Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Doprava

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 2385
Vzhledem k třem nezávislým diskuzím, které se stočili k MHD, infrastruktuře, nebo dopravnímu spojení jsem se rozhodl konat! Záhlaví bude představeno na IV. ročníku Winterconu :)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2385Starší   Nejstarší

Mvek - 11. duben 2018 22:38sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Tak ta místa a zeleň taky organizuje Passerinvest, na té Brumlovce je to vše od něj (a to nemluvím o tom, že tam má stále jednu volnou rekonstruovanou budovu po HP). Zeleně asi ve výsledku neubyde, budou tam nové stromy. Jen ta místa ubydou, prý je v podezmních garážích BB Centra dost místa (vše je a bylo placené). Spíš mě to štve jako zbytečné vyhazování peněz, když v jedné budově BB Centra vidím, co je tam vše špatně a kašle se na to atd. A připadám si tam jak na staveništi. Trochu mi to připomnělo některé filmy z čerstvých sídlišť v 70. a 80. let, kdy je všude hlína, odpad a tak mezi už zabydlenými domy.
Telemachus Rhade - 11. duben 2018 20:23sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
Nechci ani vědět, jak to vypadá úplně jinde.

Úplně stejně blbě. Ale buď v klidu, jednak jsi dle Magistrátu pouze zpovykaný, a potom ti reálná parkovací místa i zeleň uberou, čili přesně to, co chceš ;)
Mvek - 11. duben 2018 20:09sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Nejde jen o dopravu, mám prostě dojem, že jsem ve Východním Německu poslední dobou. Třeba na Brumlovce se demoluje socialistický hotel a bude místo něj budovat nová budova.
Dále se pořád ještě zatepluje a rekonstruuje budova A (prodejna O2).
Dále se rekonstruuje částečně budova nevím jaká vedle, kde třeba dělala nebo dělá Pantarei a je tam nějaké callcentrum.
Dále ze strany stejného majitele přišla renovace dvou náměstí, resp. překopání plácku se stromy na plácek se stromy (kvůli čemu všechny stávající stromy pořezali a vykopali) a parkoviště na náměstí.
A to je jenom tam, na ulici U Plynárny se dějí rekonstrukce a výstavby poblíž krytu CO asi na třech místech.
Poblíž té Brumlovky je navíc zavřená ta pasáž na Budějovické.

Nechci ani vědět, jak to vypadá úplně jinde.
AVip - 11. duben 2018 10:25sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Marshall:
Je to o víkendu, nevidím v tom problém.

Já jako bývalý vinohraďák v tom problém celkem vidím, ono ani za plného stavu to není díky "zklidněnému" Václaváku a navazující pěší zóně žádná hitparáda... a je to možná divné, ale občas někdo potřebuje jet MHD i o víkendu (aby bylo jasno, na jednu uzavírku teď a jednu potom bych neřekl ani "ň" - ale dvě najednou v de facto stejné destinaci? - to teda pardon...)


A ty tratě jsou průser už dlouhodobě...
Pozemstan - 11. duben 2018 10:24sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Ad komunální volby... -)
Krnáčová končí, post primátorky obhajovat nebude
Pozemstan - 11. duben 2018 10:10sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
AVip: "Chirurgicky přesnými zásahy strategických cílů se v rámci operace Trvalá okupace podařilo koalici pod vedení @adkrn zcela ochromit obranu města a zároveň ho uzavřít pro příchod dalších radikálních automobilistů ze sousedství."
Viz zde. -)(
kapitan Pike - 11. duben 2018 09:52sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Marshall 297630: Mě třeba zaráží, že se to má týkat i trati směrem na Most, kde byla asi před čtyřmi roky půl roku výluka.
Marshall - 11. duben 2018 08:43sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Tohle je mnohem horší.
Marshall - 11. duben 2018 08:34sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Je to o víkendu, nevidím v tom problém.
AVip - 11. duben 2018 06:46sipka
ZAMĚŘIT
AVip
DPP a Krndě nejspíš definitivně jeblo...

