktales kupodivu moc nezestárly. Dcera se do nich zakoukala (mně se poštěstilo dostat k původnímu dabingu), tak jsem měl tu čest vidět prvních asi pět dílů (z nichž většinu jsem asi nikdy neviděl).

Pak jsem si pustil kousek nových z 2017 a jako mě to asi bavit bude, ale tam se českému Donaldovi nedá fakt rozumět asi 80 %, co říká. Ano, v originále to bude asi stejné, ale starý "československý" dabing si s tím poradil lépe.
Telemachus Rhade - 07. říjen 2021 22:51sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
To je krásný :-)
Pozemstan - 07. říjen 2021 22:49sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Finská veřejnoprávní televize YLE slaví 40 let teletextu. -)
Viz strojový překlad.
Jak koukám, Finové měli oproti průkopnické Británii zpoždění 11 let, ale přesto měli před Československem sedmiletý náskok...
Telemachus Rhade - 22. srpen 2021 11:39sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Zemřel moderátor Eduard Hrubeš
kapitan Pike - 17. srpen 2021 22:02sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Tak týpek tam leze v červeném tričku, ten asi Star Trek neviděl :-)
leena - 17. srpen 2021 22:00sipka
ZAMĚŘIT
leena
kapitan Pike 319763: ulozto a hned ve trech verzich i s dabingem.
kapitan Pike - 17. srpen 2021 21:50sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
ČT2 nedávno vysílala dokument Bez jištění na El Capitan, bohužel ale zřejmě není dostupný v on-line archivu.
Pozemstan - 01. červenec 2021 19:51sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Russia Today: America... -(
William Shatner Will Host a Show on Russian State-Run TV for Some Reason
Shatner na Twitteru svůj krok hájí, viz tady nebo zde.
AVip - 27. duben 2021 12:28sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade: Vskutku, jest tomu tak!
Telemachus Rhade - 27. duben 2021 12:27sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Není teď náhodou jeho výročí provrtání domorodci?
AVip - 27. duben 2021 12:25sipka
ZAMĚŘIT
AVip
A opět jedno televizní doporučení:

Magalhãesova plavba kolem světa
Mvek - 12. duben 2021 20:42sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
A zajímavé jsou i výroky v průběhu závěrečných titulků, nebo třeba doporučení dětem dát možnost, ať si řeknou, kolik času se sítěmi chtějí strávit (když už je nejde před nimi chránit), na tom se dohodnout, a to dodržovat. Že ony si většinou řeknou rozumné číslo, jen když se ho nehlídá, tak si neuvědomí, že ho rychle překročí.
Mvek - 12. duben 2021 20:41sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Například Netflix nabízí "The Social Dilemma", je to tam i s českými titulky.

Dokument s rozhovory s různými lidmi, co měli na starosti algoritmy nebo strategii v různých společnostech jako Facebook, Twitter, Google, pro YouTube apod. týkající se buď návykovosti služeb, nebo cílení.
Většinu věcí člověk tuší, ale tady je to asi potvrzeno. Nejzajímavější je ten pohled, že díky dynamickým feedům se společnost polarizuje (to vidím už dávno), diskuze na nefiltrovaných službách (i tady, ale třeba Nyx, komentáře pod články apod.) jsou o to agresivnější a neplodné apod. A že jsme samozřejmě produkt, který nabízí jiným firmám. Dotýkají se tam i COVIDu nebo voleb a ruskému vlivu.

Podstrčené závěry, jako že jinak je svět normální, a věřte vládě, nebo hlavní nepřítel je Rusko, si mohli odpustit, ale nejsou tak silné.

Podstatná je hlavně ta polarizace a depresivní výhledy, kam to povede (občanské války, dystopie), pokud se nenajde způsob regulace jako se našel jakž takž u jiných médií dřív.
AVip - 23. březen 2021 07:42sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Jen abych navázal... já rozhlas poslouchám z několika zdrojů.

Po dlouhé roky primárně pomocí TV tuneru, nejdřív DVB-T, nyní tedy DVB-T2 a už cca. 10+ let i pomocí telefonu (o tom jsem ostatně psal loni kus vedle), samozřejmě to znamenalo mít připojená sluchátka a to i při hlasitém poslechu ze systémového "dráťáku".

K Vanocům 2019 a 2020 jsem nezávisle na sobě ze dvou různých zdrojů dostal BT reproduktory, takže jsem si s nimi postupně začal hrát.
FM rádio v nich je opravdu jen "do počtu", aby byl v tabulce featur příslušný checkbox, nejde pořádně naladit a i když se to nějakým zázrakem povede, tak to naladění neudrží po vypnutí.

Nicméně, protože více než kdy jindy sedím na svém služebním notebooku, ke kterému tuner opravdu nepřipojím a jehož reproduktory jsou, jak už bývá zlozvykem děsná chrastítka (btw. je to starší model HP ZBook), začal jsem řešit, jak z něj dostat zvuk aspoň o něco snesitelnější a tady se jeden z těch BT repráčků osvědčil. Zvuk je sice taky nic moc, ale aspoň si z něj můžu při streamování rozhlasu z Netu udělat novodobý ekvivalent tranzistoráku. :-)
(jinak BT repro fajnšmerkům fakt nedoporučuju, ale pro z hlediska toho, jak udělat z počítače rádio jsou celkem vyhovující).
Mvek - 19. březen 2021 20:16sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Co mám v autě rádio, tak poslední 3 roky poslouchám rádio, a zpravidla jen ČRo Radiožurnál. Až na to, jak tam dost často i v případech, kdy mi to nedává smysl, přerušují tázaného a pokračují dál (není to zrovna, že by se ten druhý mluvčí rozkecal o všem možném, a není to třeba ani politik, ale je to dokonce jejich exkolega apod.). Přijde mi, že to vypovídá o špatném plánování délky vstupů.

Nově často v autě i poslouchám audiobook, ale jen knihu, co jsem už četl, jen potřebuji celou sérii Mycelium připomenout, než se dostanu k poslední knize a těm, co ještě pořád ne a ne vyjít.
Mirak - 17. březen 2021 20:59sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Pravda, to jsem se nikdy nenaučil používat :)

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 3535Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o