Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Babylon 5

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 1204

Watchorder Babylon 5 a Crusade

"Babylon 5 was the last of the Babylon stations. There would never be another. It changed the future... and it changed us. It taught us that we have to create the future... or others will do it for us. It showed us that we have to care for one another, because if we don't, who will? And that true strength sometimes comes from the most unlikely places. Mostly, though, I think it gave us hope... that there can always be new beginnings... even for people like us."
- General Susan Ivanova, Sleeping in Light

Odkyzy:
Fórum B5 v Archivu SN | Dining on Babylon 5 | The Babylon Project (Babylon 5 wiki) | The Lurker's Guide To Babylon 5 | Babylon 5 na imdb.com | jumpnow.de | babylon5.sk | Hipapheralkovy stránky | 190 Bester Place

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 18 - 37 / 1204Starší   Nejstarší

Yakuzza - 15. únor 2021 18:56sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
To je moje forum .)
Telemachus Rhade - 02. únor 2021 14:13sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Seven:
překvapila mě rozdílná délka epizod v remasteru a na DVD
To bude rozdílem PAL/NTSC. 1x01 má na US DVD a HBO stejnou délku.

Jediné, co se jim nepovedlo, je absence prologu 4x01, ale to snad napraví :)

No a hlavně teda doufám ve filmy.
Seven - 02. únor 2021 13:51sipka
ZAMĚŘIT
Seven
HBO Max remaster:
- občas je na efektech trochu máznuto, ale ty barvy! Není to šedé! Není to ostříhané!
- překvapila mě rozdílná délka epizod v remasteru a na DVD. Je možné, že na DVD některé efekty vypadly, protože nešly odprasit?
Seven - 28. leden 2021 20:09sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Je dostupny i na nemeckem itunes a amazonu.
Telemachus Rhade - 27. leden 2021 10:24sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
MickTheMage: Od cca listopadu je dostupný i na americkém Amazonu. Ale pro našince je to v podstatě nedosažitelné zboží.
MickTheMage - 27. leden 2021 10:03sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Priznam sa, ze som netusil, ze existuje remasterovany Babylon 5. Teraz este nech mi k tomu niekto priplacne slovensky dabing (ano, ten skresleny z VHSky) a bude to uplne fajn :) Nah, original je fajn, ale budem to musiet niekde zohnat.
MickTheMage - 24. leden 2021 13:31sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Z nostalgie som si dal "The Gathering" a v podstate ma prekvapilo, kolko som si toho uz nepamatal - ako napriklad, ze mnoho postav malo trochu ine masky, spravalo sa trochu inak a... namiesto Ivanovovej tam bola Commodore Oh :D
Telemachus Rhade - 22. leden 2021 09:16sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Lost and Babylon 5 Star Mira Furlan Dies at 65

Při pohledu na obrázek v záhlaví je jednomu už vážně smutno :-/
Telemachus Rhade - 15. prosinec 2020 20:04sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Herec Štefan Kožka natočil video o covidu a zemřel

Štefan namluvil Londa Mollariho v prvních čtyřech sezónách SK dabingu B5. Nebyl to člověk nejbystřejšího intelektu, měl za sebou lecjaká oznámení na domácí násilí, včetně napadení nožem, leč jako dabér byl nedostižný a neujde mu upřít to, že jeho Londo byl jedním ze hlavních důvodů, proč jsem si to tehdy tak oblíbil.
Telemachus Rhade - 15. prosinec 2020 07:37sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
To je krásné! :)
Pozemstan - 15. prosinec 2020 00:05sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Stíny se pohly na Marsu - alespoň podle oficiálního Twitteru kamery HiRISE sondy Mars Reconnaissance Orbiter... -)
Mvek - 16. červenec 2020 21:46sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Asi jsem divný, ale River of Souls se mi líbilo. Když už lovce duší v první řadě přivedli, tak bylo fajn jakési doplnění podhoubí. Zatímco Thirdspace se snažilo být velkolepé a vůbec mě nebavilo a nesedělo do celého univerza, tohle si na nic nehrálo, a pasovalo sem. Jen tu pálku bych si odpustil, to bylo strašné.
Telemachus Rhade - 25. červen 2020 10:19sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
Shodnu se kupodivu s Telemachem (pokud nezměnil názor)

Moje názory na kinematografii si kdykoli můžeš ověřit zde ;)
Mvek - 24. červen 2020 22:26sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
A nějak se mi vytratila celková pochvala - pěkný seriál, stojí za to. Sice vidím dost nedostatků, často jako Mirak a občas i jako TR, zejména tím, že se prý vyhýbají klišé, a náhodám, ale je jich tam požehnaně, nebo že něco je zjednodušené, ačkoliv jiné věci jsou podložen kvalitními dialogy a pletichařením. Ale na druhou stranu promyšlený děj přinesl mnoho drobných velmi přesných narážek, kterých v neplánovaných seriálech bývá méně (i v DS9), nebo dokonce i ty přímo natočené scény použité pak i později, nebo navštívené znovu z jiného úhlu.

