|
Spravuje: leena Počet příspěvků: 5820 |
|
|
|
| Razer: Bavíme se trochu o rozdílných věcech. Já mluvím o přirozené evoluci lidského mozku a rozvíjení jeho schopností prostřednictvím vývoje, žádná technika. Věci jako implantáty, USB v krku apod, to teď nemyslím. I to, co se řešilo v GitS s tím nesouvisí.
Podle mě mozek na to kapacity má, protože výbuchy a přestřelky se sice mohou zdát přehnané, ale pořád to je v imaginární rovině, kde to má díky abstrakci naprosto stejnou váhu jako klidně tekoucí potok. V Inception by to bylo podle mě vyřešenější, kdyby děj posunuli více do budoucnosti (nebo se možná v budoucnosti odehrával, nevím, už to je nějaká doba, co jsem to viděl). Je dost vidět, že s tím nemáš zkušenosti. Já k tomu docela mám dispozice, sny se mi zdají opravdu hodně, až to občas bývá na obtíž a mívám problémy se spánkem. Lucidní snění jsem zažil mnohokrát, aniž bych se to pokoušel cíleně navodit a myslím, že atmosféra Inception ten úkaz dost vystihuje.
(Samozřejmě teď nemluvím o tom, jak byly provedeny efekty, apod, to je věc jiná.) |
|
|
|
| Yakuzza: Vidíš, na ty cedule s čísly jsem už zapomněl - a máš pravdu, je to tak. :-) Já jsem mimochodem jednu dobu chtěl s tímto experimentovat, ale pak jsem si to raději rozmyslel - nerad bych skončil jako Cobbova žena. :-)
|
|
|
|
| GRRR teď sem zase vysvětloval asi na stránce přes půl hodiny a zmizelo mi to...
Ve zkratce, mozek není na simulaci reality konstruován Yakuza to sám vystihl s onou tabulí, a co teprve když ti ve snu začne pobíhat 10 lidí co ti tam budou vyhazovat auta do vzduchu :-D ty výbuchy prostě nebudou realitě odpovídat všechno to bude opravdu, ale opravdu divné a mozek "oběti" to prostě nezvládne - nebyl na to konstruován evolucí.
Jako u matrixu by se to dalo přejít kdyby následná zápletka (elektrika z lidí byla taky blbost) byla dobrá a původní blábol zclea překryla, jenže v Inception původní bláboly ještě umocňují a přepalují vnořenejma realitama, časem, zákonitostma o nějakém přepadnutí z židle do vody, bludama hlavního hrdiny... . Je to prostě blbost lidský mozek na tohle nemá, odehrávat se to v hlavě androida, nebo "přístroji" co se připojuje k hlavě byl by základní problém vyřešen, ale není.
Navíc ona "snová" realita byla hodně, ale hodně fádní, mozek když už by spíš utekl k nějakému zjednodušení a barevné "drogové" krajině kdyby už opravdu nestíhal. Ale kdo ví, možná se více lidem zdá každou noc o stavbě mrakodrapů a polárních bunkrech a jen já tím nejsem zasažen.
Filmu podle mě chybí až na onu zajímavou zápletku o hlavním hrdinovi i dobře provedený zbytek, souboje a akce jsou u mě průměrné a vůbec se ani s 12 let starým Matrixem nemohou rovnat. To mi samozřejmě nevadí u jiného druhu filmu jako byl onen "Ostrov", ale Inception i na tuhle strunu hrálo a proto i zde si zaslouží kritické hodnocení.
Fungování mozku jako takového samozřejmě prozkoumáno není, ale zrovna nedávno sem myslím i zde postoval opravdu zajímavá zjištění z nejnovějšího výzkumu o tom jak se zpracovávají informace v neokortexu apod. ... řekl bych to tak, že nemusím umět postavit auto abych věděl, že nadzvukovou rychlost nepřekročí... samozřejmě může existovat nějaký speciál :-), ale průměrné auto to nedokáže.
