Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Babylon 5

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 1180

Watchorder Babylon 5 a Crusade

"Babylon 5 was the last of the Babylon stations. There would never be another. It changed the future... and it changed us. It taught us that we have to create the future... or others will do it for us. It showed us that we have to care for one another, because if we don't, who will? And that true strength sometimes comes from the most unlikely places. Mostly, though, I think it gave us hope... that there can always be new beginnings... even for people like us."
- General Susan Ivanova, Sleeping in Light

Odkyzy:
Fórum B5 v Archivu SN | Dining on Babylon 5 | The Babylon Project (Babylon 5 wiki) | The Lurker's Guide To Babylon 5 | Babylon 5 na imdb.com | jumpnow.de | babylon5.sk | Hipapheralkovy stránky | 190 Bester Place

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 37 - 56 / 1180Starší   Nejstarší

Mvek - 16. duben 2020 22:52sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak: Směju se tedy tomu, že J.M.S. říkal k této epizodě, že je to věc, která přece čas od času není špatná, a že si ji dovolí zřídka.
Mirak - 16. duben 2020 21:53sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Ano, jedna z těch věcí, která se nedá svést na nízký budget.
Mvek - 16. duben 2020 21:13sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak: Velmi často jsi správně upozorňoval na ten nešvar, kdy se náhodou zrovna na stanici dostaví někdo známý té či oné postavy. V dané epizodě šlo o to, že mezi "pašovanými" telepaty byla Besterova milenka, a že ji zrovna rozmrazili jako první atd.
Mirak - 15. duben 2020 22:33sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek: Nerozumím? :)
Mvek - 15. duben 2020 21:42sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
A Late Delivery from Avalon - Mno, tak pro mě hodně nepovedené. Vítám samotnou zápletku kolem chudáka střelce, který "měl na svědomí" rozpoutání války. To je určitě dobré téma. Ale zpracování... meh. A to jinak já jsem fanda TOS a objasňování klasických legend z historie se mi ve sci-fi líbí, a tedy se mi líbil i Jack Rozparovač v B5. Ale ani herce moc nemusím, hlavně mi na Artuše neseděl a dějově to bylo taky jak z poslední řady SGA.
A zápletka kolem pošty mi sice nevadila, ale to působilo jako z dílu Home Improvements (Kutila Tima).

Ne, že by mi epizoda přišla strašná, ale nepovedená a nudila mě kupodivu asi nejvíc ze všech doposud.

Ship of Tears - jen sem zlomyslně vložím z "JMS speaks":
Yeah, it was a coincidence. Synchronicity. It happens. It doesn't happen much on this show, hardly ever. I figured she'd be one of the last in, and thus the first out. Synchronicity and coincidences *do* happen. How many times have you reached for the phone to call someone to find the phone ringing, and it's them on the other end? What're the odds of Oedipus killing his father and marrying his mother out of all the possible kingdoms in the area? It happens. As long as it doesn't happen to excess, it's not something I'm worried about.

No, Mirak by ty vzácné případy měl počítat:-).
Telemachus Rhade - 12. duben 2020 22:33sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
Mirak:
"General Hague... (dramatic pause) is doing Deep Space Nine.

Bylo to tohle, bez té další věty.
Mvek - 12. duben 2020 21:43sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
K Ceremonies of Light and Dark - já jsem to taky tehdy tak nechápal, ale nad dvojsmyslností jsem přemýšlel, nicméně žena to hned viděla tak, jak to J.M.S. potvrzuje v JMS speaks. Talia s Ivanovou podle všeho v oné epizodě nejen flirtovala, ale i spala. Akorát pak Susan se šla projít a Talia šla přepadnout Lytu.


Mirak: Dík, ale já bych řekl, že v nějakém Telemachem odkazovaném blooperu jsem skutečně viděl jen krátkou hlášku, že někdo je na DS9, a ne takto dlouhé a už ne tak humorné vyjádření. Bohužel ho nejsem schopen dohledat a tehdy mi postavy nic neříkaly, takže později jsem si myslel, že mluvili o Sinclairovi.
Mirak - 12. duben 2020 19:56sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
In an outtake for "Severed Dreams", when Bruce Boxleitner (Sheridan) asks Bruce McGill (Major Ed Ryan) what became of Hague, McGill jokingly answered "General Hague... (dramatic pause) is doing Deep Space Nine. It seems he was double-booked by his agent and there was nothing to be done, so you'll have to deal with me, sir."
Mvek - 12. duben 2020 19:42sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
V jakých bonusech B5 by měl být ten blooper
- Kde je XY?
- Na DS9

Hodilo by se to na generála Hagua a Severed Days, ale třeba to právě tady bylo.
Mvek - 12. duben 2020 11:26sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
3x10 Severed Days
Nemám asi opět co dodat k Mirakovi, jen poznámku, že je opravdu komické, že herec generála Hague měl v DS9 velmi podobnou roli, taktéž o převratu a infiltrování nepřítelem (Paradise Lost...)

