Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Jídlo a pití všeho druhu

Spravuje: AVip
Počet příspěvků: 1800
Aktuální téma: avokáda

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 1800Starší   Nejstarší

AVip - 13. březen 2023 19:17sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mvek:
nezřídka se mi stalo, třeba v menší Bille, že jsem takhle viděl paletu s chlazeným zbožím očividně i hodinu nebo déle stát v uličce před chladícími regály.

Ano, to je přesně ono. Doteď občas dělávám mezi kolegy "osvětu" na téma, že největší problém chlazených potravin (i mražených) není jejich výroba nebo jejich uchování u nich doma (za předpokladu, že k tomu přistupují rozumně), nýbrž doprava a logistika od výrobce až k nim. To je ten skutečný kámen úrazu.

Jinak čistota na prodejně má vliv třeba i na to, aby si člověk nepřinesl nežádoucí suvenýr v podobě molů.

A konečně, u palet v uličkách je přece jen třeba trošku rozlišovat - je rozdíl, když je vidět, že personál "něco" dělá (doplňuje zboží atp.) a nebo je tam nechává jen tak zaparkované, aby to pokud možno překáželo co nejvíc.
Mvek - 13. březen 2023 16:00sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jinak původně jsem ten článek totálně ignoroval. No, když jsem ho teď proklikal, tak jo, špinavé vozíky, nebo dvojí ceny, potažmo potřebu mít všude slevovou kartičku/appku mě štvou.

Ceny nahoře/dole, jen když je to i v rámci obchodu různé (zrovna teď buď Makro, nebo Norma, ale bylo to tak marginální, že si právě už nepamatuji, který z nich to byl, v Makru jsou pak cenovky obecně adrenalin, pochopit, jaká cena platí a při kolika kusech, a kolik kusů si vůbec musím vzít, aby mi je prodali - u balení vod jsem se zrovna v pátek taky nachytal, nechápal jsem, zda cena je na kusy balení 6tic, nebo na lahve, když cena byla za lahev, psáno za kus).


Já bych k paletám v uličkách ale dodal jinou věc - nezřídka se mi stalo, třeba v menší Bille, že jsem takhle viděl paletu s chlazeným zbožím očividně i hodinu nebo déle stát v uličce před chladícími regály.
Pak se člověk diví, že se to zkazí před datem spotřeby.
Mvek - 13. březen 2023 15:54sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
To mi připomíná, že se chci zeptat, jestli v Makru na Černém Mostě šetří energií, nebo to byla výjimka, že jsem tam v pátek v sedm večer klopýtal po parkovišti potmě. A při nakládání nákupu do auta jsem málem auto nenašel (ok, dálkové zamykání to jistí), ale spíš se bál, jestli mě někdo nepřepadne.

No a to, že na jejich "scan and go" si mám naskenovat kód z vozíku, který jsem nenašel, je další dotaz,když už jsem tu makro kartu po letech obnovil.
AVip - 11. březen 2023 20:13sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mirak: Podle mých zkušeností nejvíc záleží na lokalitě a na konkrétním vedení toho či onoho obchodu, o jaký jde řetězec je v tomto směru spíš podružné (byť i to má svůj vliv).

V případě pochyb o validitě toho článku bych každému doporučil návštěvu obchodů na stanici metra Budějovická, tam to byl pravidelně horor už někdy ve 2. polovině 10. let tohoto století (poměrně často jsem si vozíval malé nákupy jak z Dejvic, tak později i ze Stodůlek).
Mirak - 11. březen 2023 19:24sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Hm, většina z toho je mi ukradená nebo mě trápí asi tak tři vteřiny v tom obchodě, ale zapomínám na to ještě než stihnu vyjít ze dveří. Máme se v Česku moc dobře :)
AVip - 11. březen 2023 17:39sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Šestnáct věcí, které nás štvou v supermarketu. A nejspíš se nikdy nezmění


Jo, to je ono.. i když si osobně myslím, že přinejmenším některé prodejny své zákazníky zcela otevřeně trollí - tu více, tu méně v souladu s korporační politikou.

