Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Seriály (kromě SF a mystery)

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 1337

Blížící se události:

Užitečné odkazy: TvZone | Serial Zone | telestrekoza.com

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 1337Starší   Nejstarší

Mirak - 02. listopad 2019 14:42sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Dál už nic nevyšlo, byl malej zázrak, že nakonec vyšla celá čtyřka, protože mezi 1. a 2. číslem a mezi 4. a 5. číslem byly snad půlroční pauzy.
Telemachus Rhade - 02. listopad 2019 14:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Blast from the Past dotaz na Miraka:

Jericho S5 - Vyšlo to nakonec, nebo je finální čtyřka? Internet jsou nejasné.
Telemachus Rhade - 01. listopad 2019 22:18sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Madam Secretary - Pilot - 5/5

Ohó, zdá se, že jsem našel něco, co mi stylem fakt sedí. Bez nesmyslů s malými dětmi, s pragmatickým a sarkastickým přístupem skvělé Téi Leoni, napůl odlehčené, napůl vážné a hlavně: Žádné ... Debilní ... Twisty!

Fun-fact: Potřebují Američané mluvit se Syřany? Zavolají Čechům. Už si ani nepamatuju, kdy naposledy se v US seriálu o zahraniční politice tvůrci vážně zajímali, co a jak kde funguje. Obří body k dobru!

Těším se, co přijde dál. Snad si to tu poměrně vysoko nasazenou laťku udrží.
Telemachus Rhade - 01. listopad 2019 08:23sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
THE WITCHER | MAIN TRAILER | NETFLIX
Mvek - 30. říjen 2019 19:31sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
leena: Já si dovolím zkusit ještě jednu inspiraci: Chuck (2007). Mně totiž v mnohém Lucifer Chucka připomíná, a to stylem i trochu postavami. V něčem mi přijde, jako by Lucifer otočil do kontrastu typově některé postavy z Chucka, ale to samozřejmě není záměr, to bude jen o archetypech atp.
Chuck je o ajťákovi, který dělá v elektro obchodu IT podporu za mizerný plat, v L.A. Když dostane e-mailem od bývalého spolužáka archiv CIA, a to ještě v jakési slideshow, díky které se mu do mozku nahrají obrazy z toho archivu. A celý humor je pak na tom, že on jako civilista musí pomáhat i kvůli "zábleskům" těch záznamů s agenty CIA a NSA (Jayne z Firefly) a do toho se zapojí právě jiskření mezi ním a agentkou. Samozřejmě je to logicky dost nesmyslné, ale pokud se tohle překousne, je to jízda a sranda.
V podstatě je tu hlavní trojúhelník Decker - Lucifer - Dan "Douche" v jiné podobě a trochu jiných povahových rysech, až na to, že tedy v Chuckovi oba agenti nejsou rozvedení manželé.
Seriál se taky dočkal 5 řad a v podstatě byl několikrát skoro zrušen a kampaň ho zachránila, ale pátá řada je spíš odpad. A ve 3. řadě jsou v Praze, ale je to spíš výsměch:-).
Oproti Luciferovi je to nadupané akcí, vtípky atd., že mi hlavně u první řady přišlo vždycky, že epizoda už musí končit, a ono ještě chybělo deset minut do konce. Postupně také někteří lidé v okolí Chucka zjistí, že je vlastně agent, podobně jako v Luciferovi někteří zjistí pravdu o nebeských bytostech (doktorka Linda Martin). Narážek na vše možné je tam tuna i díky geekovství Chucka. A samozřejmě tu nejsou zase takové uhlazené hlášky a vtipy jako má Lucifer, je to jiné, a přesto podobné:-).

No prostě zkus to. Třeba jako já propadneš během prvních dvou epizod seriálu tak, že dáš řadu za pár dní.
Mirak - 30. říjen 2019 19:25sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
V Marvel a DC probíráme Marvel a DC universe. Lucifer sice pod pod hlavičkou DC vychází, ale v jednom universu s Batmanem není.

Ale je to fuk.
Mvek - 30. říjen 2019 19:19sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Nevím, proč vlastně Lucifera probíráme tady, když je tak trochu mystery, nebo dokonce by patřil do Marvelu a DC, když je podle komiksu, ale dost volně.

