Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Filmy

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 5400

ČSFD hodnocení: Telemachus | Pike | lagga

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 654 - 673 / 5400Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 02. únor 2018 23:25sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Marshall: Tu nemám rád - nic tam nesedí. Asi největší šílenost tam je útěk ze Slovenska do Rakouska sjezdem po alpském svahu :-D Ale jinak jasně, SNB jako záporáci jsou cool :)

Zato tu druhou Daltonovku - Povolení zabíjet - pokládám za jednu z nejlepších Bondovek.
Mvek - 02. únor 2018 22:59sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Hannibal
Hm, ne, přece jen Jehňátka mají něco do sebe, tohle je takové průměrnější pokračování se zbytečně hnusným a pitoreskním finále s večeří z mozku a logickou dírou, jak se Hannibal dostal zpátky do USA, když je na TOP 10 FBI a nebylo ani patrné, že by si změnil vzhled tváře, takže kontroly na letištích, v té době (je to těsně po 11. září) by snad už měly automaticky tvář vyhodnotit jako podezřelou...
Marshall - 02. únor 2018 22:07sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
The Living Daylights (1987) - klasika, Bond, Československo, dobrá hudba od A-HA...

Policie v Bratislavě mluví Česky + pár dalších vtipných momentů
Telemachus Rhade - 01. únor 2018 23:44sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Jednička mě pořád baví moc.
Telemachus Rhade - 01. únor 2018 23:36sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Enemy Mine (1985)

Petersenův útěk do Ameriky jsem viděl naposledy v roce 1994 na jaře na Nově a zaujal mě. Nikterak, abych si musel pustit, dokud ho nezapomenu, ale jako pohádka proč ne. Dneska jsem skoro nevěřil vlastním očím, co ten film v roce 1985 vůbec pohledával :) Řekněme, že na 1973 obstojná záležitost.
- Kulisy mi připomněli 12 opic, starou BSG a něco jako Space 1999 - prostě cheesy. Lokace potom zase Karla Zemana, Souboj Titánů či (světe div se) Nekonečný příběh. Nebo třeba Cruisovu Legendu. Zatímco to první ospravedlnitelné není, to druhé relativně ano - a řekněme, že to do velké míry utvořilo jedinečnost té planety.
- Příběh je klasika: dva vojáci ze soupeřících stan jsou nuceni pracovat pospolu, no. Je to tu polidštěno ještě o to děcko, bez kterého by to vlastně nefungovalo.
- Louis Gossett Jr. byl tradičně skvělý, ale on to ani jinak neumí :)
- Dennis Quaid má charizma na rozdávání, ale hrát prostě neumí. Něco jako Chakotay :-) V podstatě nedokázal zahrát ani stereotypního amerického křupana.
- No ale k tomu, co mi vadí... Ten film je příšerně uřvaný. Za polovičku toho může Quaidův projev, za polovičku zvukové efekty, které BD vyhnal do neposlouchatelných výšin. A furt se to střídá - buď někdo křičí a padají meteority, nebo si potichu a bez hudby povídají. To se prostě nedá vystát. Ono je to teda v Nekonečném příběhu úplně stejně, ale tam to člověk pro jiné kvality přehlédne.
- Když někomu řeknete, že Return of the Jedi tomuhle o dva roky předchází, neuvěří vám. Nejde to. Ten film zestárl neskutečným způsobem!

A vlastně vůbec nevím, co si o tom myslet. Funguje to jako SF? Ano. Funguje to jako pohádka? Spíše ne, ale mělo by. Funguje to jako action/adventure? Absolutně ne, Jime. Funguje to jako family movie? Ne. Přijde mi to jako velmi striktně vyhraněné pro 8 - 10 let věku jako přechod od pohádek k seriózní tvorbě, kde od ani jednoho není dost.

