Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Poradna

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 1967
We have all the answers... For the right price!


Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 203 - 222 / 1967Starší   Nejstarší

Marshall - 03. červenec 2017 08:18sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Mvek: Bohužel, mám akorát izolační, ale možná bych sehnal v práci, ale tam budu až příští pondělí.
Mvek - 02. červenec 2017 22:12sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Asi nikdo nedisponujete vodivým lakem, co? Potřebuji pár kapiček na spravení "přeříznutého" vyhřívacího "drátku" na zadním skle auta. A je mi líto si kupovat balení laku, který použiji na několik kapiček a pak nic. I když snad v GME stojí jen 130 Kč.
Zephram - 28. červen 2017 10:34sipka
ZAMĚŘIT
Zephram
Telemachus Rhade 285543: Různé komunikační softwary se liší především možností a způsobem šifrování. Navenek, ve designu, funkcionalitě, smajlících, až tak moc rozdílů není. Hlavní praktický rozdíl je ovšem v tom "kolik mých stávajících nebo budoucích známých to aktivně používá".
Viz. třeba toto: Rusko Ondřeje Soukupa: Vizionářova srážka s Kremlem
Nebo toto: EU chystá změnu zákona: policie má mít právo číst vaše zprávy přes chat

Konkrétně WhatsApp a Telegram fungují tak, že použijí telefonní číslo jako název účtu a na centrálních serverech udržují seznam čísel (nebo seznam hashů čísel) lidí, kteří aplikaci používají. Takže pokud jim umožníte přístup do svého telefonního seznamu, tak vám automaticky přidají do (aplikačního) contact listu všechny vaše (telefonní) kontakty, kteří už danou aplikaci také používají. (A naopak, v okamžiku registrace se o vás dozví všichni, kteří na vás mají telefonní číslo [uložené v mobilu].) Samozřejmě je možné lidi selektivně blokovat.
Pozemstan - 20. červen 2017 22:46sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Podle exkolegy Echo24 občas trochu "přibarvuje"... -) Ale tak, pokud je pro Česko (pravda, za jiných okolností) problém i 12 uprchlíků, tak 14 Britů už znamená okupaci... -)
Telemachus Rhade - 20. červen 2017 22:32sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike: Fakticky to ale lživé není :-)
kapitan Pike - 20. červen 2017 21:36sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Nedávno jsme zde řešili echo24.cz. Bohužel ani to nemá daleko k bulvárním titulkům.

Počet žádostí Britů a o české občanství mnohonásobně stoupl

Žadatelů už je dokonce 14 :-)
Seven - 28. květen 2017 10:59sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Telemachus Rhade: Navíc potřebuješ si založit další účet a všechny donutit, aby to taky používali.
Telemachus Rhade - 28. květen 2017 10:27sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Doteď jsem nedokázal rozklíčovat k čemu jsou aplikace typu Whatsapp, Viber, apod, natož v čem je jakože jejich výhoda oproti třeba Messangeru a Skypu. Jestli to chápu správně, tak to stejně všechno potřebuje internet a jediný rozdíl je v tom, že to má jinou barvu. Pletu se?
Mvek - 18. květen 2017 22:31sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
kapitan Pike:
což tedy angličtina v nejvyšších levelech asi taky nemá

Nevím, jak bych se na to tvářil dneska, ale kolem maturity jsem kromě nějakého toho intermediate "Murphyho" vzal do ruky Anglickou gramatiku Sergeje Trymla (VŠE) a málem jsem tím své znalosti zahodil, protože mě ty různé výjimky a pravidla v pravidlech spíš zmátly a usoudil jsem, že to asi jen tak do ruky znovu nevezmu.
Pozemstan - 18. květen 2017 21:32sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
kapitan Pike: "zarazila připomínka od Pozemšťana o "šílené" slovní zásobě."