Ad. budoucnost a neemocionální budoucnost. Osobně vidím jasný směr v možnosti propojit mozek s výpočetní silou futuristického domácího PC co bude člověk mít třeba místo hodinek (někdo si to šoupne přímo do hlavy). Takže bude schopen myšlenkové komunikace, komplexních matematických výpočtů a co já vim čeho ještě a na noc si hodinky prostě sunda a bude zase jen člověk. A pokud bude ve světě chtít obstat bude muset, protože jinak ho přechytračí automat na colu a ukradne mu úspry načež se odešle na kolonii na Mars kde si nechá vyrobit vlastní tělo ,-D
Samozřejmě když člověk vidí co se děje dnes opravdu vyvstává ještě zřetelněji zápletka prvního GITS filmu ohledně hackování vědomí. Mimochodem zase, v tomhle x let starém filmu to bylo ztvárněno xkrát lépe než v Inception. |
|
|
|
| Pokud to nebylo jasné z toho, co jsem napsal, dám trochu odlišný příklad, uvažoval jsem, jak by teoreticky mohla fungovat říše Fantázie z TNES. Že když do ní přijde normální evropan apod., tak vidí něco, ale když tam přijde třeba pygmejec, tak uvidí ty samé příběhy interpretované v jeho reáliích, se snědými protagonisty atd. atd. Protože v knížce se naznačuje, že Shakespeare Fantázii navštívili a asi se inspiroval.
Tak kdyby ji navštívil nějaký emzák z druhého konce Galaxie, třeba by viděl také příběh o Romeovi a Julii, jen by se jmenovali jinak, vypadali jinak a i princip mocenského boje by byl jiný. |
|
|
|
| No a nezapomínáte někteří na to, že to skupinové prožívání snu možná bylo jen zjednoduešně vykreslené, ale probíhalo úplně jinak? Beru to jako v NEXT, tam taky filmaři na efekt pro zjednodušení a lehčí pochopení diváka ukázali, že se hrdina "rozmnožil" na mnoho svých kopií, které šly zkusit různé možnosti (kde je jaký schovaný sniper apod.). Ale ve skutečnosti on musel každou tu cestu projít ve vizi, zjistit, že to ona není, a tak zkusit jinou...
Tzn. taktéž tady, si to představuji tak, že jim tvůrce snu zprostředkovával jakési podněty a jejich vlastní mozek je pak doladil. Trochu to omlouvám, protože na začátku řešili pravou/umělou vlnu koberce, takže to trochu nesedí, ale třeba tam prostě byla nějaká chyba, která se u toho příjemce projevila zrovna takovým detailem...
Musíme si uvědomit, že ve snu často nevidíme scénu kompletní, vidíme spíš části, ale ve snu nám to přijde normální. Ale ve filmu by to působilo asi divně, takže to takhle zjednodušili, ale není to dokument:-).
Yakuzza: Tak Razer ohledně mozku postoval nějaké odkazy, na které se teprve chci podívat, ale teď nemám možnost ani si pustit nějaký zvuk. |
|
|
|
| Doporučuju nastudovat nejen pojem lucidní snění, ale třeba i "astrální cestování", což je jakýsi další level. Nedoporučuju s tím ale experimentovat, jsou lidé, kteří se už neprobudí, zůstanou jaksi "uvězněni ve svém vlastním mozku".
Inception je postavené na naprosto reálné teorii, BorgDog to moc pěkně vysvětlil v 214005. Docela příjemně mě překvapilo, že si někdo toto téma zvolil a do jisté míry ho zkomercializoval. Samozřejmě se našli lidi, jako je Razer, kteří v tom vidí akorát bláboly a vypisujou nesmysly místo toho, aby si o tom něco zjistili, ale to se dalo čekat.
Myšlenka vnořených realit je už trochu za roh, ale v rámci filmu to pořád beru jako rozvinutí jakési teorie do další úrovně, takže u mě ok. Co mi moc nesedělo, byla ta "pustina" (nebo jak se to jmenovalo, v originále snad wasteland? už si nepamatuju, prostě ten poslední level), tady bych tu teorii viděl spíše v nekonečném množství realit, kdy se vědomí postupně ztratí, protože už si není schopné uvědomovat, kolika realitama prošel, čímž by fyzické tělo časem odumřelo. Co se zrychlování času týče, k tomu bych taky byl skeptický, nicméně je třeba si uvědomit, že to není naučný dokument, ale blockbuster, takže tyhle věci tam nutně být musely. Naopak mě překvapuje, že teorie lucidního snění se drželi až překvapivě přesně.
