Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Seriály (kromě SF a mystery)

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 1474

Blížící se události:

Užitečné odkazy: TvZone | Serial Zone | telestrekoza.com

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 676 - 695 / 1474Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 03. prosinec 2017 14:19sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Bryan Fuller vyhozen z American Gods :-)
Seven - 28. listopad 2017 16:48sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Okay, špatný slova, nezávisle "souzen".
Telemachus Rhade - 28. listopad 2017 16:15sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Pokud to kolegyně poví za 21 let, můžeš být v klidu ;)

Seven:
Má právo být nezávisle odsouzen, pokud bude žalován.
Pokud bude obžalován, má právo na proces a soud ho posléze buď uzná vinným, nebo zprostí obžaloby. "Právo na odsouzení" měla možná Milada Horáková ;)

Ale OK, už v tom nebudu nípat. Vnímáme to každý jinak.
Mirak - 28. listopad 2017 09:03sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Jinak pokud začnu v práci osáhavat kolegyně, tak myslíš, že mě nejdřív odsoudí za sexuální napadení a až pak mě vyhodí? :)
Mirak - 28. listopad 2017 09:00sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Seven: Tak, jestli bude ve výsledku označenej jako pedofil nebo obyčejnej sex offender trošku rozdíl je :)
Seven - 28. listopad 2017 00:50sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Telemachus Rhade: Má právo být nezávisle odsouzen, pokud bude žalován. Tam potom platí nevinný dokud neprokázáno jinak. Ale taky má jeho zaměstnavatel právo s ním ukončit pracovní poměr.

A k tomu věku... Mám tady před barákem zdrávku. Jestli byste poznali, kolik těm holkám v reálu je, dal bych vám medaili.
Asi takhle, vůbec nehraje roli, jestli mu bylo 14 nebo 24, jestli to byla holka nebo kluk, jestli vypadal na deset nebo padesát, pointou je, že nemá co bez dovolení osahávat lidi.
Telemachus Rhade - 28. listopad 2017 00:19sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
My point: Nemyslím si, že by civilní obvinění mělo být finálním rozsudkem. Ať už se k tomu dotyčný postaví, jak se postaví. A přijde mi, že přesně to se děje - pokud tedy něco obhajuji, je to právo být nezávisle souzen. Snad je to takto srozumitelnější.
Mirak - 27. listopad 2017 23:45sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Spacey nic z toho nepopřel, tudíž mi jeho obhajování přijde v tuhle chvíli úplně zcestný.


A k tomu věku... Mám tady před barákem zdrávku. Jestli byste poznali, kolik těm holkám v reálu je, dal bych vám medaili.


No, z toho co bylo zatím řečeno to nebyl jedinej 14letej mladík :)

"On November 16, the Old Vic confirmed that it had received 20 personal testimonies of alleged inappropriate behavior by Spacey, with three stating they contacted the police for his actions."

Jako může být, že se proti němu 20 lidí spiklo, ale osobně mám velkej problém tomu uvěřit. Obávám se, že se toho procesu, po kterém voláš stejně dočkáme.
Telemachus Rhade - 27. listopad 2017 23:35sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Seven, Mirak:
Presumce viny/neviny v tom absolutně nehraje roli, ta je na soudech.
Na soudech je rozsudek.

Neznám US právní systém natolik, abych věděl, kdy je co promlčené v jakém státě, ale absolutní absence jakéhokoli procesu je prostě špatně. Vezmu to z úplně jiné strany - kdokoli může někdo přijít a říct třeba (náhodný výběr) "Alec Baldwin mě před 21 lety nevhodně balil/ošahával v baru. A mě tehdy bylo 14." A současná situace je taková, že by Alec Baldwin dosti pravděpodobně dotočil, protože by se na tom třeba svezl někdo, kdo potřebuje vidět své jméno.

A k tomu věku... Mám tady před barákem zdrávku. Jestli byste poznali, kolik těm holkám v reálu je, dal bych vám medaili.

Myslím, že se snaží držet hubu, aby to nepřerostlo v něco víc, než jenom vyhození ze seriálu.
Což mezi námi vůbec nedává smysl :) "Evaluation & treatment" je něco ala vyšetření Janouška, proč nemůže nastoupit do vězení, čili nic. Pokud US jurisdikci ovšem stačí prohlášení, že se půjde vyšetřit, a dál to neřeší, pak 1:0 pro Spaceyho. (bez jakýchkoli konotací)

Celá ta kauza je neskutečně podivná i na americké poměry. Probíhá veřejný lynč a prokuratura, byť se jindy může přetrhnout o veřejně sledovaný proces, tady vylože stojí se založenýma rukama.
Seven - 27. listopad 2017 22:08sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Presumce viny/neviny v tom absolutně nehraje roli, ta je na soudech. Vezmi to z pohledu takového. Máš zaměstnance na vyšší pozici. Přijde osoba XY a řekne, že když jí bylo čtrnáct, zaměstanec ji sexuálně obtěžoval. Zeptáš se zaměstnance a on ti na to řekne, že si to nepamatuje, ale jestli se to stalo, určitě byl v tu dobu opilý. Prbírá se to ve firmě. Začnou za tebou chodit jeho podřízení, kteří si do té doby mysleli, že byli jedinou obětí a báli se o tom mluvit, protože oni jsou podržtašky a on je "šéf", že je taky obtěžoval. Přijde jich několik. Tvůj zaměstnanec to nepopírá. Co ty z pozice zaměstnavatele uděláš?