A je to taky důvod, proč přes hodně napálené ceny čas od času nakupuju online.
Nervy mám jen jedny a i když i nákup online má své "issues", je to kompletně jiná sada problémů než v kamenných prodejnách, abych tak řekl.
Mvek - 23. prosinec 2022 19:33sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
KRAKONOS: A přece se za cibetkovou kávu platí draho:-). Ale jo, myslím, že část těch, co si ji dovolí a pijí, taky neví, jak vzniká...
KRAKONOS - 23. prosinec 2022 12:38sipka
ZAMĚŘIT
KRAKONOS
Mvek: Tak ono propagovat "med z hoven" není nejlepší prodejní strategie, takže co je to medovice na skleničkách moc nerozvádějí :-)
A přitom ve Ferdovi Mravencovi to nejspíš každý četl.
Mvek - 22. prosinec 2022 15:19sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Tedy, že med může být z vylučované tekutiny mšic, jsem fakt netušil.
Lidé často chybují už v samotném pojmenování. Jakýkoli tmavý med označují za lesní. Ale pozor, pořád je to med květový. Protože tmavý může být med i z květů ostružiníku a maliníku, přesto stále patří mezi medy květové, tedy vyrobené včelami z doneseného nektaru z květů. Medovicový med získávají včely ze stromů a keřů, z jehličnanů, javorů, lip a třeba i z ovocných stromů. Včely jej ovšem netvoří z nektaru, nýbrž z mízy, kterou na těchto stromech vyrábějí mšice, a to tak, že napichují a sají mízu z pupenů, kůry a listů stromů a následně pak vylučují tekutinu, již včely a také mravenci sbírají. Skoro každý porost má svůj druh „nektarodárných“ mšic. Možná si pamatujete z knihy Ferda Mravenec, jak mravenci mšice chovali, aby je dojili. Takhle nějak to skutečně v přírodě je, takže pokud chceme získat co nejvíc medovicového medu, hledáme stanoviště pro včelnice podle co nejvyššího výskytu mravenišť. Kde jsou mravenci, jsou i mšice. A až o padesát procent větší snůška medovice.
Pozemstan - 02. září 2022 21:35sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Jak jsem zmínil na setkání SN Michal Václavík z České kosmické kanceláře ukázal na Twitteru u příležitosti návštěvy USA za účelem sledování startu SLS americkou specialitu - vařené buráky (boiled peanuts)... Koukám, že mají i heslo na Wikipedii. -)
Pozemstan - 23. srpen 2022 18:37sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade: Přepravní náklady budou nižší... -)
Telemachus Rhade - 23. srpen 2022 18:03sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
AVip:
odtučněné sušené mléko, které bylo opět naředěno vodou

Nádhera! :-) A to se fakt vyplatí? Vytvořit prášek, převést prášek, hydratovat prášek? To je šílené.
AVip - 23. srpen 2022 17:19sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade:
obnovené odtučněné mléko (co je kurva obnovené mléko?)

Internetové zdroje potvrdily mé podezření: je to odtučněné sušené mléko, které bylo opět naředěno vodou.
Telemachus Rhade - 23. srpen 2022 14:24sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Cornetto: same package, buy me 😉
Me: Tvl, co je to za divnou chuť papundeklu??!!
Cornetto: Mražený krém s rostlinným tukem v oplatce, složení: obnovené odtučněné mléko (co je kurva obnovené mléko?), kokosový tuk, glukózový sirup, pšeničná mouka, kakao se sníženým obsahem tuku, slunečnicový olej, emulgátory (amonné soli fosfatidových kyselin), bramborový škrob, guma guar, jedlá sůl, karamel, sušená syrovátka. Může obsahovat mandle, arašídy a sóju.

Takže bych si na tom v zásadě mohl usmažit řízek!
AVip - 01. červenec 2022 11:02sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Francie zakáže „vegetariánské stejky“. Zákaz chce rozšířit na celou EU

