Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Filmy

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 4940

ČSFD hodnocení: Telemachus | Pike | lagga

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 4940Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 18. září 2018 19:33sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Patrick Stewart To Play Bosley In ‘Charlie’s Angels’ Movie, Zachary Quinto To Star In AMC Vampire Series

:-D
Ale to neznamená, že už Elizabeth Banks nebude Bosley. Ono jich jenom bude víc ;)

A Quinto holt má na masové vrahy, upíry a podobně xicht, no.
Telemachus Rhade - 15. září 2018 22:48sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Jediný rozdíl oproti devadesátkám je ten, že dneska už tyhle projekty nikoho nezajímají :)
Mvek - 15. září 2018 22:26sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
To se tak člověk podívá na nějaké herce na IMDB, zatímco jinak vůbec trailery a novinky nesleduje, a žasne, co se chystá.
Tak třeba remake Dr. Dolittle (nebo nová adaptace původní skoro stoleté knížky?) s Robert Downey Jr. (Dolittle) a také Banderasem příští rok.
Nebo Sonic the Hedgehog (prý se točí) s Jimem Carreyem jako doktorem Robotnikem. Z minipopisu to vypadá, že to bude asi mixovat živé herce a počítačové postavy (Sonic).
Marshall - 13. září 2018 21:15sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Destination Wedding 2018
-vynikající dialogy
Telemachus Rhade - 06. září 2018 22:26sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Burt Reynolds, Movie Star Who Played It for Grins, Dies at 82
Mvek - 01. září 2018 23:13sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ready Player One
Jak mě mrzí, že mi chybí zřejmě spousta znalostí, abych docenil možná i polovinu obsahu. Ale ano, to je správný blockbuster a moc mě mrzí, že než se nějaké věci vyřešily, urovnaly a rozhodly, už to nebylo v IMAXu a snad ani ve 3D jinde. Ano, to by byl jeden z mála filmů, na který bych šel asi dvakrát, jednou kvůli 3D a podruhé kvůli pochytání, co mi uniklo. I když trochu mi konečné bitvy přišly zdlouhavé, ale pro fandy akčních filmů asi dobré.
Takže jsou tu asi jen 3 věci, které bych mohl vytknout - trochu zdlouhavější akční finále, překvapilo mě ke konci, že mě ještě čeká asi 25 minut; a pak prkotiny jako, že první zprávu diváci měli číst v roztřeseném záběru jako text v brýlích Wada v té jeho maringotce:-); a druhou výtkou je ten supermodel křesla Nolana, který mi na rozdíl od "drátových" pohybujících se prvků jak Wada tak těch IOI zaměstnanců nepřišel tak věrohodný pro všechny možné pohyby, což by vzhledem k tomu, co Nolan většinou dělal, nevadilo, ale vadí to, když v té jedné fázi neměl poznat, že je v realitě (zdravíme Nolanovu Inception:-)). Takže opravdu vytýkám jen prkotiny.
Líbilo se mi ale, že tam bylo dost obsahu i mimo samotné narážky na hry a filmy atp. Ať už myšlenka, že je třeba vypnout (zdravíme knižní Nekonečný příběh, jehož je to nakonec pointa oproti prvnímu zfilmované části), nebo problematiku, kdo se skrývá za avatarem doopravdy, a že není radno odhalovat svoji identitu atp.
Akorát si říkám, nakolik je zas naopak pro dnešní mládež v pohodě, že film hraje hlavně na tu starší strunu (písničky apod.) a naznačuje, kdy vyrůstali ti zakladatelé Oasis.

(Mimochodem už vyšel Blu-Ray.)
Mvek - 31. srpen 2018 22:26sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Rocky Horror Picture Show (1975)
Ano, je to kultovní, to rozhodně. Ale asi mě to neoslovilo, až na pár písniček samotných včetně profláklého Time Warpu, který jsem měl už předtím rád díky ST musicvideu (které jsem dodnes nepřestříhal celé z kvalitnějšího materiálu, protože původní je snad rip z jeté VHS). Tim Curry je úžasný a nějaký ten vtipný moment nebo jinak zajímavý tam je. Ale holt jsem nikdy moc těch sci-fi a hororů od třicátých let neviděl, pak bych to možná docenil víc.
Marshall - 28. srpen 2018 16:22sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Telemachus Rhade: Taky netuším, ale MacFarlane určitě ne.

