Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Deep Space Nine

Spravuje: Mirak
Počet příspěvků: 7294
"...the best show on television that no one noticed."

- Entertainment weekly
DS9 na Memory Alpha
Slovenské stránky od ds9fan
DS9 na TV.com
DS9 na wikipedii
Stránky nejen o Odovi
DS9 na Sickbay
DS9 na Trek Core

Stáhněte si CZ titulky

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 824 - 843 / 7294Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 21. listopad 2013 10:42sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Rozhodl jsem se k práci pouštět DS9 od 4. řady s dabingem, protože to chci aspoň jednou vidět a stejně jsem chtěl dát repete IV. - VI. sezóny, tak jsem k tomu vždy stručně něco napíšu.

The Way of the Warrior - Tady asi není moc co řešit. Vynikající dvojdíl, který slouží jako druhý pilot (ono to prostě je poznat), ale zároveň to přesně navazuje na všechno z DS doposud. Jen ten modernizovaný hudební motiv není tak pěkný, ale i přesto znělka hřeje na duši. Efekty jsou na svou dobu naprosto fantastické! Jediný problém je tu s měřítkem - pokud se Klingoni rozhodnou masivním úderem zničit štíty, může se tam transportovat x-tisíc lidí naráz, ne jen ojedinělé skupinky, ale na druhou stranu v rámci zachování Gowronova character placement je dobře, že to neudělal. 5/5 pro obě epizody.
- Po dabingové stránce tady není moc co vytknout. Sisko, Worf, Odo a Garak - to je koncert. Tihle čtyři zvládají své role na jedničku. Velice dobrý je i Dukat, O'Brien, pak se to trochu zhoršuje - Bashir, Jadzia, Quark - ale pořád OK, a úplné dno vymetá Kira, nebo respektive Apolena Veldová. To se fakt poslouchat nedá. Dobří naopak byli jako Gowron, tak Martok. Co mi ale vadí nejvíc je výroba dementů z nedůležitých postav - Drex tu soudě podle hlasu utekl z ústavu pro mentálně postižené :-/ Krom tohoto ale proti režii Bhdana Tůmy nemám nic, je to určitě lepší než předchozí dvě řady pod Veldou.

The Visitor - Klenot! Vždycky jsem si myslel, že tu Worf absentuje, a ono ne. + za použítí stejných uniforem z TNG All Good Things a hodně pobavilo, že bar převzal Morn :) - 5/5

Hippocratic Oath - Neprávem podceňovaná epizoda. O'Brienův omyl a pravda zároveň, Bashirovy reakce a trampoty strážmistra Worfa dávají dohromady skvělý celem. Navíc v DS se vždy na pozadí odehrává něco, co dotváří fantasticky promyšlený svět. - 4,5/5

Indiscretion - Další vynikající dějotvorný díl. Poprvé tu vidíme Breeny, byť se o nich mluvilo už v TNG, u Quarka vidíme mimojiné Pakledy.. Mám prostě dojem fantasticky uceleného univerza - to se s TOSkou, nebo ani s TNG, nedá srovnávat. Ani na moment mě to nenechá zapochybovat o scénáristických schopnostech. 5/5

Rejoined - Když se oprostím od faktu, že je to udělané jako úlitba menšině, tak je to skvělé. Odlišné problémy odlišné společnosti, ale stejně kruté a nesmyslné, ovšem okořené tím, že v jádru věci má tohle dogma pravdu. Je to suprově zahrané a je to role, kde Susanu Thompson můžu. (narozdíl od její verze Borq queen) - 4,5/5 Dabing se mi tu hodně líbil.

Starship Down - ...and quality also :) Tohle už tak dobré není. Je tu sice opět spousta děje na pozadí, ale nějak to úplně nesedí dohromady. Karemmský ministr je vlastně skrytý gambler a kolaborant, jehož herecký výkon (James Cromwell - Zephram Cochran z FC) zabil opět lobotomizovaný dabér. Sisko se z nitrolebečního krvácení a upadání do komatu probere bez lákařského zásahu a Worf akorát štěká na osazenstvo strojovny. Dobré ale je, že jeden z těch techniků je Muñez. Taky mě fascinuje, jak se O'Brien obklopuje zásadně lidmi, kteří neprošli Akademií :) Jako největším plus tu vidím to, že se spolu O'Brien a Bashir stále nebaví. Vždycky jsem si myslel, že se to po 4x04 neřeší a ono jo, a jsem z toho nadšený. Miles sedí s Worfem a Julien se radši baví s Mornem, než aby si přisednul. Následně jde hrát šipky s Dax a projde okolo Milese jakoby se ani neznali. - 3,5
Yakuzza - 14. listopad 2013 21:53sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
TelemachusRhade: 103 :)
Telemachus Rhade - 13. listopad 2013 21:26sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Yakuzza: Můžu se zeptat na celkový počet? :-)
Yakuzza - 13. listopad 2013 21:16sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mvek: Tak převažují lahve od klasické 0,5l vodky Amundsen, a to v počtu 57 kusů (jsem to teď počítal, že jsi to ty ;)), tady je ta sběratelská hodnota sporná :)
Mvek - 13. listopad 2013 16:29sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Yakuzza: Tak chlast je přece jen tak nějak přirozenější, prostě nad tím bych se nepozastavil, nad vystavováním běžných IT nástrojů už jo:-).

