Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Doprava

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 2487
Vzhledem k třem nezávislým diskuzím, které se stočili k MHD, infrastruktuře, nebo dopravnímu spojení jsem se rozhodl konat! Záhlaví bude představeno na IV. ročníku Winterconu :)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2487Starší   Nejstarší

Seven - 18. říjen 2018 22:27sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Já netvrdím, že mě ty rozkopávky všude nějak drtěj...ale teda v noci se mi zdálo, že jsem přijela s Fabii k další rozkopaný cestě a tak mě to vytočilo, že jsem ji zvedla nad hlavu jak pírko a přenesla ji přes rozkopanou cestu včetně přebrodění řeky kvůli uzavřenému mostu.
Marshall - 16. říjen 2018 00:23sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Mvek: Jestli se chceš podívat, tak už ho přivezli - fotky jsou na facebooku AŽD Praha.

Jinak vypadá to, že si Brňáci na nádraží ještě hodně počkají.
Mvek - 13. říjen 2018 12:10sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Švestková dráha (AŽD, u Litoměřic) zrychlí na 100 km/h

Zajímavé též je, že snad v nadcházejícím týdnu má být u rekonstrukce k vidění poprvé v ČR velký stroj na úpravu podloží. Viz článek.
Pozemstan - 13. říjen 2018 00:38sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Jak koukám na v Setkávání zmíněné zkušenosti Pika s ČD, tak to jsem měl zatím na vlaky mezi Prahou a Plzní štěstí. Většinou tedy jedu autobusem, který má občas hlavně směrem z Plzně zpoždění i přes 20 minut. Vlak (ale jel jsem jen mezinárodními expresy a jednou rychlíkem) měl zpoždění tak do pěti minut, rychlík možná do 10, ale myslím, že se snažil zpoždění dohnat, až se vagon otřásal, jako by rychlost přesáhla jeho konstrukční parametry -) (a v mezinárodním expresu se omlouvali za "zastavení", když vlak jen přibrzdil - jednou tedy odjížděl možná o deset minut později, ale dohnal to po cestě). Dnes autobus SA/RJ z Plzně v 19 hodin vyjel až v 19.15 z důvodů povinné přestávky řidiče, takže jsem nestihl na Černém Mostě autobus ve 20.55 do Jablonce, ale ještě jsem chytil ve 21.00 opět s SA/RJ do Liberce... -)( Nedávno jsem zažil něco podobného s Busline z Jablonce, kdy řidič vyjel kvůli přestávce o 10 minut později...

Jinak v autobuse z Plzně mě ještě stevardka vylila na záda kávu... -)
Telemachus Rhade - 30. září 2018 18:54sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Je fascinujici, jak se mi za zadnych okolnosti nedari odletet vcas. Vzdycky mam alespon hodinu zpozdeni. Naposledy jsem letel letadle vcar v roce 2000, to znamena, ze se mi to v tomto stoleti jeste nepodarilo :)
Pozemstan - 22. září 2018 02:11sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade: Na název Slovany jsem narazil. Mají to myslím jako konečnou stanici i některé tramvaje či trolejbusy mířící do vozovny, jinak jedoucí na sever. Když jsem včera po jedné ráno konečně přijel vlakem do Plzně z otočky v Praze, na nádraží jsem proto váhal, zda zvolit směr Slovany. Teď koukám na mapu, že je to na Východním Předměstí. Nakonec jsem naštěstí šel s davem na druhou stranu, kam záhy přijel noční autobus či trolejbus mířící na sever (sídliště Košutka), který zastavil kousek od koleje Bolevecká v Lochotíně, kde jsem měl hotelové ubytování... To jsem měl zase docela štěstí, i když jsem do Plzně dorazil o asi 40 minut později oproti plánu s autobusem.
Pozemstan - 22. září 2018 02:01sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
AVip: Je možné, že to o celou minutu nebylo, ale hodinky mi jdou o několik sekund napřed a měl jsem na nich 18:54, přičemž záhy trolejbus č. 11 ze zastávky U Práce odjel. To jsem ještě čekal u přechodu na zelenou. Když jsem došel na zastávku, zkontroloval si jízdní řád, a otočil se na světelnou tabuli, tamní čas ukazoval něco kolem 18:55:40, ale řekl bych, že od odjezdu musela uplynout víc než minuta... Před týdnem tatáž 11 v mnohem lepším počasí přijela snad až v 18:57, přičemž na autobusové nádraží dorazila těsně před 19. hodinou místo v 19:58... Měl jsem se ale poučit a vyrazit mnohem dříve. Uchlácholilo mě, jak mi doprava ve stejný čas krásně vyšla ve čtvrtek, jenže to nebyl vytížený pátek s průtrží mračen...

Ale pokud jde o časy odjezdů, byla zase zajímavá ta tramvaj (č. 4 z výchozí/konečné zastávky Bory), která určitě čekala minimálně do času 18:44, spíše déle, než přijela k nástupišti, ačkoli v 18:44 měla odjet... -)
Telemachus Rhade - 21. září 2018 22:40sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pozemstan: S tím jsem se nesetkal. Ale využívám dlouhodobě jen linky 1 a 2, a to výlučně v úseku centrum - Slovany.
AVip - 21. září 2018 21:15sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Pozemstan:


V Plzni jezdí některé linky MHD o minutu napřed oproti jízdnímu řádu


A je to opravdu o minutu?
Chci říct, čas uvedený v jízdním řádu je čas odjezdu a ten nastává v čase HH:MM:00... na to je třeba dávat pozor. Plus některé zastávky smí vozidla MHD profrčet i s foršusem (pak zas musí někde počkat).

