Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Doprava

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 2519
Vzhledem k třem nezávislým diskuzím, které se stočili k MHD, infrastruktuře, nebo dopravnímu spojení jsem se rozhodl konat! Záhlaví bude představeno na IV. ročníku Winterconu :)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2519Starší   Nejstarší

AVip - 27. leden 2019 14:52sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mvek: K přejmenování ulic docházelo za bolševika hlavně z toho důvodu, aby se předešlo duplicitám v názvech, s tím, jak Praha expandovala a doslova asimilovala spoustu okolních obcí.
Mvek - 27. leden 2019 14:44sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Vyhrabal jsem náhodou souhrnný soupis přejmenovaných ulic a náměstí z novin někdy z 90. let (zmiňují, že už by to měla být většina, že kromě části Jižního Města se snad už moc změn dít nebude).
A jako v mnoha případech asi chápu, že třeba ty ulice byly dříve přejmenovány za minulého režimu, tak proč je nepřejmenovat znovu (doufejme k původnímu, a ne kdoví jakému novému). Už horší je to u ulic a náměstí, která vznikla za minulého režimu, tam bych byl proti tomu, snad až s výjimkou pojmenování podle extrémně negativní osoby (něco jako Stalinovo, Hitlerovo apod.). Zejména pak v souvislosti s buzerováním občanů se změnou adres nejen u institucí, ale i na dokladech.
Ale některé názvy mi do hlavy nejdou. Třeba proč přejmenovali náměstí Astronomů na Sluneční náměstí... (leda, že by už tehdy v tomto měli prsty developeři)
Marshall - 13. leden 2019 10:30sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Mvek: Kvůli tomu jsem to sem dal. :D
Mvek - 13. leden 2019 09:01sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Marshall: Tj., ale trochu mě děsí to Slovensko.
Marshall - 12. leden 2019 12:05sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Nutno podotknout, že Rakousko je lehce zavádějící díky obtížnějšímu terénu.
Marshall - 12. leden 2019 12:04sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Pozemstan - 14. prosinec 2018 19:53sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
V Plzni jsem si vzpomněl na Pikeův příspěvek o plzeňských revizorech z fóra o narážkách na ST a 47. Zatímco v Pražské MHD jsem byl kontrolován tak 2-4krát ročně, možná i méně často, v Plzni to je téměř každý týden, někdy i několikrát (jednou mě dokonce titíž revizoři kontrolovali ve dvou navazujících dopravních prostředcích). Kontrolu jízdenek třeba v tramvaji dokonce oznamuje automatické hlášení, přičemž revizoři stihnou mezi zastávkami zkontrolovat všechny cestující...
Mvek - 06. prosinec 2018 13:47sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
kapitan Pike: To nevím, ale ta mě učila němčinu na VŠE. Viděl jsem ji taky pěkně rozparáděnou, když se rozčílila, že všichni kašlou na domácí úkoly a že už na nás nebude tak milá.
kapitan Pike - 05. prosinec 2018 21:47sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mvek: Zřejmě aplikují teorii časově omezených peněz. Podívej se, jestli jim neradí Ilona Švihlíková :-)
Mvek - 05. prosinec 2018 21:38sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
To je fakt LOL... Výňatek z podmínek ČD Kredit, kdy můžete mít nabitý kredit pro použití v e-shopu.

Je-li na účtu ČD Kredit nenulový zůstatek a od poslední transakce provedené zákazníkem uplynulo 12 měsíců, budou ČD účtovat zákazníkovi poplatek za vedení účtu ve výši 50 Kč měsíčně za každý další měsíc bez pohybu na účtu ČD Kredit.

Záporný úrok 50 Kč měsíčně za nepoužívání peněz, které jim tam leží, a jediné, co musí udělat, je nesmazat je z databáze.

Je to komické ještě vzhledem k tomu, že u starších In-Karet s elektronickou peněženkou peníze mohou ležet roky. Akorát tam byla už tehdy sviňárna, že převod peněz z karty je také za 50 a peněženka nejde použít na propadlé kartě, a karta nemůže být reaktivována bez zakoupení slevového programu (třeba 150 Kč za tři měsíce), takže když mi před lety změnili míru slevy na studentský program, tak jsem ho už prodloužit nechtěl, ale vyčerpat peněženku jsem nezvládal, protože jsem skoro nejezdil.
Mvek - 03. prosinec 2018 22:17sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Pozemstan: Na ten jsem na nástupišti koukal, tak jsem si právě zkusil vyhledat, jak mu to trvá a našel jsem jeden 1:58. Zajímavé je, že ho ani z mobilu ani na včerejšek už najít nemůžu. To nechápu. A také jel přes Jindřichův Hradec, jen měl jen pár zastávek.

Na druhou stranu vzhledem k tomu, že mi poslední týden dělá v mém a nejen mém okolí technika všeho druhu psí kusy, tak kdoví, co to bylo za bug.
Pozemstan - 02. prosinec 2018 23:28sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: "Jiný poznatek je, že z Bran do Č. B. jezdí rychlík pod dvě hodiny, to je pěkné."
Myslíš z Brna do Českých Budějovic? Podle IDOSu jedou rychlíky 4 hod. 20 minut (na trase Brno - Jihlava - ČB a dále na Plzeň).
Mvek - 02. prosinec 2018 22:55sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Poznatek z nezvyklosti - v Brně šaliny přestávají jezdit o víkendu už po desáté večer, pak už jezdí noční autobusy, ale třeba i po půlhodině.


Jiný poznatek je, že z Bran do Č. B. jezdí rychlík pod dvě hodiny, to je pěkné.
kapitan Pike - 30. listopad 2018 20:47sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Marshall: Díky, i když mně osobně to paradoxně cestu do práce prodloužilo :-)
Pozemstan - 30. listopad 2018 20:42sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Dnes jsem jel vlakem ze služební cesty z Jindřichova Hradce do Prahy přes Veselí nad Lužnicí (a pak se podařilo hned navázat autobusem do Jablonce), takže trasa, u níž Mapy.cz uvádějí 261.4 km, trvala "jen" asi 4,5 hodiny. V Jindřichově Hradci jsme viděli i vlak místní úzkokolejné dráhy společnosti JHMD. -)
Marshall - 30. listopad 2018 14:29sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
POZOR VLAK 70.

MVeka by mohl zajímat RU 800 poprvé v České republice (strojní pokládka/rekonstrukce tratí). Jinak Slovenská strela je taky zajímavá.

A Plzeňákům gratuluji k úspěšné rekonstrukci nádražních mostů :D
Pozemstan - 03. listopad 2018 14:53sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Brňané pro nádraží vybrali název Šalingrad, rozhodovat budou úředníci
AVip - 02. listopad 2018 19:59sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Pozemstan: No však... tady došlo k záměně. :-D

Přestup na Florenci je v tomhle případě lepší varianta.
Pozemstan - 02. listopad 2018 19:30sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
AVip: Ale teď až z Palackého náměstí to asi bude horší... Jinak bych ale za předvídatelnější považoval (kromě mimořádných událostí) spíše metro než pražské tramvaje. -)
AVip - 02. listopad 2018 18:06sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Ale je... je to rychlejší a hlavně - a to je taky důležité, je to předvídatelnější.

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2519Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o