Ještě k lucidnímu snění - teorie s točící se káčou není blbost ani náhodou. Naopak to je naprosto logické - v imaginární realitě nemusí (ani neexistují) zákony fyziky, takže zcela jasně něco takového vyplývá jako ověřovací prostředek. I když trochu zjednodušeně, pro potřeby filmu. Obecně se doporučuje spíše následující věc - v klasické realitě se naučit opakovaně dívat především na nějaké světelné tabule s čísly - např. ve městě nějaké tabule s hodinama nebo s reklamama. Když se člověk podívá podruhé, vidí zhruba to samé. Ve snu ale často vidí nějaké nesmyslné údaje nebo znaky, tak se pozná, že není v realitě. Toto se hodně doporučuje, aby člověk v oné fiktivní realitě nezůstal. Pak se může stávat, že se člověk v posteli pomočí nebo, jak jsem zmiňoval výše, se už neprobudí.
V Inception je toto všecko pochopitelně zahnané trochu do extrému, tak přímočaré ovládání imaginární reality úplně jednoduché není, dá se to samozřejmě naučit, ale 100% to nebude nikdy a navíc to může být opravdu nebezpečné. A člověk k tomu musí mít taky jakési "nadání". Pokud si to chce někdo vyzkoušet, nejlépe se to dá navodit, když si jde člověk lehnout někdy odpoledne jenom "na chvilku", ono "take a nap", fáze spánku si už přesně nepamatuju, ale když jde člověk spát klasicky na osm hodin, mozek se hodí do kompletního regeneračního módu, takže je sám utlumený, kdežto když si člověk jenom "zdřímne" a mozek to ví, zůstane dost aktivní na to, aby toto navodil. Drogy nebo alkohol s tím vůbec nesouvisí, naopak, pokud jde člověk spát pod vlivem, nemá nejmenší šanci toto navodit. Je to i logické - když je člověk naplech a jde spát, málokdy se mu něco zdá, spí většinou jak zabitý až do rána (nebo odpoledne :-)). U drog typu houbičky (zdravím Gargamela) jakési halucinace existují, ale to je úplně něco jiného.
Jinak nevím, o jakých bludech tady Razer mluvil, ale lidský mozek je z velké části terra incognita, nevíme, co přesně se tam děje a tento fenomén je toho důkazem. Myslím, že lidský mozek má obrovský potenciál, který holt ještě neumíme využívat, možná za pár tisíc, snad i milionů let budeme jinde, pokud tady lidstvo ještě bude. (Tady doporučuju nastudovat si tvorbu holandského skladatele Arjena Anthonyho Lucassena a jeho progressivní projekt "Ayreon", už jsem o tom určitě mluvil. Těmito tématy se zabývá v drtivé většině své tvorby a vytváří jakýsi naprosto unikátní styl "space-metal", ve kterém popisuje evoluci lidské rasy v jakýsi nový nesmrtelný a bezpohlavní "počítačový" druh, který postrádá jakékoliv emoce a na základě toho paradoxně jako nesmrtelný druh začíná degenerovat a odumírat. Začne si prostřednictvím starých záznamů uvědomovat, že kdysi jakési emoce měl atd atd, to už je ale na jinou diskuzi, pokud by to někoho zajímalo, tak můžeme prodiskutovat v Pokecu o hudbě.)
Omlouvám se za trochu delší příspěvek, ale docela se těmito tématy ve volných chvílích zabývám, tak jsem musel reagovat :-) |
|
|
|
| Razer: Pokud jde o točící se káču, tak to je myslím svým způsobem perfektní důkaz snu - pokud nespadne. Samozřejmě, pokud spadne, nemusí to být ještě důkaz reality, ale pokud odporuje fyzikálním zákonům, není co řešit, jde o sen...
Co se týká zpomalování času ve snu, tak to myslím obecně platí. Alespoň mně se zdá i při krátkém spánku, že jsem ve snu prožil mnohem více. Souhlasím, že ještě větší zpomalování ve vnořených snech už je poněkud přehnané, ale má to vlastně svou logiku, když je čas opět pomalejší proti "bdění" v nadřazeném snu... Psal jsi, že je v tom zmatek, ale přitom jsi i sám docela dobře popsal celý systém. -)
"pořádáte skupinové expedice, které pak podvědomně ovlivní jednání daného člověka jsou postaveny na desítky let vyvrácených bludech ohledně toho jak mozek funguje"
Tak jsou různí pověrčiví lidé, kteří na sny, pokud si je pamatují, dají jako na jistou předtuchu, viz různé snáře, výklady snů apod., takže alespoň takto sen může člověka ovlivnit, aniž by šlo o nějaké hypnotické vnuknutí. Dalším a možná původně hlavním (byť název se chytil toho druhého) účelem oněch expedic - spíše loupežných výprav - ale byla myslím průmyslová špionáž, prozrazení firemních a jiných tajemství či přístupu k nim, ne přímo ovlivnění budoucího myšlení, což, byť lze zpochybnit spolehlivost informací ve snech, je myslím celkem zajímavý nápad.