Na straně, někteří "panřidiči" toto zneužívají a pokud se toto děje, je velice vhodné jim to nechat oficiální cestou "otlouct o hlavu".
Ale chce to mít "na ně nabito", t.zn. mít opravdu přesný čas a znalost, kde musí být v kolik (což je v praxi vysledovatelné pouze u linek, které člověk používá pravidelně).
Pozemstan - 21. září 2018 20:50sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
V Plzni jezdí některé linky MHD o minutu napřed oproti jízdnímu řádu a jiné třeba neotevřou dveře, když má člověk rychle přestoupit, i když mačká tlačítko (to druhé se naštěstí nestalo mně, ale jedné dost naštvané paní)... -)
Telemachus Rhade - 21. září 2018 11:24sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Na Synkáči nastal totální chaos, osmnátka nejela půl hodiny, jedenáctek naproti tomu projelo 20 a na točce se linky rozličných čísel nestíhají otáčet, čili je smyčka z Otakarovy úplně plná a další linky nezvládají projíždět rovně :)

Náklaďák strhl trolej v centru Prahy, 10 linek tramvají místem nejezdí
Telemachus Rhade - 07. září 2018 18:58sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Wow :-) 7 dni na opravu? To by cely japonsky tym spachal rad si sebevrazdu, bo by se nemohli ani ukazat doma za takovou hanbu.
Mvek - 07. září 2018 18:17sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Huh...

Z důvodu havárie tramvajové trati je od pátku 7. září 2018 (přibližně od 20.00 hodin) do odvolání (předpoklad do večerních hodin v pátek 14. září 2018) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Lazarská – Národní třída – Národní divadlo – Újezd.
Pozemstan - 05. září 2018 20:55sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Do haly v Plzni se propadl vrtulník, čtyřčlenná posádka zahynula
Ten vrtulník černé barvy jsem nejspíš viděl. Již před 17. hodinou, kdy jsem šel z areálu Západočeské univerzity na sever na pozdní oběd v bistru Bauhaus, už kolem létal. Nejprve jsem jej viděl v dálce a myslel, že jde o nějaký model. Později bylo zřejmé, že bude větší, pilotovaný, takže jsem čekal spíše policejní manévry. Bylo ale jasné, že jde o lehčí stroj než záchranářský. V jednu chvíli se podivně nakláněl, až jsem si říkal, že se asi jedná o výcvik nebo nějaké pokusy o akrobacii... K nehodě zřejmě došlo, když jsem jedl. Odjížděl jsem ze zastávky NC Borská pole (asi 1 km vzdušnou čarou od Domažlické ulice) autobusem 15 až v 17:31 (v 18 hodin jsem odjížděl autobusem z Plzně), přičemž článek na Novinkách je z 17:39 a podle Aktuálně.cz dostala policie hlášení už v 17:20. Když jsem čekal na zastávce, myslím, že směrem na západ projel velmi rychle policejní vůz...
Mvek - 03. září 2018 21:36sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jezdit vlakem je bezpečné...
Záběry povolených kolejí vyděsily strojvůdce. Správa železnice chybu odmítá (iDNES)

Takže, kdo máte někde bezpečně přístupné koleje, tak můžete porušovat zákon a kontrolovat:-).
Mvek - 29. srpen 2018 17:45sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Oprava, za méně než sekundu.
Mvek - 29. srpen 2018 16:18sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Tak jen pro info, v Praze stačí na podezření z přestupku projetí na červenou projet předkem auta do dvou sekund od padnutí červené. Vyměřeno podle autokamery. Ale to už tu asi někteří dobře vědí.
Mvek - 28. srpen 2018 21:50sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Čs. dopravák - Využití rekuperované enerige z trolejbusů na dobíjení elektromobilů
Mvek - 21. srpen 2018 07:58sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Proč tolik opatření pro bezpečnost chodců (někdy i cyklistů) musí zhoršovat propustnost nebo průjezdnost v případě krize (nehoda apod.), a tím mnohdy škodit i hromadné dopravě...

Aneb prokleté dělené přechody...
+ určité zvýšení bezpečí, ale je otázka, nakolik je to jen klam
- u víceproudých silnic se semafory to zavání tím, že mám klidně zůstat čekat uprostřed, kde někdy není ani betonový zátaras a někdy je to extrémně úzké - to je tak krásně na ráně, kdyby někdo nezvládl řízení
- blokuje to dopravu (většinou je díky tomu méně odbočovacích pruhů, nebo tam dříve byly neznačené a teď se tam ani dva osobáky nevejdou vedle sebe, nemluvě o případu, kdy se tam někdo šprajcne, musí ho ostatní objet protisměrem)
Pozemstan - 20. srpen 2018 23:29sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Dnes mě na autobusovém nádraží v Plzni po 18. hodině u budky RegioJetu/Student Agency nemile překvapilo zjištění, že další autobus do Prahy jede až v 5:30. O prázdninách jede jejich poslední autobus do Prahy v 18 hodin... Naštěstí to jistily České dráhy. Stihl jsem zpožděný expres (19:01, skutečný odjezd v 19:10) z Německa, přiměřeně klimatizovaný, WC s dvojitým mýdlem a vodou tekoucí docela proudem (ovšem s trochu matoucím ovládáním přes "tlačítka" na instruktážních obrázcích), bez zastávek - dokonce se omlouvali za "zastavení", když jednou z technických důvodů přibrzdili - za akční cenu jen o 16 Kč vyšší než SA. Celkově byla čistá doba cesty i s metrem na I. P. Pavlova jen asi o 5-10 minut delší...

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 2487Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o