Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => TV

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 3414
Líbil se vám nějaký film nebo pořad, který zrovna budou dávat v TV? Podělte se s ostatními o své tipy a názory.Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 106 - 125 / 3414Starší   Nejstarší

Pozemstan - 06. březen 2018 11:54sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Marshall: V dějepise jsme to měli podobné. Na gymplu tedy ještě maturanti z dějepisu a další zájemci dostávali okopírované stručné shrnutí poválečných dějin v bodech na několika málo stránkách, ale to bylo vše... -)

Mně se zpracování Masaryka (viděl jsem jen tuto TV verzi) také docela líbilo, včetně Rodenova výkonu. Nakolik je to autentické, ale netuším. Vím i z různých dokumentů, že Jan Masaryk prožil bouřlivé mládí, potýkal se s nekázní atd., ale jako diplomat byl zase popisován jako člověk velice elegantní a lidský, bavící společnost, mj. schopný mluvit odlišně britskou i americkou angličtinou. Tady asi dobře vystihli jeho psychické problémy, ale Roden prostě nepůsobí vzhledově tak laskavě a mírně jako Masaryk se svýma trochu vykulenýma očima. V některých scénách jednání s diplomaty navozoval až dojem obhroublého člověka. Na druhou stranu Masaryk za 1. světové války sloužil v rakouské armádě, takže asi nebyl nějak "změkčilý"... -)

Zajímalo by mě, nakolik odpovídalo skutečnosti setkání s Konradem Henleinem na velvyslanectví v Londýně nebo setkání s velkým předmnichovským vlastencem, legionářem a pozdějším největším kolaborantem Emanuelem Moravcem v londýnském (hodinovém?) hotelu... -) České století zachytilo jeho intervenci v době Mnichova u Beneše na Hradě, ale netušil jsem, že jel i do Londýna, což muselo být docela nákladné...

Zatímco ve filmu Milada při pohledu na Hrad z Hradčanského náměstí vlajku EU na jednom ze dvou vysokých stožárů v krátkém nočním záběru, kde barvu skoro nejde poznat, ponechali, tady pro změnu zřejmě celý stožár vyretušovali, místo aby tam jen vlajku změnili. -)(

Postava ztvárněná Evou Herzigovou, její film i režisér jsou zřejmě smyšlené prvky, byť možná s reálnou předlohou...

Oldřich Kaiser myslím ztvárnil Beneše velmi dobře, i když při prvním záběru z Lán, když mu Masaryk řekl "pane prezidente", mi nedošlo, o koho se jedná, a přemýšlel jsem, zda má jít o zemského prezidenta pro Čechy. -) V některých záběrech na Hradě je ale vidět, že má poněkud upatlané či zaprášené brýle.

Bylo by dobré, kdyby vzniklo i pokračování až do roku 1948.

Jan Masaryk mluví o USA (1947)
Hledání ztraceného času - Vzpomínka na Jana Masaryka (1)
Hledání ztraceného času - Vzpomínky na Jana Masaryka (2)
Marshall - 06. březen 2018 09:16sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Pozemstan: V dějepise jsme skončili na začátku WWII a moje samo-vzdělání v této době je limitováno na samotnou válku a navíc většina mimo Československo. Takže jsem film uvítal, i když nedokážu posoudit věrnost... A Roden mi přišel fakt dobrej!
Pozemstan - 05. březen 2018 15:46sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Marshall: Ano, pěkné. Už je tam i druhý díl. V této televizní verzi jsou prý i nějaké scény vystřižené z verze pro kina.
Marshall - 03. březen 2018 14:36sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Pro ty co ještě neviděli, tak doporučuji film Masaryk. Na iVysílání ve dvou částech
zde je zatím první: Masaryk část 1
Pozemstan - 23. únor 2018 20:58sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Já jsem si zaplatil Netflix, protože jsem chtěl sledovat Discovery zcela legálně a ukázat, že je o nový ST (i přes jeho problémy) zájem, ale na nic jiného jsem si čas neudělal, takže to nejspíše zase až do další řady přeruším, ačkoli tam jsou zajímavé věci...
Seven - 15. únor 2018 20:49sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Jinak hlavním důvodem, proč platím Netflix, je podpora vzniku seriálů, které mě baví. Bohužel většina jejich nové tvorby jsou převážně sračky přes kopírák z jiných stanic.
kapitan Pike - 14. únor 2018 09:18sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Marshall: Vypadá to, jako by byl hlavním scénáristou Záviš.
Marshall - 13. únor 2018 21:40sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Citace z onoho dílu:
"
Přeblafla mě excelentně.
Vykouřit ptáka.
Vyhulit brko.
Vybánit rouru.
Vyfučet trubku.
Odšťavit mrkev.
Vysrknout morek.
Vypít dědka.
Šluknout mušli. Ale to je spíš lízaní.
"
Marshall - 13. únor 2018 21:31sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Teda právě jsem skončil se svíjením se smíchy ze 4. dílu seriálu Dabing street. Doporučuji.
Seven - 13. únor 2018 19:29sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Já na Netflix koukám na televizi. Je to pro mě pohodlnější než jakékoli stahování, ale štve mě omezená nabídka.
AVip - 12. únor 2018 23:11sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mvek:
Netflix přidal pro ČR Rogue One. To je docela zajímavé, když vezmu v potaz, že tam jinak SW filmy nejsou.

