Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Doprava

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 2603
Vzhledem k třem nezávislým diskuzím, které se stočili k MHD, infrastruktuře, nebo dopravnímu spojení jsem se rozhodl konat! Záhlaví bude představeno na IV. ročníku Winterconu :)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2603Starší   Nejstarší

Pozemstan - 08. září 2019 20:39sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
kapitan Pike: Když jsem s nimi jezdil před rokem do Plzně pravidelně, než jsem přešel k ČD, také už se často stávalo, že se v SMS předem omlouvali, že stewardka nebude přítomna.
kapitan Pike - 08. září 2019 20:29sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
To je asi pravda, z trasy Praha-Plzeň už prakticky vyřadili stewardky.
Pozemstan - 08. září 2019 19:49sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: Jasně, fotku jsem si podrobně prohlédl později...

Jinak v pátek jsem na Černém Mostě viděl před 19. hodinou autobus linky RJ do Liberce a byl to také zrovna bílý vůz, jen se žlutým pruhem s logem RJ a popisem, že jde o linku Praha - Liberec. U vchodu myslím stál jen řidič... Někdy je ale druhý autobus úplně jakoby jiného dopravce. V této diskusi na Twitteru lidé popisují zhoršení kvality přepravy a i výskyt různých starých karos, autobusů venkovských fotbalových klubů apod. Vedle toho možná své vlastní vozy nasazují na lukrativnější zakázky... -)(
Mvek - 05. září 2019 20:43sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Pozemstan: Na to, že nás tam i zpátky po čtyřech hodinách odvezly stejné autobusy, a mohl si v nich i někdo něco nechat, tak asi teď mají dost autobusů:-).
Jinak předpokládám, že linkové žluté autobusy nejezdí na horní parkoviště pod lanovkou.
Pozemstan - 04. září 2019 22:31sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: Zajímavé, to jsem také netušil, spíše jsem viděl, jak si naopak RJ najímá i nežluté autobusy na posílené spoje. Nejprve jsem si říkal, co je zvláštního na tom, že Regiojet jezdí do Liberce... -)
Mvek - 04. září 2019 21:40sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Je to fajn, když se můžete svézt autobusem Regiojetu z Prahy až pod Ještěd:-).


(Firemní výlet - netušil jsem, že se autobusy Regiojetu běžně najímají.)
AVip - 21. srpen 2019 20:00sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Marshall:
Why are Britain’s trains so bad - could nationalisation fix them?

Pár slov k britským železnicím...

- Británie nikdy nezažila obdobu toho, co se dělo např. v našich končinách za Rakouska, t.j. období znárodňování a privatizací, to mělo např. za následek, že každá soukromá železnice byla "co kus, to originál". Tento stav byl v podmínkách WWI neudržitelný.
- o znárodnění se tak uvažovalo už v roce 1918, nakonec byly vytvořeny čtyři velké železniční společnosti zhruba na půdorysu podobných průjezdních profilů a pravidel - GWR, LMS, SR a LNER.
- záhy se ukázalo, že situace spěje k tomu, aby se velká čtyřka změnila na jednoho obra a dva trpaslíky, LMS se nepokrytě snažila převzít SR (která byla nadto ještě zdevastována WWII), takže se dá říci, že znárodnění byla jediná cesta v daný okamžik, jak zabránit vzniku soukromého de facto monopolu.
- cca. 10 let to fungovalo, pak zcela dle zásad nefungování státem řízených firem došlo k náhradě lidí znalých problematiky a lokálky začaly být prodělečné
- tehdejší ředitel britských drah, Richard Beeching, nevěděl nic lepšího, než začít s likvidací lokálek (a také zavedl modrošedý nátěr zvaný BR blue, koincidence se zavedením "najbrtu" v době, kdy ČD/SŽDC likvidovaly lokálky jako třídu se nezdá být zcela náhodná)
- pak přišla "železná lady" a jako správná ortodoxní konzerva nařídila privatizaci (privatizace zisků pozitiv a naopak socializace negativních externalit přece musí zabrat vždycky)
- výsledkem je dnešní stav
- české železnice jsou na tom s elektrifikací ještě hůře, než britské (což je s ohledem na to kolik elektřiny "vyvážíme" zvlášť pikantní)
- britské dráhy udělaly ovšem ještě jednu pitomost a to ještě v časech BR - oblíbily si motorové jednotky místo normálních vlaků (ostatně, to je vidět i v onom videu), to značně snižuje flexibilitu celého systému
- a konečně, po sérii katastrof na britských drahách se začíná opět hovořit o znárodnění, neboť i na veřejnost pronikají prostřednictvím zaměstnanců železnic informace na téma laxní přístup k bezpečnosti u soukromých dopravců (asi ne u všech, ale i tak...)
Mvek - 20. srpen 2019 21:00sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Hradec Králové není moc přívětivý vůči chodcům. Občas nedávno vystavěné sídliště s odnikud nikam vedoucími chodníky, silnice s pruhem pro cyklisty, ale bez chodníku a přechodů jak šafránu.
Nemusím mít přechod na každé straně křižovatky jako v Praze a ani na každé křižovatce, ale okolo historického centra bych docela rád přešel a pokračoval po hlavních silnicích, a ne šel sto metrů kdoví kam. Nutno podotknout, že i když pak mohu mimo přechod přecházet legálně, tak na mnohých místech jsou ještě radši zábradlí.

