Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Filmy

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 5555

ČSFD hodnocení: Telemachus | Pike | lagga | leena

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 5144 - 5163 / 5555Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 21. srpen 2011 22:53sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Blade Runner (Final Cut)

Bylo to takové špinavé, deštivé, zakouřené, pomalé.......

Ale na dobré atmosféře to nestojí. Na svou dobu odpudivě přehnaný product placement opravdu rušil. Pan-Am, Coke, TDK - to je to, co se mi nyní vybaví při názvu Blade Runner. Na svou dobu je to taky až mimořádně krátkozraký film - 2019, při použité podobě LA, je (a už tehdy byl) blábol. Kdyby to bylo 2619, je to o několik řádů uvěřitelnější - ekonomika, která mohla postavit takovéhle stavby nevznikne přes noc a krize, která to dokáže dostat do tak zuboženého stavu, by musela trvat ještě déle. Podobný časový fail má třeba "I, Robot".

Děj byl k uzoufání roztahaný a krom finálního výlevu Rutgera Hauera byli replikanti a jejich "cause" dost k smíchu. Zvláště pak eskapáda Daryl Hannah. Chodící loutky, igelit a reflektory umístěné přímo před okny, snad ani nestojí za komentář.

Potěšil mě čínský vliv, ale říkám, atmosféra dobrý film nedělá. Nejvíc mě baví komentáře, že jde o filozofický film :)

Ovšem přesvědčilo mě to, že původní povídku "Sní androidi o elektrických ovečkách?" je skutečně třeba přečíst, abych viděl nakolik je Ridley Scott opravdu magor. O to víc mě nětěší, že Ridley bude dělat dalšího Balde Runnera.

15 % za atmosféru.
Mvek - 14. srpen 2011 22:44sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Zkrátka myslím, že máme lepší i když také úchylné (ale tak Kirk - Spock a Vinnetou - Olda Šetrný se přímo nabízejí jako paralela) náměty. Zde mě nejvíce pobavila možná hláška Sama Hawkinse=McCoye: "Hi,hi, je mrtvý, jestli se nemýlím."
Mvek - 14. srpen 2011 22:43sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Malá podpultová informace, leží mi na disku rozepsané ST divadlo na motivy prvního Vinnetou filmu: Zelenáč Kirk z Akademie vyráží s konvojem federačních lodí do teritoria Vulkánců, chtějí tam poblíž postavit stanici. Ale narazí na to, že spiklenci nechali stanici stavět o kus dál, v teritoriu. Na scénu samozřejmě přijde Spockou, který se stane Kirkovým zelenokrevným/špičatoušatým bratrem.

Úvodní řeč zní:
Znáte ho všichni – Spockou. Ušlechtilý syn velvyslance Vulkánců, jeho jméno bude žít v každém chrámu, v každé kolonii, u každého warpjádra. Je přítelem a ochráncem všech utiskovaných a neúprosným bojovníkem proti bezpráví. Dnes to zní jako pohádka, co za dvě století bude skutečností, hořkou, tvrdou skutečností. Poslední zoufalé vzepětí zelenokrevných domorodců proti lidským dobyvatelům. Stále dál pronikali Pionýři (obrázek sondy Pioneer) do hlubokého vesmíru. V jejich stopách následovali dobrodruzi, piráti a Makkisté. Vulkánci byli lidem přátelsky nakloněni, a přesto byl jejich osud zpečetěn, protože vlastnili to, čeho si vetřelci nejvíce cenili – půdu a dilithium/rudou hmotu.


Ale brzy jsem narazil na to, že originál není komedie, byť tak občas působí i kdy nemá, a tak by to asi nebylo ono, byť všichni znají předlohu, takže to leží v šuplíku, a proto jsem to tady zmínil.
Telemachus Rhade - 14. srpen 2011 21:10sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pro mě bylo v případě dvojky největším překvapením, že v tomto filmu by správně měl být Old Firehand. Pokud tedy vznikne remake, jsem celkem zvědavý jak moc tentokrát pojedou podle knížky, kde se Shatterhand celkem dost nacestuje..
AVip - 14. srpen 2011 20:44sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Razer: Tak zas takto... i když filmové verze Mayovek mají s předlohou společná vesměs jen jména hlavních postav, tak speciálně první čtyři z nich (W I-III + Pnsj) jsou klasika, kterou stojí za to vidět... a nebýt jich, tak jsem se k literární předloze propracovával o dost složitěji... :-)

Ale faktem prostě je, že s předlohou mají něco málo společného jen Pnsj a W I a už W II se od předlohy velmi razantně odklání (byť ještě pořád se tam její zbytky dají najít), W III je už totální fikce.
Razer - 14. srpen 2011 19:53sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Mirak: No před asi 2 lety kdy sem to sháněl já to byl problém :)
Mirak - 14. srpen 2011 19:05sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Razer: Rychlonohý lišák je za 20 Kč na Aukru, to jen tak mimochodem :-)
Razer - 14. srpen 2011 18:49sipka
ZAMĚŘIT
Razer
AVip: Já mám tedy filmového Winnetoua hodně rád, a myslím si i po letech že byl natočen asi nejlépe jak to tehdy šlo.

