Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Babylon 5

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 1121

Watchorder Babylon 5 a Crusade

"Babylon 5 was the last of the Babylon stations. There would never be another. It changed the future... and it changed us. It taught us that we have to create the future... or others will do it for us. It showed us that we have to care for one another, because if we don't, who will? And that true strength sometimes comes from the most unlikely places. Mostly, though, I think it gave us hope... that there can always be new beginnings... even for people like us."
- General Susan Ivanova, Sleeping in Light

Odkyzy:
Fórum B5 v Archivu SN | Dining on Babylon 5 | The Babylon Project (Babylon 5 wiki) | The Lurker's Guide To Babylon 5 | Babylon 5 na imdb.com | jumpnow.de | babylon5.sk | Hipapheralkovy stránky | 190 Bester Place

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 1121Starší   Nejstarší

Pozemstan - 28. březen 2020 20:56sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade 310799: To je zajímavá otázka. Řeší vůbec B5 nějak rychlost lodí, když většina druhů využívá stejnou infrastrukturu a jakoby skáče mezi branami? I když v nějaké epizodě tuším v hypersprostoru dokonce někdo uvízl...
Mirak - 23. březen 2020 22:49sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade:
Jako skoro všechno od Davida.

Za mě jako všechen humor v B5 (kromě Londa) :)
Telemachus Rhade - 23. březen 2020 22:40sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
+ v komninaci JMS goofy humorem... Jak by to tam mohlo nezůstat? :-)
Telemachus Rhade - 23. březen 2020 22:39sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
popravdě trochu trapný

Jako skoro všechno od Davida.
Mvek - 23. březen 2020 22:30sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak: Mně pozornost odpoutala ta parafráze Sheridanových slov z titulků a přemýšlel jsem nad ní.
Mirak - 23. březen 2020 22:23sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek:
(která mi při zhlédnutí nedošla)

To jako fakt? Mně to přišlo jako pěst na oko a popravdě trochu trapný.
Mvek - 23. březen 2020 22:14sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mimochodem z J.M.S. speaks pochází zmínka, že Peter David nechtěl moc uvěřit, že Straczynski skutečně nechá tuhle narážku (která mi při zhlédnutí nedošla):

-You know, dolls, jackets, toys. Welcome to Babylon 5, the last, best hope for a quick buck.
-Commander--
-This is demeaning. I mean, we're not some deep-space franchise. This station is about something.


A když už jsme u těch narážek, opakovaně si říkám, kdo začal jako první používat ten specifický hrnek na kávu/raktajino (kombinace válce a komolého jehlanu).
Telemachus Rhade - 22. březen 2020 22:44sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike: Hmm, to zní jako téma k diskuzi... ;)
kapitan Pike - 22. březen 2020 22:35sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Telemachus Rhade: Já to pochopil, že ano, ale jistý si nejsem :-)
Telemachus Rhade - 22. březen 2020 22:32sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike: Jako v hajprspejsu?
kapitan Pike - 22. březen 2020 22:31sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mě to přivedlo na myšlenku porovnání rychlosti lodí v Babylonu 5 a ve Star Treku. Podle B5 technického manuálu má White Star rychlost 7,13 mil. metrů za sekundu, tj. asi 23,7 násobek rychlosti světla. To je pak někde mezi warp 2 a warp 3.
Mvek - 22. březen 2020 21:11sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Drobná poznámnka k And Now For A Word:
Babylon 5 je v systému Epsilon Eridani. Ten je ve skutečnosti cca 10 světelných let od Slunce, takže docela blízko, ale samozřejmě seriál nikdy neříká, že to má být kdoví kde "na hranici", zvláště, když je to centrum obchod apod., i když cestování hyperprostorem to trochu eliminuje.

Prý se v technických manuálech k ST původně spekulovalo, že Vulkán by mohla být Epsilon Eridani, byť už Blish s tím nesouhlasil. Nakonec tedy byl kanonizován na 40 Eridani, který je o 6 světelných let dál, ve stejném souhvězdí (což samozřejmě nic neznamená, jedna z hvězd souhvězdí je 60 světelných let daleko, prostě jsou jen stejným směrem).
Mvek - 09. březen 2020 20:13sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
2x05 The Long Dark
Tady je hlavně pozitivum "Barclay", jinak souhlas, nic zvláštního.

