Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => České znění a.k.a. dabing

Spravuje: kapitan Pike
Počet příspěvků: 3094
Jak naucit Kirka nebo Picarda mluvit plyne cesky bez kouzelne technologie univerzalniho translatoru ? Vcelku jednoduse - poridte jim dabera. Toto forum je urceno k diskuzi na tema ceskeho zneni v ST. Toho minuleho, soucasneho i budouciho. Od prekladu, pres obsazeni, az po ozvuceni.

"Let´s go!"

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 13 - 32 / 3094Starší   Nejstarší

kapitan Pike - 23. leden 2021 20:54sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mirak:
Určitě je to lepší, než aby se vykládalo o tom, že mu nesmrděly peníze od Bakaly :)

Tak on v jednom rozhovoru přímo vysvětluje, že Bakala je jedním z našich nejčistších miliardářů. Konkrétně tady :-)
Mirak - 23. leden 2021 17:09sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
vita: Meh, tohle bylo u nás totálně overblown. Pár nevýznamných bloggerů a křiklounů na Twitteru, většině lidí to jinak bylo ukradený, ale Vávra se okamžitě vžil do role posledního ochránce politické nekorektnosti a celou situaci dokázal využít k propagaci hry. Určitě je to lepší, než aby se vykládalo o tom, že mu nesmrděly peníze od Bakaly :)
Telemachus Rhade - 23. leden 2021 14:58sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Na chvíli unbook :)
vita - 23. leden 2021 14:34sipka
ZAMĚŘIT
vita
Mirak: kdyby jen dabuje. Ale když hraje černoch historickou postavu, která byla bílá, tak je to strašně cool a progresivní (muzikál Hamilton). Stejně tak je strašně super, když se do literární postavy, která byla bílá, obsadí černoch (teď Lupin na Netflixu, stále hlasitější volání po tom, aby příště byl černý James Bond), ovšem když nadabuje v zemi, kde je cca 95 % obyvatelstva bílých, černou postavičku běloch, to se můžou tihle SJW hejkalové zbláznit. Ostatně my už to zažili s Kingdom Come, kde bylo špatně, že v příběhu nebyli zadní černí
Mirak - 23. leden 2021 13:50sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Pozemstan: Možná to nebylo jasné, ale případy, kdy černoch dabuje bělocha, samozřejmě nevadí :)
Pozemstan - 23. leden 2021 13:31sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Jak to bude třeba s dabingem Darth Vadera a ten původní anglický nevadí?
Telemachus Rhade - 23. leden 2021 13:03sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
As I said...
Otázka je, jak se k tomu postaví distributor.

Mirak - 23. leden 2021 12:43sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
V US se tomuhle povinně tleská, protože Hollywood tomu tlaku ze strany Woko Haram už dávno podlehl. Co si myslí většina černochů je úplně jedno.
Telemachus Rhade - 23. leden 2021 11:06sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Je mi úplně u zádele problém "nějakých aktivistů", protože tohle většinu černochů vážně netankuje. Otázka je, jak se k tomu postaví distributor. Navíc Disco svoje hlasové obsazení už má nikdo to na Aliyyah Koloc měnit nebude.

