Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Poradna

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 1967
We have all the answers... For the right price!


Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 1967Starší   Nejstarší

Lt.Shark - 15. září 2018 16:30sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Dík.
Jde mi o již vytvořené modely helem Horus a Anubis stráží, které bych chtěl vytisknout ve velikosti kompatibilní ke Stargate figurkám od Diamond select toys...
https://www.thingiverse.com/thing:1548590
https://www.thingiverse.com/thing:1548592
k této figurce... https://legendscrazy.net/otherstuff/sg_1/003_s1_group.jpg
Pozemstan - 15. září 2018 13:30sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Lt.Shark: Dnes jsem se opět podíval do jejich výlohy. Vedle oné SW masky a menších postaviček či dinosauřích koster mě zaujaly malinké kovově blyštivé modely motorky a soupravy bicích nástrojů, vystavené na otáčejících se podstavcích.

Jinak včera se konaly (a ještě dnes konají) na náměstí Republiky v Plzni a u plzeňského muzea Dny vědy. U jednoho stánku předváděli právě malou 3D tiskárnu vytvářející snad figurku želvy (dlouhou asi 3 cm). Říkali tam, že lze i různě zvyšovat rychlost tisku, ale pak se může zhoršit kvalita, vrstvy se nepřichytí atd. Každopádně je asi další možnost zkusit kontaktovat nějaké univerzity, resp. třeba jejich mladé doktorandy ochotné experimentovat atd.
Lt.Shark - 13. září 2018 07:06sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Modely není třeba dělat, jde o volně stažitelné modely na netu.
Lt.Shark - 13. září 2018 07:05sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Díky za odpovědi, zkusím kontaktovat ten "Blueberry 3D Print".
Pozemstan - 12. září 2018 22:12sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Lt.Shark: Před časem jsem zde zmiňoval, že mě v Jablonci překvapil obchod se zakázkovým 3D tiskem s předměty z SW ve výloze. Je to firma Blueberry 3D Print. Píšou tam, že tisknou i malé věci za pár stokorun. Konečná cena se skládá z ceny za návrh a kreslení objektu (290 Kč bez DPH/hod.), ceny za materiál (0,54 Kč bez DPH za každý započatý 1 g), ceny za tiskovou hodinu (do 100 hodin 73 Kč/hod. bez DPH, pak slevy) a jednorázové platby 50 Kč bez DPH.

3D tisk zmiňovala i Češka pracující kdesi v Británii u filmu. Kolegové jí vytiskli model Spitfiru, viz zde. Tady odkazuje i na zdroj dat na serveru s řadou různých modelů - v podobných případech asi třeba u firmy výše odpadá platba za návrh či její podstatná část...

Jinak jsem právě dnes absolvoval úvodní kurz pro zaměstnance ZČU, kde v sekci věnované bezpečnosti práce zmiňovali, že pracovníci manipulující s práškem do zdejších 3D tiskáren spadají snad do 3. či 4. skupiny rizika, přičemž je to ovšem i tím, že zatím nemají normy, podle kterých je zařadit jinam, ale prach je obecně brán jako riziko... -)
Mvek - 12. září 2018 21:37sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jo a tuším v Berlíně, nebo kde ti udělají na počkání akční figurku tebe samého, nebo z čehokoliv, co přineseš, naskenují a vytisknou, ale tuším, že to stojí k tisícovce nebo tak:-).
Mvek - 12. září 2018 21:36sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
A to, že si v STV DDM v Praze můžeš jít na kroužek, kde si tu tiskárnu i nakonec vytiskneš, ti asi nepomůže:-). Už tam stejně dávno neučím, takže nemám kontakt a nikdy jsem se s tím, co to vede, neznal.
kapitan Pike - 12. září 2018 10:35sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Lt.Shark: Já takovou tiskárnu bohužel nemám a nemám s 3D tiskem ani žádné zkušenosti. Mohl bych se zeptat kolegů v práci, jestli máš nějaký konkrétní dotaz.
Marshall - 12. září 2018 00:06sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Tiskárny jsem viděl při práci (předpokládám, že chceš plast), ale nemám možnost. Kvalita se velmi liší. Měřil jsem pokusné zubní "otisky" (místo té hmoty = skousnete digi skener a pak se to vytiskne) a na některých byly vidět vlnky jak to tuhlo a některé byly prakticky dokonalá kopie. Ceny od 30000 - 110000 Kč, podle toho co to umí a jaké hmoty se používají. Jinak samotný tisk je levný. A určitě ti někde vytisknou co chceš. Ale musíš si to namalovat v CADu.
Telemachus Rhade - 11. září 2018 22:53sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Lt.Shark: Nevím, neznám, nechápu problematiku. Vím jenom, že Margh se tím zaobírá, jinak ale nikdo z mého okolí.
Lt.Shark - 11. září 2018 22:49sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
No tak nic, no.
Lt.Shark - 01. září 2018 22:10sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Chtěl sem se zeptat... máte tu někdo zkušenost a možnost tisku na 3D tiskárně a zároveň byl případně ochoten mi i něco vytisknout?
Telemachus Rhade - 27. červenec 2018 11:02sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Hledám:
Kavárnu na Praze 4
s otevřenou zahrádkou.
Stín výhodou. Díky.
Telemachus Rhade - 09. červenec 2018 12:13sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Jen tak na okraj...
Nabízím Fabii 1.9 SDi 47kW v udržovaném stavu.

