Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Filmy

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 5388

ČSFD hodnocení: Telemachus | Pike | lagga

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 696 - 715 / 5388Starší   Nejstarší

BorgDog - 25. prosinec 2017 14:05sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Bright

Zaujal mě námět, fantasy "posunutá" do současného světa. Mělo to bezpochyby potenciál, ale výsledek je tragický. Působí to, jako by scénárista vyslechl ve vlaku rozhovor party nerdů, jak by asi vypadal svět Tolkiena po 2 000 letech od Sauronova pádu, a ještě před příjezdem do další stanice podle něj napsal scénář na rub jízdenky. Navíc snaha montovat "vážné" policejní drama řešící např. důvěru mezi parťáky, křivácké policajty nebo rasismus, na námět slušící spíš do Mužů v černém, věci také nepomohla, a kadence šitů a faků deset za minutu to rozhodně nezachrání.

Některé nelogičnosti přitom neskutečně bijí do očí. V daném světě je možné čarovat za pomoci artefaktu, magické hůlky. Tu může použít jenom ten, kdo je "Bright" (z toho je odvozen název), což je zhruba definováno jako "ryzost srdce." Ne nutně dobra, "bright" může být i zlý, na druhou stranu se implicitně říká, že tuto schopnost má jeden z milionu lidí a jeden z dvaceti tisíc elfů. Pokud se hůlky dotkne někdo jiný, shoří nebo vybuchne. Toto je očividně veřejně známo, nejde o žádnou utajenou znalost. Přesto, když se *při razii najde půltucet ohořelých mrtvol a magická hůlka, policajti začnou rozvíjet úvahy o přičarování milionu dolarů a během deseti minut se o hůlku postřílí navzájem. A NIKOHO z nich nenapadne, že by asi bylo lepší koupit si spíš stírací los, protože šance jedna k milionu vychází podobně, a když prohraju, neskončím jako halda spáleného pudinku. A nenapadne to ani nikoho z těch snad padesáti lidských i orkských gangsterů, co následně protagonisty kvůli hůlce nahání přes celé město.*

K tomu navíc dialogy, které oscilují od nuceného "nigga style" k nechtěné směšnosti, nebo spíš trapnosti. Proslovy jako "Jsem válečnice. Jsem kněžka. Jsem milenka. Jsem vše, co si můj pán přeje," patří do úst pracovnici vykřičeného domu, nikoliv elfské asasínce, která si s nožem k snídaní krájí policejní SWAT tým.

Je to škoda. Nápad měl potenciál, svět měl potenciál. Nakonec ale jediný opravdu skvělý je tam Edgerton jako orkský policajt. Jenom za něj 20%.
Marshall - 24. prosinec 2017 21:31sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Seven: Joooo. Konečně se mnou někdo souhlasí... jsem to musel přetáčet, když jsem se na to koukal... vydrželo mi to na cca 40 min. Brrrrr.
Seven - 24. prosinec 2017 20:06sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Abdel Pane 2 - jak by rekl Komiksak: “Nejhorsi film vsech dob.”
Mvek - 23. prosinec 2017 23:33sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
A Christmas Prince (Netflix, 2017) je samozřejmě naivní slaďák s hezkými pohledy na zámek Peleș v Rumunsku (sídlo krále ve fiktivní Aldovii).

Ale zajímavostí je, že královnu hraje Alice Krige. Ještě větší zajímavostí pro mě je, že hrála borgskou královnu i v Endgame, zatímco předtím si ji střihla jiná herečka. Myslel jsem si, že Krige ji už ve VOY nehrála vůbec nikde.