Přijde mi vážně zbytečné přilévat oheň do ohně extrémním tvrzením z druhé strany.
vita - 23. leden 2021 11:01sipka
ZAMĚŘIT
vita
Tak dabing dalších řad Discovery asi už nevznikne, protože jinak by nás aktivisté sežrali.
A Rey Koranteng by se asi měl dát na dabing a pak by neměl dělat nic jinýho, aby měl ty Washingtony, Snipese, Freemany a spol kdo mluvit (chudák Bohdan Tůma, tónů zůstane jen ten Alzák a to jen do doby, než někoho napadne, že je na to málo zelený). Jenže filmy a seriály, kde vystupují černošky, asi hned tak nenadabujeme....
anubis - 09. leden 2021 13:50sipka
ZAMĚŘIT
anubis
S.S.Enterprise: O tom zprávy nemám
S.S.Enterprise - 09. leden 2021 13:28sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
A Picard se nahodou dabovat nebude?
anubis - 09. leden 2021 13:24sipka
ZAMĚŘIT
anubis
Dle informací z DabingFora se od 25. ledna bude vysílat 32. série Simpsonů. Avšak ředitel Skinner dostane nový hlas. Dalimil Klapka dabující jeho a dědu Simpsona, si ponechal jen dědu a ředitele má dabovat Petr Stach. V odkazu je ukázka jeho hlasu Petr Stach
anubis - 21. říjen 2020 16:25sipka
ZAMĚŘIT
anubis
https://www.super.cz/726704-zemrel-tatinek-jana-dolanskeho-herec-68-z-policie-modrava-a-znamy-divadelnik.html#dop_ab_variant=0&dop_req_id=nk1OMvuGxTS-202010211415&dop_source_zone_name=super.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz Dabér Reverenda Lovejoye ze Simpsonových
Mvek - 16. červenec 2020 21:21sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Když si malé děti něco oblíbí, tak z toho rodič zblbne, jak to slyší pořád dokola, ale o to víc si všímá, jak se ten dabing, ale hlavně překlad a dramaturgie, nepovedly.

Konkrétně se bohužel nechtěně bavíme u králíčka Binga. Bhdana Tůmu to asi občas dost otravovalo, takže na hlase postavy Flopa je to někdy strašně slyšet (a přitom v originále je to takový krásný britský starší hlas).

Pak je tu ale fascinující volba slov. Já nevím, jestli je zrovna třeba čtyřletým (nebo jak staré mají být ty postavičky) říkat, že obruče jsou ošidné, vymáčknout zubní pastu může být ošidné a jízda na skateboardu může být ošemetná.
Králíčkovi Bingovi se pořád říká "dobrá práce" a "dobrá nápad", což v některých případech v češtině působí jako jednání s dementem.
Korunuje to případ, kdy králíček si nemůže sednout do vany, kam si předtím dal moc pěny, takže si do ní nemůže sednout, aby mohl vůbec dýchat, a Flop (v podstatě jakoby rodič) se ho ptá, jestli je v pořádku, a pak mu řekne, ať radši vyleze... Takhle to nezní tak blbě, ale v tom podání je to hrozné. Stačí si na pozadí pustit plné epizody na oficiálním kanálu, ale nepředpokládám, že je tu tolik masochistů, a ti, co mají děti, to možná znají:-).

Jako celkově to strašné není, ale občas ty formulace a podání tahá za uši. Jasně, že i originál je zvláštní třeba tím, proč ty zvířecí děti mají jakoby vždy jednoho rodiče v podání pletené postavičky, která je navíc menší, a tak musí v domácnosti používat schůdky ještě víc než ty děti, a to i na linku v kuchyni, ale v češtině se to ještě zhoršuje.
anubis - 14. červenec 2020 20:03sipka
ZAMĚŘIT
anubis
Zemřel dabér Zdeněk Hess, např. školník Willie ze Simpsonů https://www.divadelni-noviny.cz/zemrel-zdenek-hess
Mvek - 31. květen 2020 22:34sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Tohle mohlo být ojedinělé pomýlení. Celý dabing bych si soudit netroufl. Viděl jsem ho až při druhém zhlédnutí, před pár lety, asi půlroku po prvním zhlédnutí v originále s nepovedenými anglickými titulky od nějakého Francouze:-).
Telemachus Rhade - 31. květen 2020 10:18sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Heh, tak na to se podívám! Papírově musí jít o dabing roku - pokud to produkčně dopadlo tak strašně, jak píše Mvek, pak je to u tohohle týmu fakt velká výjimka.
anubis - 31. květen 2020 10:15sipka
ZAMĚŘIT
anubis
Telemachus Rhade: 2015, viz https://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=27777
Telemachus Rhade - 31. květen 2020 09:23sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Ten film je někdy z aktivní fáze stávky dabérů, ne? 13/14/15?

Nejnovější   Novější 13 - 32 / 3094Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o