Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Doprava

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 2568
Vzhledem k třem nezávislým diskuzím, které se stočili k MHD, infrastruktuře, nebo dopravnímu spojení jsem se rozhodl konat! Záhlaví bude představeno na IV. ročníku Winterconu :)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2568Starší   Nejstarší

Pozemstan - 17. červen 2019 00:19sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Marshall: Omlouvám se za pozdní reakci, minulý týden jsem byl na konferenci v Polsku a vrátil se až dnes. Úzkokolejná linka (č. 11) na trase Liberec - Jablonec n. N. je v rámci tramvajové sítě poněkud speciální případ. Tady teď také výluku nevidím.

S Opuscard nemám osobní zkušenost (i když táta ji myslím má). Sám používám z jablonecko-liberecké MHD právě jen několikrát do roka tramvaj č. 11, naposledy asi před měsícem, když mi vlivem zpoždění vlaku z Plzně ujel autobus z Prahy do Jablonce. Jinak chodím po Jablonci a Liberci (kde jsem ale jen občas) pěšky. Podle webu Opuscard.cz by mělo jít získat kartu na počkání "kromě Liberce i v České Lípě (IK v Tržní ulici) a v Jablonci nad Nisou (Informační středisko magistrátu)".
Marshall - 11. červen 2019 10:16sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Pozemstan: a jak je těžké si udělat tu opuscard? Na počkání?? Chtěl bych totiž tu sedmidenní jízdenku :)
Marshall - 11. červen 2019 09:46sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Pozemstan: Prosím tě, jak to vypadá s tramvajovou sítí Liberec-Jablonec? Někde jsem četl, že je výluka, ale na stránkách vaší MHD to nemůžu nikde najít. Už to skončilo nebo teprve bude?
Marshall - 05. červen 2019 19:15sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Irská skládačka (Časosběrné video stavby.)


AVip: :-O
AVip - 05. červen 2019 19:07sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Soudruzi, trasa D bude!

Ne, seriozně, bydlím přímo nad plánovaným tunelem D a teď právě u nás probíhá pasportizace objektu. A pochybuju, že Metrostav si ta data nechá jen tak expirovat...
Marshall - 05. červen 2019 16:37sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Před chvílí nevydržel můj letos první autobus :) Utavila se 145 na Kobylisích...
Mvek - 20. květen 2019 12:18sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Detektor překážky způsobil nehodu na cyklistickém závodu

Konkrétní případ mi přijde směšný už tím, že nechápu, proč to auto jede tak blízko (vždyť ho někteří cyklisté předjíždějí). To, že samozřejmě auto není určeno k tomu, aby někdo z jeho střechy mával praporem, je jedna věc, ale dovedu si představit, že se totéž může stát kvůli jiným "překážkám".

V rodině máme už tři případy, kdy antikolizní systém u vozu Škoda Fabia III (dva různé ročníky a modely po stránce výbavy) spustil naprosto nesmyslně, nicméně ve všech případech snad šlo jen o děsící alarm, nikoliv zastavení.
Jednou to bylo za větrného počasí, jednou projela poblíž hodně hlasitá motorka. Třetí případ nevím. Já zažil jen ten první (ale na kameře jsem žádné letící listí nebo něco podobného neviděl).
Pozemstan - 14. květen 2019 23:33sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Marshall: Zajímavé, a trochu smutné. Někdy tamtudy jezdívám cestou do Chotěboře... -) Liberecký kraj je tuším jediný, kde nejsou elektrifikované tratě.
Marshall - 09. květen 2019 18:09sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Rychlíky Liberec – Pardubice jezdí pomaleji než na stejné trase před 80 lety parní vlaky
AVip - 03. květen 2019 09:05sipka
ZAMĚŘIT
AVip
kapitan Pike:
Lidé by více ocenili, kdyby spoje přijely alespoň občas dle jízdního řádu :-)

No tak nějak.
A taky kdyby jízdní řády nedělaly na cestující vyložené "trololo".
Abych byl fér, na několika relacích v Praze si to asi někdo zvládnul vyřvat, ale pořád je toho moc a moc a pokud doba cesty se díky blbým návaznostem zvyšuje běžně o 25% (nebo více), tak je to opravdu řešení hodně suboptimální.
kapitan Pike - 03. květen 2019 08:05sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Wifi v tramvaji slibovala i spousta stran v Plzni. Přitom je to totální nesmysl. Lidé by více ocenili, kdyby spoje přijely alespoň občas dle jízdního řádu :-)
Mvek - 02. květen 2019 22:18sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Praha končí s bezplatnou wi-fi v metru, prioritou je pokrytí mobilním signálem