Nicméně postava Timothyho Omudsona jako "Boha" byla boží, ten herec je skvělý, škoda, že ho moc nemám jinak příležitost vidět a Galavanta zrušili.
Telemachus Rhade - 30. říjen 2019 15:16sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Na stránku SERIÁLY přidáno:

The Witcher, NTSF:SD:SUV::, Magnum P.I., Peaky Blinders, Dark, Robin Hood (2006), Russian Doll, Chernobyl, The Mandalorian, Psych, Maniac, Madame Secretary, Designated Survivor, Watchmen, Doom Patrol, Catch-22, The Hot Zone, This Is Us, Origin, Fremvandrerne (Beforeigners), Manifest, Nightflyers, Another Life, Euphoria, Bosch, The Rookie, Narcos: Mexico, Carnival Row
Marshall - 29. říjen 2019 07:41sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Telemachus Rhade: jj, já jsem na to narazil taky náhodou. Morový ostrov na konec...
Telemachus Rhade - 28. říjen 2019 21:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Marshall 308054:
The Hot Zone (2018-19)

Výborné!

Až mě vyloženě štve, jak neviditelné tyhle kvalitní kousky stále jsou. Kdybys mě na to neupozornil, pravděpodobně bych se o tom vůbec nedozvěděl.
leena - 25. říjen 2019 13:12sipka
ZAMĚŘIT
leena
Macek 308224: Ja jsem si to dost vyspoilovala dopradu tak jsem proste chtela vedet jak to dopadne takze treti serku dokoukam az nekdy budu mit cas a chut.
Macek - 25. říjen 2019 11:07sipka
ZAMĚŘIT
Macek
My jsme doma Luciho dali komplet za relativne krátkou dobu. Bylo to dost chytlavé, tedy když vynechám konec 3. řady.
leena - 23. říjen 2019 22:50sipka
ZAMĚŘIT
leena
Mvek 308202: chybi mi skoro cela treti serie ale uzjsem videla celou ctvrtou a tesim se na patou. A za me dobry :)
Mvek - 23. říjen 2019 21:17sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
leena: Jak jsi nakonec dopadla s Luciferem? Já jsem v půlce druhé řady, a zatímco počátek druhé řady se moc zvrhával do těch potyček mezi bytostmi z nebe, tak pak se to zase docela vrátilo k první řadě s trochou obměny. Pořád si nedovedu představit, jak to může vydržet pět řad (prý je pátá poslední), ale uvidíme.
leena - 22. říjen 2019 23:09sipka
ZAMĚŘIT
leena
Tak jsm na to zvedava...dalsi serie
THE CROWN
Mirak - 19. říjen 2019 13:41sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
El Camino

Je to spíš takový epilog nebo tečka za finále BB. Je to fajn, ale ty 2 hodiny nepřekypují přehršlí nového děje. Myslím, že to mělo přijít dřív, než po 6 letech, pak by ten emocinální dopad byl možná větší, ale jinak jsem se celkově bavil dobře.
S.S.Enterprise - 19. říjen 2019 13:31sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Telemachus Rhade: jj zkoumal jsem to taky, proklikal jsem další epizody a pořád nějakké vyšetřování...
Telemachus Rhade - 17. říjen 2019 23:19sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
S.S.Enterprise:
druhou epizodu jsem už nespustil

Neviděl jsem, ale soudě podle ČSFD je první nejslabší...

leena - 17. říjen 2019 23:03sipka
ZAMĚŘIT
leena
Murdoch 8x04 svatba lol :)
Telemachus Rhade - 17. říjen 2019 22:34sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Carnival Row S1

René Echevarria měl šanci dokázat jak skvělý je sólař. Nedokázal. Námětově je viktoriánská fantasy se vší svou špínou skutečně skvělý nápad a výpravě se z Čech podařilo vytřískat maximum, ale scénáristicky je to strašně slaboučké...

Prvoplánové twisty a jasná předvídatelnost na 3 díly dopředu to táhnou do podprůměru.

Herecky tak půl na půl. Hlavní protagonisté jsou skvělí, ale taková Indira Varma tu byla tuze špatná. A pak tu máme postavy, jejichž herci jsou sice skvělí, ale neměli co hrát. Takovým případem je hlavně Jared Harris.

Nebýt v hlavních rolích Blooma a Delevigne, patrně bych se na S2 nepodíval.

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 1337Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o