Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Diskuzní klub

Spravuje: Mirak
Počet příspěvků: 11623
Vítejte ve Diskuzním klubu. Není zde pevně dané téma, to se postupně vyvíjí, nicméně více než dvě témata zároveň není záhodno probírat. Jinak zde panuje názorová volnost.

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 11623Starší   Nejstarší

Mvek - 07. srpen 2023 10:18sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Začala účinnost nového zákona pro whistleblowery

Jo, všiml jsem si, přišla nám interní směrnice. Vtipné je, že oznamovatel bude platit pokutu asi 50 tisíc korun, pokud jeho oznámení bude vědomě nepravdivé.

Jako jistě, mluví se o vědomém nebo záměrném (nevím z hlavy), ale přece jen i když by to měl dokázat zaměstnavatel, přece jen často má lepší pozici to dokázat, anebo se může stejně pak na zaměstnanci jinak pomstít. Takže to určitě stejně bude odrazovat a přijde mi to celé takřka k ničemu, možná to pomůže v malém procentu případů.
Mvek - 01. červenec 2023 21:01sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
leena: Aby bylo jasno, myslím fakt to tmavé na sever:


Ten zbytek je fajn:
earch.cz - podívejte se na barrandovské terasy v novém

Jenže málokdy člověk právě vidí i na vizualizacích ten úhel, kde je ta tmavá podivnost. Ta obecně je dost divná a tmavá (a tedy i neekologická), ale navíc vedle té bílé budovy takhle přifařená, to fakt vypadá jako dva různí vlastníci na těsně sousedních parcelách.
leena - 01. červenec 2023 19:55sipka
ZAMĚŘIT
leena
Ja okolo toho jela cca tri tydny zpatky a neprislo mi to tak horzny :) a docela se dost tesim az to bude hotovy :)
Mvek - 01. červenec 2023 14:44sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Měl jsem tu čest si prohlédnout víceméně asi hotové Barrandovské terasy, a to z hladiny Vltavy. Ech, nějak jsem minul v proklamacích a vizualizacích tu hnusnou černou podivnost směrem na sever od původní restaurace... Jako, ne že by se mi nějak líbila původní stavba, ale najednou tam plácnout takovou obří černou věc, to mi přijde brutální. Dostavěný zvlněný bílý objekt směrem na jih budiž, s tím jsem počítal.
Mvek - 11. červen 2023 20:14sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Pokud používáte Reddit, tak momentálně začíná dvoudenní protest proti chystané změně pravidel pro používání API, tedy ovlivňující možnost existence alternativních klientů pro Reddit nebo různých botů pro hlídání závadného odpadu, spamu apod. Někteří si stěžují, že třeba oficiální appka není dostatečně přístupná pro špatně vidící, že jsou závislí právě na alternativách apod.

Mnoho subredditů jde do private módu (nedostupné pro nepozvané) na tyhle dva až tři dny (já to zjistil díky subredditu pro Miraculous, který už se přepnul).

Více viz třeba The Verge: Major Reddit communities will go dark to protest threat to third-party apps
Pozemstan - 05. leden 2023 12:59sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Zařadil jsem ho mezi blokované v tomto fóru...
tuvok07 - 04. leden 2023 22:29sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Nebo spíše banán? :D
Telemachus Rhade - 04. leden 2023 15:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Kristofff: Děkujeme a posíláme kytičku ;)
Kristofff - 04. leden 2023 15:16sipka
ZAMĚŘIT
Kristofff
Doplňky, dámské doplňky od MOHITO Kabelky, deštníky, boty, sluneční brýle, peněženky, sponky, gumičky do vlasů a mnoho dalších dámských doplňků najdete v MOHITO. https://www.mohito.com/cz/cz/doplnky
Mvek - 26. říjen 2022 18:23sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Pozemstan: Tak to pravděpodobně jako s čímkoliv, vakuovat něco do sklepa bych nedoporučoval. Ale jinak peřiny umí zatuchnout hezky tak jako tak, kdo má chalupu, zná.
Pozemstan - 23. říjen 2022 13:22sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: Není pak problém s kondenzací vlhkosti v pytlích, pokud jsou zabaleny při vyšší teplotě a zbytky vzduchu se v nich ochladí?