Ještě drobná poznámka k 3x07 Exogenesis - Asi je to dáno dobou, ale vyskytuje se tu ve scénách s "parazitem" téměř stejný motiv jako v The X-Files v epizodách s tím požíračem a já nevím kterými ještě "monstry". Takové drnkání, jako když něco utíká.
Mvek - 10. duben 2020 12:21sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
*blond vlasy
Telemachus Rhade - 09. duben 2020 22:03sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Jo jo.
Mvek - 09. duben 2020 21:51sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Messages from Earth - ENT admirál Forrest tady vypadal skoro jak z gestapa v té uniformě a s těmi ještě bujnými bond vlasy.
Mvek - 04. duben 2020 22:15sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ono stačilo si počkat na 3x05 Voice of Authority, teď už nemám pocit 80. let, ale pocit 8. řady SG-1.
Aneb mě tahle epizoda bavila, ale nebýt dramatických událostí (a hudby dobře stupňující atmosféru), tak mi to přijde jako sebeparodie přesně ve stylu "konce" SG-1 v 8. řadě. Dějí se velké věci, dochází ke zvratům, ale všechno se jede (trochu v rychlosti) s nadsázkou a humorem. Akorát tedy ještě nezachraňujeme celou galaxii, necestujeme v čase a nezlikvidujeme dlouhodobé úhlavní nepřátele.
Nahrává tomu skoro vše v epizodě. Dialogy, sex, zveřejnění nahrávky, mocné bytosti, Draalovo pozvání na planetu... Připomíná mi to třeba, jak si O'Neill dělal srandu, kolikrát zachránili planetu, nebo jak už i v předchozí řadě zabili několik vládců soustavy atd.

Je to trochu takový osvěžující šok vůči dosavadním dílům, který věřím a doufám, že nebude nový styl, ale jen výjimka.
Telemachus Rhade - 03. duben 2020 17:30sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
A Day in the Strife

Hele po 3x10 si řekneme ;)
Mvek - 03. duben 2020 17:24sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Pozemstan: Kontinuita je jistě v té době úctyhodná a v detailech úžasná. U mě to nebyla kritika, jako prostě pocit, jak na mě seriál působí, bohužel nejen atmosférou, ale u mnohých dílů i zjednodušením zápletky (příkladem je právě ta sonda v A Day in the Strife, kde Sheridan vysloveně připomínal Kirka a bylo neuvěřitelné, že by k podobné analýze nedošel žádný stratég nebo bezpečnost na Zemi za celý ten den, takže to bylo čistě jeho rozhodnutí za minutu dvanáct).
Naladit se na to umím a zvykl jsem si a baví mě to, na rozdíl od Miraka mi ani nevadí žádné postavy až na pověstné občasné výjimky potvrzující pravidlo. Jen jak to řekl Mirak teď přede mnou... Nevidím zatím nic kromě detailní kontinuity, co by zvládli lépe. Tedy snad až na retro nádech:-).

Ale na druhou stranu DS9 mě opravdu okouzlilo až někdy po prvním zhlédnutí do konce 5. řady a dál, a pak teprve podruhé. Třeba to u B5 bude podobné.
Mirak - 03. duben 2020 14:06sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Pozemstan: To je sice pravda, ale třeba DS9 má ústřední děj vesměs "improvizovaný" a stejně mi přišel lepší (teď mám na mysli Dominion vs. Stíny).

Takže ano, je to na svou dobu unikum, ale v žádném případě záruka vyšší kvality.

A už jsem to tu myslím psal, Strazcynski a spol. můžou nad DS9 ohrnovat nos, jak jen chtějí, ale osobně jsem neviděl jedinou věc, kterou by dokázali dělat výrazně lépe, než jejich nenáviděná konkurence.
Pozemstan - 03. duben 2020 13:53sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: Oproti TOS má B5 jeden velký rozdíl (vedle dalších) - až na drobné výjimky téměř přesnou kontinuitu děje, a to i v řadě detailů (byť vím, že i v TOS se prvky kontinuity najdou)... U Straczinského to ale na mě působí až jako posedlost, jistý náboženský fatalismus.
Mirak - 02. duben 2020 23:47sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek:
jen jsem u B5 asi očekával víc

Ano.
Mvek - 02. duben 2020 23:19sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
3x03 A Day in the Strife
A další z dílů, které u mě vyvolávají otázku, jestli se nedívám na trochu novější TOSku... Což mi přímo nevadí, jen jsem u B5 asi očekával víc. Je to přitom častý dojem, který umocňuje i vizuál. Třeba konzole počítačů fakt připomínají něco mezi TOS a TOS filmy. V mnoha směrech mi seriál pořád připomíná spíš konec 80. let, vlastně v něčem první řady TNG.
Nejvíce pak tedy lituji, že už tehdy z hlediska exteriérů ve vesmíru šli do kompletního CGI (a často tedy i z hlediska některých interiérů). Tím to působí dneska strašně jako fanfilm nebo video z počítačové hry 90. let (C&C pozdravuje). Ale na hodnocení seriálu to vliv u mě nemá, nad to se dneska umím povznést.

Nejnovější   Novější 37 - 56 / 1180Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o