Jinak pokud by jste chtěli slušný horror, pak doporučuji Apartment 143 (2011).
Macek - 28. srpen 2018 16:05sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Telemachus Rhade: Na jména mám blbou paměť a takový žrout filmu nejsem:) Tedy ponechám na znalých.
Telemachus Rhade - 28. srpen 2018 15:16sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Macek: Jo, dobrý, beru, to jsem ale nějak pochopil. Spíš mě zajímá čí tvorbě je to stylem podobné. Cohen, Rogen, Baldwin, MacFarlane?
Macek - 28. srpen 2018 14:53sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Telemachus Rhade: Absurdní akční komedie kde si film dělá srandu ze sebe samotného a z jiných trhákových filmů (nejen tématických) Většina situací, která je úmyslně zesměšněna je nedílnou součástí aktuálních akčních filmů a je masou hltána jako odvaz. Toť můj pohled.
Telemachus Rhade - 28. srpen 2018 13:44sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Zeptám se k čemu by se tak použitý styl humoru dal přirovnat?
Macek - 28. srpen 2018 11:46sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Musím se přiznat, že jsem se také bavil a ne málo.
Marshall - 28. srpen 2018 11:18sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Damar: Já taky :D
Damar - 28. srpen 2018 11:02sipka
ZAMĚŘIT
Damar
leena, S.S.Enterprise: Ja som sa pri pozeraní Deadpoola 2 výborne bavil, ale samozrejme každý máme iný vkus.
Pozemstan - 26. srpen 2018 21:11sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
AVip: "britský film Invasion z roku 1980, který natočila BBC podle knihy Zdeňka Mlynáře "Mráz přichází z Kremlu""

To zní zajímavě.
AVip - 26. srpen 2018 18:07sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Pozemstan:
...
zajímavý film Dubček, dostupný online v na webu ČT.
...


Ten film nebyl špatný a myslím, že Dubčeka celkem dobře vystihnul, nakolik jsem schopen posoudit z jeho,působení po roce 1989 v politice.

V této souvislosti je ovšem velká škoda, že se žádná TV neodhodlala uvést (znovu) britský film Invasion z roku 1980, který natočila BBC podle knihy Zdeňka Mlynáře "Mráz přichází z Kremlu". Je to o to větší škoda, že československý dabing toho filmu existuje, ČST ho uvedla někdy z kraje 90. let (tipnul bych to tak na rok 1991).
Pozemstan - 26. srpen 2018 16:54sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Důvěrný nepřítel
Tohle vypadá na česko-slovenské sci-fi o umělé inteligenci, resp. inteligentním domě (kousek hororu na toto téma jsem ale myslím viděl již před mnoha lety). Provedení ale, zdá se podle této reakce, nebude moc zdařilé...
Pozemstan - 26. srpen 2018 15:25sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Včera jsem byl v poloprázdném jabloneckém kině Radnice na filmu Jan Palach. Přišel jsem asi 10 minut po začátku, takže už jsem nestihl nejen reklamy, ale dorazil jsem až během první scény, což ale výrazně nezkazilo můj dojem. Celkově to byl docela silný zážitek. V sále nebylo moc lidí, ale většina zůstala sedět nejen při závěrečných titulcích (což bylo dáno i zvláštním znepokojujícím střídavým hudebně-rozhlasovým doprovodem), ale mnozí mlčky vstřebávali dojmy ještě chvíli poté...

Zajímavé je, že Josefa Smrkovského hraje stejný herec (Jiří Zapletal) jako v dílu (rovněž Sedláčkova) Českého století Musíme se dohodnout, ale i ve filmu Dubček. Film Jan Palach zajímavě ukazuje vývoj Palachovy osobnosti na pozadí pobytu v SSSR a pak vývoje u nás od roku 1967, tzv. Strahovských událostí, kdy studenti z kolejí demonstrovali proti výpadkům proudu i přeneseně za uvolnění s heslem "Chceme víc světla" atd. Nevím, nakolik je vše pojato autenticky, ale vyznívá to přesvědčivě.