Ale flašky nevyhazujte, třeba je někdo sbírá, aby uchoval lahve a etikety pro budoucí generace:-)
Yakuzza - 13. listopad 2013 16:19sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
My takhle máme doma v koupelně vystavené prázdné vypité flašky od chlastu.

(Nutno podotknout, že za dva roky se nám povedlo ten nemalý stůl zaplnit.)
Telemachus Rhade - 13. listopad 2013 13:00sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
by byla dobrá parodie v kanclech takhle vystavovat "vyklikané" myši a "vypsané" klávesnice.

Rozhodně byste nebyli první.
Mvek - 13. listopad 2013 12:57sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Tak už si pamatuji:-). A vidím v tom možná nezajímavou, ale rozumnou kontinuitu.

Jinak přelom 5. a 6. řady u mě (nás) vede opět k zintenzívnění sledování (dobře, je to i počasím:-)).

A dneska mě napadlo něco, co by ale sedělo spíš do Mísy... Asi následek práce. Jak v DS9 vystavují rituálně vypotřebované phaserové zásobníky (či co), tak by byla dobrá parodie v kanclech takhle vystavovat "vyklikané" myši a "vypsané" klávesnice. I nějaký ten blábol jako parodie by se dal vymyslet, aby to byl kompletní rituál...
Mno, jdu radši pracovat.
Mvek - 04. listopad 2013 10:37sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Yakuzza: Já si teď nepamatuji, co bude (příští týden) v Call to Arms, ale neuzavřou právě tam tu dohodu, že bude Bajor neutrální?
Yakuzza - 04. listopad 2013 10:25sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
In the Cards mě bavila hodně. Jenom mi tam nesedělo to jednání Weyouna s Winn, působilo to děsně samoúčelně, bez toho jednání by se ve válce s Dominionem nic nezměnilo.
Mvek - 04. listopad 2013 09:50sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak: Ono je zároveň pěkné, že i kdybych neznal název další epizody (a v mém případě to už neviděl jednou celé), tak bych i z In the Cards čekal, že ta válka musí vypuknout co nevidět, protože pominu-li samotné doporučení Siska, aby kai zdržovala rozhodnutí, je tu prostě ukázáno, jak všechny deptá to čekání, a tak by se už blbě pokračovalo, jako že nic ještě x dílů. Takže půdu pro další děj to uhrabává hezky.
Mirak - 04. listopad 2013 02:04sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek: Je to zvláštní předfinálová epizoda, ale pokud měli tvůrci v plánu ten šestiepizodní blok na začátku šestky, tak je to asi pochopitelné.
Mvek - 03. listopad 2013 22:21sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
In the Cards je skvělá oddechová epizoda. Fajn styl humoru, i když se občas postavy pohybují trošku jinde, než jsme zvyklí, trochu o občas připadá, že jsou herci out of character, ale ne nějak moc a dá se to vzhledem k uvedení epizody očekávat.

Hlášky jako "Lions, Gigers, Bears...", stroj na obveselení buněk, nebo Weyoun poslouchající u země - to jsou věci, na které nezapomenu.
Mirak - 01. listopad 2013 17:23sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek: Nepamatuju si to samozřejmě dokonale, ale na základě staré uniformy tam byl minimálně tři díly před očistcem a v jeho chování tam nebyla jediná odchylka, o to mi jde.

Co se týče Siska, tak si myslím, že je to jak říkáš. Bylo tam několik možných scénářů nebo směrů, kterými se vydat. I u Oda byl jeho původ vymyšlen až později (tedy to, že patří do druhu Changelingů potažmo Dominionu).
Mvek - 01. listopad 2013 16:41sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ale zase se mi nezdá, že by bylo dáno, co je zač Sisko od začátku DS9.