No a víceproudá křižovatka Gočárova okruhu s Gočárovou třídou by taky nemusela mít záměrně nastavené semafory tak, aby se dalo přejít jen do půlky na malý ostrůvek, kam se víc jak šest lidí bezpečně nevejde. A i tak bych o bezpečnosti trochu pochyboval.
kapitan Pike - 16. srpen 2019 23:06sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Marshall: Zrovna tento systém "privatizace" tvorbou oblastních monopolů mi pro vlakovou dopravu připadá celkem špatný.
Marshall - 16. srpen 2019 20:46sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Why are Britain’s trains so bad - could nationalisation fix them?
Něco k zamyšlení.
Mvek - 05. srpen 2019 15:54sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Hm, při 135 možná až o deset, ale při 50 třeba jen o tři.
A já mluvil o reálné rychlosti, ne o tacho rychlosti. Jel víc jak 52 podle GPS. Samozřejmě z kopce. A to i na místě, kde byla 30.

Marshall: Jo, na to bacha.
Marshall - 05. srpen 2019 12:36sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
kapitan Pike: Závisí i na kolech.
kapitan Pike - 05. srpen 2019 10:51sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Telemachus Rhade: Jo, aspoň to potvrzuje, že tachometry v autech ukazují přestřelenou rychlost :-)
Telemachus Rhade - 05. srpen 2019 10:32sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike: Součástí většiny navigací, teď už to mají Google Mapy, je v zásadě přesné měření rychlosti. Je pak úsměvné sledovat, jak podle tachometru jedu 135, kdežto v reálu 125 :-)
kapitan Pike - 05. srpen 2019 09:21sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Tak cyklistické tachometry ukazují přesně, na rozdíl od těch v autech :-)
Mvek - 04. srpen 2019 21:40sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ta "radost", když předjedete cyklistu, co se moc ke straně neklidí, a on vás pak v obci začne předjíždět rychlostí cca 53 km/hod.
AVip - 31. červenec 2019 06:17sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade: Tak Předlitavsko je Předlitavsko, že... :-D
Ale stran D4 - znám ji jak své boty a řeknu to takto: letos se ŘSD významně postaralo, abychom D1 opravdu nezáviděli, jsou tam 4 omezení a z toho 2 jsou opravdu hodně drsná (tedy ono to není na D4 jako takové, ono je to na 4, ale to na výsledku mnoho nemění).
Telemachus Rhade - 30. červenec 2019 21:35sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
AVip: Za posledních 14 dní jsem do syta okusil dálniční systémy Maďarska, Chorvatska, Itálie, Slovinska a Rakouska. Po Rakousku jsou naše dálnice zdaleka nejlepší, čili já si teď nějakou chvíli stěžovat nebudu ;)

Nicméně v ČB tě to z jihu nekompromisně hodí na čtyřku.
AVip - 30. červenec 2019 21:23sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade: Nevím, jak je to značené v ČB, ale vím, že v Písku je to podle hesla "kníže Potěmkin by měl radost".
Mmch. letošní "D4" si s D1 zas až tolik nezadá...
Telemachus Rhade - 30. červenec 2019 20:57sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Heh, cedule v Českých Budějovicích navádějí na Prahu skrz (D)4 :-)

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2603Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o