Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Doprava

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 2596
Vzhledem k třem nezávislým diskuzím, které se stočili k MHD, infrastruktuře, nebo dopravnímu spojení jsem se rozhodl konat! Záhlaví bude představeno na IV. ročníku Winterconu :)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2596Starší   Nejstarší

Mvek - 20. srpen 2019 21:00sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Hradec Králové není moc přívětivý vůči chodcům. Občas nedávno vystavěné sídliště s odnikud nikam vedoucími chodníky, silnice s pruhem pro cyklisty, ale bez chodníku a přechodů jak šafránu.
Nemusím mít přechod na každé straně křižovatky jako v Praze a ani na každé křižovatce, ale okolo historického centra bych docela rád přešel a pokračoval po hlavních silnicích, a ne šel sto metrů kdoví kam. Nutno podotknout, že i když pak mohu mimo přechod přecházet legálně, tak na mnohých místech jsou ještě radši zábradlí.

No a víceproudá křižovatka Gočárova okruhu s Gočárovou třídou by taky nemusela mít záměrně nastavené semafory tak, aby se dalo přejít jen do půlky na malý ostrůvek, kam se víc jak šest lidí bezpečně nevejde. A i tak bych o bezpečnosti trochu pochyboval.
kapitan Pike - 16. srpen 2019 23:06sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Marshall: Zrovna tento systém "privatizace" tvorbou oblastních monopolů mi pro vlakovou dopravu připadá celkem špatný.
Marshall - 16. srpen 2019 20:46sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Why are Britain’s trains so bad - could nationalisation fix them?
Něco k zamyšlení.
Mvek - 05. srpen 2019 15:54sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Hm, při 135 možná až o deset, ale při 50 třeba jen o tři.
A já mluvil o reálné rychlosti, ne o tacho rychlosti. Jel víc jak 52 podle GPS. Samozřejmě z kopce. A to i na místě, kde byla 30.

Marshall: Jo, na to bacha.
Marshall - 05. srpen 2019 12:36sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
kapitan Pike: Závisí i na kolech.
kapitan Pike - 05. srpen 2019 10:51sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Telemachus Rhade: Jo, aspoň to potvrzuje, že tachometry v autech ukazují přestřelenou rychlost :-)
Telemachus Rhade - 05. srpen 2019 10:32sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike: Součástí většiny navigací, teď už to mají Google Mapy, je v zásadě přesné měření rychlosti. Je pak úsměvné sledovat, jak podle tachometru jedu 135, kdežto v reálu 125 :-)
kapitan Pike - 05. srpen 2019 09:21sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Tak cyklistické tachometry ukazují přesně, na rozdíl od těch v autech :-)
Mvek - 04. srpen 2019 21:40sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ta "radost", když předjedete cyklistu, co se moc ke straně neklidí, a on vás pak v obci začne předjíždět rychlostí cca 53 km/hod.
AVip - 31. červenec 2019 06:17sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade: Tak Předlitavsko je Předlitavsko, že... :-D
Ale stran D4 - znám ji jak své boty a řeknu to takto: letos se ŘSD významně postaralo, abychom D1 opravdu nezáviděli, jsou tam 4 omezení a z toho 2 jsou opravdu hodně drsná (tedy ono to není na D4 jako takové, ono je to na 4, ale to na výsledku mnoho nemění).
Telemachus Rhade - 30. červenec 2019 21:35sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
AVip: Za posledních 14 dní jsem do syta okusil dálniční systémy Maďarska, Chorvatska, Itálie, Slovinska a Rakouska. Po Rakousku jsou naše dálnice zdaleka nejlepší, čili já si teď nějakou chvíli stěžovat nebudu ;)

Nicméně v ČB tě to z jihu nekompromisně hodí na čtyřku.
AVip - 30. červenec 2019 21:23sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade: Nevím, jak je to značené v ČB, ale vím, že v Písku je to podle hesla "kníže Potěmkin by měl radost".
Mmch. letošní "D4" si s D1 zas až tolik nezadá...
Telemachus Rhade - 30. červenec 2019 20:57sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Heh, cedule v Českých Budějovicích navádějí na Prahu skrz (D)4 :-)
Marshall - 29. červenec 2019 12:27sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Bohužel šetření nehody nákladního vlaku u Mariánských Lázní ukazuje, že strojvedoucí zřejmě trojnásobně překročil povolenou rychlost.

WTF?

Tady (Twitter) je video.
Mvek - 24. červenec 2019 16:33sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Pozemstan: Jako Smíchovské nádraží jsem poznal po dlouhé době (text jsem tehdy ještě nečetl) a Karlštejn dále od Berounky zahlédl ještě později. O tohle ale nejde. Spíš o provedení té výplně mezi unikátními pamětihodnostmi ze sériových dílů.
Pozemstan - 24. červenec 2019 13:24sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: Zajímavé. Je fakt, že "unikátní model Prahy, Středočeského, Libereckého, Ústeckého, Karlovarského a Plzeňského kraje v měřítku H0 (1:87)" s počtem budov 1071 a rozlohou 574 resp. plánovaných 1008 m2 (odpovídá v daném měřítku jen asi 7,6 km2) asi úplně věrný (kompletní) nebude, ale vypadá to obdivuhodně...
Mvek - 24. červenec 2019 12:52sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Z trochu jiného soudku...
SlowTV - Království železnic

Mno, kvalita přenosu je tedy dost zpátečnická, u modelu fakt je potřeba, aby těch maximálních 720p bylo aspoň minimálně ztrátově komprimovaných.
Jinak super, mám dojem, že tyhle živé přenosy mě postupně odradí od toho do Království železnic jít:-). Protože roztomilé to je, práce je tam hromada, ale nějak mi nesedí ta snaha nacpat na omezený prostor co nejvíc všeho možného. A přijde mi pak, že kvantita a občasné specialitky převládají nad kvalitou celku. Ostatně mi přijdou i nějaké tunely nepřirozeně široké na jednokolejnou H0 trať. Některé dvojkolejné mosty vypadají jak ze staré hry, chybí jim provázání mezi oblouku napříč, nebo něco, nevím. Budovy se dost často opakují atd.

Asi jsem moc náročný, a mnoha dětem to bude asi fuk. Ale když už platit dost, tak bych si radši ještě připlatil a jel do Německa na jejich modely. Nebo bych radši za menší cenu viděl důkladně zpracovaný malý model.
Pozemstan - 10. červenec 2019 11:28sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Železniční dopravci pátrají po strojvedoucích, slibují jim štědré mzdy. Vlaky již mají
Mvek - 08. červenec 2019 18:07sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Když v City Elefantu (pražská S1 pozdravuje) vypadne vzduchotechnika v jednom vagónu, jede zavřený prázdný, lidi tam nepustí. Obvykle to bývá druhá třída, takže zbytek 2. třídy je narvaný. Je to docela často.
Bohužel za 1. třídu si nelze připlatit, když máte předplacenou PID, museli byste si koupit celou jízdenku u průvodčího.
Pozemstan - 08. červenec 2019 17:00sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mirak: Když jsme jeli v Červnu na konferenci vlakem do Varšavy (Pendolinem od Ostavy - Svinova a odtamtud expresem Vídeň - Gdaňsk), tak na polském území se nám také zdálo, že je klimatizace vypnutá. Až těsně před cílem ji zapnuli.

Cestou do Chotěboře a zpět jsem naopak ve vlacích i bez klimatizace (jen s průvanem) docela vymrzl... V expresech mezi Plzní a Prahou také občas fouká studený vzduch na nohy, i když je tam někdy zase vedro...

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2596Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o