No a ještě jednou zajímavostí je, že shodou náhod jen pár dní před úmrtím krále ve filmu zemřel bývalý rumunský král Michal I., kterému zámek doopravdy patřil. To datum je jen pár týdnů zpátky, tedy až po premiéře filmu, ale jestli se o rok nepletu, ve filmu se asi události odehrávaly tyto Vánoce.
Pozemstan - 18. prosinec 2017 22:10sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Seven: Pěkné. -)
Mvek: Je o rok mladší než Trump, ale bohužel není podle ústavy "natural born Citizen, or a Citizen of the United States, at the time of the Adoption of this Constitution"...
Mvek - 18. prosinec 2017 21:39sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
No, dějou se věci. Já už jen čekám, kdy bude ten Arnie prezidentem, škoda, že na to už asi věk nemá.
Seven - 18. prosinec 2017 21:18sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Simpsons, 1999:
Seven - 17. prosinec 2017 14:39sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Telemachus Rhade: Což znamená, že je teď xenomorph oficiálně Disney princeznou a mohl by se objevit v příštích Star Wars, čímž by se naplnilo dávné proroctví Spaceballs.
AVip - 16. prosinec 2017 09:17sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Já osobně silně pochybuju, že Disney tohle dlouhodobě ustojí - buď se časem rozvalí vlastní vahou (nebyl by první), nebo bude rozvalen DoJ (opět, nebyl by první)...
BorgDog - 16. prosinec 2017 08:13sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
AVip: Zrovna to chci napsat - jak se na tohle tváří antimonopolní úřady?
AVip - 16. prosinec 2017 08:04sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Myslím, že zbytková konkurence právě horečně najímá právníky s dobrou znalostí antimonopolního zákona...
tz - 16. prosinec 2017 07:46sipka
ZAMĚŘIT
tz
Telemachus Rhade
Docela by mě zajímalo, co chce podojit natolik, aby se to vůbec vyplatilo :

Když pominu, že budou moci hodit na plátno k Avengers i X-meny s Deadpoolem a Fantastickou čtyřkou, tak navíc získali práva na sérii Vetřelce, Predátora a Planety opic. Nedivil bych se novým dílům těchto sérií...

Pozemstan - 16. prosinec 2017 00:58sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade: Podle aktuálního kurzu ČNB je to trochu méně, ale stejně se ta částka blíží ročním výdajům českého státního rozpočtu... -)(
Telemachus Rhade - 15. prosinec 2017 20:24sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Disney nelenil a rozšafně zakoupil 21th Century Fox. Murdoch si ponechal jen FTN, Fox News a Fox Sports.

Disney to přišlo jen 52,5 mld. USD, což je:

1 338 750 000 000 Kč :-D

Docela by mě zajímalo, co chce podojit natolik, aby se to vůbec vyplatilo :)
Mvek - 10. prosinec 2017 21:22sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Asi to byla fakt ztráta času si dát ten Total Recall z 2012. Fascinuje mě popisek v titulcích "based on the motion picture Total Recall" nebo tak něco.
Jinak je to prostě akční film se sci-fi reáliemi, kterému chybí naprosto jakékoliv pozadí (netušíme, proč je část Londýna a většina světa v karanténě, ale stačí mít masku a není mezi tím asi žádná viditelná clona; netušíme, proč a kdy vybudovali výtah skrz jádro Země; netušíme ani nakonec, která minulost toho agenta je pravá, ale to podstatné zrovna ani není, naznačeno je, že možná původně opravdu byl ten "zlý"). Kdyby to pojmenovali jinak, jen se slovem Recall v názvu a nic víc, tak proč ne. Ale i tak to za to asi nestojí.


Ale pobavilo mě, že u terminálu toho výtahu v Austrálii bylo v závěru po explozích vidět na displejích:

"Vítáme Vás!" a zřejmě totéž srbsky (bylo tam totiž klasickou azbukou Dobro došli, což rusky není, ale srbsky je to asi bez mezery, takže to asi bylo i tak špatně).
Mvek - 10. prosinec 2017 12:53sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ale koukám, že Robert Downey Jr. má hrát v asi remaku Dr. Doolittla (The Voyage of Doctor Dolittle).
BorgDog - 10. prosinec 2017 12:40sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Mvek: Mezi paskvily podobného typu to ještě šlo. Na dvojku se ale nedívej, to už JE jenom ten paskvil.
Mirak - 10. prosinec 2017 12:05sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek: Až moc povrchní, ale vidět se to dalo.
Mvek - 10. prosinec 2017 11:46sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Vzhledem k tomu, že tohle fórum bylo i o seriálu Sherlock, tak je to trochu zmatené.

Takže se chci zeptat, jaké máte názory na Sherlocka Holmese s R. Downeyem? Viděl jsem konečně jedničku a jako asi mě to bavilo jen kvůli "Starkovi". A věřím, že kdybych znal starší filmy nebo seriály nebo měl načteno víc než jen doslova pár povídek, tak bych asi prskal. Takhle mi to bylo šumák, historie mě nezatěžovala, ale stejně jsem nebyl nadšen (ale hudba byla dobrá).

A je fascinující, kolik zdánlivě dobrých herců umí hrát jen jednu roli (Bruce Willis, Downey atd.).
Mirak - 08. prosinec 2017 07:41sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade No, megahit WW pak hezky narovnala Justice League :)

Nejnovější   Novější 696 - 715 / 5388Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o