Zatímco Hořící keř se věnuje vývoji po Palachově činu, tady je to hlavně o vývoji před ním. Oba filmy ale mají podle mě jeden nedostatek, když budí mylné zdání, že Palach už po svém zapálení nepromluvil jinak než dopisy... Nedozvídáme se tak ani o přece jen alespoň dočasném společenském vzedmutí, které Palachův čin vyvolal. Sedláčkův film se ale té době už ani nevěnuje, takže z toho vychází relativně lépe a celkově jsou oba snímky myslím velmi dobré (i přes značné zjednodušení Hořícího keře). Otázkou je, zda závěr nebyl až příliš naturalistický a šokující, byť byl svým způsobem zároveň ještě docela decentní a zachycoval prostě krutou realitu...

Palacha, ačkoli herec působí možná nápadněji než skutečný Palach z fotek, ukazuje film docela přesvědčivě jako normálního kluka i s intimním životem. Možná jsou poněkud kontroverzní různé záběry s narážkami na oheň a hořící lidi, včetně grotesky s Laurelem a Hardym (byť grotesky prý měl rád, takže scéna může být relativně autentická), ale dokreslují možné podněty k Palachovu činu, jeho zkušenosti s ohněm... Nevím, zda by měl i v době svého činu u postele na koleji stále fotku Dubčeka, ale třeba prostě stále věřil v jistou naději, které chtěl pomoci.

Na zpracování podobných relativně známých historických témat se asi bude vždy snášet nějaká kritika. Mně se to celkem líbilo, lze-li to u tak smutného tématu říci. Oceňuji relativně dobré vykreslení atmosféry doby zejména z pohledu studentského prostředí, ale i třeba zajímavých postojů Palacha k Rusům založených na osobním přátelství (opět se nabízí otázka, zda to odpovídá realitě)...

Viz i dva ohlasy Kristiny Roháčkové z ČRo...
FILM VS. REALITA: Co přimělo zažehnout Pochodeň č. 1?
Příběh mladíka a jeho činu. Film Jan Palach hledá motiv v posledních měsících studentova života
___________________

Také jsem zhlédl rovněž zajímavý film Dubček, dostupný online v na webu ČT. Film alespoň částečně ukazuje, jakému tlaku Moskvy a dalších "spojenců" Dubček čelil už od března 1968. Trochu sporné je tvrzení, že se stal prvním tajemníkem bez rozhodnutí Sovětů, ačkoli tam později správně zazní, že si Novotný na zasedání pozval Brežněva, který jej však "nepodržel". Možná to ale jen dokresluje jistou Dubčekovu naivitu vůči SSSR...

Děj se dost podobá dílu Českého století Musíme se dohodnout, ale pojetí je trochu jiné, více zaměřené na Dubčeka i jeho rodinu a zahrnující delší časový úsek včetně malé části pozdějšího života. Nevím, nakolik odpovídá realitě to, že je zde Kriegel v přímém kontaktu s ostatními z "české delegace", až po podpisu ostatních se opakuje scéna, kdy na něj čekají v letadle a hovoří se o tom, že byl vzat jako rukojmí (teď nevím, jestli jej v Českém století naopak v letadle už nenašli). V Českém století byl myslím v izolaci po celou dobu, možná jen jednou se krátce potkal s kolemjdoucími kolegy...

Na ČSFD filmu vyčítají "dokumentární" prolínání s autentickými obrazovými a zvukovými záznamy, tedy změny tváří a hlasů postav, ale myslím že je to zpracováno docela citlivě. Vidíme i pár záběrů z pozdějšího Dubčekova života, přičemž se vlastně vše odehrává jako vzpomínky při jeho poslední jízdě roku 1992. Možná trochu jako klišé působí atmosféra jízdy, kdy se Dubček vlastně už jakoby předem odevzdaně připravuje na smrt...
leena - 24. srpen 2018 12:44sipka
ZAMĚŘIT
leena
Deadpool 2
ja dala dve tretiny abylo toho na me moc... (asi jsem suchar, ale tenhle tip humoru moc nechapu)

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 4940Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o