Jako malý jsem četl i originál a to ten dvoudílný a už si z něj moc nepamatuju, zato vím, že se mi líbily i některé kratší příběhy od Maye ne nutně s Winnetouem, ovšem Filmoví Firehandové a Surehandové atd jsou jen hloupý odpad v tom se shodnu, ale ty "původní filmy" mám rád dodnes a není to jen nostalgie.

Pokud by si někdo chtěl přečíst opravdu dobrou indiánku doporučuji stařičkého Rychlonohého Lišáka (ale asi bude problém se sháněním asi před rokem sem sehnal snad poslední prodejnou kopii v republice, protože náš originál se někam ztratil).

+ se mi matně vybavují ještě útržky nějaké indiánky o čejenech myslím a bílém sirotkovi, kterého přijali mezi sebe... zase opravdu kvalita, ale na název ani nic podrobnějšího si už asi nikdy nevzpomenu.

Takových zapadlých klenotů asi bude hodně a filmy by podle nich šly točit nízkonákladově sami, ale dnes už se moc nečte a letí jen remaky...
Telemachus Rhade - 13. srpen 2011 20:08sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Poslední 3 minuty z posledního dílů Smallville

Už je to nějaký ten pátek, co to běželo, ale já se na to podíval až teď a pobavilo :) Je naprosto stěžejní to dokoukat do konce. Kdyby tohle udělali před sedmi sezónami, mohl to být relativně dobrý seriál :)
AVip - 13. srpen 2011 13:28sipka
ZAMĚŘIT
AVip
TelemachusRhade: Jednoduše - žádná neexistuje. :-)

Existuje Old Surehand a Old Firehand (který byl později přepsán a začleněn do série Vinnetou), ale Old Shatterhand je ryze filmařská invence... (ne, že by to ve světle toho, co oficiální série napáchala s oficiálními názvy jakkoliv vadilo).
Telemachus Rhade - 13. srpen 2011 13:12sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
AVip:
součást volné trilogie sám o sobě a sice Mezi Supy - Poklad n.S.J - Petrolejový Princ

Což je dokonalý příklad, že produkce umí divy :)

Mimochodem jak je to vě skutečnosti s předlohou filmu Old Shatterhand, protože to je film doslova z jiného světa a jako jediný z nich je relativně nadčasový.
AVip - 13. srpen 2011 12:56sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mvek:
Poklad na Stříbrném jezeře

Ten je mmch. součást volné trilogie sám o sobě a sice Mezi Supy - Poklad n.S.J - Petrolejový Princ (jsou tam vzájemné reference).
A Vinnetou a Old Shatterhand tam rozhodně nejsou hlavní postavy a objevují se spíše mimochodem...
AVip - 13. srpen 2011 12:53sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Omlouvám se za literární OT, ale ono je to k věci.

Vinnetou - nezkrácená upravená trilogie, která u nás bohužel naposled vyšla v 60. letech (AFAIK - nejbližší solidní vydání je to dvoudílné, které vycházelo jak v CZ, tak i v DE od 70. let) je perfektní indiánka a je to na poměry v díle Karla Maye i solidní krvák (narozdíl třeba od kvalitativně srovnatelného Old Surehanda).

Bohužel u nás vychází maniakální pětidílná vydání ála Toužimský a Moravec a jakkoliv mám pro nakladatelství TaM slabost, což je dáno i jistými osobními vazbami, tvrdím, že tato vydání, dělaná bez editačních zásahů z originálů Karla Maye dělají této sérii vyloženě medvědí službu, protože po smrti KM byli dědicové naštěstí natolik při smyslech, že nechali většinu věcí projít poměrně důkladným editorským řízením - čímž vznikly oficiální německé verze, které pak u nás vycházely cca. od 60. do začátku 90. let.