Jinak ve služebním bytě jsem minulý týden zaznamenal při omezeném větrání až 70% relativní vlhkost, což už je skutečně negativně znát... Také třeba v sáčku zabalený zbytek krájeného chleba se během převozu do Jablonce zapotil...
Mvek - 23. říjen 2022 12:53sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Když jsem zkoumal přece jen možnost využití vakuování oblečení pro úsporu místa, hlavně peřin na zimu, tak jsem dospěl nejen k tomu, že téměř každý pytel buď brzy přestane těsnit, nebo obecně těsní málo a postupně nasává vzduch, a že možná levnější a na zkoušku lepší řešení je si koupit prostě igelitové pytle a zavázat je, viz www.instructables.com/DIY-vacuum-packing...
A zatím vyzkoušeno s nějakým pevnějším pytlem na odpad (ne "mikroten") a opravdu se zdá, že to funguje.
Mvek - 23. září 2022 19:05sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Pozemstan: Zevnitř, spodní strana skla, případně i rámu pod křídlem mezi parapetem a křídlem. Je to třeba stírat, jinak to i může stéct, nebo se tam začne tvořit plíseň. Stačí tedy mít teplotu v místnosti kolem 20-23 a relativní vlhkost nad 55, pak to hrozí i když je venku třeba jen kolem nuly. A čím více vlhko uvnitř nebo chladno venku je, tím více cm má tenproužek na skle a tím pravděpodobnější je i rosení plastu pod křídlem (jo, tam hraje roli i dobré seřízení a jestli netáhne okolo těsnění). Obecně plast je málokdy mokrý na víc jak pár místeček kolem rohů křídel, ale se starými plastovými okny to byl horor.

Tvůj případ asi fakt bude netěsnost, protože takhle se přece orosí křídlo, když otevřeš a větráš.
S.S.Enterprise - 21. září 2022 11:46sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Za mě: taky se nám rosí okna, asi to bude souviset s teplotou, tlakem, vlhkostí vzduchu a rosným bodem... Nemyslím, že by za to mohla okna...
Mirak - 21. září 2022 11:42sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
kapitan Pike: Jasně, tak autorka vynesla na světlo spoustu nesrovnalostí v případu.
kapitan Pike - 21. září 2022 09:28sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Pozemstan: Celá první sezóna podcastu byla o tomto konkrétním případu a přesně jak říká Mirak, bez té popularizace by k opětovnému otevření případu nedošlo. Plus tuším, že autorka podcastu vystupovala v nějaké roli i v soudním líčení, ale už si nepamatuji podrobnosti.
Mirak - 20. září 2022 22:05sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Už jsem to tu určitě psal, ale když jsem ten podcast poslouchal, tak jsem až někde za polovinou zjistil, že se jedná o skutečnost a ne o fikci s herci :)
Mirak - 20. září 2022 22:04sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Pozemstan: Bez té popularizace, kterou tomu podcast poskytl, by k tomu IMO vůbec nedošlo.
Pozemstan - 20. září 2022 20:26sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
kapitan Pike: Zajímavé. Ten podcast jen zmiňoval jeho případ, nebo i hrál nějakou roli v jeho znovuotevření?
Pozemstan - 20. září 2022 20:21sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: "odmítá dodavatel plastových oken reklamaci rosení skel (a nemyslím tím pár kapiček v rozích)."

A rosí se ta okna z vnitřní strany? Nám se totiž občas plastová okna zejména na spodní straně zamlžují velmi výrazně (v zimě i zamrzají), ale, jak jsem si ověřil, kupodivu to není z vnitřní strany, ani uvnitř, ale z vnější strany.

Musím přiznat, že až doteď jsem si to vysvětloval tak, že se sklo zjevně vlivem dobré izolace podchladí a poté na něm kondenzuje vlhkost z příchozího vnějšího trochu vlhčího vzduchu. Když o tom ale teď přemýšlím, spíše to bude známka nedostatečné těsnosti okna, kdy ven proudí teplý (a tedy pravděpodobně absolutně vlhčí) vzduch z našeho bytu, přičemž, putuje-li škvírou pod oknem, stýká se venku s chladným sklem, na němž se vlhkost viditelně vysráží... Tedy vlastně je to také chyba výrobce, ale na relativní vlhkosti vzduchu v místnosti už tolik záležet nebude, jelikož teplejší vzduch i při nízké relativní vlhkosti pojme absolutně dost vody na to, aby po ochlazení třeba o 10 °C relativní vlhkost dosáhla 100 %...

Teď máme bohužel problém, že se u jednoho okna klika při snaze jej pevně zavřít protáčí a už nepomáhá ani utažení šroubů. Funguje jen zavření na druhou stranu v režimu ventilace (bez přítlaku)...

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 11623Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o