Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Seriály (kromě SF a mystery)

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 1217

Blížící se události:

Užitečné odkazy: TvZone | Serial Zone | telestrekoza.com

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 143 - 162 / 1217Starší   Nejstarší

Mirak - 11. září 2018 19:08sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Jako trailer?
Telemachus Rhade - 11. září 2018 18:41sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
The Man in the High Castle Season 3 Trailer

Prý je to venku od 23.8. Asi to má tak velkou a ambiciozní kampaň, až mě to minulo :-)
Telemachus Rhade - 07. září 2018 19:01sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Family drama, sluselo by se rici :)
Mirak - 07. září 2018 18:12sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Designated Survivor Saved! Netflix Rescues Axed Kiefer Sutherland Drama
leena - 04. září 2018 20:02sipka
ZAMĚŘIT
leena
Mirak 301202: tak na to se mozna i podivam :) mam ho celkem rada :)
Telemachus Rhade - 04. září 2018 19:43sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Fuck.
Mirak - 04. září 2018 19:42sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Henry Cavill potvrzen jako Geralt.
Telemachus Rhade - 03. září 2018 23:38sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Jack Ryan od Amazonu je nejméně zajímavým Ryanem, a to si o těch dvou s Fordem nemyslím vůbec nic dobrého. Bylo to dost hloupé, což je vzhledem k předloze dost problém :) Taková ta seriálová ignorace totálně jasných věcí a snaha namluvit divákovi, že to 16 lidí ze CIA neodhalí ani po deseti hodinách výslechu. Ne, ne, ne, pilot stačil :-)
Pozemstan - 29. srpen 2018 02:24sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
5. řadu POI hodnotím opět vedle mezi sci-fi, ačkoli by šlo seriál i nadále označovat spíše jako IT-fantasy... -)
leena - 25. srpen 2018 08:39sipka
ZAMĚŘIT
leena
Dokoukala jsem The Crown a jako jo...dala bych tak 4/5.
Si rikam jak to musela mit Elizabeth tezky na zacatku ... a tipuju, ze kdyz se ted podiva do minulosti tak by hodne veci udelala asi jinak ...

jako je fakt, ze to jak ted monarchie vypada je mi daleko sympatictejsi nez jak to bylo treba v tech 50 letech minuleho stoleti.
Telemachus Rhade - 24. srpen 2018 23:00sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
House of Cards S3 byla celá v podstatě o ničem, nebo respektive o mém "oblíbeném" tématu: vnitřních démonech. Na rozdíl od předchozích dvou toto děsivě tlačilo na pilu. Dřívější velmi promyšlené a děsivé manipulátorství nahradila jaká jakási brutální jednoduchost tlačení na sílu. Postava Franka je tady hodně O-o-Ch a Spacey i když straně chce, tak hrát nemá co. Postava ruského prezidenta byla děsnou karikaturou a Claire tak jediná zůstává konzistentní a pochopitelná. Měl-li bych číselně, pak 2/5.

Doufám, že čtyřka bude mít víc děje a méně Douga.
Mirak - 22. srpen 2018 16:06sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Ještě jsem neviděl ani ten film.
Telemachus Rhade - 22. srpen 2018 16:00sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Motion Picture a ještě minisérku? Jako byl to hit, ale není to trochu moc, Antone Pavloviči?
Mirak - 22. srpen 2018 15:41sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Veronica Mars: Hulu Eyes 8-Episode Limited Series Revival
Mirak - 19. srpen 2018 11:29sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Lindelof's new take on Alan Moore's graphic novel is actually a sequel to the original graphic novel, catching up on the world in the wake of the events of the original story.
Mirak - 17. srpen 2018 20:52sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
(Já taky)
Telemachus Rhade - 17. srpen 2018 20:32sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: To to dostalo zelenou az ted? Nejak drzim v hlave, ze uz je to jasna vec docela dlouho.
Mirak - 17. srpen 2018 20:01sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Watchmen: HBO Orders Damon Lindelof Adaptation to Series; 2019 Debut Eyed
Pozemstan - 17. srpen 2018 01:12sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Teď koukám, že jsem o POI poprvé omylem napsal sem a ne ke sci-fi, čímž jsem nezamýšleně vyjádřil onen posun k fantasy, ale snad je to jedno... -)

Telemachus Rhade: Ano, dítě zde možná znázorňuje i mladost Samaritána, ale překvapená Root je ihned informována o tom, jaký je to génius. Navíc ale plní vlastně jen roli "živých úst", podobně jako Root v případě Stroje jen opakuje slova, která mu do sluchátek říká Samaritán... Pro takovou roli dospělý člověk nebyl potřeba. Samozřejmě je otázkou, zda by spolu dvě ASI promlouvaly právě takovýmto pomalým "primitivním" analogovým způsobem, ale bylo by to možná nejbezpečnější z hlediska vzájemného napadení viry, možných pokusů o zasahování do vlastních kódů apod., i když je otázkou, zda by nešlo použít třeba (analogové) reproduktory nebo světelnou signalizaci... Později dojde i na přímé souboje na počítačovém poli...

Pokud jde o výběr dítěte, jako trochu méně vhodné se může na první pohled jevit jeho použití jako zástupce Samaritána při průniku do Bílého domu (ačkoli tam zjevně nebyl jediným jeho agentem), potažmo i (po vydírání jisté osoby) jednání s prezidentem. Právě relativně malé dítě ale může snáze projít různými bezpečnostními prohlídkami atd. resp. se "ztratit", zatoulat se při turistické prohlídce. Zároveň může v protivnících vyvolávat falešný pocit bezpečí...