Číselně asi slabší 2/5 s tím, že je to škoda.
Mvek - 31. leden 2018 08:42sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Film jsem ohodnotil jako že na něj jsem moc starý. Je to pohádka, která mě bavila před dvaceti lety, ale teď nějak ne. A to ani jednička.
Telemachus Rhade - 30. leden 2018 09:00sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Viděl jsem shodou okolností před nějakými třemi týdny. A nic moc teda :) To o té stíhačce jsem netušil, nicméně politicky korektnější film těžko pohledat. On je tak korektní, až ze své podstaty všechny nasere :-)

"Sjednocení Nilu" zahrnuje minimálně 3 státy, pokud máme brát Nil jako nějakou větší řeku. Egyptskou orlici Omar má, ale tam to nějak končí :) Jeho stavení připomíná připomíná Saharskou Afriku od Mali po Etiopii, kočovný kmen - zřejmě Tuarégů - to jsme zase na ploše Burkina-Faso až Libye. Ten černošský kmen na náhorní plošině je tomu Jižnímu Súdánu, kde by se to asi jakože mělo odehrávat, zhruba nejblíž - Etiopie. Většinové obyvatelstvo je pravděpodobně umírněně islámské. A teď přichází to nejlepší - podle všeho je Klenot Žid :)
Mvek - 30. leden 2018 08:11sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Překvapilo mě pár informací z proklikání bonusu k The Jewel of the Nile (Honba za klenotem Nilu).
Např., že F-16, se kterou tam utečou z města, je model postavený podle hračky, protože je já nevím jaká místa odmítla, že jim ani informace o vnějším vzhledu nemůžou dát, protože jsou tajné. Jako to chápu, spíš si říkám, jak to řešily jiné filmy, zejména ty vážnější, no a nemluvě o těch, které ukazují stíhačky v akci a nejsou komedie.

Nebo, že to tehdy byla taková hezká naivnější doba, že dneska by ten film nemohli natočit tak, jak byl, museli by si už dát pozor na otázku zobrazení národnostních menšin, a celkové pojetí tedy té revoluce a místní kultury.
Mvek - 30. leden 2018 08:01sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
BorgDog: Dík. Jo, fajn bonus. Těžko říct, jestli by mi pomohlo si něco lépe užít, kdybych to viděl dopředu.
BorgDog - 24. leden 2018 00:55sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Mvek:
Jakých?

Najdi si na YouTube prequely k Blade Runnerovi 2049. Jsou to tři filmečky, dva hrané, jeden anime.
Mvek - 23. leden 2018 22:17sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
BorgDog:
podle těch prequelových filmů.

Jakých?
BorgDog - 23. leden 2018 22:08sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Mvek:
má být slepý s implantáty

Ano, Wallace byl slepý. "Viděl" pomocí implantátů a těch maličkých "dronů" co okolo létaly. Jinak souhlasím s tvým hodnocením. I kdybychom připustili, že vychovávat nebo "pěstovat" děti replikantů je z nějakého důvodu rychlejší nebo levnější než je vyrábět ve velkém dospělé, ten společenský aspekt tu prostě je. Fakt, že se replikanti nerodí, ale vyrábí jako "věci" byl hlavní argument, proč nebyli pokládáni za lidi. Jakmile by toto padlo, stal by se celý ten systém neudržitelný a Wallace by to měl chápat nejlépe ze všech. On ostatně tu novou "éru replikantů" sám začal, podle těch prequelových filmů.
Mvek - 23. leden 2018 09:14sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
BorgDog: Jo, William měl být Wallace:-).

A ano, ta motivace Wallace určitě sedí, připomněl jsi mi části, na které jsem pozapomněl v průběhu sledování.
Nevím, jestli Wallace má být slepý s implantáty, nebo proč má divné oči. Trochu jsem přemýšlel, jestli taky není replikant. Nicméně asi ne.

