Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Filmy

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 5555

ČSFD hodnocení: Telemachus | Pike | lagga | leena

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 876 - 895 / 5555Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 15. prosinec 2017 20:24sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Disney nelenil a rozšafně zakoupil 21th Century Fox. Murdoch si ponechal jen FTN, Fox News a Fox Sports.

Disney to přišlo jen 52,5 mld. USD, což je:

1 338 750 000 000 Kč :-D

Docela by mě zajímalo, co chce podojit natolik, aby se to vůbec vyplatilo :)
Mvek - 10. prosinec 2017 21:22sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Asi to byla fakt ztráta času si dát ten Total Recall z 2012. Fascinuje mě popisek v titulcích "based on the motion picture Total Recall" nebo tak něco.
Jinak je to prostě akční film se sci-fi reáliemi, kterému chybí naprosto jakékoliv pozadí (netušíme, proč je část Londýna a většina světa v karanténě, ale stačí mít masku a není mezi tím asi žádná viditelná clona; netušíme, proč a kdy vybudovali výtah skrz jádro Země; netušíme ani nakonec, která minulost toho agenta je pravá, ale to podstatné zrovna ani není, naznačeno je, že možná původně opravdu byl ten "zlý"). Kdyby to pojmenovali jinak, jen se slovem Recall v názvu a nic víc, tak proč ne. Ale i tak to za to asi nestojí.


Ale pobavilo mě, že u terminálu toho výtahu v Austrálii bylo v závěru po explozích vidět na displejích:

"Vítáme Vás!" a zřejmě totéž srbsky (bylo tam totiž klasickou azbukou Dobro došli, což rusky není, ale srbsky je to asi bez mezery, takže to asi bylo i tak špatně).
Mvek - 10. prosinec 2017 12:53sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ale koukám, že Robert Downey Jr. má hrát v asi remaku Dr. Doolittla (The Voyage of Doctor Dolittle).
BorgDog - 10. prosinec 2017 12:40sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Mvek: Mezi paskvily podobného typu to ještě šlo. Na dvojku se ale nedívej, to už JE jenom ten paskvil.
Mirak - 10. prosinec 2017 12:05sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek: Až moc povrchní, ale vidět se to dalo.
Mvek - 10. prosinec 2017 11:46sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Vzhledem k tomu, že tohle fórum bylo i o seriálu Sherlock, tak je to trochu zmatené.

Takže se chci zeptat, jaké máte názory na Sherlocka Holmese s R. Downeyem? Viděl jsem konečně jedničku a jako asi mě to bavilo jen kvůli "Starkovi". A věřím, že kdybych znal starší filmy nebo seriály nebo měl načteno víc než jen doslova pár povídek, tak bych asi prskal. Takhle mi to bylo šumák, historie mě nezatěžovala, ale stejně jsem nebyl nadšen (ale hudba byla dobrá).

A je fascinující, kolik zdánlivě dobrých herců umí hrát jen jednu roli (Bruce Willis, Downey atd.).
Mirak - 08. prosinec 2017 07:41sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade No, megahit WW pak hezky narovnala Justice League :)
Telemachus Rhade - 08. prosinec 2017 06:28sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pomalu se začínají vynořovat kasovní informace za 2017 a zatím to vypadá, že letos propadlo, co mohlo :) Přirozeně krom Marvelu a DC megahitu (tohle spojení se nevidí denně) Wonder Woman.
tz - 07. prosinec 2017 08:07sipka
ZAMĚŘIT
tz
Disney je na cestě za monopolem. Zřejmě odkoupí od Murdocha 20th Century Fox.

Už nějaký čas o tom čtu. Pro filmový Marvel by to byl velký zisk.

Telemachus Rhade - 06. prosinec 2017 18:17sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Disney je na cestě za monopolem. Zřejmě odkoupí od Murdocha 20th Century Fox.
Telemachus Rhade - 06. prosinec 2017 00:00sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Please Stand By- Trailer

Že by film CBS na truc? :-)
Telemachus Rhade - 05. prosinec 2017 23:59sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
BorgDog: No a? Vypadá to jako real produkce? Vypadá :)
BorgDog - 05. prosinec 2017 13:50sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Telemachus Rhade: Fanfilm.
Telemachus Rhade - 05. prosinec 2017 13:24sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
VOLDEMORT Official Trailer # 3 (2018)
Telemachus Rhade - 03. prosinec 2017 23:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
V for Vendetta (2015)

Musel jsem podívat, jestli to má být remake, ale ne, myslíš 2005 :) Jako velký fanda Wachowských ve formě je pro mě tohle 5/5, srdcovka a jeden velký herecký koncert všech zúčastněných.

