Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Marvel & DC universe

Spravuje: Mirak
Počet příspěvků: 814
Image and video hosting by TinyPic

AKTUÁLNĚ BĚŽÍ:
Cloak & Dagger season 2 (premiéra 4. dubna na Freeform)
Captain Marvel (premiéra 8. března v kinech)
The Punisher season 2 (premiéra 18. kedna na Netflixu)

COMING SOON:
Avengers: Endgame (premiéra 26. dubna v kinech)
Agents of S.H.I.E.L.D. season 6 (premiéra 10. května na ABC)
Spider-Man: Far From Home (premiéra 5. července v kinech)
Jessica Jones season 3 (2019)

MCU movies

Phase One: Avengers Assembled (2008 - 2012)
Iron Man | The Incredible Hulk | Iron Man 2 | Thor | Captain America: The First Avenger | The Avengers
Phase Two (2013 - 2015)
Iron Man 3 | Thor: The Dark World | Captain America: The Winter Soldier | Guardians of the Galaxy | Avengers: Age of Ultron | Ant-Man
Phase Three (2016 - 2019)
Captain America: Civil War | Doctor Strange | Guardians of the Galaxy Vol. 2 | Spider-Man: Homecoming | Thor: Ragnarok | Black Panther
Avengers: Infinity War | Ant-Man and the Wasp | Captain Marvel | Avengers: Endgame
Phase Four (2019 - ?)
Spider-Man: Far from Home | Guardians of the Galaxy Vol. 3 (2020)

MCU tv series

ABC series
Agents of S.H.I.E.L.D. (5 seasons ; 2013-present) | Agent Carter (2 seasons ; 2015-2016) | Inhumans (1 season ; 2017) | Damage Control (Put pilot ordered) | Most Wanted (Unaired pilot)
Netflix series
Daredevil (3 seasons ; 2015-2018) | Jessica Jones (2 seasons ; 2015-present) | Luke Cage (2 seasons ; 2016-2018) | Iron Fist (2 seasons ; 2017-2018) | The Defenders (1 season ; 2017) | The Punisher (2 seasons ; 2017-2019)
Hulu series
Runaways (2 seasons ; 2017-present)
Freeform series
Cloak and Dagger (2 seasons ; 2018-present)
Disney+
Loki (?) | The Vision and Scarlet Witch (expected in 2019) | Untitled Falcon/Winter Soldier series (?) | Untitled Lady Sif series (?) | Untitled Hawkeye series (?)
Currently being shopped around
New Warriors (awaiting broadcaster)

MCU short films

The Consultant (2011) | A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer (2011) | Item 47 (2012) | Agent Carter (2013) | All Hail the King (2014)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 793 - 812 / 814Starší   Nejstarší

Mirak - 05. květen 2015 21:14sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Avengers: Age of Ultron:

