Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Filmy

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 5260

ČSFD hodnocení: Telemachus | Pike | lagga

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 673 - 692 / 5260Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 26. září 2017 22:47sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Marshall: Heh, nedíváš se na správné horory. Garantuju ti, že Event Horizon nezapomeneš!
BorgDog - 26. září 2017 22:41sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Marshall:
The Autopsy of Jane Doe

No, tohle co vím má pověst dost slušné úchylárny.
Marshall - 26. září 2017 22:34sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
The Autopsy of Jane Doe (2016) - díval jsem se na to bez jakékoliv znalosti, takže kdž jsem v polovině filmu došel k názoru, že je to horror docela mě to vyvedlo z míry... Horrory nemám moc rád. - Mistrovsky provedené, i když se můžete ze začátku nudit. Pamatuji si vlastně jen další dva horrory: Bunker (2001) a The Broken (2008).

Teď už budou tři.
Mvek - 24. září 2017 15:12sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Marshall: Já ani moc nepochopil, proč na těch pár měsíců mají tak přepychovou loď. To skoro působí, jako by se s podobným průserem (probuzením) počítalo:-). Jinak ano, on byl mechanik.
Vůbec ten film by byl zajímavý po stránce dilemat, kdyby to byl sice třeba taky mechanik, ale oplzlý, a žádná sympatie mezi nimi by nedokázala (oboustranná) vzniknout, jen náklonnost v tom smyslu, že je tam nějaký živý člověk...
Marshall - 24. září 2017 12:02sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Mvek: když probouzet zrovna spisovatelku moc rozumu nedává.

Mluvíš mi ze srdce, já bych našel nejkvalifikovanějšího člověka, protože ta loď byla evidentně v problémech. V okamžiku, kdy by mi bylo tohle jasné, tak moje etika by byla položena na Spockově logice. No a upřímně design té lodi mi přišel taky jako ne úplně chytrý.
Mvek - 23. září 2017 23:35sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Passengers (2016)
Kupodivu ten film tady nikdo další nekomentoval. Jako 5/5 jako Telemachus tomu rozhodně nedávám. Ale oceňuji, že máme zase film ve věrohodných sci-fi kulisách ve vesmíru, byť to ve své podstatě sci-fi není, ačkoliv mimo sci-fi nebo fantasy kulisy by se takový příběh dal dost těžko vymyslet.
Samozřejmě v tom nevidím nějakou rape culture, nicméně souhlasím s tím, že je to svým způsobem "zneužití" nebo je to podobné uvězněním někoho na doživotí v luxusním vězení apod. a hraje v tom roli zneužití situace. Je to neodpustitelné, i když pochopitelné. A je fakt, že si možná film mohl hrát na psychologický thriller víc, a sci-fi kulisy víc upozadit. Těch pár krizových scén (jako odhalení) bylo působivých, ale pak zapadly ve zbytku filmu.
Jiná věc je, že vždy jsem další krok v ději předvídal. Na začátku už proto, že jsem tu četl o rape culture, a znásilnění jsem si vyložil přesně takhle. Takže ve chvíli, kdy hodil lahev a ona se zakutálela k jedné z kapslí, měl jsem jasno (jen ten pokus o sebevraždu oddálil mé očekávání).

Ve výsledku tedy dobrá psychologická myšlenka, ale která se pomalu ztrácí v sci-fi líbivém pozlátku.
Můj názor je, že mu samozřejmě neměla odpustit, ale měla ho vzít na milost, protože je jasné, že mu moc nezbývalo, když už zkusil i sebevraždu. A víc hlav víc ví, i když probouzet zrovna spisovatelku moc rozumu nedává.