U spousty cyklů bylo např. provedeno snížení počtu dílů, částečně tím, že byly propojené děje logicky tak aby se dal vždy číst celý svazek, neboť KM už dávno před Holywoodem nechával otevřené konce, aby si čtenář honem musel koupit další díl a dále, bylo vypuštěno sousta balastu, který KM do originálů nacpal ve snaze nahnat co nejvíc stránek - a byl to namnoze opravdu balast, který s dějem nijak nesouvisel - pro zajímavost romány Old Surehand a Kapitán Kajman - Old Surehand byl původně třídílný, první díl končil otevřeně a značnou část dílu druhého tvořily povídky, které jsou dnes přifařené ke Kapitánu Kajmanovi a takto by se dalo pokračovat, případně se přistoupilo k redukci počtu postav v ději, markantní je to u Ducha Llana Estacada, kde není problém sehnat v CZ obě verze a udělat porovnání - a mimochodem, samostatná vydání Syna Lovce Medvědů a Ducha L.E jsou v CZ úlitba čtenářům zblblým z vydání TaM, protože v DE toto vychází jako "double-feature" Unter Geiern neboli Mezi Supy.

Uff... omlouvám se. Ale na Mayovkách jsem v podstatě vyrostl a můj děda jich měl spousty v originálech i se seznamy celého cyklu...
Mvek - 13. srpen 2011 12:38sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Tak ono i různí Old Firehandové, Old Surehandové a další bývají dost ujetí a divní, což říká tedy i táta, která má rád původní trilogii a Poklad na Stříbrném jezeře velmi.
Pozemstan - 13. srpen 2011 12:19sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
AVip: Já jsem tedy předlohu nečetl, ale těch několik prvních filmů mě jako dítě docela uchvátilo... -) I když už tehdy mě jeden spolužák na ZŠ vyváděl z iluzí, ovšem i vůbec mimo rámec Mayova světa, s tím, že Vinetou byl ve skutečnosti z historického hlediska nula, jen řadový indián, (teď nevím, zda ale nějaká skutečná předloha tohoto jména vůbec existovala). Je tedy fakt, že další díly série s Old Surehandem v Kurdistánu či co apod., ze kterých jsem ale viděl jen část kdysi na Nově, už mi přišly trochu slabší či dokola omílající stejné téma. Možná bych teď hodnotil jinak i ty první, kdo ví, ale staly se v mém povědomí jakousi "klasikou"... -)
Mvek - 13. srpen 2011 12:00sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
AVip: A co máš na mysli? Vinnetoua jsem četl, ale dost dávno.
Je fakt, že se mi to líbilo číst víc, ale přece jen ta základní trilogie mi přišla, že je celkem dobrá.
AVip - 13. srpen 2011 11:26sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Stačilo by ho natočit se slušným obsazením 1:1 podle předlohy... a dopadlo by to určitě lépe, než ta plitvická série...

Karel May sice nebyl buhvíjaký spisovatel, ale to, co mu němečtí filmaři v 60. letech provedli s předlohou, si fakt nezasloužil.
Telemachus Rhade - 13. srpen 2011 10:37sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Německé studio Constantin films vypustilo do světa zprávu, že se chystá další Winnetou :)

Jestli půjde o remake, sequel, prequel, nikdo zatím neví. Ale jedno jméno je venku - scénář spáchá Michael Blake, který má na svědomí Tanec s vlky.
Mvek - 11. srpen 2011 22:24sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Kdo nezná, originální trailer na The Man Without a Face (s Melem Gibsonem)

a tady velmi úchylná, ale místy povedená alternativa na film The Man Without Facebook, úchylné je to hlavně vzhledem k tomu, že místo dítěte je tam dospělý chlap.
Mirak - 11. srpen 2011 20:27sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
TelemachusRhade: Byl jsem na té ptákovině dokonce v kině a byl to můj nejhorší kinozážitek letošního roku (uznávám, zas tolik jsem v kině letos nebyl).
pro srovnání:
Ty - já
uvěřitelný scénář - žádný scénář
akční scény zajímavé - akční scény naprosto nudné (jakási podivná nefungující parodie na Black Hawk Down)
svatý grál - hnisající vřed
patosu není tolik - já teda v životě neviděl větší reklamu na US army
efekty jsou skvělé - to asi ano, ale přehluší je otřesný zbytek
postavy jsou snadno identifikovatelné - ano, postavy jsou jednoduché a ploché, nejlépe by se každý pro každého obětoval
vřele doporučuju - já taky, na navození sebevražedné nálady je to značka ideál

Nejnovější   Novější 5144 - 5163 / 5555Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o