Protože "Rouge One" zrovna skončil na HBO Go, která má doteď komplet E I - E VI.
Asi se na Netflaxe i "The Farce Awakens", protože ta na HBO go t.č. končí taky.

Prostě a dobře, HBO Go má tyhle věci jako první... Netflaxa tu hraje druhé housle.
leena - 12. únor 2018 21:53sipka
ZAMĚŘIT
leena
Ono to mozna souvisi s tim, ze patrim mezi ty co si radi pousteji veci offline a kdyz uz online tak to co me nadchne si stejne tak jako tak stahnu abych se k tomu mohla vracet, stahuju kvalitu tak akorat pro notebooky (serial okolo 200MB na epku, filmy tak okolo giga)...a titulky resim tak pul na pul..u nove vyslich serialu koukam na prvni shlednuti bez (aspon trenuju anj) a teprve na opakovany koukani taham title.
A data mam dost mizerny takze nekoukam nekde cestou do prace apod.
Telemachus Rhade - 12. únor 2018 21:11sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
ale třeba o tom až u nás někdy padne kartelový trh s mobilními daty :)

U nás? To dřív vystoupíme z EU a NATO. Eh, wait... :)
Mirak - 12. únor 2018 21:09sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
(Tímto se omlouvám Seven, že jsem ji dole zaměnil za laggu :)

Spousta těch "drobností", který tu v minulosti padly by mě osobně poměrně dost vytáčely. Navíc mě většina těch výhod nijak zvlášť nenaláká. Titulky mi stahuje automaticky bsplayer, z torrentů zkrátka strach nemám a na telefonu spíš čtu než sleduju.

Ale ano, koncept Netflixu se mi líbí, ale pořizovat budu až to bude ještě o ten pomyslný krok dál. A nemluvím ani tak o nabídce, ale třeba o tom až u nás někdy padne kartelový trh s mobilními daty :)

Mvek - 12. únor 2018 20:56sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Já taky mobil neřešil, ale v nemocnici to přišlo vhod, a od té doby zas nepoužívám.
Ale to, že nemusím shánět titulky a řešit, jak co stáhnout je snad obvious, já dodával další drob nosti.
kapitan Pike - 12. únor 2018 20:48sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mirak: Řekněme si na rovinu, že ani jeden z nás tří není zrovna typický uživatel :-) Každý je ale netypický jinak. Já třeba sledování na mobilu vůbec neřešil. Vyhovuje mi, že si můžu libovolný díl Treku pustit na tři kliknutí a využívám to i u seriálů, které mám doma na originálním DVD/Blu-ray.
Mirak - 12. únor 2018 16:47sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
kapitan Pike: Z toho co tu píše Mvek a lagga ten dojem úplně nemám :)
Mvek - 12. únor 2018 16:38sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
leena: Řekl bych dva důvody.
1) Legálnost je diskutabilní, nejsem ale právník. Nicméně četl jsem širší rozbor, kde to minimálně bylo jasně v šedé rovině, teoreticky žalovatelné. Záleží, jak se kdo staví k tomu, zda musíš mít práva k tomu, z čeho si zhotovíš kopii.
Ale budiž. Navíc v originálním znění si dneska už tolik nestáhneš bez torrentu, kde ten zákon porušuješ určitě (pokud tedy stále nejde velmi pomalu stahovat, aniž bych ven ze svého klienta pustil byť jen bajt toho stahovaného).

2) Etika? Když se mi něco líbí, tak chci přispět tvůrcům. Jasně, přispívám často vlastníkovi práv, ale na druhou stranu bez něho by to často taky nevzniklo.
A mohu tak dát najevo, co se mi líbí a co ne (oproti stahování a nelegálně provozovaným streamovacím službám).

3) Komfort - pokud mám dobré spojení samozřejmě, tak nemusím řešit, co jsem už za epizodu nebo film viděl (a kde jsem v ní skončil, pokud jsem to musel přerušit). A pokud mám už i slušná data na mobilu, tak některé seriáy a filmy můžu sledovat i z mobilu a pokračovat, kde jsem skončil.
Můžu dostat doporučení na další podobné věci, byť jen podle žánrů a tomu, jak se to lidem líbilo (a to je na Netflixu dost vágní, jen palec nahoru, nebo dolu).


Ale samozřejmě nabídka je pro mnohé zatím v ČR dost omezená (na Netflixu toho opravdu hodně chybí, co v zahraničí mají) a být student a nepařit hry, tak to zajímavější mi asi brzy dojde, navíc mi budou chybět české titulky.
Telemachus Rhade - 12. únor 2018 16:03sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
leena: No tak jasně, taky je to přístup.
kapitan Pike - 12. únor 2018 16:01sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Uživatelský komfort je na Netflixu nesrovnatelný s jakýmkoli stahováním nebo nějakými free streamovacími kanály.

Nejnovější   Novější 106 - 125 / 3414Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o