MASSIVE SPOILERS AHEAD

- Za mě téměř absolutní spokojenost. Filmu vyloženě slušela delší stopáž, protože zbyl čas krom velkých soubojů na poměrně slušný character development, což jsem v týmovce teda fakt nečekal.
- Setkal jsem se s názorem, že je film roztříštěný, ale mně to takhle vyloženě vyhovovalo, byl čas tam během filmu několikrát zařadit neutrál a nechat postavám přirozenou interakci mimo bojiště.
- Strašně se mi líbilo, že tam každý Avenger měl úplně vlastní scény, které některé postavy i docela posouvaly dopředu.
- I přes pár trapných fórů (pro mě) mi přišlo, že to bylo tak nějak přízemnější a kadence fórů za sekundu se oproti minule výrazně snížila. Ano, Tony Stark byl opět velice snesitelný.
- Hawkeye tu byl konečně jako plnohodnotná postava a celý ten setup, kdy se divák jaksi postupně připravoval na jeho smrt byl super. Jsem opravdu rád, že se nesnížili k tomu, aby ho zabili. Přiznám se ale že Clint Burton z Ultimate universa by se mi líbil víc, aneb nekompromisní, trošku douchebagově působí a hlavně o mnoho nebezpečněji vykreslený zabiják.
- Romance Hulk & Black Widow spíš dost lame, přišlo mi to samoúčelný a vytvořený podle klíče 1) Potřebujem romanci 2) Nenapadly nás pro Bannera a Vdovu zajímavé zápletky, tak proč je nedat dohromady. Fakt mi přišlo, že ty postavy chtějí za každou cenu udělat zajímavější. Už je na to asi pozdě, ale opět se mohli radši inspirovat Ultimate universem, protože tu byla šance udělat Black Widow zajímavou a to ve Winter Soldierovi, kde prostě měla být agentka HYDRY. To, že zradí postavy typu Jasper Sittwell nikoho nezajímá.
- Scarlet Witch fajnová, Quicksilver mi nevadil herec, ale moc se mi nepozdávala ta jeho vizáž. Jako chápu, že neměli mít od začátku kostýmy, ale Quicksilver ve své odidos teplákovce byl jako ukrajinský dělník.
- Vision měl v Marvelu spoustu reinkarnací (android, mimozemšťan), ale výsledek byl naprostá trefa do černého. Hlas Paula Bettanyho i vzhled byl maximálně vydařený.
- Ze samotného Ultrona jsem měl obavy, ale bylo to dobře zvládnuté. Bál jsem se nějakého TOS počítače, ale naštěstí byl Ultron zábavný a zároveň ne nějak přehnaně fanatický. Hlas Jamese Spadera mu také seděl.
- Sokovia, no tak ano, byla to v podstatě Latveria, na kterou předpokládám nemají práva, a fakt nebyla nic moc (zelená 120ka asi v pěti záběrech ale pobavila), ale možná lepší než se zaplétat do nějakých postsovětských zemí, kterým vládne by jakože vládl baron Strucker.
- Moc jsem si o filmu schválně nezjišťoval, takže když se objevila Wakanda, tak jsem automaticky předpokládal, že se dočkáme i Black Panthera, no tak třeba snad v dalším Capovi.
- Jak jsem psal, moc jsem si toho nezjišťoval, takže za mě ABSOLUTORIUM za to, že přivedli do filmu tolik předtím "solo movie only" postav: Už žádné "Kde je War Machine, když bojujeme ve vzduchu?", "Proč na party není Sam Wilson/Falcon", "Proč by se v Thorově vizi nemohl objevit Heimdall?"
- Vazba na AoS dobře zvládnutá, pomohlo tomu hlavně zmínka barona Struckera a účinkování dr. Lista a taky to, že cold opening Avengerů okamžitě pochopí jen člověk, který 2x19 viděl. btw Zdálo se mi to nebo a konci Fury formoval už třetí S.H.I.E.L.D.? :-)
- Z posledního vývoje MCU jsem nadšený, Avengers 2 byli mnohem, mnohem lepší než jsem čekal a postavy nebyli jen jakási ořezaná verze sebe sama ze svých sólovek. Je to imho teď velmi dobře rozehrané, na další filmové projekty se těším (po pravdě víc na nové sólovky než na sequely pro staré postavy), s AoS se stal velice koukatelný souputník filmového universa. No a Daredevil v podstatě ukázal ještě další neméně zajímavou formu street level vyprávění na sice menší škále, ale s o to dospělejšími příběhy a tvůrčí volností.

5/5
Mirak - 04. květen 2015 22:59sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
AoS 2x19

Jako AoS je hrozně lehkej cíl ke kritizovaní, kde se tak nějak vždycky něco najde, ale myslím, že v tomhle dílu bylo vidět jak moc se toho událo od první epizody seriálu a kolik celkem slušných postav tam za těch pouhých 40 epizod přibylo.
Za mě dobrý a zítra na Avengers.
Mirak - 04. květen 2015 12:14sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Nevím, co bylo v MCU, ale třeba Latveria byla vytvořená jako random státeček ve východní Evropě, kde vládl Dr. Doom. Bylo to vytvořeno někdy v 60. letech asi částečně z důvodu určité politické korektnosti.

Ale jinak co si pamatuju tak to teda bylo i v FF filmech. V jedničce sice byla jenom zmíněná, ale v Silver Surferovi tam nějaký scény byly.
Telemachus Rhade - 04. květen 2015 12:08sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Ok, ja komixy neznam. Nic to ale nemeni na tom, ze se mi to nelibi :-)
Lania - 04. květen 2015 11:22sipka
ZAMĚŘIT
Lania
Včera sme začali s Daredevilom, zatiaľ je to u mňa tak pol na pol, ale keďže mám Daredevila rada, tak rozhodne pokračujeme ďalej :-)
tz - 03. květen 2015 17:28sipka
ZAMĚŘIT
tz
Přesně tak - Latveria a Wakanda neodmyslitelně patří do historie Marvel komiksů, podobně jako třeba Savage Land (prehistorická jungle uprostřed Antarktídy plná dinosaurů).
Mirak - 03. květen 2015 13:20sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade:
Vymýšlí si fiktivní země - jednu v Africe, jednu ve Východní Evropě.

Zrovna tohle mi přijde trochu blbý vytýkat, když to před x lety zavedl Marvel v komiksech. Latveria a Wakanda.
Telemachus Rhade - 01. květen 2015 21:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Avengers: Age of Ultron

!!! MINOR SPOILERS AHEAD !!!

Nečekal jsem nic, dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Trailery jsou kompletně zavádějící - je to klasická Marvelovka s obrovskou porcí skvělého humoru, vážných, a ne prázdných scén.

