Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Lingvistické okénko

Spravuje: Mvek
Počet příspěvků: 1446
Jazykové diskuze a rady, jazykové faily, dvojsmysly, přesmyčky, jazykolamy atp. ve všech živých, mrtvých, umělých jazycích

Památné citáty:
"Ten domácí křen vůbec nepálí při jídle, pouze při strouhání do očí." - Mvek, Jídlo a pití všeho druhu


Místní Duolingo uživatelé:
  • BorgDog (angličtina)
  • kapitan Pike (němčina, portugalština)
  • Mvek (italština, němčina, portugalština, esperanto, polština, ruština, francouzština)
  • Seven (němčina, španělština)
  • Yakuzza (španělština, francouzština, ruština)
Dříve, než se zeptáte, zkuste: - Příručka Ústavu pro jazyk český - Přehled zdrojů týkajících se češtiny na internetu (czechtongue.cz), je tam i ten výše

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 59 - 78 / 1446Starší   Nejstarší

kapitan Pike - 29. březen 2020 23:36sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
"Pan Haléř tomu nasadil korunu."
anubis - 27. březen 2020 16:19sipka
ZAMĚŘIT
anubis
Zdravím, zajímám se mimojiné o etymologii, mám v PC 2 etymologické slovníky, ve skříni slovenský etymologický slovník a také knihu Naše přijmení od paní Moldanové. Kdyby Vás zajímal původ jména, přijmení či nějakého slova, rád vyhledám. JInak se zajímám třeba i o historii nebo mytologii.
AVip - 25. březen 2020 16:11sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Prince Charles has been coronated...
Mvek - 25. březen 2020 15:52sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mvek - 17. březen 2020 20:46sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Macek: Jestli mám staré informace, tak se omlouvám. Jestli ne, tak se rád poučím, jak to u vás funguje jinak, že HR řeší zákazníky. Možná to je u obchodů obvyklé, ale jinak ne.

Dobře, myslel jsem spíš důchodkyně, a navíc 80+. V naší rodině jsou ale všechny paranoidní. Například jedna se mě ptala, jestli by neměla používat radši e-mail od poskytovatele, aby jí neblokoval záměrně konkurenční. A taky se třeba bála, že když si pošle peníze z české banky, který není v Německu do Německa, tak ji budou v Německu lustrovat a prověřovat, odkud má peníze (šlo samozřejmě jen o desítky tisíc z ukončeného fondu).

Mě nemusí důchodci trápit? Jestliže jsem QA, tak mě trápí každý potenciální uživatel.
Macek - 17. březen 2020 07:53sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Mvek:
Víš, ty jsi z HR, tak tě to trápit nemusí

Tak to je hláška dne. Tohle si nezaslouží ani komentovat.

Podobné technické kódy místo textu pak v nich vyvolávají dojem, že stránka je hacknutá

Tak to je určitě nějaký nový druh důchodce. Takové nikde v okolí nemám, většinou kliknou na každou blbost. Třeba strýc málem poslal peníze na stránku "Policie ČR zablokovala Váš počítač", protože koukal na porno, a stránka nešla křížkem zavřít...

Tebe důchodci trápit nemusí, víš. Vždyť si z IT.

Mvek - 16. březen 2020 20:39sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Macek: Však to nebyla zpětná vazba, jen objasnění, že tu zmiňuji pouze špičku ledovce, která je navíc jednoznačná na rozdíl od komplikované situace kvůli karanténě. Byť konkurence starým přislíbila stále platbu kartou při dodání.

Víš, ty jsi z HR, tak tě to trápit nemusí, ale starší generace jsou schopné v chybové hlášce, že jejich údaje ke kartě nebo potvrzovací Secure 3D kód nebyly správné, vidět spiknutí typu, že je někdo diskriminuje, že mají malou útratu, tak jim banka nebo obchod blokuje účet.
Podobné technické kódy místo textu pak v nich vyvolávají dojem, že stránka je hacknutá, nebo se jim už někdo nabořil do počítače.
Mvek - 16. březen 2020 20:34sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Mea culpa, z technických problémů naší úžasné firmy a jejích dodavatelů infrastruktury, z SVJ a z karantény jsem moc paf.

Nicméně vysloveně špatně je jen to, že jsem začal hlavní větu a tu nedokončil. Všechny vedlejší věty mají gramatiku v pořádku, jen slova jak z hospodské rozmluvy.