Co na to říct?
Snad jen "Vive la France!"
:-D
Pozemstan - 04. červen 2022 12:49sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
AVip 323182: Bohužel nemám moc aktuální zkušenosti. Zejména roku 2016, kdy jsem po doktorátu ještě spolupracoval s exškolitelem, ale už jsem neměl oficiálně přístup do menzy (i když možná by to bývalo šlo, ale za vyšší cenu, což jsem nechtěl řešit), jsem si ale hotová jídla (hlavně z Billy) kupoval k obědu asi jednou až dvakrát týdně - např. rajskou s knedlíky či rýží nebo masové knedlíčky, popř. halušky s uzeným masem - kupoval jsem spíše to levnější, co bylo třeba v akci, ale docela to šlo, byť některé porce byly menší... Před ohřevem v mikrovlnce se ale u některých jídel nesmělo ve fólii udělat více otvorů, než bylo doporučeno. Vzpomínám si, jak jsem místo tří otvorů fólii propíchl třikrát celou vidličkou, načež se jednou houskový knedlík proměnil v tvrdé tvárnice (ale s knedlíkem mám i jinak zkušenosti, že je nutné jej před ohřevem v mikrovlnce polít vodou a nejlépe talíř ještě přikrýt plastovým krytem)... -)

V tom období jsem ale balená hotová jídla střídal s ohřátou hotovou částí kuřete, která byla v pravidelné nabídce Billy v Bělehradské v Praze, tuším v bývalé Delvitě - nejsem si jistý, jestli toto nabízí třeba Billa v Jablonci. To je asi v rámci hotových jídel "samostatná kategorie".

Také jsem si kupoval konzervy což je asi další podkategorie (guláš nebo "Western fazole" od Hamé či jiných výrobců). Ty konzervy od Hamé (sic!) měly/mají i plastovou verzi přímo pro mikrovlnky, i když plast myslím občas trochu ovlivnil chuť. Obsah konzervy si občas ohřeji (na sporáku) i nyní, kdy třeba guláš doplním těstovinami (dříve jsem to jedl jen s chlebem). Zaznamenal jsem, že Western fazole mají nyní trochu jinou recepturu. Mně chutnala i ta původní, ale musím přiznat, že na mě tento pokrm působil jako lehké projímadlo, ale přesto jej mám rád... -)

Zejména roku 2017 jsem pak zase např. v jabloneckém Albertu nebo Kauflandu občas kupoval hotové polévky ve velké plastové misce, které také zmiňuješ. Různé zeleninové, i třeba "italské" byly docela dobré, hutné a vydatné. Souhlasím, že se z toho mohli najíst i dva lidé...
AVip - 31. květen 2022 07:44sipka
ZAMĚŘIT
AVip
leena: Ale jó... ale ta videa trpí typickým problémem všech TV a Internetových receptářů: kuchař má před sebou už hotové přípravy... :-D

Já si sám rád něco uvařím, ale ono to vážně netrvá jen těch pár minut jako ve videu. A když tady jeden na HO zachraňuje úspory třetině národa ( O;-) ), tak nemá čas na nějaké vyvařování...
leena - 29. květen 2022 18:21sipka
ZAMĚŘIT
leena
AVip 323189: Lidl Kuchyne

Pripadne si tam profiltruj jeste na smetane :) Predevsim Vanek :) zacinam podle nej dost varit a jako fakt jednoduchy postupy, ktery zvladne i zacatecnik a konecne se nebojim omacek :) dneska jsem delala kralika na smetane a plnenej kralici hrbet s nadivkou a je to fakt jednoduchy :)
AVip - 29. květen 2022 16:27sipka
ZAMĚŘIT
AVip
leena: Ale jo, těstoviny a rýže jsou fajn...
a to všechno ostatní taky, ale člověk má občas chuť i na nějakou tu omáčku apod.
...
leena - 29. květen 2022 15:47sipka
ZAMĚŘIT
leena
AVip 323185: heled jsem sama, teda ve spolubydleni, ale kazda si tu vari sama a musim rict, ze hotovky od doby co jsem nam tu dala kuchyn trosku dokupy a mame uz konecne moznost mit poradny ulozny prostory, proste hotovky nekupuju :)

idealne je mi treba ryzovar, udelat si na dva dny ryzi a pak treba prave trosku tunaku, jedno vajicko, okurka, sushi rasa a zalit sojovka+sezamovy olej a mas sakra dobry a chutny jidlo.
Nebo ryychlovka carbonara s 2minutovyma testovinama z lidlu. Nejaka ta slanina nebo peceny bok, jedno vajicko a trosku mlika. Delam bez syra.

A dobry je varit si na dva dny :) dneska jsem si udelala kralika na smtane, jednu porci dneska, zitra obed a jedna porce v mrazaku na jindy :)

Tech moznosti jak si udelat dobry, zdravy a treba i rychly a jednoduchy jidlo je fakt hodne :)

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 1800Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o