Pozitiva:
- Tam, kde Agents of S.H.I.E.L.D. 2x19 končí, toto začíná.
- Příběh se nesnaží kopírovat jedničku a není to jen úvodník k Infinity War.
- Až na jednu jsou tam snad všechny postavy, co by tam být měly a všechny mají poměrně velký prostor. Rozhodně je to lépe namixované než první díl.
- Souvislosti celkově! To je jednoduše nádhera.
- Film není tmavý a má vynikající soundmix.
- Akce se vyhla Americe, a to poměrně vkusně.
- Scarlett Witch! Olsenka je jednoduše fantastická!
- Kamera, akce, režie.. Není co vytknout.

A teď negativa:
- Postav je tam možná až moc. Rozhodně bych se třeba obešel bez Selviga, kde jsem tu linčičku stejně moc nepochopil.
- Jak Brian Tyler už dělá všechno, tak mi jeho muzika přišla až nevýrazná, což je asi poprvé.
- Vymýšlí si fiktivní země - jednu v Africe, jednu ve Východní Evropě.
- Stopáž je vzhledem k obsahu krátká.
- Quicksilver - jako šlo to, ale to byla jediná postava, co mi mírně nesedla. Nakonec se s ní ale poprali statečně.

Váhal jsem ale nakonec 5/5.
Mirak - 01. květen 2015 01:25sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Jdu až příští týden, takže si 2x19 ještě šetřím. No, čekám, že to zas bude nechutně přehláškovaný, na Winter Soldiera jsem se těšil hrozně moc a jak to dopadlo, takže se radši ani netěším :-)
Telemachus Rhade - 01. květen 2015 01:11sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tak 2x19 za mnou, zítra do kina.

Musím uznat, že spojení těch nekolika linií, včetně teda potitulkové sekvence Capa dvojky, mi docela sedlo. Po tom marastu z března to bylo velmi dobrý.. A popravdě díky tomuto se alespoň trochu na Mstitele těším. Z trailerů jsem na to chvíli i nechtěl jít.
Trip - 29. duben 2015 13:50sipka
ZAMĚŘIT
Trip
Dotaz pro ty co viděli Avengers Age of Ultron: Jak moc je to horrové? Z úkázek mi to přišlo dost robo-zombiální:-(
Mirak - 26. duben 2015 19:58sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
btw 2x18 a 2x19 by měly předcházet Avengers 2 a 2x20 už se odehrává po něm.
Mirak - 26. duben 2015 19:54sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
AoS 2x18

Na to, že došlo k propojení téměř všech stávajících linií to nečekaně nepůsobilo překombinovaně. Pro mě trochu neuvěřitelný. Za mě každopádně velmi dobrý.
tz - 26. duben 2015 13:03sipka
ZAMĚŘIT
tz
jj, o druhé řadě jsem četl (dalo se to po úspěšných kritikách čekat), ale tam už zase hrozí že s více sériema půjde kvalita dolů. Punisher by byl dobrá volba a s tím jak drsný je Daredevil lze počítat, že by obdobně Punisher nezahálel :)
Mirak - 26. duben 2015 03:16sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
tz: A druhá řada bude už za rok, i když se původně čekalo, že to půjde až po společné týmovce Defenders.

No, spekuluje se, že současný showrunner nebude pokračovat u Daredevila proto, že by mohl s Netflixem kuchtit nový seriál a to Punishera, což by bylo skvělý. Obdobný styl by tomu sedl.
tz - 26. duben 2015 00:06sipka
ZAMĚŘIT
tz
Zbývají mi ještě tři díly Daredevila, ale zatím bych ho hodnotil jako jeden z nejlepších komiksových seriálů. Atmosférou to dost vystihuje komiksy, které jsem četl, herci byli dobře zvoleni a do svých rolí se hodí (i když Kingpina mohli ještě trochu vycpat :D ) a neřeší se tam tolik "telenovely" jako u Arrowa. A to jsem původně na to koukat ani nechtěl, protože už je těch seriálů hodně - přesvědčili mě až dobré ohlasy. Uvidíme, jak se Netfixu povede dál, třeba dám šanci i jejich dalším projektům. Škoda, že si takhle do parády nevzali i Agenty...
lagga - 25. duben 2015 19:20sipka
ZAMĚŘIT
lagga
All Hail the King - to sem ještě neviděla a je to boží
Lt.Shark - 25. duben 2015 16:03sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
pěknej obrázek :-)
lagga - 25. duben 2015 15:19sipka
ZAMĚŘIT
lagga
short films díky za připomenutí, chci dohnat :)
Mirak - 24. duben 2015 16:19sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Netflix Renews 'Daredevil' for Second Season — With New Showrunners


Super, první řada si na několika místech připravila živnou půdu pro pokračování a to většinou spíš s důrazem na větší nadpřirozeno.

Nejnovější   Novější 793 - 812 / 814Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o