Navíc zase jeden z dílů, kdy mi připadá, že se fakt dívám jen na trochu jiný a drsnější ST, což se děje dost často aspoň v dílčích věcech. Těch podobností je strašně moc (a nebýt odchodu Sinclaira ze stanice, tak i v podobě vůdčí osobnosti stanice).
Mvek - 06. březen 2020 20:51sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Zatím jsem k B5 spíš kritický jako Mirak, i když na rozdíl od něj mi Ivanova sedí víc, ale některé její vtipy jako její desatero mi taky přijdou spíš trapné. Celkově humor v B5 snáším víc než Mirak, ale mnohdy mi stejně přijde přehnaný a připomíná mi TOSku:-).
Ostatně i zeleninová dieta pro kapitána Sheridana v Distant Star byla skoro připomínka salátu pro Kirka. A kdoví, možná na tom právě proto D.C. Fontana podíl měla, i když epizodu, kde Kirkovi salát předepsal, zrovna nepsala (Corbomite Maneuver), ale psala Charlie X, které je taky zmíněno na MA ohledně Kirkovy diety, ale nedohledal jsem, co tam mohlo být (kromě hlášky, že chce aby lančmít vypadal jako krocani, když je den díkůvzdání).
Mvek - 02. březen 2020 20:39sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
V Chrysalis jsme tedy viděli zahradu s bludištěm - trochu mě to zaráží, že mají takové zahrady, ale pěstovat několik rostlin kávovníku je proti předpisům a bylo těžké vydobýt místo pro japonskou kamennou zahradu z The Gathering. Ale je to fakt detail a otázka formulace toho či onoho.
Jsem si jist, že by mi to J.M.S. vysvětlil:-).
Telemachus Rhade - 16. únor 2020 21:43sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tak já někdy příští týden time-jumpnu o dekádu zpět a zeptám se se.

Nevím, B5 jsem viděl 2002 (SK), 2012 (EN) a 2019 (EN). Believers pokládám za strašnou, ale třeba tomu tak v mých sedmnácti vážně nebylo. Kdo jsem, abych se hádal sám se sebou?
Mvek - 16. únor 2020 20:59sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Radši bych pochopil tak radikální změnu názoru. Ale budu si myslet, že ten starší komentář byl dodatečně za zhlédnutí kdoví kolik let zpátky. A ten novější je po opětovném zhlédnutí.
Telemachus Rhade - 16. únor 2020 20:39sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Tak teď jsi mi to nandal.
AVip - 16. únor 2020 20:22sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mvek:
Zatím mám dojem, že B5 v první řadě ukazuje věci ze ST, jen je trochu ohne jinak, jak by to ve ST nebylo.

Tento dojem je...
... naprosto správný.
Mvek - 16. únor 2020 20:02sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Přitom mě ale pobavilo hodnocení nejmenované osoby:

2010
Damar, Pike: Přesně tak. Tady není, co vytknout. Mo?ná ten trekový feeling tam je, ale narozdíl od Treku se to tady vyvíjí reálně. Moc se mi třeba líbilo jak rodiče obcházely jednotlivé velvyslance a prosili o zastání/pochopení. Ta rozdílnost mentalit byla nesmírná a mrazivě ?ílená.

Jednoznačně 5/5


2012
Believers - A tohle je druhý extrém - náboženství. Všechna náboženství jsou svým způsobem líhně na zlo a nesmysly a my to z nějakého důvodu neustále respektujeme. Nicméně, co je moc, je moc. Normálně měla naběhnout sociálka a dítě odebrat. Stanice je sice neutrální, ale je pod správou Země a pochybuju, že by vraždění dětí na základě nějaké doktríny, regulérně procházelo. JMS zde navíc porušil vlastní pravidlo a angažoval do příběhu dítě. Naštěstí už to nezopakoval, protože většina scén byla k uzoufání blbá. Některé scény byly dobré - například obíhání velvyslanců, ale i tam zafungoval velmi nebezpečný a do budoucna nereálný prvek - argumentace nad správností filozofie, která je z principu nepřátelská k životu. Vedlejší linie s Asimovem a Sjuzoččiným vítězstvím nad eskadrou pirátů snad komentář ani nezaslouží :) Za několik málo dobrých scén dám 1/5, ale velmi to koketuje s nulou a připomíná mi to to nejhorší z TNG.Ale tak aspoň nejsem s Mirakem jediný, koho ta epizoda tak nenadchla, byť myšlenkově super.

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 1121Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o