Jinak myslím, že ke sci-fi, byť je to spíše jeho nedostatek, často patří určitá "autorská licence", zjednodušení či úprava fyzikálních zákonů, použití některých ne zcela vysvětlených principů apod. (viz třeba šíření zvuku ve vakuu (pravda, někdy vysvětlované jako zvuk uvnitř lodi) nebo warp či inerciální tlumiče ve vesmíru ST). Je fakt, že tady už se to blížilo spíše fantasy typu Higlander, Superman, ale vlastně i sci-fi typu Akt X, SG apod., když v tamní "realitě", naší současnosti, existovaly běžné skutečnosti nám neznámé - např. i ti napadení podnikatelé procházeli výcvikem proti útokům ve snu apod. Ale v těchto kruzích se zase běžně nepohybujeme, takže kdo ví... -)
Také jsem dříve zažil něco jako lucidní snění, když jsem už věděl, že sním, ale sen mě bavil a nechtěl jsem se probudit, tak jsem se snažil jej dále ovlivňovat a usměrňovat, občas úspěšně. Nedávno jsem měl ale zase pocit, že jsme již vzhůru a dívám se na hodinky, přičemž jsem pak ještě znova usnul, ale ve skutečnosti jsme stále spal, protože čas při skutečném probuzení předcházel tomu zjištěnému při předchozím "probuzení"... -)
"je to celé blbost taková realita může připadat reálná "tvůrci" ale už ne 2.pozorovateli"
Může se zdát, že v Inception možná opravdu trochu chybně zdůrazňovali snahu, aby dotyčná "oběť" nerozeznala sen od reality, jenže tady jde právě o to, že v běžném snu člověk rozdíl oproti realitě nevnímá a probudí se, nebo začne "prostředí" aktivně ovlivňovat, právě až ve chvíli, kdy zjistí rozdíl. Já si třeba při noční můře, když se dostanu do nějaké šíleně špatné situace (byť realita někdy působí téměř podobně -)), říkám, že to přece nemůže být pravda, že je to sen, až se probudím... Běžně si člověk všimne spíše až takto extrémního rozdílu oproti skutečnosti, jinak to moc nevnímá, ale tady čelili lidem školeným v obraně před podobným útokem, proto se i ta přehnaná snaha o realističnost snu jeví jako logická. Jde o to, aby oběť ani nenapadlo, že by mohlo jít o sen, kde by mohla být její tajemství v ohrožení vetřelců... Jiná věc je, zda lze vůbec takové realističnosti snu dosáhnout a zda by se člověk vycvičený proti útoku ve snu, a tedy stále kontrolující, zda je v realitě, byť schopný "lucidního snění", tedy ne hned se probouzející, vůbec byl schopen se pořádně vyspat a dosáhnout i pro život potřebného hlubokého spánku... |
|
|
|
| Sen který jsem si uvědomoval a mohl ho řídit sem zažil i když pravda to sem byl ještě malý a právě proto si myslím, že je to celé blbost taková realita může připadat reálná "tvůrci" ale už ne 2.pozorovateli. A pokud je zas moc nereálná žádné podvědomí to neovlivní. Mnohem efektivnější by byl prostě pořádný brainwash... - zombie mode :)
A no jednou před spaním a nic sem nepil a ani nefetoval sem zažil něco co by se dalo nazvat jako "letmé nakouknutí" do hlavy génia (feťáka? :D ) kdy sem si byl pár minut schopen představovat opravdu, ale opravdu úžasné věci, které se doslova na přání "generovaly". Ale k nějaké realitě to mělo daleko. A na jednu stranu sem rád, že už tu schopnost nemám, protože kreslit stejně neumím a ještě by mi praskla cévka... . |
|
|
|
| Mvek: Jenže lucidní snění a fakt, že si uvědomuješ, že jsi ve snu ti zároveň umožňuje sen do velké míry řídit, ovlivňovat jeho děj, asi jako by šlo o nějakou virtuální realitu. Prý to je velmi zajímavé. Přitom zřejmě nejde o pověru nebo nějaký "hipíkovský folklór" - schopnost lucidního snění prý ovládal třeba i fyzik Richard Feynman.
|
|
|
|
| Mvek, BD: Tuhle epizodu (je online) vážně doporučuju 15 minuta+ tak nějak shrnuje co se mi na Inception nelíbilo :-D
http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s14e10-insheeption |
|
|
|
| Mně se v posledním roce zdálo pár tak zajímavých snů, které působily tak reálně, a přitom byly ovlivněny z reálných věcí, že bych ti hodně oponoval. A jiné sny naopak byly tak fiktivní prostředí, a přitom též naprosto věrohodně působilo...
