Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Filmy

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 4950

ČSFD hodnocení: Telemachus | Pike | lagga

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 4950Starší   Nejstarší

S.S.Enterprise - 15. říjen 2018 20:28sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
The Ottoman Lieutenant

The Water Diviner

... oboje jsou pekne filmy ze stejného období a místa a i se stejnou atmosférou
Telemachus Rhade - 09. říjen 2018 16:12sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
Get Out

Nad trailerem jsem se pousmál a zaškatulkoval to jako totální blbost nehodnou mého času ;)
Mvek - 09. říjen 2018 15:59sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Get Out (2017)
Měl jsem dojem, že tento film nějak lidé vyzdvihují (na IMDB má 7.7/10, takže slušné), ale moc nevím proč. Jako v rámci žánru asi zpestření, o tom žádná. Nicméně nejsem si jist, jestli ve mně chtěli autoři zanechat dojem, že zvrhlá rodina ve svém zneužívání těl černochů pro řešení svých zdravotních problémů vlastně svou příští černošskou oběť tak zdeptala, až v ní vybublalo to, co v předsudcích "bílí" často v černoších vidí. Tedy vlastně se v něm probudilo zvíře. Alespoň já tvůrcům nežeru, že v pominutí smyslů některé lidi při útěku takřka rozmlátil, místo aby je jen sejmul a zdrhal. Zdržoval se s tím, ale přitom jindy působil, že jedná příčetně a s rozvahou.
A přitom v předposlední scéně nedodělá jednu osobu, nýbrž ji tam nechá umírat postřelenou. No a ještě na to navazuje poslední scéna, kdy si v policejním autě vtipkují s kamarádem, který ho našel, místo aby zdrhali nebo volali posily.
Macek - 01. říjen 2018 15:15sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Den 12. mann (2017)

Na recenze moc nejsem, ale musím doporučit. Severská survival cesta jednoho z přeživších speciálů (WW2). Moc se toho nenamluví, ale je to krásná, předpokládám že i částečně přikrášlená ukázka hrdinského putování jednoho týpka a spousty lidí okolo, kteří se nebojí riskovat život svůj a své rodiny jen pro "naději".
Marshall - 29. září 2018 21:55sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Maudie 2016 - Dobré komornější drama, které jak jsem zjistil později je životopisné...
S.S.Enterprise - 28. září 2018 12:08sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Mvek:
Space Station 76 (2014)
zajímavej tip, díky

Mvek - 28. září 2018 09:14sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade:
Přestože Hathaway nemůžu vystát,

Také s ní mám problém.
Telemachus Rhade - 27. září 2018 22:34sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
Space Station 76 (2014)
To jsem chtěl vidět, díky za připomenutí.

Passengers (2008)
Přestože Hathaway nemůžu vystát, tak jsem to viděl. A nelíbilo se mi to :)
Mvek - 27. září 2018 22:06sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
A zatímco Passengers jsem viděl díky nabídce Netflixu, tak když jsem hledal herce, zaujal mě jiný film:
Space Station 76 (2014)
Komentáře jsou rozpačité, ale feeling je zajímavá a myslím, že tomu rád dám šanci. Ostatně ten vibe 80. a 70. let bylo něco, co se mi líbilo třeba v Guardians of Galaxy.
Mvek - 27. září 2018 22:05sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Passengers (2008)
Ne, nespletl jsem se, tohle je film s Anne Hathaway pomáhající přeživším letecké katastrofy, kde se ukazuje nebýt všechno takové, jak se zdá. Ale prozradit tu u toho filmu podstatu je spoiler, díky kterému to pak nemá smysl sledovat. A přitom dokud něco tím směrem člověka nenapadne, tak některé věci ve filmu vidí jako chyby (připomnělo mi to v tomhle 13. patro), ačkoliv pak pasují. Ale je fakt, že tempo to má takové pomalejší a nic extra, drží to nad vodou spíš to překvapení.
Vtipné ale je, že ve filmu, kde člověk začíná pomýšlet i na velkou konspiraci, se objeví William B. Davis. Ale kdyby se na to někdo kvůli Kuřákovi díval, tak by byl zklamán, má tam asi pár sekund:-).

