Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Natáčení českých alternativ Star Treku

Spravuje: Xyll
Počet příspěvků: 695
Toto fórum stejně jako jeho předchůdce funguje jako komunikační platforma pro přípravu natáčení českých alternativ k legendárnímu seriálu Star Trek.

eskadra_social_FB_art_captains_starnet.jpg
Star Trek: Eskadra - stránky ST filmu z post TNG/DS9 éry.
Tajemna-odysea_starnet.jpg
Star Trek: Tajemná odysea - stránky ST filmu z post TNG/DS9 éry. Setkáte se s Datem i Shelby.
baner-FS-filmu-na-Starnetu.jpg
Star Trek - FS fanfilmy - krátké Star Trek fanfilmy z produkce FS studia.
Star Trek: Diplomacy - fanseriál pojatý jako konverzační politická satira.
plakat-z-webu.jpg
Star Trek: Chybějící příběhy - stránky fanseriálu, který je volným pokračováním Metrénského incidentu.
Star Trek: Metrénský incident - fanfilm CZ Kontinua vyrobený v dílnách CZK Pictures.


Domovské stránky (v současné době mimo provoz) projektu Czech Trek jsou zde: mikmik.hyperlink.cz/czechtrek/


Stránky s dokumenty projektu Zámezí naleznete zde: www.sweb.cz/smiht/zamezi/

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 74 - 93 / 695Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 02. březen 2017 19:42sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Takže od teď pouze světská diskuze!

Xyll: Zvedneme to tu na 6/7, nebo necháme i pro anonymy?
Mvek - 02. březen 2017 18:33sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
(Z nějakého důvodu jsem četl "sekularita".)
Seven - 02. březen 2017 15:48sipka
ZAMĚŘIT
Seven
No, možná by se mohla zvýšit sekurita na čtení...
Xyll - 01. březen 2017 22:57sipka
ZAMĚŘIT
Xyll
Telemachus Rhade: Tou poznámkou nebyl míněn nikdo konkrétní. Na druhou stranu jsem již vyslechla několik zbytečně rýpavých dotazů. A jak poznamenala Lyta, nevím jací lidé se k této informaci dostanou. Doufám, že tu nikdo není vztahovačný.
Telemachus Rhade - 22. únor 2017 18:33sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
A no jo... Já měl za to, že je šestkové. Tak OK.
Seven - 21. únor 2017 23:17sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Telemachus Rhade: na druhou stranu je to prispevek pristupny neprihlasenym uzivatelum a dogooglovatelne forum.
Telemachus Rhade - 21. únor 2017 21:12sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Xyll:
(To jen pro snaživce, kteří by nás chtěli nahlásit.)

Osobně mi ta připomínka tady přijde docela urážlivá a zbytečná.
Pozemstan - 16. únor 2017 20:06sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Xyll: Tak ještě, že tak! Držím vám palce a doufám, že nakonec, byť asi ne hned, přijdou z USA i mírnější pravidla...
AVip - 16. únor 2017 19:58sipka
ZAMĚŘIT
AVip
No to je slovo do pranice, abych tak řekl!
Zephram - 16. únor 2017 19:35sipka
ZAMĚŘIT
Zephram
To je (v rámci zadaných parametrů) dobrá zpráva! :-)
Xyll - 16. únor 2017 19:01sipka
ZAMĚŘIT
Xyll
Star Trek: Chybějící příběhy

Oznámení po nedávných událostech. Původní pilot, který bude mít necelou hodinu, bude vydán v nezměněné formě. Pilně pracujeme na postprodukci a doufáme v brzké dokončení. Vše bylo natočeno ještě před spuštěním kauzy, takže se na nás nové podmínky CBS/Paramountu nevztahují (To jen pro snaživce, kteří by nás chtěli nahlásit.).
Dále můžeme podle nových pravidel natočit dva 15 min. díly, což také uděláme. Co bude potom se uvidí i vzhledem k tomu, že to hned tak nebude :).
Máme v počátečním stádiu i jiné projekty, kterých se pravidla netýkají.

Konec hlášení :).
Mvek - 23. leden 2017 20:40sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Tak, že se toho bojí různé subjekty, je minimálně znát z toho, jak jsem už zmiňoval, že zmizel z různých obchodů ST merchandising. Z českých snad ze všech, nebo aspoň některý merchandising (ty župany) a ze zahraničních z mnoha, nebo danou položku nedodávají nebo vůbec nedodávají k nám.