Ostatní dva jsem neviděl.
Mvek - 03. prosinec 2017 22:25sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
V for Vendetta (2015)
Nevím, co si o tom myslet, koukalo se na to fajn, ale bylo to takové zvláštní. Ale z hlediska dystopií určitě radši tohle než Hunger Games. Místy to bylo fajn napínavé, jen člověku chybí asi vhled do toho světa. Předpokládám, že komiks to načrtne lépe.

Lawrence of Arabia (1962)
Je to pěkně velkolepé, je škoda, že se to v dost věcech podle Wikipedie míjí s realitou, ale na druhou stranu i tak je to taková hezká ukázka pro člověka neznalého, co se dělo na Blízkém východě za první světové. V podstatě o podobných událostech nemám vůbec tušení. Z dějepisu si ani nepamatuji, že by Británie podporovala arabské kmeny proti Turkům... Lawrence byl správný šílenec v tomhle filmu.

The Man Who Knew Too Little (1997)
Z téhle praštěné komedie čiší strašně 80. léta, nechápu jak je to možné. Jinak v rámci žánru a tématu docela fajn, i když konec už moc přitažený (lezení po římse). A závěr na pláži vysloveně na hlavu. Ale jako oddychovka proč ne. Některé záměny byly velmi pěkné.
Telemachus Rhade - 21. listopad 2017 22:39sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
Ale je tedy smutné, že zrovna tenhle seriál Netflix do ČR nepustil.
V ČR má nějaká stanici exkluzivitu. Disney tuším, ale nevím jistě.

To, že je to úspěšné neznamená, že je to kvalitní
Však to taky netvrdím, ale má to už 7 sezón.
Pozemstan - 21. listopad 2017 22:38sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Milada
Pozor na možné spoilery, ačkoli základní příběh je daný historií...

Na projekci filmu (v českém znění) jsem byl v neděli v jabloneckém kině Junior a film se mi docela líbil, lze-li to u takového smutného tématu říci. Překvapilo mě, že věnují relativně dost prostoru i začátkům veřejné činnosti Horákové ve 30. letech a také jejímu věznění za nacismu. Na druhou stranu film nutně zjednodušuje, vynechává už její působení jako mladé revoluční socialistiky roku 1918 apod. a i přes určení i zahraničnímu publiku mnohé nevysvětluje, což ale nevidím jako chybu. Něco vychází už ze zarámování příběhu opožděně doručeným dopisem dceři. Na detaily politických a právních procesů tak není až tak velký prostor, byť je ukázáno hodně. Na ČSFD filmu dost vyčítají přílišné zaměření na rodinu, ale to se podle mě k tomuto pojetí příběhu hodí a ukazuje to ústřední postavu v širším rozměru... Na druhou stranu přece jen mohli její zapojení do druhého a zárodků třetího odboje (je známo místo jedné schůzky později popravených opozičních politiků) ukázat trochu více.

Vyorálek myslím oproti českému století v Gottwalda dozrál, i když neměl velký prostor. Mezi nutnými zjednodušeními je asi třeba jeho projev z 25. února, který byl oproti originálu nejen zkrácen, ale i doplněn o Gottwaldovo zvolání, že je to pro komunisty Vítězný únor, což se asi používalo až následně, byť brzy...

Ústavodárné národní shromáždění zasedá v úzkém podlouhlém sále připomínajícím kostel (včetně vitráží v oknech), přičemž Gottwald sedí v první řadě. Podivně působí kombinace malého československého státního znaku v pozadí s dnešním malým znakem na řečnickém pultíku. Možná se mýlím, ale pokud vím, sál vypadal jinak a vláda seděla podobně jako dnes čelem k poslancům.

Dalším nepřesným detailem je vlajka EU, která se mihne při pohledu na meziválečný Pražský hrad z Hradčanského náměstí. Jedná se o vlajku vyvěšenou prezidentem Zemanem. Ale záběr omlouvá to, že je krátký a nejsou vidět detaily (hvězdy), přičemž by šlo vlajku vnímat možná skoro jako černou např. na památku nějakého zemřelého politika (byť vzhledem k ději myslím ne prezidenta).

