Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Filmy

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 5555

ČSFD hodnocení: Telemachus | Pike | lagga | leena

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 5531 - 5550 / 5555Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 05. únor 2011 23:37sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Kick-Ass

Nevim, co bylo horší, jestli tohle, Spy Kids, Lazy Town, nebo kopanec do rozkroku s rozběhem..

Že to bylo pedofilní až mi to místy i fakt trochu vadilo, je jedna věc, ale i to se dá udělat dobře :) Jenže amíci to nejsou schopni udělat tak, aby to nebylo zároveň trapné. Tenhle faktor do puntíku naplnil Nicholas Cage, který (nebýt "Zkaženého poručíka", bych řekl) se už úplně zbláznil. Další faktor je fyzická bolest, kterou jsem pociťoval, když ta 11-ti letá holka krájela negry mačetou. Mám hodně posunuté a vycvičené hranice, ale něco je prostě už moc. Žánrově s tím mám velký problém - nebýt scén, které jsou na NC-17, je to film pro max 12-ti leté fakany.

Abych nebyl tak přísný, jsou tam scény, co fakt pobaví, viz Batman, nebo mikrovlnka :) a celé dění kolem Kick-Asse je taky fajn. Velmi chválím hudbu. Ale celkově je to pyčovina, u které mi bylo ve výsledku líto ztraceného času. (na druhou stranu, pořád lepší než Social Network) - 35%
BorgDog - 05. únor 2011 17:11sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Mirak: S tím souhlasím. Prakticky se z toho stal superhrdinský film, a to asi být nemělo.
Mirak - 05. únor 2011 16:06sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mně se to líbilo, ale přišlo mi to chvílemi strašně přeplácané a celkově minimalističtější jednička byla podle mě lepší.
BorgDog - 05. únor 2011 15:13sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Když už je tu nový klub, tak taky něco přidám:

Hellboy 2: Zlatá armáda

Prolog nestojí za nic. Malý Hellboy je asi největší WTF moment, který nezachrání ani přítomnost "otce" a loutkové uvedení do děje se mi rovněž nelíbilo - až moc z něj trčí, že na nic lepšího nebyly prachy. Pak ovšem proběhnou stylové titulky, na scénu vstupuje "sladký elfík" Nuada Stříbrné kopí s bednou roztomilých zvířátek a jízda začíná.

Del Toro jde v pokračování úplně jinou cestou než v prvním dílu. Zatímco tam bylo nadpřirozeno stále bráno jako spíše výjimečné a hlavně pronikající do našeho světa zvenčí, ve Zlaté armádě je už jeho "každodenní" součástí tak jako u Rowlingové či Gaimana. Trollí trh pod brooklynským mostem. Elfská rada v baráku určeném k demolici kvůli stavbě supermarketu. Tenhle koncept osobně nemusím, pojetí jedničky se mi líbilo víc, ale del Toro to ještě zachraňuje svou imaginací - na ty jeho příšery a příšerky je prostě radost koukat. :-) Také vcelku pěkně vylepšuje hloubku postav (Liz), mnohem víc prostoru má Abe Sapien, přibude nový svérázný doktor KrauSSe. Nechybí stylově suché hlášky - asi nejlepší je placení šekem a vyražený zub - přitom bych neřekl, že je Hellboy oproti prvnímu dílu víc v pozadí. V tomto ohledu je všechno v pořádku.

Co bohužel není v pořádku jsou logické chyby. Už první díl měl mezery, ale co tam ještě šeptalo, tady vyloženě řve. Nejde jenom o jednotlivé scény (jakpak se asi Nuada dostal během boje s elementálem prakticky za pár sekund z ulice na střechu?), ale hlavně celá hlavní linie příběhu okolo koruny, zakončená pateticky zbytečným gestem. Nejen, že všechny postavy vypadají jako idioti, ale za idioty jsou i tvůrci, a to v míře, která se prostě přehlédnout nedá. Na postup "do hajzlu s logikou, hlavně že je to cool" už jsem od remaku "V" přímo alergický. Především proto hodnotím druhý druhý díl Hellboye jako horší, byť to asi mohl být i mnohem větší průšvih.

75%
Mirak - 05. únor 2011 13:19sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Damar - 04. únor 2011 11:39sipka
ZAMĚŘIT
Damar
http://www.csfd.cz/film/33283-podtrzeno-secteno/
Mvek - 04. únor 2011 11:36sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Damar: A to je jaký film?
Damar - 04. únor 2011 11:17sipka
ZAMĚŘIT
Damar
No neviem, kedže som videl najprv francúzsky originál, ktorý sa mi celkom páčil, tak táto prerábka ma až tak nechytila.
Telemachus Rhade - 04. únor 2011 11:01sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Tak ten film není vyloženě starý. Je ze stejného roku jako Generations, takže triky už byly velmi dobré a CGI ještě nezasahovalo v plné síle. IMHO na efekty nejlepší období.

