Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Marvel & DC universe

Spravuje: Mirak
Počet příspěvků: 726
Image and video hosting by TinyPic

AKTUÁLNĚ BĚŽÍ:
Daredevil season 3 (premiéra 19. října na Netflixu)
Iron Fist season 2 (premiéra 7. září na Netflixu)

COMING SOON:
Runaways season 2 (premiéra 21. prosince na Hulu)
Agents of S.H.I.E.L.D. season 6 (červenec 2019)
Cloak & Dagger season 2 (začátkem 2019)
The Punisher season 2 (2019)

MCU movies

Phase One: Avengers Assembled (2008 - 2012)
Iron Man | The Incredible Hulk | Iron Man 2 | Thor | Captain America: The First Avenger | The Avengers
Phase Two (2013 - 2015)
Iron Man 3 | Thor: The Dark World | Captain America: The Winter Soldier | Guardians of the Galaxy | Avengers: Age of Ultron | Ant-Man
Phase Three (2016 - 2019)
Captain America: Civil War | Doctor Strange | Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) | Spider-Man: Homecoming (2017) | Thor: Ragnarok | Black Panther
Avengers: Infinity War | Ant-Man and the Wasp | Captain Marvel | Untitled Avengers film
Post-Phase Three (2019 - ?)
Spider-Man: Far from Home (2019) | Guardians of the Galaxy Vol. 3 (2020)

MCU tv series

ABC series
Agents of S.H.I.E.L.D. (5 seasons ; 2013-present) | Agent Carter (2 seasons ; 2015-2016) | Inhumans (1 season ; 2017) | Damage Control (Put pilot ordered) | Most Wanted (Unaired pilot)
Netflix series
Daredevil (2 seasons ; 2015-present) | Jessica Jones (2 seasons ; 2015-present) | Luke Cage (2 seasons ; 2016-2018) | Iron Fist (2 seasons ; 2017-2018) | The Defenders (1 season ; 2017-present) | The Punisher (1 season ; 2017-present)
Hulu series
Runaways (1 season ; 2017-present)
Freeform series
Cloak and Dagger (1 season ; 2018-present)
Currently being shopped around
New Warriors (probably 2018 if ever)

MCU short films

The Consultant (2011) | A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer (2011) | Item 47 (2012) | Agent Carter (2013) | All Hail the King (2014)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 694 - 713 / 726Starší   Nejstarší

Mirak - 14. květen 2015 08:11sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Me ta prvni rada dost bavila, jen to finale bylo tak strasne slaboucky, ze mi v tu chvili bylo vicemene jedno, jestli to bude pokracovat nebo ne.

Ale jinak Howard Stark a Peggy Carter by se meli objevit i ve flashbacku v Ant-Manovi.
Telemachus Rhade - 14. květen 2015 04:13sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: No... Asi to ze setrvacnosti dam, ale klidne bych se bez toho obesel.
Mirak - 13. květen 2015 21:50sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Agent Carter opět poběží v midseason pauze AoS, takže to vypadá opět na 8 epizod, což je imho jenom dobře.
Mirak - 11. květen 2015 19:15sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Velice pěkné info o tom, jak Whedon o zachování některých scén v AoU:

According to Whedon, Marvel was not fond of the act two breather wherein the team takes refuge at Hawkeye's farm; on the other hand, the studio was "quite adamant" about adding in the scenes wherein Thor and Dr. Selvig visit a mystical Norse cave pool.

"The dreams [brought to life by Scarlet Witch's powers] were not an executive favorite either -- the dreams, the farmhouse, these were things I fought to keep," Whedon said. "With the cave, it really turned into: they pointed a gun at the farm's head and said, 'Give us the cave, or we'll take out the farm,' -- in a civilized way. I respect these guys, they're artists, but that's when it got really, really unpleasant."

When viewed in larger context of the Marvel Cinematic Universe, the cave sequence ties "Age of Ultron" to the rest of the mythology since it reveals the existence and importance of the Infinity Stones to Thor, and eventually the Avengers. Whedon also revealed that additional footage was shot at the cave, but the scenes were removed after they tested poorly with audiences.

The director also revealed that he wanted to put both Captain Marvel and Spider-Man in the movie, but Carol Danvers had not been cast, and Marvel's deal with Sony to share the wall-crawler was not finalized in time. "I would have put both of them [in Ultron], but neither of the deals were made."
Mirak - 11. květen 2015 19:13sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Each Avengers' total amount of screentime in AVENGERS: AGE OF ULTRON.