Tím se ale zase nenech odradit. Zaslechl jsem to někdy tehdy před sedmi lety. Prý chtěli po někom popsat detaily nějakých květin či čeho, ale podrobnosti si už nepamatuji. Seven má čerstvou osobní zkušenost...
kapitan Pike - 18. květen 2017 21:15sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Jo, určitě to ještě zvážím. Jen mě trochu zarazila připomínka od Pozemšťana o "šílené" slovní zásobě. Zrovna mechanické učení se slovíček nesnáším. Gramatika mi nevadí, pokud to má alespoň nějaká logická pravidla (což tedy angličtina v nejvyšších levelech asi taky nemá :-) ).
Seven - 18. květen 2017 20:39sipka
ZAMĚŘIT
Seven
No, vzhledem k tomu, že se ty certifikáty nesčítají a že vlastnictvím jednoho nemáš nárok na slevu na další, je na tvém zvážení, jestli by se ti třeba nevyplatil přípravný kurz + vyšší verze.
kapitan Pike - 18. květen 2017 20:29sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Seven: Popravdě bez výhrad pouze splňuji přečtení knihy nebo článku ve svém oboru. K filmům si dávám alespoň anglické titulky, audioknihy jsem nezkoušel, ale při čtení beletrie slovník používám (hlavně anglický výkladový v Kindle) a v komunikaci s rodilými mluvčími mám velmi malou praxi. Asi bych to dal, ale musel bych věnovat podstatně větší množství času přípravě. Ale ještě to zvážím, díky za tip. Vzorové testy na internetu jsou, určitě se na ně podívám.
Seven - 18. květen 2017 20:24sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Tutor je skutecne mizerna pripravka na cokoli. Mam s nimi jen spatny zkusenosti.
Pozemstan - 18. květen 2017 20:02sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
kapitan Pike: "Otestovat bych se nechal v jazykovce, kam chodím na němčinu"

Pokud to provádějí přímo tam, tak je to výhodné. My jsme chodili na přípravný kurz do soukromé jazykové školy (Tutor) - nic moc, ale učil nás rodilý Australan - a vlastní zkoušku (organizovanou British Council) jsme pak absolvovali v Kongresovém centru (písemná část) a v nějaké jiné škole (ústní, paralelně s jinou skupinou na CAE, kde byl ten Hudeček)...
Seven - 18. květen 2017 19:57sipka
ZAMĚŘIT
Seven
kapitan Pike: osobně vzhledem k nevelkému cenovému rozdílu, pokud dokážeš sledovat film bez titulek, poslouchat anglickou audioknihu a rozumět, přečíst v angličtině beletrii bez použití slovníku, porozumět knize/článku v tvém oboru a vést hovor v angličtině s rodilým mluvčím a rozumět mu, potom bys neměl mít problém ani s CPE. Myslím, že na netu se dají najít vzorové testy.
kapitan Pike - 18. květen 2017 19:27sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Díky moc za informace.

Po mně nikdo žádný certifikát nikdy nechtěl, ale protože anglicky se učím už nějakých dvacet let, tak si chci už konečně svoji úroveň nějak formalizovat. Určitě začnu na CAE. Otestovat bych se nechal v jazykovce, kam chodím na němčinu, tam jsem se službami zatím velmi spokojený.
Pozemstan - 18. květen 2017 19:14sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Seven: "FCE je v profesionalnim svete povazovan za vysmech"

To asi ano. Mně se, když jsem zmínil úroveň B2, před lety docela smála i mladá přítelkyně jednoho spolubydlícího (FCE neznala, ale měla asi C2 z němčiny či francouzštiny)...

Jinak před CPE tedy pomyslný klobouk dolů!
Seven - 18. květen 2017 18:53sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Osobně jsem si to CPE udělala poté, co mi v jedné firmě nakázali chodit na hodiny angličtiny, protože jsem předtím vypíčovala zdejšího lektora/korektora, že nemám čas na to, aby hodinu testoval moji angličtinu, že mě to nezajímá a že jeho pomoc jako korektora fakt na těch pár dokumentů nepotřebuju, ať se jde věnovat lidem, kteří třeba...nepracovali v jazykovce jako lektoři angličtiny, nedělali tlumočníka a nepřekládali. Takže jsem dala výpověď a navíc si udělala certifikát, aby už nikdy nikde nikoho taková píčovina nenapadla. Takže záleží na důvodech a využití. Já se prostě jen naštvala.
Telemachus Rhade - 18. květen 2017 18:45sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike: K výkonu svojí práce to nepotřebuju a osobně tohle korporátní rozřazování "ty nemáš C1, tak to nemůžeš dělat HR" z principu nějak bojkotuju.

Nejnovější   Novější 203 - 222 / 1967Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o