Jinak nedávno jsem ho viděl v eng taky poprvé a byť je dabing velmi dobrý, Arnoldovy hlášky v něm prostě zaniknou, což je škoda.
Mvek - 04. únor 2011 10:36sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Včera jsem viděl opět Pravdivé lži, poprvé v originále s titulky (aspoň jsem si všiml zas jiných detailů, i když zvukovou stopu na tom příbalovém DVD neměli nic moc, občas byl hovor moc slabý, oproti následujícím výbuchům nebo hudbě). Ten film ale nestárne. Jasně, je tam pár scén, kde jsou trochu víc vidět triky, ale na to, že to je akční komedie, je to pořád úžasné. V mnoha filmech dnešní doby vidím CGI na každém kroku, a přitom jde o trháky, ne o B.
Yakuzza - 04. únor 2011 10:23sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Damar: o asi ale není až tak neobvyklé, na Hofylandu je aktuálně 3372 kluby, což je zcela jistě víc, než aktivních diskutujících...
Damar - 04. únor 2011 10:03sipka
ZAMĚŘIT
Damar
Myslím, že vzhľadom na fakt, že je tu viac fór ako aktívnych diskutérov, je to vcelku jedno.:)
Yakuzza - 04. únor 2011 09:26sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
TelemachusRhade: Kromě Tudorovců a HYMIM jsem se nevšim, že by se o některém z těch seriálů význačně diskutovalo... A Twin Peaks patří do mystery :-)

Ale to je fuk, měj si to, jak chceš :-)
Telemachus Rhade - 04. únor 2011 08:56sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Yakuzza:
Nevím, proč jsou v názvu i seriály, když se jim věnuje snad víc než polovina fór na StarNETu. Potom nevím, proč jsou velkým písmenem. A proč je tam znak & místo standardního a.

A vyhovuje ti vůbec něco? :) Seriály zmenším, ale nechám; & zůstane. Plní to tam funkci spíš jakéhosi rovnoměrného oddělovače, než "a".

Co se jinýh klubů týče. Máme specializované kluby na SF a řekněme na mystery ala X-Files. Do toho detektivka fakt narvat nejde. Ale krom detektivek máje i jiné žánry rozhodně všechny seriály neběží a nikdy nepoběží v televizi.
...
24, 30 Rock, The Beast, The Big Bang Theory, Boston Legal, Castle, Deadwood, Everwood, Friends, HIMYM, The IT Crowd, Jericho, Moonlight, Pushing Daisies, Robin Hood, Rome, The Sopranos, Boardwalk Empire, The Tudors, Twin Peaks, Game of Thrones, Dallas, Baywatch, Der Bergdoktor :) etc etc..
Yakuzza - 03. únor 2011 22:09sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Social Network

Nemůžu říct, že by se mi to vyloženě nelíbilo. Ale přijde mi, že použít spor zakladatelů Facebooku jako hlavní zápletku filmu byl poměrně nešťastný tah, cca 70% filmu jsem se vyloženě nudil. Takže špatné to vyloženě nebylo, ale těch řečí kolem toho bylo asi zbytečně moc. Nic převratného to neukazuje, sílu internetu a sociálních sítí to nijak nedemonstruje.
Jinak asi nic zajímavého; zmiňovali jste hudbu, ta mi přišla zajímavá. Obsazení průměrné, všechno ostatní... asi tak nějak průměrné.

50%
Mvek - 03. únor 2011 21:00sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Tak obecné seriály jsou občas v TV, je fakt, že by to pasovalo víc tam, ale ono je nás tu fakt dav, aby to činili tak či tak problémy a nepřehlednost:-).
Pozemstan - 03. únor 2011 20:55sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: Souhlasím. Malé s...

Yakuzza: Myslím, že seriály nespadající do specializovaných kategorií tu snad mohou zůstat a Telemachus už si doufám ohlídá, aby mu to zde nezaplevelila nějaká "turecká Šahrazád"... Jinak pokud budeme dlouho debatovat i o tomto, mohli bychom naplnit Vyslancova slova z fóra o SN... -)
Mirak - 03. únor 2011 20:55sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Ok, nejvíc se těším na Avengers a pak na Batmana.
Yakuzza - 03. únor 2011 20:49sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mvek: Když si vezmeš, jaká tady jsou fóra, tak nepokryté zůstavají snad jen komediální seriály... Do mystery schováš všechno možné včetně detektivek. A v "kulturním" fóru se seriály řešily minimálně...
Mvek - 03. únor 2011 20:47sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Tak ampersand mi fakt nevadí, aspoň nějaká změna:-).

Jinak TR vadilo, že tu chybí fórum na seriály obecné, nezařaditelné do jednoho z těch dvou fór (a do specifických jako SG, B5 apod.), takže budiž, klidně ať to zůstane.

Ale jo, malé "s":-).

Nejnovější   Novější 5531 - 5550 / 5555Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o