Vision - 8:41
Thor - 14:18
Hawkeye - 19:56
Scarlet Witch - 20:59
Bruce Banner / Hulk - 23:55
Quicksilver - 26:43
Black Widow - 33:07
Iron Man - 45:34
Captain America - 50:25
lagga - 08. květen 2015 18:04sipka
ZAMĚŘIT
lagga
Mirak: další serie Carterové, to je dobrá zpráva
Telemachus Rhade - 08. květen 2015 13:03sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
No uplne neprekonatelne :-D
Mirak - 08. květen 2015 12:38sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Celkem mě pobavil ten důvod, proč že to nevznikne. Čekal bych něco ve stylu "uvědomili jsme si, že by to byla strašná kokotina", ale místo toho byl ten důvod takový, že prý by odchod Huntera a Mockingbird strašně oslabil AoS :-)
Telemachus Rhade - 08. květen 2015 11:28sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Zvlast bod 3 mi dela velkou radost :-)
Mirak - 08. květen 2015 09:35sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tři dobré zprávy:

1.) AoS obnoveno pro třetí sezónu.
2.) Agent Carter obnoven pro druhou sezónu.

A to nejlepší nakonec:

3.) Spinoff pro AoS neobjednán :-)
Mirak - 05. květen 2015 22:47sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Do záhlaví přidána Phase 3
Mirak - 05. květen 2015 21:14sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Avengers: Age of Ultron:

MASSIVE SPOILERS AHEAD

- Za mě téměř absolutní spokojenost. Filmu vyloženě slušela delší stopáž, protože zbyl čas krom velkých soubojů na poměrně slušný character development, což jsem v týmovce teda fakt nečekal.
- Setkal jsem se s názorem, že je film roztříštěný, ale mně to takhle vyloženě vyhovovalo, byl čas tam během filmu několikrát zařadit neutrál a nechat postavám přirozenou interakci mimo bojiště.
- Strašně se mi líbilo, že tam každý Avenger měl úplně vlastní scény, které některé postavy i docela posouvaly dopředu.
- I přes pár trapných fórů (pro mě) mi přišlo, že to bylo tak nějak přízemnější a kadence fórů za sekundu se oproti minule výrazně snížila. Ano, Tony Stark byl opět velice snesitelný.
- Hawkeye tu byl konečně jako plnohodnotná postava a celý ten setup, kdy se divák jaksi postupně připravoval na jeho smrt byl super. Jsem opravdu rád, že se nesnížili k tomu, aby ho zabili. Přiznám se ale že Clint Burton z Ultimate universa by se mi líbil víc, aneb nekompromisní, trošku douchebagově působí a hlavně o mnoho nebezpečněji vykreslený zabiják.
- Romance Hulk & Black Widow spíš dost lame, přišlo mi to samoúčelný a vytvořený podle klíče 1) Potřebujem romanci 2) Nenapadly nás pro Bannera a Vdovu zajímavé zápletky, tak proč je nedat dohromady. Fakt mi přišlo, že ty postavy chtějí za každou cenu udělat zajímavější. Už je na to asi pozdě, ale opět se mohli radši inspirovat Ultimate universem, protože tu byla šance udělat Black Widow zajímavou a to ve Winter Soldierovi, kde prostě měla být agentka HYDRY. To, že zradí postavy typu Jasper Sittwell nikoho nezajímá.
- Scarlet Witch fajnová, Quicksilver mi nevadil herec, ale moc se mi nepozdávala ta jeho vizáž. Jako chápu, že neměli mít od začátku kostýmy, ale Quicksilver ve své odidos teplákovce byl jako ukrajinský dělník.
- Vision měl v Marvelu spoustu reinkarnací (android, mimozemšťan), ale výsledek byl naprostá trefa do černého. Hlas Paula Bettanyho i vzhled byl maximálně vydařený.
- Ze samotného Ultrona jsem měl obavy, ale bylo to dobře zvládnuté. Bál jsem se nějakého TOS počítače, ale naštěstí byl Ultron zábavný a zároveň ne nějak přehnaně fanatický. Hlas Jamese Spadera mu také seděl.
- Sokovia, no tak ano, byla to v podstatě Latveria, na kterou předpokládám nemají práva, a fakt nebyla nic moc (zelená 120ka asi v pěti záběrech ale pobavila), ale možná lepší než se zaplétat do nějakých postsovětských zemí, kterým vládne by jakože vládl baron Strucker.
- Moc jsem si o filmu schválně nezjišťoval, takže když se objevila Wakanda, tak jsem automaticky předpokládal, že se dočkáme i Black Panthera, no tak třeba snad v dalším Capovi.
- Jak jsem psal, moc jsem si toho nezjišťoval, takže za mě ABSOLUTORIUM za to, že přivedli do filmu tolik předtím "solo movie only" postav: Už žádné "Kde je War Machine, když bojujeme ve vzduchu?", "Proč na party není Sam Wilson/Falcon", "Proč by se v Thorově vizi nemohl objevit Heimdall?"
- Vazba na AoS dobře zvládnutá, pomohlo tomu hlavně zmínka barona Struckera a účinkování dr. Lista a taky to, že cold opening Avengerů okamžitě pochopí jen člověk, který 2x19 viděl. btw Zdálo se mi to nebo a konci Fury formoval už třetí S.H.I.E.L.D.? :-)
- Z posledního vývoje MCU jsem nadšený, Avengers 2 byli mnohem, mnohem lepší než jsem čekal a postavy nebyli jen jakási ořezaná verze sebe sama ze svých sólovek. Je to imho teď velmi dobře rozehrané, na další filmové projekty se těším (po pravdě víc na nové sólovky než na sequely pro staré postavy), s AoS se stal velice koukatelný souputník filmového universa. No a Daredevil v podstatě ukázal ještě další neméně zajímavou formu street level vyprávění na sice menší škále, ale s o to dospělejšími příběhy a tvůrčí volností.