Až teď jsem zjistil, že snad jedině ještě od Číňanů jako třeba z Aliexpressu bych to možná sehnal (minimálně uniformy a některé oficiální merchandisingy, ale nedá se ani u nich vyloučit laciné napodobení, ale cena je třeba jen o 20 procent nižší než na startrek.com shopu, navíc bez příšerného poštovného). No a pak jsou čínské laciné napodobeniny (ale už z fotek některé nic moc, jen jsem si troufl koupit ten Enterprise otvírák na lahváče za cca dva dolary vs. oficiálních asi 18 dolarů a poštovné).
Telemachus Rhade - 23. leden 2017 10:36sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pozemstan:
Zatím však myslím ani není jisté, zda, kdy a jak bude nový seriál distribuován na českém území...
Netflix. A to vždy v den US premiéry, nebo max +1 týden.

že se mezi fanouškovskou komunitou používá řada nelicencovaných rekvizit atd., což už by jednou mohlo být také chápáno jako konkurence komerční produkci.
Použití licencovaného merche, včetně existujících (ne dostupných) uniforem, je také uvedeno jako podmínka při natáčení fanfilmu. V praxi je ale vymáhatelná asi jen ta podmínka základní, tj. 2x15 minut. Což je asi taky evidentně to, po čem jdou.

Zajímala by mě situace v Německu, Itálii a jiných zemích, kde ST frčí.
Pozemstan - 23. leden 2017 10:27sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Seven: Také bych řekl. Sice se konala ještě projekce v Chotěboři a nevím, zda i jinde, ale stále šlo jen o několik málo akcí, ze kterých, pokud vůbec po zaplacení pronájmu sálu atd. něco zůstalo, tvůrci mohli získat tak desítky tisíc korun (pokud dal každý návštěvník v průměru 100-200 Kč)... Autoři přitom sami uváděli celkové plánované náklady tuším kolem 1 milionu Kč, z čehož byla v létě vynaložena asi polovina (mimochodem, částka je pod limitem pravidel CBS), s tím, že většinu dali sami tito nadšenci. Přirovnávali to ke koupi nového auta, kterou oželí...

AVip: Jasně, ta paralela se zákazem názvů obsahujících "STAR" už byla přitažená za vlasy. Narážel jsem ale i na to, že se mezi fanouškovskou komunitou používá řada nelicencovaných rekvizit atd., což už by jednou mohlo být také chápáno jako konkurence komerční produkci. Přece jen by ale podle mě měli tvůrci oficiálního ST přistupovat k fanouškům s nekomerčními aktivitami spíše jako k neplacené reklamě... Samozřejmě, doba je dnes jiná (uvidíme, jak ji ovlivní případný trumpovský rozpad systému mezinárodního obchodu, což je ovšem snad také jen přehnaně hysterická představa). Zatím však myslím ani není jisté, zda, kdy a jak bude nový seriál distribuován na českém území... Uvidíme, jaký bude další vývoj.

Českým tvůrcům ST fanfilmů každopádně přeji všechno nejlepší...
Seven - 23. leden 2017 08:26sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Nicméně asi se můžeme shodnout na tom, že při nákladech na stavbu kulis, rekvizity a kostýmy a při započítání pronájmu natáčecích prostor a promítacího sálu, je dost nepravděpodobné, že by STD promítáním dvakrát ročně v ponrepu na sebe vydělalo (i kdyby přišlo sto lidí a každý dal dvě stovky příspěvek, pořád je to jen zlomek investice).
AVip - 23. leden 2017 07:36sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Tohle by asi patřilo vedle... třeba zrovna New Voyages má, co se pokusů o vydělávání na fan filmu týče, tolik másla na hlavě, že teď se radši NV tváří, že nikdo není doma a doufají, že se celá věc přežene bez následků (což se patrně i povede).
AVip - 23. leden 2017 07:33sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Pozemstan:
S podobným přístupem bychom se ale za chvíli mohli bát o všechny cony nebo i název SN...