Telemachus Rhade - 18. září 2018 19:33sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Patrick Stewart To Play Bosley In ‘Charlie’s Angels’ Movie, Zachary Quinto To Star In AMC Vampire Series

:-D
Ale to neznamená, že už Elizabeth Banks nebude Bosley. Ono jich jenom bude víc ;)

A Quinto holt má na masové vrahy, upíry a podobně xicht, no.
Telemachus Rhade - 15. září 2018 22:48sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Jediný rozdíl oproti devadesátkám je ten, že dneska už tyhle projekty nikoho nezajímají :)
Mvek - 15. září 2018 22:26sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
To se tak člověk podívá na nějaké herce na IMDB, zatímco jinak vůbec trailery a novinky nesleduje, a žasne, co se chystá.
Tak třeba remake Dr. Dolittle (nebo nová adaptace původní skoro stoleté knížky?) s Robert Downey Jr. (Dolittle) a také Banderasem příští rok.
Nebo Sonic the Hedgehog (prý se točí) s Jimem Carreyem jako doktorem Robotnikem. Z minipopisu to vypadá, že to bude asi mixovat živé herce a počítačové postavy (Sonic).
Marshall - 13. září 2018 21:15sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Destination Wedding 2018
-vynikající dialogy
Telemachus Rhade - 06. září 2018 22:26sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Burt Reynolds, Movie Star Who Played It for Grins, Dies at 82
Mvek - 01. září 2018 23:13sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ready Player One
Jak mě mrzí, že mi chybí zřejmě spousta znalostí, abych docenil možná i polovinu obsahu. Ale ano, to je správný blockbuster a moc mě mrzí, že než se nějaké věci vyřešily, urovnaly a rozhodly, už to nebylo v IMAXu a snad ani ve 3D jinde. Ano, to by byl jeden z mála filmů, na který bych šel asi dvakrát, jednou kvůli 3D a podruhé kvůli pochytání, co mi uniklo. I když trochu mi konečné bitvy přišly zdlouhavé, ale pro fandy akčních filmů asi dobré.
Takže jsou tu asi jen 3 věci, které bych mohl vytknout - trochu zdlouhavější akční finále, překvapilo mě ke konci, že mě ještě čeká asi 25 minut; a pak prkotiny jako, že první zprávu diváci měli číst v roztřeseném záběru jako text v brýlích Wada v té jeho maringotce:-); a druhou výtkou je ten supermodel křesla Nolana, který mi na rozdíl od "drátových" pohybujících se prvků jak Wada tak těch IOI zaměstnanců nepřišel tak věrohodný pro všechny možné pohyby, což by vzhledem k tomu, co Nolan většinou dělal, nevadilo, ale vadí to, když v té jedné fázi neměl poznat, že je v realitě (zdravíme Nolanovu Inception:-)). Takže opravdu vytýkám jen prkotiny.
Líbilo se mi ale, že tam bylo dost obsahu i mimo samotné narážky na hry a filmy atp. Ať už myšlenka, že je třeba vypnout (zdravíme knižní Nekonečný příběh, jehož je to nakonec pointa oproti prvnímu zfilmované části), nebo problematiku, kdo se skrývá za avatarem doopravdy, a že není radno odhalovat svoji identitu atp.
Akorát si říkám, nakolik je zas naopak pro dnešní mládež v pohodě, že film hraje hlavně na tu starší strunu (písničky apod.) a naznačuje, kdy vyrůstali ti zakladatelé Oasis.

(Mimochodem už vyšel Blu-Ray.)
Mvek - 31. srpen 2018 22:26sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Rocky Horror Picture Show (1975)
Ano, je to kultovní, to rozhodně. Ale asi mě to neoslovilo, až na pár písniček samotných včetně profláklého Time Warpu, který jsem měl už předtím rád díky ST musicvideu (které jsem dodnes nepřestříhal celé z kvalitnějšího materiálu, protože původní je snad rip z jeté VHS). Tim Curry je úžasný a nějaký ten vtipný moment nebo jinak zajímavý tam je. Ale holt jsem nikdy moc těch sci-fi a hororů od třicátých let neviděl, pak bych to možná docenil víc.
Marshall - 28. srpen 2018 16:22sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Telemachus Rhade: Taky netuším, ale MacFarlane určitě ne.

Jinak pokud by jste chtěli slušný horror, pak doporučuji Apartment 143 (2011).
Macek - 28. srpen 2018 16:05sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Telemachus Rhade: Na jména mám blbou paměť a takový žrout filmu nejsem:) Tedy ponechám na znalých.
Telemachus Rhade - 28. srpen 2018 15:16sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Macek: Jo, dobrý, beru, to jsem ale nějak pochopil. Spíš mě zajímá čí tvorbě je to stylem podobné. Cohen, Rogen, Baldwin, MacFarlane?

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 4950Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o