Důchodce nyní (přesněji zítra při dodání) odmítá podepsat uznání dluhu, tak by chtěl změnit objednávku na platbu kartou předem, když jsme mu ji už zprovoznili a vysvětlili mu CVC atp. Jenže to nejde. Objednávka je stále vedená jako "platba kartou při dodání", pouze přišel mail, že bude muset kvůli změně situace podepsat uznání dluhu a dostane pokyny, jak zaplatit dodatečně.
Macek - 16. březen 2020 18:13sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Seven: No... Trochu slabší odvar v mém případě.
Seven - 16. březen 2020 17:44sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Macek: Něco jako když ti Vašek Pravda řekne: "Děkuji za názor."?
Macek - 16. březen 2020 15:39sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Telemachus Rhade: Správně to je "Rozumím a děkuji" - Aktuálně tím nepřímo vyjadřuji, že daná zpětná vazba má hodnotu "nula". Tedy nemá cenu se v tom dále patlat.
Telemachus Rhade - 16. březen 2020 15:27sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Macek:
Mvek: Děkuji a rozumím.
Tak to jsi frajer, já tomu nerozumím vůbec :-)

Mvek:
A nyní navíc z toho, když důchodce odmítá podepsat uznání dluhu a objednávka učiněná s platbou kartou u dveří sice stále je tak evidovaná, ale už přišel mail, že mu bude vystaven tento papír a instrukce, jak zaplatit převodem.

Takhle věta nedává smysl. Podmět nevyjádřený ještě beru, po první čárce se ale rozpadne syntax. Ještě jsem sto pochopit, že se domníváš, že objednávka byla zaplacena kartou u dveří a je evidovaná jako uznání dluhu, patrně tedy Tesca vůči zákazníkovi. 'Ale už přišel mail' - komu? 'Tento papír' - jaký?

Čili hrubým odhadem jsi myslel toto?:
"... je tak evidovaná, ale mezitím už mu přišel mail s instrukcemi, jak zaplatit převodem."
Pokud ano, tak nedává sebemenší smysl, ta věta druhá :-)

Nicméně chápu správně, že se snažíš popsat Hlavu 22?
Mvek - 16. březen 2020 15:03sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Macek: Jako sorry, ale jako člověka odpovědného za kvalitu software mě takové věci prostě vytáčí, je to neprofesionální. A vtip je v tom, že tyhle chybějící nadpisy a místo nich technické názvy proměnných jsem našel v procesu objednávky na několika místech.
Macek - 16. březen 2020 15:00sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Mvek: Děkuji a rozumím.
Mvek - 16. březen 2020 14:55sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Macek: Ale jo, zbaví vás to pár důchodců, kteří jsou z toho ještě více zmatení.

A nyní navíc z toho, když důchodce odmítá podepsat uznání dluhu a objednávka učiněná s platbou kartou u dveří sice stále je tak evidovaná, ale už přišel mail, že mu bude vystaven tento papír a instrukce, jak zaplatit převodem. A v e-shopu nelze objednávku změnit na platbu předem, když už si důchodce konečně s pomocí rodiny rozchodil platby kartou na internetu.
Macek - 16. březen 2020 12:07sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Mvek: Rád bych uvedl, že vývoj a testy provádí třetí strana. A upřímně - to je to poslední co interní zaměstnanci řeší :) Ale snad tě to neochudilo o tvůj zážitek z nakupování v Tesco.
Mvek - 14. březen 2020 18:44sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ať je kterýkoliv výklad správný, tak toto už určitě není správný nadpis:-):

checkout:payment-options.pay-online-title

To je z okna platby kartou na Tesco...
Holt testeři v Tescu moc dobře netestují.
Pozemstan - 14. březen 2020 11:56sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek, Telemachus Rhade: Já bych to tedy viděl podobně jako Mvek. Sortiment chápu jako šíři nabídky (počet druhů zboží). Otázkou je, co tím sdělením vlastně přesně myslí, jelikož "počet produktů" lze naopak chápat různě - počet konkrétních výrobků, ale i jejich druhů...
Telemachus Rhade - 14. březen 2020 11:51sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Nope, tento zápis je možný. Sice je nepřesný, ale není špatně.
Mvek - 14. březen 2020 11:49sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Zdá se jen mně, že Tesco neumí česky?

Omezený sortiment
Aby měl každý možnost pořídit si veškeré nezbytnosti, omezili jsme v některých kategoriích počet produktů, které si můžete koupit, na 12 kusů. Vynasnažíme se, abychom byli co nejlépe zásobeni, ale může nastat situace, kdy budeme mít některých výrobků nedostatek.


Z nadpisu jsem očekával, že omezují nabídku (druhů) zboží, ne množství položek na nákup.

Nejnovější   Novější 59 - 78 / 1446Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o