CBS nepořádá SF cony a Star-cosi je generické označení (bacha na tyhle falešné paralely, já chápu přinejmenším někteří fanfilmaři mají tendence jako správná "umírající kobyla" kolem sebe tak trochu kopat co nejvíc, ale zrovna tenhle argument je falešný).

Ovšem, CBS natáčí nový seriál - a odtud taky vítr fouká.

A to poslední, co potřebuje, je to, aby se na něm přiživoval nějaký "mockbuster" (a teď to píšu v naprosto obecné rovině, aby bylo jasno - nebo jinak, mířím tím na Axanar, pochopitelně).
Tvorba parazitických produkcí, tzv. "mockbusters" je jakž takž tolerovaná u věcí, které nejsou pod copyrightem - ale to není případ ST.

(a teď proboha nechme stranou debaty na téma, jestli některé fan produkce nejsou lepší, než oficiální tvorba! - protože o tomhle to bohužel není)


Upřímně řečeno, týmu ST Diplomacy jejich situaci vůbec nezávidím a jsem rád, že nejsem v jejich kůži, protože dneska to znamená být doslova mezi kladivem a kovadlinou (jen trošku otevřenější komunikace by ničemu neublížila, úplně by stačila jedna - dvě věty na téma o "uvedení do budoucna se uvažuje za podmínek / neuvažuje vůbec" a otevřeně řečeno, tohle by třeba mně osobně stačilo).
Pozemstan - 23. leden 2017 00:03sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Tak je fakt, že první epizoda byla promítána krátce před zveřejněním oněch pokynů. Ještě tam vyjadřovali naději, že pokyny budou relativně vstřícné... Částečně se pravidly asi snaží řídit, když třeba, co jsem si všiml, již loni na FF neprodávali propagační materiály jako trička... I po zveřejnění pravidel se ale snad neoficiálně říkalo, že jde o případ Axanaru či dalších produkcí s profesionálními herci atd a tolerance ostatních, nebudou-li si nějak "vyskakovat", bude pokračovat. Nesleduji ale podrobně situaci fanfilmů ve světě. Vím, že skončily New Voyages, což naznačuje, že situace může být vážnější... Pokud jde již o všeobecný trend, pak by to asi byl i pro český fanseriál vážný problém... S podobným přístupem bychom se ale za chvíli mohli bát o všechny cony nebo i název SN...
Seven - 22. leden 2017 23:46sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Telemachus Rhade: Když jsem něco podobného řešila, odpověď byla, že je velký rozdíl mezi "guidelines" a zákonem, takže je jim to jedno.
Telemachus Rhade - 22. leden 2017 22:40sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Já do zákulisí lehce vidím a nebudu nic prozrazovat, ale že by se nezaplatilo, IMHO nějak nehrozí.

Tak... A co se týče CBS:

Dneska není dřevnatá doba roku 2002, kdy bylo všem všechno u prdele, a navíc sama CBS provozuje na našem území dvě televizní stanice. Vyhmátnout KUSY jim ostatně trvalo tak tři dny.

S jistým členem týmu jsem si sednul a vyjádřil svoje znepokojení nad tím, že se, relativně otevřeně, chtějí vyhnout platným pravidlům o fanfilmu a vytvořit 3. epizodu. Dostal jsem odpověď v tom stylu, že je to přece úplně jedno. OK, kdo jsem já, abych to dále řešil.

On the other hand: Já jsem asi jediný člověk, který v rámci ČR potřebuje udržovat živé a solidní styky se CBS. Čili obešlu produkční tým Diplomacy s žádostí o schůzku a zkusím jim vysvětlit taky trochu jiný úhel pohledu. A taky fakt, že je úplně jedno, zda to pustí on-line, nebo ne :)

Jinak nehodlám samozřejmě podnikat nic dalšího, nebo rovnou "tip offovat", ale - a teď čistě vyjadřuji názor - nevidím moc rozdíl mezi arogancí páně Petersovou, nebo produkčního týmu Diplomacy.

Celkově začínám mít pocit, že jsme si jaksi začali užívat pocitu malé zemičky kdesi u Ruska, která nikoho nezajímá, a našli jsme si cestičku, jak v tom operovat a těžit z toho; myself included (last year). A začíná mě to docela srát.

Nejnovější   Novější 74 - 93 / 695Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o