- Má nové všechny čepy, tlumiče, obě přední poloosy.
- Najeto 376K; kdo ví něco o SDi (tj. dieselu bez turba), ví, že je to zhruba polovina životnosti motoru.
- Emisní norma Euro 3
- Technická platná ještě 12 měsíců.

Cena dohodou.
Pozemstan - 02. červenec 2018 00:36sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Do fotogalerie jsem přidal snímky vnitřku lednice. -)

Mvek: Díky, uvidím, jak se vše vyvine.
Mvek - 01. červenec 2018 14:50sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Pozemstan: Myslím, že i lednice a podobné věci mizí na Nyxu v Daruji za odvoz/100 Kč, nebo na různých nevyhazujto a všezaodvoz apod. webech.
Jinak ale netuším, kolik by chtěl, ale mám dobrou zkušenost s panem Trousilem: 607 810 710, který s dodávkou dělá vyklízení, ale i občasné stěhování. Já ho kdysi využil na vyklízení bytu po dědovi a letos na odvoz těch dvou kusů nábytku na chalupu. Kdybych od něj nechtěl nic odvézt z odpadu odtamtud, tak by mě bývaly ty dva kusy nábytku ve dvou chlapech na 60 km stály asi jen tři tisíce. Nakonec to bylo pět.

Když bys tedy ty nebo někdo pomohl panu Trousilovi s odnesením lednice do auta, samozřejmě má kurty na nošení, tak by to taky cenu ještě srazilo, navíc tedy těch pár kilometrů po Praze bude asi snadné. Pokud bude tedy třeba, zkus mu zavolat, má trochu svérázné vystupování (takové pohodové, ale že to působí až moc), ale domluvit se s ním dalo, cenu neměnil a termín platil. Mohl navíc asi za tři dny, ale tak na mě potřeboval půl dne, na tebe mu stačí hodina.
Pozemstan - 01. červenec 2018 13:16sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Kdybyste chtěli zdarma (ale s nutností zajistit si vlastní přepravu) starou lednici s mrazákem Zanussi Z 618/8K, podle designu z přelomu 80. a 90. let., nebo měli tip na způsob přesunu do sběrného dvora (našel jsem si, že by v Praze měli brát lednice zdarma i od nerezidentů), tak se prosím ozvěte. Fotky jsou zde, ještě možná doplním vnitřek. V posledních letech ale lednice nebyla používána, takže vnitřek silně zapáchá - před použitím by se musela vymýt asi savem. Marshall tady nedávno zmiňoval potřebu lednice, ale asi už náhradu získal, popř. by nechtěl podobně starý kus... Měla by fungovat, ale je to bez záruky.

Jako absolvent jsem už několik let stále ještě v Praze na koleji (Jižní Město - Otava, u zastávky autobusu Volha), ale i vzhledem k pravděpodobnému přesunu aktivit do Plzně ubytování zřejmě brzy ukončím, navíc musím v příštím týdnu stejně vyklidit pokoj kvůli letní rekonstrukci... Bývalí spolubydlící po sobě již před asi čtyřmi lety nechali tuto starou lednici, kterou si již dříve postupně předávali. Já jsem souhlasil s tím, že lednici dočasně pohlídám, ale oni si ji měli brzy odvézt, což se nestalo. Nejspíš uklízečkám prostě řeknu, že není moje, ať se starají, ale mohli by pak chtít zaplatit odklizení po všech z buňky, přičemž jsem za lednici de facto před lety převzal jistou zodpovědnost, byť s výhledem dočasnosti a sám jsem ji nepoužíval...
kapitan Pike - 01. červen 2018 09:14sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Díky moc za info :-)
Telemachus Rhade - 01. červen 2018 09:09sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike: Jaromír Průša bude pseudonym někoho, kdo v té době nemohl překládat.

Nicméně poslední vydání Petrolejového prince obsahuje překlad z roku '32, čili možná Průša nebude nejhorší volba.
kapitan Pike - 01. červen 2018 08:51sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
AVip: Mně jde právě o Petrolejového prince, mám vydání z roku 1991, ale překlad bude zřejmě stejný jako ten ze 70. let. Žádný jiný jeho překlad se mi nepodařilo dohledat.

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 1967Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o