Pražany čeká další dopravní ‚peklo‘. O víkendu v centru nepojedou tramvaje, zavře se i stanice metra

Kdy že jsou ty komunální volby...?
Mvek - 04. duben 2018 15:32sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Apríl PID je v principu z ranku těch uvěřitelných. Asi těžko by se Brno integrovalo pod PID, ale jelikož už teď mohu dojet až na chalupu na Kokořínsko v rámci tarifu PID, tak to zas tak zvrácená vize v budoucnu není:-).
Seven - 01. duben 2018 13:04sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Piráti dělali v DBK petici.
Nesouhlasíme s bouráním Budějovické pasáže
kapitan Pike - 30. březen 2018 09:51sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Začínám pomalu nabývat dojmu, že na těch facebookových fámách o pražské infrastruktuře fakt něco bude.
AVip - 30. březen 2018 09:30sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Budějovická, aneb totální rozvrat jedné stanice metra v přímém přenosu...

A jako třešnička na dortu - nikde na Budějovické není v tuto chvíli veřejně přístupný automat na jízdenky, neboť všechny, ale opravdu VŠECHNY jsou pod zámkem ve vstupních halách metra.

Já shodou okolností budu dnes potřebovat extra lístky na příměstskou dopravu a naštěstí, kolem pár automatů ještě pojedu, ale toto je demence takového kalibru, že skutečně uvažuju o napsání stížnosti... ještě to v sobě nechám trochu šrotovat (ano, jeden člověk nic nezmění, ale uvážím-li jak nešťastně se po tomto dotazu tvářil ten dotyčný, co dělal informátora DPP na Budějárně, tak jsem s tímto dotazem evidentně nebyl první, takže ono kdyby se těch podnětů sešlo třeba víc...
Pozemstan - 27. březen 2018 10:43sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Pozemstan: "a je-li to někdy v čase 0:33, jak tvrdí autor. Navíc se jedná o křižovatku či její blízkost, kde mělo auto i na základě navigace být "ostražitější"."
Mělo to být spojené: ...je-li to někdy v čase 0:33, jak tvrdí autor, jedná se navíc o křižovatku či její blízkost, kde mělo auto i na základě navigace být "ostražitější".
AVip - 27. březen 2018 09:57sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade: Kdysi jsem zaznamenal jakousi informaci na téma výměna dřevěných pražců, ale jestli je to stále aktuální...
Telemachus Rhade - 27. březen 2018 09:47sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mohu se zeptat, proč se na trase Vyšehrad - Kačerov provádí údržba kolejí jednou za 1/4 roku minimálně po dobu 24 hodin?
Pozemstan - 27. březen 2018 01:11sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek 297260, Marshall: Zajímavé, podle toho videa "Mill Ave at Night" je místo mnohem osvětlenější a je-li to někdy v čase 0:33, jak tvrdí autor. Navíc se jedná o křižovatku či její blízkost, kde mělo auto i na základě navigace být "ostražitější". Je otázkou, jestli v danou dobu fungovalo veřejné osvětlení a zda mělo také auto dost silná světla, i když ve městě asi nemohlo použít dálková.

Každopádně už při snad první nehodě automatického řidiče před dvěma lety (Google's self-driving car in broadside collision after other car jumps red light) se zdůrazňovalo, že se řidič nemůže v podobných situacích vymlouvat na automatiku a vždy musí sám věnovat pozornost provozu a v případě nutnosti má právo i povinnost do řízení ručně zasáhnout... Tady řidička moc pozorně nepůsobila, i když náležitou pozornost provozu na silnici asi nevěnovala ani oběť. Že by automatiku zmátla možná zdánlivě statická "kovová konstrukce" vedeného kola, popř. odrazky oslňující laser? To jsou ale v silničním provozu běžné záležitosti, na které musí být podobné zařízení připraveno...
Marshall - 27. březen 2018 00:09sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
A ještě jeden.
Lidar maker Velodyne is confused by fatal Uber crash
Marshall - 26. březen 2018 23:50sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Hm, tak boty jsou vidět minimálně 15 m dopředu a to auto prostě nebrzdilo.

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2385Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o