Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Poradna

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 1941
We have all the answers... For the right price!


Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 1941Starší   Nejstarší

Mvek - 14. květen 2018 16:07sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Zkus cukrárnu v Jemnické u Brumlovky, je to viz www.dortiky.cz Právě že se specializují na ty klasické zákusky, zatímco Boušek Boušková a podobné mají víc dorty. Nevýhodou je, že nemají tak široký sortiment a různý den narazíš na různé věci. Některé dny dokonce mají rakvičky polité čokoládou a plněné žloutkovým krémem (který samozřejmě už není ze syrových vajec, jen se mu tak říká, jak jsem byl poučen, zrovna tak punčové řezy neobsahují pravý alkohol, protože by to bylo extra papírování a hlídání). Dost lidí včetně mně si ji pochvaluje. Já už odtamtud objednával dvakrát narozeninový dort a běžně si tam lidi taky chodí objednávat chlebíčky.

Samozřejmě jinak je mezi Budějovickou a Kačerovem nebo nově i mezi zastávkami tram a bus na Michelské Ovocný světozor. Ale ten je spíš na poctivou zmrzlinu nebo na dorty.
AVip - 14. květen 2018 15:54sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade:
tip na cukrárnu na Praze 4

Zkus cukrárnu ministerstva vnitra na Pražského Povstání (ne, tohle není vtip, je u stanice 193 směrem Šeberák) a určitě jsi ji už určitě zaregistroval aspoň mimoděk.
leena - 14. květen 2018 15:32sipka
ZAMĚŘIT
leena
Telemachus Rhade 298432: jdi k Ivete Fabesovy. Ja tam sice jeste nebyla, ale lidi si ji pochvalujou a dela fakt poctvivou cukrarinu.

Telemachus Rhade - 14. květen 2018 14:50sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Nědo tip na cukrárnu na Praze 4 nebo 2?
Pasu po klasických cukrovinkách typu rakvička šlehačkou, špička nebo laskonka, ale z poctivých surovin - žádná palma.
Mvek - 17. duben 2018 15:19sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Díky, já si taky vzpomněl na jednu variantu, protože mi někdo vyklízel nábytek po dědovi, a ti vypadali jako takoví kšeftmani, navíc bych si i nechal přitom zpátky odvézt nějaký objemný odpad.

Já jsem ochoten si zaplatit, jen si myslím, že klasičtí stěhováci budou terno (ale ještě se zeptám), když nechci stěhoval byt, kdy by to asi bylo nejlepší.
Marshall - 17. duben 2018 12:43sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Mvek: Já budu příští týden schopný. Tenhle týden, mě ještě bolí ruce z odběrů (4 díry) a o víkendu jsem mimo Prahu, takže když mě odvezeš a přivezeš, tak ti klidně pomůžu.
Seven - 17. duben 2018 11:08sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Mvek: Bendi má myslím firemní dodávku, takže pak už jen zbývá sehnat silné a schopné kamarády.
Telemachus Rhade - 17. duben 2018 09:10sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Marshall: Tak oprava - 6x ze sedmi případů.

No a jaké máš výsledky třeba CRP
< 5, čili v cajku.

Problém s přetestováním prarodičů je v zásadě v tom, že Frýdlant je vidlákov, a když s tím za jejich obvoďákem přišla, tak ji na férovku řekl, že nic takového není možné a ať si užije léto :-) Takže co teď?
Pozemstan - 16. duben 2018 00:32sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: Sestřenice nedávno využila služeb této franšízy, možná i na podobnou vzdálenost, ale to bych musel ověřit. Zkusím se jí zeptat na detaily.
Telemachus Rhade - 15. duben 2018 23:17sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
Někdo nějaký tip?

Bohůmžel.
Mvek - 15. duben 2018 19:21sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Potřebuji převézt skříňový šicí stroj a starou prosklenou kredenc (lehkou, úzkou vysokou) asi 60 km daleko a ještě do patra po dřevěných chalupních schodech, nebo oknem z ploché střechy přístupné ze svahu (projde to skrz).

Klasičtí stěhováci by si asi vzhledem k dálce řekli dost. A nemám k dispozici ani auto s koulí, ani dodávku/pick-up, ale hlavně ani lidi se zdravými zády nebo bez aneurysma a podobných věcí, aby hlavně ten šicí stroj mohli tahat jinde než jen po rovině.

Někdo nějaký tip?:-)
Mvek - 13. duben 2018 19:22sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Marshall:
a pak se začne množit a může tě to zabít.

Jj, ale nevím o tom, že by se s tím něco dalo dělat. Ostatně právě proto je v sobě tolik populace má třeba i od dětských prodělání infekce naplno.
AVip - 13. duben 2018 06:32sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Marshall:
Jsou přenašeči něčeho na co nemají citlivost - jejich IS na to nereaguje, takže nemají příznaky. Nebo je tu varianta, že byt je kontaminovaný a oni mají už rezistenci.
...


Jojo, zrovna jsem chtěl napsat něco v těchto intencích...


Telemachus Rhade:
Pak se tu ještě nabízí možnost (ale ta je pro otrlé rodiče a sám nevím, jestli bych se k tomu odhodlal) a sice nechat tam dítě tak dlouho, dokud se z toho nevykřeše - to by mu mohlo dát imunitu... ale je tu riziko následných komplikací...
Marshall - 13. duben 2018 01:03sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Telemachus Rhade + leena: Přesně! Jsou přenašeči něčeho na co nemají citlivost - jejich IS na to nereaguje, takže nemají příznaky. Nebo je tu varianta, že byt je kontaminovaný a oni mají už rezistenci. Takže dvě hlavní možnosti, dále jsou tu samozřejmě plísně nebo toxiny v prostředí, které by IS oslabily a rozvinulo by se něco latentního na co jste citlivý všichni.