Jinak hudbu složil Thomas Newmann, a hle, nejen vizuálně a pojetím té společnosti Homestead mi to připomínalo WALL-E.
Mvek - 21. září 2017 20:21sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ten Tomb Raider mě příjemně překvapil. Jako nic jsem od toho nečekal, ale minimálně mě zaujala představitelka a pojetí připomínající hry, když jsem namátkou koukal na nějaký let's play z posledních dílů. První Tomb Raider a i dvojku jsem nějak nesnášel, ale asi za to může nejen asympatie k Anglině, ale i dabing...
BorgDog - 21. září 2017 20:01sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Telemachus Rhade:
Skoro mi došel dech :)

Třeba nebudeš jediný.
Telemachus Rhade - 21. září 2017 16:20sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Je to neskutečné, ale příští týden by se měl začít natáčet Avatar 2 a skutečně to vypadá, že natáčení začne. Skoro mi došel dech :)
BorgDog - 21. září 2017 15:49sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Telemachus Rhade: Mně se to taky líbí. A fakt mě už unavují komenty "fuj, vona nemá kozy!"
Telemachus Rhade - 21. září 2017 10:54sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Já jsem nadšený - Treasure hunt s Aliciou Vikander. Moc lepších kombinací neexistuje. Snad se to bude podobat pojetí Uncharted, což zatím vypadá, že ano.
BorgDog - 21. září 2017 10:32sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Telemachus Rhade: Hejt je vskutku impozantní.
Telemachus Rhade - 20. září 2017 18:41sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tomb Raider - Teaser
Telemachus Rhade - 19. září 2017 10:29sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Lara Croft - teaser na trailer
Telemachus Rhade - 16. září 2017 19:32sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Jak se tak motám tou asijskou kinematografií, tak jsem nalezl snímek zajímavý názvem :)

Kundo: Čas pomsty
Marshall - 11. září 2017 16:44sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (2017)
Takhle měla vypadat čtyřka, kterou považuji za odpad. Vcelku spokojen - solidní efekty, uzavření příběhů, trochu tomu chyběla šťáva, ale některé scény byly hodně slušné.
Telemachus Rhade - 04. září 2017 22:19sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
dokoukám celou sérii, i když je mi jasné, že bude upadat.

Dily 3 a 4 uz nevim o cem byly, ale 1, 2 a 5 mam rad. Ja tam mam zase spoustu jinych hercu z kanadske produkce ;)
Mvek - 04. září 2017 21:22sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak: Vida.
Mirak - 04. září 2017 21:13sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek: Tak Final Destination je dítko Wonga a Morgana (showrunneři MM S2) a Morgan je manžel Kristen Cloke a ve všech svých projektech ji horlivě obsazuje :)
Mvek - 04. září 2017 21:11sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
"SN porn", jak to Mirak hezky nazval, tedy poznávání herců z jiných franšíz atd. pokračuje. Aneb vidím včera kousek Final Destination a helemese, kromě 24leté Ali Larter (Heroes atd.) je tu hlavně Kristen Cloke (Lara Means z Millennium). Tehdy jsem ji znát nemohl.

Jinak tedy Final Destination na mě hlavně v dabingu (docela bych přísahal, že to byl nějaký novější, ačkoliv jsem to asi i prvně viděl na Nově, teď Nova Cinema, takže by měl být stejný, ale působil už strašně levně) působil moc 90kově, jak přesvícením, tak chováním "náctiletých" (z kousku nevím, jestli byli SŠ nebo VŠ, ale působili jako SŠ studenti, až na to, že samozřejmě většině herců bylo 22-25) a samozřejmě béčkově po stránce efektů. Pokud vím, na druhou stranu to taky bylo dost naturalistické ve ztvárnění smrti, což mi vadilo. A vlastně je to jen netradičně pojatá vyvražďovačka, ale má určité kouzlo i tak, asi si ji někdy dám znovu a dokoukám celou sérii, i když je mi jasné, že bude upadat. Kdysi jsem asi viděl jen ještě dvojku nebo i trojku, ale bavilo mě to.

Nejnovější   Novější 673 - 692 / 5260Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o