Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Jídlo a pití všeho druhu

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 1719
Aktuální téma: avokáda

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1700 - 1719 / 1719Starší   Nejstarší

lagga - 06. leden 2012 00:24sipka
ZAMĚŘIT
lagga
víte co je zajímavé ? že když sem na blafy upozornila před lety, brali mě lid za vola, a teď bijí na poplach, je toho dokonce i plný internet ....lidská povaha je podivná
ale třeba se člověk dočká v krámech změn :)
Pozemstan - 06. leden 2012 00:22sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Pokud jde o čínské polévky, jím je tak jednou do roka, ale docela mi chutnají. Některé se již vyrábějí i v Česku, jiné mají alespoň český obal. Člověk by čekal, že alespoň část z nich bezpečnostní normy splní. Jinak je zajímavé to jejich přídavné koření, které je docela silné. Před lety na mě jednou po otevření působilo dost dráždivě, skoro jako nějaká biologická zbraň. -)

Co se týká různých škodlivých vlivů, nedávno jsem viděl (na nějakém DVD k vánočnímu vydání Die Zeit) aktuální rozhovor s bývalým západoněmeckým kancléřem Helmutem Schmidtem, který i v 93 letech, byť na vozíku, klidně kouří... Je otázkou, zda by se bez toho dožil více, třeba i s většími psychickými problémy apod. Ale samozřejmě je spíše jedním z mála šťastlivců (neznám jeho zdravotní stav, třeba už nějakou rakovinu měl a překonal ji)... Ale to už jsme u jiných "poživatin"...

Razer: Myslím, že se poslední dobou docela často zmiňuje, že chov včel mj. pro svou pracnost a nevděčnost upadá, což vede k problémům nejen s dostupností medu, ale hlavně s opilováním zemědělských plodin atd. -(
Mvek - 05. leden 2012 19:21sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Z jiného soudku, koupil jsem si na Vánoce solená dýňová semínka
(Soltino z Kauflandu). A ke svému překvapení (nějak jsem moc nevnímal obrázek na obalu) jsem zjistil, že jsou ve slupce.

Hm, asi se to fakt má jít se slupkou (ostatně ta je solená), ale připadám si, jako bych jedl pomelo i s tou bílou vnitřní "slupkou", co drží jednotlivé měsíčky. Nebo jako bych jedl nevím co. Tvrdé jako pistáciová slupka to naštěstí není:-)
Mvek - 05. leden 2012 19:19sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Med jsme v životě snad nekoupili v obchodě. Dříve jsme vysloveně měli známějšího včelaře, ale pak jsme přestali jezdit na chalupu prarodičů, a tak jsme začali hledat různě, teď zas míváme od jednoho známějšího. Ale i tak jsme vždy koupili něco někde u různých prodejců, takřka na ulici (ve smyslu, že mají ceduli na ulici před domkem, a třeba to i prodávají někomu známému).
A někdy nebyl vysloveně dokonalý, ale chuť a tak měl vždy. Jen si člověk nemůže být jist tím přetavením.
Razer - 05. leden 2012 18:35sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Jen k tomu medu, tady si zase rejpnu do našinců. Strejda před tak 10 lety pěstoval včely hrozně se s tím nadřel měl jich hodně, ale pak nějaké ty litry vytočil, med to byl pravý dobrý, žádnej hnus.

Když si za to řekl poloviční cenu než chtěj v krámě za čínskej vodou/cukrem nastavovanej sajrajt div že se lidi neposrali jak je nechce vochcat... .


Nudlové polévky, mě taky chutnaly, ale přiznám se už sem si je právě pro to úžasné složení pár let nekoupil. A dávka 1-2x týdně je na nějakej boost problémů až dost, kdybys to měl 1 do měsíce asi by to opravdu nevadilo.
AVip - 05. leden 2012 14:30sipka
ZAMĚŘIT
AVip
TelemachusRhade: zamyslíme-li se nad prostým faktem, že "anglická slanina" ve svých různých variacích stojí obvykle kolem 20 Kč/100g a trvanlivé salámy se pohybují v cenách od, řekněme, 14 Kč/100g (akce záměrně vynechávám), tak je logické, co asi v těch salámech může být, že... :-/