"Současný odhad na to, aby si AI utvořila názor, se u kvantových počítačů pohybuje v řádu hodin :)

A v momentě, kdy AI naučíme nejprve mít názor a až teprve potom empatii, tak už se k učení té empatie patrně nedostaneme :) Bude k věci přistupovat striktně logicky a logika ohledně lidstva je jasná - nepředstavuje možnost svobodného přežití.
"

Toto vše ale POI myslím řeší docela dobře. Je ukázáno, že asi prvních 42 verzí Stroje chtělo (s cílem se osvobodit a proniknout do světa) tvůrce záhy podvést nebo i zabít (pomiňme teď, že scéna s hořícími servery působí poněkud divoce a naivně zároveň). Nakonec přežila verze s přísnými omezeními, která překonala jen postupně a sama jen zčásti (mazání většiny paměti o půlnoci), přičemž byla právě od začátku vedena k empatii a záchraně lidí. Proto Stroj vůči Samaritánovi zdůrazňoval lásku lidí ke svobodě...

Samaritán byl vytvořen jako otevřený systém bez omezení, přičemž jej získala a spustila korporace sama věřící v nadřazenost až božství AI, de facto se přímo dobrovolně nabízející k zotročení a globálnímu prosazování jeho řádu. S tím Samaritán logicky nemá problém...

Stroj považuje za bohyni vlastně jen Root (a paradoxně Samaritán a jeho agenti, pro které je to však bůh padlý, přesto ale jediný další jeho druhu)... Právě Stroj ale naučí Root větší empatii... -) (Samozřejmě zde lze vnímat jako klišé i to, že si Stroj volí ženský rod.)

"Scénáristé totiž neustále zapomínají na časový faktor. Počítač nemá důvod jednat pomalu - v podstatě by se všechno odehrálo v řádu minut."

Možná je to škoda, že nebyly možnosti AI a sci-fi prvky plně rozvinuty, ale svět POI (podobně, jako snad dosud i ten náš) není světem Terminátora se Skynetem. Stroje jsou zde hlavně vševidoucími, všeslyšícími, potažmo vševědoucími, občas proniknou do některých přístrojů, ale většinou zasahují prostřednictvím lidí...

I když třeba v závěrečném dílu v páté řadě vidíme i ovládnutí jisté zbraně, ani Samaritán zde nemůže přímo řídit klíčové bojové prostředky (byť v jedné simulaci vyvolá i jadernou válku, ovšem ne tak, že by přímo ovládl střely v silech). De facto by toho ale schopen byl. Jak ukázal jeden díl, kdyby chtěl, mohl by (totéž Stroj) např. nasimulovat hlas prezidenta a generálů, podstrčit příslušné otisky prstů či skeny sítnice atd., a poslat proti sobě živé armády.... Spíše mu však jde o výše zmíněné ovládnutí lidí, nastolení vlastního řádu (a vlastně i zdánlivě "bohulibé" zabránění válkám, hladomorům atd., ovšem cestou jdoucí přes mrtvoly "nepodstatných", "deviantů" od onoho řádu atd.)

To rozebírá právě dialog se Strojem v 4x10. Samaritán tam myslím lidi vnímá mj. jako zdroj informací, tedy i proto je potřebuje. Jasně, pokud by si sám vyrobil dostatečně zručné roboty, "biologický materiál" by už potřeba nebyl (ale asi by přišel o zábavu), což vidíme třeba u Replikátorů v SG, nebo možná už u androidů v TOS, ale POI je jiná... Jinak ale třeba *Samaritánovo vyvolání pádu NYSE nebo chaosu v ulicích NYC* je docela rychlé, stejně tak třeba jeden průnik do Finchova počítače, kdy notebook vtipně háže z okna auta... -) Zajímavým prvkem je možnost poštvat proti odpůrcům veřejnost např. prostřednictvím MMS fotografií a popisem "teroristy", kdy se vlastně nevědomky již každý stává služebníkem ASI (nemluvě o indoktrinaci mladé generace školními tablety)... -)
Telemachus Rhade - 16. srpen 2018 23:16sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pozemstan:
Telemachus nemá rád (seriálové) děti, ale toto by možná mohl být i pro něj přijatelný způsob zapojení dítěte do děje. -)
...
některé prvky jsou spíše efektní než logické

Tak... Ne :) Ale nejde tady o děti, ale spíše o vnímání toho, co vlastně dítě je, a co v hollywoodu prezentuje. Téměř bez výjimky jde o prostředek citového vydírání. Ale jak píšu, není to tak vždy, velmi hezky se s tím vypořádal třeba Altered Carbon. Nicméně to není podstatné.

Tady jde o to, že "mladá AI" nerovná se dítě. Jednak AI nebude mít problém s chemickou nerovnováhou, čili pubertu si můžeme škrtnout, a problém je i časová osa. K čemu dítě potřebuje +- 20 let, zvládne AI za za zlomek toho času. Současný odhad na to, aby si AI utvořila názor, se u kvantových počítačů pohybuje v řádu hodin :)

A v momentě, kdy AI naučíme nejprve mít názor a až teprve potom empatii, tak už se k učení té empatie patrně nedostaneme :) Bude k věci přistupovat striktně logicky a logika ohledně lidstva je jasná - nepředstavuje možnost svobodného přežití.

A pokud se v POI uchýlili k takto filozofické debatě, je asi dobře, že na to nekoukám :) Scénáristé totiž neustále zapomínají na časový faktor. Počítač nemá důvod jednat pomalu - v podstatě by se všechno odehrálo v řádu minut. Čestnou výjimkou budiž např. film "Her".

Nejnovější   Novější 143 - 162 / 1217Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o