Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Filmy

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 5400

ČSFD hodnocení: Telemachus | Pike | lagga

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 689 - 708 / 5400Starší   Nejstarší

Mirak - 30. prosinec 2017 17:00sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Takže buď na Hollywood řveme, protože jsou všichni bílí nebo na ně řveme, že v rámci pseudo-afirmativní akce je v castu každýho seriálu černoch, asiat a pygmej.

Ne, taky to nemaj úplně jednoduchý.
Seven - 30. prosinec 2017 16:57sipka
ZAMĚŘIT
Seven
prostě krásné bílé heterosexuální Vánoce vám přeje Hollywood :D
Seven - 30. prosinec 2017 16:56sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Mvek: A nevidíš trochu problém v tom "mihnul"? :D
Mvek - 30. prosinec 2017 10:57sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Část humoru taky nechápu. Ale docela jsem přišel na chuť uměleckému zpracování. A ten trailer mě vysloveně zaujal na rozdíl od tedy traileru na toho Foxe.
Telemachus Rhade - 30. prosinec 2017 10:12sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
Asi přicházím na chuť Wesovi Andersenovi.

Viděl jsem jen Život pod vodou a právě Budapešť, kterou jsem dal v rámci maratonu oscarových snímků, a oboje za 1/5. Nesedí mi to skoro ničím - tamní humor nechápu.
Mvek - 30. prosinec 2017 10:01sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Asi přicházím na chuť Wesovi Andersenovi. The Grand Hotel Budapest a nyní i Fantastic Mr. Fox mi v něčem seděly, i když v něčem tolik ne.

Docela se tedy těším i podle šíleného traileru na Isle of Dogs (2018)
Mvek - 29. prosinec 2017 21:02sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Seven: Nevím, jak černoch, ale v A Christmas Prince byl asiat tuším mezi ministry, několikrát se tam mihnul.
Seven - 29. prosinec 2017 10:55sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Plus jsem viděla krásný názor, že jsou to skutečně bílé Vánoce.

Je pravda, že ze tří filmů, co jsem viděla, byl černoch v jednom a to ještě hrál namyšlenýho bohatýho namyšlenýho hamižnýho newyorského přítele hlavní hrdinky, kterého samozřejmě opustí kvůli bílému chudému recepčnímu/taxikáři/umělci z maloměsta.
Telemachus Rhade - 29. prosinec 2017 10:45sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
:-D
Seven - 29. prosinec 2017 10:39sipka
ZAMĚŘIT
Seven

Všechny vánočí filmy jsou stejný...
BorgDog - 29. prosinec 2017 00:05sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Telemachus Rhade: No to si dělají srandu? Já na to chtěl jít, vy č... !
Telemachus Rhade - 28. prosinec 2017 23:24sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tvl, Paramount už nemá ani na distribuci :-/

Zfilmovanou Anihilaci v kině neuvidíme
Seven - 28. prosinec 2017 16:52sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Telemachus Rhade: kdysi jsem to jednou viděla, nepříjemně mě tehdy jako fanynku překvapilo, jak moc se to liší od knihy. Přičemž samotná původní kniha je silně romantizovaná představa civilní války od autorky, která ji nikdy nezažila.
Telemachus Rhade - 28. prosinec 2017 09:54sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Gone with the Wind z '39 je teda dobrá šílenost :-)
Kam se hrabe Esmeralda.
Seven - 26. prosinec 2017 12:20sipka
ZAMĚŘIT
Seven
A Christmas Prince
Samozřejmě předvídatelné, takových filmů existuje asi milion, ale k úklidu dobrý. Bod za Alice Krige a Rose McIver. A samozřejmě Deathwalker (Babylon 5) aka Ursa (Superman II) v roli přísné majordomky nebo co to bylo.
Seven - 26. prosinec 2017 12:16sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Nejhorší na tom byly asi ty písně a vtipy. Pro představu - týpek ve špatném kostýmu si opakovaně stěžuje, že mu vypili svatomartinské víno a převrátili pekáč se svatomartinskou husou, protože je to svatý Martin, takže jí jen husy a pije jen víno, chápete, hahaha, to je řachanda, co? A taky týpek rok parkuje stánek s párky a vyřvává chudé švadleně pod okny, aby si ho všimla a poté, co jí Polívka vyhodí z dílny a bytu, nabídne jí práci a bydlení, protože ji miluje. Ano, protože třeba přes rokem jí nemohl nabídnout nějakou tu uzeninu zdarma a seznámit se s ní, ne, číhat na ni pod okny, až se stane bezdomovcem dává větší smysl hádám...A samozřejmě vtipy typu "Ježíši Kriste" a asi osmiletý Ježíš...ne, prostě...au.
kapitan Pike - 26. prosinec 2017 11:29sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mvek: Tak aspoň že je tam *boj proti buržoazii*. :-)
Mvek - 25. prosinec 2017 22:51sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
kapitan Pike: Vůbec tam žádný král není.