Takže jediné, co nemůžu nijak ani náznakem potvrdit, je zpomalení. Vnoření snů, proč ne, vždyť se občas člověku zdá, že se mu něco zdá. |
|
|
|
| Mvek: Tak třeba
http://www.youtube.com/watch?v=G1Qu4ownzfA
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/250326-nejvetsi-myty-o-lidskem-mozku.html
Ale tak mě vnořené sny jako koncept nevadí, ale nějaké ovlivňování podvědomí, jinak plynoucí čas, simulace nějakého bunkru a přestřelka eehhh.... to je prostě hodně divné.
Kdyby to alespoň pojmuli nějak kreativně a působilo to dejme tomu "drogově" tak ještě prosim no... .
A South Park parodie je nejlepší, kterýpak je to díl, neví někdo? :-)
http://www.youtube.com/watch?v=LyWjuiZVdv0
|
|
|
|
| Mvek:
Razer: Právě myšlenka totemů je zajímavá tím, že prozrazuje původ, ze kterého Nolan vychází. Celé Inception je podle mě vystavěno z teorie tzv. lucidního snění, kdy si člověk ve snu sám uvědomuje, že spí. Toto je údajně možné se naučit a v příručkách k tomu je mezi doporučenými postupy uváděno i vytvoření "kotvy," která člověku dovolí poznat, kdy spí a kdy je vzhůru. Kotvou může být drobný předmět, gesto nebo papírek s nápisem, který člověk nosí neustále u sebe a několikrát denně se na něj usilovně dívá, "vrývá" si ho do podvědomí tak, aby ve snu dokázal identifikovat jeho změnu. Další takovou stopou je třeba scéna, kde Cobb žádá "subjekt," aby si pokusil vzpomenout, jak se na daném místě ocitl - pokud si vzpomenout nedokáže, je to důkaz, že ve skutečnosti spí. I to je převzato z teorií lucidního snění. Souhlasím s tím, že teorie "vnořených snů" je už sporná a "zpomalování času" samo o sobě nemožné, leda že by bylo nějak záměrně vytvářeno přístrojem. Ovšem když uvážím, že už dnes probíhá výzkum zaměřený na možnost reprodukce a následného "přehrávání" vlastních snů, s údajně slibným pokrokem, pak nemyslím, že by Inception bylo o moc víc mimo, než jiné SF filmy.
|
|
|
|
| MUHEHEHE obě parodie jsou skvělé :-D
http://www.youtube.com/watch?v=vyK5V4lM-Kk
http://www.youtube.com/watch?v=E9yScTNDjRk |
|
|
|
| Razer:
vyvrácených bludech ohledně toho jak mozek funguje (tj. že třeba využívá jen 10% své kapacity apod.).
Jo? To jsem zatím neslyšel, to by mě zajímalo víc.
Nicméně i kdyby, pořád věda nevyvrátila (ani nepotvrdila, nebo se toho bojí) mnoho úkazů, ať už různé hypnózy, manipulace, mnichy sušící svým tělem mokré prádlo v mrazivém počasí apod. Takže tohle bych jako nesmysl neviděl.
Navíc asi máš problémy se sny. Co já už viděl vnořených snů do sebe, a některé působily hodně reálně, a ne jako totální guláš.
Navíc sny jsou prostě obyčejně guláš:-).
Jediné, s čím souhlasím, je ta kotva. Ta točící se káča apod. mi přijdou jako dost nesmyslné důkazy, proč by i ty nebyly ovlivněné...?
A zrovna ten jejich vysněný svět mi přišel hrozně uniformní a nehezký. Pasáže v zimní krajině byly také moc dlouhé a přehnaně naoko akční.