No sláva. Pořád žasnu nad populistickými (a přitom stejně jen naoko pozitivními) výdaji typu chytré lampy s dobíječkou, a hlavně wi-fi, nebo wi-fi v tramvaji apod. Vždyť je to stejně nespolehlivé, v případě wi-fi i potenciální bezpečnostní problém, a ještě to stojí peníze a bylo by lepší, kdyby lidem s příjmy pod životním minimem rozdávali chleba...
Pozemstan - 01. květen 2019 00:19sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: Ano, také se na číslo vlaku občas podívám, i když spíše na neznámé trase. Jinak jsem si zrovna v pondělí na Smíchově také říkal, jak dlouho u zpožděného mezistátního expresu Praha - Mnichov trvá jen hlášení v češtině (od spatření blížícího se vlaku až po příjezd k nástupišti). Je ale fakt, že zejména nevidomému, ale i třeba zmatenému zdravému člověku, který právě přijel jiným vlakem a nevšiml si nápisů, se může hodit i úvodní oznámení jména stanice.

Mimochodem, také bylo zajímavé, že tentokrát hlásil ve vlaku výluku mezi Plzní a Stodem a náhradní autobusovou dopravu jen průvodčí (v Plzni jen hlášení česky, anglicky a německy oznámilo konečnou). Muži asijského vzhledu říkal průvodčí lámanou němčino-angličtino-italštinou, že bude vlak v Plzni "finito" a musí přestoupit na autobus. Když mu cestující ukázal jízdenku, tak průvodčí jen odvětil, že je to OK, ale vlak končí v Plzni. Nevím, zda cizinec pochopil, že je náhradní doprava organizována ČD a v ceně, ještě párkrát se šel zeptat a říkal něco v tom smyslu, že cosi nestíhá (vlak už měl asi 15 minut zpoždění, ale možná myslel přestup z autobusu na navazující vlak do Mnichova) a raději se vrátí do Prahy (cestoval s rodinou)...
Mvek - 30. duben 2019 18:27sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Komentář - Hlášení nádraží je plné zbytečných informací

Mno, zrovna číslem vlaku se kupodivu dost řídím. Protože jinak mám obavu, že si vlak spletu s nějakým pozdějším nebo dřívějším apod. Takže i v hlášení na něj dávám pozor.
Pozemstan - 15. duben 2019 10:50sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Dnes to "pěkně" začíná. Ráno u Mnichova Hradiště na dálnici zpoždění autobusu z Jablonce do Prahy 50 minut kvůli nehodě tří aut, nyní v o hodinu pozdějším vlaku do Plzně (expres Praha-Mnichov) stojíme v Berouně a bylo oznámeno zpoždění původně 20 a teď už 40 minut kvůli závadě na troleji... -)
leena - 01. duben 2019 15:43sipka
ZAMĚŘIT
leena
V Brne taky "vtipna" situace...
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/srazka-tramvaj-trolejbus-zraneni-brno.A190401_140948_brno-zpravy_krut
Pozemstan - 23. březen 2019 21:09sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Marshall: Toto také pověsti Boeingu nepřidává... Boeing má další problém, letectvo pozastavilo odběr tankovacích letadel
Marshall - 23. březen 2019 20:51sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Pozemstan: To je neskutečný. To je fakt neskutečný. A co je ještě horší, když si přečteš ten článek, ze kterého čerpají, tak je tam věta "MCAS took readings from only one sensor"... to je ta největší hovadina jakou jsem kdy viděl. To prostě nemohlo projít skrz FAA bez úplatku. To prostě není možný.
Pozemstan - 23. březen 2019 17:59sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Havarovaným boeingům chyběla dvě důležitá bezpečnostní čidla. Byla za příplatek
Pozemstan - 18. březen 2019 23:24sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Systém řízení v Boeingu 737 MAX byl nebezpečný, schvalování typu uspěchali

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2568Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o