*Co se týče plodnosti replikantů - no, pominu to, že asi spousta diváků zvláště v té době, a tak nějak napůl i já, mylně přemýšlejí o replikantech jako o androidech ve stylu lepšího Data, že mají vypěstované tělo, ale v něm počítač. Přitom je to nesmysl, protože by pak byli detekovatelní i fyzickými prostředky, třeba RTG atp. Takže je jasné, že musí mít mozek jako biologický počítač, repliku lidského, jen nějak naprogramovaného (nahraného) při narození. A samozřejmě mají DNA.
Pak ale se dostávám k tomu, že pořád to znamená, že by musela společnost investovat inženýrský čas i na vytvoření mechanismů k reprodukci, k vyživování a vytvoření nového těla replikanta. Přitom v továrnách vytvářeli dospělé, tady by muselo vzninout rostoucí dítě. Tomu by navíc nešlo asi nahrát rovnou vzpomínky a osobnost, ale jen část, aby se opravdu učilo. A byl by to docela zázrak, aby se z něho tedy nestal dement, zvláště při prvních pokusech. Není to o tom, že by prostě replikantka ve svém těle vypěstovala klon sebe sama, ale musí nějak namixovat koktejl z obou. To mi přijde jako dost logické, že to ti replikanti normálně neměli povolené. Navíc bych na to čekal zákony a etické názory, které by byly proti, takže by právě takhle mohla být vytvořená třeba jen ta Rachel, nebo nějaký prototyp tajně, ostatně ona sama byla na Zemi tajně, nesměla tam být.
Jen mi z toho ještě vyplývá námět na úplně novou linii, která je vlastně v remaku Total Recall, že by neměl být problém nahrávat vzpomínky a osobnost i živému člověku, když to umí u replikovaného mozku. To by byl úplně nový námět příbhěu...
*
BorgDog - 23. leden 2018 01:25sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Mvek: Co se mě týče (a netvrdím, že mám "patent na rozum" nebo je tento výklad správný:

On si myslí, že je člověk.

*Villeneuve se rozhodl pro "kompromis" když ponechal otázku Deckardovy "pravosti"
otevřenou. Wallace to patrně neví, protože záznamy jsou ztracené a Deckard sám zjevně dospěl k závěru, že je mu to fuk. Je prostě smířený sám se sebou, tu otázku si vnitřně vyřešil a navenek jí řešit s nikým nehodlá, viz. jeho suchá odpověď K na otázku ohledně pravosti psa.
*

Nepochopil jsem ale, o co šlo tomu Williamovi.

*Wallaceův problém je, že nedokáže vyrábět "průmyslově" replikanty dostatečně rychle. Potřebuje, aby byli schopni se sami rozmnožovat, ale ta možnost byla v době Eldona Tyrrela zakázaná nebo technicky nemožná - těžko říct, co dřív - a Eldon ji vyřešil nebo porušil jen u Rachel,
která byla "experimentem." Wallace nedokáže jeho postup zopakovat (proto ten proslov u vykuchané replikantky), a doufá, že pokud bude mít možnost prostudovat Rachelino dítě, přinese to průlom. Přičemž dvě děti se stejnou DNA byl opravdu jeden z (patrně) mnoha zastíracích manévrů.

Osobně mi tento bod zápletky přišel velice slabý. O tom, že se replikanti nemohou rozmnožovat, není v původním BR ani slovo, a výjimečnost Rachel měla spočívat v podobnosti člověku hlavně po citové stránce. Navíc, a to je hlavní problém, Wallace ignoruje společenské důsledky. Pokud "prolomí tabu" a dá svým replikantům tuto schopnost, prakticky z nich definitivně "udělá lidi" a dojde k tomu, co předpovídá ta policejní šéfka, i o co jde těm vzbouřeným replikantům. Wallace celou tou snahou podřezává větev, na které sám sedí, a přišlo mi docela vtipné, že by vlastně BYLO v zájmu toho podzemního hnutí, aby uspěl.
*
Mvek - 21. leden 2018 22:41sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Blade Runner 2049
Atmosféricky tomu opravdu nejde nic vytknout. Ale vzhledem k zdlouhavosti, která mi u začátku nevadila, ale od fáze ve Vegas mě to už opravdu uspávalo a konec mi přišel nezajímavý (spíš ve smyslu, že tam byly jen takové povinné akční scény, a ty mě nudily celkově s pomalým plynutím ostatního), mě mrzí, že je tam dost otazníků. Možná by mi druhé nebo třetí zhlédnutí některé pomohlo zodpovědět, ale to při takovémto filmu nemám prostě sílu obětovat. Zas takový fanda kyberpunku či vlastně i trochu postapo, nejsem. Byť část filmu mi připomínala i něco ve stylu her Fallout.