EBV prevalence je víc než 90 % populace, já ho získal v cca 25 letech docela bouřlivě (14 dní hospitalizace), většina lidí to neví a nikdy je to nebude zajímat, protože mají protilátky (specifické IgM, IgG), které je chrání. Ale může tě něco oslabit (u někoho i obyčejný stres u někoho je třeba pravá chřipka) a pak se začne množit a může tě to zabít.

No a jaké máš výsledky třeba CRP, když by jsi v akutní fázi zašel k doktorovi??? To CRPčko pokud ti to nikdy nedělali, je jen píchnutí do prstu a 5 minut čekání. Můj doktor k té mašince má dokonce připojený smartphone. CRPčko hradí pojišťovna, v případě komplikovanějších případů (třeba u mě) i ty krevní rozbory.

Šance, které bych udělal já:
1) chytit tu akutní fázi a zjistit o ní co nejvíc.
2) prozkoumat prostředí u babičky

No každopádně hodně štěstí.
leena - 12. duben 2018 21:01sipka
ZAMĚŘIT
leena
Telemachus Rhade 297690: hmm tak jestlli je to tak, ze dite se pravidelne vraci od babicky s virozou zacala bych u babicky/dedecka...vyhnat k obvodakovi at jim udela stery muzou/muze byt latentni prenasec buhvi ceho...
Telemachus Rhade - 12. duben 2018 20:53sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Zajímavé poznatky, díky všem.

Marshall:
Pokud vychází tvoje domněnka o viru z CRP testu
To určitě ne. Ve zkratce: Kdykoli dáme dítě na hlídání babičce, vrátí se s docela silnou virózou, přestože nikdo tam viditelně nemocný není. Druhotně pak od malého v nějakých 85 % případů tu čtyřdenní virózu chytím já a vyvine se mi z toho 14 denní nosohltan. Za posledních 7 měsíců se toto opakovalo 5x.

Jinak mám imunitu obecně relativně silnou, v podstatě můžu nasávat nachrmlanou tramvaj i #čekárnu a nic. (Byť teda alergie mám silné a koketuju jak s EBV, tak s různou skupinou herpesvirů.)

Proto se už snažím zaměřovat konkrétně tímhle směrem, ale je to začarované - nevím, kde hledat původce tohoto.
Seven - 12. duben 2018 15:14sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Jak říkal Marshall - začala bych na imunologii, dostávali jsme s bratrem a sestrou nějaký léky na předpis na zlepšení imunity. Nepřišlo mi, že by na tohle kojení mělo moc vliv, churaví jsme byli já a bratr tak nějak nastejno, i když kojený byl jen jeden z nás.

Jinak mohu doporučit tady paní doktorku:
http://www.allergomedia.cz/
Marshall - 12. duben 2018 13:40sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Telemachus Rhade: Včera jsem napsal půl stránky a StarNet to nějak nevzal. Nechce se mi to psát cele znova. Takže zkrácenina (moje zkušenosti vycházejí z 15 let autoimunního onemocnění a celoživotní alergie, která se zlepšuje -yay) :
Motto: Genetic epidemiology, including twin studies, provides robust evidence that genetic variation in human populations contributes to susceptibility to infectious disease. Standartní věta, kterou začínají články na toto téma.
1) Dobrý imunolog by měl poradit (viz Avip) a udělat základ (IgE, IgM, IgG...) a následně těžší kalibr pro eliminaci běžných příčin.
2) Laboratorně / experimentálně lze testovat genetické markery na susceptibilitu k určitým virovým onemocněním (od chřipkových virů po můj oblíbený EBV). Jestli se to dělá i v běžné praxi nevím – řekl bych, že ne a že se spíše půjde po to, proč máš špatně fungující IS.
3) Zvýšená nemocnost v rodině nemusí být nutně genetického původu, ale může – viz prokazatelná dědičnost náchylnosti k alergiím. Prostředí, životní styl, stravovací návyky často hrají důležitější roli.
4) Pokud děti nebyly kojeny, tak se připrav na výrazně vyšší nemocnost. Protože nemají vycvičenou specifickou imunitu a dost možná mohou mít i menší nespecifickou. O alergiích netřeba mluvit, tam je statistická významnost prokázaná tolika studiemi, že už o tom nikdo nepochybuje.
5) Pokud vychází tvoje domněnka o viru z CRP testu (levné a dostupné), tak upozorňuji, že výjimečně může docházet false positive/negative výsledkům! Tj. můžeš mít bakteriální infekci, ale tělo na ni nereaguje (menší než 10) / můžeš mít virovou infekci a hodnotu vyšší než 40 v případě imunitního problému. Pro podrobnější analýzu je lepší PCT (rozumněj jinej protein), ale na to je potřeba laborka (odběr krve).
6) Napadá mě ještě spousta rad založených na zkušenosti s mojí mizernou imunitou a jak se mi ji podařilo trochu (subj. hodně) zlepšit. Ale to bych nosil asi dříví do lesa.
AVip - 12. duben 2018 06:13sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade: V tomto případě primárně virolog... s druhou specializací, zaměřenou na lidskou genetiku (v ideálním případě).
Telemachus Rhade - 11. duben 2018 22:55sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Co to je za specialistu, který se věnuje až extrémní přenostitelnosti virů v rámci rodiny? Genetik?

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 1941Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o