Zkoumal to tu někdo víc? Měli třeba pár možných scénářů v průběhu seriálu, až se k některému přiklonili?
Pobavila mě mimo jiné o v tomto duchu věta Proroků v podobě Kai Opaky ve 4. řadě: "He's the Sisko.", když tam jsou oba Vyslanci a řeší se, kdo proč je Vyslanec.
Mvek - 01. listopad 2013 16:38sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jak tady bylo řečeno, že to neměli tvůrci promyšlené... Jako záměnu Bashira asi fakt ne, jde to brát leda tak, že prostě mezi porodem a tímhle dílem ho unesli, takže jsme ho jako měňavce neviděli.

Nicméně se mi zdá, že při natáčení Rapture měli docela jistou představu o zakončení Sisko linie. Tam je dost věcí, které mi přijdou jako velká náhoda, že pak prostě to na ně nastavili, aby to odpovídalo.
Mvek - 30. říjen 2013 21:13sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
"Umírá" v tomto smyslu myslím jako viditelný signál, že začínáme jít s kopce, ale ještě to bude trvat, než to bude špatné.

Nevím, dvakrát jsem viděl DS9 1-5 a dvakrát jsem ztrácel chuť na konci čtvrté a začátku páté. Napoprvé nevím, to jsem možná zabalil na pár měsíců po The Quickening (které to bohužel trochu schytává i špatnou kvalitou obrazu mé záložní kopie, asi bych to měl někdy napravit).

A naopak v půlce páté se začal chytat, tentokrát asi víc než napoprvé. Napoprvé mě pohltil právě In the Cards v okamžité návaznosti do šesté řady.
Telemachus Rhade - 30. říjen 2013 19:09sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Až se mi podaří pokořit ten TOSkový marast, tak si tohle musím oživit. Pamatuji si velmi dobře většinu dílů, ale přecijen ruku do ohně už za něco projistotu nedám a když zpětně nad něčím přemýšlím, tak se dobírám k tomu, že vlastně nevím jetli to bylo OK, nebo šlo o chuj. Viz třeba právě Nor the Battle...

Každopádně můj dojme z pětky je pozitivní. Občas zaškobrtla, ale nic katastrofického.
Mirak - 30. říjen 2013 17:05sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tak já když to sledoval poprvé, tak jsem určitě žádné půlroční pauzy neměl. Těžko říct, jaké jsem měl rozpoložení, ale podobné pocity jsem zcela jistě nezažíval.

Umírá? Snaha o hledání směru telenovely? DS9 je od počátku vesmírná soap opera, pátá řada na tom rozhodně nic dramaticky nemění ať už jedním nebo druhým směrem. Nevím, co si mám pod pojmem "umírá" představit, ale přijde mi to trochu extrémní.

Doctor Bashir, I Presume? naopak za super epizodu považuju.
Mvek - 30. říjen 2013 16:34sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak: Neříkám, že jsou nekoukatelné, ale pokud člověk jede souvisle, bez půlročních pauz:-), tak mu ten začátek přijde slabý. Na všech zmíněných něco je, ale něco je tam anopak přehnané apod. Není to prostě "smooth ride", i když to přináší dobré věci.

Takže ještě jednou - nejsou to špatné epizody, ale když se člověk cítí trochu znaven seriálem, tak je to pak takový dojem, že to umírá. Pomalu, důstojně, ale umírá.

Protože Lookin for par'... je zábavné, mně se líbí, ale je to prostě epizoda pro pobavení. Takže může udržet diváka, to bezesporu, ale pořád to nezbaví dojmu, že to umírá a třeba hledají směr telenovely (teda to začne už těhotenstvím Kiry, když divák neví o pravých důvodech).

Jinak má chyba, zkombinoval jsem dva různé komentáře. Doctor Bashir, I Presume samozřejmě není super epizoda, je to hezká epizoda, ale nic zvláštního. Tady jsem mluvil spíš o extrémní koncentraci překvapení.


Ty následující epizody po Bashirovi mě teď podruhé teprve čekají, ale např. i Soldiers of Empire se mi zdály jako jedna z nej řadových klingonských epizod. Resp. Martoka jsem si oblíbil a tak epizody s ním mě docela bavily.

Ferengi Love Songs je samozřejmě opět fraška, myslím, že zábavná, ale i u mě na horším místě než Looking for par...

In the Cards je ale pro mě výborná epizoda, na tu se hodně těším. Protože je to opravdu unikátní, jak se jim významný děj povedlo zakomponovat do zábavné odlehčené epizody jako B zápletku.


Nejnovější   Novější 824 - 843 / 7294Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o