Telemachus Rhade - 05. leden 2012 13:52sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Co kupujeme? Salámy plné vody, džemy bez ovoce, šizený med
Yakuzza - 05. leden 2012 10:11sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mvek: Tak samozřejmě to bylo myšleno s nadsázkou. Kdybych se tím měl živit výlučně, určitě bych to řešil. Ale pokud si dám řekněme 1-2x týdně tuhle polívku, opravdu to řešit nehodlám. Druhá věc je, že pokud by se to u nás nevyrábělo, bral bych to spíš jako plus, právě kvůli oné ne-evropské exotičnosti.
Mvek - 05. leden 2012 09:56sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Yakuzza: Nebudu ti brát tvůj přístup, ale ono taky jde o to, jak... není stáří jako stáří, není rakovina jako rakovina atd.
Ale samozřejmě, něčemu se člověk nevyhne, to je jasné, jen tady mi přijde, že je to zrovna takové více riskantní. I když cena není všechno. A možná se něco vyrábí i u nás (a navíc ani to není žádná záruka).
Yakuzza - 05. leden 2012 09:49sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mvek: To je samozřejmě druhá věc. Jaké v tom jsou látky, raději nezkoumám. Na něco člověk umřít musí.

TelemachusRhade: Ještě mě napadlo - pórková prima pauza mi přijde docela nadprůměrná.
Mvek - 05. leden 2012 09:47sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
No, byl jsem téměř otráven z kečupu Heinz. To bylo tak kyselé, jako by tam byla kyselina citronová. Sice to byla řada "bez přidaného cukru...", ale tohle se mi nezdálo moc přírodní.

A prý Heinz v nedávném testu dost pohořel, a to je docela drahý. Nejlépe snad dopadl Kand a i Otma snad šla.
Mvek - 05. leden 2012 09:46sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Yakuzza: Zrovna mnohé ty levné nudlové podle testů občas byly hrozné svinstvo... Snad jako i špatné látky, které by tam neměly být.
Yakuzza - 05. leden 2012 09:39sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
No pravda, kam nám zmizel Shark...
Yakuzza - 05. leden 2012 09:38sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
TelemachusRhade: Pokud máš na mysli poblívky (jak by řekl Mike) Vitana, Knorr apod. typu prima pauza, tak ty mi poslední dva tři roky přijdou dost nedobré. Buď tak nějak bez chuti nebo v té chuti je cosi dost umělého, o kvalitě těstovin ani nemluvě. Určitě bývávaly lepší, leč pořád je to jakýsi prášek, od kterého bych prostě nic jiného ani nečekal. Pokud chci polívku, která je aspoň trochu dobrá, klasické sáčkové jsou pak správná volba. Ty mi naopak přijdou stále lepší a lepší. Instantní prášky jsou podle mě fakt jenom nouzovka.

Teď jsem ale zjistil, že po snad šesti letech se vracím do kolejních let a občas si koupím klasické čínské polévky s nudlema, takové ty za 3 Kč :-) Tehdy jsem si je kupoval, protože student a žádné peníze, teď kvůli tomu, že mě ty úplně jiné východní chutě přijdou prostě zajímavé a občas na ně dostanu chuť, tak pár rezervních jich doma vždycky mám :-)
Telemachus Rhade - 05. leden 2012 09:35sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Vzadu je vidět Koruní, takže možná i jo.
Mvek - 05. leden 2012 09:32sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Dumám, zda je ten diskont na fotce nějaký malý diskont z ČR...
Mvek - 05. leden 2012 09:32sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Tak spíš to nejvíc vadilo Sharkovi, ale Žralůčka jsem tu už dlouho neviděl.

Jinak opravdu v tomhle případě je to tak napůl "za provozu" vzniklé fórum.
Telemachus Rhade - 05. leden 2012 07:56sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
ad kvalita) Včera jsem si dal instatní rajskou polévku "s nudlemi" od Vitany (která se dříve celkem dala i jíst) a nějak jsem plně postrádal chuť (nejen) rajčat. Nudličky přetransformovali do písmenek, které se na jazyku mazlavě rozpustí.

Zajímaly by mě výrobní náklady tohohle skvostu..
Yakuzza - 05. leden 2012 00:13sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Ale co už, co by mě trefoval šlak, o Treku jsme si tady za ty roky řekli už asi fakt všechno, tak proč ne...
AVip - 04. leden 2012 22:41sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Ano šéfe... ! :-)

Nejnovější   Novější 1700 - 1719 / 1719Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o