Asi bych se hodně těžko rozhodoval, kdybych měl v rámci sci-fi seriálů B5 zařadit do svého top. Byl by pod DS9, ale asi nad TOS a TNG a i SG-1.
Mvek - 24. červen 2020 22:22sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Takže B5 seriál za námi.
Nejprve několik komentářů k poslední epizodě Sleeping in Light:
Podle www.midwinter.com/lurk/countries/us/guide/110.html tam měla generál Ivanova cenu Hugo, kterou seriál před časem vyhrál.
Dále světla na stanici zhasínal sám J.M.S. a epizodu si režíroval.
Ano, byl to natahovaný doják, ale proč ne.
Výtku bych měl vysloveně snad jen k tomu, že v titulcích byla Lyta, která tady ani nezazněla. A přitom pokud přežila válku s telepaty, tak bych čekal, že by úmrtí Sheridana mohla i vycítit, když měla upravené schopnosti díky Vorlonům.
Zničení B5 budiž, ale trochu mi to přišlo zvláštní spíš s ohledem na to, že Draal dal planetu pod správu B5, nebo tedy spíš toho sněmu vyslanců.
Mám chuť si dát tak první řadu, možná i kus druhé znovu. Jen mít ten čas, ale možná občas na pozadí kvůli některým událostem.


A k celému seriálu:
Shodnu se kupodivu s Telemachem (pokud nezměnil názor), že první řada měla své neopakovatelné kouzlo, které se pak vytratilo. Bude to svícením, bude to titulky a hudbou, bude to prostě i tím, že nebyli všichni tak zajetí... Ale tam ten seriál fakt působil místy až jak 70. léta, často 80. a jinak silně počátek 90. Ale ta atmosféra prostě byla jedinečná. Navíc nějaké ty epizodní příběhy mimo hlavní story arc, ačkoliv občas drobně propojené, byly super, i když nebyly třeba celé epizody vynikající.

Na závěr jsem si ještě vzpomněl na jeden rýp, který zazněl i na Lurkerově průvodci, a to že Sheridan byl prezident (a očividně s hodně dlouhým obdobím/opakováním, nebo doživotně), ale zároveň zastupoval i Zemi na zasedáních ještě na B5. To bylo takové divné, čekal bych tam nějakého vyslance za Zemi.

Tak spin-offy a filmy budou v pořadí, ale asi až po trochu vynucené technické pauze. Měl bych chuť i na nějaké ty novely, jen mít čas:-).
Mvek - 03. červen 2020 22:08sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father - Proboha už dost telepatů :-/ Bester ještě dejme tomu, ale ty dva přicmrndávači „blbá a blbější“ – to se nedá vystát. Samozřejmě je nějaký psychopat zavede na B5, ale okecají to ještě vcelku schůdně. Líbí si mi Zackova zmínka anexe Sudet, když přijede Bester na stanici. Příběh není nejhorší, ale lamovitost toho asiata je nezměrná. Konec je takový trapný. - 2/5

No, asi jedna z nejnudnějších epizod s Besterem. I ty jeho vtipy mi přišly slabé, i když něco bylo dobré. Navíc ta holka byla zase hrozná pinda, jak po něm furt jela, a jak se furt křenila.


Jinak koukám, že o čtyři roky dříve jsi tuhle epizodu považoval za asi nejlepší z telepatických:-D.
Mvek - 27. květen 2020 21:26sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jen pro doplnění, co k tomu napsal:

"The astute will notice a slight change in the main title music starting with 507. I was down sick when they had to do the main title mix, and couldn't get into it. When we had to modify some voice stuff for 507, I went in and pulled out all the music stems and rebalanced stuff to bring out the themes more, which kind of got buried a little in places. All the same individual pieces are there, but in different perspectives."
Telemachus Rhade - 26. květen 2020 23:02sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Tak jsem si pustil Sbor a je to vážně trochu jiné... Zajímavé.
Mvek - 26. květen 2020 22:49sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Nečíst "jms speaks", tak bych si ani neuvědomil, že se v 5x06 zvukově změnilo intro. Už to není tohle, co najdu všude na netu, ale většině hlášek je lépe rozumět a některé jsou nahrané extra znovu.
Bohužel nechápu, proč předělali G'Karovo "No one here is exactly what he appears to" (nebo jak to přesně je), že vůbec nezní jako od G'Kara (připomíná mi Saumela L. Jacksona:-)) a nezní tak hezky jako v prvních epizodách.
Mvek - 22. květen 2020 23:38sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
V 5x01 jsem úplně viděl věci, které by Mirakovi vadily:-). Ale zase si myslím, že znělka by mu vadit nemusela. Mně se i líbí jako jedna z nej. K těm tedy ještě patří 1. a 4. řada. Naopak 3. řada je pro mě nejhorší znělka.

A znělkou myslím jak hudbu, tak video. S výjimkou druhé řady, tam je obrazově dobrá, ale hudebně se mi nelíbí. A vizuálně je zas nejhorší asi ta třetí, a to nejen tím, jak každá postava v "medailonku" vypadá jinak, jedna se otáčí, druhá ne, jedna se směje nuceně, jiná přirozeně, třetí je přísná a čtvrtá vypadá jako, když vidí smrt (Vir).

Nejnovější   Novější 18 - 37 / 1204Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o