Ale třeba mi BorgDog nebo někdo jiný pomůže aspoň některé nejasnosti zodpovědět, nebo dát svůj názor.
*Předně jsem zpočátku otázku Deckarda bral jako zodpovězenou. Nejen,
že tedy viz Final Cut, nebo i International Cut toho prvního filmu, kde je dost náznaků (jednorožec atd. atd., jde na YT najít různá odůvodnění), ale navíc to vypadá, že si to všichni v budoucnosti myslí. Možná ale mylně. On si myslí, že je člověk. Toť můj dojem.
Nepochopil jsem ale, o co šlo tomu Williamovi. Zřejmě to celé souvisí i s tou zvrácenou scénou s rozkucháním čerstvě narozené replikantky na začátku. Ale tady dost tápu ve tmě a chytám se záblesků. Snad chtěl Deckarda a případně jeho děcko zkoumat...? Vyžívat se v tom, nebo co?
A trochu mi uniká, jak to mělo být s těmi dvěma dětmi se stejnou DNA. Ten kluk tedy byl vymyšlený, aby se zamaskovala skutečná dcera?
*

Celkově fajn atmosférické, ale prostě mně hlavně konec přišel únavný, ačkoliv tam byly akční scény.

Viz jinak také komentář BorgDog 291278.
Mvek - 20. leden 2018 23:37sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
The Medusa Touch (1978)
Je fajn vidět něco neamerického, byť v tomto případě britského. Sice jsem to viděl už v dětství (a hrozně mě žral otevřený konec), ale i tak se na to koukat dalo a překvapila mě velká investice do triků. Připomnělo mi to horory podle Stephena Kinga.
Mvek - 20. leden 2018 10:09sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Při sledování "Mečení" jehňátek jsem si myslel, že senátorka hraná Diane Baker je admirálka Cornwell z Discovery, hraná Jayne Brook.
Nj, ale to by jí muselo být skoro o dvacet let víc v Discovery:-).

Jinak tedy Hopkinsonův Hannibal je takový moc akční a na první pohled úchylný. Zajímavější by bylo více distinguované podání jako v tom Manhunterovi (z neznámého důvodu pod jménem Hannibal Lecktor), na druhou stranu tam Hannibal nejen, že nic neprováděl, ale skoro mu to až nebylo k uvěření, to byl opačný extrém.

Zajímavé je to, co jsem si potvrdil na wikipedii:
Scully's character was also inspired by Jodie Foster's portrayal of Clarice Starling in the film The Silence of the Lambs, což má být z nějaké knihy o TFX.
A on i ten Skinner byl nějak moc podobný Crawfordovi, hlasem rozhodně, a vzhledem nebo chováním občas trochu taky.
Mvek - 18. leden 2018 14:45sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Clash of Titans (2010)
No to bylo opravdu pitomá koncentrovaná nuda. Ale tak čekal jsem to. Podle IMDB tam má hrát Herma Alexander Siddig, nicméně Hermes tam není skoro vidět a nic neříká, jestli se nepletu, takže ani nevím, jestli tam opravdu je.
Sam Worthington hraje pořád stejnou tupě působící postavu, v Avatarovi jsem ho viděl nebo si uvědomil poprvé, tak jsem s tím problém neměl, tady už jo.
A docela by mě zajímalo, jak ve starověku docílil toho sestřihu strojkem na ježka. Ale o blbostech bych tu mohl psát delší dobu.

Zato jsem si opět připomněl, že Ralph Fiennes umí hrát dobře všelijaké role.
Telemachus Rhade - 18. leden 2018 14:30sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
The Edge of Tommorow dostane dvojku. A jak obvykle nad oznámením sequelů úspěšných věcí nejásám, tak tady docela jo. Jednak to bylo dobré a potom to vlastně úspěšné nebylo, čili se dá věřit řečem, že režisér má tvůrčí vizi, a prostě ji chce dostat mezi diváky.
Telemachus Rhade - 16. leden 2018 18:22sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Whisky Galore!

Vynikající! O existenci tohoto jsem se dozvěděl díky náhodné narážce na neméně skvělý soundtrack a vyklubalo se z toho filmové překvapení roku.

Nejnovější   Novější 654 - 673 / 5400Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o