Tady je navíc shrnutí, proč oběti leckdy čekají celá léta, než promluví.

A zrovna v případě Holywoodu a proč se to děje teď - nezbývá si, než všimnout, že první promluvily ty, co už mají takzvaně "nahrabáno a nejlepší za sebou" - tzn. už to nemá jak ublížit jejich kariéře (např. Allyse Milano je přes čtyřicet a to už můžete být jako herečka v Holywoodu klidně mrtvá. "Ageism" je tam zase trochu jiným problémem, když vezmeme v potaz, že do Wolf of Wall Street neobsadili do role manželky hlaního hrdiny tehdy devětadvacetiletou Olivii Wilde, že je moc stará na to, aby hrála manželku o dekádu staršímu DiCapriovi - postavy měly být vrstevníci). A ono se o tom, že tě ve čtrnácti osahával Kevin Spacey mluví líp se smlouvou na seriál než když chodíte casting za castingem a třicet let hrajete štěky.
Mirak - 27. listopad 2017 21:41sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tak trochu problém je, že Rappovi bylo v té době 14 let. A jinak on to zjevně nebyl s mladými chlapci ojedinělý incident. Můžeme samozřejmě polemizovat o tom, jak moc to vypadá blbě, když se to vytáhne x let po činu, ale samotné skutky to IMO moc neomlouvá. Dostáváme se do fáze "Sexuální obtěžování je špatné, ale...".

Nehledě to na to, že není výjimečné, když se na sexuální obtěžování / znásilňování mladistvých přijde x let poté. Např. nemálo sportovců podobnou věc přizná taky až po ukončení kariéry. Možná nejznámější je případ hokejisty Theorena Fleuryho, kterého znásilňoval trenér.

Presumpce neviny je super, ale pokud vím, tak Spacey nikdy žádný z těch činů nepopřel. Naopak: "On November 1, Spacey stated that he would be seeking "evaluation and treatment" for his behavior." (Jinými slovy, je na čase se léčit, protože se na mě přišlo). Myslím, že se snaží držet hubu, aby to nepřerostlo v něco víc, než jenom vyhození ze seriálu.

Překvapuje mě, kolik lidí se to snaží obhajovat.
Telemachus Rhade - 27. listopad 2017 20:56sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Chápu správně, že Spaceyho smlouva neobsahovala klauzuli o morálce a tudíž ho vyhodit nesmí, nebo musí zacvakat porušení smlouvy ze své strany? :-)

Jako pokud tak, tak se nezbývá než nad Netflixem pousmát.

Jinak teda s odstupem se k celé kauze stavím dost záporně. 21 let staré obvinění, že na-plech-Spacey někde na večírku vyjel po Stametsovi z Discovery prostě neberu. A i kdybych ho bral, presumpce viny je prostě nepřípustná. Že se pak přidali všichni, které Spacey kdy nasral - to už smrdí trojnásob :)

A tohle, kdybych neviděl, jak to všichni žerou, byl normálně považoval za Blesk:
- The actor Roberto Cavazos in a Facebook post accused Spacey of trying to touch him without his consent at the bar of London's Old Vic theater in 2008.
- "I backed him out the door, and I pushed him," he said. "One of his friends was in line, and I said, 'It's time to take your boy home.' They all ended up leaving."
Montana said he had post-traumatic stress disorder for six months afterward.


What?!
kapitan Pike - 22. listopad 2017 20:38sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Ovšem vysokorozpočtový seriál mnichovské Bavaria Fiction Das Boot zní velice zajímavě.
Mirak - 22. listopad 2017 20:26sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
To je pravděpodobně horší nápad, než remake Pána Prstenů.
Telemachus Rhade - 22. listopad 2017 20:18sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Kriminálka „Prágl”. Němci hrají v Praze české policisty

To vypadá na nové guilty pleasure :-)
Mirak - 21. listopad 2017 13:59sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Seven:
celý ten seriál je trochu jako kdyby scénář vyblil nejsebestřednější social justice warrior židovskej blog na celým tumblru.

Nedívám se na to, ale přijde mi to celkem irelevantní :)
Seven - 21. listopad 2017 13:41sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Mirak: No vidíš a já četla zase zprávu z minulýho týdne, že to není jisté, jestli to bude obnovený. A také, že Tambor dost dlouho ležel v žaludku ostatním hercům kvůli výrazně vyššímu platu a transgender komunitě zase za to, že bílý heterosexuální muž hraje transgender ženu. Ale popravě, celý ten seriál je trochu jako kdyby scénář vyblil nejsebestřednější social justice warrior židovskej blog na celým tumblru.
Mirak - 20. listopad 2017 22:49sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Seven: Tak jako odešel sám, než byl odejít. Minulý týden už jsem četl, že showrunner požádal Amazon o více času, aby mohl přepsat scénář.

Pro pětku už to obnovený právě je.
Seven - 20. listopad 2017 22:06sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Jo, teda, když vynechám, že Transparent ani další řadu myslím oficiálně potvrzenou nemá. A hlavně je to jeden z těch seriálů, který je řadu od řady blbější a blbější a mohl klidně skončit ředou první.
Seven - 20. listopad 2017 22:01sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Mirak:
Komediální herec Jeffrey Tambor (Arrested Development) byl vyhozen z Transparent od Amazonu, ale seriál bez něj dál pokračuje

U toho jsem pochopila, že všechno popřel a vzkázal jim, že končí, že se nenechá urážet nepravdivými nařčeními.

Nejnovější   Novější 676 - 695 / 1474Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o