5/5
Mirak - 04. květen 2015 22:59sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
AoS 2x19

Jako AoS je hrozně lehkej cíl ke kritizovaní, kde se tak nějak vždycky něco najde, ale myslím, že v tomhle dílu bylo vidět jak moc se toho událo od první epizody seriálu a kolik celkem slušných postav tam za těch pouhých 40 epizod přibylo.
Za mě dobrý a zítra na Avengers.
Mirak - 04. květen 2015 12:14sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Nevím, co bylo v MCU, ale třeba Latveria byla vytvořená jako random státeček ve východní Evropě, kde vládl Dr. Doom. Bylo to vytvořeno někdy v 60. letech asi částečně z důvodu určité politické korektnosti.

Ale jinak co si pamatuju tak to teda bylo i v FF filmech. V jedničce sice byla jenom zmíněná, ale v Silver Surferovi tam nějaký scény byly.
Telemachus Rhade - 04. květen 2015 12:08sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Ok, ja komixy neznam. Nic to ale nemeni na tom, ze se mi to nelibi :-)
Lania - 04. květen 2015 11:22sipka
ZAMĚŘIT
Lania
Včera sme začali s Daredevilom, zatiaľ je to u mňa tak pol na pol, ale keďže mám Daredevila rada, tak rozhodne pokračujeme ďalej :-)
tz - 03. květen 2015 17:28sipka
ZAMĚŘIT
tz
Přesně tak - Latveria a Wakanda neodmyslitelně patří do historie Marvel komiksů, podobně jako třeba Savage Land (prehistorická jungle uprostřed Antarktídy plná dinosaurů).
Mirak - 03. květen 2015 13:20sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade:
Vymýšlí si fiktivní země - jednu v Africe, jednu ve Východní Evropě.

Zrovna tohle mi přijde trochu blbý vytýkat, když to před x lety zavedl Marvel v komiksech. Latveria a Wakanda.
Telemachus Rhade - 01. květen 2015 21:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Avengers: Age of Ultron

!!! MINOR SPOILERS AHEAD !!!

Nečekal jsem nic, dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Trailery jsou kompletně zavádějící - je to klasická Marvelovka s obrovskou porcí skvělého humoru, vážných, a ne prázdných scén.

Pozitiva:
- Tam, kde Agents of S.H.I.E.L.D. 2x19 končí, toto začíná.
- Příběh se nesnaží kopírovat jedničku a není to jen úvodník k Infinity War.
- Až na jednu jsou tam snad všechny postavy, co by tam být měly a všechny mají poměrně velký prostor. Rozhodně je to lépe namixované než první díl.
- Souvislosti celkově! To je jednoduše nádhera.
- Film není tmavý a má vynikající soundmix.
- Akce se vyhla Americe, a to poměrně vkusně.
- Scarlett Witch! Olsenka je jednoduše fantastická!
- Kamera, akce, režie.. Není co vytknout.

A teď negativa:
- Postav je tam možná až moc. Rozhodně bych se třeba obešel bez Selviga, kde jsem tu linčičku stejně moc nepochopil.
- Jak Brian Tyler už dělá všechno, tak mi jeho muzika přišla až nevýrazná, což je asi poprvé.
- Vymýšlí si fiktivní země - jednu v Africe, jednu ve Východní Evropě.
- Stopáž je vzhledem k obsahu krátká.
- Quicksilver - jako šlo to, ale to byla jediná postava, co mi mírně nesedla. Nakonec se s ní ale poprali statečně.

Váhal jsem ale nakonec 5/5.
Mirak - 01. květen 2015 01:25sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Jdu až příští týden, takže si 2x19 ještě šetřím. No, čekám, že to zas bude nechutně přehláškovaný, na Winter Soldiera jsem se těšil hrozně moc a jak to dopadlo, takže se radši ani netěším :-)

Nejnovější   Novější 694 - 713 / 726Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o