Milada Horáková se ve filmu vzdává poslaneckého mandátu 10.3. vystoupením přímo na jednání s relativně odvážným prohlášením o konci demokracie a s následným rozhovorem s Gottwaldem, ačkoli ve skutečnosti už tehdy byl parlament pod prakticky úplnou komunistickou kontrolou a demokratičtí poslanci včetně Horákové odstupovali odesláním "přípisu". Záznam ve stenoprotokolu z 11.3.1948 vypadá takto:
"Došlo toto oznámenie:

Poslankyňa dr Milada Horáková oznámila prípisom z 10. marca 1948, že sa vzdáva poslaneckého mandátu.
"

Jinak lze samozřejmě diskutovat o míru protisovětských a protikomunistických aktivit Horákové za třetí republiky. Třeba ještě na parlamentní schůzi 4.2.1948 na jednu stranu interpelovala komunistického ministra zemědělství s obviněním (na základě informací od ostatních stran včetně třeba sociálních demokratů), že komunisté dotlačili okresního agronoma ve Strakonicích k pokusu o sebevraždu.

Na druhou stranu později téhož dne (ovšem jménem celé ČSNS) vystoupila na podporu československo-sovětské obchodní smlouvy, když začíná těmito slovy:
"Československá strana národně socialistická, jejímž jménem mám čest mluvit, hlásí se radostně ke schvalované smlouvě československo- sovětské o obchodu a plavbě a k doplňujícím ji dohodám o výměně zboží. Toto velké dílo staví obchodní a hospodářské styky československo-sovětské po prvotních zkušenostech, nabytých od r. 1945, na pevnější základ a zajišťuje je na delší dobu. " I když se dále snaží zdůrazňovat, že jde o smlouvu rovnoprávnou a vyváženou a vyzdvihuje roli národněsocialistického ministra zahraničního obchodu Huberta Ripky (později v exilu), jeho dopisu Stalinovi atd. Následující řečník, komunistický předseda parlamentu Václav David, zdůrazňuje roli Gottwalda...

Ve filmu se od 30. let objevuje v podání herce Javorského kolega Horákové Alois Schmidt, který se nakonec ukáže jako kolaborant s komunisty vlivem německého původu rodičů. Možná byl předlohou národní socialista Alois Neuman, kterého Horáková odhalila na stranické schůzi 24.2.1948 jako tajného komunistu. On však utekl, aby se vyhnul odvolání, a druhého dne usedl "za" ČSNS resp. ČSS do "obrozené" Gottwaldovy vlády... Pokud to měl být on, nabízelo se ale dramatičtější a konfliktnější ztvárnění...

Při jejím zatčení film zřejmě sled událostí také mírně upravil a načasoval tak, aby působily dramatičtěji...

Film byl v přímém ukazování násilí, mučení poměrně decentní, a přesto následky naznačil dosti výmluvně. Na rozdíl od některých komentářů na ČSFD si nemyslím, že to bylo špatně a že by zde komunisti či nacisti působili nějak mírně (tedy jeden nacistický dozorce připomínající herce Cardu možná ano). Zajímavé je ztvárnění smrti Jana Masaryka, kdy film na rozdíl od Českého století přece jen ukazuje na dnes oficiálně policejními forenzními metodami prokázanou vraždu, ale výkladu ponechává hodně široký prostor, když ukáže jen náznaky... Poprava po "českém způsobu" na prkně je možná zpracována přesněji než v Českém století, i když závěrečný pohyb těla by možná měl mít opačný směr. Opět ale film - a je to dobře - nezašel k explicitnímu zobrazení...

Představitelka hlavní role myslím působila věrohodně, byť někomu možná může vadit dabing (hůře ale zní třeba slovenský přízvuk herečky její sestry). Herec jejího manžela mi trochu připomínal Ferdinanda Peroutku, a tedy do dané doby také dobře zapadal.

Závěrečné poselství bylo myslím docela silné a většina lidí kupodivu zůstala v klidu sedět v sála až do konce titulků. Na ČSFD ovšem někomu vadilo, že prý konec není dostatečně dojemný a málo lidí na konci brečí... -)(

Myslím, že je to i dobrým varováním před ohrožením demokracie (byť pojetí filmu jako politický thriller by v tomto možná bylo lepší). Na druhou stranu naštěstí protidemokratické síly v Česku přece jen i dnes zatím nejsou až tak jednotné a jednoznačné, natož aby měly jasnou oporu v "osvoboditelské" velmoci za hranicemi...
Mvek - 21. listopad 2017 21:13sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Ano i seriál jsem myslel do pokračování. To, že je to úspěšné neznamená, že je to kvalitní, viz STD:).

Ale je tedy smutné, že zrovna tenhle seriál Netflix do ČR nepustil. Tam je jen jedna řada minisérie Legends z 2011 a jeden kraťas z 2014.
Telemachus Rhade - 21. listopad 2017 20:33sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Zřejmě tedy netušíš, že to má seriál, a že ten seriál je úspěšnější než The Clone Wars - letos Netflix vypustil už sedmou řadu ;)

How to Train Your Dragon (franchise)

DreamWorks Dragons

Nejnovější   Novější 876 - 895 / 5555Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o