Ale jinak nemám co vytknout. |
|
|
|
| BorgDog: Já bych stejně jako v případě třeba Miraka mírnil tvé nadšení ohledně Inception, dle mě kvalit Matrixu (prvního dílu) nedosahuje a ten konec je spíš takový klasický levný mindfuck. Tím nechci říkat, že film je hloupý, nebo špatný, určitě jde o nadprůměrnou věc.
Ale není to žádné scifi - celý koncept toho, že se někomu napojíte přímo z mozku do mozku a tam tvoříte svými "sny" nějaké světy a pořádáte skupinové expedice, které pak podvědomně ovlivní jednání daného člověka jsou postaveny na desítky let vyvrácených bludech ohledně toho jak mozek funguje (tj. že třeba využívá jen 10% své kapacity apod.).
I to bych, ale třeba překousnul, vždyť vše by mohlo být reálně vyřešeno nějakým lepším přístrojem co by vytvářel nějakou virtuální realitu, která by "nějak" to podvědomí ovlivňovala. Ale další "vnořené" reality v kterých z nějakého důvodu běží jinak čas, které se navíc hemží nějakou "interní" orchrankou a do všeho se sere nějaké špatné svědomí pronikajícího agenta v podobě jeho mrtvé (živé?) ženy nejsou nic jiného než účelový guláš, guláš ve kterém se nevyzná vůbec nikdo, protože to prostě nejde. Guláš kde se z prstu vycucá nějaká imaginární mince? nebo co to bylo, která podle toho jak se ve snovém světě točí určuje, zda jste v realitě, nebo snu? LOL! A podobné srajdy.
Film pak působí jako nekoherentní vlhká noční můra, která bohužel neoslní ani akčními sekvencemi, natož pak nějakou promyšleností.
Ano, poslední scéna navzdory všudypřítomné nelogické pěně jasně nadhazuje zajímavou myšlenku a jde člověku pod kůži i paradoxem, že ke zjištění pravdy je třeba se zabít, ale znovu jde pouze o účelový mindfuck podobný levným scénám z hororů, kdy rodičce z břicha skáče po vzoru vetřelce zmutovanej nechutnej mimozemšťan i když až do porodu nic takovéhle ohavnosti nenasvědčovalo... . |
|
|
|
| Mvek: Jistě, že je to stopa - především to přehlédnutí. :-) A ano, v české verzi je to také. Rozhodující je hlavně ten anagram. Kdyby aspoň sám DiCaprio ta jména tolikrát neopakoval, aby bylo fakt jisté, že to dojde i blbému...
|
|
|
|
| BorgDog: Tak písma jsem si nevšiml, jinak jsem si pořád myslel, že je tam skutečně nějaké spiknutí (ale kterého se účastní i ten parťák, o tom jsem brzy nepochyboval, že skutečně není pravý).
Jinak jedné zvláštní věci jsem si všiml, Nevím, jak v originále, viděl jsem dabing, ale nevím už v které fázi přichází Caprio do místnosti, kde jsou ti doktoři a jeden z doktorů plácne něco jako "miluju pravidlo čtyř", zatímco předtím mu ten doktor říkal, že netuší, o co jde. Spíš mě zarazilo, že si toho nevšiml Caprio, jinak by to mohla být právě další stopa pro pozorného diváka. |
|
|
|
| Mvek: Problém je, že tohle byla vážně jediná možnost dávající logický smysl. U "Frame of Mind" nebyly přímé důkazy, ale tady toho byl moc už od počátku, kdy ten "parťák" odevzdává pistoli a ani ji neumí pořádně vytáhnout z opasku. No a ten anagram a písmo na tom vzkazu stejné s písmem DiCapria to dorazilo - pak už se to jenom potvrzovalo.
|
|
|
|
| BorgDog: Tak to já u Prokletého ostrova viděl několik možností a zrovna té, kterou nakonec prezentovali, se mi chtělo uvěřit málo. Samozřejmě, že bylo jasné, že to není tak, jak si myslí sám detektiv.
Ale pořád jsem čekal, že je i jejich rozhovor v majáku promyšlenou fikcí (asi mám moc rád Frame of Mind z TNG). Už také proto, že Ben Kingsley často hraje "zlého" (nejen v Princi z Persie, kterého jsem viděl jen asi o den dřív).
Maják mi připomněl Kruh:-). |
|
|
|
|
HLAVNÍ STRÁNKA
UŽIVATELÉ
[ DISKUZNÍ FÓRA ] VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE
NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV
|