*Anděl a čert u příjmu u Petrovy brány se hašteří a upustí jablko poznání na zemi (do Č. Krumlova) a musí pro něj dojít, jinak by je bůh (Bartoška) nepustil na nebesa zpátky. A je to zrovna na Mikuláše a jablko se dostane k holce, která má jít za Mikuláše, ale nemá čerta a anděla... No a ti ještě vytrestají (do pekla) zlého vlastníka krejčovské dílny (Bolek), který týrá švadleny.*

Taky jsem to přetrpěl u rodiny a nebavil se. Neznám tedy jedničku. Tohle mi ale přišlo jako taková televizní silvestrovská scénka nebo krátká pohádka z pořadu pro děti natažená do filmu.
kapitan Pike - 25. prosinec 2017 20:16sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Seven: Je to taková typická česká pohádka s generickou zápletkou o tom, že zemi vládne dementní král a ten způsobuje spoustu problémů, ale nejsou schopni se ho zbavit a na závěr vládne dál? Podle toho to v této zemi taky vypadá.
BorgDog - 25. prosinec 2017 14:05sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Bright

Zaujal mě námět, fantasy "posunutá" do současného světa. Mělo to bezpochyby potenciál, ale výsledek je tragický. Působí to, jako by scénárista vyslechl ve vlaku rozhovor party nerdů, jak by asi vypadal svět Tolkiena po 2 000 letech od Sauronova pádu, a ještě před příjezdem do další stanice podle něj napsal scénář na rub jízdenky. Navíc snaha montovat "vážné" policejní drama řešící např. důvěru mezi parťáky, křivácké policajty nebo rasismus, na námět slušící spíš do Mužů v černém, věci také nepomohla, a kadence šitů a faků deset za minutu to rozhodně nezachrání.

Některé nelogičnosti přitom neskutečně bijí do očí. V daném světě je možné čarovat za pomoci artefaktu, magické hůlky. Tu může použít jenom ten, kdo je "Bright" (z toho je odvozen název), což je zhruba definováno jako "ryzost srdce." Ne nutně dobra, "bright" může být i zlý, na druhou stranu se implicitně říká, že tuto schopnost má jeden z milionu lidí a jeden z dvaceti tisíc elfů. Pokud se hůlky dotkne někdo jiný, shoří nebo vybuchne. Toto je očividně veřejně známo, nejde o žádnou utajenou znalost. Přesto, když se *při razii najde půltucet ohořelých mrtvol a magická hůlka, policajti začnou rozvíjet úvahy o přičarování milionu dolarů a během deseti minut se o hůlku postřílí navzájem. A NIKOHO z nich nenapadne, že by asi bylo lepší koupit si spíš stírací los, protože šance jedna k milionu vychází podobně, a když prohraju, neskončím jako halda spáleného pudinku. A nenapadne to ani nikoho z těch snad padesáti lidských i orkských gangsterů, co následně protagonisty kvůli hůlce nahání přes celé město.*

K tomu navíc dialogy, které oscilují od nuceného "nigga style" k nechtěné směšnosti, nebo spíš trapnosti. Proslovy jako "Jsem válečnice. Jsem kněžka. Jsem milenka. Jsem vše, co si můj pán přeje," patří do úst pracovnici vykřičeného domu, nikoliv elfské asasínce, která si s nožem k snídaní krájí policejní SWAT tým.

Je to škoda. Nápad měl potenciál, svět měl potenciál. Nakonec ale jediný opravdu skvělý je tam Edgerton jako orkský policajt. Jenom za něj 20%.

Nejnovější   Novější 689 - 708 / 5400Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o